Vilselöpet 2011Sat 10/22/2011 9:03 AM
Startlistaskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

  Bricka Namn                       Klubb                              Start 


H80  (4)    3060 m            

   29205 Bertil Johansson           Skåneslättens OL                 9:58:00 
  259442 Nils Rågstedt              IS Kullen                       10:01:00 
   27707 Sven Andersson             OK Stigen                       10:04:00 
   33437 Kjell-Arne Pettersson      Härlövs IF                      10:07:00 



H75  (11)   3740 m            

  203943 Gillis Alm                 Växjö OK                        10:01:00 
   15920 Jan-Eric Nelking           FK Åsen                         10:03:00 
   29245 Bo Bengtsson               Hässleholms OK                  10:05:00 
   25406 Ragnar Collryd             Bredaryds SOK                   10:07:00 
   15960 Lars-Erik Malmqvist        Växjö OK                        10:09:00 
   16619 Ingvar Petersson           Hässleholms OK                  10:11:00 
  660818 Peo Bengtsson              OK Pan-Kristianstad             10:13:00 
   27167 Johan Jansson              Växjö OK                        10:15:00 
   10263 Inge Åkesson               Stigmännen Karlshamns OK        10:17:00 
  344115 Börje Nilsson              Hässleholms OK                  10:19:00 
  404321 Bengt Edvardsson           OK Torfinn                      10:21:00 



H70  (20)   4040 m            

   27169 Lennart Östergren          Växjö OK                        10:00:00 
  263097 Göran Thour                Värend GN OL                    10:03:00 
 1391130 Anders Carlsson            Skåneslättens OL                10:06:00 
  229743 Sven Persson               Torsås OK                       10:09:00 
   12224 Brodde Nilsson             OK Skogsfalken                  10:12:00 
   17565 Stig Karlsson              Lessebo OK                      10:15:00 
   12373 Rune Bengtsson             Ronneby OK                      10:18:00 
  347030 Nils-Åke Nilsson           FK Göingarna                    10:21:00 
   41470 Ingemar Svensson           Lunds OK                        10:24:00 
   41989 Bertil Eriksson            Stigmännen Karlshamns OK        10:27:00 
   27828 Hubert Hugosson            OK Gynge                        10:30:00 
  437495 Ernie Broström             Halmstad OK                     10:33:00 
  261563 Roland Karlsson            Ronneby OK                      10:36:00 
   15998 Hagbert Persson            Växjö OK                        10:39:00 
   17715 Inge Nilsson               Tockarps IK                     10:42:00 
   17427 Torbjörn Wingqvist         Skåneslättens OL                10:45:00 
   15068 Stig Karlsson              Torsås OK                       10:48:00 
   25904 Göran Holmberg             Markaryds FK                    10:51:00 
   17587 Kurt Bergstrand            Lessebo OK                      10:54:00 
   15539 Ragnar Olsson              Ronneby OK                      10:57:00 



H65  (32)   4760 m            

   26675 Bertil Ottosson            FK Göingarna                    10:00:00 
   16659 Tommy Olsson               OK Dacke                        10:02:00 
   36139 Per-Olof Fernberg          IS Skanne                       10:04:00 
   15841 Bo Olofsson                Hästveda OK                     10:06:00 
  306459 Roland Persson             OK Älme                         10:08:00 
   16602 Björn Nordström            Hässleholms OK                  10:10:00 
   28567 Christer Grönblad          Härlövs IF                      10:12:00 
  247542 Rolf Anglert               OK Orion                        10:14:00 
   28301 Morgan Ljung               Vaggeryds SOK                   10:16:00 
   25268 Benkt Anderson             Lunds OK                        10:18:00 
   17581 Göran Karlsson             Lessebo OK                      10:20:00 
  427829 Kjell Månsson              Ronneby OK                      10:22:00 
   13910 Waste Byström              OK Virdarna                     10:24:00 
   30539 Kenneth Arvidsson          Alvesta SOK                     10:26:00 
  718191 Lars Lindén                OK Gynge                        10:28:00 
   17701 Lars Henriksson            OK Älme                         10:30:00 
  950325 Stefan Larsson             OK Njudung                      10:32:00 
   16850 Lennart Bohman             FK Vittus                       10:34:00 
  262488 Ingemar Andersson          OK Orion                        10:36:00 
   42221 Lars Hylén                 Skåneslättens OL                10:38:00 
   11800 Göran Andersson            Stigmännen Karlshamns OK        10:40:00 
  426900 Nils Karlsson              Växjö AIS                       10:42:00 
   16668 Aymonn Andersson           OK Dacke                        10:44:00 
   28720 Roland Offrell             Frosta OK                       10:46:00 
   15839 Sven-Åke Granquist         Hästveda OK                     10:48:00 
  428978 Sven Ruther                OK Älme                         10:50:00 
  652007 Erling Larsson             Hässleholms OK                  10:52:00 
   33435 Verner Lönnqvist           Härlövs IF                      10:54:00 
   27256 Björn Linnersjö            OK Orion                        10:56:00 
  417663 Sven Jonasson              OK Skogsfalken                  10:58:00 
  982000 Bengt Bergman              Lunds OK                        11:00:00 
   28888 Göran Svensson             FK Finn                         11:02:00 



H60  (22)   5300 m            

  421736 Roger Bergvik              Växjö OK                         9:57:00 
   15222 Anders Wetterling          Stigmännen Karlshamns OK        10:00:00 
   13798 Kenth Sundgren             Skåneslättens OL                10:03:00 
   17698 Bo Turesson                OK Bävern                       10:06:00 
  581124 Nils-Erik Bondesson        Frosta OK                       10:09:00 
  249572 Stig Johansson             Bredaryds SOK                   10:12:00 
   11824 Owe Nilsson                Stigmännen Karlshamns OK        10:15:00 
   12298 Sven Olle Söderberg        OK Skogsfalken                  10:18:00 
  246196 Sven-Åke Karlsson          IK Hakarpspojkarna              10:21:00 
   17161 Bill Schölin               Tockarps IK                     10:24:00 
   17546 Björn Palm                 Lessebo OK                      10:27:00 
   15986 Krister Nilsson            Växjö OK                        10:30:00 
   10711 Lars-Gunnar Bengtsson      Stigmännen Karlshamns OK        10:33:00 
   17425 Göran Johnsson             Skåneslättens OL                10:36:00 
  306611 Sven-Olof Johansson        Vaggeryds SOK                   10:39:00 
  671202 Leif Sandgren              Frosta OK                       10:42:00 
   17705 Arne Johansson             OK Älme                         10:45:00 
  947815 Eric Tenland               Stigmännen Karlshamns OK        10:48:00 
   12289 Kent Svensson              OK Skogsfalken                  10:51:00 
  553547 Emil Olesen                FIF Hilleröd                    10:54:00 
   28763 Börje Åkesson              Frosta OK                       10:57:00 
   10300 Lars-Åke Sjökvist          Värend GN OL                    11:00:00 



H55  (17)   5680 m            

  433626 Per Arne Evaldsson         OK Gynge                        10:01:00 
   11851 Per Svensson               Ronneby OK                      10:04:00 
  520310 Göran Liljequist           OK Älme                         10:07:00 
   25479 Sven-Inge Svensson         Hässleholms OK                  10:10:00 
  536373 Ulf Svensson               OK Njudung                      10:13:00 
  560619 Håkan Forsman              Ronneby OK                      10:16:00 
  244074 Mats Karlsson              FK Vittus                       10:19:00 
  355950 Arne Andersson             OK Torfinn                      10:22:00 
  354283 Anders Wallner             OK Pan-Kristianstad             10:25:00 
  444539 Bjarne Jensen              FIF Hilleröd                    10:28:00 
  521216 Lennart Smedenmark         Ronneby OK                      10:31:00 
  551118 Lars Strand                OK Älme                         10:34:00 
  262135 Stellan Martinsson         OK Tyringe                      10:37:00 
   16993 Stefan Nilsson             Stigmännen Karlshamns OK        10:40:00 
  302334 Bengt Aspvall              Ronneby OK                      10:43:00 
   16868 Ingmar Ohlsson             FK Vittus                       10:46:00 
  259132 Rolf Ohrlander             OK Pan-Kristianstad             10:49:00 



H50  (17)   6000 m            

  580812 Arne Klintberg             Eksjö SOK                       10:02:00 
  591016 Ingemar Månsson            Ronneby OK                      10:05:00 
   16663 Inge Götesson              OK Dacke                        10:08:00 
   42600 Stefan Karlsson            OK Älme                         10:11:00 
  570520 Ingemar Petersson          Markaryds FK                    10:14:00 
   42052 Per Edvardsson             OK Torfinn                      10:17:00 
  600207 Ronnie Ljunggren           OK Tyringe                      10:20:00 
  202554 Bo Petersson               Lessebo OK                      10:23:00 
   10288 Thommy Bergman             Stigmännen Karlshamns OK        10:26:00 
  902943 Göran Månsson              OK Dacke                        10:29:00 
   26131 Jan Andersson              Kalmar OK                       10:32:00 
   27162 Jan Karlsson               Växjö OK                        10:35:00 
   25938 Reino Örn                  Markaryds FK                    10:38:00 
  850850 Leif Lindau                OK Torfinn                      10:41:00 
  505605 Ulf Jungstrand             Malmö OK                        10:44:00 
   18558 Ola Svensson               OK Orion                        10:47:00 
  350553 Lennart Stensson           Helsingborgs SOK                10:50:00 



H45  (13)   6660 m            

   15964 Magnus Porle               Växjö OK                         9:58:00 
  262721 Glen Håkansson             Växjö OK                        10:01:00 
  418035 Kjell Svensson             OK Älme                         10:04:00 
  350688 Stefan Olofsson            OK Gisle                        10:07:00 
  351568 Jan-Henrik Jansson         Växjö OK                        10:10:00 
   43701 Per-Åke Nilsson            FK Göingarna                    10:13:00 
  264152 Pontus Larsson             OK Skogsfalken                  10:16:00 
  620804 Håkan Östergren            Växjö OK                        10:19:00 
  364901 Göran Persson              Värend GN OL                    10:22:00 
   43703 Tomas Westlund             OK Pan-Kristianstad             10:25:00 
  620104 John E Eriksson            Växjö OK                        10:28:00 
  435798 Mats Andersson             OK Orion                        10:31:00 
   12203 Anders Blomqvist           OK Skogsfalken                  10:34:00 



H40  (18)   7710 m            

  435821 Filip Sjöfors              OK Älme                         10:13:00 
  438779 Jonas K Johansson          OK Skogsfalken                  10:16:00 
  680607 Thomas Sundström           Ronneby OK                      10:19:00 
  710029 Tony Larsson               OK Skogsfalken                  10:22:00 
  670630 Håkan Eriksson             Hästveda OK                     10:25:00 
   16269 Håkan Axelsson             FK Göingarna                    10:28:00 
  671026 Tomas Karlsson             Kexholms SK                     10:31:00 
  690127 Jan-Ove Wiking             Istrums SK                      10:34:00 
   12288 Fredrik Smedberg           OK Skogsfalken                  10:37:00 
  422491 Magnus Trofast             Bredaryds SOK                   10:40:00 
  670418 Patrik Rosén               Växjö OK                        10:43:00 
  227860 Peter Andersson            Stigmännen Karlshamns OK        10:46:00 
  670123 Jonas Persson              Torsås OK                       10:49:00 
  670130 Håkan Fransson             Ronneby OK                      10:52:00 
   10782 Martin Andersson           OK Skogsfalken                  10:55:00 
  671112 Niklas Edvardsson          Hästveda OK                     10:58:00 
   18507 Stefan Berglin             OK Dacke                        11:01:00 
  691121 Björn Karlsson             Kexholms SK                     11:04:00 



H35  (2)    8340 m            

   16860 Olof Ingemarsson           FK Vittus                       10:02:00 
  667220 Ulrik Karlsson             Motala AIF OL                   10:05:00 



H21  (24)   9990 m            

  910726 Anton Wiberg               OK Skogsfalken                   9:54:00 
  923451 Johan Engström             OK Orion                         9:57:00 
  840623 Daniel Gunnarsson          OK Orion                        10:00:00 
  850530 Erik Rost                  Malungs OK Skogsmårdarna        10:03:00 
         Alan Semeniuc              FK Finn                         10:06:00 
  760402 Martin Söderberg           OK Skogsfalken                  10:09:00 
  920215 Pontus Petersson           OK Orion                        10:12:00 
  761207 Håkan Gunnarsson           FK Göingarna                    10:15:00 
  770310 Per Lenander               Växjö OK                        10:18:00 
  920330 Adam Georgsson             OK Nackhe                       10:21:00 
   12232 Olof Nilsson               OK Skogsfalken                  10:24:00 
  504030 Aleksander Bernaciak       OK Orion                        10:27:00 
  933901 Denys Shcherbakov          Ronneby OK                      10:30:00 
  302351 Åke Larsson                Stigmännen Karlshamns OK        10:33:00 
  860000 Markus Svensson            OK Pan-Kristianstad             10:36:00 
  895415 Oleksandr Kratov           OK Orion                        10:39:00 
   25937 Andreas Nilsson            Markaryds FK                    10:42:00 
  761114 Björn Andersson            OK Dacke                        10:45:00 
  409589 Tobias Nilsson             OK Skogsfalken                  10:48:00 
  566665 Thom Barbus                OK Orion                        10:51:00 
  780131 Henrik Olofsson            Helsingborgs SOK                10:54:00 
  341748 Lucian Semeniuc            FK Finn                         10:57:00 
  555657 Måns Faxén                 Växjö OK                        11:00:00 
  930304 Simon Smedberg             OK Skogsfalken                  11:03:00 



H18  (9)    6660 m            

  930508 Viktor Tovesson            OK Orion                        10:40:00 
  940501 Victor Flingmark           Uddevalla OK                    10:43:00 
  903046 Anton Persson              Markaryds FK                    10:46:00 
  952219 Martin Larsson             Hestra IF                       10:49:00 
  950914 Philip Persson             OK Orion                        10:52:00 
  933093 Oskar Andersson            OK Gynge                        10:55:00 
  930137 Anton Philipsson           Markaryds FK                    10:58:00 
  940323 Rasmus Larsson             OK Alehof                       11:01:00 
  947575 Johan Sandlund             OK Njudung                      11:04:00 



H16  (7)    5770 m            

  430185 Carl Torstensson           Emmaboda Verda OK               10:29:00 
  952712 Andreas Henrysson          OK Dacke                        10:32:00 
  960505 Edvin Smedberg             OK Skogsfalken                  10:35:00 
  960901 Theodor Wahlbom            OK Orion                        10:38:00 
  951205 Joakim Svensson            OK Älme                         10:41:00 
  950719 Erik Andersson             Stigmännen Karlshamns OK        10:44:00 
  959803 Felix Persson              OK Skogsfalken                  10:47:00 



H14  (9)    4050 m            

  419690 Viktor Östergren           Växjö OK                        10:13:00 
  970706 Ola Andersson              Stigmännen Karlshamns OK        10:16:00 
  991222 Filip Trofast              Bredaryds SOK                   10:19:00 
  980512 Melker Johansson           OK Orion                        10:22:00 
   10206 Oliver Andersen            OK Skogsfalken                  10:25:00 
  260794 Rasmus Eriksson            OK Vilse 87                     10:28:00 
  980407 Lukas Lundgren             Värend GN OL                    10:31:00 
  981908 Albin Henrysson            OK Dacke                        10:34:00 
  228208 Oscar Philipsson           Markaryds FK                    10:37:00 



H12  (6)    3330 m            

   10211 Albert Lundskog            OK Skogsfalken                  10:11:00 
  933918 Anton Johansson Glivesson  Ronneby OK                      10:14:00 
  720919 Gustav Olsson              Torsås OK                       10:17:00 
  229240 Gustav Runefors            Växjö OK                        10:20:00 
  990112 Niklas Jonson              Ronneby OK                      10:23:00 
  430183 Elias Torstensson          Emmaboda Verda OK               10:26:00 



H10  (8)    2120 m            

  933920 Gabriel Håkansson          Ronneby OK                      10:26:00 
  431002 Max Kärvhag                OK Skogsfalken                  10:29:00 
  340654 Max Persson                OK Skogsfalken                  10:32:00 
  444798 Arvid Kronmar              FK Vittus                       10:35:00 
   10229 Sebastian Kullberg         OK Skogsfalken                  10:38:00 
  420034 Herman Albinsson           OK Skogsfalken                  10:41:00 
  245922 Simon Giselsson            Ronneby OK                      10:44:00 
   10214 Samuel Kullberg            OK Skogsfalken                  10:47:00 



D75  (3)    3060 m            

   16974 Gun Hansson                Andrarums IF                    10:13:00 
  520216 Clarie Ek                  OK Pan-Kristianstad             10:16:00 
   15950 Laila Malmqvist            Växjö OK                        10:19:00 



D70  (1)    3060 m            

  417450 Karin Lexell               OK Torfinn                      10:10:00 



D65  (15)   3740 m            

   25912 Berit Nilsson              OK Älme                         10:02:00 
   28565 Gunilla Grönblad           Härlövs IF                      10:04:00 
  253741 Karin Lindén               OK Gynge                        10:06:00 
  727645 Margareta Larsson          OK Njudung                      10:08:00 
  996946 Gullevi Svensson           Ronneby OK                      10:10:00 
   16000 Ann-Mari Persson           Växjö OK                        10:12:00 
  521030 Helen Andertoft            Markaryds FK                    10:14:00 
  344432 Inga-Lill Wikingsson       Stigmännen Karlshamns OK        10:16:00 
   25270 Torill Svendsen            Lunds OK                        10:18:00 
   41968 Barbro Cassing             Ronneby OK                      10:20:00 
   17718 Bodil Ruther               OK Älme                         10:22:00 
   16629 Ann-Charlotte Jensen       Andrarums IF                    10:24:00 
   27851 Ulla Håkansson             OK Gynge                        10:26:00 
   13911 Berit Byström              OK Virdarna                     10:28:00 
  611004 Birgitta Olsson            Ronneby OK                      10:30:00 



D60  (10)   3740 m            

  302652 Margareta Sjöberg          Lunds OK                        10:33:00 
   15924 Lisa Kumlin                Växjö OK                        10:35:00 
   28893 Ellbritt Svensson          FK Finn                         10:37:00 
   12293 Lena Söderberg             OK Skogsfalken                  10:39:00 
   10728 Ingalill Nilsson           Stigmännen Karlshamns OK        10:41:00 
   13800 Ingrid Salomonsson         Skåneslättens OL                10:43:00 
   27257 Ann-Helen Linnersjö        OK Orion                        10:45:00 
  213780 Eva Arvidsson              Alvesta SOK                     10:47:00 
   12207 Margret Karlsson           OK Skogsfalken                  10:49:00 
   11816 Bigge Bengtsson            Stigmännen Karlshamns OK        10:51:00 



D55  (6)    4040 m            

  228023 Margareta Schölin          Tockarps IK                     10:00:00 
  444540 Birgit Jensen              FIF Hilleröd                    10:03:00 
   15961 Eva Pettersson             Växjö OK                        10:06:00 
   21069 Kristin Johansson          OK Dacke                        10:09:00 
   44693 Eva Konring Olesen         FIF Hilleröd                    10:12:00 
   27163 Bente Käll                 Växjö OK                        10:15:00 



D50  (6)    4040 m            

  600926 Ann Nilsson                Markaryds FK                    10:35:00 
   41577 Lisel Arvidsson            Växjö OK                        10:38:00 
  571127 Ann-Christin Nero          Ronneby OK                      10:41:00 
   26656 Inger Norling-Frick        FK Göingarna                    10:44:00 
   17547 Mona Palm                  Lessebo OK                      10:47:00 
   29773 Eva Folkesson Lööf         OK Pan-Kristianstad             10:50:00 



D45  (8)    4760 m            

 1396116 Kati Németh                Stigmännen Karlshamns OK        10:35:00 
  641022 Christina Smedberg         OK Skogsfalken                  10:37:00 
   47186 Christel Olsson            FK Åsen                         10:39:00 
   17232 Christina Sterner          OK Njudung                      10:41:00 
   12577 Annika Josefsson           OK Dacke                        10:43:00 
   25942 Marita Philipsson          Markaryds FK                    10:45:00 
  620228 Britt-Marie Bengtsson      FK Åsen                         10:47:00 
   16484 Ingrid Johansson           Laholms IF OK                   10:49:00 



D40  (3)    5300 m            

   30009 Marie Berglin              OK Dacke                        10:08:00 
   16270 Louise Axelsson            FK Göingarna                    10:11:00 
  700413 Sara Giselsson             Ronneby OK                      10:14:00 



D21  (10)   7240 m            

  502321 Carlotta Scalet            OK Orion                         9:59:00 
  780721 Marie Eng                  OK Pan-Kristianstad             10:02:00 
  770601 Sarah Lindström            Ronneby OK                      10:05:00 
  790111 Katarina Lindén            Växjö OK                        10:08:00 
   13690 Johanna Karlsson           OK Pan-Kristianstad             10:11:00 
  908654 Maria Ohlsson              OK Dacke                        10:14:00 
  306895 Nadiya Volynska            OK Orion                        10:17:00 
  830528 Sara Svensson              OK Pan-Kristianstad             10:20:00 
  931116 Margrete Aspvall           Ronneby OK                      10:23:00 
  960420 Louise Lundgren            Värend GN OL                    10:26:00 



D18  (10)   5300 m            

  940130 Josefine Klintberg         Eksjö SOK                       10:19:00 
  903049 Emmeli Axmalm              Sävedalens AIK                  10:22:00 
   18525 Carolin Håkansson          OK Orion                        10:25:00 
  940526 Joséphine Regnell          Växjö OK                        10:28:00 
  930503 Matilda Stensson           Helsingborgs SOK                10:31:00 
  940701 Tove Ingvarsson            OK Skogsfalken                  10:34:00 
  939300 Marika Arvidsson           Växjö OK                        10:37:00 
  930429 Maria Johansson            Torsås OK                       10:40:00 
  930709 Maja Andersson             OK Orion                        10:43:00 
  229215 Linnea Östergren           Växjö OK                        10:46:00 



D14  (2)    4050 m            

  980813 Vilma Persson              OK Skogsfalken                  10:01:00 
  430189 Lovisa Torstensson         Emmaboda Verda OK               10:04:00 



D12  (6)    3330 m            

  632800 Ellen Wahlbom              OK Orion                        10:35:00 
  507000 Elin Svensson              OK Älme                         10:38:00 
  990730 Ellen Andersson            Stigmännen Karlshamns OK        10:41:00 
  402823 Kajsa Andersson            OK Orion                        10:44:00 
  449172 Louise Lagerqvist          Ronneby OK                      10:47:00 
  438133 Johanna Wilhelmsson        OK Dacke                        10:50:00 



D10  (9)    2120 m            

  449330 Emma Sanderson             OK Dacke                         9:57:00 
  342078 Alicia Lundgren            Värend GN OL                    10:00:00 
   42029 Ebba Berglin               OK Dacke                        10:03:00 
   10105 Vilmalee Suwan Kuusela     OK Vilse 87                     10:06:00 
  449632 Tova Danielsson            OK Skogsfalken                  10:09:00 
  205245 Sigrid Elmblad             OK Vilse 87                     10:12:00 
  435799 Klara Andersson            OK Orion                        10:15:00 
  213750 Emma Nilsson               Alvesta SOK                     10:18:00 
   12621 Linn Karlsson              OK Vilse 87                     10:21:00 



U2  (3)     2120 m            

   30520 Ella Söderberg             OK Skogsfalken                  10:00:00 
  341597 Jakob Wilhelmsson          OK Dacke                        10:00:00 
  260898 Viktor Eriksson            OK Vilse 87                     10:00:00 



U1  (1)     1900 m            

  420033 Emil Albinsson             OK Skogsfalken                  10:00:00 



Inskolning  1840 m            

  449651 Hugo Danielsson            OK Skogsfalken                  10:00:00 
  263600 Matilda Söderberg          OK Skogsfalken                  10:00:00 



Öppen Motio 3540 m            

  449627 Pierre Danielsson          OK Skogsfalken                  10:00:00 
  449615 Anna Eliasson              OK Skogsfalken                  10:00:00 
   19577 Ann Öhlin                  Stigmännen Karlshamns OK        10:00:00 



Öppen Motio 4760 m            

  213723 Ola Nilsson                Alvesta SOK                     10:00:00 



D21 Kort  ( 5300 m            

  800224 Emma Faxén                 Växjö OK                        10:01:00 



H14Kort  (1 3330 m            

  245988 Samuel Giselsson           Ronneby OK                      10:02:00 



H12Kort  (2 2120 m            

  440706 Jonathan Ljungberg         OK Skogsfalken                  10:03:00 
  933919 Samuel Håkansson           Ronneby OK                      10:06:00