Sommartävling - torsdag 2012-06-28, OK Vilse-87to 2012-06-28 22:20
Resultatskapad av OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2012

 
H75 (7)3,2 km
PlNamnKlubbTid
1Leif SjögrenOK Orion42:35
2Olle NilssonStigmännen Karlshamns OK45:32
3Göran FolkessonRonneby OK46:07
4Larsson PerssonVäsby OK47:02
5Torsten HannrupOK Kompassen51:57
6Sven SvenssonFK Vittus53:32
7Inge ÅkessonStigmännen Karlshamns OK58:41
 
 
 
H70 (18)3,7 km
PlNamnKlubbTid
1Björn LinnersjöOK Orion37:17
2Bengt NilssonAlvesta SOK39:12
3Kjell MånssonRonneby OK40:24
4Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK43:14
5Bengt AnderssonOK Skogsfalken45:30
6Sven GybergOK Skogsfalken46:12
7Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad47:24
8Rolf HallbergFK Finn48:01
9Torsten ClaessonOK Älme48:35
10Bertil OttossonFK Göingarna48:45
11Sten JohanssonOK Skogsfalken52:30
12Verner LönnqvistHärlövs IF52:54
13Rune BengtssonRonneby OK55:13
14Brodde NilssonOK Skogsfalken55:14
15Sven JonassonOK Skogsfalken57:04
16Torgny JonssonVäxjö AIS1:00:26
17Inge NilssonOK Älme1:12:39
 
Bo SvenssonTockarps IKFelst.
 
 
 
H65 (17)4,4 km
PlNamnKlubbTid
1Leif SandgrenFrosta OK37:02
2Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK39:59
3Lennart BohmanFK Vittus42:20
4Bengt BergmanLunds OK42:46
5Nils KarlssonVäxjö AIS43:13
6Waste ByströmOK Virdarna45:34
7Aymonn AnderssonOK Dacke48:25
8Morgan LjungVaggeryds SOK48:28
9Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK50:42
9Kent EkdahlEmmaboda Verda OK50:42
11Benkt AndersonLunds OK50:47
12Ingemar AnderssonOK Orion51:39
13Börje ÅkessonFrosta OK53:11
14Jan HanssonLunds OK53:14
15Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OK59:19
16Sven RutherOK Älme1:05:48
 
Jörgen FranssonEmmaboda Verda OKFelst.
 
 
 
H60 (19)4,9 km
PlNamnKlubbTid
1Åke WansölinSöders-Tyresö44:45
2Agne BengtssonOK Kompassen46:18
3Mats SvenssonOK Pan-Kristianstad48:55
4Bengt-Göran MånssonOK Pan-Kristianstad50:49
5Åke OhlsonOK Skogsfalken51:03
6Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK51:06
7Jörgen NilssonRonneby OK51:45
8Kenneth FagerFK Vittus52:21
9Sven-Olof LarssonVäxjö AIS55:11
10Håkan AnderssonMarkbygdens OK56:53
11Lennart SmedenmarkRonneby OK58:00
12Bengt AspvallRonneby OK59:00
13Sven Erik FrickFK Göingarna1:00:26
14Lennart AnderssonOK Orion1:00:53
15Sven Olle SöderbergOK Skogsfalken1:03:15
16Kim FolanderOK Sorø1:05:05
17Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK1:09:12
18Kent SvenssonOK Skogsfalken1:18:02
19Nils-Erik BondessonFrosta OK1:24:22
 
 
 
H55 (10)5,4 km
PlNamnKlubbTid
1Ken RagnarssonOK Kompassen40:22
2Ola SvenssonOK Orion48:41
3Stellan MartinssonOK Tyringe50:25
4Kenneth KajsajunttiOK Skogsfalken50:51
5Per NilssonStigmännen Karlshamns OK53:35
6Per Arne EvaldssonOK Gynge55:12
7Per SvenssonRonneby OK1:01:21
8Bernt AnderssonIF Rigor1:07:31
9Lars MartinssonRonneby OK1:14:19
 
Sven-Inge SvenssonHässleholms OKej start
 
 
 
H50 (7)5,9 km
PlNamnKlubbTid
1John E ErikssonVäxjö OK51:59
2Pontus LarssonOK Skogsfalken56:30
3Jan KarlssonVäxjö OK56:43
4Ingemar MånssonRonneby OK57:47
5Bo PeterssonLessebo OK1:00:36
 
Kent OlssonOK Orionej start
Nisse RosénStigmännen Karlshamns OKej start
 
 
 
H45 (16)6,4 km
PlNamnKlubbTid
1Magnus LarssonFK Göingarna43:43
2Sven LundgrenVäxjö OK45:38
3Fredrik SmedbergOK Skogsfalken46:23
4Ulf JungstrandMalmö OK47:14
5Jonas PerssonTorsås OK49:25
6Björn HannrupIF Thor49:34
7Anders BlomqvistOK Skogsfalken50:54
8Per-Åke NilssonFK Göingarna52:30
9Per-Olof AnderssonOK Tyringe52:43
10Niklas NilssonHärlövs IF54:37
11Glen HåkanssonVäxjö OK54:59
12Magnus PorleVäxjö OK55:23
13Lars PerssonOK Skogsfalken58:23
14Anders NilssonOK Orion1:02:11
15Sven JohanssonOK Orion1:04:22
 
Mikael WahlbomOK Orionej start
 
 
 
H40 (8)7,7 km
PlNamnKlubbTid
1Henrik BerlinOK Orion49:20
2Åke LarssonStigmännen Karlshamns OK1:00:09
3Fabian LjungquistLunds OK1:04:06
4Thomas NajvikFK Göingarna1:09:16
5Anders EdvardssonEksjö SOK1:10:39
6Patrik WåhlinOK Skogsfalken1:11:11
7Peter AnderssonStigmännen Karlshamns OK1:12:16
8Jonas K JohanssonOK Skogsfalken1:13:01
 
 
 
H35 (4)7,9 km
PlNamnKlubbTid
1Torstein HoleNydalens SK1:10:09
2Anders MalmqvistMotala AIF OL1:43:51
 
Ola MarkholmSkåneslättens OLFelst.
Ola SöderbergOK Skogsfalkenej start
 
 
 
H21 (19)10,1 km
PlNamnKlubbTid
1Jakob LööfOK Pan-Kristianstad58:11
2Oleksandr KratovOK Orion1:00:44
3Johan AronssonOK Tisaren1:02:11
4Aleksander BernaciakOK Orion1:03:51
5Anton JohanssonOK Orion1:04:45
6Erik AnderssonOK Orion1:06:27
7Mattias KarlssonVäxjö OK1:10:40
8Björn AnderssonOK Dacke1:16:25
9Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK1:16:28
10Pontus PeterssonOK Orion1:17:47
11Joel Käll-KarlssonLinköpings OK1:20:23
12Andreas BerganderEksjö SOK1:24:52
13Niklas KarlssonVäxjö OK1:31:25
14Anton WibergOK Skogsfalken1:32:41
 
Charlie StoltRehns BKFelst.
Björn EdvinssonRonneby OKFelst.
Viktor TovessonOK OrionFelst.
Jon NilssonRonneby OKej start
Håkan GunnarssonFK Göingarnaej start
 
 
 
H18 (3)6,4 km
PlNamnKlubbTid
1Philip PerssonOK Orion46:55
2Robin LarssonFK Göingarna59:25
3Carl TorstenssonEmmaboda Verda OK1:28:41
 
 
 
H16 (33)5,3 km
PlNamnKlubbTid
1Filip JacobssonDegerfors OK38:53
2Oliwer LundbergOK Bävern39:47
3Lucas SundbladEksjö SOK39:50
4Johan LenningSkåneslättens OL41:37
5Ola AnderssonStigmännen Karlshamns OK43:01
6Theodor WahlbomOK Orion43:41
7Philip EdvardssonEksjö SOK44:10
8Olle AnderssonTullinge SK44:18
9Oskar LindSOK Viljan44:32
10Nils WärnsbergEksjö SOK44:56
11Oskar EngmanNyköpings OK45:36
12Jakob FranssonOK Milan46:06
13Albin PålssonKungälvs OK46:18
14Jonas GustafssonOK Kåre46:35
15Jonas ErikssonStora Tuna OK47:36
16Hugo DahlbergHaninge SOK49:58
17Arvid NordSol Tranås50:26
18Erik Barr ZeilonSkåneslättens OL51:39
19Rasmus ArfwedsonFrölunda OL52:19
20Anton BobergIF Rigor53:40
21Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF55:37
22Martin BergmanOK Kåre57:11
23Eric DanielssonOK Kåre1:01:54
24Patrik RoosSödertälje-Nykvarn OF1:04:27
25Wiktor Finn ErikssonDomnarvets GOIF1:07:46
26Simon Jansson-JärplingOK Klemmingen1:11:33
27Oscar PhilipssonMarkaryds FK1:15:08
 
Johannes RidefeltOK LinnéFelst.
Erik BerglundOK KåreFelst.
Marcus BraunTolered-Utby Ol-klubbej start
Anton HanssonLunds OKej start
Nils AlexanderssonStora Tuna OKej start
Olle SkogTullinge SKej start
 
 
 
H14 (8)3,8 km
PlNamnKlubbTid
1Lukas LundgrenVäxjö OK23:30
2Andreas JonssonOK Orion24:08
3Rasmus LundbergOK Bävern27:00
4Melker JohanssonOK Orion27:17
5Emil PetterssonOK Dacke28:56
6Martin LangmoenKungälvs OK40:14
7Alexander Skeppl HoleNydalens SK49:35
8Rasmus ErikssonOK Vilse 8757:31
 
 
 
H12 (6)2,6 km
PlNamnKlubbTid
1Erik HannrupIF Thor17:32
2Algot NajvikFK Göingarna21:35
3Gustav RuneforsVäxjö OK24:38
4Simon ErikssonEmmaboda Verda OK27:24
5Hjalmar JönssonOK Vilse 8739:59
6Elias TorstenssonEmmaboda Verda OK43:17
 
 
 
H10 (6)2,4 km
PlNamnKlubbTid
1Oliver ErikssonEmmaboda Verda OK22:22
2Johan WinbladhLunds OK22:43
3Filip HåkanssonOK Orion25:09
4Hugo DanielssonOK Skogsfalken1:09:57
 
Max PerssonOK SkogsfalkenFelst.
Klas LjungqvistLunds OKFelst.
 
 
 
D65 (8)3,2 km
PlNamnKlubbTid
1Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK41:20
2Gull SvenssonTockarps IK43:14
3Berit ByströmOK Virdarna45:45
4Inger AxelssonOK Orion48:18
5Karin BengtssonOK Kompassen57:40
6Barbro NilssonAlvesta SOK58:45
7Barbro CassingRonneby OK1:42:46
 
Margret CarlssonOK SkogsfalkenFelst.
 
 
 
D60 (5)3,2 km
PlNamnKlubbTid
1Lena SöderbergOK Skogsfalken34:53
2Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK42:27
3Ann-Helen LinnersjöOK Orion43:41
4Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK44:50
5Gunilla AnderssonOK Dacke46:58
 
 
 
D50 (11)3,7 km
PlNamnKlubbTid
1Britt-Marie BengtssonFK Åsen37:20
2Pernilla LarssonOK Skogsfalken39:43
3Lena Henriksson-ÅgrenRonneby OK46:58
4Eva Folkesson LööfOK Pan-Kristianstad47:46
5Birgitta NilssonStigmännen Karlshamns OK48:20
6Kristina JohanssonKalmar OK48:22
7Inger Norling-FrickFK Göingarna54:49
8Berit RuneforsVäxjö OK59:39
9Eva TollsternVäxjö AIS1:08:18
10Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK1:11:13
 
Siv LarssonVäxjö AISFelst.
 
 
 
D45 (6)4,4 km
PlNamnKlubbTid
1Christina SmedbergOK Skogsfalken36:59
2Hanne FoghOK Sorø42:21
3Eva PetterssonOK Dacke46:45
4Gunilla GustavssonOK Orion57:03
5Cecilia LingerudOK Skogsfalken58:51
 
Marita PhilipssonMarkaryds FKej start
 
 
 
D40 (6)4,9 km
PlNamnKlubbTid
1Jenny HåkanssonOK Orion40:04
2Anna-Karin JonssonOK Orion44:40
3Jessica BjörckOK Älme55:30
4Marie MarkholmSkåneslättens OL55:48
5Kristina BerlinOK Orion56:43
 
Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OKFelst.
 
 
 
D35 (1)5,9 km
PlNamnKlubbTid
Anna BjärbyFrosta OKFelst.
 
 
 
D21 (15)7,1 km
PlNamnKlubbTid
1Nadiya VolynskaOK Orion50:50
2Emma BergmanGöteborg-Majorna OK55:14
3Elin MånssonOK Löftan57:38
4Lovisa PerssonOK Tisaren1:00:19
5Elin SvenssonOK Pan-Kristianstad1:01:30
6Jolanta KolosinskaOK Skogsfalken1:03:28
7Jessica NilssonOK Torfinn1:04:47
8Anna MånssonOK Löftan1:06:30
9Elin WallquistVäxjö OK1:07:17
10Maria JohanssonTorsås OK1:10:49
11Anna LööfOK Pan-Kristianstad1:11:06
12Helena LindénVäxjö OK1:17:06
 
Julia DavidssonOK KlemmingenFelst.
Emma FaxénVäxjö OKFelst.
Cajsa GrapeIFK Moras OKFelst.
 
 
 
D20 (2)4,9 km
PlNamnKlubbTid
1Hanna WåhlinOK Skogsfalken55:58
2Carolin HåkanssonOK Orion1:01:33
 
 
 
D16 (34)4,4 km
PlNamnKlubbTid
1Erica EdmanKorsnäs IF OK35:11
2Louise LundgrenVäxjö OK38:04
3Hanna ÅbergOK Landehof40:06
4Tilda JohanssonOK Orion40:15
5Moa PetterssonOK Dacke40:22
6Linnéa GolsäterEksjö SOK41:16
7Matilda ArboreliusHjärnarps GH OL41:27
8Vega LaudonVännäs OK43:51
9Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering43:59
10Sandra NäslundVästerås SOK44:03
11Amanda BerggrenTullinge SK44:12
12Julia HedOK Skogsfalken44:38
13Ella WallinderGöteborg-Majorna OK45:05
14Sara AlmehedFrölunda OL47:25
15Lina PålssonKungälvs OK51:58
16Julia BlomFrölunda OL58:20
17Ida TorbiörnssonJärla Orientering1:02:08
18Märta FröjdSnättringe SK1:05:02
19Frida JunegardTullinge SK1:08:24
20Olivia NilssonOK Älme1:12:14
21Elsa AnderssonDomnarvets GOIF1:12:44
22Elvira OlssonOK Kroppefjäll1:16:34
 
Maria GustafssonHagaby GOIFFelst.
Agnes WestlundTrosabygdens OKFelst.
Caroline LängheimTullinge SKFelst.
Tove NorénVännäs OKFelst.
Elin FältmanLeksands OKFelst.
Isabell LarssonÅmåls OKFelst.
Elin LundqvistNybro OKej start
Josefin CarlssonAttunda OKej start
Freja VredinIFK Umeåej start
Moa GranstedtIK Hakarpspojkarnaej start
Stina BayardStora Tuna OKej start
Alice DAngeloAttunda OKej start
 
 
 
D14 (5)3,8 km
PlNamnKlubbTid
1Vilma PerssonOK Skogsfalken30:44
2Märta SkogTullinge SK31:41
3Lovisa TorstenssonEmmaboda Verda OK32:19
4Ellen AnderssonStigmännen Karlshamns OK44:04
5Hanna TynongTullinge SK1:07:05
 
 
 
D12 (7)2,6 km
PlNamnKlubbTid
1Isa EnvallIK Hakarpspojkarna21:21
2Wilma MarkholmSkåneslättens OL24:19
3Alicia LundgrenVäxjö OK25:10
4Ellen WahlbomOK Orion28:16
5Irmalinn NilssonHärlövs IF30:57
6Johanna WilhelmssonOK Dacke33:45
7Tina LjungqvistLunds OK43:57
 
 
 
D10 (10)2,4 km
PlNamnKlubbTid
1Tea MarkholmSkåneslättens OL15:38
2Linda JonssonOK Orion19:38
3Ella SöderbergOK Skogsfalken22:19
4Elin EmilssonOK Skogsfalken24:17
5Tova DanielssonOK Skogsfalken26:29
6Linn KarlssonOK Vilse 8728:02
7Ida EdvardssonEksjö SOK28:07
8Nellie NilssonOK Orion30:30
9Klara JohanssonVästvärmlands OK32:01
10Elina LiljedahlOK Skogsfalken1:05:41
 
 
 
U2 (8)2,4 km
PlNamnKlubbTid
1Leo JohanssonOK Orion20:44
2Jadob WilhelmssonOK Dacke23:20
3Emma EmilssonOK Skogsfalken29:31
4Emil ViktorssonOK Skogsfalken31:24
5Viktor Lingerud SorinderOK Skogsfalken38:11
6Herman AlbinssonOK Skogsfalken59:11
7Sebastian KullbergOK Skogsfalken59:16
8Samuel KullbergOK Skogsfalken59:18
 
 
 
U1 (3)2,1 km
PlNamnKlubbTid
1Ellen HannrupIF Thor35:00
2Emil AlbinssonHärlövs IF1:07:43
 
Andreas JohnssonOK Vilse 87Felst.
 
 
 
Inskolning (4)1,8 km
PlNamnKlubbTid
Albin EmilssonOK SkogsfalkenGodk.
Zebastian NohaveOK OrionGodk.
Linnéa EdvardssonEksjö SOKGodk.
Agnes BerlinOK OrionGodk.
 
 
 
Öppen motion 3 (12)2,6 km
PlNamnKlubbTid
1Sebastian BeckeOK Vilse 8738:23
2Lena Weiming NybergKinnaströms SK40:16
3Semona Dahlman NilssonOK Orion44:04
4Mats RuneforsVäxjö OK44:14
5Lovisa ÅgrenRonneby OK45:18
6Torill SvendsenLunds OK49:11
7Birgitta BergmanStigmännen Karlshamns OK54:32
8Margareta WikströmVäxjö AIS54:40
9Ragnvald BladhOK Älme56:09
10Eva BlomqvistOK Skogsfalken57:48
11Ingegerd NilssonOK Skogsfalken1:02:09
 
Rosita KarlssonVäxjö AISFelst.
 
 
 
Öppen motion 5 (8)3,4 km
PlNamnKlubbTid
1Joakim SorinderOK Skogsfalken36:50
2Arne PerssonOK Gynge39:22
3Mollie NohaveOK Orion47:34
4Agneta PeterssonRonneby OK51:26
5Per-Ola MelanderStigmännen Karlshamns OK52:52
6Anna Lena OttossonFK Göingarna1:03:58
 
Aina JeppssonLunds OKFelst.
Hanna P-EdvardssonEksjö SOKej start
 
 
 
Öppen motion 7 (33)3,0 km
PlNamnKlubbTid
1Olof NilssonRonneby OK26:02
2Roland EdvinssonRonneby OK28:51
3Ingalill OlssonOK Orion29:37
4Peter LiljedahlOK Skogsfalken30:28
5Johan NohaveOK Orion31:18
6Erik LindénCentrum OK33:18
7Bengt-Erik IngemanssonOK Vilse 8736:20
8Ingrid SöderbergOK Skogsfalken38:29
9Hasse AxelssonStigmännen Karlshamns OK40:00
10Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK40:14
11Pi PerssonOK Orion41:46
12Andersson HenrikssonOK Skogsfalken41:47
13Karin HannrupIF Thor42:04
14Bo MånssonOK Löftan42:13
15Maria HåkanssonVäxjö OK42:23
16Hans Åke DjurbäckKinnaströms SK43:02
17Anna EliassonOK Skogsfalken43:38
18Rebecca ÅgrenRonneby OK44:28
19Madelene AxelssonHärlövs IF46:14
20Mats PerssonOK Skogsfalken47:45
21Ronny CarlssonOK Skogsfalken47:46
22Stig NydahlStigmännen Karlshamns OK51:51
23Lisa NilssonOK Torfinn53:07
24Helen NilssonHärlövs IF57:51
24Bo AdolfssonIK Ymer57:51
26Torgny ÅstedtHärlövs IF59:03
27Eva AdolfssonIK Ymer1:08:05
28Kenneth LindborgOK Pan-Kristianstad1:08:06
29Eva BergstrandVärend GN OL1:11:13
30Maja-Stina MalmqvistFK Vittus1:12:13
 
Pierre DanielssonOK SkogsfalkenFelst.
Jeanette AnderssonOK DackeFelst.
Sussi JonsonRonneby OKFelst.
 
 
 
Öppen motion 8 (17)4,4 km
PlNamnKlubbTid
1Jens NilssonOK Skogsfalken37:20
2Peter AnderssonOK Orion38:42
3Thommy BergmanStigmännen Karlshamns OK39:07
4Magnus HåkanssonOK Orion41:17
5Lars-Ola LarssonOK Orion42:30
6Josefine AlbinssonOK Skogsfalken43:14
7Alexander JohanssonOK Orion44:04
8Annika JosefssonOK Dacke46:18
9Håkan AnderssonOK Dacke46:25
10Maja AnderssonOK Orion49:02
11Jonas FagerVäxjö OK49:48
12Maria ModigFK Göingarna51:44
13Håkan NilssonMalmö OK52:55
14Bente KällVäxjö OK53:04
15Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad53:30
16Sven-Åke KarlssonIK Hakarpspojkarna55:16
17Oskar HandmarkOK Pan-Kristianstad56:33
 
 
 
Öppen motion 9 (6)7,7 km
PlNamnKlubbTid
1Daniel MillbournOK Skogsfalken49:30
2Fredrik HenrikssonRonneby OK54:40
3Anders HåkanssonOK Orion58:37
4Martin JohanssonOK Orion1:03:07
5Jens NordahlOK Orion1:05:14
 
Måns FaxénVäxjö OKFelst.
 
 
 
H16 Kort (2)3,8 km
PlNamnKlubbTid
1Elias PonténStora Tuna OK33:59
2Erik SjöbergEksjö SOK47:41
 
 
 
H12 Kort (1)2,4 km
PlNamnKlubbTid
1Viktor EricsonOK Vilse 8751:37