Vilselöpet 2014-10-19sö 2014-10-19 14:27
Resultatskapad av OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2014

 
H80 (13)3,0 km9 K
PlNamnKlubbTid
1Sven SvenssonFK Vittus45:09
2Ingvar PeterssonHässleholms OK46:31
3Lars-Erik MalmqvistVäxjö OK47:06
4Owe ÅkessonHärlövs IF47:10
5Gillis AlmVäxjö OK51:06
6Torsten HannrupOK Kompassen52:00
7Kjell-Arne PetterssonHärlövs IF53:06
8Bengt EdvardssonOK Torfinn55:48
9Inge ÅkessonStigmännen Karlshamns OK56:52
10Sture JanssonEmmaboda Verda OK1:08:10
11Evald JohanssonLessebo OK1:16:41
12Curt HjalmarssonHässleholms OK1:22:03
 
Leo ÅkessonHärlövs IFej start
 
 
 
H75 (14)3,4 km10 K
PlNamnKlubbTid
1Kurt BergstrandLessebo OK36:16
2Torsten ClaessonOK Älme42:48
3Leif SjögrenOK Orion48:02
4Bo WadensjöFK Finn50:46
5Rune BengtssonRonneby OK51:31
6Jan-Eric NelkingFK Åsen53:27
7Sven PerssonTorsås OK53:30
8Sven GybergOK Skogsfalken54:30
9Börje NilssonHässleholms OK55:44
10Inge NilssonOK Älme56:57
11Brodde NilssonOK Skogsfalken57:27
12Bengt PeterssonOK Älme1:04:13
13Lennart ÖstergrenVäxjö OK1:10:36
 
Bernt PeterssonAlvesta SOKFelst.
 
 
 
H70 (30)4,0 km12 K
PlNamnKlubbTid
1Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK40:23
2Inge PerssonFK Boken42:32
3Benkt AndersonLunds OK44:55
4Ingemar AnderssonOK Orion46:21
5Leif LindströmNybro OK47:24
6Waste ByströmOK Virdarna48:07
7Kjell MånssonRonneby OK48:11
8Stig KarlssonLessebo OK49:27
9Gerth SällströmLessebo OK49:57
10Bo SvenssonTockarps IK51:04
11Lars HenrikssonOK Älme52:25
12Erling EkelöfVärend GN OL53:06
13Hagbert PerssonVäxjö OK54:04
14Nils-Eric EricssonFK Åsen56:21
15Christer GrönbladHärlövs IF58:00
16Bertil OttossonFK Göingarna58:02
17Göran ThourVärend GN OL58:38
18Kenneth ArvidssonAlvesta SOK59:43
19Bertil ErikssonStigmännen Karlshamns OK1:00:12
20Verner LönnqvistHärlövs IF1:00:46
21Nils-Åke NilssonFK Göingarna1:01:37
22Hubert HugossonOK Gynge1:01:42
23Gunnar SandströmOK Pan-Kristianstad1:02:19
24Lars LindénOK Gynge1:02:26
25Rolf AnglertOK Orion1:06:23
26Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstad1:08:13
27Kenneth LindborgOK Pan-Kristianstad1:10:42
 
Sven-Åke GranquistHästveda OKej start
Bengt NilssonAlvesta SOKej start
Stig KarlssonTorsås OKej start
 
 
 
H65 (27)4,5 km13 K
PlNamnKlubbTid
1Leif SandgrenFrosta OK35:13
2Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK37:09
3Agne BengtssonOK Kompassen41:22
4Nils KarlssonVäxjö AIS44:05
5Bill SchölinTockarps IK44:55
6Per-Olof FernbergIS Skanne46:16
7Stig JohanssonBredaryds SOK46:36
8Kenth SundgrenSkåneslättens OL47:36
9Tommy OlssonOK Dacke48:09
10Hans SvensonSOK Viljan48:25
11Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK49:39
12Per EngkvistRonneby OK49:58
13Lennart AnderssonOK Orion53:37
14Ingvar PerssonFK Åsen56:21
15Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK56:51
16Arne JohanssonOK Älme57:53
17Håkan NilssonMalmö OK58:15
18Anders WetterlingStigmännen Karlshamns OK1:01:16
19Gunnar LindahlLessebo OK1:06:48
20Leif IngemarssonFK Vittus1:18:24
21Tommy HeldFK Åsen1:19:04
22Göran LarssonOK Kompassen1:19:15
23Kent SvenssonOK Skogsfalken1:26:43
 
Krister NilssonVäxjö OKej fullf.
Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OKej start
Lars-Åke ÅbergKalmar OKej start
Leif AlfredssonVäxjö AISej start
 
 
 
H60 (15)4,8 km14 K
PlNamnKlubbTid
1Göran SvensonSOK Viljan39:12
2Yngve ErnstssonFK Göingarna47:36
3Göran JohnssonSkåneslättens OL48:19
4Jan KarlssonOK Virdarna49:07
5Arne AnderssonOK Torfinn49:13
6Hans GottfridssonTorsås OK49:49
7Jörgen NilssonRonneby OK50:30
8Torgny OttossonOK Torfinn51:36
9Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OK53:23
10Emil OlesenFIF Hillerød1:04:21
11Lars MartinssonRonneby OK1:09:20
12Sven Olle SöderbergOK Skogsfalken1:11:15
13Göran LiljequistOK Älme1:17:45
14Bjarne S. JensenFIF Hillerød1:28:31
 
Kenneth FagerFK VittusFelst.
 
 
 
H55 (16)5,5 km13 K
PlNamnKlubbTid
1Bengt LarssonFK Göingarna46:37
2Jan KarlssonVäxjö OK50:08
3Ola SvenssonOK Orion50:55
3Ingmar EkelövSkåneslättens OL50:55
5Lars MagnussonOK Älme55:21
6Ingemar MånssonRonneby OK55:35
7Leif LindauOK Torfinn57:19
8Bo SalomonssonKalmar OK58:32
9Jan AnderssonKalmar OK58:42
10Søren LarsenFIF Hillerød59:29
11Per-Ivan EngströmOK Orion59:54
12Stellan MartinssonOK Tyringe59:56
13Bo JohanssonOK Älme1:03:26
14Jan NilssonAndrarums IF1:07:07
15Bo PeterssonLessebo OK1:11:01
 
Manfred OlejnikSOK Viljanej start
 
 
 
H50 (17)5,8 km15 K
PlNamnKlubbTid
1Elis BengtssonMalungs OK Skogsmårdarna41:59
2Ulf JungstrandOK Skogsfalken44:00
3John E ErikssonVäxjö OK44:34
4Göran MånssonOK Dacke47:34
5Stefan OlofssonOK Gisle47:52
6Lars PerssonOK Skogsfalken48:01
7Henrik LarssonFK Göingarna48:41
8Magnus PorleVäxjö OK49:24
9Anders ThorKalmar OK52:12
10Peter HedbergLunds OK54:11
11Göran PerssonVärend GN OL55:46
12Thommy BergmanStigmännen Karlshamns OK57:37
13Kjell SvenssonOK Älme1:02:35
14Benjamin ViebkeMalmö OK1:06:53
15Patrik FranssonEmmaboda Verda OK1:20:53
 
Glen HåkanssonVäxjö OKej fullf.
Mats AnderssonOK Orionej fullf.
 
 
 
H45 (22)6,6 km15 K
PlNamnKlubbTid
1Henrik BerlinOK Orion47:44
2Magnus LarssonFK Göingarna49:33
3Johan GybergOK Skogsfalken51:19
4Per-Olof AnderssonOK Tyringe51:43
5Fredrik SmedbergOK Skogsfalken51:59
6Niklas EdvardssonHästveda OK52:27
7Jonas PerssonTorsås OK53:26
8Håkan KarlssonFK Finn54:53
9Anders BlomqvistOK Skogsfalken56:09
10Joel RydströmFK Finn57:03
11Thomas NajvikFK Göingarna57:11
12Peter EkdahlEmmaboda Verda OK59:13
13Håkan AxelssonFK Göingarna59:18
14Håkan ErikssonHästveda OK1:00:22
15Thomas LåstbomHärlövs IF1:01:13
16Jimmy NicklassonKexholms SK1:07:22
17Johan JacobssonOK Orion1:08:42
18Mikael WahlbomOK Orion1:13:05
19Jens NilssonOK Skogsfalken1:13:10
20Pierre DanielssonOK Skogsfalken1:19:22
21Ola NilssonAlvesta SOK1:19:56
 
Lars BjörckOK Älmeej fullf.
 
 
 
H40 (7)7,4 km19 K
PlNamnKlubbTid
1Yuri OmelchenkoOK Orion50:56
2Anders SelinFK Göingarna55:01
3Ola SöderbergOK Skogsfalken1:03:34
4Jonas K JohanssonOK Skogsfalken1:18:54
5Jon LindskogOK Älme1:20:22
6Jesper GroossAllerød OK1:28:10
 
Magnus EricssonVäxjö OKej start
 
 
 
H35 (2)8,0 km17 K
PlNamnKlubbTid
1Jesper HåkanssonFK Göingarna57:52
2Olof IngemarssonFK Vittus1:11:09
 
 
 
H21 (23)10,1 km22 K
PlNamnKlubbTid
1Patrik KarlssonVäxjö OK1:00:33
2Isak BergmanOK Skogsfalken1:02:39
3Pontus PeterssonOK Orion1:05:00
4Ola AnderssonStigmännen Karlshamns OK1:06:04
5Philip PerssonOK Orion1:06:27
6Johan WennermarkOK Skogsfalken1:06:54
7Edvin SmedbergOK Skogsfalken1:07:25
8Johan SandlundOK Njudung1:11:08
9Per LenanderVäxjö OK1:11:55
10Nils Wallentin TärkHalmstad OK1:12:22
11David SvenssonSkåneslättens OL1:13:47
12Thomas JohannessonRonneby OK1:15:04
13Simon RuneforsVäxjö OK1:17:02
14Håkan GunnarssonFK Göingarna1:17:16
15Edvin AnderssonOK Norrvirdarna1:17:21
16Adam GeorgssonOK Nackhe1:24:22
17Theodor WahlbomOK Orion1:27:34
18Roine SchölinLaholms IF OK1:30:17
19Erik EdénWaxholms OK1:46:18
 
Adam SegerslättSkåneslättens OLej fullf.
Jon NilssonRonneby OKej fullf.
Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OKej fullf.
Henrik JohannessonRonneby OKej start
 
 
 
H18 (5)6,6 km15 K
PlNamnKlubbTid
1Hampus LarssonFK Göingarna57:52
2Albin EvertssonVäxjö OK1:01:47
3Elias AnderssonOK Norrvirdarna1:11:32
 
Viktor ÖstergrenVäxjö OKFelst.
Edvin AnderssonOK Norrvirdarnaej start
 
 
 
H16 (5)5,4 km12 K
PlNamnKlubbTid
1Alexander GraadRonneby OK45:23
2Gustav RuneforsVäxjö OK45:31
3Algot NajvikFK Göingarna45:45
4Anton Johansson GlivessonRonneby OK46:26
5Rasmus SvenssonVärend GN OL58:57
 
 
 
H14 (9)3,7 km12 K
PlNamnKlubbTid
1Gustav ÅmanOK Vilse 8731:24
2Simon GiselssonRonneby OK36:01
3Oscar NilssonAlvesta SOK39:06
4Elias TorstenssonEmmaboda Verda OK40:41
5Aron ThorénRonneby OK41:32
6Gustav OlssonTorsås OK42:32
7Povel HedbergLunds OK49:29
8Max KärvhagOK Skogsfalken1:05:30
9Jonathan LjungbergOK Skogsfalken1:10:56
 
 
 
H12 (18)3,0 km11 K
PlNamnKlubbTid
1Arvid KronmarFK Vittus23:12
2Loke HedbergLunds OK24:11
3Albin LiljaRonneby OK24:20
4Max PerssonOK Skogsfalken25:08
5Johan BjörckOK Älme26:53
6Anton TörnqvistFK Vittus28:44
7Filip HåkanssonOK Orion33:01
8Emil ViktorssonOK Skogsfalken33:59
9Jakob WilhelmssonOK Dacke34:15
10Edvin SelinFK Göingarna37:18
11Herman AlbinssonOK Skogsfalken37:28
12Maxim OmelchenkoFK Vittus37:34
13Simon ElmRonneby OK38:35
14Nils GybergOK Skogsfalken55:04
 
Philip MartinssonFK FinnFelst.
Fabian EvertssonLessebo OKej start
Fabian AnderssonRonneby OKej start
Sebastian KullbergOK Skogsfalkenej start
 
 
 
H10 (15)2,5 km11 K
PlNamnKlubbTid
1Linus WernströmRonneby OK16:25
2Ture LiljaRonneby OK18:19
3Svante SelinFK Göingarna19:05
4Nils SwartzOK Orion21:35
5Emil AlbinssonOK Skogsfalken22:50
6Hjalmar AxelssonFK Göingarna27:18
7Vilmer LindströmOK Skogsfalken27:40
7Emil Sunnegårdh RingRonneby OK27:40
9Carl Johansson GlivessonRonneby OK28:49
10Hugo MartinssonFK Finn29:48
11Kasper FagerFK Vittus42:31
12Max JohanssonOK Skogsfalken1:14:01
 
Wilmer SelinFK GöingarnaFelst.
Eddie KarlssonOK Vilse 87Felst.
Anton KarlssonFK Finnej start
 
 
 
D75 (3)3,0 km9 K
PlNamnKlubbTid
1Karin LexellOK Torfinn46:39
2Laila MalmqvistVäxjö OK58:44
 
Eva BlomqvistOK Skogsfalkenej fullf.
 
 
 
D70 (6)3,0 km9 K
PlNamnKlubbTid
1Gull SvenssonTockarps IK36:43
2Ann-Charlotte JensenHässleholms OK42:23
3Berit ByströmOK Virdarna43:26
4Gunilla GrönbladHärlövs IF53:09
 
Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OKej fullf.
Barbro NilssonAlvesta SOKej start
 
 
 
D65 (17)3,4 km10 K
PlNamnKlubbTid
1Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK36:29
2Britt-Mari KarlssonVäxjö OK37:56
3Lisa KumlinVäxjö OK39:59
4Birgitta OlssonRonneby OK40:12
5Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK43:47
6Gullevi SvenssonRonneby OK44:31
7Ann-Mari PerssonVäxjö OK44:36
8Lisbeth CarlssonVaggeryds SOK48:52
9Eva ArvidssonAlvesta SOK53:30
10Ros-Mari KarlssonNybro OK55:05
11Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK57:19
12Ulla HåkanssonOK Gynge1:03:56
13Karin BengtssonOK Kompassen1:06:36
14Jette BachhausenFIF Hillerød1:11:49
 
Margret CarlssonOK SkogsfalkenFelst.
Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OKej fullf.
Agneta BernboOK Orionej start
 
 
 
D60 (10)3,4 km10 K
PlNamnKlubbTid
1Lena SöderbergOK Skogsfalken47:13
2Karin LarssonOK Kompassen52:40
3Barbro LiljequistOK Älme57:02
4Ingalill NilssonStigmännen Karlshamns OK58:43
5Kristin JohanssonOK Dacke1:00:07
6Christel NilssonOK Älme1:00:33
7Eva PetterssonVäxjö OK1:04:56
8Birgit H. JensenFIF Hillerød1:35:07
 
Margareta SchölinTockarps IKej fullf.
Ann-Helen LinnersjöOK Orionej start
 
 
 
D55 (9)4,0 km12 K
PlNamnKlubbTid
1Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK42:03
2Agneta ErforsOK Torfinn48:01
3Mona PalmLessebo OK50:25
4Eva WildmarkFK Boken52:38
5Ingrid SvantesdotterFK Göingarna56:04
6Eva Konring OlesenFIF Hillerød1:03:40
7Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK1:04:50
8Berit RuneforsVäxjö OK1:14:48
 
Bente KällVäxjö OKej fullf.
 
 
 
D50 (8)4,1 km12 K
PlNamnKlubbTid
1Lena Henriksson-ÅgrenRonneby OK45:00
2Ingrid JohanssonLaholms IF OK48:07
3Kristina SpångbergLunds OK51:37
4Ann NilssonMarkaryds FK51:42
5Kristina JohanssonKalmar OK56:39
6Barbro KärvhagOK Skogsfalken57:15
7Ingela AnderssonLunds OK1:06:17
8Kati NémethStigmännen Karlshamns OK1:10:13
 
 
 
D45 (5)4,5 km13 K
PlNamnKlubbTid
1Carina GustafssonOK Gynge41:51
2Ingela EkelövSkåneslättens OL48:08
3Gunilla GustavssonOK Orion51:27
4Cecilia LingerudOK Skogsfalken1:04:44
 
Josefine AlbinssonOK Skogsfalkenej start
 
 
 
D40 (8)4,8 km14 K
PlNamnKlubbTid
1Anna-Karin JonssonOK Orion45:08
2Linda IngemarssonFK Vittus46:01
3Louise AxelssonFK Göingarna47:09
4Jessica BjörckOK Älme51:50
5Kersti KärnerAllerød OK54:56
6Kristina BerlinOK Orion1:00:55
7Agneta EmilssonOK Skogsfalken1:03:29
 
Linda HammarqvistStigmännen Karlshamns OKej start
 
 
 
D35 (3)5,8 km15 K
PlNamnKlubbTid
1Karin LindqvistFK Finn1:11:54
2Eva PerssonVäxjö OK1:12:42
 
Katarina LenanderVäxjö OKFelst.
 
 
 
D21 (15)7,1 km17 K
PlNamnKlubbTid
1Lina PerssonOK Skogsfalken52:52
2Pim HedbergOK Skogsfalken56:25
3Louise LundgrenVäxjö OK1:01:36
4Lena RegnellVäxjö OK1:03:07
5Jolanta KolosinskaOK Skogsfalken1:03:33
6Anna Maria RoubertVäxjö OK1:07:26
7Christina SmedbergOK Skogsfalken1:07:37
8Maria JohanssonTorsås OK1:10:11
9Elin LundqvistNybro OK1:12:05
10Helena LindénVäxjö OK1:14:32
11Patricia EdgarssonOK Skogsfalken1:17:31
12Petra OlejnikOK Skogsfalken1:22:27
13Stina PerssonEmmaboda Verda OK1:32:26
 
Linnea GustafssonOK Gyngeej fullf.
Clara MannfolkUlricehamns OKej start
 
 
 
D16 (4)4,3 km12 K
PlNamnKlubbTid
1Myrra CarlssonOK Orion34:16
2Vilma PerssonOK Skogsfalken37:58
3Ellen AnderssonStigmännen Karlshamns OK40:22
4Lovisa TorstenssonEmmaboda Verda OK46:41
 
 
 
D14 (7)3,5 km12 K
PlNamnKlubbTid
1Kajsa AnderssonOK Orion29:35
2Linnea DagsbergOK Orion30:47
3Ellen WahlbomOK Orion31:13
4Alicia LundgrenVäxjö OK34:42
5Louise LagerkvistRonneby OK40:04
6Johanna WilhelmssonOK Dacke55:21
 
Alma EvertssonLessebo OKej start
 
 
 
D12 (12)3,0 km11 K
PlNamnKlubbTid
1Linda JonssonOK Orion23:26
2Hanna Sunnegårdh RingRonneby OK29:38
3Vilmalee Suwan KuuselaOK Vilse 8729:50
4Elin EmilssonOK Skogsfalken29:59
5Lisa OlssonTorsås OK33:46
6Ella SöderbergOK Skogsfalken35:46
7Elvira LjungbergOK Skogsfalken42:50
8Enni LindskogOK Älme43:08
9Linn KarlssonOK Vilse 8744:10
10Natalie WestlundTorsås OK48:42
11Julia KarlssonOK Skogsfalken1:53:37
 
Klara AnderssonOK Orionej start
 
 
 
D10 (15)2,5 km11 K
PlNamnKlubbTid
1Ina ÅmanOK Vilse 8721:34
2Hedda Kärner GroossAllerød OK22:00
3Emma ZettervallOK Dacke22:17
4Lisa SwartzOK Orion23:49
5Frida LindénOK Bävern32:01
6Lova KronmarFK Vittus33:31
7Tuva SelinFK Göingarna34:04
8Emma LindénOK Bävern1:08:13
 
Olivia KarlssonLessebo OKFelst.
Alice ÅmanOK Vilse 87Felst.
Moa ArvidssonOK Vilse 87Felst.
Josefina AndraeOK Vilse 87Felst.
Anna ViktorssonOK SkogsfalkenFelst.
Emma EmilssonOK Skogsfalkenej start
Agnes BerlinOK Orionej start
 
 
 
U2 (1)2,5 km12 K
PlNamnKlubbTid
1Alice PerssonOK Tyringe37:13
 
 
 
U1 (19)2,3 km10 K
PlNamnKlubbTid
1Stepan KhakimovFK Vittus20:04
2Linar JonassonFK Vittus22:42
3Ville LindskogOK Älme23:54
4Elias KronmarFK Vittus24:25
5Svante BohlinOK Skogsfalken26:04
6Matilda KokkonenOK Vilse 8726:52
7Hädda GillbergOK Skogsfalken26:58
8Frida Kärner GroossAllerød OK28:00
9Isabell RosenbergOK Vilse 8728:02
10Noa MullariOK Vilse 8728:16
11Alexander OlssonOK Vilse 8728:24
12Bea MagnstedtOK Vilse 8730:28
13Leo HaraldssonStigmännen Karlshamns OK37:44
14Emmie NordströmLessebo OK38:28
15Nils PerssonOK Tyringe38:39
16Millie ArvidssonOK Vilse 8745:02
17Max ArvidssonOK Vilse 8745:47
18Viktor ErikssonOK Vilse 8759:01
19Melora Persson-HorvatOK Vilse 871:10:10
 
 
 
Inskolning (11)1,9 km10 K
PlNamnKlubbTid
My HallerödKlubblösGodk.
Tioma Persson-HorvatOK Vilse 87Godk.
Vilgot GillbergOK SkogsfalkenGodk.
Anton FaxenVäxjö OKGodk.
Vidar HaraldssonStigmännen Karlshamns OKGodk.
Erik KarlssonOK SkogsfalkenGodk.
Olle HåkanssonRonneby OKGodk.
Nanna SundelinOK OrionGodk.
 
Corelie Persson HorvatOK Vilse 87Felst.
Anton KullbergOK Skogsfalkenej start
Alvar KullbergOK Skogsfalkenej start
 
 
 
H85 (1)3,0 km9 K
PlNamnKlubbTid
1Nils-Åke NilssonAndrarums IF1:28:39
 
 
 
Öppen motion 1 (6)2,5 km12 K
PlNamnKlubbTid
1Viktor WerkströmKlubblös38:16
2Elna OpperudFK Göingarna39:12
3Adam ÖstbergKlubblös39:42
4Margareta HeldFK Åsen47:07
5Edvin OpperudFK Göingarna47:20
6Anki ÖstbergKlubblös1:03:31
 
 
 
Öppen motion 3 (16)3,0 km11 K
PlNamnKlubbTid
1Mona LindénOK Bävern32:43
2Alice OlvegårdFK Göingarna33:31
3Kerstin OlvegårdFK Göingarna33:41
4Knut LangeOK Älme35:55
5Erik ErikssonOK Skogsfalken38:40
6Kjell ErikssonOK Skogsfalken38:55
7Ann Karolina KarlssonLessebo OK40:20
8Mats RuneforsVäxjö OK52:33
9Britt-Inger HallbergFK Finn59:42
10Aina NordströmFK Göingarna1:03:37
11Eivor NydahlStigmännen Karlshamns OK1:06:01
12Bertil AhlbergOK Gynge1:06:37
 
Anders GillbergOK SkogsfalkenFelst.
Karin WiderbergOK SkogsfalkenFelst.
Elina SandströmKlubblösFelst.
Erik SundelinOK Orionej start
 
 
 
Öppen motion 5 (11)3,5 km12 K
PlNamnKlubbTid
1Malin BjörkqvistNorbergs OK37:37
2Magnus KärvhagOK Skogsfalken48:46
3Göran FastOK Pan-Kristianstad55:04
4Åke ÖstbergKlubblös1:00:43
5Katarina FastOK Pan-Kristianstad1:00:45
6Jacob RosenfeldtStigmännen Karlshamns OK1:06:48
7Lidy GrangeHerlufsholm Orientering1:13:45
8Lena DanielssonHärlövs IF1:14:25
9Carina LidforssJärla Orientering1:25:59
10Christina GöranssonOK Pan-Kristianstad1:32:50
 
Jens WestlundTorsås OKFelst.
 
 
 
Öppen motion 6 (4)5,3 km13 K
PlNamnKlubbTid
1Björn PeterssonOK Landehof56:27
2Fredrik EvertssonLessebo OK1:10:40
3Henrik SvenssonLessebo OK1:34:40
4Kjell SalomonssonKlubblös1:50:39
 
 
 
Öppen motion 7 (30)3,1 km10 K
PlNamnKlubbTid
1Johan SwartzOK Orion32:27
2Therese LiljaRonneby OK33:16
3Cecilia SpångbergLunds OK33:48
4Maria HåkanssonVäxjö OK34:59
5Bert Inge GreenStigmännen Karlshamns OK35:36
6Karolina KarlssonNybro OK36:34
7Jonny LindénOK Bävern37:27
8Jonas AnderssonOK Norrvirdarna37:29
9Pi PerssonOK Orion42:02
10Lena Sandgren SwartzOK Orion45:24
11Nina RingRonneby OK45:52
12Rolf HallbergFK Finn46:54
13Jens BohlinFK Vittus47:06
14Marie JönssonFK Åsen47:23
15Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK47:31
16Anders SundelinOK Orion48:55
17Katarina SundelinOK Orion50:22
18Roland EkelöfStigmännen Karlshamns OK52:46
19Sven JonassonOK Skogsfalken53:35
20Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK54:06
21Stig NydahlStigmännen Karlshamns OK55:29
22Roland ErikssonHästveda OK55:56
23Olle RingRonneby OK56:44
24Lennart MagnussonLaholms IF OK1:00:23
25Christer SvenssonRonneby OK1:03:26
26Ragnar OlssonRonneby OK1:04:33
27Lars-Olof KarlssonVäxjö OK1:06:01
28Bengt HallerödOK Skogsfalken1:11:20
29Kjell LinghedeStigmännen Karlshamns OK1:16:03
30Margareta RingRonneby OK1:18:19
 
 
 
Öppen motion 8 (23)4,3 km12 K
PlNamnKlubbTid
1Anders HåkanssonOK Orion31:19
2Måns FaxénVäxjö OK33:46
3Emil BergerOK Orion43:29
4Björn ZettervallOK Dacke44:58
5Nisse RosénStigmännen Karlshamns OK45:11
6Annika JosefssonOK Dacke45:28
7Matilda NilssonFK Göingarna47:19
8Per SandlundOK Njudung47:35
9Magnus GraadRonneby OK48:19
10Anna WikströmHästveda OK48:37
11Lars ThorénRonneby OK48:59
12Lovisa NilssonFK Göingarna49:03
13Felicia SpångbergLunds OK54:22
14Sven GiselssonRonneby OK54:33
15Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK55:06
16Magnus OlssonTorsås OK55:52
17Roger BergvikVäxjö OK58:26
18Catrine OlssonTorsås OK1:00:42
19Sven Erik JönssonOK Tyringe1:01:08
20Torsten GrangeHerlufsholm Orientering1:05:39
21Rickard MattissonFK Göingarna1:06:55
22Tomas DagsbergOK Orion1:09:52
23Rolf SpångbergLunds OK1:40:02
 
 
 
Öppen motion 9 (9)7,2 km18 K
PlNamnKlubbTid
1Andreas FermFK Göingarna56:32
2Marcus BillOK Pan-Kristianstad58:47
3Niklas KarlssonVäxjö OK59:47
4Johan EkelövSkåneslättens OL1:01:13
5Åke LarssonStigmännen Karlshamns OK1:02:00
6Olof PerssonSvaide Roma SOK1:09:35
7Willie OhlssonRävetofta OK1:20:53
8Daniel AxelssonMålilla OK1:28:18
9Lucie KomarkovaMalmö OK2:10:38
 
 
 
H21 Kort (3)8,0 km17 K
PlNamnKlubbTid
1Niclas LindblomStigmännen Karlshamns OK1:25:24
2Johan LorentzonEmmaboda Verda OK1:39:35
 
Robin LarssonFK Göingarnaej fullf.
 
 
 
H14 Kort (1)3,0 km11 K
PlNamnKlubbTid
Samuel KullbergOK Skogsfalkenej start
 
 
 
D14 Kort (1)3,0 km11 K
PlNamnKlubbTid
Martina SundelinOK Orionej start
 
 
 
D12 Kort (2)2,5 km11 K
PlNamnKlubbTid
1Nora AnderssonOK Norrvirdarna30:49
 
Lisa EricsonOK Vilse 87Felst.