Vilselöpet 2014-10-19sö 2014-10-19 14:29
Sträcktidsresultatskapad av OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2014

 
H80 (13)3,0 km9 K
PlNamnTid
1(130)2(125)3(154)4(157)5(145)6(107)7(165)8(100)9(200)Mål
 
1Sven Svensson457102123273540424445
FK Vittus72102474220
2Ingvar Petersson46591821323842444646
Hässleholms OK54831063210
3Lars-Erik Malmqvist47681820283741444647
Växjö OK6292884220
4Owe Åkesson47692023283641444647
Härlövs IF62102574220
5Gillis Alm516102224324046485051
Växjö OK64112875220
6Torsten Hannrup52691925344247495152
OK Kompassen6395984210
7Kjell-Arne Pettersson53682123384448505253
Härlövs IF621221563210
8Bengt Edvardsson557142527334151535555
OK Torfinn77102589220
9Inge Åkesson567162528374550535656
Stigmännen Karlshamns OK7892974320
10Sture Jansson1:08916303443551:011:041:071:08
Emmaboda Verda OK961349115320
11Evald Johansson1:1610163236491:021:081:121:161:16
Lessebo OK10516413126330
12Curt Hjalmarsson1:227304347561:071:151:181:211:22
Hässleholms OK7221338117320
 
Leo Åkessonej start
Härlövs IF
 
 
 
H75 (14)3,4 km10 K
PlNamnTid
1(114)2(130)3(157)4(145)5(137)6(125)7(107)8(165)9(100)10(200)Mål
 
1Kurt Bergstrand3624111519262933343636
Lessebo OK21734633110
2Torsten Claesson4235131723313538404242
OK Älme31835843210
3Leif Sjögren4835172127364044464748
OK Orion311245933110
4Bo Wadensjö5036141728404447485050
FK Finn3273101232110
5Rune Bengtsson5146172128364146485151
Ronneby OK421046844220
6Jan-Eric Nelking5347182332404449515353
FK Åsen431058744210
7Sven Persson5346162130394348515353
Torsås OK421049835210
8Sven Gyberg5436151925434650525454
OK Skogsfalken329461733210
9Börje Nilsson5547202631414751535555
Hässleholms OK421355963210
10Inge Nilsson5637172935444752545656
OK Älme3310116934220
11Brodde Nilsson5735152331424750555757
OK Skogsfalken329881043410
12Bengt Petersson1:04461831384855591:011:031:04
OK Älme42111361063210
13Lennart Östergren1:1057202632481:031:061:081:101:10
Växjö OK52126515142210
 
Bernt PeterssonFelst.46273137---------------1:031:051:071:04
Alvesta SOK4220462521*166
 
 
 
H70 (30)4,0 km12 K
PlNamnTid
1(121)2(130)3(157)4(159)5(137)6(129)7(134)8(124)9(107)10(165)11(100)12(200)Mål
 
1Göran Andersson40241012181925323537384040
Stigmännen Karlshamns OK2161516622110
2Inge Persson42351113192227333739404242
FK Boken3162624632110
3Benkt Anderson44351315202530353941434444
Lunds OK3171545532110
4Ingemar Andersson46351214212530353942444646
OK Orion3271735532110
5Leif Lindström47251314202229364043454747
Nybro OK2271626643110
6Waste Byström48471416222531374144464748
OK Virdarna4371625632110
7Kjell Månsson48461416232530394245464748
Ronneby OK4172624823110
8Stig Karlsson49351215262833394245474949
Lessebo OK32731024532110
9Gerth Sällström49351516242732384245474949
Lessebo OK3291735643110
10Bo Svensson51351415232632394246485051
Tockarps IK3281725633210
11Lars Henriksson52351416242732404448505252
OK Älme3282725743210
12Erling Ekelöf53381719272935414548505253
Värend GN OL3582725632210
13Hagbert Persson54351516313339434750525354
Växjö OK31911425432110
24
*124
14Nils-Eric Ericsson56351314232531454953545656
FK Åsen31718261443110
15Christer Grönblad58351619272935465154555758
Härlövs IF321137251042110
16Bertil Ottosson58361920283138465053555758
FK Göingarna32131726743210
17Göran Thour58471820283138455053565858
Värend GN OL43102826643220
18Kenneth Arvidsson59461618283138455155575959
Alvesta SOK42101937754220
19Bertil Eriksson1:0035131731344048525658591:00
Stigmännen Karlshamns OK32831426743210
20Verner Lönnqvist1:00471618283138475256581:001:00
Härlövs IF42921036953210
21Nils-Åke Nilsson1:01792122313440495457591:011:01
FK Göingarna72111925843110
22Hubert Hugosson1:01461720283139475255591:011:01
OK Gynge42102828743310
23Gunnar Sandström1:02471721293440465156591:011:02
OK Pan-Kristianstad43103846645220
24Lars Lindén1:02791921293239475357591:021:02
OK Gynge7292836853220
25Rolf Anglert1:0657182031354452571:011:031:051:06
OK Orion521021138844220
26Peter Dahlstedt1:0846151726294054591:041:061:071:08
OK Pan-Kristianstad428283101445110
27Kenneth Lindborg1:10582022333745531:001:051:081:101:10
OK Pan-Kristianstad521221047865310
 
Sven-Åke Granquistej start
Hästveda OK
Bengt Nilssonej start
Alvesta SOK
Stig Karlssonej start
Torsås OK
 
 
 
H65 (27)4,5 km13 K
PlNamnTid
1(113)2(117)3(125)4(154)5(158)6(120)7(129)8(134)9(124)10(111)11(165)12(100)13(200)Mål
 
1Leif Sandgren352461012192023273032333435
Frosta OK21241603322110
2Ronny Hjalmarsson372471113202124293134353637
Emmaboda Verda OK22241603422110
3Agne Bengtsson412461114222428323538394141
OK Kompassen21252824422110
4Nils Karlsson443581316232529343741424344
Växjö AIS32243614433110
5Bill Schölin442571317242630343941434444
Tockarps IK22253714442110
6Per-Olof Fernberg462591517242630374042444546
IS Skanne22352714632110
7Stig Johansson462571315242630364043444646
Bredaryds SOK22252914543110
8Kenth Sundgren472471216232429363942454747
Skåneslättens OL22253714632210
9Tommy Olsson482461214212833384244464748
OK Dacke22251674442110
10Hans Svenson4835101820282933384245464848
SOK Viljan32472813432110
11Owe Nilsson492491620273034414446484949
Stigmännen Karlshamns OK22474634622110
12Per Engkvist492581519282934394346484949
Ronneby OK22273814533110
13Lennart Andersson53510131921303237434750515353
OK Orion55252814632110
14Ingvar Persson5639121924323540465053545656
FK Åsen35365825532110
15Jörgen Fransson562691620283137454953555656
Emmaboda Verda OK23373825833110
16Arne Johansson5757101620283238445154565757
OK Älme52263836573110
17Håkan Nilsson5837111821353742475154565758
Malmö OK343631324533110
18Anders Wetterling1:01312142328384045515557591:011:01
Stigmännen Karlshamns OK39285914632110
19Gunnar Lindahl1:064710182333364351581:021:041:061:06
Lessebo OK433741026864210
20Leif Ingemarsson1:18691421294447531:031:091:141:161:181:18
FK Vittus635781436964110
21Tommy Held1:19371120244348561:041:091:141:161:181:19
FK Åsen334841847854210
22Göran Larsson1:19481324273941491:021:081:131:151:181:19
OK Kompassen44510311171354220
23Kent Svensson1:26481930364952581:071:141:201:231:261:26
OK Skogsfalken43111151326966220
 
Krister Nilssonej fullf.-----------------------------------------------------------------
Växjö OK
Lars-Gunnar Bengtssonej start
Stigmännen Karlshamns OK
Lars-Åke Åbergej start
Kalmar OK
Leif Alfredssonej start
Växjö AIS
 
 
 
H60 (15)4,8 km14 K
PlNamnTid
1(113)2(118)3(119)4(154)5(162)6(159)7(137)8(129)9(134)10(130)11(111)12(165)13(100)14(200)
Mål
 
1Göran Svenson392581415172124283234363738
SOK Viljan22351142431211
39
0
2Yngve Ernstsson4726101618202629343941444547
FK Göingarna23362162552211
47
0
3Göran Johnsson482591619202730343941444648
Skåneslättens OL23372163441311
48
0
4Jan Karlsson4925112123253032374143464748
OK Virdarna22592152441211
49
0
5Arne Andersson4926111821222931354042454748
OK Torfinn23572162442211
49
0
6Hans Gottfridsson4926101619202730354043464749
Torsås OK23362162552211
49
0
7Jörgen Nilsson5026101920222931374244474850
Ronneby OK23481172552211
50
0
8Torgny Ottosson5136101721222931374345485051
OK Torfinn33363162561211
51
0
9Nils-Arne Håkansson5337112123253234394447505153
Stigmännen Karlshamns OK334102162452211
53
0
10Emil Olesen1:04371219242532344955581:001:021:04
FIF Hillerød344741621462211
1:04
0
11Lars Martinsson1:093918262936434652591:021:051:071:09
Ronneby OK36982773672311
1:09
0
12Sven Olle Söderberg1:1148182731344245511:001:031:071:091:10
OK Skogsfalken431093382592311
1:11
0
13Göran Liljequist1:17813193336394750571:041:081:121:151:17
OK Älme846133272673421
1:17
0
14Bjarne S. Jensen1:283101730343751551:081:161:201:241:261:28
FIF Hillerød36613321431373411
1:28
0
 
Kenneth FagerFelst.26-----2022243032374346495153
FK Vittus23132262562311
5312
0*138
 
 
 
H55 (16)5,5 km13 K
PlNamnTid
1(122)2(123)3(162)4(159)5(120)6(148)7(132)8(127)9(128)10(152)11(165)12(100)13(200)Mål
 
1Bengt Larsson4634111219242528314143454646
FK Göingarna31716412391110
2Jan Karlsson5046131421272932344547484950
Växjö OK416165222111110
3Ola Svensson5035121319252730334547495050
OK Orion316165223112110
3Ingmar Ekelöv5056141521272933354648495050
Skåneslättens OL517165241101110
5Lars Magnusson5545131523293134374952535555
OK Älme418176132122110
6Ingemar Månsson5535121319283237395052535555
Ronneby OK317169351112110
7Leif Lindau5745131521283034365153555757
OK Torfinn418166241152110
8Bo Salomonsson5835131522293135385254565858
Kalmar OK318176232142110
9Jan Andersson5846131522283134405255575858
Kalmar OK417176235122110
10Søren Larsen5946151724313337415356575959
FIF Hillerød428176234122110
11Per-Ivan Engström5957151724323438405456585959
OK Orion527267241132110
12Stellan Martinsson5936151723303236395456585959
OK Tyringe338266242142110
13Bo Johansson1:034718192632353846581:001:011:031:03
OK Älme4210176237122110
14Jan Nilsson1:073412132436414447591:021:041:061:07
Andrarums IF31711012432112220
15Bo Petersson1:1148182031374046481:021:051:071:101:11
Lessebo OK4492106352132130
 
Manfred Olejnikej start
SOK Viljan
 
 
 
H50 (17)5,8 km15 K
PlNamnTid
1(113)2(123)3(132)4(127)5(133)6(152)7(154)8(158)9(120)10(134)11(149)12(111)13(165)14(100)
15(200)Mål
 
1Elis Bengtsson41246810212223293337373940
Malungs OK Skogsmårdarna221221001533011
4141
00
2Ulf Jungstrand44146810212224303438394142
OK Skogsfalken121221001644021
4344
10
3John E Eriksson44256911222325303539404243
Växjö OK221221001544021
4444
10
4Göran Månsson47146811212325323741424546
OK Dacke121221021654021
4747
10
5Stefan Olofsson472681012242527333742434546
OK Gisle241221102544021
4747
10
6Lars Persson482571012232426323741424546
OK Skogsfalken231221001644021
4748
10
7Henrik Larsson48246911232426313742434547
FK Göingarna221221102554021
4848
10
8Magnus Porle492571113242527333843444647
Växjö OK231321012654121
4949
10
9Anders Thor522571013242628344145464950
Kalmar OK232221112664121
5152
10
10Peter Hedberg542571214262730364248495152
Lunds OK231421212665021
5354
10
11Göran Persson552691216283032394448495254
Värend GN OL232331112744121
5555
10
12Thommy Bergman572681114262730374550515456
Stigmännen Karlshamns OK231331212775121
5757
10
13Kjell Svensson1:023710131630323644495556591:01
OK Älme332321414755131
1:021:02
10
14Benjamin Viebke1:0627913163233354754591:001:031:05
Malmö OK2414215121165031
1:061:06
10
15Patrik Fransson1:2059121822373946581:041:101:121:161:18
Emmaboda Verda OK5426315171165141
1:201:20
20
 
Glen Håkanssonej fullf.246820---------------------------------------------
Växjö OK221211
-----35
15
Mats Anderssonej fullf.414---------------27-----------------------------------33
OK Orion49136
3940
50
 
 
 
H45 (22)6,6 km15 K
PlNamnTid
1(93)2(94)3(96)4(97)5(101)6(103)7(104)8(100)9(159)10(137)11(138)12(108)13(152)14(100)
15(200)Mål
 
1Henrik Berlin4716131520232729323639434546
OK Orion15625232242311
4747
10
2Magnus Larsson4916141622252830333841454748
FK Göingarna14725332243311
4949
10
3Johan Gyberg5116131519232729323742474950
OK Skogsfalken14624332344411
5151
10
4Per-Olof Andersson5117151722253033354043474950
OK Tyringe15825342242421
5151
10
5Fredrik Smedberg5117141722252932353943474950
OK Skogsfalken15725242343421
5151
10
6Niklas Edvardsson5227151722253032354043485051
Hästveda OK25724342243421
525243
10*119
7Jonas Persson5317151723263033364144485052
Torsås OK15825342343421
5353
10
8Håkan Karlsson5418161924273235374245505253
FK Finn16835342242421
5454
10
9Anders Blomqvist5628171925283335384346515354
OK Skogsfalken26825342343421
5556
10
10Joel Rydström5717151826293335404447525455
FK Finn15827342443421
5657
10
11Thomas Najvik5728171925283235384347525455
FK Göingarna26825243353421
5657
10
12Peter Ekdahl5917161924283235384449545657
Emmaboda Verda OK15825342364421
5859
10
13Håkan Axelsson5917151823263134384448535657
FK Göingarna15725352363521
5959
10
14Håkan Eriksson1:0028172026303437404550545758
Hästveda OK26825342254421
1:001:00
10
15Thomas Låstbom1:0118172026303437404549555759
Härlövs IF16926342354522
1:001:01
10
16Jimmy Nicklasson1:07281821273136394351551:011:031:05
Kexholms SK26925443374521
1:071:07
10
17Johan Jacobsson1:08291821283238404453561:021:051:07
OK Orion26926452483631
1:081:08
10
18Mikael Wahlbom1:132920233236424549551:011:061:091:11
OK Orion271038453365521
1:121:13
10
19Jens Nilsson1:1311019222831363948541:011:071:091:11
OK Skogsfalken18925342956621
1:121:1340
10*152
20Pierre Danielsson1:19210222536404649551:011:071:131:161:17
OK Skogsfalken2811310453565621
1:191:19
10
21Ola Nilsson1:19212242836404751551:031:071:131:161:18
Alvesta SOK291238464473621
1:191:19
10
 
Lars Björckej fullf.21037414751571:04-------------------------1:04
OK Älme2827364560
1:061:06
10
 
 
 
H40 (7)7,4 km19 K
PlNamnTid
1(95)2(92)3(96)4(97)5(102)6(103)7(104)8(100)9(162)10(159)11(137)12(129)13(134)14(138)
15(117)16(108)17(152)18(100)19(200)Mål
 
1Yuri Omelchenko5016121419212427283034353841
OK Orion14624232114132
444648495050
321110
2Anders Selin5516141621232729323337394244
FK Göingarna14824242214132
485052535455
321110
3Ola Söderberg1:0327161824273134363743444851
OK Skogsfalken25825242215132
55581:001:011:031:03
422110
4Jonas K Johansson1:1821121243033384144465254591:02
OK Skogsfalken29936242315243
1:081:121:161:171:181:18
633110
5Jon Lindskog1:2039202329333842454752561:001:07
OK Älme361135343315346
1:121:151:171:181:201:20
422110
6Jesper Grooss1:2830354345505257591:011:021:071:081:121:14
Allerød OK305724242214132
1:211:231:251:261:271:28
721010
 
Magnus Ericssonej start
Växjö OK
 
 
 
H35 (2)8,0 km17 K
PlNamnTid
1(91)2(92)3(96)4(97)5(101)6(103)7(104)8(100)9(164)10(122)11(125)12(156)13(158)14(120)
15(119)16(100)17(200)Mål
 
1Jesper Håkansson5727141721242830323537414348
FK Göingarna25724232131414
51565757
2510
2Olof Ingemarsson1:1128182027303538404446515359
FK Vittus25926342232516
1:021:091:101:11
3610
 
 
 
H21 (23)10,1 km22 K
PlNamnTid
1(91)2(92)3(96)4(97)5(101)6(103)7(104)8(100)9(164)10(117)11(123)12(138)13(156)14(158)
15(120)16(132)17(127)18(133)19(107)20(152)21(100)22(200)Mål
 
1Patrik Karlsson1:0015111316192224252829323637
Växjö OK13513231121241
414648505658591:001:00
341161100
2Isak Bergman1:0216121317202325262930323738
OK Skogsfalken14614231120241
43485052591:001:011:021:02
442161000
3Pontus Petersson1:0516121418212426283132343940
OK Orion14613232121241
444951531:011:021:031:041:05
442171000
4Ola Andersson1:0616131519222527293233364042
Stigmännen Karlshamns OK14724232130241
465153551:021:031:051:051:06
442161100
5Philip Persson1:0626131519222527293233354041
OK Orion24624231130241
465153551:021:041:051:061:06
452171000
6Johan Wennermark1:0627141520222628303233364142
OK Skogsfalken24614231121251
475254561:031:041:051:061:06136
442161000*93*119
7Edvin Smedberg1:0716131519212526283132353940
OK Skogsfalken14723231130241
465154551:031:051:061:071:07
552171010
8Johan Sandlund1:1127151721252931333637404546
OK Njudung25724342121241
515557591:071:081:091:101:11
442171110
9Per Lenander1:1127151721242829313435384344
Växjö OK25724231121251
5055581:001:081:091:101:111:11
552271000
10Nils Wallentin Tärk1:1216131521232729313436384445
Halmstad OK14715232131251
5055591:011:081:101:111:121:12
453271010
11David Svensson1:1349161822242830323637404647
Skåneslättens OL44713241141251
5257591:011:091:111:121:131:13
452271100
12Thomas Johannesson1:1528151722252831333637394446
Ronneby OK25724232231251
51571:001:021:101:121:131:141:15
462181110
13Simon Runefors1:1728171924273033353940434749
Växjö OK25924232241241
54591:011:041:131:141:151:161:17
552381110
14Håkan Gunnarsson1:1727141621242931343839414749
FK Göingarna24715242231251
551:011:031:051:131:141:151:161:17
552171110
15Edvin Andersson1:1728161924273235374142454950
OK Norrvirdarna26825252241241
561:021:041:051:131:151:161:171:17
551171100
16Adam Georgsson1:2427161823263032354142455152
OK Nackhe25825332261261
591:051:081:101:191:211:231:241:2452
663281110*162
17Theodor Wahlbom1:2728172024273134374142455254
OK Orion26924242241371
1:011:071:101:131:221:241:251:271:27
662292110
18Roine Schölin1:3029172026303437394345485456
Laholms IF OK26826342231351
1:021:091:121:151:251:271:281:301:30
6722102110
19Erik Edén1:4629192329333841434951551:041:07
Waxholms OK271035442251493
1:141:221:261:301:411:431:441:461:461:29
7744112110*128
 
Adam Segerslättej fullf.27---------------202528------------------------------
Skåneslättens OL251342
-----------------------------------2930
10
Jon Nilssonej fullf.21020232832----------------------------------------
Ronneby OK2710243
----------------------------------------
Gabriel Bengtssonej fullf.271922272934363844--------------------
Stigmännen Karlshamns OK25112424226
------------------------------54-----
9
Henrik Johannessonej start
Ronneby OK
 
 
 
H18 (5)6,6 km15 K
PlNamnTid
1(93)2(94)3(96)4(97)5(101)6(103)7(104)8(100)9(159)10(137)11(138)12(108)13(152)14(100)
15(200)Mål
 
1Hampus Larsson5728172025293336394447525556
FK Göingarna26835342343421
5757
10
2Albin Evertsson1:012920243033374044485256591:00
Växjö OK271035342343421
1:011:01
10
3Elias Andersson1:1121019212628333639441:011:061:091:10
OK Norrvirdarna279242423417521
1:111:11
10
 
Viktor ÖstergrenFelst.182124293237404348-----1:001:021:04
Växjö OK161325342241221
1:051:0555
10*136
Edvin Anderssonej start
OK Norrvirdarna
 
 
 
H16 (5)5,4 km12 K
PlNamnTid
1(117)2(123)3(156)4(162)5(120)6(132)7(127)8(128)9(107)10(165)11(100)12(200)Mål
 
1Alexander Graad4524910172529314042434545
Ronneby OK2141774282110
2Gustav Runefors45351213192629314042444545
Växjö OK3171662192110
3Algot Najvik45341112182529304042444545
FK Göingarna31616731102110
4Anton Johansson Glivesson46451113192630334143454646
Ronneby OK4152664282110
5Rasmus Svensson58461114293641445456575858
Värend GN OL41521564392110
 
 
 
H14 (9)3,7 km12 K
PlNamnTid
1(115)2(148)3(134)4(140)5(143)6(146)7(112)8(111)9(155)10(100)11(167)12(200)Mål
 
1Gustav Åman3136812161822232729303131
OK Vilse 873223414131100
2Simon Giselsson3636913182025263133353536
Ronneby OK3333514151100
3Oscar Nilsson39371014202227293336383839
Alvesta SOK3434515142100
4Elias Torstensson40381216212329303437394040
Emmaboda Verda OK3533515132200
5Aron Thorén4136915192126273738404141
Ronneby OK3335414191100
32
*161
6Gustav Olsson42471418232531323638414242
Torsås OK4364515141200
7Povel Hedberg49491520272934354546484949
Lunds OK4555614191100
8Max Kärvhag1:0549152028313943571:011:041:051:05
OK Skogsfalken45658283134300
9Jonathan Ljungberg1:1051115213039581:001:041:071:091:101:10
OK Skogsfalken55459819142210
 
 
 
H12 (18)3,0 km11 K
PlNamnTid
1(149)2(148)3(135)4(140)5(142)6(147)7(151)8(163)9(100)10(167)11(200)Mål
 
1Arvid Kronmar23257101316172020222223
FK Vittus232232120100
2Loke Hedberg2424691416172122232324
Lunds OK222242130100
3Albin Lilja24258101416182121232424
Ronneby OK222242120100
4Max Persson25257101517192222242425
OK Skogsfalken222242120100
5Johan Björck26368111518192323252626
OK Älme332242130100
6Anton Törnqvist28368131720222526272828
FK Vittus332443130100
7Filip Håkansson333811151922242829323233
OK Orion343343240200
8Emil Viktorsson333710152025263031323333
OK Skogsfalken343554130100
9Jakob Wilhelmsson343811142023253031333434
OK Dacke343353140200
10Edvin Selin37371117212526323336373720
FK Göingarna343543150310*139
11Herman Albinsson373610141925263334363737
OK Skogsfalken334355161110
12Maxim Omelchenko37357102426283334363737
FK Vittus3222142150100
13Simon Elm3841013162227293435373838
Ronneby OK453355150100
14Nils Gyberg5551318223137404850535455
OK Skogsfalken574495381310
 
Philip MartinssonFelst.4914-----2834374446495151
FK Finn444145271220
Fabian Evertssonej start
Lessebo OK
Fabian Anderssonej start
Ronneby OK
Sebastian Kullbergej start
OK Skogsfalken
 
 
 
H10 (15)2,5 km11 K
PlNamnTid
1(106)2(109)3(131)4(126)5(136)6(139)7(153)8(163)9(100)10(167)11(200)Mål
 
1Linus Wernström16235578101213151616
Ronneby OK211011120200
2Ture Lilja18246789121415171818
Ronneby OK212011220100
3Svante Selin19246789111415171819
FK Göingarna212011220200
4Nils Swartz213578911141718202121
OK Orion322011330100
5Emil Albinsson223589111214181921222213
OK Skogsfalken322021130210*144
6Hjalmar Axelsson27469101213162223262727
FK Göingarna422021260200
7Vilmer Lindström27369101214172122262727
OK Skogsfalken332121341310
7Emil Sunnegårdh Ring2736891315182424262727
Ronneby OK322132250100
9Carl Johansson Glivesson28369101315212425272828
Ronneby OK332122630200
10Hugo Martinsson29379101315192526282929
FK Finn332021350200
11Kasper Fager4231012131516233335414242
FK Vittus362121692510
12Max Johansson1:1491518193335391:051:061:121:131:14
OK Skogsfalken96211423261510
 
Wilmer SelinFelst.2467910121516-----1717
FK Göingarna21201123010
Eddie KarlssonFelst.379101314172728-----2929
OK Vilse 87332121210010
Anton Karlssonej start
FK Finn
 
 
 
D75 (3)3,0 km9 K
PlNamnTid
1(130)2(125)3(154)4(157)5(145)6(107)7(165)8(100)9(200)Mål
 
1Karin Lexell467102022283741444646
OK Torfinn7292684210
2Laila Malmqvist588122428344652555858
Växjö OK831136125320
 
Eva Blomqvistej fullf.142132--------------------384041
OK Skogsfalken14611520
 
 
 
D70 (6)3,0 km9 K
PlNamnTid
1(130)2(125)3(154)4(157)5(145)6(107)7(165)8(100)9(200)Mål
 
1Gull Svensson36571517233033343636
Tockarps IK5272563110
2Ann-Charlotte Jensen425111921293538404242
Hässleholms OK5672753110
3Berit Byström43581719283539414343
OK Virdarna5282963210
4Gunilla Grönblad53692124314348515253
Härlövs IF631227114210
 
Inga-Lill Wikingssonej fullf.---------------------------------------------
Stigmännen Karlshamns OK
Barbro Nilssonej start
Alvesta SOK
 
 
 
D65 (17)3,4 km10 K
PlNamnTid
1(114)2(130)3(157)4(145)5(137)6(125)7(107)8(165)9(100)10(200)Mål
 
1Britt-Marie Magnusson3634111620273033343636
Laholms IF OK31744622110
2Britt-Mari Karlsson3745141722283134363737
Växjö OK41834632110
3Lisa Kumlin3934131823293336383939
Växjö OK31845632110
4Birgitta Olsson4034131925313436383940
Ronneby OK31866522110
5Gun-Britt Fransson4334142227333739414343
Emmaboda Verda OK31984632110
6Gullevi Svensson4435142125353840424444
Ronneby OK31964922110
7Ann-Mari Persson4435141925333740424444
Växjö OK31855832110
8Lisbeth Carlsson4835182227364144464848
Vaggeryds SOK321245843210
9Eva Arvidsson53710202531394448515353
Alvesta SOK721046753210
10Ros-Mari Karlsson5546172128434651525455
Nybro OK4210461434110
11Ulla-Britt Karlsson5746182834414953555757
Växjö OK421195783210
12Ulla Håkansson1:03352135405155591:011:031:03
OK Gynge31161341143210
13Karin Bengtsson1:064721283653571:011:041:061:06
OK Kompassen4314771743220
14Jette Bachhausen1:1159253444561:001:051:081:111:11
FIF Hillerød53168101144320
 
Margret CarlssonFelst.57172127-----571:001:031:041:05
OK Skogsfalken51946293210
Bigge Bengtssonej fullf.--------------------------------------------------31
Stigmännen Karlshamns OK31
Agneta Bernboej start
OK Orion
 
 
 
D60 (10)3,4 km10 K
PlNamnTid
1(121)2(130)3(157)4(159)5(145)6(137)7(125)8(152)9(100)10(200)Mål
 
1Lena Söderberg4759172226313744454647
OK Skogsfalken53754566110
2Karin Larsson5258192125313947505252
OK Kompassen521114588220
3Barbro Liljequist57617272832384753555657
OK Älme611913686110
4Ingalill Nilsson58510222431364552565858
Stigmännen Karlshamns OK551126587320
5Kristin Johansson1:005716183540495658591:00
OK Dacke528216587110
6Christel Nilsson1:0048222529364756581:001:00
OK Älme4314246118210
7Eva Pettersson1:04382729344050581:021:041:04
Växjö OK3418255108310
8Birgit H. Jensen1:35811283049591:161:271:311:341:35
FIF Hillerød8316218101710330
 
Margareta Schölinej fullf.1116-----------------------------------5152
Tockarps IK114350
Ann-Helen Linnersjöej start
OK Orion
 
 
 
D55 (9)4,0 km12 K
PlNamnTid
1(121)2(130)3(157)4(159)5(137)6(129)7(134)8(124)9(107)10(165)11(100)12(200)Mål
 
1Ann-Christin Nero Forsman42461214202327323538404142
Ronneby OK4161634432110
2Agneta Erfors48351315212329384144464748
OK Torfinn3172625932110
3Mona Palm50351315222530404446485050
Lessebo OK3281735932110
4Eva Wildmark52461516242733404448505252
FK Boken4281736743210
5Ingrid Svantesdotter56382224323439475052545556
FK Göingarna35141825732110
20
*159
6Eva Konring Olesen1:0341020243236435055591:011:031:03
FIF Hillerød45103836753210
7Ann Öhlin1:0447192130334149571:011:021:041:04
Stigmännen Karlshamns OK43112927873110
8Berit Runefors1:144824273639471:011:061:101:121:141:14
Växjö OK431538371454210
 
Bente Källej fullf.351213192227-------------------------
Växjö OK3161635
33
*112
 
 
 
D50 (8)4,1 km12 K
PlNamnTid
1(117)2(123)3(157)4(159)5(120)6(129)7(134)8(124)9(152)10(154)11(100)12(200)Mål
 
1Lena Henriksson-Ågren45451315242732364142434445
Ronneby OK4181925441110
2Ingrid Johansson48691819272933384344464748
Laholms IF OK6381814451110
3Kristina Spångberg51571523303237424748505151
Lunds OK5187714551110
4Ann Nilsson51571517272835414647495151
Markaryds FK51711016541210
5Kristina Johansson56571618272935434850545656
Kalmar OK5282815751410
6Barbro Kärvhag57581921303236424749555657
OK Skogsfalken52102924551610
7Ingela Andersson1:06810202239414753591:021:041:051:06
Lunds OK821021616562110
8Kati Németh1:10691719313341571:051:071:081:091:10
Stigmännen Karlshamns OK638111281581110
 
 
 
D45 (5)4,5 km13 K
PlNamnTid
1(113)2(117)3(125)4(154)5(158)6(120)7(129)8(134)9(124)10(111)11(165)12(100)13(200)Mål
 
1Carina Gustafsson413581315222428323638404141
OK Gynge32252614432110
2Ingela Ekelöv4825111618252833374244464748
Skåneslättens OL22651734442110
3Gunilla Gustavsson5138111619272833394447495151
OK Orion34352715543110
4Cecilia Lingerud1:0431316232737394551571:001:021:041:04
OK Skogsfalken393731025653110
 
Josefine Albinssonej start
OK Skogsfalken
 
 
 
D40 (8)4,8 km14 K
PlNamnTid
1(113)2(118)3(119)4(154)5(162)6(159)7(137)8(129)9(134)10(130)11(111)12(165)13(100)14(200)
Mål
 
1Anna-Karin Jonsson452591517192628323739414344
OK Orion22361272342211
4527
0*140
2Linda Ingemarsson462591517192629333840424445
FK Vittus23361162441211
46
0
3Louise Axelsson4726101720212729343941434546
FK Göingarna23372152442211
47
0
4Jessica Björck5126112124253234384345495051
OK Älme23592161441411
5120
0*156
5Kersti Kärner5426112123253234404648515354
Allerød OK24592172552311
54
0
6Kristina Berlin1:003712212326353944505357591:00
OK Orion34492293562311
1:00
0
7Agneta Emilsson1:0348122124273841475355591:011:03
OK Skogsfalken444822113552321
1:03
0
 
Linda Hammarqvistej start
Stigmännen Karlshamns OK
 
 
 
D35 (3)5,8 km15 K
PlNamnTid
1(113)2(123)3(132)4(127)5(133)6(152)7(154)8(158)9(120)10(134)11(149)12(111)13(165)14(100)
15(200)Mål
 
1Karin Lindqvist1:113811172036384150561:021:031:071:09
FK Finn342631513956132
1:111:11
10
2Eva Persson1:123710151836374050571:031:051:081:10
Växjö OK3434317121066131
1:121:12
10
 
Katarina LenanderFelst.----------------------------------------------------------------------
Växjö OK
1011
100
 
 
 
D21 (15)7,1 km17 K
PlNamnTid
1(93)2(92)3(96)4(97)5(102)6(103)7(104)8(100)9(158)10(120)11(134)12(122)13(108)14(107)
15(152)16(100)17(200)Mål
 
1Lina Persson5216141621232730323742454748
OK Skogsfalken15724242254320
50515252
1110
2Pim Hedberg5627151824263033364145495152
OK Skogsfalken25825242254310
54555656
1110
3Louise Lundgren1:0119182127303436394550545657
Växjö OK17926242255420
591:001:011:01
1110
4Lena Regnell1:0317161927303437394651555858
Växjö OK15927242265420
1:001:011:021:03
1110
5Jolanta Kolosinska1:03210182126293336394751565859
OK Skogsfalken27825233284420
1:001:021:031:03
1110
6Anna Maria Roubert1:07281921283136384248541:001:021:02
Växjö OK251126252455520
1:041:051:071:07
1110
7Christina Smedberg1:07281720293237394250551:001:021:03
OK Skogsfalken26938242285420
1:051:061:071:07
1110
8Maria Johansson1:10281922293338414451561:011:041:04
Torsås OK261037352365520
1:071:081:091:10
2110
9Elin Lundqvist1:12291922303439424553581:031:061:06
Nybro OK271037353375520
1:091:101:111:12
2110
10Helena Lindén1:142918223033384246541:001:051:071:08
Växjö OK26947343475520
1:111:121:141:14
2110
11Patricia Edgarsson1:172921253236414549571:031:091:111:12
OK Skogsfalken271136353485520
1:141:151:171:17
2110
12Petra Olejnik1:2221022263437434649591:051:121:151:15
OK Skogsfalken271148353396620
1:181:201:221:22
2210
13Stina Persson1:323132528363945491:001:101:161:221:251:26
Emmaboda Verda OK3912373531196531
1:291:301:321:32
2110
 
Linnea Gustafssonej fullf.4-----------------------------------------------------------------
OK Gynge4
---------------26
22
Clara Mannfolkej start
Ulricehamns OK
 
 
 
D16 (4)4,3 km12 K
PlNamnTid
1(121)2(123)3(156)4(158)5(120)6(129)7(134)8(119)9(111)10(165)11(100)12(200)Mål
 
1Myrra Carlsson34241012181923252931323434
OK Orion2251514232110
2Vilma Persson37241012192024283235363737
OK Skogsfalken2261713442110
3Ellen Andersson40461214202126293437384040
Stigmännen Karlshamns OK4261615242110
4Lovisa Torstensson46241113212333364043454646
Emmaboda Verda OK22618110242110
 
 
 
D14 (7)3,5 km12 K
PlNamnTid
1(116)2(148)3(134)4(140)5(143)6(146)7(112)8(111)9(160)10(163)11(100)12(200)Mål
 
1Kajsa Andersson2935812161722232627272929
OK Orion3223414121010
2Linnea Dagsberg3035812161823242728293030
OK Orion3223414131010
3Ellen Wahlbom3136912171923252729293031
OK Orion3223514121010
4Alicia Lundgren3436813171924252832333434
Växjö OK3224424124010
5Louise Lagerkvist4036914192129323637383940
Ronneby OK3234528241010
6Johanna Wilhelmsson55591320313643455052535555
OK Dacke54461046251110
 
Alma Evertssonej start
Lessebo OK
 
 
 
D12 (12)3,0 km11 K
PlNamnTid
1(149)2(148)3(135)4(140)5(142)6(147)7(151)8(163)9(100)10(167)11(200)Mål
 
1Linda Jonsson2325791315161920222323
OK Orion222232130100
2Hanna Sunnegårdh Ring29369111620222627282929
Ronneby OK332244140100
3Vilmalee Suwan Kuusela29268131721222626282929
OK Vilse 87232443130100
4Elin Emilsson29259131720212525282929
OK Skogsfalken223442130210
5Lisa Olsson334811152024252930323333
Torsås OK443353140100
6Ella Söderberg353713162124263232343535
OK Skogsfalken335352150100
7Elvira Ljungberg423912192632343839414242
OK Skogsfalken352675140200
8Enni Lindskog4341113172528303738414243
OK Älme462373170300
9Linn Karlsson4451014202630323738424344
OK Vilse 87544653241310
10Natalie Westlund4871117212630324344464848
Torsås OK7453532101210
11Julia Karlsson1:53111724411:051:371:401:461:481:521:531:53
OK Skogsfalken1157172431351310
 
Klara Anderssonej start
OK Orion
 
 
 
D10 (15)2,5 km11 K
PlNamnTid
1(106)2(109)3(131)4(126)5(136)6(139)7(153)8(163)9(100)10(167)11(200)Mål
 
1Ina Åman212467911131718192121
OK Vilse 87212121230110
2Hedda Kärner Grooss2225781011141718202122
Allerød OK222021220210
3Emma Zettervall2225881112151718212222
OK Dacke222021220200
4Lisa Swartz2325781112141617222323
OK Orion222021220500
5Frida Lindén3225891315192223303132
OK Bävern232141330700
6Lova Kronmar33469101315222728313333
FK Vittus422131641310
7Tuva Selin343811141719232728323334
FK Göingarna342331431400
8Emma Lindén1:084811122252571:021:031:061:071:08
OK Bävern4421929541310
 
Olivia KarlssonFelst.479101314172122-----2525
Lessebo OK43202124020
Alice ÅmanFelst.369101316202526-----2828
OK Vilse 8732213335010
Moa ArvidssonFelst.91315161922263132-----3434
OK Vilse 8793202335010
Josefina AndraeFelst.61214212435-----4546-----4848
OK Vilse 8765263109120
Anna ViktorssonFelst.4912232637-----4748-----505032
OK Skogsfalken443103109120*106
Emma Emilssonej start
OK Skogsfalken
Agnes Berlinej start
OK Orion
 
 
 
U2 (1)2,5 km12 K
PlNamnTid
1(110)2(149)3(109)4(131)5(126)6(136)7(139)8(151)9(163)10(100)11(167)12(200)Mål
 
1Alice Persson3737811121518263133353637
OK Tyringe3403122851210
 
 
 
U1 (19)2,3 km10 K
PlNamnTid
1(110)2(109)3(131)4(126)5(136)6(144)7(153)8(161)9(100)10(200)Mål
 
1Stepan Khakimov20246710121416181920
FK Vittus21202212110
2Linar Jonasson22247811141518192222
FK Vittus22212212120
3Ville Lindskog23358912161720222323
OK Älme32312312110
4Elias Kronmar24258912151720222424
FK Vittus22312313110
5Svante Bohlin2646101114171922232526
OK Skogsfalken42312322110
6Matilda Kokkonen2647101114182023242626
OK Vilse 8743212412110
7Hädda Gillberg264691013172023252626
OK Skogsfalken42212323110
8Frida Kärner Grooss2846101115192124252728
Allerød OK42313412110
9Isabell Rosenberg283691114182124252728
OK Vilse 8732313422120
10Noa Mullari2847101114182024262728
OK Vilse 8743212413110
11Alexander Olsson2846101114182024262828
OK Vilse 8742313413110
12Bea Magnstedt3037101114192125273030
OK Vilse 8733313413220
13Leo Haraldsson373581018232933353737
Stigmännen Karlshamns OK32318464110
14Emmie Nordström3836141519252731343838
Lessebo OK33704623230
15Nils Persson3847151822272934363838
OK Tyringe42823525120
16Millie Arvidsson45611161923303338414445
OK Vilse 8764524635230
17Max Arvidsson45611161923303339424545
OK Vilse 8764524636230
18Viktor Eriksson5991418204651525557585958
OK Vilse 87944125412110*200
19Melora Persson-Horvat1:105914162136561:021:041:091:10
OK Vilse 875442414205240
 
 
 
Inskolning (11)1,9 km10 K
PlNamnTid
1(105)2(106)3(141)4(144)5(150)6(153)7(161)8(100)9(166)10(200)Mål
 
1Erik Karlsson242471113141821222424
OK Skogsfalken21332142110
2My Halleröd3036101416172326272930
Klubblös33331062110
3Olle Håkansson3146101417182326293031
Ronneby OK42432142210
4Tioma Persson-Horvat33711161821222830323333
OK Vilse 8773522052110
5Nanna Sundelin3939141823243035373939
OK Orion35544164210
6Vidar Haraldsson4059172225273336384040
Stigmännen Karlshamns OK54753253210
7Vilgot Gillberg4348202529313640424343
OK Skogsfalken431254144110
8Anton Faxen49611182527303740454849
Växjö OK65662263430
 
Corelie Persson HorvatFelst.71116-----21222830323333
OK Vilse 877345151200
Alvar Kullbergej start
OK Skogsfalken
Anton Kullbergej start
OK Skogsfalken
 
 
 
H85 (1)3,0 km9 K
PlNamnTid
1(130)2(125)3(154)4(157)5(145)6(107)7(165)8(100)9(200)Mål
 
1Nils-Åke Nilsson1:28102241441:061:171:221:251:281:28
Andrarums IF101218322105320
 
 
 
Öppen motion 1 (6)2,5 km12 K
PlNamnTid
1(110)2(149)3(109)4(131)5(126)6(136)7(139)8(151)9(163)10(100)11(167)12(200)Mål
 
1Viktor Werkström3837812131719253233363738
Klubblös3313032671210
2Elna Opperud3947811131719253234373839
FK Göingarna4303132671210
3Adam Östberg39291012161920233135383939
Klubblös2701421284300
4Margareta Held47481015162123303738444647
FK Åsen4315142671510
5Edvin Opperud4737714162023313941454747
FK Göingarna3306142881410
6Anki Östberg1:0351113182026303847491:001:021:03
Klubblös55251638821020
 
 
 
Öppen motion 3 (16)3,0 km11 K
PlNamnTid
1(106)2(109)3(148)4(135)5(140)6(139)7(151)8(163)9(100)10(167)11(200)Mål
 
1Mona Lindén32358111520232728313232
OK Bävern323344240210
2Alice Olvegård332510131620242930323333
FK Göingarna224233440200
3Kerstin Olvegård33259131620242930323333
FK Göingarna224333440200
4Knut Lange353610131822252930343535
OK Älme324344340310
5Erik Eriksson383710142125293334373838
OK Skogsfalken333373441210
6Kjell Eriksson383710142125293334373838
OK Skogsfalken333373441210
7Ann Karolina Karlsson404610141823263132383940
Lessebo OK423345341610
8Mats Runefors525813192531374446495152
Växjö OK534566571310
9Britt-Inger Hallberg5961017233037435052565859
FK Finn637576571420
10Aina Nordström1:0369182533394653551:011:031:03
FK Göingarna629686771510
11Eivor Nydahl1:066101724314349581:001:031:051:06
Stigmännen Karlshamns OK6477612691320
12Bertil Ahlberg1:06712182533404856581:031:061:06
OK Gynge756677781520
 
Anders GillbergFelst.358121620-----58581:051:061:06
OK Skogsfalken313334370600
Karin WiderbergFelst.613-----313849551:051:071:121:141:14
OK Skogsfalken6717710691420
Elina SandströmFelst.45-----55----------1:53----------2:09-----2:162:1735
Klubblös459571660*109
Erik Sundelinej start
OK Orion
 
 
 
Öppen motion 5 (11)3,5 km12 K
PlNamnTid
1(116)2(148)3(135)4(140)5(143)6(146)7(112)8(111)9(160)10(100)11(167)12(200)Mål
 
1Malin Björkqvist37471014192227293234363737
Norbergs OK4333434131100
2Magnus Kärvhag487121518232531384244474848
OK Skogsfalken7522515641300
3Göran Fast556101419242734424748535455
OK Pan-Kristianstad6344536741410
4Åke Östberg1:008182128343745505557591:001:00
Klubblös8936637442210
5Katarina Fast1:007131721303343485356591:001:00
OK Pan-Kristianstad7544839552210
6Jacob Rosenfeldt1:0671521253235434551571:021:061:06
Stigmännen Karlshamns OK7763637166430
7Lidy Grange1:13131925294550591:011:061:091:121:131:13
Herlufsholm Orientering136541558243210
8Lena Danielsson1:145172124333645491:021:081:121:141:14
Härlövs IF511439294126410
9Carina Lidforss1:2516222834424554581:041:061:241:251:25
Järla Orientering165658293621710
10Christina Göransson1:3252129344346561:141:241:281:311:321:32
OK Pan-Kristianstad5158483918103310
 
Jens WestlundFelst.9222529394248515558-----5959
Torsås OK91333102534210
 
 
 
Öppen motion 6 (4)5,3 km13 K
PlNamnTid
1(115)2(118)3(157)4(145)5(148)6(132)7(127)8(128)9(142)10(111)11(165)12(100)13(200)Mål
 
1Björn Petersson5635121622243133434953545656
OK Landehof317362621053110
2Fredrik Evertsson1:1057152132353942571:031:071:081:101:10
Lessebo OK5285113331463110
3Henrik Svensson1:3441026334549581:011:181:241:301:321:341:34
Lessebo OK45166124821766110
4Kjell Salomonsson1:50611303950541:001:051:231:371:441:471:501:50
Klubblös651881146417137220
 
 
 
Öppen motion 7 (30)3,1 km10 K
PlNamnTid
1(114)2(130)3(124)4(156)5(158)6(145)7(107)8(165)9(100)10(200)Mål
 
1Johan Swartz322391517212629303232
OK Orion21652442110
2Therese Lilja332471416212629313233
Ronneby OK21361553110
3Cecilia Spångberg3334101618222730323333
Lunds OK31561343110
4Maria Håkansson342481517232831333434
Växjö OK21362553110
5Bert Inge Green353481417232831333535
Stigmännen Karlshamns OK31453553110
6Karolina Karlsson363491618242933343636
Nybro OK31462553110
7Jonny Lindén3745101719253034353737
OK Bävern41462553110
8Jonas Andersson3734121820243033353737
OK Norrvirdarna31762452210
9Pi Persson423491619243337394142
OK Orion31462594210
10Lena Sandgren Swartz4546132224283439424445
OK Orion41682364220
11Nina Ring4547132225303741434545
Ronneby OK42682464210
12Rolf Hallberg4647132024283640434646
FK Finn42673474230
13Jens Bohlin4734172327354143454647
FK Vittus311263852110
14Marie Jönsson4746132225293843454747
FK Åsen42692484210
15Eric Tenland4757132326313842454747
Stigmännen Karlshamns OK52692474220
16Anders Sundelin4846142428334144464848
OK Orion41894573110
17Katarina Sundelin5046142428344044465050
OK Orion41893563130
18Roland Ekelöf5247132326334247495252
Stigmännen Karlshamns OK42693784220
19Sven Jonasson5346122124374548515353
OK Skogsfalken416921373210
20Kerstin Hjalmarsson5457132429354348515354
Emmaboda Verda OK526114684220
21Stig Nydahl5535143035414751535555
Stigmännen Karlshamns OK319155564210
22Roland Eriksson5579152231384651535555
Hästveda OK71578684220
23Olle Ring5636111924424852545656
Ronneby OK325841763210
24Lennart Magnusson1:005816273240495557591:00
Laholms IF OK537114785220
25Christer Svensson1:0321232939424754581:011:031:03
Ronneby OK211692564210
26Ragnar Olsson1:04581629334353581:011:031:04
Ronneby OK5371231095320
27Lars-Olof Karlsson1:064731414450581:011:041:051:06
Växjö OK422493573210
28Bengt Halleröd1:1146304044561:031:071:091:101:11
OK Skogsfalken4224931263210
29Kjell Linghede1:16354254571:011:071:121:141:151:16
Stigmännen Karlshamns OK3236113464110
30Margareta Ring1:1858193239541:061:121:151:181:18
Ronneby OK521113615125320
 
 
 
Öppen motion 8 (23)4,3 km12 K
PlNamnTid
1(121)2(123)3(156)4(158)5(120)6(129)7(134)8(119)9(111)10(165)11(100)12(200)Mål
 
1Anders Håkansson3124910161721232628293131
OK Orion2251513132110
2Måns Faxén33241011171822242830323333
Växjö OK2251513242110
3Emil Berger43241012192630333740414343
OK Orion2261673342110
4Björn Zettervall44361214212429333942434444
OK Dacke3261725452110
5Nisse Rosén45251416232529343942434445
Stigmännen Karlshamns OK2292614452110
6Annika Josefsson45361315232530333841434545
OK Dacke3271714352110
7Matilda Nilsson47461416232530344043454747
FK Göingarna4271715353110
8Per Sandlund47251214232530344044454747
OK Njudung2372815363110
9Magnus Graad48681618262732364044464748
Ronneby OK6271814343110
10Anna Wikström48361416242631354144464848
Hästveda OK3372815453110
11Lars Thorén48581416282933384345474848
Ronneby OK52611114442110
12Lovisa Nilsson49461518262832374245474849
FK Göingarna4292814453110
13Felicia Spångberg54471619293137414650525454
Lunds OK43831025444110
14Sven Giselsson54361416313238424750525454
Ronneby OK33721515453110
15Annika Frantz55481619293137404851535455
Stigmännen Karlshamns OK43831015373110
16Magnus Olsson556121822303136455052545555
Torsås OK6563814852110
17Roger Bergvik58381820313339445054565858
Växjö OK341021025454110
18Catrine Olsson1:00382325363743475357581:001:00
Torsås OK351421115454110
19Sven Erik Jönsson1:01481719303439475457591:001:01
OK Tyringe43821035763110
20Torsten Grange1:0548192233354348561:001:031:051:05
Herlufsholm Orientering441021127574220
21Rickard Mattisson1:0648161932354049591:031:051:061:06
FK Göingarna44821325893110
22Tomas Dagsberg1:0910152427404349561:021:061:081:091:09
OK Orion105921326663110
23Rolf Spångberg1:40712324357591:071:221:311:351:371:391:40
Lunds OK75201113271484210
 
 
 
Öppen motion 9 (9)7,2 km18 K
PlNamnTid
1(95)2(94)3(96)4(97)5(102)6(103)7(104)8(100)9(159)10(137)11(129)12(134)13(119)14(122)
15(108)16(152)17(100)18(200)Mål
 
1Andreas Ferm5627161823252932343940434650
FK Göingarna25824232241323
525355565646
11110*138
2Marcus Bill5828161924273133374143464952
OK Pan-Kristianstad26825242341323
5456575858
21100
3Niklas Karlsson5917151723253033364142464952
Växjö OK15825252251333
545758595948
22110*138
4Johan Ekelöv1:0117151723253033364143475053
Skåneslättens OL15825242351333
5658591:001:01
22110
5Åke Larsson1:0229172025283235384244485054
Stigmännen Karlshamns OK27825242342323
56591:001:011:02
22110
6Olof Persson1:092817202730353842495155581:02
Svaide Roma SOK26936252362423
1:041:071:081:091:09
22110
7Willie Ohlsson1:20292023313641454956581:031:061:11
Rävetofta OK261137553462434
1:141:171:191:201:20
22210
8Daniel Axelsson1:2861322253135404353581:001:051:081:17
Målilla OK67935342942538
1:231:251:261:281:28
52110
9Lucie Komarkova2:1041326304248561:011:081:281:341:421:481:56
Malmö OK49124116846205858
2:022:062:082:102:10
54110
 
 
 
H21 Kort (3)8,0 km17 K
PlNamnTid
1(91)2(92)3(96)4(97)5(101)6(103)7(104)8(100)9(164)10(122)11(125)12(156)13(158)14(120)
15(119)16(100)17(200)Mål
 
1Niclas Lindblom1:25391922283136395155571:031:051:12
Stigmännen Karlshamns OK369353421242516
1:171:241:251:25
5610
2Johan Lorentzon1:39512242735404649521:001:031:111:131:22
Emmaboda Verda OK561228453273828
1:291:381:391:39
6810
 
Robin Larssonej fullf.3102326333845-----------------------------------
FK Göingarna37123656
----------4748
20
 
 
 
H14 Kort (1)3,0 km11 K
PlNamnTid
1(106)2(109)3(148)4(135)5(140)6(139)7(151)8(163)9(100)10(167)11(200)Mål
 
Samuel Kullbergej start
OK Skogsfalken
 
 
 
D14 Kort (1)3,0 km11 K
PlNamnTid
1(106)2(109)3(148)4(135)5(140)6(139)7(151)8(163)9(100)10(167)11(200)Mål
 
Martina Sundelinej start
OK Orion
 
 
 
D12 Kort (2)2,5 km11 K
PlNamnTid
1(110)2(109)3(131)4(126)5(136)6(139)7(151)8(163)9(100)10(167)11(200)Mål
 
1Nora Andersson301356810162526293030
OK Norrvirdarna112011680300
 
Lisa EricsonFelst.91318193336----------1:171:201:221:22
OK Vilse 87944014241310