Ryssbergsdubbeln, För-SM lång 2015-03-28må 2015-03-30 12:06
Sträcktidsresultatskapad av OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2014

 
H21 Elit (29)15,9 km 375 Hm20 K
PlNamnTid
1(33)2(38)3(40)4(41)5(42)6(43)7(46)8(52)9(53)10(54)11(55)12(56)13(57)14(61)
15(63)16(71)17(108)18(118)19(37)20(200)Mål
 
1Oleksandr Kratov1:28:172:4210:3011:4812:5314:2016:1832:5839:2540:3252:4453:3655:181:04:301:13:21
OK Orion2:427:481:181:051:271:5816:406:271:0712:120:521:429:128:51
1:14:161:15:381:23:011:25:361:26:461:27:411:28:17
0:551:227:232:351:100:550:36
2Denys Shcherbakov1:32:152:339:4911:0812:1215:4717:3934:4841:4142:4656:0456:4958:341:08:231:17:19
OK Pan-Kristianstad2:337:161:191:043:351:5217:096:531:0513:180:451:459:498:56
1:18:181:19:421:27:061:29:421:30:501:31:431:32:15
0:591:247:242:361:080:530:32
3Simon Smedberg1:35:302:3911:0312:3113:4715:2917:3734:4941:5543:1355:3056:2158:101:08:321:18:15
IFK Göteborg2:398:241:281:161:422:0817:127:061:1812:170:511:4910:229:43
1:19:161:20:501:29:241:32:461:34:021:35:001:35:30
1:011:348:343:221:160:580:30
4Johan Wennermark1:37:372:5010:4412:0013:1215:1317:3635:0442:3043:4756:0256:5658:501:09:001:18:36
OK Skogsfalken2:507:541:161:122:012:2317:287:261:1712:150:541:5410:109:36
1:19:311:20:581:29:161:33:061:36:081:37:041:37:37
0:551:278:183:503:020:560:33
5Pontus Petersson1:38:432:3810:4912:1513:3115:1317:3335:4243:4945:0657:4758:431:00:401:10:421:20:46
OK Orion2:388:111:261:161:422:2018:098:071:1712:410:561:5710:0210:04
1:21:481:23:241:32:291:35:391:37:061:38:111:38:43
1:021:369:053:101:271:050:32
6Vyacheslav Mukhidinov1:39:282:5011:0912:5614:1517:1719:2237:3444:4245:5959:431:00:401:02:301:13:091:22:46
Varegg Fleridrett2:508:191:471:193:022:0518:127:081:1713:440:571:5010:399:37
1:23:461:25:281:33:361:36:361:37:571:38:561:39:28
1:001:428:083:001:210:590:32
7Aleksander Bernaciak1:42:332:5010:1411:4313:1315:0217:0335:2742:4944:0458:2059:231:01:191:12:131:22:23
OK Orion2:507:241:291:301:492:0118:247:221:1514:161:031:5610:5410:10
1:23:261:25:171:36:221:39:321:40:511:41:551:42:33
1:031:5111:053:101:191:040:38
8Björn Hellrup1:43:322:5710:5412:2813:4715:3418:0837:1845:0146:281:00:411:01:351:03:411:14:221:24:27
Helsingborgs SOK2:577:571:341:191:472:3419:107:431:2714:130:542:0610:4110:05
1:25:311:27:131:35:511:40:061:41:561:42:551:43:32
1:041:428:384:151:500:590:37
9Viktoras Staisiunas1:44:092:5311:2713:1214:4017:2420:1638:4945:4446:531:00:471:01:391:03:221:13:511:25:26
OK Pan-Kristianstad2:538:341:451:282:442:5218:336:551:0913:540:521:4310:2911:35
1:26:481:28:341:37:281:40:331:42:231:43:331:44:09
1:221:468:543:051:501:100:36
10Fredrik Nilsson1:44:402:4110:3212:0913:2615:0817:2035:1442:4243:5957:1858:121:00:141:11:291:22:08
Helsingborgs SOK2:417:511:371:171:422:1217:547:281:1713:190:542:0211:1510:39
1:23:171:25:061:34:571:39:211:42:541:44:051:44:40
1:091:499:514:243:331:110:35
11Alan Cherry1:45:402:5511:5613:3415:0416:5019:1938:1546:4249:041:02:321:03:301:05:251:15:491:25:56
Varegg Fleridrett2:559:011:381:301:462:2918:568:272:2213:280:581:5510:2410:07
1:26:551:28:351:39:071:42:291:43:581:45:071:45:40
0:591:4010:323:221:291:090:33
12Jostein Kvakland1:48:563:1911:5113:4415:5917:5220:2839:0047:4549:011:03:361:04:461:06:541:20:121:31:10
Varegg Fleridrett3:198:321:532:151:532:3618:328:451:1614:351:102:0813:1810:58
1:32:221:34:061:43:081:45:551:47:121:48:171:48:56
1:121:449:022:471:171:050:39
13Fabian Wennerberg1:49:322:4410:1111:5013:0516:1518:3837:5946:2548:371:04:231:05:301:07:181:19:581:30:32
Varegg Fleridrett2:447:271:391:153:102:2319:218:262:1215:461:071:4812:4010:34
1:31:511:33:351:42:391:46:071:47:451:48:551:49:32
1:191:449:043:281:381:100:37
14Jakob Emander1:57:073:1611:3013:0014:1916:0918:2838:4947:1549:241:05:471:07:031:09:151:21:411:34:00
Stigmännen Karlshamns OK3:168:141:301:191:502:1920:218:262:0916:231:162:1212:2612:19
1:35:141:37:291:49:291:53:021:55:061:56:201:57:07
1:142:1512:003:332:041:140:47
15Robert Wetterlöf1:58:425:3814:0816:0917:3819:4322:0041:5551:1752:591:07:501:08:461:10:521:22:121:36:36
OK Pan-Kristianstad5:388:302:011:292:052:1719:559:221:4214:510:562:0611:2014:24
1:38:201:40:171:51:341:55:071:56:351:58:011:58:42
1:441:5711:173:331:281:260:41
16Jonatan Rosengre Drake1:59:333:4712:1613:5915:2717:1419:1943:2350:5352:211:07:101:08:071:10:151:27:311:38:50
Varegg Fleridrett3:478:291:431:281:472:0524:047:301:2814:490:572:0817:1611:19
1:39:561:41:491:51:431:55:571:57:401:58:551:59:33
1:061:539:544:141:431:150:38
17Ørjan Svaland Aas1:59:523:2313:3315:4317:1419:3922:2542:5651:2952:471:08:591:10:191:12:341:25:441:39:29
Varegg Fleridrett3:2310:102:101:312:252:4620:318:331:1816:121:202:1513:1013:45
1:40:461:42:371:53:171:56:361:58:021:59:111:59:52
1:171:5110:403:191:261:090:41
18Petter Marki Erichsen2:02:292:4211:1512:4315:0116:2718:2738:3450:0953:071:07:001:08:061:10:021:23:091:34:21
Varegg Fleridrett2:428:331:282:181:262:0020:0711:352:5813:531:061:5613:0711:12
1:35:311:37:291:51:511:56:552:00:232:01:412:02:29
1:101:5814:225:043:281:180:48
19Pontus Johansson2:02:503:2113:4515:3517:1119:1422:0045:0354:2656:051:12:061:13:131:15:281:28:391:41:01
OK Linné3:2110:241:501:362:032:4623:039:231:3916:011:072:1513:1112:22
1:42:201:44:171:54:521:58:522:00:392:02:052:02:50
1:191:5710:354:001:471:260:45
20Patrik Johansson2:03:543:4013:3215:5617:5220:4823:1745:1654:4356:061:11:021:12:131:14:241:26:151:38:15
Kexholms SK3:409:522:241:562:562:2921:599:271:2314:561:112:1111:5112:00
1:39:351:41:441:52:371:57:022:01:472:03:082:03:54
1:202:0910:534:254:451:210:46
21Gabriel Bengtsson2:03:593:3114:3316:3818:0820:0823:0044:0353:0554:571:10:571:13:001:14:591:26:551:39:43
Stigmännen Karlshamns OK3:3111:022:051:302:002:5221:039:021:5216:002:031:5911:5612:48
1:41:001:43:141:55:441:59:452:01:382:03:092:03:59
1:172:1412:304:011:531:310:50
22Niklas Karlsson2:05:413:0512:1516:2117:5920:4323:2744:0454:4456:261:13:151:14:391:18:141:30:491:42:39
Växjö OK3:059:104:061:382:442:4420:3710:401:4216:491:243:3512:3511:50
1:44:261:46:251:56:312:00:552:03:412:04:562:05:41
1:471:5910:064:242:461:150:45
23Björn Andersson2:10:393:1211:5813:5815:3017:5120:1947:0055:5257:331:13:171:15:281:17:481:30:551:44:06
OK Dacke3:128:462:001:322:212:2826:418:521:4115:442:112:2013:0713:11
1:45:221:47:432:00:592:05:072:08:232:09:502:10:39
1:162:2113:164:083:161:270:49
24Adam Granstedt2:10:573:0511:4913:2314:3416:4918:5636:5144:2546:071:01:061:01:571:03:461:16:251:30:35
IK Hakarpspojkarna3:058:441:341:112:152:0717:557:341:4214:590:511:4912:3914:10
1:32:471:36:131:56:312:03:592:06:132:08:572:10:57
2:123:2620:187:282:142:442:00
25Magnus Forsberg2:12:553:3512:5715:0116:4319:2122:1444:3154:3857:261:13:181:14:311:18:131:33:261:46:00
OK Norrvirdarna3:359:222:041:422:382:5322:1710:072:4815:521:133:4215:1312:34
1:47:231:49:472:02:082:06:292:10:412:12:092:12:55
1:232:2412:214:214:121:280:46
 
Gustaf Wennerbergej start
OK Pan-Kristianstad
Mattias Karlssonej start
Växjö OK
Oskar Røenej start
Varegg Fleridrett
Anders Perssonej start
Växjö OK
 
 
 
H20 Elit (4)11,6 km 225 Hm17 K
PlNamnTid
1(32)2(39)3(50)4(42)5(43)6(47)7(51)8(49)9(58)10(67)11(62)12(63)13(71)14(110)
15(111)16(37)17(200)Mål
 
1Vegard Jarvis Westergård1:11:382:5612:1012:5815:1617:2635:2537:2139:1144:3450:0454:2654:5456:241:05:29
Varegg Fleridrett2:569:140:482:182:1017:591:561:505:235:304:220:281:309:05
1:08:181:10:131:11:061:11:38
2:491:550:530:32
2Edvin Smedberg1:14:492:4011:2412:3315:1117:0640:2341:5243:2647:3253:0557:2857:5559:281:08:30
OK Skogsfalken2:408:441:092:381:5523:171:291:344:065:334:230:271:339:02
1:11:211:13:161:14:161:14:49
2:511:551:000:33
3Olav Ekrheim1:17:463:2417:3918:4621:2123:3041:2743:2445:1350:3656:071:00:291:00:571:02:311:11:31
Varegg Fleridrett3:2414:151:072:352:0917:571:571:495:235:314:220:281:349:00
1:14:201:16:151:17:131:17:46
2:491:550:580:33
4Johan Eklund1:40:313:4917:3819:1523:2826:5250:1552:2255:321:02:401:10:571:16:111:17:181:19:381:31:04
Växjö OK3:4913:491:374:133:2423:232:073:107:088:175:141:072:2011:26
1:35:581:38:191:39:551:40:31
4:542:211:360:36
 
 
 
H18 Elit (11)10,3 km 120 Hm15 K
PlNamnTid
1(32)2(39)3(41)4(42)5(43)6(45)7(58)8(67)9(61)10(63)11(71)12(110)13(114)14(37)
15(200)Mål
 
1Ola Andersson1:03:562:5911:4313:2915:4817:5233:3236:2542:0545:5847:0348:4058:121:01:241:02:21
Stigmännen Karlshamns OK2:598:441:462:192:0415:402:535:403:531:051:379:323:120:57
1:03:261:03:56
1:050:30
2Oscar Johansson1:07:083:2212:3314:1415:5518:2035:0438:0043:5848:0849:1350:571:01:111:04:361:05:26
OK Dacke3:229:111:411:412:2516:442:565:584:101:051:4410:143:250:50
1:06:321:07:08
1:060:36
3Johan Lenning1:08:393:0613:1214:3516:2418:4934:5337:4543:3247:3248:3850:291:02:231:05:591:06:53
OK Pan-Kristianstad3:0610:061:231:492:2516:042:525:474:001:061:5111:543:360:54
1:08:031:08:39
1:100:36
4Isak Prellner1:13:293:1613:3415:3117:5920:2537:0340:4847:1151:0152:0853:481:03:581:10:281:11:39
Skåneslättens OL3:1610:181:572:282:2616:383:456:233:501:071:4010:106:301:11
1:12:531:13:291:08:28
1:140:36*118
5Fritjof Axelsson1:15:333:3314:4817:0820:0022:4040:2343:3651:0454:5956:1658:141:08:111:12:331:13:43
FK Göingarna3:3311:152:202:522:4017:433:137:283:551:171:589:574:221:10
1:14:591:15:33
1:160:34
6Jakob Höst1:15:383:4113:3717:1420:0523:0641:0043:5750:3654:4455:5757:521:08:201:13:001:14:06
Hjärnarps GH OL3:419:563:372:513:0117:542:576:394:081:131:5510:284:401:06
1:15:081:15:38
1:020:30
7Markus Kjærner-Semb1:18:423:4913:5115:4718:2021:0239:0742:2048:5252:3553:4155:531:07:341:15:331:16:57
Varegg Fleridrett3:4910:021:562:332:4218:053:136:323:431:062:1211:417:591:24
1:18:111:18:42
1:140:31
8Lukas Lundgren1:19:123:2213:0714:5116:5619:4039:3042:4649:5454:1655:4157:271:08:541:15:581:17:20
Växjö OK3:229:451:442:052:4419:503:167:084:221:251:4611:277:041:22
1:18:301:19:12
1:100:42
9Simon Runefors1:19:443:3015:1617:2420:0122:4940:0943:4850:3054:4655:4358:491:10:171:16:481:17:50
Växjö OK3:3011:462:082:372:4817:203:396:424:160:573:0611:286:311:02
1:19:091:19:44
1:190:35
 
Tim Olssonej fullf.3:42-----------------------------------------------------------------
Brattås CK3:42
-----
Adam Segerslättej start
Skåneslättens OL
 
 
 
D21 Elit (10)10,9 km 210 Hm16 K
PlNamnTid
1(33)2(39)3(50)4(42)5(43)6(46)7(48)8(49)9(58)10(65)11(67)12(71)13(110)14(118)
15(37)16(200)Mål
 
1Nadiya Volynska1:16:333:2113:5314:5617:4620:3641:0142:1444:1248:2654:3155:571:00:291:10:131:13:15
OK Orion3:2110:321:032:502:5020:251:131:584:146:051:264:329:443:02
1:14:431:15:561:16:33
1:281:130:37
2Emma Bergman1:18:263:4613:0214:1417:1920:2040:4642:1544:2549:4255:5356:561:01:401:11:371:15:08
Göteborg-Majorna OK3:469:161:123:053:0120:261:292:105:176:111:034:449:573:31
1:16:371:17:471:18:26
1:291:100:39
3Josefin Tjernlund1:22:213:2513:0214:2217:0519:3741:2442:4844:3250:3057:2458:391:03:211:13:461:19:06
OK Vilse 873:259:371:202:432:3221:471:241:445:586:541:154:4210:255:20
1:20:401:21:451:22:21
1:341:050:36
4Elna Forsberg1:24:433:5514:3616:0820:1823:2845:1746:4649:0455:341:01:591:03:011:07:421:17:401:21:07
IK Hakarpspojkarna3:5510:411:324:103:1021:491:292:186:306:251:024:419:583:27
1:22:471:24:041:24:43
1:401:170:39
5Rebecka Olsson1:26:173:1914:2715:5919:5722:5443:4945:0547:1152:4559:311:00:441:05:341:16:001:22:06
OK Linné3:1911:081:323:582:5720:551:162:065:346:461:134:5010:266:06
1:24:251:25:391:26:17
2:191:140:38
6Eveliina Hirvonen1:28:003:5515:3017:1220:4223:3147:2648:5550:5056:401:03:531:05:011:09:361:19:571:24:18
Paimion Rasti3:5511:351:423:302:4923:551:291:555:507:131:084:3510:214:21
1:26:151:27:231:28:00
1:571:080:37
7Carolin Svensson1:32:593:2615:1916:3019:2222:1645:5247:1750:0355:111:02:351:04:031:09:481:24:151:28:24
Haninge SOK3:2611:531:112:522:5423:361:252:465:087:241:285:4514:274:09
1:30:541:32:171:32:59
2:301:230:42
8Anna Hellner1:38:543:5415:0916:3820:4724:0847:4549:5952:5358:301:06:171:07:261:12:571:27:551:32:32
Lunds OK3:5411:151:294:093:2123:372:142:545:377:471:095:3114:584:37
1:36:341:38:091:38:54
4:021:350:45
9Johanna Holmén1:42:014:1515:5417:5122:4726:2752:1354:0557:011:03:251:12:011:13:211:19:021:32:431:37:45
Halmstad OK4:1511:391:574:563:4025:461:522:566:248:361:205:4113:415:02
1:39:471:41:141:42:01
2:021:270:47
10Sophie Nilsson2:02:364:3218:2421:3327:3131:081:05:521:07:291:10:411:20:311:29:151:30:421:37:001:50:581:55:21
Hjärnarps GH OL4:3213:523:095:583:3734:441:373:129:508:441:276:1813:584:23
2:00:122:01:452:02:36
4:511:330:51
 
 
 
D20 Elit (7)8,6 km 80 Hm13 K
PlNamnTid
1(34)2(38)3(50)4(42)5(59)6(64)7(65)8(70)9(71)10(108)11(118)12(37)13(200)Mål
 
1Louise Lundgren1:11:564:0612:5315:2718:3440:2643:3045:0950:1451:191:03:081:08:131:10:031:11:191:11:56
Växjö OK4:068:472:343:0721:523:041:395:051:0511:495:051:501:160:37
2Hedwig Haas1:12:464:5413:4116:3119:4039:1242:3845:5450:4451:531:02:401:08:541:11:011:12:091:12:46
Sundsvalls OK4:548:472:503:0919:323:263:164:501:0910:476:142:071:080:37
3Caroline Lindelöw1:19:304:2816:4720:3623:5344:2948:2250:2256:1257:201:10:341:14:571:17:231:18:511:19:30
Härlövs IF4:2812:193:493:1720:363:532:005:501:0813:144:232:261:280:39
4Karoline Sønsterudbråten1:22:304:4618:4823:1226:2147:3651:2053:2559:151:00:251:13:361:17:551:20:251:21:541:22:30
Raumar Orientering4:4614:024:243:0921:153:442:055:501:1013:114:192:301:290:36
5Kristiane Ottesen2:10:095:1116:4721:1926:3957:371:21:391:26:121:33:051:39:101:57:272:04:492:07:062:09:062:10:09
Varegg Fleridrett5:1111:364:325:2030:5824:024:336:536:0518:177:222:172:001:03
 
Elin Carlssonej start
OK Pan-Kristianstad
Nelly Carlssonej start
OK Pan-Kristianstad
 
 
 
D18 Elit (9)7,6 km 70 Hm12 K
PlNamnTid
1(34)2(39)3(41)4(42)5(35)6(61)7(63)8(71)9(110)10(114)11(37)12(200)Mål
 
1Myrra Carlsson57:583:4112:5215:2918:5228:4336:1637:5640:0951:2355:2356:1657:2357:58
OK Orion3:419:112:373:239:517:331:402:1311:144:000:531:070:35
2Vilma Persson1:04:554:2515:4217:2920:1531:2940:1943:0145:2157:311:02:101:03:111:04:211:04:55
OK Skogsfalken4:2511:171:472:4611:148:502:422:2012:104:391:011:100:34
3Saga Backteman1:05:145:1816:4218:5521:3831:5240:1042:1044:2957:291:02:191:03:271:04:381:05:14
Lerums SOK5:1811:242:132:4310:148:182:002:1913:004:501:081:110:36
4Line Laurantsen1:09:054:3315:2918:0721:5033:1142:0343:4046:361:00:501:05:481:06:531:08:241:09:05
Varegg Fleridrett4:3310:562:383:4311:218:521:372:5614:144:581:051:310:41
5Lovisa Torstensson1:10:123:5814:3417:4520:0733:3842:2744:2246:3058:021:07:061:08:221:09:331:10:12
Emmaboda Verda OK3:5810:363:112:2213:318:491:552:0811:329:041:161:110:39
6Jenny Bredfelt1:12:124:1815:3218:4221:4735:2144:5146:3649:311:03:331:08:421:09:481:11:261:12:12
Lunds OK4:1811:143:103:0513:349:301:452:5514:025:091:061:380:46
7Ingrid Løvås1:13:324:5319:0021:2824:2137:3648:0449:2851:491:04:171:10:241:11:321:12:531:13:32
Varegg Fleridrett4:5314:072:282:5313:1510:281:242:2112:286:071:081:210:39
8Kårhild H. Nordstad1:34:114:2622:4325:0529:2546:3957:4159:551:02:471:20:281:27:251:31:251:33:271:34:11
Varegg Fleridrett4:2618:172:224:2017:1411:022:142:5217:416:574:002:020:44
 
Karin HagwallFelst.6:13---------------11:2123:0825:2828:4345:571:02:461:04:031:06:001:07:06
Lunds OK6:135:0811:472:203:1517:1416:491:171:571:06
 
 
 
H80 (11)3,2 km7 K
PlNamnTid
1(117)2(74)3(77)4(87)5(95)6(116)7(200)Mål
 
1Johan Jansson37:228:5110:5517:4525:4630:2534:5836:2837:22
Växjö OK8:512:046:508:014:394:331:300:54
2Werner Törnblom39:118:2010:5216:5425:1731:2036:3738:0839:11
Växjö OK8:202:326:028:236:035:171:311:03
3Klas Tykesson41:028:5111:4218:4127:2133:4338:4540:1641:027:46
Skåneslättens OL8:512:516:598:406:225:021:310:46*72
4Gillis Alm42:409:5312:0518:5127:0435:2339:5341:4442:40
Växjö OK9:532:126:468:138:194:301:510:56
5Allan Håkansson42:438:4010:4516:4725:0835:1140:2941:5042:43
SOK Viljan8:402:056:028:2110:035:181:210:53
6Inge Åkesson49:4911:3314:2922:4932:5940:1046:3448:0849:49
Stigmännen Karlshamns OK11:332:568:2010:107:116:241:341:41
7Jan-Eric Nelking50:1211:4714:2921:1930:3841:5447:3449:1650:12
FK Åsen11:472:426:509:1911:165:401:420:56
8Ingvar Petersson52:4110:3613:2220:3229:3943:4249:3651:2552:41
Hässleholms OK10:362:467:109:0714:035:541:491:16
9Leo Åkesson57:2613:2617:0426:1438:4448:3854:1756:0857:26
Härlövs IF13:263:389:1012:309:545:391:511:18
 
Owe ÅkessonFelst.12:5815:5123:4633:5948:33----------10:00
Härlövs IF12:582:537:5510:1314:34*72
Lars-Erik Malmqvistej start
Växjö OK
 
 
 
H75 (14)3,6 km9 K
PlNamnTid
1(72)2(74)3(77)4(87)5(90)6(107)7(73)8(116)9(200)Mål
 
1Sivert Axelsson34:386:038:2813:3520:0224:2826:2930:2632:4033:4734:38
Kalmar OK6:032:255:076:274:262:013:572:141:070:51
2Kurt Bergstrand35:185:458:3013:1220:0224:1426:0330:1333:1034:2935:18
Lessebo OK5:452:454:426:504:121:494:102:571:190:49
3Roland Karlsson37:555:337:5913:1721:0825:3127:1731:1635:5937:0237:55
Ronneby OK5:332:265:187:514:231:463:594:431:030:53
4Ingemar Svensson39:295:418:1413:1920:0924:2229:1633:4537:1838:3339:29
Lunds OK5:412:335:056:504:134:544:293:331:150:56
5Peo Bengtsson41:286:459:5115:3623:1528:1530:3635:5239:1640:2741:28
OK Pan-Kristianstad6:453:065:457:395:002:215:163:241:111:01
6Leif Sjögren41:357:3410:3817:1524:0729:0931:3136:1839:2540:3741:35
OK Orion7:343:046:376:525:022:224:473:071:120:58
7Gunnar Sandström47:277:3810:5917:5126:1232:1334:3740:1444:2346:0347:27
OK Pan-Kristianstad7:383:216:528:216:012:245:374:091:401:24
8Hubert Hugosson47:428:0811:4518:0926:3631:5434:4941:2145:0846:3547:42
OK Gynge8:083:376:248:275:182:556:323:471:271:07
9Göran Thour49:298:2811:5619:1128:2634:5337:4443:3246:5548:2249:29
Värend GN OL8:283:287:159:156:272:515:483:231:271:07
10Bernt Petersson49:459:0412:2019:1128:0334:1036:5842:3246:5848:3349:45
Alvesta SOK9:043:166:518:526:072:485:344:261:351:12
11Kenneth Lindborg50:548:5311:5819:4227:4634:0937:1844:0648:1749:4650:54
OK Pan-Kristianstad8:533:057:448:046:233:096:484:111:291:08
12Roland Akselsson58:1214:1418:1125:2737:3943:3746:2452:1855:3557:1658:12
Lunds OK14:143:577:1612:125:582:475:543:171:410:56
 
Bo SvenssonFelst.6:2412:4919:2626:5731:4933:46-----42:0543:0844:10
Tockarps IK6:246:256:377:314:521:578:191:031:02
Sven-Åke Andertoftej fullf.8:3514:51------------------------------48:1750:12
Markaryds FK8:356:1633:261:55
 
 
 
H70 (30)4,1 km8 K
PlNamnTid
1(32)2(60)3(63)4(71)5(110)6(112)7(97)8(200)Mål
 
1Per-Olof Fernberg36:214:498:5010:3213:1228:0532:4534:4735:3436:21
IS Skanne4:494:011:422:4014:534:402:020:470:47
2Björn Linnersjö37:284:298:2810:4113:0629:1134:1236:0436:4737:28
OK Orion4:293:592:132:2516:055:011:520:430:41
3Benkt Andersson37:324:308:3410:2713:0627:1333:2635:5236:4737:32
Lunds OK4:304:041:532:3914:076:132:260:550:45
4Kjell Månsson38:144:499:1211:5814:4429:4534:0936:5637:3538:14
Ronneby OK4:494:232:462:4615:014:242:470:390:39
5Leif Lindström38:245:099:2611:1613:4828:4433:1136:3137:3038:24
Nybro OK5:094:171:502:3214:564:273:200:590:54
6Göran Bengtsson39:395:3310:0912:0214:3330:2835:2137:5338:4839:39
Tockarps IK5:334:361:532:3115:554:532:320:550:51
7Göran Andersson40:025:069:2411:1714:0128:3835:5838:0639:1240:02
Stigmännen Karlshamns OK5:064:181:532:4414:377:202:081:060:50
8Anders Buhré40:374:548:5210:2812:5127:2836:3938:5339:5040:37
Nybro OK4:543:581:362:2314:379:112:140:570:47
9Morgan Ljung41:264:418:5210:2913:0428:4437:0639:3940:3541:26
Vaggeryds SOK4:414:111:372:3515:408:222:330:560:51
10Jan Hansson41:525:399:5112:0615:2830:1837:2740:0941:0741:52
Lunds OK5:394:122:153:2214:507:092:420:580:45
11Kent Ekdahl42:105:2610:1812:1715:2431:4137:3340:0941:1142:10
Emmaboda Verda OK5:264:521:593:0716:175:522:361:020:59
12Kjell Holmström43:145:1110:0412:0014:5334:1738:5241:1242:1743:14
Björkfors GOIF5:114:531:562:5319:244:352:201:050:57
13Krister Sandblad43:555:3110:3212:4115:4533:1238:5842:0043:0043:55
Växjö OK5:315:012:093:0417:275:463:021:000:55
14Christer Grönblad45:075:4410:4613:3916:4334:0140:2342:5844:0645:07
Härlövs IF5:445:022:533:0417:186:222:351:081:01
15Waste Byström45:106:0911:2413:3316:4034:2640:2043:0344:1245:10
OK Virdarna6:095:152:093:0717:465:542:431:090:58
16Stig Karlsson45:385:5010:3612:5316:1933:5140:4143:3444:4345:38
Lessebo OK5:504:462:173:2617:326:502:531:090:55
17Ingemar Andersson45:475:3710:3012:5415:4932:1739:4843:5244:5545:47
OK Orion5:374:532:242:5516:287:314:041:030:52
18Tommy Persson45:584:368:4610:2913:4229:1540:5544:1245:1245:58
Växjö OK4:364:101:433:1315:3311:403:171:000:46
19Thomas Kleist48:406:1711:4314:2417:4637:4543:3846:2247:3648:40
Boxholm-Mjölby OL6:175:262:413:2219:595:532:441:141:04
20Jan-Evert Olsson50:055:3010:2512:4016:0031:2344:4948:0049:1050:05
Andrarums IF5:304:552:153:2015:2313:263:111:100:55
21Inge Persson50:474:588:4310:3513:3627:2146:2049:0349:5950:47
FK Boken4:583:451:523:0113:4518:592:430:560:48
22Bengt-Åke Svensson53:296:3712:3915:3219:1139:5548:0251:0052:2753:29
IK Ymer6:376:022:533:3920:448:072:581:271:02
23Yngve Magnusson55:125:5412:0314:2419:4841:0247:4752:5954:1155:12
OK Orion5:546:092:215:2421:146:455:121:121:01
24Sven-Erik Forsell57:046:2912:2715:2218:5540:2351:5254:4456:0457:04
Skåneslättens OL6:295:582:553:3321:2811:292:521:201:00
25Toivo Voudinmäki57:296:2512:1214:3917:5742:5751:0255:1956:4057:29
Mullsjö SOK6:255:472:273:1825:008:054:171:210:49
26Bertil Ottosson57:306:2812:1115:1618:2747:0452:4155:1356:2457:30
FK Göingarna6:285:433:053:1128:375:372:321:111:06
27Bertil Olofsson1:06:346:0711:2214:2518:0938:2857:431:03:571:05:271:06:34
Andrarums IF6:075:153:033:4420:1919:156:141:301:07
 
Sven Thelanderssonej start
Lunds OK
Tom Lindbergej start
Lunds OK
Ingvar Perssonej start
FK Åsen
 
 
 
H65 (29)4,5 km9 K
PlNamnTid
1(34)2(60)3(63)4(71)5(108)6(88)7(118)8(80)9(200)Mål
 
1Stig Johansson37:204:5411:0612:5915:3627:5630:0733:5435:4836:3437:20
Bredaryds SOK4:546:121:532:3712:202:113:471:540:460:46
2Tommy Olsson39:034:3410:4012:2714:5527:5830:0034:0137:3038:1639:03
OK Dacke4:346:061:472:2813:032:024:013:290:460:47
3Ingemar Johansson39:094:3210:4712:2414:4627:0830:0634:2537:1938:1939:09
Växjö OK4:326:151:372:2212:222:584:192:541:000:50
4Krister Nilsson39:316:1112:0314:5617:2130:4033:0136:2138:0038:4939:31
Växjö OK6:115:522:532:2513:192:213:201:390:490:42
5Kenth Sundgren40:124:4012:0113:3415:5630:3132:3737:0238:2839:2340:12
Skåneslättens OL4:407:211:332:2214:352:064:251:260:550:49
6Ronny Hjalmarsson40:184:1210:3612:0414:2327:4129:4737:2938:4939:3840:18
Emmaboda Verda OK4:126:241:282:1913:182:067:421:200:490:40
7Lennart Bohman40:225:1411:5613:3816:1130:3933:0136:5638:4539:3240:22
FK Vittus5:146:421:422:3314:282:223:551:490:470:50
8Åke Persson42:005:0610:5912:4317:1632:4435:0238:5440:3341:2242:00
Hjärnarps GH OL5:065:531:444:3315:282:183:521:390:490:38
9Johnny Gustafsson43:276:1912:4914:3116:5933:1035:3239:1641:4742:4443:27
Gamleby OK6:196:301:422:2816:112:223:442:310:570:43
10Bill Schölin44:304:4311:1012:5615:5131:1634:5640:4042:4543:4544:30
Tockarps IK4:436:271:462:5515:253:405:442:051:000:45
11Owe Nilsson45:144:3610:3412:2615:1335:4238:1742:0443:3244:2845:14
Stigmännen Karlshamns OK4:365:581:522:4720:292:353:471:280:560:46
12Jörgen Fransson45:345:2912:3114:1216:5131:5534:3941:3043:3944:4145:34
Emmaboda Verda OK5:297:021:412:3915:042:446:512:091:020:53
13Lars-Åke Åberg45:385:2712:5015:0017:5832:5435:4641:2443:4444:4645:38
Kalmar OK5:277:232:102:5814:562:525:382:201:020:52
14Lennart Andersson46:086:0812:5614:3717:3131:3033:3942:2344:2645:2046:08
OK Orion6:086:481:412:5413:592:098:442:030:540:48
15Per Engqvist46:185:2912:4914:4817:4732:3934:5840:3543:5945:1746:18
Ronneby OK5:297:201:592:5914:522:195:373:241:181:01
16Nils-Arne Håkansson46:504:2710:4012:3215:1534:0136:2941:2945:1246:0446:50
Stigmännen Karlshamns OK4:276:131:522:4318:462:285:003:430:520:46
17Lars-Gunnar Bengtsson48:475:0011:4815:1618:0531:4637:5942:2646:3347:4648:47
Stigmännen Karlshamns OK5:006:483:282:4913:416:134:274:071:131:01
18Roland Nilsson49:205:4613:4715:4319:1436:2939:2044:4647:0948:1449:20
SOK Viljan5:468:011:563:3117:152:515:262:231:051:06
19Leif Alfredsson49:575:2613:1915:1718:5435:1739:4045:3547:4849:0149:57
Växjö AIS5:267:531:583:3716:234:235:552:131:130:56
20Jan Persson50:565:5013:0915:1618:3037:3140:4146:2248:4950:0150:56
Ystads OK5:507:192:073:1419:013:105:412:271:120:55
21Lars Persson51:495:3616:2117:5420:2639:0642:2148:0750:1551:0751:4917:08
OK Kompassen5:3610:451:332:3218:403:155:462:080:520:42*62
22Karl-Evert Annegård51:526:1013:4917:1519:5140:3942:4847:4549:5551:0651:52
SOK Viljan6:107:393:262:3620:482:094:572:101:110:46
23Anders Kumlin52:276:1013:4016:1119:3638:3341:3347:5850:2551:3952:27
IK Ymer6:107:302:313:2518:573:006:252:271:140:48
24Tommy Held59:418:0317:4620:2924:4244:3347:5354:3057:2158:4259:41
FK Åsen8:039:432:434:1319:513:206:372:511:210:59
25Tommy Olausson1:00:447:0814:4816:4419:4240:0643:2455:1358:3159:481:00:44
SOK Aneby7:087:401:562:5820:243:1811:493:181:170:56
26Börje Åkesson1:06:086:5815:5119:2423:1545:1248:5959:171:02:421:04:391:06:08
Frosta OK6:588:533:333:5121:573:4710:183:251:571:29
27Nils-Erik Bondesson1:12:077:5418:2321:4527:2051:1155:531:04:481:08:191:10:181:12:07
Frosta OK7:5410:293:225:3523:514:428:553:311:591:49
 
Håkan NilssonFelst.5:5813:0115:0517:57-----37:5451:4254:5456:1057:25
Malmö OK5:587:032:042:5219:5713:483:121:161:15
Ronald Mc Grailej start
Hjärnarps GH OL
 
 
 
H60 (17)5,1 km9 K
PlNamnTid
1(36)2(35)3(61)4(63)5(71)6(110)7(111)8(115)9(200)Mål
 
1Ken Ragnarsson36:516:397:4715:2716:4218:4930:0533:4734:5936:0436:51
OK Kompassen6:391:087:401:152:0711:163:421:121:050:47
2Göran Svenson39:046:297:3716:0617:3319:4131:2335:5137:2238:2239:04
SOK Viljan6:291:088:291:272:0811:424:281:311:000:42
3Kent Granqvist42:127:128:1116:0217:2719:4230:4837:3640:2641:3242:12
Västerviks OK7:120:597:511:252:1511:066:482:501:060:40
4Yngve Ernstsson43:278:019:2418:1819:5222:0935:4339:5241:1242:3943:27
FK Göingarna8:011:238:541:342:1713:344:091:201:270:48
5Per Nilsson45:257:569:2618:0119:3521:5035:2941:5743:2444:3845:2534:47
Stigmännen Karlshamns OK7:561:308:351:342:1513:396:281:271:140:47*108
6Ingemar Persson48:038:139:2618:5320:3123:2537:5843:3945:4847:1748:03
Gamleby OK8:131:139:271:382:5414:335:412:091:290:46
7Lars Strand48:339:1510:4420:2222:1124:5140:2645:0146:2647:4448:33
Skåneslättens OL9:151:299:381:492:4015:354:351:251:180:49
8Jan Danielsson50:4210:0512:1921:4624:2427:0742:0746:4848:3149:4750:42
Kalmar OK10:052:149:272:382:4315:004:411:431:160:55
9Stellan Martinsson51:408:1312:0922:1724:1227:0341:5547:2049:2850:4351:40
OK Tyringe8:133:5610:081:552:5114:525:252:081:150:57
10Lennart Smedenmark55:5410:3314:4225:4027:2530:1345:5351:4053:2855:0055:54
Ronneby OK10:334:0910:581:452:4815:405:471:481:320:54
11Torgny Johansson56:3610:2812:3222:4824:3527:2243:0948:1254:0755:4356:36
Björkfors GOIF10:282:0410:161:472:4715:475:035:551:360:53
12Sven-Olof Svensson59:189:5511:2925:0927:4131:0647:5454:4057:0758:3359:18
Björkfors GOIF9:551:3413:402:323:2516:486:462:271:260:45
 
Stefan NilssonFelst.7:559:28----------41:0559:581:07:021:09:391:11:461:12:52
Ystads OK7:551:3331:3718:537:042:372:071:06
Roger Bergvikej start
Växjö OK
Torgny Ottossonej start
OK Torfinn
Lars Östlinej start
Björkfors GOIF
Bengt Hanssonej start
Andrarums IF
 
 
 
H55 (15)5,5 km10 K
PlNamnTid
1(31)2(59)3(64)4(65)5(70)6(110)7(88)8(112)9(80)10(200)Mål
 
1Torsten Backteman39:125:1110:1713:2715:0419:4930:4232:4835:5537:4638:3139:12
Lerums SOK5:115:063:101:374:4510:532:063:071:510:450:41
2Ove Lernå40:375:4410:3913:5715:3820:0631:5733:5337:4239:2339:5940:37
Kalmar OK5:444:553:181:414:2811:511:563:491:410:360:38
3Bengt Larsson41:455:3611:0714:4016:1020:4332:3735:1438:2640:1440:5841:45
FK Göingarna5:365:313:331:304:3311:542:373:121:480:440:47
4Jan Nilsson41:595:5610:4914:0616:3520:5834:0035:5138:3640:4041:2141:59
Andrarums IF5:564:533:172:294:2313:021:512:452:040:410:38
5Jan Andersson49:246:4412:3316:3418:4823:3037:1839:4245:2747:4348:3749:24
Kalmar OK6:445:494:012:144:4213:482:245:452:160:540:47
6Lars Eklund54:267:1713:3817:1218:5623:5241:2044:0448:0352:4153:3854:26
Växjö OK7:176:213:341:444:5617:282:443:594:380:570:48
7Ingemar Månsson54:356:2013:0517:0621:4026:5041:4944:2050:3553:0353:5354:35
Ronneby OK6:206:454:014:345:1014:592:316:152:280:500:42
8Sverker Eriksson54:557:4813:4718:3320:4925:4743:1345:4751:3353:2354:1054:55
OK Gynge7:485:594:462:164:5817:262:345:461:500:470:45
9Leif Lindau55:239:4315:4419:4621:4129:1245:5048:0451:1853:4354:3255:23
OK Torfinn9:436:014:021:557:3116:382:143:142:250:490:51
10Sten Segerslätt57:426:5313:5922:0324:0129:5344:2548:2053:0155:5256:4957:42
Skåneslättens OL6:537:068:041:585:5214:323:554:412:510:570:53
11Bo Salomonsson1:04:237:5616:0520:4723:1730:2749:4255:2759:351:02:201:03:241:04:23
Kalmar OK7:568:094:422:307:1019:155:454:082:451:040:59
12Richard Bengtsson1:29:4413:1224:1531:0334:1446:331:12:531:16:211:22:491:27:441:28:511:29:44
Lunds OK13:1211:036:483:1112:1926:203:286:284:551:070:53
 
Jan Karlssonej start
Växjö OK
Benjamin Viebkeej start
Malmö OK
Mats Brorssonej start
Tockarps IK
 
 
 
H50 (16)6,1 km10 K
PlNamnTid
1(36)2(35)3(59)4(64)5(67)6(110)7(88)8(118)9(80)10(200)Mål
 
1Elis Bengtsson39:145:556:5513:5916:3917:5532:0033:4736:3837:5738:3939:14
OK Norrvirdarna5:551:007:042:401:1614:051:472:511:190:420:35
2Sven Lundgren43:205:546:5214:1617:2619:0035:2237:1340:2641:5442:4043:20
Växjö OK5:540:587:243:101:3416:221:513:131:280:460:40
3Peter Hedberg43:406:267:2815:2718:2520:0735:3438:0340:4842:2843:0643:40
Lunds OK6:261:027:592:581:4215:272:292:451:400:380:34
4Lars Carlsson46:296:327:3315:0917:5619:3636:4038:2143:2845:0145:4646:29
OK Orion6:321:017:362:471:4017:041:415:071:330:450:43
5Bengt Olsson47:226:347:4015:3819:2622:1438:0240:2744:1845:5646:4147:22
Eslövs FK6:341:067:583:482:4815:482:253:511:380:450:41
6Mats Andersson48:336:588:1716:5020:0822:0140:0942:0245:3146:5447:4248:33
OK Orion6:581:198:333:181:5318:081:533:291:230:480:51
7Peter Ekdahl48:367:028:2416:4120:2422:3439:0941:2845:4047:2548:0048:36
Emmaboda Verda OK7:021:228:173:432:1016:352:194:121:450:350:36
8Johan Risberg48:486:399:0016:5019:5723:2640:1642:1445:5647:3048:1448:48
Tormestorps IF6:392:217:503:073:2916:501:583:421:340:440:34
9Göran Månsson49:247:248:2417:4020:5422:4339:3841:2446:3647:5948:4549:2439:08
OK Dacke7:241:009:163:141:4916:551:465:121:230:460:39*108
10Glen Håkansson49:516:468:2017:1121:5423:3941:0743:2346:2548:1449:0049:51
Växjö OK6:461:348:514:431:4517:282:163:021:490:460:51
11Mats Söderberg50:136:497:5616:0919:0420:5440:4342:5546:1048:5449:3650:13
Kalmar OK6:491:078:132:551:5019:492:123:152:440:420:37
12Gert Jonsson54:137:368:4818:2122:2625:0044:1946:2850:4952:4353:3254:13
IK Hakarpspojkarna7:361:129:334:052:3419:192:094:211:540:490:41
13Christer Nilsson55:189:5811:3021:1924:3426:4145:2847:3051:2753:2354:3155:18
Lunds OK9:581:329:493:152:0718:472:023:571:561:080:47
14Ulf Linderfalk55:337:288:4518:1622:1625:0547:2049:0652:1553:5854:5255:3344:12
Skåneslättens OL7:281:179:314:002:4922:151:463:091:430:540:41*108
15Jan Johansson1:05:509:1010:5422:2927:0930:2453:4756:131:01:431:03:511:04:581:05:50
Skåneslättens OL9:101:4411:354:403:1523:232:265:302:081:070:52
16Patrik Fransson1:11:049:1712:3122:5027:5834:4757:141:00:131:07:131:09:341:10:201:11:04
Emmaboda Verda OK9:173:1410:195:086:4922:272:597:002:210:460:44
 
 
 
H45 (28)6,5 km12 K
PlNamnTid
1(44)2(35)3(64)4(67)5(61)6(62)7(71)8(110)9(88)10(111)11(114)12(200)Mål
 
1Anders Selin42:135:156:4515:5617:1921:2422:0724:1433:5935:4238:5840:1741:3742:13
FK Göingarna5:151:309:111:234:050:432:079:451:433:161:191:200:36
2Niklas Bratt43:276:137:4517:0618:2622:3823:2525:4035:0036:5440:0941:2742:4643:27
OK Orion6:131:329:211:204:120:472:159:201:543:151:181:190:41
3Magnus Larsson44:025:046:5216:3618:2622:2423:0625:1635:0236:3540:5742:0443:2244:02
FK Göingarna5:041:489:441:503:580:422:109:461:334:221:071:180:40
4Lennart Söderberg44:405:146:4317:1118:3923:0523:5326:1637:0738:4841:3742:4344:0144:40
IK Hakarpspojkarna5:141:2910:281:284:260:482:2310:511:412:491:061:180:39
5Niklas Edvardsson45:395:286:5917:1418:4122:5523:4026:1237:0838:5741:5243:2944:5945:39
Hästveda OK5:281:3110:151:274:140:452:3210:561:492:551:371:300:40
6Magnus Larsen47:055:417:1517:1718:4522:5123:4926:1137:2739:0044:0745:0846:2747:05
FK Boken5:411:3410:021:284:060:582:2211:161:335:071:011:190:38
7Mats Granstedt47:275:537:3017:5519:3423:5424:4427:1138:2440:0943:5545:1546:4547:27
IK Hakarpspojkarna5:531:3710:251:394:200:502:2711:131:453:461:201:300:42
8Fabian Ljungqvist48:056:017:4117:5619:2624:0424:4927:2438:2840:3744:1345:3547:1848:05
Lunds OK6:011:4010:151:304:380:452:3511:042:093:361:221:430:47
9Tobias Borger49:316:157:5219:0320:4525:2026:0628:4640:1742:1145:4747:2348:5149:31
Kalmar OK6:151:3711:111:424:350:462:4011:311:543:361:361:280:40
10Thomas Najvik50:505:577:3718:4020:2525:0125:5028:3439:2241:0846:0348:2150:0350:50
OK Pan-Kristianstad5:571:4011:031:454:360:492:4410:481:464:552:181:420:47
11Harald Persson54:395:597:5919:3721:2626:1727:1129:4742:1744:4247:5952:2953:5754:39
Andrarums IF5:592:0011:381:494:510:542:3612:302:253:174:301:280:42
12Mats Bredfelt54:587:018:4522:2224:3729:0730:0232:5344:4146:4550:5252:2954:0554:58
Lunds OK7:011:4413:372:154:300:552:5111:482:044:071:371:360:53
13Thomas Johansson55:156:218:1220:3222:1727:2828:1930:4944:4947:0351:0253:0654:3055:15
Gamleby OK6:211:5112:201:455:110:512:3014:002:143:592:041:240:45
14Magnus Wihlborg56:466:148:4921:1823:0628:4429:3632:2546:5348:4852:4254:2656:0656:46
OK Gynge6:142:3512:291:485:380:522:4914:281:553:541:441:400:40
15Magnus Tenghagen58:587:549:3821:2623:0727:5828:4931:2042:5545:1948:2856:4258:1558:58
Härlövs IF7:541:4411:481:414:510:512:3111:352:243:098:141:330:43
16Dennis Toll59:326:598:3823:0924:3628:5929:4432:1543:2745:3250:4957:2358:5059:32
OK Njudung6:591:3914:311:274:230:452:3111:122:055:176:341:270:42
17Stefan Petersson1:00:507:459:4321:4523:1628:1529:0232:4244:3747:4556:5558:081:00:071:00:50
Kalmar OK7:451:5812:021:314:590:473:4011:553:089:101:131:590:43
18Dan Johansson1:00:597:5910:0722:0624:3430:1231:0633:5447:1549:2654:4958:331:00:111:00:59
FK Boken7:592:0811:592:285:380:542:4813:212:115:233:441:380:48
19Henrik Weiden1:07:018:5811:1526:1028:1533:5034:5638:5153:3356:011:01:431:04:021:06:151:07:01
Skåneslättens OL8:582:1714:552:055:351:063:5514:422:285:422:192:130:46
20Jesse Andersson1:10:077:029:4227:1731:2336:5338:1441:4756:0958:181:03:201:06:561:09:161:10:07
Björkfors GOIF7:022:4017:354:065:301:213:3314:222:095:023:362:200:51
21Johan Jensen1:10:557:179:0823:0026:1731:2432:1735:4154:5757:321:03:371:08:211:10:171:10:55
Skåneslättens OL7:171:5113:523:175:070:533:2419:162:356:054:441:560:38
22Peter Puke1:14:449:3011:4729:1732:3538:0138:5441:4957:561:00:271:05:531:11:421:14:011:14:44
Ystads OK9:302:1717:303:185:260:532:5516:072:315:265:492:190:43
23Thomas Sundström1:20:438:0611:0231:0233:1142:3743:5347:141:04:311:07:171:12:151:17:291:20:031:20:43
Ronneby OK8:062:5620:002:099:261:163:2117:172:464:585:142:340:40
24Anders Sundelin1:29:178:2810:3626:0929:1839:0340:0850:281:05:371:08:391:14:141:26:361:28:401:29:17
OK Orion8:282:0815:333:099:451:0510:2015:093:025:3512:222:040:37
 
Stefan BerglinFelst.-----------------------------------22:5226:0532:5635:3740:1542:10
OK Dacke22:523:136:512:414:381:55
Björn ZettervallFelst.7:439:3124:4426:4232:2036:2239:2253:3756:38-----1:01:521:11:381:12:21
OK Dacke7:431:4815:131:585:384:023:0014:153:015:149:460:43
Mats JonssonFelst.9:3511:3732:1934:3440:0541:0645:221:01:261:04:141:12:01-----1:23:121:24:02
Skåneslättens OL9:352:0220:422:155:311:014:1616:042:487:4711:110:50
1:21:41
*115
Anders Ericssonej start
Lunds OK
 
 
 
H40 (20)7,3 km10 K
PlNamnTid
1(36)2(45)3(58)4(65)5(67)6(108)7(88)8(111)9(80)10(200)Mål
 
1Torgny Lindström42:554:5414:1216:4622:1223:1736:3137:5240:2541:4442:1942:55
Ronneby OK4:549:182:345:261:0513:141:212:331:190:350:36
2Yuri Omelchenko45:005:2415:0118:0323:4324:4137:3539:0841:4843:3944:2045:00
OK Orion5:249:373:025:400:5812:541:332:401:510:410:40
3Christian Håkansson45:475:3115:0217:5023:5425:0738:4840:1843:0144:3545:1345:47
Ronneby OK5:319:312:486:041:1313:411:302:431:340:380:34
4Heide Persson48:325:4616:0719:2025:4326:4941:0442:5645:4747:2247:5748:32
Andrarums IF5:4610:213:136:231:0614:151:522:511:350:350:35
5Patrik Sjökvist51:295:3316:4019:4228:5830:0143:5745:3148:1850:0250:4751:29
OK Orion5:3311:073:029:161:0313:561:342:471:440:450:42
6Martin Hjertberg57:155:5017:1221:2828:1829:2647:2749:1654:0055:5956:4357:15
Hestra IF5:5011:224:166:501:0818:011:494:441:590:440:32
7Joakim Karmetun58:136:5919:1623:0330:2631:4948:4650:5754:5756:4757:3558:13
OK Njudung6:5912:173:477:231:2316:572:114:001:500:480:38
8Pär Fridsell58:197:1118:2922:0329:1830:3446:5648:5354:4756:4957:3458:19
OK Pan-Kristianstad7:1111:183:347:151:1616:221:575:542:020:450:45
9Per-Olof Andersson59:447:4119:0823:0732:5133:5050:3552:2056:1358:0358:5459:4431:42
OK Tyringe7:4111:273:599:440:5916:451:453:531:500:510:50*67
10Ola Markholm1:00:3910:2421:4825:1332:2833:4350:4552:5056:2259:181:00:031:00:39
Skåneslättens OL10:2411:243:257:151:1517:022:053:322:560:450:36
11Magnus Rydlund1:02:406:5019:5423:2930:5432:2748:4751:0258:281:01:171:02:041:02:40
Hässleholms OK6:5013:043:357:251:3316:202:157:262:490:470:36
12Richard Eng1:02:447:4720:0523:3732:3833:5553:0455:1958:461:01:111:02:031:02:44
OK Pan-Kristianstad7:4712:183:329:011:1719:092:153:272:250:520:41
13Magnus Thörnblad1:03:536:3919:5423:2030:3531:5750:1754:3859:491:02:211:03:071:03:53
Ronneby OK6:3913:153:267:151:2218:204:215:112:320:460:46
14Magnus Graad1:04:016:3020:4124:4031:4533:1451:4956:181:00:171:02:331:03:161:04:01
Ronneby OK6:3014:113:597:051:2918:354:293:592:160:430:45
15Richard Olovsson1:05:197:4520:1623:4831:4433:0250:5956:111:00:371:04:001:04:451:05:19
Gamleby OK7:4512:313:327:561:1817:575:124:263:230:450:34
16Nils Helmersson1:07:328:0620:2725:0034:4036:0254:3156:321:03:291:05:561:06:461:07:32
Hässleholms OK8:0612:214:339:401:2218:292:016:572:270:500:46
17Jon Lindskog1:10:489:4223:2427:1236:0937:4256:5059:031:07:091:09:171:10:031:10:48
OK Älme9:4213:423:488:571:3319:082:138:062:080:460:45
18Patrik Ingelström1:11:237:3923:3527:5138:3639:3458:201:00:181:07:121:10:071:10:481:11:2336:28
OK Gynge7:3915:564:1610:450:5818:461:586:542:550:410:35*67
19Christer Öberg1:19:148:1525:4129:3239:0840:501:04:291:08:341:14:001:17:161:18:161:19:141:03:20
Gamleby OK8:1517:263:519:361:4223:394:055:263:161:000:58*110
 
Magnus Nilsson-Ehrnbornej start
Andrarums IF
 
 
 
H35 (7)7,8 km13 K
PlNamnTid
1(44)2(45)3(58)4(65)5(67)6(60)7(62)8(71)9(110)10(88)11(118)12(80)13(200)Mål
 
1Håkan Gunnarsson50:225:2415:4419:0825:1326:3131:1231:5834:0543:2945:0547:5049:0249:4550:22
FK Göingarna5:2410:203:246:051:184:410:462:079:241:362:451:120:430:37
2Olof Nilsson1:01:316:1518:1821:5828:3529:5335:5336:4739:4252:1654:0858:0759:411:00:381:01:31
Växjö OK6:1512:033:406:371:186:000:542:5512:341:523:591:340:570:53
3Markus Almgren1:08:387:1721:3225:2833:5535:1441:5142:4845:5758:441:00:531:05:151:06:551:07:511:08:38
OK Dacke7:1714:153:568:271:196:370:573:0912:472:094:221:400:560:47
4Stefan Magnusson1:13:286:0320:3426:1835:1737:1743:5545:0648:171:02:221:06:061:09:591:11:531:12:421:13:28
Lunds OK6:0314:315:448:592:006:381:113:1114:053:443:531:540:490:46
5Daniel Persson1:17:327:4221:4026:3935:0536:2342:2743:2847:441:02:211:04:411:14:091:15:581:16:471:17:32
Ronneby OK7:4213:584:598:261:186:041:014:1614:372:209:281:490:490:45
 
Henrik AnderssonFelst.7:3720:1023:5632:0733:2739:0740:0943:0856:26-----1:01:301:03:401:04:301:05:09
Hässleholms OK7:3712:333:468:111:205:401:022:5913:185:042:100:500:39
Jon Engqvistej start
Ronneby OK
 
 
 
H21 (8)11,0 km15 K
PlNamnTid
1(34)2(39)3(41)4(42)5(43)6(47)7(51)8(49)9(58)10(67)11(108)12(88)13(118)14(97)
15(200)Mål
 
1Rickard Ingesson1:21:014:0614:0817:0018:5421:2343:2145:1346:5452:0158:501:13:241:15:191:18:021:19:47
Gamleby OK4:0610:022:521:542:2921:581:521:415:076:4914:341:552:431:45
1:20:271:21:01
0:400:34
2Fredrik Wennermark1:24:003:4613:0314:2616:2019:2341:0843:0745:3051:4159:281:15:401:18:111:20:581:22:37
OK Skogsfalken3:469:171:231:543:0321:451:592:236:117:4716:122:312:471:39
1:23:211:24:00
0:440:39
3Robin Jakobsson1:27:134:4315:1016:5919:0622:0945:3749:4051:3056:281:04:121:19:281:21:391:24:301:25:55
Gamleby OK4:4310:271:492:073:0323:284:031:504:587:4415:162:112:511:25
1:26:361:27:13
0:410:37
4John Kumlin1:30:074:0313:3920:2322:1124:5849:5452:3654:221:00:141:07:301:22:171:24:411:27:381:28:50
IK Ymer4:039:366:441:482:4724:562:421:465:527:1614:472:242:571:12
1:29:341:30:07
0:440:33
5Fredrik Hugosson1:34:014:2614:5316:3820:2823:4346:4153:3655:301:00:331:08:011:25:091:27:511:30:541:32:32
Lunds OK4:2610:271:453:503:1522:586:551:545:037:2817:082:423:031:38
1:33:211:34:01
0:490:40
6Petter Vallerius1:48:153:5715:2618:1020:3523:2452:1254:2356:311:03:081:15:011:36:411:42:551:45:341:46:59
Gamleby OK3:5711:292:442:252:4928:482:112:086:3711:5321:406:142:391:25
1:47:401:48:15
0:410:35
 
Henrik Berlinej start
OK Orion
Jesper Håkanssonej start
FK Göingarna
 
 
 
H18 (6)6,5 km12 K
PlNamnTid
1(44)2(35)3(64)4(67)5(61)6(62)7(71)8(110)9(118)10(73)11(101)12(200)Mål
 
1Jesper Ågren57:466:298:0819:4424:0028:4529:5732:3944:0751:1054:4956:2357:1057:46
Lunds OK6:291:3911:364:164:451:122:4211:287:033:391:340:470:36
2Albin Henrysson58:3010:2512:0324:1126:1131:4532:3535:1648:3052:3555:4757:1257:5658:30
OK Dacke10:251:3812:082:005:340:502:4113:144:053:121:250:440:34
3Alexander Graad58:486:077:4719:0020:4128:4929:3532:2144:0152:2955:4457:2758:0758:48
Ronneby OK6:071:4011:131:418:080:462:4611:408:283:151:430:400:41
4Wiktor Rydlund1:01:377:219:0422:2526:0831:2132:4735:4447:4755:3958:401:00:131:00:551:01:37
Hässleholms OK7:211:4313:213:435:131:262:5712:037:523:011:330:420:42
5Oscar Lang1:07:399:3411:2223:3125:5031:5032:5937:1054:4159:281:03:431:06:221:07:011:07:39
Västerviks OK9:341:4812:092:196:001:094:1117:314:474:152:390:390:38
 
Albin Anderssonej start
Björkfors GOIF
 
 
 
H16 (21)5,5 km10 K
PlNamnTid
1(31)2(59)3(64)4(65)5(70)6(110)7(88)8(112)9(97)10(200)Mål
 
1Andreas Jonsson37:215:2010:3714:0715:2919:5130:3332:1134:4036:1036:5137:21
OK Dacke5:205:173:301:224:2210:421:382:291:300:410:30
2Algot Najvik40:025:0010:2213:3115:3719:5231:4934:0437:0338:4739:3040:02
OK Pan-Kristianstad5:005:223:092:064:1511:572:152:591:440:430:32
3Isak Hertin40:125:3210:4213:3815:2419:5431:4933:4036:2938:5839:3840:12
Västerviks OK5:325:102:561:464:3011:551:512:492:290:400:34
4Emil Pettersson41:035:1011:0613:5015:2321:2034:3236:1038:1139:4540:2541:03
OK Dacke5:105:562:441:335:5713:121:382:011:340:400:38
5Loke Östangård41:416:3011:5215:1716:5421:0833:4735:3738:4740:2541:0641:41
Gamleby OK6:305:223:251:374:1412:391:503:101:380:410:35
6Allan Hedberg42:545:3110:2814:4516:2220:1332:4934:3240:0841:3742:1642:54
Lunds OK5:314:574:171:373:5112:361:435:361:290:390:38
7Lukas Granstedt43:135:3411:1014:5116:2120:5135:2036:5439:3142:0342:4343:13
IK Hakarpspojkarna5:345:363:411:304:3014:291:342:372:320:400:30
8Anton Gliveson43:545:5110:4514:5616:2621:2934:1536:4340:5042:4143:1943:54
Ronneby OK5:514:544:111:305:0312:462:284:071:510:380:35
9Oscar Modig45:206:0711:4615:4517:0322:4735:0536:4941:4444:0244:4345:20
OK Pan-Kristianstad6:075:393:591:185:4412:181:444:552:180:410:37
10Joar Hertin46:395:3410:2613:2315:1222:2636:2938:3442:1344:4945:3846:3935:35
Västerviks OK5:344:522:571:497:1414:032:053:392:360:491:01*108
11Tim Konradsson52:196:5412:5417:2319:0326:3742:5145:0648:3451:0151:4552:19
IK Omega6:546:004:291:407:3416:142:153:282:270:440:34
12Axel Lindeberg52:407:1113:0419:1121:0725:4739:3441:2148:4351:2252:0552:40
Västerviks OK7:115:536:071:564:4013:471:477:222:390:430:35
13Carl Ekbring53:119:4916:2620:4422:2426:2946:0148:1350:1451:5052:3453:11
Kexholms SK9:496:374:181:404:0519:322:122:011:360:440:37
14Albin Kronkvist54:175:2410:5314:2518:1326:4744:2346:4450:0152:4953:4354:17
Örkelljunga FK5:245:293:323:488:3417:362:213:172:480:540:34
15Erik Vinblad1:00:086:5212:2225:5727:2432:1445:0747:2056:1158:5559:381:00:0844:15
Lunds OK6:525:3013:351:274:5012:532:138:512:440:430:30*108
16Hugo Håkansson1:11:307:5114:3018:2020:5526:2245:0351:061:06:251:10:021:10:561:11:30
IK Ymer7:516:393:502:355:2718:416:0315:193:370:540:34
17Oliver Vallerius1:15:548:0116:0020:4223:0831:4854:1356:571:10:431:14:021:15:061:15:54
Gamleby OK8:017:594:422:268:4022:252:4413:463:191:040:48
18Julius Puke1:42:5811:4922:3932:5640:3050:591:17:391:22:481:36:501:40:441:42:101:42:58
Ystads OK11:4910:5010:177:3410:2926:405:0914:023:541:260:48
 
Isac Ericssonej start
Växjö OK
Oscar Ehrnbornej start
Andrarums IF
Gustav Runeforsej start
Växjö OK
 
 
 
H14 (19)4,1 km11 K
PlNamnTid
1(72)2(117)3(119)4(76)5(78)6(87)7(90)8(105)9(96)10(73)11(200)Mål
 
1Albin Toll29:273:554:357:2810:2011:5316:0618:5221:4723:5627:1028:4629:27
OK Njudung3:550:402:532:521:334:132:462:552:093:141:360:41
2Melker Andersson33:044:024:3610:1913:1114:4619:2022:2525:0427:0430:5332:2333:04
OK Pan-Kristianstad4:020:345:432:521:354:343:052:392:003:491:300:41
3Albin Lilja33:334:525:338:5312:1415:4420:2323:4426:4128:2631:2232:5933:33
Ronneby OK4:520:413:203:213:304:393:212:571:452:561:370:34
4Karl Petersén34:354:565:479:4312:5314:1919:2922:3125:4928:4232:1934:0434:35
OK Njudung4:560:513:563:101:265:103:023:182:533:371:450:31
5Carl Ås36:095:005:419:5913:5616:2821:2924:4128:0831:0234:0035:2836:09
Lunds OK5:000:414:183:572:325:013:123:272:542:581:280:41
6Måns Persson36:475:115:489:4812:5915:1420:1623:5726:5130:1334:4636:1636:47
Andrarums IF5:110:374:003:112:155:023:412:543:224:331:300:31
7Maxim Omelchenko37:186:206:5811:3516:1218:1923:1426:4530:0632:1335:1336:3937:18
FK Vittus6:200:384:374:372:074:553:313:212:073:001:260:39
8Gustav Åman37:224:446:5510:3814:1216:1721:1625:0328:2630:3635:0136:4337:22
OK Vilse 874:442:113:433:342:054:593:473:232:104:251:420:39
9Viggo Johansson39:585:346:2211:2115:3017:2124:0627:3831:5534:4137:3239:1639:58
Skåneslättens OL5:340:484:594:091:516:453:324:172:462:511:440:42
10Arvid Backteman40:146:187:1215:3919:1921:3426:4030:0333:0535:1738:1439:3940:14
Lerums SOK6:180:548:273:402:155:063:233:022:122:571:250:35
11Aron Östangård42:325:206:0910:1614:1517:3426:5532:2135:3537:2940:1941:5842:32
Gamleby OK5:200:494:073:593:199:215:263:141:542:501:390:34
12Brian Ahlm43:135:486:2513:1617:5320:5628:5932:5036:0338:1241:0642:3543:13
Andrarums IF5:480:376:514:373:038:033:513:132:092:541:290:38
13Erik Thoresson43:184:345:0911:1914:2516:3922:3425:5329:0736:4740:5442:3943:18
Andrarums IF4:340:356:103:062:145:553:193:147:404:071:450:39
14Lukas Gustafsson44:405:476:3612:3617:0118:3723:4933:1636:4339:0142:2244:0044:40
IK Ymer5:470:496:004:251:365:129:273:272:183:211:380:40
15Povel Hedberg45:415:546:4510:5315:5118:0423:2831:2935:2438:3843:1645:0945:41
Lunds OK5:540:514:084:582:135:248:013:553:144:381:530:32
16Albin Widman48:445:596:4810:5917:1319:5326:4131:3935:3138:1145:2948:0648:44
IK Ymer5:590:494:116:142:406:484:583:522:407:182:370:38
17Fabian Vallerius52:586:106:5617:1922:0325:3433:2338:3142:3545:5550:1252:1852:58
Gamleby OK6:100:4610:234:443:317:495:084:043:204:172:060:40
 
Johan Vinbladej start
Lunds OK
Simon Giselssonej start
Ronneby OK
 
 
 
H12 (30)3,1 km10 K
PlNamnTid
1(76)2(78)3(84)4(87)5(120)6(94)7(105)8(104)9(106)10(200)Mål
 
1Linus Vernström20:402:284:135:558:5510:3213:0613:4916:5519:0119:5720:40
Ronneby OK2:281:451:423:001:372:340:433:062:060:560:43
2Albin Weiden20:412:284:035:449:0111:0813:5814:5216:5518:5419:5820:41
Skåneslättens OL2:281:351:413:172:072:500:542:031:591:040:43
3Ivar Helmersson21:022:334:125:589:3511:1214:2915:1717:0919:1820:2021:02
Hässleholms OK2:331:391:463:371:373:170:481:522:091:020:42
4Loke Hedberg21:572:123:455:308:4510:3112:5113:4315:2120:2021:1321:57
Lunds OK2:121:331:453:151:462:200:521:384:590:530:44
5Hugo Larsson22:002:404:386:3710:1712:0514:5315:5417:4820:1821:1922:00
OK Dacke2:401:581:593:401:482:481:011:542:301:010:41
6Hugo Ericsson22:342:354:326:219:4712:0414:5515:4517:1920:5921:5422:34
Växjö OK2:351:571:493:262:172:510:501:343:400:550:40
7Isak Liljeholm22:402:444:526:4610:2312:0815:0816:4918:3220:5522:0322:40
Gamleby OK2:442:081:543:371:453:001:411:432:231:080:37
8Gustav Andersson23:002:364:487:0110:4112:3215:3316:3418:5921:1122:1723:00
OK Pan-Kristianstad2:362:122:133:401:513:011:012:252:121:060:43
9Johan Björck23:402:514:517:0110:4013:2816:3417:3919:2521:4622:5823:40
OK Älme2:512:002:103:392:483:061:051:462:211:120:42
10Anton Törnqvist23:532:254:526:4110:0712:3315:4116:3819:3622:1023:0623:53
FK Vittus2:252:271:493:262:263:080:572:582:340:560:47
11Erik Johansson24:433:215:397:5312:0614:2917:2618:2120:1622:5824:0024:43
FK Boken3:212:182:144:132:232:570:551:552:421:020:43
12Felix Gustafsson25:152:435:207:2611:0913:3617:0118:1720:4123:1424:2825:15
Lunds OK2:432:372:063:432:273:251:162:242:331:140:47
13Viktor Gunnarsson25:212:274:296:119:2511:4017:0418:0021:1923:2724:3325:21
IK Hakarpspojkarna2:272:021:423:142:155:240:563:192:081:060:48
14Klas Ljungqvist25:382:455:317:1911:1113:3618:3119:2421:2123:4024:5225:3816:58
Lunds OK2:452:461:483:522:254:550:531:572:191:120:46*105
15Agust Kronkvist25:542:294:236:099:3612:0114:4217:1420:4424:0325:1525:54
Örkelljunga FK2:291:541:463:272:252:412:323:303:191:120:39
16Henrik Pettersson27:563:295:528:1112:1614:5719:1920:1722:5525:5827:2427:56
Gamleby OK3:292:232:194:052:414:220:582:383:031:260:32
17Emil Viktorsson28:263:145:557:4711:3714:2818:1819:3624:0226:2527:4028:26
OK Skogsfalken3:142:411:523:502:513:501:184:262:231:150:46
18Stepan Khakimov28:513:236:218:4813:3015:5920:3521:3423:5826:4628:0728:51
FK Vittus3:232:582:274:422:294:360:592:242:481:210:44
19Albin Kjellberg29:293:266:128:3813:3715:4019:3821:2624:0927:0128:3929:29
Björkfors GOIF3:262:462:264:592:033:581:482:432:521:380:50
20Olle Ekbring30:193:306:038:1212:5915:0918:3719:5322:1628:3029:4130:19
Kexholms SK3:302:332:094:472:103:281:162:236:141:110:38
21Erik Nilsson32:154:046:509:2614:1417:1222:0623:1027:0830:1131:2932:15
OK Pan-Kristianstad4:042:462:364:482:584:541:043:583:031:180:46
22Max Persson32:472:404:296:159:3212:0124:1325:0528:3631:0032:0432:47
OK Skogsfalken2:401:491:463:172:2912:120:523:312:241:040:43
23Adam Johansson33:163:286:399:3915:2119:2423:3425:1027:5030:4832:2833:16
Skåneslättens OL3:283:113:005:424:034:101:362:402:581:400:48
24Erik Eriksson34:283:025:458:0018:5921:1526:3127:3830:0732:3433:4634:28
OK Skogsfalken3:022:432:1510:592:165:161:072:292:271:120:42
25Jakob Ingelström34:442:596:318:1611:3714:0426:1527:0930:4033:0334:0634:44
OK Gynge2:593:321:453:212:2712:110:543:312:231:030:38
26Philip Martinsson41:004:228:0510:5617:2521:1528:2030:0934:0338:1640:0241:00
FK Finn4:223:432:516:293:507:051:493:544:131:460:58
27Arvid Pettersson42:124:016:188:5223:2527:4532:1033:1937:0340:0341:3042:12
Gamleby OK4:012:172:3414:334:204:251:093:443:001:270:42
28Stellan Gradin44:394:438:5812:1621:2627:0232:3934:3837:5742:0343:4144:39
Andrarums IF4:434:153:189:105:365:371:593:194:061:380:58
29Samuel Klein48:223:286:028:2012:4031:5639:3140:4343:2046:1547:3548:22
Björkfors GOIF3:282:342:184:2019:167:351:122:372:551:200:47
30Linar Jonasson1:01:234:5213:5216:1021:3226:2135:0341:4856:3159:141:00:301:01:23
FK Vittus4:529:002:185:224:498:426:4514:432:431:160:53
 
 
 
H10 (12)2,7 km10 K
PlNamnTid
1(79)2(82)3(83)4(84)5(85)6(92)7(102)8(100)9(106)10(200)Mål
 
1Svante Selin17:301:453:436:197:309:1411:0913:5414:3315:4516:5017:30
FK Göingarna1:451:582:361:111:441:552:450:391:121:050:40
2Ture Lilja17:461:133:216:087:289:2811:4314:2515:0516:1017:0817:46
Ronneby OK1:132:082:471:202:002:152:420:401:050:580:38
3Wilmer Selin20:141:193:276:177:249:1914:0716:5017:2618:3119:3520:14
FK Göingarna1:192:082:501:071:554:482:430:361:051:040:39
4Axel Bratt22:091:214:077:078:2710:2914:5818:0618:5620:1621:2822:09
OK Orion1:212:463:001:202:024:293:080:501:201:120:41
5Nils Swartz22:231:584:307:419:0210:5913:2618:1919:1320:3221:4422:23
OK Orion1:582:323:111:211:572:274:530:541:191:120:39
6Hjalmar Axelsson22:371:414:047:118:3410:5014:3618:1318:5720:3021:4922:37
FK Göingarna1:412:233:071:232:163:463:370:441:331:190:48
7Carl Öberg22:551:294:228:159:3611:3614:1518:0819:1120:4722:0822:55
Gamleby OK1:292:533:531:212:002:393:531:031:361:210:47
8Vilmer Lindström25:161:474:297:459:0711:2914:0720:3621:1723:0324:2525:16
OK Skogsfalken1:472:423:161:222:222:386:290:411:461:220:51
9Hugo Martinsson31:171:584:398:159:5212:2023:0526:5127:3428:5630:2331:17
FK Finn1:582:413:361:372:2810:453:460:431:221:270:54
10Anton Karlsson45:503:026:4111:4813:1817:0622:2141:0142:0443:3144:5545:50
FK Finn3:023:395:071:303:485:1518:401:031:271:240:55
11Wille Vernström46:463:229:0215:3718:2223:5729:4836:0037:3740:5244:0446:46
Ronneby OK3:225:406:352:455:355:516:121:373:153:122:42
 
Hugo BjörkhammerFelst.--------------------------------------------------2:30
Björkfors GOIF*91
 
 
 
D75 (1)3,0 km7 K
PlNamnTid
1(113)2(74)3(77)4(87)5(95)6(101)7(200)Mål
 
1Barbro Hugosson51:439:3112:1025:1935:2845:0549:0250:3851:43
Lunds OK9:312:3913:0910:099:373:571:361:05
 
 
 
D70 (15)3,1 km7 K
PlNamnTid
1(72)2(74)3(77)4(87)5(95)6(101)7(200)Mål
 
1Birgitta Olsson30:155:257:5213:5620:2525:1128:2829:2730:15
Ronneby OK5:252:276:046:294:463:170:590:48
2Ann-Charlotte Jensen30:176:539:5915:0521:4225:2728:1729:2530:17
Hässleholms OK6:533:065:066:373:452:501:080:52
3Helen Andertoft31:316:289:3415:2523:0226:3829:2230:3631:31
Markaryds FK6:283:065:517:373:362:441:140:55
4Gunnel Svensson33:308:2511:5116:5123:5827:5231:1532:3833:30
IK Ymer8:253:265:007:073:543:231:230:52
5Britt Forsell Pirozzi39:056:309:2414:5121:4726:0436:5838:1039:05
Lunds OK6:302:545:276:564:1710:541:120:55
6Gullevi Svensson39:066:209:1614:2322:5227:1137:0438:0339:06
Ronneby OK6:202:565:078:294:199:530:591:03
7Birgit Palm39:558:2512:3818:2626:5833:2237:3939:0039:55
FK Boken8:254:135:488:326:244:171:210:55
8Berit Byström40:318:1911:4119:2828:1833:5737:4839:2740:31
OK Virdarna8:193:227:478:505:393:511:391:04
9Kaarina Voudinmäki40:587:3812:0518:3827:1234:2738:3339:5340:58
Mullsjö SOK7:384:276:338:347:154:061:201:05
10Inga-Lill Wikingsson42:187:0911:2217:1925:1331:3740:0541:2442:1837:11
Stigmännen Karlshamns OK7:094:135:577:546:248:281:190:54*116
11Gunilla Grönblad43:498:1112:0118:1228:5035:5541:0142:4243:49
Härlövs IF8:113:506:1110:387:055:061:411:07
12Gull Svensson45:369:3912:3618:3227:2839:1843:2144:3645:36
Tockarps IK9:392:575:568:5611:504:031:151:00
13Solbritt Gustafsson48:058:2112:0420:1431:0038:3944:5546:4748:05
OK Virdarna8:213:438:1010:467:396:161:521:18
14Ulla Nilsson49:0710:0214:3023:0334:5141:0746:1948:0849:07
SOK Viljan10:024:288:3311:486:165:121:490:59
15Agneta Bernbo54:1410:1414:3823:2334:0846:4250:5752:5654:14
OK Orion10:144:248:4510:4512:344:151:591:18
 
 
 
D65 (18)3,4 km9 K
PlNamnTid
1(113)2(74)3(77)4(87)5(88)6(90)7(97)8(101)9(200)Mål
 
1Inger Glans35:495:527:4613:2220:2923:4025:5432:1633:3134:5635:49
OK Torfinn5:521:545:367:073:112:146:221:151:250:53
2Gun-Britt Fransson35:555:367:1413:5520:4623:5326:2632:4733:5335:0635:55
Emmaboda Verda OK5:361:386:416:513:072:336:211:061:130:49
3Monica Påhlstorp37:486:098:0314:2021:0624:0626:5334:3235:5036:5637:48
Emmaboda Verda OK6:091:546:176:463:002:477:391:181:060:52
4Bigge Bengtsson38:406:027:5613:5821:2724:5728:3034:5336:2937:3938:40
Stigmännen Karlshamns OK6:021:546:027:293:303:336:231:361:101:01
5Britt-Mari Karlsson38:596:077:5113:5821:1524:4628:0534:5936:4738:0038:59
Växjö OK6:071:446:077:173:313:196:541:481:130:59
6Maj-Britt Byström41:476:5310:0215:5623:0926:4329:4238:2239:3840:5241:47
Rävetofta OK6:533:095:547:133:342:598:401:161:140:55
7Lisbeth Damsgaard43:466:508:4714:2623:2726:3829:4337:4241:2842:4243:46
Hjärnarps GH OL6:501:575:399:013:113:057:593:461:141:04
8Ingalill Nilsson45:587:3610:5517:3326:1430:4533:3440:5643:3344:5645:58
Stigmännen Karlshamns OK7:363:196:388:414:312:497:222:371:231:02
9Ann-Helen Linnersjö46:296:308:3815:1223:5627:3530:0841:1944:1445:4246:29
OK Orion6:302:086:348:443:392:3311:112:551:280:47
10Ann-Mari Persson46:307:539:5015:4625:0329:1333:2142:0944:0045:2646:30
Växjö OK7:531:575:569:174:104:088:481:511:261:04
11Ros-Mari Karlsson48:008:5810:5617:0525:0830:0834:1843:3645:3246:5448:00
Nybro OK8:581:586:098:035:004:109:181:561:221:06
12Margareta Sjöberg54:009:2211:1218:1829:0434:1842:0449:5051:1952:5254:007:32
Lunds OK9:221:507:0610:465:147:467:461:291:331:08*72
13Eva Arvidsson54:078:5911:3319:0330:1634:5338:1749:1551:2352:5454:07
Alvesta SOK8:592:347:3011:134:373:2410:582:081:311:13
14Majvie Annegård54:438:4111:3019:5331:0135:0838:4249:3751:4653:3754:43
SOK Viljan8:412:498:2311:084:073:3410:552:091:511:06
15Karin Larsson55:178:0110:4518:1128:5132:2835:4250:5452:2854:0955:17
OK Kompassen8:012:447:2610:403:373:1415:121:341:411:08
16Kristina Fransson56:307:4810:0017:3226:4432:1936:0347:1053:5755:1956:30
OK Virdarna7:482:127:329:125:353:4411:076:471:221:11
17Margareta Held1:02:5211:2914:4323:2435:2741:4247:3356:5759:411:01:311:02:52
FK Åsen11:293:148:4112:036:155:519:242:441:501:21
 
Lisa KumlinFelst.8:1012:5017:5827:0930:3435:3944:30-----46:2747:297:1442:31
Växjö OK8:104:405:089:113:255:058:511:571:02*117*114
 
 
 
D60 (7)3,5 km9 K
PlNamnTid
1(117)2(74)3(77)4(87)5(88)6(90)7(114)8(97)9(200)Mål
 
1Ina Lindeberg30:205:196:4611:1016:4819:4822:2927:1028:3729:3130:20
Skåneslättens OL5:191:274:245:383:002:414:411:270:540:49
2Lis Dæhli33:286:108:0413:0419:4122:3624:3729:2731:2032:2633:28
Løten o-lag6:101:545:006:372:552:014:501:531:061:02
3Eva Tykesson33:435:357:1311:5017:2420:3724:3530:5732:1032:5933:43
Rävetofta OK5:351:384:375:343:133:586:221:130:490:44
4Lena Persson37:026:188:2013:3720:1923:2926:0032:0534:5336:0337:02
Gamleby OK6:182:025:176:423:102:316:052:481:100:59
5Ulla Engelby41:256:278:1914:1021:1124:0927:2636:1039:0240:3141:25
OK Pan-Kristianstad6:271:525:517:012:583:178:442:521:290:54
6Christina Nilsson54:429:2912:4020:1229:4033:4440:1249:1351:5753:3454:42
Andrarums IF9:293:117:329:284:046:289:012:441:371:08
7Christel Nilsson1:03:4310:3514:2727:3138:1143:0547:0657:221:00:441:02:391:03:43
OK Älme10:353:5213:0410:404:544:0110:163:221:551:04
 
 
 
D55 (13)4,1 km8 K
PlNamnTid
1(32)2(60)3(63)4(71)5(108)6(111)7(115)8(200)Mål
 
1Ann Nilsson33:494:368:149:4312:1626:0230:1731:3832:5133:49
Markaryds FK4:363:381:292:3313:464:151:211:130:58
2Lena Ågren35:324:318:109:5212:0925:5931:3833:2034:4235:32
Ronneby OK4:313:391:422:1713:505:391:421:220:50
3Ewa Roos36:474:369:1110:5113:3627:2832:5134:3835:5636:47
Helsingborgs SOK4:364:351:402:4513:525:231:471:180:51
4Agneta Erfors37:504:358:3810:3913:2828:5734:1935:4337:0237:50
OK Torfinn4:354:032:012:4915:295:221:241:190:48
5Ann-Christin Nero Forsman38:184:478:3910:4813:5727:1334:3636:0337:2538:18
Ronneby OK4:473:522:093:0913:167:231:271:220:53
6Ingrid Larsson41:005:1410:1712:0715:0930:1336:5238:3440:1441:00
FK Göingarna5:145:031:503:0215:046:391:421:400:46
7Christina Segerslätt41:485:039:3111:2814:3029:4135:1739:2640:5741:48
Skåneslättens OL5:034:281:573:0215:115:364:091:310:51
8Mona Palm42:355:4110:3012:3215:3431:0137:3039:4741:3842:35
Lessebo OK5:414:492:023:0215:276:292:171:510:57
9Bente Käll44:456:5111:1113:0216:0830:2736:2642:3543:5344:45
Växjö OK6:514:201:513:0614:195:596:091:180:52
10Birgitta Nilsson45:335:4310:5812:5216:1534:1740:3742:4844:4045:33
Stigmännen Karlshamns OK5:435:151:543:2318:026:202:111:520:53
11Eva Wildmark48:255:3510:5413:0716:1435:2343:2145:3047:2048:25
FK Boken5:355:192:133:0719:097:582:091:501:05
12Karin Andersson56:225:3410:2014:1217:4540:3852:0554:1055:3556:22
Skåneslättens OL5:344:463:523:3322:5311:272:051:250:47
13Ann Öhlin1:00:566:3112:4915:3821:0340:3953:5857:2359:591:00:56
Stigmännen Karlshamns OK6:316:182:495:2519:3613:193:252:360:57
 
 
 
D50 (11)4,2 km8 K
PlNamnTid
1(32)2(60)3(63)4(71)5(110)6(111)7(114)8(200)Mål
 
1Annika Josefsson40:064:4410:3212:2414:5129:3334:4637:2739:1840:06
OK Dacke4:445:481:522:2714:425:132:411:510:48
2Ingrid Johansson40:164:448:4610:2813:1526:4832:1137:3539:2640:16
Laholms IF OK4:444:021:422:4713:335:235:241:510:50
3Marita Filipsson45:275:1310:0011:5715:0831:0140:2142:2644:3845:27
Markaryds FK5:134:471:573:1115:539:202:052:120:49
4Lena Swartz46:235:3310:0511:4514:3833:1339:5243:3945:3846:23
OK Orion5:334:321:402:5318:356:393:471:590:45
5Wiveka Ernstsson52:206:0711:1313:1416:2336:4042:2948:3951:0752:20
FK Göingarna6:075:062:013:0920:175:496:102:281:13
6Karin Backteman54:046:4613:0815:5120:2240:2347:1650:0553:1854:04
Lerums SOK6:466:222:434:3120:016:532:493:130:46
7Maria Lenning56:195:239:4411:3915:0231:3137:1853:2055:2756:19
Skåneslättens OL5:234:211:553:2316:295:4716:022:070:52
 
Ingela Anderssonej start
Lunds OK
Christina Sternerej start
OK Njudung
Kristina Spångbergej start
Lunds OK
Mariann Johanssonej start
Kexholms SK
 
 
 
D45 (17)4,4 km9 K
PlNamnTid
1(34)2(60)3(62)4(71)5(108)6(88)7(112)8(80)9(200)Mål
 
1Cecilia Bratt34:084:369:2610:1612:4625:2927:2730:3032:4333:2734:08
OK Orion4:364:500:502:3012:431:583:032:130:440:41
2Anna Ekbring34:524:219:5110:4313:3526:0728:0831:2633:1634:0434:52
Kexholms SK4:215:300:522:5212:322:013:181:500:480:48
3Ingela Thoresson38:074:3110:2711:2414:1726:4828:4134:1036:3237:2338:07
Andrarums IF4:315:560:572:5312:311:535:292:220:510:44
4Carina Rydlund39:205:1610:5411:4615:1630:0932:2635:5337:5238:4139:20
Hässleholms OK5:165:380:523:3014:532:173:271:590:490:39
5Annelie Alenius42:205:1312:2113:2216:5031:2834:3138:3040:3841:3442:20
Boxholm-Mjölby OL5:137:081:013:2814:383:033:592:080:560:46
6Marina Johansson43:235:4813:1814:2418:2131:3633:5137:4541:4242:3943:23
OK Njudung5:487:301:063:5713:152:153:543:570:570:44
7Annika Ericsson45:534:3810:5711:5914:5130:5633:4141:3244:1445:0545:53
Växjö OK4:386:191:022:5216:052:457:512:420:510:48
8Susanne Gran46:136:0612:4714:0017:2831:5834:2041:5044:2545:2346:13
Gamleby OK6:066:411:133:2814:302:227:302:350:580:50
9Anna Prellner47:226:0212:5614:2618:3832:4337:5942:3045:4146:3647:22
Skåneslättens OL6:026:541:304:1214:055:164:313:110:550:46
10Anne Lindell48:125:3713:4514:5218:5735:1538:1843:0746:0047:1248:12
Kalmar OK5:378:081:074:0516:183:034:492:531:121:00
11Sara Elfving49:274:5711:2812:3716:3530:4333:3643:3647:2148:2749:27
Ronneby OK4:576:311:093:5814:082:5310:003:451:061:00
11Ann-Sofie Brink49:275:4512:0713:3917:2032:0935:2943:3247:3448:3449:27
Markaryds FK5:456:221:323:4114:493:208:034:021:000:53
13Åsa Ericsson50:426:1714:1215:1719:4836:3540:0645:1848:3849:4950:42
Lunds OK6:177:551:054:3116:473:315:123:201:110:53
14Kerstin Jensen1:01:316:1813:3714:4719:0938:4742:0155:3759:211:00:401:01:31
Skåneslättens OL6:187:191:104:2219:383:1413:363:441:190:51
15Malin Weiden1:01:478:4415:3816:4620:5636:5742:4057:1459:471:00:481:01:47
Skåneslättens OL8:446:541:084:1016:015:4314:342:331:010:59
16Anna Nyqvist1:05:256:4013:2514:2921:1238:1841:331:00:371:03:371:04:331:05:25
Kalmar OK6:406:451:046:4317:063:1519:043:000:560:52
 
Eva Petterssonej start
OK Dacke
 
 
 
D40 (12)5,3 km8 K
PlNamnTid
1(31)2(64)3(65)4(70)5(108)6(111)7(109)8(200)Mål
 
1Anna-Karin Jonsson45:526:3216:3418:1822:5135:2541:5643:5545:0145:52
OK Orion6:3210:021:444:3312:346:311:591:060:51
2Louise Axelsson46:126:2215:1817:0922:4337:3742:4144:2645:2446:12
FK Göingarna6:228:561:515:3414:545:041:450:580:48
3Helena Gummesson47:167:1216:0418:0122:4836:0742:0345:3646:3147:16
OK Dacke7:128:521:574:4713:195:563:330:550:45
4Anna Ljungqvist50:447:3417:5219:5525:2339:5946:5048:4549:5850:44
Lunds OK7:3410:182:035:2814:366:511:551:130:46
5Marie Markholm55:467:4618:4020:3526:1940:4151:3253:3054:4355:46
Skåneslättens OL7:4610:541:555:4414:2210:511:581:131:03
6Jessica Björck1:01:518:1019:0721:4128:2152:3258:0459:571:01:071:01:51
OK Älme8:1010:572:346:4024:115:321:531:100:44
7Maria Lang1:08:049:5225:5428:3638:2457:201:03:511:06:001:07:141:08:04
Västerviks OK9:5216:022:429:4818:566:312:091:140:50
8Anna Kullberg1:10:459:3624:2526:5234:2452:291:05:111:07:571:09:381:10:45
Björkfors GOIF9:3614:492:277:3218:0512:422:461:411:07
9Kajsa Benatti1:20:489:2339:4942:2747:311:03:431:10:161:18:131:19:531:20:48
Skåneslättens OL9:2330:262:385:0416:126:337:571:400:55
10Maria Turesson1:21:5911:4726:4731:0238:491:06:481:15:511:19:241:21:071:21:59
Härlövs IF11:4715:004:157:4727:599:033:331:430:52
 
Jenny Vinbladej start
Lunds OK
Linda Larssonej start
OK Dacke
 
 
 
D35 (10)5,9 km9 K
PlNamnTid
1(35)2(59)3(64)4(67)5(108)6(88)7(118)8(80)9(200)Mål
 
1Marie Eng47:547:4715:5919:3921:2539:0640:5744:3846:2247:1247:54
OK Pan-Kristianstad7:478:123:401:4617:411:513:411:440:500:42
2Johanna Karlsson48:067:2716:2720:1122:2539:4241:4545:0146:3747:2748:06
OK Pan-Kristianstad7:279:003:442:1417:172:033:161:360:500:39
3Martina Lindberg51:448:1217:0621:1823:1843:2645:4048:4750:1951:0951:44
IK Ymer8:128:544:122:0020:082:143:071:320:500:35
4Helena Lindén53:588:0917:5121:4324:3244:2846:3650:4752:1853:0953:58
Växjö OK8:099:423:522:4919:562:084:111:310:510:49
5Maria Mickelåker54:488:0217:4021:1823:4344:4847:3151:5253:2454:1054:48
Andrarums IF8:029:383:382:2521:052:434:211:320:460:38
6Sarah Lindström59:228:3319:1323:0325:0148:4651:1655:5857:3358:3059:22
Ronneby OK8:3310:403:501:5823:452:304:421:350:570:52
7Frida Palm1:02:078:1516:5820:4325:0849:0251:3059:091:00:401:01:271:02:07
FK Boken8:158:433:454:2523:542:287:391:310:470:40
8Maureen Olsson Lo1:05:4910:1021:1326:0229:0753:2656:161:00:301:03:451:05:001:05:49
Lunds OK10:1011:034:493:0524:192:504:143:151:150:49
9Karin Lindqvist1:11:359:2221:1426:4929:3757:341:01:251:07:181:09:151:10:351:11:35
Ronneby OK9:2211:525:352:4827:573:515:531:571:201:00
10Eva Persson1:46:2714:0933:5741:4045:181:24:281:29:301:39:521:43:201:45:001:46:27
Växjö OK14:0919:487:433:3839:105:0210:223:281:401:27
 
 
 
D21 (5)7,2 km10 K
PlNamnTid
1(35)2(45)3(58)4(65)5(67)6(108)7(88)8(111)9(80)10(200)Mål
 
1Anna Maria Roubert1:01:446:2717:2121:0430:2331:3253:1555:0158:271:00:221:01:051:01:44
Växjö OK6:2710:543:439:191:0921:431:463:261:550:430:39
2Lindha Hellner1:07:188:2522:0525:5634:5336:4954:4056:541:03:111:05:381:06:301:07:18
FK Göingarna8:2513:403:518:571:5617:512:146:172:270:520:48
3Lisa Palm1:08:357:5420:0824:5935:0436:3156:431:00:181:04:391:07:011:07:521:08:35
Sävedalens AIK7:5412:144:5110:051:2720:123:354:212:220:510:43
4Eveliina Hasu1:14:378:5525:3031:2440:4242:161:03:051:06:101:10:451:13:071:13:551:14:37
Kouvolan Suunnistajat8:5516:355:549:181:3420:493:054:352:220:480:42
5Marianne Dæhli1:22:0810:5026:1731:5743:4645:341:09:021:11:281:16:301:19:561:21:071:22:08
NTNUI10:5015:275:4011:491:4823:282:265:023:261:111:01
 
 
 
D18 (1)5,1 km9 K
PlNamnTid
1(36)2(35)3(61)4(63)5(71)6(108)7(111)8(115)9(200)Mål
 
1Ebba Widman56:068:5810:4921:5323:4626:4844:2652:0453:5955:2456:0643:23
IK Ymer8:581:5111:041:533:0217:387:381:551:250:42*110
 
 
 
D16 (18)4,5 km9 K
PlNamnTid
1(34)2(60)3(63)4(71)5(108)6(88)7(97)8(101)9(200)Mål
 
1Kajsa Andersson33:173:338:289:4812:0324:2426:1230:1431:4832:3633:17
OK Orion3:334:551:202:1512:211:484:021:340:480:41
2Klara Andersson35:393:569:3411:0313:3626:2628:1932:3434:1534:5535:39
OK Pan-Kristianstad3:565:381:292:3312:501:534:151:410:400:44
3Lisa Jonsson-Nordin36:274:089:2211:1613:2826:2728:5934:0834:5935:5036:27
Skåneslättens OL4:085:141:542:1212:592:325:090:510:510:37
4Ellen Andersson37:314:3611:0812:4815:0027:3229:4033:5535:5936:4737:31
Stigmännen Karlshamns OK4:366:321:402:1212:322:084:152:040:480:44
5Elin Svensson37:544:4510:1912:1914:5529:3331:2435:4336:3437:1937:54
OK Älme4:455:342:002:3614:381:514:190:510:450:35
6Irmalinn Nilsson39:144:2310:3112:1715:0828:2330:2836:4137:3238:2839:14
Härlövs IF4:236:081:462:5113:152:056:130:510:560:46
7Tova Hermodsson39:194:5010:4512:2614:5428:3830:5135:3837:4238:3739:19
Lunds OK4:505:551:412:2813:442:134:472:040:550:42
8Linnea Dagsberg40:496:5413:1714:5717:3231:0833:0438:2339:1940:0540:4940:07
OK Orion6:546:231:402:3513:361:565:190:560:460:44*200
9Elin Wihlborg42:384:4310:5412:2414:3530:1433:0838:0641:0241:5442:38
OK Gynge4:436:111:302:1115:392:544:582:560:520:44
10Jenny Jakobsson44:454:3111:1712:4115:0128:0333:3538:4443:1944:0244:4536:46
Gamleby OK4:316:461:242:2013:025:325:094:350:430:43*73
11Ebba Jensen45:414:5610:4812:2617:1931:4036:2743:0444:0744:5845:41
Skåneslättens OL4:565:521:384:5314:214:476:371:030:510:43
12Ebba Hjertberg47:404:4411:3313:2316:0731:3033:4744:4045:3946:5947:4040:2643:57
Hestra IF4:446:491:502:4415:232:1710:530:591:200:41*73*80
13Ophelia Haas49:075:3314:4919:5122:5437:2539:4646:1947:3148:2349:07
Nybro OK5:339:165:023:0314:312:216:331:120:520:44
14Elinor Delin54:165:0912:1314:0618:1134:0236:1950:4252:1053:2454:16
OK Pan-Kristianstad5:097:041:534:0515:512:1714:231:281:140:52
15Klara Ingelström1:02:037:2215:4620:0223:4944:4147:2357:5459:511:01:111:02:03
OK Gynge7:228:244:163:4720:522:4210:311:571:200:52
16Johanna Wilhelmsson1:07:496:3516:2419:4926:0648:0851:431:03:551:05:381:07:011:07:49
OK Dacke6:359:493:256:1722:023:3512:121:431:230:48
 
Sara Granstedtej start
IK Hakarpspojkarna
Astrid Ericssonej start
Lunds OK
 
 
 
D14 (25)3,9 km10 K
PlNamnTid
1(72)2(117)3(119)4(78)5(87)6(90)7(105)8(96)9(73)10(200)Mål
 
1Hanna Johannesson27:043:464:197:0310:0114:2117:4720:2622:0724:5826:2727:04
Ronneby OK3:460:332:442:584:203:262:391:412:511:290:37
2Clara Dahl28:214:365:158:0911:1315:3418:3421:1123:0326:1427:4328:21
Härlövs IF4:360:392:543:044:213:002:371:523:111:290:38
3Lovisa Weiden30:114:234:558:0611:3216:1019:5422:4924:4327:5329:3030:11
Skåneslättens OL4:230:323:113:264:383:442:551:543:101:370:41
4Alicia Lundgren30:144:445:298:3011:5616:5320:0922:4925:2428:0129:3430:14
Växjö OK4:440:453:013:264:573:162:402:352:371:330:40
5Maja Porle31:175:145:539:2712:3717:2120:5423:3825:5228:3230:3631:17
Växjö OK5:140:393:343:104:443:332:442:142:402:040:41
6Hilda Axelsson31:484:515:328:5612:2717:3421:1424:1626:1429:2030:5831:48
FK Göingarna4:510:413:243:315:073:403:021:583:061:380:50
7Ebba Berglin32:104:264:548:0411:1116:0518:5721:4125:3530:1431:3632:10
OK Dacke4:260:283:103:074:542:522:443:544:391:220:34
8Nellie Rydlund33:295:025:469:1112:5218:0121:1724:2327:2131:2132:4833:29
Hässleholms OK5:020:443:253:415:093:163:062:584:001:270:41
9Alma Hjertberg34:135:396:3110:1813:5418:4522:5025:5628:1631:2133:3334:13
Hestra IF5:390:523:473:364:514:053:062:203:052:120:40
10Nellie Nilsson35:035:206:0511:4615:3320:4124:2027:2229:3432:3534:1835:03
OK Orion5:200:455:413:475:083:393:022:123:011:430:45
11Elin Emilsson35:115:155:4810:2013:1919:0822:0424:5228:5433:1334:3635:11
OK Skogsfalken5:150:334:322:595:492:562:484:024:191:230:35
12Linn Karlsson36:365:045:399:1012:4417:2120:5324:3730:2334:2735:5336:36
OK Vilse 875:040:353:313:344:373:323:445:464:041:260:43
13Klara Andersson37:204:545:278:2611:4316:1719:4123:0330:4935:0036:4037:20
OK Orion4:540:332:593:174:343:243:227:464:111:400:40
14Amanda Karmetun37:376:347:2713:5918:2823:4726:5530:0532:2635:1836:5437:37
OK Njudung6:340:536:324:295:193:083:102:212:521:360:43
15Tina Ljungqvist39:016:168:0712:0416:2621:5525:4529:0332:4236:2638:1639:01
Lunds OK6:161:513:574:225:293:503:183:393:441:500:45
16Tea Markholm39:327:518:2611:4515:2820:4424:3327:5933:2137:1638:5039:32
Skåneslättens OL7:510:353:193:435:163:493:265:223:551:340:42
17Sofia Palm39:415:116:0310:1815:2921:0024:4027:3829:3137:3439:0539:41
FK Boken5:110:524:155:115:313:402:581:538:031:310:36
18Elin Hugosson45:085:476:5313:3518:1624:2628:5333:3037:3842:2844:2645:08
Lunds OK5:471:066:424:416:104:274:374:084:501:580:42
19Ebba Klein46:038:599:3814:4019:4126:2130:1235:1038:0743:2945:2146:03
Björkfors GOIF8:590:395:025:016:403:514:582:575:221:520:42
20Ida-Lee Fjelstrenius48:148:2510:4717:4221:4429:0034:2937:5541:4146:0147:3348:14
Västerviks OK8:252:226:554:027:165:293:263:464:201:320:41
21Elin Jennerstrand51:389:1010:0514:4218:4625:2535:0641:1544:4048:4850:5351:38
OK Njudung9:100:554:374:046:399:416:093:254:082:050:45
22Filippa Björkhammer1:00:577:518:4518:1923:3930:4036:5042:1653:4858:061:00:091:00:57
Björkfors GOIF7:510:549:345:207:016:105:2611:324:182:030:48
 
Ylva PrellnerFelst.---------------10:3722:3629:48----------39:2543:3645:34
Skåneslättens OL10:3711:597:129:374:111:58
Sofia EjlertssonFelst.5:596:58-----48:2957:401:02:071:06:10-----1:33:161:35:101:35:46
Björkfors GOIF5:590:5941:319:114:274:0327:061:540:36
Clara Ehrnbornej start
Andrarums IF
 
 
 
D12 (20)3,1 km10 K
PlNamnTid
1(76)2(78)3(84)4(87)5(120)6(94)7(105)8(104)9(106)10(200)Mål
 
1Emma Emilsson21:092:404:486:4410:0911:4714:3915:3217:1319:2720:3121:09
OK Skogsfalken2:402:081:563:251:382:520:531:412:141:040:38
2Vilmalee Suwan23:432:475:007:0510:5212:4916:1417:2319:1121:4422:5723:43
OK Vilse 872:472:132:053:471:573:251:091:482:331:130:46
3Tove Vallerius24:052:585:117:1211:1813:1616:4518:0120:0422:1423:2324:05
Gamleby OK2:582:132:014:061:583:291:162:032:101:090:42
4Ella Söderberg24:293:045:327:4111:3314:1117:2618:2220:1522:3623:4024:29
OK Skogsfalken3:042:282:093:522:383:150:561:532:211:040:49
5Linnea Rydlund26:033:085:428:0212:4314:4018:1219:3021:5224:1525:2426:03
Hässleholms OK3:082:342:204:411:573:321:182:222:231:090:39
6Eira Hertin26:202:404:396:4710:5314:5217:5519:0122:0124:2225:3726:20
Västerviks OK2:401:592:084:063:593:031:063:002:211:150:43
7Hanna Öberg26:453:015:277:3111:3714:0517:4218:5622:0524:4726:0126:45
Gamleby OK3:012:262:044:062:283:371:143:092:421:140:44
8Alice Olvegård26:523:186:288:4713:1815:3718:5620:0322:1324:5126:0626:52
FK Göingarna3:183:102:194:312:193:191:072:102:381:150:46
9Amanda Svensson27:035:588:0810:0314:0316:3119:4520:4822:4525:1026:2227:03
OK Orion5:582:101:554:002:283:141:031:572:251:120:41
10Lisa Swartz27:292:535:198:4813:1016:3219:4621:2623:1125:4226:4727:29
OK Orion2:532:263:294:223:223:141:401:452:311:050:42
11Filippa Söderberg32:083:126:098:3513:4218:0921:4622:5826:4229:4031:2532:08
Kalmar OK3:122:572:265:074:273:371:123:442:581:450:43
12Elvira Ljungberg35:023:247:1810:0015:0919:2223:2624:5029:5132:5534:1335:02
OK Skogsfalken3:243:542:425:094:134:041:245:013:041:180:49
13Enni Lindskog35:464:046:409:3614:4120:1724:3726:1230:3733:4535:0235:46
OK Älme4:042:362:565:055:364:201:354:253:081:170:44
14Sigrid Antonsson38:133:446:529:4814:3518:4523:4824:5333:2636:0237:2838:13
Gamleby OK3:443:082:564:474:105:031:058:332:361:260:45
15Hanne Husby41:163:266:389:4314:5925:2729:3731:0736:2239:0940:3041:16
Skåneslättens OL3:263:123:055:1610:284:101:305:152:471:210:46
16Ellen Olovsson48:014:508:0311:2218:0227:1235:5237:5742:0445:4147:1648:01
Gamleby OK4:503:133:196:409:108:402:054:073:371:350:45
17Hanna Ejlertsson54:596:0611:3617:0626:4331:5238:3341:3245:5251:4754:1354:59
Björkfors GOIF6:065:305:309:375:096:412:594:205:552:260:46
 
Emmy Palmej fullf.--------------------------------------------------
FK Boken
Hannah Malmersjöej start
Gamleby OK
Elsa Ericssonej start
Lunds OK
 
 
 
D10 (7)2,7 km10 K
PlNamnTid
1(79)2(82)3(83)4(84)5(85)6(92)7(102)8(100)9(106)10(200)Mål
 
1Emma Zettervall21:151:263:456:147:339:2215:1417:4618:2819:2920:3421:15
OK Dacke1:262:192:291:191:495:522:320:421:011:050:41
2Sara Ljungqvist23:322:325:328:5310:2412:2815:3818:5619:5121:1822:4123:32
Lunds OK2:323:003:211:312:043:103:180:551:271:230:51
3Tuva Selin27:421:544:348:089:4011:5318:3423:3624:1425:3226:4727:42
FK Göingarna1:542:403:341:322:136:415:020:381:181:150:55
4Ellen Lindfors27:552:425:5110:0311:3914:0419:2023:0524:0125:3227:0027:55
Björkfors GOIF2:423:094:121:362:255:163:450:561:311:280:55
5Tuva Östangård30:222:134:5810:4611:5914:0716:4025:2026:3528:0829:3630:22
Gamleby OK2:132:455:481:132:082:338:401:151:331:280:46
6Ida Benatti33:162:556:3211:3813:3617:4621:1926:2227:1030:0832:2133:16
Skåneslättens OL2:553:375:061:584:103:335:030:482:582:130:55
 
Anna Benattiej start
Skåneslättens OL
 
 
 
U2 (19)2,7 km9 K
PlNamnTid
1(81)2(82)3(83)4(84)5(85)6(92)7(100)8(106)9(200)Mål
 
1Eddie Karlsson18:521:523:386:548:2110:1612:2615:2416:5618:1118:52
OK Vilse 871:521:463:161:271:552:102:581:321:150:41
2Emma Larsson22:262:214:429:0810:4912:5715:4018:5820:2221:4122:26
OK Dacke2:212:214:261:412:082:433:181:241:190:45
3Oskar Hjertberg24:312:325:4910:0311:4914:1517:0220:4622:1923:4424:31
Hestra IF2:323:174:141:462:262:473:441:331:250:47
4Emilia Österlund24:542:204:448:159:4912:2215:3619:3121:4723:3224:54
IK Ymer2:202:243:311:342:333:143:552:161:451:22
5Gustav Grankvist26:192:465:419:4711:3414:1217:5322:1224:0825:3626:19
FK Göingarna2:462:554:061:472:383:414:191:561:280:43
6Ebba Magnusson27:302:307:2111:3613:2216:0118:4322:5525:1426:4127:30
IK Ymer2:304:514:151:462:392:424:122:191:270:49
7Melker Olsson28:012:084:329:5012:0315:1518:3823:4625:2927:0828:01
Stigmännen Karlshamns OK2:082:245:182:133:123:235:081:431:390:53
8Ida Husby28:172:585:3810:4212:4815:4519:1924:2126:0027:3128:17
Skåneslättens OL2:582:405:042:062:573:345:021:391:310:46
9Leo Haraldsson30:532:405:5211:1513:4116:4221:0225:5728:0429:5930:53
BroSö OK2:403:125:232:263:014:204:552:071:550:54
10Anna Viktorsson30:543:036:0511:5614:0417:3121:0226:2328:0730:0330:54
OK Skogsfalken3:033:025:512:083:273:315:211:441:560:51
11Albin Granqvist30:573:046:3412:0814:4417:5321:5425:5128:0730:0530:57
FK Göingarna3:043:305:342:363:094:013:572:161:580:52
12Isak Eng32:243:267:0011:4313:2217:2721:2026:5329:2031:3232:24
OK Pan-Kristianstad3:263:344:431:394:053:535:332:272:120:52
13Klara Palm39:374:419:5016:5320:2924:3328:5435:0837:0638:4739:37
FK Boken4:415:097:033:364:044:216:141:581:410:50
14Erik Wihlborg42:563:437:4515:3018:4923:3628:1835:3238:4442:0242:56
OK Gynge3:434:027:453:194:474:427:143:123:180:54
15Isabell Rosenberg43:543:367:1613:4315:5620:0230:0236:3539:2642:5243:54
OK Vilse 873:363:406:272:134:0610:006:332:513:261:02
16Alice Johansson45:152:466:2113:3116:1021:0027:4637:0641:1444:1645:15
FK Boken2:463:357:102:394:506:469:204:083:020:59
17Josefina Andrae46:094:118:3714:3017:3521:3330:4738:1741:4644:5446:09
OK Vilse 874:114:265:533:053:589:147:303:293:081:15
18Lisa Ericson47:0811:4814:4920:3623:3427:2033:1840:3244:4446:2347:08
OK Vilse 8711:483:015:472:583:465:587:144:121:390:45
19Moa Arvidsson47:1111:5114:5420:2823:2227:2533:2240:3544:4546:2447:11
OK Vilse 8711:513:035:342:544:035:577:134:101:390:47
 
 
 
U1 (19)2,0 km9 K
PlNamnTid
1(91)2(92)3(120)4(93)5(94)6(103)7(100)8(106)9(200)Mål
 
1Elin Saleskog19:271:335:047:5910:2213:0914:3015:3017:0718:3819:27
Ronneby OK1:333:312:552:232:471:211:001:371:310:49
2Alvin Lundgren19:591:303:556:469:1112:3113:5915:3217:3119:0819:59
Växjö OK1:302:252:512:253:201:281:331:591:370:51
3Karl Kullbert20:101:574:268:3610:3313:1614:4615:5617:4319:2220:10
Björkfors GOIF1:572:294:101:572:431:301:101:471:390:48
4Alva Lindfors20:492:105:028:3410:4713:2014:4715:5417:4519:4520:49
Björkfors GOIF2:102:523:322:132:331:271:071:512:001:04
5Nora Klein21:551:384:508:0110:2714:1716:4817:4319:3221:0321:55
Björkfors GOIF1:383:123:112:263:502:310:551:491:310:52
6Noah Mulari21:581:514:077:279:4512:5815:0116:1418:4320:5721:58
OK Vilse 871:512:163:202:183:132:031:132:292:141:01
7Vincent Almgren23:022:014:298:3410:5514:5316:3717:4819:4921:4823:02
OK Dacke2:012:284:052:213:581:441:112:011:591:14
8Ellen Andersson23:282:005:1810:1513:1116:1917:4018:2920:2122:2723:28
OK Pan-Kristianstad2:003:184:572:563:081:210:491:522:061:01
9Olivia Svensson23:302:145:3510:3213:2616:2817:4218:3520:2222:3023:30
FK Åsen2:143:214:572:543:021:140:531:472:081:00
10Jon Wikström25:472:075:029:3612:3416:5818:5620:2222:5124:5525:47
Hästveda OK2:072:554:342:584:241:581:262:292:040:52
11Erik Zettervall26:013:085:4910:5712:5816:1318:5320:1822:4425:0126:01
OK Dacke3:082:415:082:013:152:401:252:262:171:00
12Alfred Olsson26:432:485:0910:2513:3016:3019:2721:1024:0025:5026:43
Lunds OK2:482:215:163:053:002:571:432:501:500:53
13Emma Wikström27:522:135:089:4412:4117:1119:2320:4923:4126:4127:52
Hästveda OK2:132:554:362:574:302:121:262:523:001:11
14Ebba Eden30:062:376:1812:2316:1219:3121:4823:1126:1828:5930:06
Växjö AIS2:373:416:053:493:192:171:233:072:411:07
15Ellen Moberg45:163:2812:1317:4723:0829:1234:2636:3240:5344:0545:16
FK Göingarna3:288:455:345:216:045:142:064:213:121:11
16Frida Moberg51:463:5913:1919:3624:5333:0136:1438:2943:5049:3051:46
FK Göingarna3:599:206:175:178:083:132:155:215:402:16
17Viggo Ahlm58:577:0514:0619:5823:1426:3029:2031:3153:4557:2858:57
Andrarums IF7:057:015:523:163:162:502:1122:143:431:29
18Viktor Ericson1:29:591:4422:4327:0829:2946:0659:571:22:071:23:401:29:051:29:59
OK Vilse 871:4420:594:252:2116:3713:5122:101:335:250:54
 
David Milendahlej fullf.2:365:41-----------------------------------
FK Vittus2:363:05
 
 
 
Inskolning (15)1,5 km6 K
PlNamnTid
1(91)2(92)3(120)4(100)5(106)6(200)Mål
 
1Erik Duval12:401:142:526:498:5610:1911:4612:40
OK Skogsfalken1:141:383:572:071:231:270:54
2Olle Saleskog15:202:044:197:3410:1112:2414:1915:20
Ronneby OK2:042:153:152:372:131:551:01
3Alice Magnusson16:051:424:068:1211:2113:1514:4816:05
IK Ymer1:422:244:063:091:541:331:17
4Emma Kusagård16:111:564:307:3210:1212:2914:2616:11
Klubblös1:562:343:022:402:171:571:45
5Olof Hertin17:092:004:257:3310:2713:3716:1017:09
Västerviks OK2:002:253:082:543:102:330:59
6Elias Lindström19:102:415:239:5112:3815:0818:1119:10
Ronneby OK2:412:424:282:472:303:030:59
7Sonja Kurashova22:413:146:3810:3415:4318:3221:2422:4113:24
FK Åsen3:143:243:565:092:492:521:17*102
8Klara Olsson23:022:396:1911:1915:2018:2321:4423:02
Stigmännen Karlshamns OK2:393:405:004:013:033:211:18
9Vidar Haraldsson25:172:546:4413:0917:3021:0923:5925:17
BroSö OK2:543:506:254:213:392:501:18
10Elin Petersson27:042:466:3712:2617:2322:1926:0527:04
IK Ymer2:463:515:494:574:563:460:59
11Vincent Andersblad30:503:119:4014:4019:0525:5829:1630:50
BroSö OK3:116:295:004:256:533:181:34
12Ellen Lindberg31:253:056:5514:0621:4226:1130:3831:25
IK Ymer3:053:507:117:364:294:270:47
13Malva Kvithammer32:433:227:0314:1421:4626:2130:3732:43
Wing OK3:223:417:117:324:354:162:06
14Anton Faxén33:282:096:3115:1921:3527:2032:0733:28
Växjö OK2:094:228:486:165:454:471:21
15Amanda Eng55:196:3718:5239:2644:2348:1652:1655:19
OK Pan-Kristianstad6:3712:1520:344:573:534:003:03
 
 
 
H85 (1)3,0 km7 K
PlNamnTid
1(113)2(74)3(77)4(87)5(95)6(101)7(200)Mål
 
Nils-Åke NilssonFelst.17:4521:1632:3048:50---------------1:11:13
Andrarums IF17:453:3111:1416:2022:23
 
 
 
D80 (3)2,6 km7 K
PlNamnTid
1(77)2(87)3(90)4(107)5(102)6(101)7(200)Mål
 
1Gun Hansson38:314:5815:0421:0724:2428:1035:2137:0838:31
Ystads OK4:5810:066:033:173:467:111:471:23
2Bernice Antonsson45:045:0814:3020:5623:5835:4340:4743:3645:04
FK Friskus-Varberg5:089:226:263:0211:455:042:491:28
 
Laila Malmqvistej start
Växjö OK
 
 
 
Öppen motion 1 (4)2,7 km9 K
PlNamnTid
1(81)2(82)3(83)4(84)5(85)6(92)7(100)8(106)9(200)Mål
 
1Viktor Werkström26:543:075:5410:0411:5614:3118:2722:3224:1625:5926:54
Klubblös3:072:474:101:522:353:564:051:441:430:55
2Eric Tenland37:564:017:4913:0415:1219:2224:0829:4433:0135:5637:56
Stigmännen Karlshamns OK4:013:485:152:084:104:465:363:172:552:00
3Birgitta Håkansson43:325:069:2015:1517:4822:2227:2334:5538:4041:3243:32
IK Ymer5:064:145:552:334:345:017:323:452:522:00
4Frida Emilsson1:00:466:1113:0522:1725:5532:3039:2350:5454:1159:371:00:46
FK Åsen6:116:549:123:386:356:5311:313:175:261:09
 
 
 
Öppen motion 2 (4)3,5 km13 K
PlNamnTid
1(81)2(82)3(83)4(84)5(85)6(92)7(102)8(93)9(94)10(105)11(103)12(106)13(200)Mål
 
1Joakim Österlund37:342:294:558:059:4012:0815:2819:2222:3425:5327:2432:3834:5936:3237:34
IK Ymer2:292:263:101:352:283:203:543:123:191:315:142:211:331:02
2Yuwei Lin42:513:435:438:5410:3112:3824:4828:4531:4134:1436:1138:1640:4141:5842:51
Ronneby OK3:432:003:111:372:0712:103:572:562:331:572:052:251:170:53
3Tianxia Yan59:294:027:5914:4317:1121:0726:2934:3439:5743:5847:3852:0156:1858:1659:29
Ronneby OK4:023:576:442:283:565:228:055:234:013:404:234:171:581:13
4Birgitta Petersson1:07:544:458:4316:2019:0223:2028:5639:5845:4250:2753:4657:521:03:011:05:421:07:54
Alvesta SOK4:453:587:372:424:185:3611:025:444:453:194:065:092:412:12
 
 
 
Öppen motion 3 (34)3,1 km10 K
PlNamnTid
1(75)2(78)3(84)4(87)5(102)6(94)7(105)8(104)9(106)10(200)Mål
 
1Caroline Persson28:562:135:037:3011:4916:0019:0120:1622:5726:4528:1028:56
FK Finn2:132:502:274:194:113:011:152:413:481:250:46
2Arne Persson29:402:515:217:5613:1716:3719:5721:1823:4627:1728:4429:40
OK Gynge2:512:302:355:213:203:201:212:283:311:270:56
3Lisa Ljung30:212:325:217:4312:4117:1820:4022:0625:1728:2029:3930:21
IK Ymer2:322:492:224:584:373:221:263:113:031:190:42
4Ulrika Ljung30:222:305:217:4012:4217:1820:3622:0625:0928:2129:4030:22
IK Ymer2:302:512:195:024:363:181:303:033:121:190:42
5Björn Eden30:402:145:538:0812:4117:0821:2622:4026:0628:3529:4830:40
Växjö AIS2:143:392:154:334:274:181:143:262:291:130:52
6Gunnel Henrysson31:302:214:557:2111:5616:2719:5721:3924:4429:2030:3831:30
OK Dacke2:212:342:264:354:313:301:423:054:361:180:52
7Anna-Moa Lindskog31:512:315:278:0312:5417:4621:0122:5526:2329:3030:5631:51
OK Älme2:312:562:364:514:523:151:543:283:071:260:55
8Ann-Katrin Almqvist32:212:385:458:2313:4618:4722:0323:4926:3230:0531:3032:21
FK Göingarna2:383:072:385:235:013:161:462:433:331:250:51
9Maria Vernström34:003:136:178:5315:0420:1523:5825:2927:5231:1932:5234:00
Ronneby OK3:133:042:366:115:113:431:312:233:271:331:08
10Jan Vernström34:023:146:198:5114:5620:1323:5625:2728:0431:1832:5034:02
Ronneby OK3:143:052:326:055:173:431:312:373:141:321:12
11Jenny Jakobsson34:272:466:259:1014:4220:2224:0926:1129:1332:0233:2934:27
Klubblös2:463:392:455:325:403:472:023:022:491:270:58
12Anna Karlsson34:352:536:139:2114:4918:5923:0824:5428:1731:5433:2734:35
Klubblös2:533:203:085:284:104:091:463:233:371:331:08
13Mikael Lind36:352:476:319:0114:0822:2926:1228:1130:5234:1835:4336:35
Gotlands Bro OK2:473:442:305:078:213:431:592:413:261:250:52
14Gabriel Håkansson36:462:325:207:5712:1918:2822:3824:0226:5434:4135:5836:4620:22
Ronneby OK2:322:482:374:226:094:101:242:527:471:170:48*103
15Stella Burén37:262:546:439:5916:4622:2326:4928:3932:0235:0636:3537:26
IK Ymer2:543:493:166:475:374:261:503:233:041:290:51
16Robert Burén37:272:546:449:5916:5022:2326:5028:4031:5635:0636:3637:27
IK Ymer2:543:503:156:515:334:271:503:163:101:300:51
17Karl Andre37:352:215:378:0414:5020:0123:1425:3531:4035:2236:4437:35
OK Vilse 872:213:162:276:465:113:132:216:053:421:220:51
18Annelie Ericson38:142:335:498:0512:5621:5626:4629:4832:4135:4437:1638:14
OK Vilse 872:333:162:164:519:004:503:022:533:031:320:58
19Mariann Svensson39:483:207:5810:5517:2323:2127:3229:4133:0436:4938:4039:48
Växjö AIS3:204:382:576:285:584:112:093:233:451:511:08
20Christina Göransson40:162:426:169:2714:3818:2222:0825:0633:2837:4239:1640:16
OK Pan-Kristianstad2:423:343:115:113:443:462:588:224:141:341:00
21Roland Rosenberg40:242:135:338:0212:3217:4520:5522:2536:0438:2439:3140:24
OK Vilse 872:133:202:294:305:133:101:3013:392:201:070:53
22Li-Min Svensson42:142:486:138:5715:3528:0231:4733:2436:1239:4041:1642:14
OK Älme2:483:252:446:3812:273:451:372:483:281:360:58
23Bengt Halleröd44:313:157:2410:5417:0927:1631:0933:1636:5541:1843:1044:31
OK Skogsfalken3:154:093:306:1510:073:532:073:394:231:521:21
24Linnea Rosén46:322:335:458:1514:1118:4622:4824:5538:2144:2545:4546:3230:34
Stigmännen Karlshamns OK2:333:122:305:564:354:022:0713:266:041:200:47*96
25Kerstin Åstedt48:374:229:4813:5921:1526:5631:4835:0839:0944:2746:4748:37
Härlövs IF4:225:264:117:165:414:523:204:015:182:201:50
26Inger Pettersson49:234:548:5213:1221:0227:3232:3135:1239:3144:1947:3449:23
Björkfors GOIF4:543:584:207:506:304:592:414:194:483:151:49
27Eivor Nydahl50:234:108:4512:2119:3927:4833:0435:5640:4846:2548:4950:23
Stigmännen Karlshamns OK4:104:353:367:188:095:162:524:525:372:241:34
28MariAnne Månsson50:574:028:3812:1819:5728:5234:1637:2242:0747:2749:3450:57
Ronneby OK4:024:363:407:398:555:243:064:455:202:071:23
29Anne Hammarskiöld53:197:1411:0116:1222:2329:0433:0037:1244:4549:2752:0253:19
Lunds OK7:143:475:116:116:413:564:127:334:422:351:17
30Kerstin Jönsson54:064:209:3514:3122:0531:0936:2938:5843:3249:1851:5854:06
Växjö AIS4:205:154:567:349:045:202:294:345:462:402:08
31Christina Svensson1:03:235:0111:1716:0325:0035:5142:2146:1452:3258:301:01:371:03:23
Björkfors GOIF5:016:164:468:5710:516:303:536:185:583:071:46
32Nanna Sundelin1:10:256:3612:3918:2232:0741:1750:2152:3158:051:06:271:09:211:10:2539:29
OK Orion6:366:035:4313:459:109:042:105:348:222:541:04*120
33Erik Sundelin1:10:266:2812:4218:0931:5741:1150:0852:2358:151:06:201:09:171:10:26
OK Orion6:286:145:2713:489:148:572:155:528:052:571:09
34Bertil Ahlberg1:12:225:2412:1218:5929:4939:0746:0550:0457:171:06:241:09:521:12:22
OK Gynge5:246:486:4710:509:186:583:597:139:073:282:30
 
 
 
Öppen motion 5 (22)3,6 km9 K
PlNamnTid
1(72)2(117)3(119)4(78)5(87)6(90)7(107)8(73)9(200)Mål
 
1Jonas Prellner28:024:565:418:4211:5916:3619:3321:0524:3727:0228:02
Skåneslättens OL4:560:453:013:174:372:571:323:322:251:00
2Axel Toresson31:585:276:0711:2715:0520:3123:4225:3129:3531:2431:58
Lunds OK5:270:405:203:385:263:111:494:041:490:34
3Göran Andersson39:045:306:2711:5516:4523:4028:1030:4235:4738:0239:04
Dalaportens OL5:300:575:284:506:554:302:325:052:151:02
4Anna Freij39:077:178:2113:0417:1925:0229:1231:3636:2838:2339:07
Lunds OK7:171:044:434:157:434:102:244:521:550:44
5Gabrielle Brun46:168:259:4414:5019:5627:5332:5336:4342:3745:1246:16
Andrarums IF8:251:195:065:067:575:003:505:542:351:04
6Sussi Jonson47:197:499:1415:4421:0129:1735:0838:3243:3846:1847:19
Ronneby OK7:491:256:305:178:165:513:245:062:401:01
7Cecilia Björkhammer47:446:137:0913:0417:4023:3428:3638:3744:4346:5647:44
Björkfors GOIF6:130:565:554:365:545:0210:016:062:130:48
8Elena Kurashova49:3910:1511:1617:4422:3529:3035:1138:2746:1748:4849:39
FK Åsen10:151:016:284:516:555:413:167:502:310:51
9Cecilia Hugosson50:127:368:4615:1521:5929:2736:1040:1546:4449:1650:12
Lunds OK7:361:106:296:447:286:434:056:292:320:56
10Per-Ola Melander51:448:2710:5619:1623:4431:0635:5539:0848:0050:4451:44
Stigmännen Karlshamns OK8:272:298:204:287:224:493:138:522:441:00
11Eva Tollstern52:017:439:1715:2020:2031:0637:5740:3847:3450:5952:01
Växjö AIS7:431:346:035:0010:466:512:416:563:251:02
12Mia Lindfors55:228:239:2319:2324:2135:2441:1244:1552:0254:2455:22
Björkfors GOIF8:231:0010:004:5811:035:483:037:472:220:58
13Kerstin Olsson56:367:5810:1715:2820:2528:0437:3740:0653:1355:2956:36
Eslövs FK7:582:195:114:577:399:332:2913:072:161:07
14Gertie Odelberg57:4112:2713:5619:3424:5131:4738:0342:1853:4656:4557:41
IK Ymer12:271:295:385:176:566:164:1511:282:590:56
15Gunnel Hansson57:578:079:2018:5624:0730:1738:5742:0154:4057:0957:57
FK Vittus8:071:139:365:116:108:403:0412:392:290:48
16Jon Moberg58:088:379:3313:4918:0926:0535:2537:2155:0057:1158:08
FK Göingarna8:370:564:164:207:569:201:5617:392:110:57
17Åsa Kjellberg1:00:318:219:2426:3732:4740:3346:3449:2457:0659:311:00:31
Björkfors GOIF8:211:0317:136:107:466:012:507:422:251:00
18Anders Hargeby1:00:508:479:5115:4219:5729:4846:4251:2357:5359:591:00:50
Björkfors GOIF8:471:045:514:159:5116:544:416:302:060:51
19Axel Tenghagen1:03:0411:2412:4719:4026:5337:4945:4150:0159:511:02:201:03:04
Härlövs IF11:241:236:537:1310:567:524:209:502:290:44
20Eva-Lotta Johansson1:05:5123:1528:4339:3644:0849:4855:0157:381:02:551:05:011:05:51
Gotlands Bro OK23:155:2810:534:325:405:132:375:172:060:50
21Jörgen Nilsson1:18:3611:1712:4220:5731:3241:0550:5957:531:14:391:17:321:18:36
Stigmännen Karlshamns OK11:171:258:1510:359:339:546:5416:462:531:04
 
Eva Folkesson LööfFelst.5:166:3110:1213:50-----19:3022:1627:4129:3830:30
OK Pan-Kristianstad5:161:153:413:385:402:465:251:570:52
 
 
 
Öppen motion 6 (6)6,0 km9 K
PlNamnTid
1(44)2(59)3(67)4(62)5(76)6(77)7(87)8(109)9(200)Mål
 
1Magnus Johansson57:298:4820:4327:3034:2843:4745:0650:5755:2856:4457:29
Försvarsmakten8:4811:556:476:589:191:195:514:311:160:45
2Anna Ås1:04:569:1322:4428:3536:5448:2349:4556:141:03:161:04:111:04:56
Lunds OK9:1313:315:518:1911:291:226:297:020:550:45
3Markus Klein1:06:1812:1126:1633:1241:3351:3952:4458:071:04:181:05:361:06:18
Björkfors GOIF12:1114:056:568:2110:061:055:236:111:180:42
4Lennart Widerström1:18:3711:1228:2136:4747:531:00:411:02:131:10:361:16:171:17:371:18:37
IK Ymer11:1217:098:2611:0612:481:328:235:411:201:00
5Nicklas Enlund1:24:4212:3726:4643:1951:291:00:581:03:211:13:411:21:401:23:491:24:42
Gamleby OK12:3714:0916:338:109:292:2310:207:592:090:53
6Göran Fast1:31:0011:1323:4933:0940:5058:0859:371:05:531:28:211:30:171:31:00
OK Pan-Kristianstad11:1312:369:207:4117:181:296:1622:281:560:43
 
 
 
Öppen motion 7 (59)3,1 km8 K
PlNamnTid
1(117)2(74)3(77)4(108)5(111)6(112)7(80)8(200)Mål
 
1Marcus Kempe24:204:135:208:3912:1517:5321:4123:1123:4724:20
Sävedalens AIK4:131:073:193:365:383:481:300:360:33
2Mattias Johansson24:344:325:469:2414:1519:2021:2423:0623:5224:343:55
OK Pan-Kristianstad4:321:143:384:515:052:041:420:460:42*113
3Johan Swartz25:104:215:4110:2614:3519:4221:2523:4124:3025:10
OK Orion4:211:204:454:095:071:432:160:490:40
4Susanne Andersson26:145:557:1711:0817:0121:1222:2824:4625:3226:1424:00
OK Pan-Kristianstad5:551:223:515:534:111:162:180:460:42*109
5Kent Törnqvist26:175:377:0511:2515:3919:4322:3624:4025:2926:17
FK Vittus5:371:284:204:144:042:532:040:490:48
6Niclas Konradsson29:454:536:2010:3016:2020:4925:3128:1229:0529:45
IK Omega4:531:274:105:504:294:422:410:530:40
7Lars Dahl30:595:387:2112:1418:0224:2626:2828:4929:5630:59
Härlövs IF5:381:434:535:486:242:022:211:071:03
8Therese Lilja31:426:017:5213:1018:5524:5626:5529:4630:4731:42
Ronneby OK6:011:515:185:456:011:592:511:010:55
9Maria Modig31:445:206:5312:0217:3324:3826:3829:5330:4731:4422:45
OK Pan-Kristianstad5:201:335:095:317:052:003:150:540:57*118
10Leif Johansson31:567:008:3114:0619:3624:5028:0430:1331:0731:56
Kexholms SK7:001:315:355:305:143:142:090:540:49
11Moa Granstedt32:286:168:2714:0822:3027:3728:5130:5931:4432:28
IK Hakarpspojkarna6:162:115:418:225:071:142:080:450:44
12Elsa Lindeblom32:307:038:5213:3719:3226:2028:5631:0231:5632:30
Hestra IF7:031:494:455:556:482:362:060:540:34
13Björn Palm32:425:337:1511:5917:1723:1126:1430:4931:5032:42
Lessebo OK5:331:424:445:185:543:034:351:010:52
14Sara Everding33:417:149:3614:5321:0727:0229:1631:5132:4833:41
IK Ymer7:142:225:176:145:552:142:350:570:53
15Christian Lindblom35:427:199:1615:3022:5129:1831:3133:5735:0235:42
Stigmännen Karlshamns OK7:191:576:147:216:272:132:261:050:40
16Jenny Johansson35:535:287:0611:3917:1528:4731:1034:0335:0735:53
IK Ymer5:281:384:335:3611:322:232:531:040:46
17Karolina Karlsson36:006:458:4314:3021:3827:5930:5433:5835:0836:00
Nybro OK6:451:585:477:086:212:553:041:100:52
18Conny Berggren37:248:0810:0515:3722:2229:5432:2135:0536:0937:24
Växjö AIS8:081:575:326:457:322:272:441:041:15
19Marie Svensson37:527:5110:1215:4123:4129:4133:1235:4536:5137:52
FK Åsen7:512:215:298:006:003:312:331:061:01
20Marika Husby38:046:148:1712:3417:4523:4734:0936:1837:1138:04
Skåneslättens OL6:142:034:175:116:0210:222:090:530:53
21Tommy Bergman38:156:328:5513:1418:5724:3832:3836:2537:2238:15
Stigmännen Karlshamns OK6:322:234:195:435:418:003:470:570:53
22Maria Håkansson38:359:5412:1218:5625:0831:1833:2836:0337:2338:35
Växjö OK9:542:186:446:126:102:102:351:201:12
23Sven-Åke Granquist38:447:199:2314:3520:5728:3132:2336:3237:4438:44
Hästveda OK7:192:045:126:227:343:524:091:121:00
24Roland Eriksson39:118:2510:3116:4323:2831:0733:2836:4238:0339:11
Hästveda OK8:252:066:126:457:392:213:141:211:08
25Håkan Eriksson40:148:1510:5717:0423:4031:3934:5437:3938:5940:14
Hästveda OK8:152:426:076:367:593:152:451:201:15
26Lennart Pettersson40:157:068:5615:0622:0432:2334:5837:4339:1240:15
Björkfors GOIF7:061:506:106:5810:192:352:451:291:03
27Björn Nordström40:207:0910:0216:3026:1832:1635:5138:2439:2640:20
Hässleholms OK7:092:536:289:485:583:352:331:020:54
28Sven Erik Frick40:347:349:2916:1922:3931:0334:2138:1439:2640:34
FK Göingarna7:341:556:506:208:243:183:531:121:08
28Lovisa Nilsson40:347:119:2014:4723:2432:1836:0838:4639:5040:34
FK Göingarna7:112:095:278:378:543:502:381:040:44
30Stefan Håkansson43:088:0310:2817:1627:2035:0637:2640:3742:2243:08
IK Ymer8:032:256:4810:047:462:203:111:450:46
31Lena Strand44:266:538:5014:5221:0527:0228:5842:0043:1044:2632:36
Markaryds FK6:531:576:026:135:571:5613:021:101:16*37
32Bengt Linusson44:2710:3712:5119:2327:4734:5237:4341:1943:0644:27
FK Åsen10:372:146:328:247:052:513:361:471:21
33Ronny Palm45:186:568:3914:2422:3637:2539:3243:0344:2545:18
FK Boken6:561:435:458:1214:492:073:311:220:53
34Bengt Nilsson45:4717:0418:4124:0230:1637:3240:1843:4844:5245:47
Alvesta SOK17:041:375:216:147:162:463:301:040:55
35Pia Stålhandske46:029:5812:3418:4527:3036:3039:2642:5944:4946:02
Björkfors GOIF9:582:366:118:459:002:563:331:501:13
36Helen Nilsson46:568:1410:2216:3825:2136:4540:5644:1945:4346:56
Härlövs IF8:142:086:168:4311:244:113:231:241:13
37Josefina Berglund47:5110:3313:0219:0429:1437:0740:5645:1846:5347:51
FK Boken10:332:296:0210:107:533:494:221:350:58
38Kjell Linghede49:226:4910:3716:4425:0439:5342:3147:2248:2949:22
Stigmännen Karlshamns OK6:493:486:078:2014:492:384:511:070:53
39Helena Hjertberg50:556:569:5018:2725:5041:0645:3248:4750:0950:55
IK Ymer6:562:548:377:2315:164:263:151:220:46
40Bertil Lööf51:238:3410:5317:3324:1932:0134:3348:3050:0151:2337:42
OK Pan-Kristianstad8:342:196:406:467:422:3213:571:311:22*115
41Gunilla Andersson51:4411:1614:0420:5332:0042:4045:2249:1650:3851:44
OK Dacke11:162:486:4911:0710:402:423:541:221:06
42Katarina Fast53:149:4913:0220:1831:2541:1244:5950:0751:5753:14
OK Pan-Kristianstad9:493:137:1611:079:473:475:081:501:17
43Bo Jansson53:269:0111:5818:4529:1338:3846:3750:3952:1253:26
Stigmännen Karlshamns OK9:012:576:4710:289:257:594:021:331:14
44Thomas Winbladh54:1610:4713:4220:2830:2239:5247:2751:4353:1354:169:15
Lunds OK10:472:556:469:549:307:354:161:301:03*72
45Moa Kjellberg55:129:5912:3919:5430:0241:4947:3653:3454:3455:12
Björkfors GOIF9:592:407:1510:0811:475:475:581:000:38
46Joakim Kjellberg55:4510:0312:4920:0430:0541:4547:3953:3054:4755:4554:50
Björkfors GOIF10:032:467:1510:0111:405:545:511:170:58*200
47Lina Liljeholm59:298:3410:5321:4129:5244:3051:5957:0158:3159:29
Ankarsrums OK8:342:1910:488:1114:387:295:021:300:58
48Thorwald Fransson1:00:0010:3913:4121:0632:2245:4253:0457:0958:451:00:00
OK Virdarna10:393:027:2511:1613:207:224:051:361:15
49Anna Hertin1:01:199:5313:3319:4830:2245:2050:4758:081:00:181:01:19
Västerviks OK9:533:406:1510:3414:585:277:212:101:01
50Michael Hertin1:01:229:5813:3719:4930:2545:2750:5058:171:00:181:01:22
Västerviks OK9:583:396:1210:3615:025:237:272:011:04
51Kenneth Arvidsson1:03:399:1211:5219:0928:4942:0856:491:00:501:02:171:03:39
Alvesta SOK9:122:407:179:4013:1914:414:011:271:22
52Barbro Nilsson1:06:269:5613:2420:5530:4551:5758:171:03:151:05:141:06:26
Alvesta SOK9:563:287:319:5021:126:204:581:591:12
53Christer Ljungquist1:10:1911:5314:5724:0535:2451:1956:041:06:071:08:291:10:1947:35
Lunds OK11:533:049:0811:1915:554:4510:032:221:50*112
54Stig Olsson1:13:4313:1316:2225:1739:5355:231:02:171:09:461:12:111:13:43
Lunds OK13:133:098:5514:3615:306:547:292:251:32
55Kristina Landgren1:20:3316:2120:3532:4146:261:05:061:08:591:15:151:18:021:20:33
Malmö OK16:214:1412:0613:4518:403:536:162:472:31
 
Ingrid SalomonssonFelst.10:5814:5422:22-----41:3645:3851:1253:0654:2030:55
Skåneslättens OL10:583:567:2819:144:025:341:541:14*110
Stig NydahlFelst.11:5314:2221:17-----48:4553:1557:4159:331:00:49
Stigmännen Karlshamns OK11:532:296:5527:284:304:261:521:16
Gunnar LindahlFelst.-----13:3020:1451:441:00:36----------1:14:151:15:318:331:08:441:10:51
Lessebo OK13:306:4431:308:5213:391:16*72*118*109
Christer Svenssonej start
Ronneby OK
 
 
 
Öppen motion 8 (24)4,5 km9 K
PlNamnTid
1(34)2(60)3(63)4(71)5(108)6(88)7(87)8(109)9(200)Mål
 
1Olof Bergvall32:524:089:1010:5212:5625:0326:5728:2231:1132:1732:52
FK Åsen4:085:021:422:0412:071:541:252:491:060:35
2Mattias Nilsson36:114:009:5211:3114:1027:4129:3130:5934:3335:3336:11
Björkfors GOIF4:005:521:392:3913:311:501:283:341:000:38
3Tomas Nilsson36:184:149:4311:1513:3326:4029:0830:4934:3335:3436:18
Stigmännen Karlshamns OK4:145:291:322:1813:072:281:413:441:010:44
4Håkan Karlsson37:064:4711:0112:3815:0128:0130:2131:5435:1036:1537:06
FK Finn4:476:141:372:2313:002:201:333:161:050:51
5David Bengtsson37:243:5410:1911:5014:4727:5130:3832:1035:5236:4737:24
FK Åsen3:546:251:312:5713:042:471:323:420:550:37
6Anders Nilsson39:004:0510:0311:3114:0627:5330:1131:4237:2138:1639:00
OK Orion4:055:581:282:3513:472:181:315:390:550:44
7Marianne Nilsson39:504:4211:0012:5015:5029:4131:5133:5537:4438:5339:50
OK Pan-Kristianstad4:426:181:503:0013:512:102:043:491:090:57
8Jonas Gustavsson40:224:5510:5412:3215:2929:0332:1933:5238:4739:4940:22
Andrarums IF4:555:591:382:5713:343:161:334:551:020:33
9Hans-Inge Hansson42:435:0311:5813:4916:3330:4633:2835:1940:2241:4442:43
Frosta OK5:036:551:512:4414:132:421:515:031:220:59
10Per Wikström44:265:3012:3314:3317:0833:1135:5237:5441:5843:2444:26
Hästveda OK5:307:032:002:3516:032:412:024:041:261:02
11Helena Karlsson45:395:4913:2715:2818:2234:0536:5639:0243:2344:4245:39
Nässjö OK5:497:382:012:5415:432:512:064:211:190:57
12Leif Karlsson50:335:2913:1015:0317:5935:2238:2240:2848:1049:4150:33
Frosta OK5:297:411:532:5617:233:002:067:421:310:52
13Ulf Nilsson51:065:4012:5414:5817:5732:4335:1737:2349:1750:2451:06
Örkelljunga FK5:407:142:042:5914:462:342:0611:541:070:42
14Ulrika Hermansson51:186:0814:3317:0420:5735:1139:0041:0048:2550:1551:18
OK Orion6:088:252:313:5314:143:492:007:251:501:03
15Anna Wikström52:085:1012:1514:4017:3237:0739:4141:3049:5951:1352:08
Hästveda OK5:107:052:252:5219:352:341:498:291:140:55
16Kjell Svensson53:587:0214:1216:2820:1036:0639:1242:0550:3852:4553:58
OK Älme7:027:102:163:4215:563:062:538:332:071:13
17Peter Held54:305:2912:2914:4117:3933:0142:4445:3952:3353:4654:30
FK Åsen5:297:002:122:5815:229:432:556:541:130:44
18Elinor Lindelöw57:075:3013:2315:3619:5743:5147:0549:2655:1156:2657:07
Härlövs IF5:307:532:134:2123:543:142:215:451:150:41
19Sten Åke Kvist58:296:3415:4018:2322:2041:3645:2148:2055:5357:2858:29
IS Kullen6:349:062:433:5719:163:452:597:331:351:01
20Anna Bjärby59:556:3815:0517:2220:5039:3743:2146:1457:2358:5659:55
Frosta OK6:388:272:173:2818:473:442:5311:091:330:59
21Inger Norling-Frick1:00:307:5916:1919:1723:1442:0845:2548:0658:0659:281:00:30
FK Göingarna7:598:202:583:5718:543:172:4110:001:221:02
22Bengt-Åke Nilsson1:04:297:4717:2120:1024:2646:5950:5654:031:01:071:03:051:04:29
OK Torfinn7:479:342:494:1622:333:573:077:041:581:24
23Bengt Salomonsson1:08:418:2718:4923:2528:1649:2853:1856:521:04:491:06:551:08:41
Skåneslättens OL8:2710:224:364:5121:123:503:347:572:061:46
24Jenny Gustafsson1:12:267:5916:4019:1323:4555:031:00:211:03:371:09:491:11:351:12:26
Lunds OK7:598:412:334:3231:185:183:166:121:460:51
 
 
 
Öppen motion 9 (12)7,3 km10 K
PlNamnTid
1(36)2(45)3(58)4(65)5(67)6(110)7(88)8(111)9(115)10(200)Mål
 
1Andreas Nilsson50:256:3117:1720:3327:0028:0743:1944:5947:4148:4249:4550:25
OK Pan-Kristianstad6:3110:463:166:271:0715:121:402:421:011:030:40
2Måns Faxén59:057:4419:3422:5829:4230:5448:1050:4355:2857:0758:1759:05
Växjö OK7:4411:503:246:441:1217:162:334:451:391:100:48
3Niklas Kronkvist59:256:1118:1422:1030:1832:0748:2751:0155:5057:2058:3559:25
Örkelljunga FK6:1112:033:568:081:4916:202:344:491:301:150:50
4Åke Larsson1:00:166:5718:5322:3331:2032:4050:4952:4957:0358:2159:321:00:16
Stigmännen Karlshamns OK6:5711:563:408:471:2018:092:004:141:181:110:44
5Vidar Albinsson1:00:177:0717:5622:4531:5233:0750:5553:0556:5458:3359:431:00:17
Tormestorps IF7:0710:494:499:071:1517:482:103:491:391:100:34
6Niklas Nilsson1:01:006:3919:3123:3031:4133:1050:1652:2457:2958:571:00:121:01:00
Härlövs IF6:3912:523:598:111:2917:062:085:051:281:150:48
7Henrik Johansson1:13:278:1524:4629:1837:3039:0558:231:00:181:06:301:11:311:12:491:13:27
OK Pan-Kristianstad8:1516:314:328:121:3519:181:556:125:011:180:38
8Anton Kasselstrand1:16:2911:3327:1931:0840:2441:571:01:381:03:581:09:551:14:201:15:461:16:29
Gamleby OK11:3315:463:499:161:3319:412:205:574:251:260:43
9Willie Ohlsson1:17:518:4022:3127:0440:1341:391:06:211:09:291:14:171:15:441:17:021:17:51
Rävetofta OK8:4013:514:3313:091:2624:423:084:481:271:180:49
10Hans Persson1:19:007:5922:5627:4836:5438:201:00:541:03:321:11:061:16:411:18:081:19:00
Andrarums IF7:5914:574:529:061:2622:342:387:345:351:270:52
11Martin Lindfors1:22:349:4223:3127:4337:0838:401:09:361:12:021:16:511:20:121:21:431:22:34
Björkfors GOIF9:4213:494:129:251:3230:562:264:493:211:310:51
12Robert Bertilsson1:26:487:3619:5625:3636:4337:4658:231:00:291:14:211:24:301:25:571:26:48
Lunds OK7:3612:205:4011:071:0320:372:0613:5210:091:270:51
 
 
 
H21 Kort (3)8,5 km11 K
PlNamnTid
1(33)2(39)3(41)4(42)5(59)6(64)7(67)8(108)9(111)10(97)11(200)Mål
 
1Sebastian Kvithammer1:08:573:5113:5715:2919:0238:2342:0444:391:00:591:04:561:07:241:08:111:08:57
Wing OK3:5110:061:323:3319:213:412:3516:203:572:280:470:46
2Niclas Lindblom1:13:023:2314:3716:4619:3539:4442:4444:201:04:491:09:101:11:451:12:281:13:02
Stigmännen Karlshamns OK3:2311:142:092:4920:093:001:3620:294:212:350:430:34
3Niclas Delin1:28:074:2917:4621:5027:2451:3956:2058:041:18:311:23:301:26:321:27:271:28:07
FK Göingarna4:2913:174:045:3424:154:411:4420:274:593:020:550:40
 
 
 
H17-20 Kort (1)5,5 km10 K
PlNamnTid
1(33)2(59)3(64)4(65)5(70)6(110)7(88)8(112)9(109)10(200)Mål
 
1Samuel Giselsson1:41:105:3521:2430:2139:2948:581:21:271:26:341:31:211:39:171:40:281:41:10
Ronneby OK5:3515:498:579:089:2932:295:074:477:561:110:42
 
 
 
H16 Kort (1)4,1 km11 K
PlNamnTid
1(72)2(117)3(119)4(76)5(78)6(87)7(90)8(105)9(96)10(73)11(200)Mål
 
1Jonathan Ljungberg1:02:377:358:3115:0819:5723:2730:2241:0745:0749:591:00:071:02:001:02:37
OK Skogsfalken7:350:566:374:493:306:5510:454:004:5210:081:530:37
 
 
 
H14 Kort (3)3,1 km10 K
PlNamnTid
1(75)2(78)3(84)4(87)5(102)6(94)7(105)8(104)9(106)10(200)Mål
 
1Erik Hansson31:551:524:176:1911:3916:5420:1021:4927:1630:0931:1631:55
FK Vittus1:522:252:025:205:153:161:395:272:531:070:39
2Albin Brink32:402:275:287:3712:3017:4121:1422:1925:4230:2831:5332:40
Markaryds FK2:273:012:094:535:113:331:053:234:461:250:47
3Johan Lang35:482:205:147:1912:4617:5321:1122:3626:0033:4835:0035:48
Västerviks OK2:202:542:055:275:073:181:253:247:481:120:48
 
 
 
H12 Kort (3)2,7 km9 K
PlNamnTid
1(81)2(82)3(83)4(84)5(85)6(92)7(100)8(106)9(200)Mål
 
1Albin Hugosson24:062:144:428:1910:0112:1315:3719:5121:4523:2324:06
Lunds OK2:142:283:371:422:123:244:141:541:380:43
2Gustaf Kullberg24:262:264:378:3910:2613:0617:0620:3422:3223:3724:26
Björkfors GOIF2:262:114:021:472:404:003:281:581:050:49
3Elias Petersson29:252:274:447:569:1511:2923:1626:0427:2828:4329:25
IK Ymer2:272:173:121:192:1411:472:481:241:150:42
 
 
 
D14 Kort (1)3,1 km10 K
PlNamnTid
1(75)2(78)3(84)4(87)5(102)6(94)7(105)8(104)9(106)10(200)Mål
 
1Martina Sundelin47:283:227:1410:1620:1227:5632:4734:3340:4145:2746:4347:28
OK Orion3:223:523:029:567:444:511:466:084:461:160:45
 
 
 
D12 Kort (1)2,7 km9 K
PlNamnTid
1(81)2(82)3(83)4(84)5(85)6(92)7(100)8(106)9(200)Mål
 
1Julia Karlsson48:162:576:4111:0613:2019:5429:4341:3745:5247:3148:16
OK Skogsfalken2:573:444:252:146:349:4911:544:151:390:45