Ultralång-DMsö 2008-03-16 15:13
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2005

   Pl Namn                    Klubb                          Tid Tvlmärke 



H70  (4)                                   

    1 Leif Sjögren            OK Orion                   1:32:21 G        
    2 Owe Svensson            OK Orion                   1:35:13 G        
    3 Rune Bengtsson          Ronneby OK                 1:45:01 S        
    4 Göran Folkesson         Ronneby OK                 1:58:00 S        



H60  (7)                                   

    1 Björn Linnersjö         Ronneby OK                 1:37:29 G        
    2 Ulf Svahn               Ronneby OK                 1:40:48 G        
    3 Aymonn Andersson        OK Dacke                   1:42:47 G        
    4 Lennart Bohman          FK Vittus                  1:43:57 G        
    5 Ingemar Andersson       OK Orion                   2:05:18 S        
    6 Anders Wetterling       Stigmännen Karlshamns OK   2:15:25 S        

      Lennart Andersson       OK Orion                  Ej godk.          



H55  (7)                                   

    1 Willy Olsson            OK Skogsfalken             1:38:09 G        
    2 Owe Nilsson             Stigmännen Karlshamns OK   1:43:46 G        
    3 Kenneth Fager           OK Dacke                   1:47:55 G        
    4 Jonny Svensson          OK Vilse 87                1:49:36 S        
    5 Bengt Strindhagen       FK Vittus                  1:51:02 S        
    6 Lars Svensson           OK Vilse 87                2:01:20 S        

      Jan Svensson            OK Skogsfalken            Ej godk.          



H50  (4)                                   

    1 Roger Thörn             OK Vilse 87                1:45:24 G        
    2 Per-Arne Höög           OK Vilse 87                1:46:49 G        
    3 Ingmar Ohlsson          FK Vittus                  2:27:49 S        

      Håkan Forsman           Ronneby OK                ej start          



H45  (5)                                   

    1 Pontus Larsson          OK Skogsfalken             1:58:28 G        
    2 Sven Giselsson          Ronneby OK                 2:00:31 G        
    3 Ingemar Månsson         Ronneby OK                 2:23:20 S        

      Ulf Nilsson             OK Skogsfalken            Ej godk.          
      Göran Månsson           OK Dacke                  Ej godk.          



H40  (3)                                   

    1 Fredrik Smedberg        OK Skogsfalken             1:53:46 G        
    2 Peter Andersson         Stigmännen Karlshamns OK   2:25:26 S        
    3 Patrik Wåhlin           OK Skogsfalken             2:37:37 S        



H35  (2)                                   

    1 Henrik Berlin           OK Orion                   2:09:44 G        

      Johan Swartz            OK Orion                  ej start          



H21  (11)                                  

    1 Håkan Gunnarsson        OK Orion                   1:59:29 G        
    2 Rikard Gunnarsson       OK Orion                   1:59:36 G        
    3 Daniel Nilsson          OK Orion                   2:01:37 G        
    4 Niklas Bratt            OK Orion                   2:14:49 S        
    5 Olof Nilsson            OK Skogsfalken             2:27:35 S        
    6 Jon Andersson           OK Orion                   2:29:02 S        
    7 David Engström          OK Orion                   2:31:45 S        
    8 Jacob Svensson          Ronneby OK                 2:59:30 B        
    9 Björn Andersson         OK Dacke                   3:09:02          

      Christian Holmberg      FK Vittus                 Ej godk.          
      Emil Fager              OK Orion                  Ej godk.          



D60  (2)                                   

    1 Birgitta Olsson         Ronneby OK                 1:16:47 G        
    2 Margret Carlsson        OK Skogsfalken             2:06:31          



D50  (4)                                   

    1 Birgitta Olsson         OK Skogsfalken             1:21:02 G        
    2 Annika Frantz           Stigmännen Karlshamns OK   1:26:55 G        
    3 Bigge Bengtsson         Stigmännen Karlshamns OK   1:52:02 S        

      Ann-Christin Nero       Ronneby OK                ej start          



D35  (3)                                   

    1 Christina Smedberg      OK Skogsfalken             1:30:13 G        
    2 Sara Giselsson          Ronneby OK                 2:00:20 S        

      Marie Berglin           OK Dacke                  Ej godk.          



D21  (2)                                   

    1 Cecilia Bratt           OK Orion                   1:44:43 G        

      Isabellah Andersson     OK Vilse 87               Ej godk.          



D18  (7)                                   

    1 Mia Kaisajuntti         OK Skogsfalken             1:22:17 G        
    2 Rebecka Olsson          OK Skogsfalken             1:28:19 G        
    3 Maria Ohlsson           OK Dacke                   1:32:58 S        
    4 Frida Andersson         OK Dacke                   1:37:23 S        
    5 Elin Svensson           OK Skogsfalken             1:53:16 S        

      Emma Bergman            OK Skogsfalken            ej start          
      Lisa Pettersson         OK Dacke                  ej start