Vilselöpet söndag 18/10 2009lö 2009-10-17 12:18
Startlistaskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

Nr.   Bricka Ran Namn                     Klubb                            Start 


     H80  (5)     2320 m                         

       17714     Gösta Svensson           OK Älme                          11:01 
       15701     Sture Jansson            Emmaboda Verda OK                11:04 
      802005     Rune Isaksson            Helsingborgs SOK                 11:07 
       10390     Ove Nordahl              Simrishamns OK                   11:10 
       43681     Gunnar Elfverson         Kalmar OK                        11:13 



     H75  (14)    2890 m                         

      204454     Leif Claesson            Tormestorps IF                   11:00 
       27167     Johan Jansson            Växjö OK                         11:03 
       10263     Inge Åkesson             Stigmännen Karlshamns OK         11:06 
       33437     Kjell-Arne Pettersson    Härlövs IF                       11:09 
      342833     Curt Hjalmarsson         Hässleholms OK                   11:12 
      259442     Nils Rågstedt            IS Kullen                        11:15 
      244075     Sven Svensson            FK Vittus                        11:18 
      264079     Owe Åkesson              Härlövs IF                       11:21 
      428957     Allan Håkansson          SOK Viljan                       11:24 
       17576     Evald Johansson          Lessebo OK                       11:27 
      203943     Gillis Alm               Växjö OK                         11:30 
       10996     Olle Nilsson             Stigmännen Karlshamns OK         11:33 
       28560     Leo Åkesson              Härlövs IF                       11:36 
       16619     Ingvar Petersson         Hässleholms OK                   11:39 



     H70  (17)    3490 m                         

       33552     Bo Wadensjö              FK Finn                          11:01 
       17773     Bernt Petersson          Alvesta SOK                      11:04 
       12373     Rune Bengtsson           Ronneby OK                       11:07 
       25902     Sven-Åke Andertoft       Markaryds FK                     11:10 
       17587     Kurt Bergstrand          Lessebo OK                       11:13 
      302227     Sten Johansson           OK Skogsfalken                   11:16 
      354774     Werner Törnblom          Växjö OK                         11:19 
       18567     Leif Sjögren             OK Orion                         11:22 
       28896     Börje Johansson          FK Finn                          11:25 
       17715     Inge Nilsson             Tockarps IK                      11:28 
       15539     Ragnar Olsson            Ronneby OK                       11:31 
      309169     Anders Carlsson          Skåneslättens OL                 11:34 
      229743     Sven Persson             Torsås OK                        11:37 
       12224     Brodde Nilsson           OK Skogsfalken                   11:40 
       36419     Sivert Axelsson          Kalmar OK                        11:43 
      261563     Roland Karlsson          Skogslöparna                     11:46 
      306452     Torsten Claesson         OK Älme                          11:49 



     H65  (33)    4250 m                         

      428978     Sven Ruther              OK Älme                          10:59 
       17565     Stig Karlsson            Lessebo OK                       11:01 
       17794     Bengt Nilsson            Alvesta SOK                      11:03 
      718191     Lars Lindén              OK Gynge                         11:05 
       28568     Nils-Åke Nilsson         Härlövs IF                       11:07 
       33683     Jan-Ove Hedstig          Växjö OK                         11:09 
      652007     Erling Larsson           Hässleholms OK                   11:11 
       15068     Stig Karlsson            Torsås OK                        11:13 
      263097     Göran Thour              Värend GN OL                     11:15 
      556865     Anders Buhré             Nybro OK                         11:17 
      262488     Ingemar Andersson        OK Orion                         11:19 
      433684     Arne Kruse               Stigmännen Karlshamns OK         11:21 
      427829     Kjell Månsson            Ronneby OK                       11:23 
       15839     Sven-Åke Granquist       Hästveda OK                      11:25 
       16628     Öyvind Jensen            Andrarums IF                     11:27 
      354710     Raimo Salminen           Växjö OK                         11:29 
       25592     Torgny Jonsson           Växjö AIS                        11:31 
       36249     Åke Eckerbom             IFK Sävsjö                       11:33 
      417663     Sven Jonasson            OK Skogsfalken                   11:35 
      426793     Evert Oskarsson          Skogsvandrarna                   11:37 
      247542     Rolf Anglert             OK Orion                         11:39 
       41989     Bertil Eriksson          Stigmännen Karlshamns OK         11:41 
       13910     Waste Byström            OK Virdarna                      11:43 
       30539     Kenneth Arvidsson        Alvesta SOK                      11:45 
       27828     Hubert Hugosson          OK Gynge                         11:47 
       28567     Christer Grönblad        Härlövs IF                       11:49 
       15998     Hagbert Persson          Växjö OK                         11:51 
       47196     Nils-Eric Ericsson       FK Åsen                          11:53 
       25268     Benkt Anderson           Lunds OK                         11:55 
       10315     John-Erik Bergstrand     Värend GN OL                     11:57 
       29285     Leif Lindström           Nybro OK                         11:59 
       27256     Björn Linnersjö          OK Orion                         12:01 
       10754     Bengt Bergqvist          Stigmännen Karlshamns OK         12:03 



     H60  (23)    4540 m                         

      262655     Hans Svenson             SOK Viljan                       10:57 
      426900     Nils Karlsson            Växjö AIS                        11:00 
       16659     Tommy Olsson             OK Dacke                         11:03 
      262720     Ingemar Johansson        Växjö OK                         11:06 
       30357     Lennart Andersson        OK Orion                         11:09 
       26638     Sven Erik Frick          FK Göingarna                     11:12 
       27924     Leif Sandgren            Frosta OK                        11:15 
       17698     Bo Turesson              OK Bävern                        11:18 
       25576     Leif Alfredsson          Växjö AIS                        11:21 
       12289     Kent Svensson            OK Skogsfalken                   11:24 
       17161     Bill Schölin             Tockarps IK                      11:27 
       28888     Göran Svensson           FK Finn                          11:30 
       28301     Morgan Ljung             Vaggeryds SOK                    11:33 
      500740     Gert Olsson              Skåneslättens OL                 11:36 
       11824     Owe Nilsson              Stigmännen Karlshamns OK         11:39 
       16850     Lennart Bohman           FK Vittus                        11:42 
      925593     Sven-Olof Larsson        Växjö AIS                        11:45 
       16668     Aymonn Andersson         OK Dacke                         11:48 
       29282     Kenneth Karlsson         Nybro OK                         11:51 
       26986     Hans Sjögren             Alvesta SOK                      11:54 
       15905     Ingvar Persson           FK Åsen                          11:57 
       27904     Nils-Erik Bondesson      Frosta OK                        12:00 
       17705     Arne Johansson           OK Älme                          12:03 



     H55  (24)    5110 m                         

      553544     Bengt Krister Nilsson    FK Vittus                        10:57 
      433626     Per Arne Evaldsson       OK Gynge                         11:00 
      520101     Göran Svenson            SOK Viljan                       11:03 
       12218     Kenneth Kajsajuntti      OK Skogsfalken                   11:06 
       25479     Sven-Inge Svensson       Hässleholms OK                   11:09 
      860413     Bengt Strindhagen        FK Vittus                        11:12 
      354283     Anders Wallner           Lunds OK                         11:15 
      239960     Anders Wiberg            OK Skogsfalken                   11:18 
      302350     Jan Olofsson             Ronneby OK                       11:21 
       26641     Jan Olof Ferm            FK Göingarna                     11:24 
       12234     Åke Ohlson               OK Skogsfalken                   11:27 
      306611     Sven-Olof Johansson      Vaggeryds SOK                    11:30 
       17425     Göran Johnsson           Skåneslättens OL                 11:33 
      520401     Kenneth Fager            OK Dacke                         11:36 
       12239     Willy Olsson             OK Skogsfalken                   11:39 
       41566     Jörgen Nilsson           Ronneby OK                       11:42 
       17546     Björn Palm               Lessebo OK                       11:45 
      259132     Rolf Ohrlander           OK Pan-Kristianstad              11:48 
       12298     Sven Olle Söderberg      OK Skogsfalken                   11:51 
       16616     Hans Larsson             Hässleholms OK                   11:54 
      500403     Lars Lindborg            Tormestorps IF                   11:57 
       26640     Yngve Ernstsson          FK Göingarna                     12:00 
      353168     Christer Kaisajuntti     OK Skogsfalken                   12:03 
      302334     Bengt Aspvall            Ronneby OK                       12:06 



     H50  (18)    5660 m                         

      417688     Per-Ivan Engström        OK Orion                         10:56 
       17654     Rune Thuresson           OK Bävern                        10:59 
      560619     Håkan Forsman            Ronneby OK                       11:02 
       18558     Ola Svensson             OK Orion                         11:05 
      581203     Ingela Ekelöv            Skåneslättens OL                 11:08 
       10672     Per Nilsson              Stigmännen Karlshamns OK         11:11 
      438667     Magnus Johansson         Växjö OK                         11:14 
       26131     Jan Andersson            Hjortens SK                      11:17 
      202554     Bo Petersson             Lessebo OK                       11:20 
       26643     Bengt Larsson            FK Göingarna                     11:23 
      591016     Ingemar Månsson          Ronneby OK                       11:26 
       42052     Per Edvardsson           OK Torfinn                       11:29 
      561106     Ingmar Ekelöv            Skåneslättens OL                 11:32 
      408749     Jan Nilsson              OK Pan-Kristianstad              11:35 
      402778     Anders Rådberg           FK Finn                          11:38 
       17742     Lars Magnusson           OK Älme                          11:41 
      560531     Bo Salomonsson           Kalmar OK                        11:44 
       26644     Thomas Nilsson           FK Göingarna                     11:47 



     H45  (13)    6020 m                         

       42005     Göran Månsson            OK Dacke                         11:01 
       27839     Hans- Åke Lundqvist      OK Gynge                         11:04 
       15225     Nisse Rosén              Stigmännen Karlshamns OK         11:07 
      600524     Ove Lernå                Kalmar OK                        11:10 
      418035     Kjell Svensson           OK Älme                          11:13 
      340644     Lars Persson             OK Skogsfalken                   11:16 
       10288     Thommy Bergman           Stigmännen Karlshamns OK         11:19 
      364901     Göran Persson            Värend GN OL                     11:22 
      641207     Ulf Linderfalk           Skåneslättens OL                 11:25 
      351568     Jan-Henrik Jansson       Växjö OK                         11:28 
      248498     Kennie Bjerstedt         Stigmännen Karlshamns OK         11:31 
      345339     Peter Olausson           OK Orion                         11:34 
      306457     Staffan Käll             OK Älme                          11:37 



     H40  (16)    6700 m                         

      420177     Stefan Erneborg          Härlövs IF                       10:59 
      691030     Dennis Persson           Växjö OK                         11:02 
      435968     Stefan Petersson         Kalmar OK                        11:05 
      690127     Jan-Ove Wiking           Istrums SK                       11:08 
      650728     Peder Nilsson            OK Torfinn                       11:11 
      408983     Patrik Wåhlin            OK Skogsfalken                   11:14 
      670123     Jonas Persson            Torsås OK                        11:17 
      671112     Niklas Edvardsson        Hästveda OK                      11:20 
       12229     Jens Nilsson             OK Skogsfalken                   11:23 
       10777     Lars Elfverson           Kalmar OK                        11:26 
      670724     Niklas Nilsson           Härlövs IF                       11:29 
      402779     Joel Rydström            FK Finn                          11:32 
      302228     Jonas Johansson          OK Skogsfalken                   11:35 
       26838     Jonas Bergfors           SOK Viljan                       11:38 
       18507     Stefan Berglin           OK Dacke                         11:41 
       12203     Anders Blomqvist         OK Skogsfalken                   11:44 



     H35  (6)     7400 m                         

      251893     Fredrik Karlsson         Nybro OK                         11:11 
      683614     Magnus Tenghagen         Härlövs IF                       11:14 
      711117     Thomas Nilsson           Eslövs FK                        11:17 
       16878     Anders Malmqvist         Motala AIF OL                    11:20 
      208583     Henric Höglind           OK Pan-Kristianstad              11:23 
      417662     Jonas K Johansson        OK Skogsfalken                   11:26 



     H21  (46)    8100 m                         

      402770     John Rådberg             FK Finn                          10:42 
       12634     Gabriel Bengtsson        Stigmännen Karlshamns OK         10:44 
       33433     David Viberg             Växjö OK                         10:46 
      882104     Rasmus Leo               Bredaryds SOK                    10:48 
      502546     Oleksandr Kratov         OK Orion                         10:50 
      890431     Erik Folkesson-Blom      OK Älme                          10:52 
      895292     Aleksander Bernaciak     Nybro OK                         10:54 
      780506     Rikard Sager             OK Orion                         10:56 
       10299     Jakob Bengtsson          Stigmännen Karlshamns OK         10:58 
      870722     Patrik Johansson         Kexholms SK                      11:00 
      306655     Elias Dalberg            Torsås OK                        11:02 
      555657     Måns Faxén               Växjö OK                         11:04 
      930304     Simon Smedberg           OK Skogsfalken                   11:06 
       26685     Magnus Larsson           FK Göingarna                     11:08 
      341748     Lucian Semeniuc          FK Finn                          11:10 
      566665     Thom Barbus              OK Orion                         11:12 
      870217     Henrik Lundqvist         OK Gynge                         11:14 
       43701     Per-Åke Nilsson          FK Göingarna                     11:16 
      740526     Roine Schölin            Laholms IF OK                    11:18 
       15915     Lars Göran Nyberg        FK Åsen                          11:20 
      890726     Anton Marmelid           Helsingborgs SOK                 11:22 
      681127     Thomas Najvik            OK Pan-Kristianstad              11:24 
       16277     Anders Selin             FK Göingarna                     11:26 
      920000     Carl-Johan Bergman       OK Älme                          11:28 
      761207     Håkan Gunnarsson         OK Orion                         11:30 
      890327     Johan Lundqvist          OK Gynge                         11:32 
      720907     Magnus Granqvist         FK Göingarna                     11:34 
       17564     Ulrik Karlsson           Lessebo OK                       11:36 
       12594     Per Holmberg             Ronneby OK                       11:38 
      900214     Pontus Johansson         Växjö OK                         11:40 
      241110     Anton Wiberg             OK Skogsfalken                   11:42 
       26692     Henrik Larsson           FK Göingarna                     11:44 
      920215     Pontus Petersson         Nybro OK                         11:46 
      594280     Tom Olausson             OK Orion                         11:48 
      890083     Tommy Svensson           OK Gynge                         11:50 
       16269     Håkan Axelsson           FK Göingarna                     11:52 
      811028     Per-Åke Bligård          Göteborg-Majorna OK              11:54 
      302351     Åke Larsson              Stigmännen Karlshamns OK         11:56 
      901024     Viktor Stensson          Helsingborgs SOK                 11:58 
       19060     Pär Fridsell             OK Pan-Kristianstad              12:00 
      781228     Mikael Persson           FK Göingarna                     12:02 
       16670     Björn Andersson          OK Dacke                         12:04 
      920820     Arvid Lindqvist-Käll     OK Älme                          12:06 
      770310     Per Lenander             Växjö OK                         12:08 
      900107     Jon Henriksson           OK Skogsfalken                   12:10 
       26626     Andreas Ferm             FK Göingarna                     12:12 



     H16  (4)     4810 m                         

     1333360     Henrikas Pokoniecnas     Litauen                          11:00 
      402771     David Rådberg            FK Finn                          11:03 
      302343     Jacob Nilsson            Ronneby OK                       11:06 
      932504     Filip Olsson             OK Skogsfalken                   11:09 



     H14  (12)    3880 m                         

      961337     Anton Larsson            FK Göingarna                     11:00 
      409825     Victor Tronin            Ryssland                         11:03 
      340655     Simon Sigvant            OK Skogsfalken                   11:06 
      209528     Hannes Persson           OK Älme                          11:09 
      409827     Ilya Smirnov             Ryssland                         11:12 
      952712     Andreas Henrysson        OK Dacke                         11:15 
       16287     Mattis Ernstsson         FK Göingarna                     11:18 
      409826     Andrey Kondratov         Ryssland                         11:21 
      208218     Alfred Najvik            OK Pan-Kristianstad              11:24 
      951205     Joakim Svensson          OK Älme                          11:27 
      409828     Ilya Temnikov            Ryssland                         11:30 
      248914     Christian Karlsson       Torsås OK                        11:33 



     H12  (4)     2750 m                         

      347484     Fritjof Axelsson         FK Göingarna                     11:12 
      231107     Albin Henrysson          OK Dacke                         11:15 
      258555     Melker Larsson           FK Göingarna                     11:18 
      356005     John Karlsson            Emmaboda Verda OK                11:21 



     H10  (8)     2310 m                         

      208968     Algot Najvik             OK Pan-Kristianstad              11:01 
      420174     Melker Andersson         Härlövs IF                       11:04 
       12448     Isac Borg                Ronneby OK                       11:07 
      990507     Gustav Vallbo            OK Orion                         11:10 
      356006     Tom Karlsson             Emmaboda Verda OK                11:13 
      431333     Axel Fransson            OK Dacke                         11:16 
      231363     Niklas Jonson            Ronneby OK                       11:19 
      229240     Gustav Runefors          Växjö OK                         11:22 



     D75  (2)     2320 m                         

       25488     Elsa Olausson            Simrishamns OK                   11:02 
       17067     Lisa Hedström            OK Pan-Kristianstad              11:05 



     D65  (14)    2890 m                         

      520216     Clarie Ek                OK Pan-Kristianstad              11:01 
       15069     Harriet Karlsson         Torsås OK                        11:04 
       13911     Berit Byström            OK Virdarna                      11:07 
      253741     Karin Lindén             OK Gynge                         11:10 
       17795     Barbro Nilsson           Alvesta SOK                      11:13 
       25270     Torill Svendsen          Lunds OK                         11:16 
       16629     Ann-Charlotte Jensen     Andrarums IF                     11:19 
      209080     Kerstin Granstedt        OK Pan-Kristianstad              11:22 
       25903     Helen Andertoft          Markaryds FK                     11:25 
       28565     Gunilla Grönblad         Härlövs IF                       11:28 
       27850     Kerstin Nilsson          OK Gynge                         11:31 
       11835     Ulla Bergqvist           Stigmännen Karlshamns OK         11:34 
       10316     Eva Bergstrand           Värend GN OL                     11:37 
      611004     Birgitta Olsson          Ronneby OK                       11:40 



     D60  (13)    2890 m                         

       15949     Lisa Kumlin              Växjö OK                         10:59 
       12592     Gullevi Svensson         Skogslöparna                     11:02 
       16936     Kristina Fransson        OK Virdarna                      11:05 
      213780     Eva Arvidsson            Alvesta SOK                      11:08 
       28893     Ell-Britt Svensson       FK Finn                          11:11 
       28667     Anna-Lisa Hansson        OK Pan-Kristianstad              11:14 
       11816     Bigge Bengtsson          Stigmännen Karlshamns OK         11:17 
       12207     Margret Karlsson         OK Skogsfalken                   11:20 
       41968     Barbro Cassing           Ronneby OK                       11:23 
       27851     Ulla Håkansson           OK Gynge                         11:26 
      507049     Marie-Louise Karlsson    Nybro OK                         11:29 
       16000     Ann-Mari Persson         Växjö OK                         11:32 
       13800     Ingrid Salomonsson       Skåneslättens OL                 11:35 



     D55  (6)     3490 m                         

      228023     Margareta Schölin        Tockarps IK                      11:02 
       16669     Gunilla Andersson        OK Dacke                         11:05 
       27257     Ann-Helen Linnersjö      OK Orion                         11:08 
       25597     Siv Larsson              Växjö AIS                        11:11 
       21069     Kristin Johansson        OK Dacke                         11:14 
       12293     Lena Söderberg           OK Skogsfalken                   11:17 



     D50  (8)     3490 m                         

       26656     Inger Frick-Norling      FK Göingarna                     11:00 
      571127     Ann-Christin Nero        Ronneby OK                       11:03 
       12327     Birgitta Nilsson         Stigmännen Karlshamns OK         11:06 
       27163     Bente Käll               Växjö OK                         11:09 
       17720     Stella Käll              OK Älme                          11:12 
      590916     Ewa Roos                 Helsingborgs SOK                 11:15 
       15228     Annika Frantz            Stigmännen Karlshamns OK         11:18 
       15912     Ingrid Nyberg            FK Åsen                          11:21 



     D45  (8)     4150 m                         

      600315     Lena Henriksson-Ågren    Ronneby OK                       11:10 
      580810     Christina Olsson         Skåneslättens OL                 11:13 
      600325     Kristina Johansson       Kalmar OK                        11:16 
      262483     Lena Sandgren Swartz     OK Orion                         11:19 
      216346     Kati Németh              Stigmännen Karlshamns OK         11:22 
       41577     Lisel Arvidsson          Växjö OK                         11:25 
       26659     Wiveka Ernstsson         FK Göingarna                     11:28 
      214241     Pernilla Larsson         OK Skogsfalken                   11:31 



     D40  (6)     4150 m                         

      347076     Annika Larsson           FK Göingarna                     11:00 
       12577     Annika Josefsson         OK Dacke                         11:03 
      347093     Karin Johansson          FK Göingarna                     11:06 
      355947     Lisa Nilsson             OK Torfinn                       11:09 
      203912     Margareta Rylander       FK Göingarna                     11:12 
      231204     Cecilia Lingerud         OK Skogsfalken                   11:15 



     D21  (22)    5660 m                         

      306894     Nadiya Volynska          OK Orion                         10:58 
       17074     Sara Svensson            OK Pan-Kristianstad              11:01 
      770626     Anna Andréasson          OK Skogsfalken                   11:04 
      770601     Sarah Lindström          Ronneby OK                       11:07 
       29362     Ellen Knutsson           Nybro OK                         11:10 
      912189     Emma Bergman             OK Skogsfalken                   11:13 
       16270     Louise Axelsson          FK Göingarna                     11:16 
       27821     Helena Lindén            Växjö OK                         11:19 
       12238     Rebecka Olsson           OK Skogsfalken                   11:22 
      229759     Anna Hellner             Istrums SK                       11:25 
      960005     Åsa Bergfors             SOK Viljan                       11:28 
      214205     Birgitta Olsson          OK Skogsfalken                   11:31 
       26658     Ingrid Svantesdotter-L   FK Göingarna                     11:34 
       29363     Erika Knutsson           Nybro OK                         11:37 
      790505     Lina Svensson            OK Skogsfalken                   11:40 
       10600     Susanne DeBourg          Ronneby OK                       11:43 
      790111     Katarina Lindén          Växjö OK                         11:46 
      641022     Christina Smedberg       OK Skogsfalken                   11:49 
       26690     Camilla Selin            FK Göingarna                     11:52 
       16183     Linda Wennerlund         Göteborg-Majorna OK              11:55 
      920831     Hanna Wåhlin             OK Skogsfalken                   11:58 
       19146     Lindha Hellner           Istrums SK                       12:01 



     D16  (6)     4150 m                         

      939300     Marika Arvidsson         Växjö OK                         11:07 
      930429     Maria Johansson          Torsås OK                        11:10 
      409820     Daria Odintsova          Ryssland                         11:13 
      930710     Ebba Roos                Helsingborgs SOK                 11:16 
      504752     Lisa Nyberg              FK Åsen                          11:19 
      409821     Lyubob Matrosova         Ryssland                         11:22 



     D14  (9)     3600 m                         

      354353     Caroline Fredriksson     OK Dacke                         11:02 
      244881     Klara Arnesson           OK Skogsfalken                   11:05 
       12499     Lovisa Ågren             Ronneby OK                       11:08 
      343775     Elin Berglin             OK Dacke                         11:11 
      409824     Anna Gribanova           Ryssland                         11:14 
      950820     Diana Arvidsson          Växjö OK                         11:17 
      225793     Sanna Pettersson         OK Dacke                         11:20 
      239369     Moa Wåhlin               OK Skogsfalken                   11:23 
      951404     Jessica Nilsson          OK Torfinn                       11:26 



     D12  (3)     2750 m                         

      420175     Madelene Axelsson        Härlövs IF                       11:01 
      409822     Anna Blyumgard           Ryssland                         11:04 
      980813     Vilma Persson            OK Skogsfalken                   11:07 



     D10  (13)    2310 m                         

      426791     Elsie Oskarsson          Skogsvandrarna                   11:02 
      990730     Ellen Andersson          Stigmännen Karlshamns OK         11:05 
      990844     Sofie Persson            Härlövs IF                       11:08 
      438133     Johanna Wilhelmsson      OK Dacke                         11:11 
      507000     Elin Svensson            OK Älme                          11:14 
      347200     Hilda Axelsson           FK Göingarna                     11:17 
       28547     Irmalinn Nilsson         Härlövs IF                       11:20 
      426792     Elin Oskarsson           Skogsvandrarna                   11:23 
      632800     Ellen Wahlbom            OK Orion                         11:26 
      420173     Klara Andersson          Härlövs IF                       11:29 
       30009     Ebba Berglin             OK Dacke                         11:32 
      245223     Matilda Rylander         FK Göingarna                     11:35 
      239843     Maja Tenghagen           Härlövs IF                       11:38 



     U2  (3)      2310 m              Start: 10: 

      516516     Melvin Nilsson           Härlövs IF                       10:30 
      340623     Ida Sigvant              OK Skogsfalken                   10:30 
      330930     Jessica Arvidsson        Växjö OK                         10:30 



     Öppen 4  (1) 3600 m                         

      438663     Christer Svensson        Ronneby OK                       10:30 



     Öppen 5  (1) 4150 m                         

      258547     Göran Rylander           FK Göingarna                     10:30 



     Öppen 6  (1) 4810 m                         

      402825     Fredrik Oskarsson        Skogsvandrarna                   10:30 



     H 17-20  (2) 6020 m                         

      900430     Johan Larsson            Hässleholms OK                   11:02 
      209560     Adam Persson             OK Älme                          11:05 



     D 17-20  (4) 4150 m                         

     1333351     Banga Balnaite           Litauen                          11:00 
       12212     Elaine Olausson          OK Orion                         11:03 
     1333350     Milda Cerneckyte         Litauen                          11:06 
     1333352     Ruta Pareigyte           Litauen                          11:09