Vilselöpet 2012-10-21sö 2012-10-21 14:32
Resultatskapad av OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2012

 
H80 (5)2,9 km9 K
PlNamnKlubbTid
1Lars-Erik MalmqvistVäxjö OK51:33
2Bengt EdvardssonOK Torfinn55:43
3Ingvar PeterssonHässleholms OK1:02:04
4Sture JanssonEmmaboda Verda OK1:10:51
5Gunnar ElfversonKalmar OK1:31:33
 
 
 
H75 (9)3,4 km11 K
PlNamnKlubbTid
1Leif SjögrenOK Orion45:33
2Bo BengtssonHässleholms OK48:07
3Werner TörnblomVäxjö OK50:55
4Johan JanssonVäxjö OK53:47
5Bernt PeterssonAlvesta SOK55:03
6Gillis AlmVäxjö OK1:01:25
7Bengt PeterssonOK Älme1:01:48
8Evald JohanssonLessebo OK1:24:05
 
Bertil ÅkessonVäxjö AISej fullf.
 
 
 
H70 (28)3,8 km12 K
PlNamnKlubbTid
1Stig KarlssonLessebo OK45:58
2Roland OffrellFrosta OK46:36
3Kjell MånssonRonneby OK47:09
4Bengt NilssonAlvesta SOK47:18
5Kurt BergstrandLessebo OK47:30
6Bertil ErikssonStigmännen Karlshamns OK48:21
7Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK49:23
8Anders CarlssonSkåneslättens OL49:56
9Erling LarssonHässleholms OK50:40
10Bo WadensjöFK Finn52:43
11Lars LindénOK Gynge54:25
12Hubert HugossonOK Gynge55:17
13Inge NilssonOK Älme55:19
14Rolf HallbergFK Finn56:02
15Sven JonassonOK Skogsfalken1:01:11
16Gunnar SandströmOK Pan-Kristianstad1:01:23
17Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK1:03:17
18Roland ErikssonHästveda OK1:05:15
19Rolf AnglertOK Orion1:07:30
20Brodde NilssonOK Skogsfalken1:08:23
21Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstad1:09:40
22Roland EdvinssonFK Göingarna1:12:10
 
Sten JohanssonOK SkogsfalkenFelst.
Torsten ClaessonOK Älmeej fullf.
Raimo SalminenOK Pan-Kristianstadej start
Björn LinnersjöOK Orionej start
Stig KarlssonTorsås OKej start
Göran ThourVärend GN OLej start
 
 
 
H65 (20)4,3 km12 K
PlNamnKlubbTid
1Leif SandgrenFrosta OK37:02
2Tommy OlssonOK Dacke40:19
3Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK41:10
4Nils KarlssonVäxjö AIS43:12
5Kent EkdahlEmmaboda Verda OK47:15
6Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK49:29
7Leif LindströmNybro OK49:58
8Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK50:48
9Waste ByströmOK Virdarna53:16
10Jan PerssonYstads OK54:46
11Leif AlfredssonVäxjö AIS57:15
12Christer GrönbladHärlövs IF57:34
13Björn NordströmHässleholms OK59:00
14Kenneth ArvidssonAlvesta SOK1:02:46
15Leif KarlssonFrosta OK1:03:12
16Göran KarlssonLessebo OK1:05:17
17Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OK1:05:26
 
Benkt AndersonLunds OKej start
Göran SvenssonFK Finnej start
Ingemar AnderssonOK Orionej start
 
 
 
H60 (14)4,8 km14 K
PlNamnKlubbTid
1Kenneth FagerFK Vittus53:15
2Bill SchölinTockarps IK53:42
3Göran JohnssonSkåneslättens OL54:14
4Bengt AspvallRonneby OK54:15
5Kenth SundgrenSkåneslättens OL55:42
6Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK55:46
7Gert OlssonSkåneslättens OL57:49
8Emil OlesenFIF Hillerød Orientering1:00:41
9Ronald McGrailHjärnarps GH OL1:05:40
10Bo JanssonStigmännen Karlshamns OK1:11:50
11Bjarne S. JensenFIF Hillerød Orientering1:27:08
12Kent SvenssonOK Skogsfalken1:31:44
13Nils-Erik BondessonFrosta OK1:44:00
 
Lennart AnderssonOK Orionej start
 
 
 
H55 (10)5,3 km14 K
PlNamnKlubbTid
1Ola SvenssonOK Orion49:23
2Sven-Inge SvenssonHässleholms OK52:33
3Torgny OttossonOK Torfinn57:00
4Per NilssonStigmännen Karlshamns OK57:53
5Per Arne EvaldssonOK Gynge1:00:52
6Bo SalomonssonKalmar OK1:01:50
7Stellan MartinssonOK Tyringe1:01:51
8Stefan NilssonStigmännen Karlshamns OK1:02:08
9Lars MartinssonRonneby OK1:06:54
 
Leif LindauOK Torfinnej start
 
 
 
H50 (9)5,7 km15 K
PlNamnKlubbTid
1Elis BengtssonMalungs OK Skogsmårdarna48:29
2Pontus LarssonOK Skogsfalken52:05
3Göran MånssonOK Dacke52:23
4John E ErikssonVäxjö OK56:28
5Jan AnderssonKalmar OK58:01
6Jan KarlssonVäxjö OK1:04:41
7Sverker ErikssonOK Gynge1:11:27
8Reino ÖrnMarkaryds FK1:14:50
 
Thommy BergmanStigmännen Karlshamns OKej start
 
 
 
H45 (15)6,4 km15 K
PlNamnKlubbTid
1Stefan BerglinOK Dacke46:43
2Mats AnderssonOK Orion49:10
3Niklas EdvardssonHästveda OK49:45
4Johan AnderssonOK Skogsfalken49:50
5Rasmus OedumOK Øst Birkerød49:59
6Jonas PerssonTorsås OK51:47
7Peter EkdahlEmmaboda Verda OK51:49
8Tomas KarlssonKexholms SK55:37
9Lars PerssonOK Skogsfalken58:21
10Per-Åke NilssonFK Göingarna58:52
11Håkan ErikssonHästveda OK1:00:14
12Håkan FranssonRonneby OK1:10:06
13Lars ElfversonKalmar OK1:11:58
14Patrik FranssonEmmaboda Verda OK2:20:36
 
Anders BlomqvistOK SkogsfalkenFelst.
 
 
 
H40 (9)7,2 km15 K
PlNamnKlubbTid
1Henrik BerlinOK Orion49:33
2Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna53:34
3Johan GybergOK Skogsfalken54:37
4Magnus LarssonOK Dacke55:23
5Åke LarssonStigmännen Karlshamns OK58:15
6Magnus TrofastBredaryds SOK59:29
7Jonas K JohanssonOK Skogsfalken1:13:14
8Filip SjöforsOK Älme1:13:47
9Peter LiljedahlOK Skogsfalken1:57:18
 
 
 
H35 (3)7,8 km15 K
PlNamnKlubbTid
1Ulrik KarlssonMotala AIF OL1:05:56
2Simon SjöforsOK Älme1:16:45
3Andreas JohanssonOK Älme1:30:12
 
 
 
H21 (22)9,6 km18 K
PlNamnKlubbTid
1Henrik JanssonIK Hakarpspojkarna1:04:00
2Måns SandgrenOK Orion1:05:23
3Olof SandgrenOK Orion1:08:39
4Philip PerssonOK Orion1:09:04
5Håkan GunnarssonFK Göingarna1:11:07
6Johan WennermarkOK Skogsfalken1:14:33
7Björn AnderssonOK Dacke1:16:09
8Fredrik WennermarkOK Skogsfalken1:17:04
9Patrik SjökvistOK Orion1:19:06
10Mikael PihlLunds OK1:21:15
11Lucian SemeniucFK Finn1:22:58
12Erik BengtssonOK Skogsfalken1:24:01
13Joel Käll-KarlssonLinköpings OK1:25:01
14Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK1:28:12
15Johan EngströmOK Orion1:28:14
16Måns FaxénVäxjö OK1:28:46
17Eric HanssonIK Hakarpspojkarna1:29:30
18Alan SemeniucFK Finn1:32:52
 
Isak BergmanOK SkogsfalkenFelst.
Henric HöglindOK Pan-KristianstadFelst.
Torgny LindströmRonneby OKej start
Johan SandlundOK Njudungej start
 
 
 
H18 (9)6,4 km15 K
PlNamnKlubbTid
1Martin NilssonStigmännen Karlshamns OK45:50
2Edvin SmedbergOK Skogsfalken48:29
3Joakim SvenssonOK Älme54:22
4Robin LarssonFK Göingarna57:13
5Mattias JacobssonMalmö OK1:04:14
6Andreas HenryssonOK Dacke1:12:30
7Felix PerssonOK Skogsfalken1:21:23
8Daniel PoschSol Tranås1:22:23
 
Erik AnderssonStigmännen Karlshamns OKFelst.
 
 
 
H16 (5)5,3 km14 K
PlNamnKlubbTid
1Ola AnderssonStigmännen Karlshamns OK46:39
2Henrik JohannessonRonneby OK46:47
3Lukas LundgrenVäxjö OK51:08
4Albin EvertssonVäxjö OK1:05:03
 
David GunnarssonIK Hakarpspojkarnaej fullf.
 
 
 
H14 (5)3,7 km13 K
PlNamnKlubbTid
1Filip TrofastBredaryds SOK32:03
2Victor HanssonJönköpings OK35:21
3Isac EricssonVäxjö OK35:22
4Albin HenryssonOK Dacke36:08
 
Rasmus ErikssonOK Vilse 87ej fullf.
 
 
 
H12 (8)3,0 km10 K
PlNamnKlubbTid
1Gustav ÅmanOK Vilse 8726:20
2Soeren Thrane OedumOK Øst Birkerød27:33
3Anton Johansson GlivessonRonneby OK27:41
4Simon GiselssonRonneby OK35:27
5Gustav OlssonTorsås OK37:33
6Max KärvhagOK Skogsfalken45:08
7Jonathan LjungbergOK Skogsfalken57:54
 
Viktor ErikssonOK Vilse 87ej fullf.
 
 
 
H10 (8)2,5 km10 K
PlNamnKlubbTid
1Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna21:12
2Max PerssonOK Skogsfalken22:07
3Herman AlbinssonOK Skogsfalken28:39
4Emil ViktorssonOK Skogsfalken32:38
5Sebastian KullbergOK Skogsfalken32:52
6Joel AugustssonOK Skogsfalken33:48
7Hugo DanielssonOK Skogsfalken34:10
8Nils GybergOK Skogsfalken48:44
 
 
 
D75 (3)2,9 km9 K
PlNamnKlubbTid
1Kerstin GranstedtOK Pan-Kristianstad47:26
2Karin LexellOK Torfinn55:31
3Laila MalmqvistVäxjö OK1:13:38
 
 
 
D65 (16)3,4 km11 K
PlNamnKlubbTid
1Birgitta OlssonRonneby OK39:35
2Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK45:39
3Ulla HåkanssonOK Gynge52:16
4Berit ByströmOK Virdarna55:54
5Solbritt GustafssonOK Virdarna58:54
6Helen AndertoftMarkaryds FK1:00:06
7Gunilla GrönbladHärlövs IF1:02:04
8Barbro NilssonAlvesta SOK1:04:57
9Ellbritt SvenssonFK Finn1:08:53
10Marianne CarlssonSkåneslättens OL1:13:04
11Brita DahlbergHässleholms OK1:15:34
12Margret CarlssonOK Skogsfalken1:16:43
13Agneta BernboOK Orion1:38:49
 
Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstadej start
Torill SvendsenLunds OKej start
Harriet KarlssonTorsås OKej start
 
 
 
D60 (11)3,4 km11 K
PlNamnKlubbTid
1Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK41:44
2Inger GlansOK Torfinn43:29
3Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK45:20
4Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK45:36
5Lisbeth DamsgaardHjärnarps GH OL46:04
6Kristin JohanssonOK Dacke58:01
7Eva ArvidssonAlvesta SOK58:50
8Karin PerssonOK Tyringe59:33
9Kristina FranssonOK Virdarna1:03:51
10Birgit H. JensenFIF Hillerød Orientering1:45:30
 
Ann-Helen LinnersjöOK Orionej start
 
 
 
D50 (12)3,8 km12 K
PlNamnKlubbTid
1Ann NilssonMarkaryds FK44:09
2Lena Sandgren SwartzOK Orion44:33
3Britt-Marie BengtssonFK Åsen46:22
4Agneta ErforsOK Torfinn47:39
5Bente KällVäxjö OK48:30
6Kristina JohanssonKalmar OK48:44
7Birgitta NilssonStigmännen Karlshamns OK51:03
8Pernilla LarssonOK Skogsfalken52:40
9Kati NémethStigmännen Karlshamns OK1:00:44
10Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK1:01:05
11Eva Konring OlesenFIF Hillerød Orientering1:15:14
12Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK1:16:21
 
 
 
D45 (7)4,3 km12 K
PlNamnKlubbTid
1Christina SmedbergOK Skogsfalken36:55
2Ingrid JohanssonLaholms IF OK47:25
3Cecilia LingerudOK Skogsfalken57:56
4Agneta Hallberg-HanssonJönköpings OK58:48
5Gunilla GustavssonOK Orion1:00:27
6Barbro KärvhagOK Skogsfalken1:04:17
7Karin JohanssonFK Göingarna1:47:16
 
 
 
D40 (5)4,3 km12 K
PlNamnKlubbTid
1Jessica BjörckOK Älme43:36
2Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna44:15
3Josefine AlbinssonOK Skogsfalken51:03
4Christina OlssonSkåneslättens OL56:21
 
Kristina BerlinOK Orionej start
 
 
 
D35 (2)5,7 km15 K
PlNamnKlubbTid
1Eva PerssonVäxjö OK1:21:03
2Anna EliassonOK Skogsfalken1:23:28
 
 
 
D21 (7)6,6 km14 K
PlNamnKlubbTid
1Helena LindénVäxjö OK58:51
2Sarah LindströmRonneby OK1:03:56
3Maja AnderssonOK Orion1:07:52
4Katarina LindénVäxjö OK1:08:20
5Charlotte ThraneOK Øst Birkerød1:10:09
6Maria JohanssonTorsås OK1:14:09
 
Louise FurubomVäxjö OKej start
 
 
 
D16 (8)4,3 km12 K
PlNamnKlubbTid
1Sara JosarpFK Friskus-Varberg43:52
2Julia HedOK Skogsfalken49:10
3Louise LundgrenVäxjö OK49:26
4Klara AndrénTibro OK59:15
5Olivia NilssonOK Älme1:05:12
6Astrid NormanOK Skogsfalken1:11:57
 
Viktoria EnarssonOK SkogsfalkenFelst.
Ylva ChristenssonOK Skogsfalkenej fullf.
 
 
 
D14 (2)3,7 km13 K
PlNamnKlubbTid
1Vilma PerssonOK Skogsfalken35:14
2Ellen AnderssonStigmännen Karlshamns OK47:08
 
 
 
D12 (8)3,0 km10 K
PlNamnKlubbTid
1Hanna JohannessonRonneby OK25:44
2Elin SvenssonOK Älme30:19
3Ebba BerglinOK Dacke31:43
4Alicia LundgrenVäxjö OK34:48
5Kajsa AnderssonOK Orion37:04
6Johanna WilhelmssonOK Dacke44:16
7Emma SandersonOK Dacke2:00:36
 
Ellen WahlbomOK Orionej start
 
 
 
D10 (12)2,5 km10 K
PlNamnKlubbTid
1Klara AnderssonOK Orion17:05
2Elin EmilssonOK Skogsfalken21:46
3Tova DanielssonOK Skogsfalken22:45
4Linn KarlssonOK Vilse 8724:18
5Emma EmilssonOK Skogsfalken25:52
6Lisa OlssonTorsås OK28:28
7Elina LiljedahlOK Skogsfalken29:42
8Vilmalee Suwan KuuselaOK Vilse 8730:10
9Ella SöderbergOK Skogsfalken31:42
10Elvira LjungbergOK Skogsfalken33:42
 
Nellie NilssonOK Orionej start
Ina ÅmanOK Vilse 87ej start
 
 
 
U2 (8)2,5 km10 K
PlNamnKlubbTid
1Hugo LarssonOK Dacke20:26
2Ebba ZätterbergOK Vilse 8722:44
3Beata FranssonEmmaboda Verda OK28:26
4Damien HammarströmOK Dacke28:47
5Anna ViktorssonOK Skogsfalken34:37
5Emil AlbinssonOK Skogsfalken34:37
7Hilda KideniusOK Vilse 8736:42
8Axel SandströmOK Pan-Kristianstad37:36
 
 
 
U1 (4)1,9 km10 K
PlNamnKlubbTid
1Emma LarssonOK Dacke17:51
2Maja FranssonRonneby OK17:58
3Emma ZettervallOK Dacke21:18
4Ossian HammarströmOK Dacke22:09
 
 
 
Inskolning (7)1,9 km10 K
PlNamnKlubbTid
Elias OlssonOK Vilse 87Godk.
Emil OlssonOK Vilse 87Godk.
Alfred OlssonOK Vilse 87Godk.
Agnes BerlinOK OrionGodk.
Albin EmilssonOK SkogsfalkenGodk.
Agnes ZätterbergOK Vilse 87Godk.
 
Ludvig FranssonEmmaboda Verda OKFelst.
 
 
 
Öppen motion 1 (3)2,5 km10 K
PlNamnKlubbTid
1Kerstin JönssonVäxjö AIS45:04
2Stig SvenssonOK Virdarna49:35
3Albin TagessonFK Finn54:58
 
 
 
Öppen motion 2 (1)3,6 km14 K
PlNamnKlubbTid
1Marie FranssonRonneby OK39:52
 
 
 
Öppen motion 3 (19)3,0 km10 K
PlNamnKlubbTid
1Björn ZettervallOK Dacke39:11
2Gunnel HenryssonOK Dacke47:22
3Per-Inge ErikssonStigmännen Karlshamns OK47:57
4Jonas KullbergOK Skogsfalken55:36
5Ann-Marie LjungbergOK Skogsfalken57:58
6Göte NilssonRonneby OK58:04
7Eva KullbergOK Skogsfalken1:01:14
8Eva BlomqvistOK Skogsfalken1:01:18
9Jenny GummessonOK Vilse 871:05:22
10Conny JohanssonLaholms IF OK1:16:31
11Gunilla LagerlöfStigmännen Karlshamns OK1:29:16
12Leif SandströmStigmännen Karlshamns OK1:29:25
13Eivor NydahlStigmännen Karlshamns OK1:32:25
14Jan DahlbergHässleholms OK1:32:35
15Pernilla FranssonEmmaboda Verda OK1:35:20
16Birgitta PeterssonAlvesta SOK1:42:53
 
Karin WiderbergOK SkogsfalkenFelst.
Rosita KarlssonVäxjö AISFelst.
Inga-Britt BengtssonOK Pan-Kristianstadej fullf.
 
 
 
Öppen motion 4 (2)4,0 km14 K
PlNamnKlubbTid
1Stefan KarlssonOK Älme1:16:19
 
Christer SjöforsOK Älmeej fullf.
 
 
 
Öppen motion 5 (9)3,7 km13 K
PlNamnKlubbTid
1Conny BerggrenVäxjö AIS44:18
2Magnus EmilssonOK Skogsfalken53:24
3Ingela AnderssonOK Orion59:35
4Agneta PeterssonRonneby OK1:02:11
5Bengt AnnerödOK Skogsfalken1:16:42
6Rolf NilssonAndrarums IF1:21:48
7Stefan NormanKalmar OK1:24:07
8Lena KarlssonOK Skogsfalken1:26:05
 
Christina NilssonAndrarums IFFelst.
 
 
 
Öppen motion 6 (5)5,7 km15 K
PlNamnKlubbTid
1Niklas ThörnOK Vilse 8747:12
2Mikael PerssonFK Göingarna56:57
3Aymonn AnderssonOK Dacke1:16:34
4Magnus JohanssonFM1:18:25
5Kjell SvenssonOK Älme1:28:20
 
 
 
Öppen motion 7 (21)3,4 km11 K
PlNamnKlubbTid
1Lina PerssonOK Skogsfalken43:05
2Anders WetterlingStigmännen Karlshamns OK45:44
3Christer SvenssonRonneby OK47:18
4Lena StrandMarkaryds FK47:19
5Agneta EmilssonOK Skogsfalken51:43
6Ronny CarlssonOK Skogsfalken53:00
7Pi PerssonOK Orion53:33
8Per-Ola MelanderStigmännen Karlshamns OK53:46
9Eva GustavssonAlvesta SOK54:53
10Thorwald FranssonOK Virdarna56:00
11Åsa JosarpFK Friskus-Varberg57:05
12Matts TenlandAndrarums IF58:29
13Caroline PerssonAndrarums IF58:32
14Anders HenrikssonOK Skogsfalken59:07
15Ingvar PerssonOK Tyringe59:36
16Stig NydahlStigmännen Karlshamns OK1:05:23
17John-Erik BergstrandVärend GN OL1:06:40
18Pierre DanielssonOK Skogsfalken1:13:25
19Kerstin LarssonOK Pan-Kristianstad1:18:45
20Eva BergstrandVärend GN OL1:25:24
 
Annika JosefssonOK DackeFelst.
 
 
 
Öppen motion 8 (17)4,5 km14 K
PlNamnKlubbTid
1Miri Thrane ØdumOK Pan Århus43:44
2Håkan AnderssonOK Dacke53:41
3Magnus OlssonTorsås OK56:38
4Ebba ThuressonOK Pan-Kristianstad57:29
5Örjan ChristenssonOK Skogsfalken57:32
6Mats WidesjöStigmännen Karlshamns OK1:02:17
7Caterine OlssonTorsås OK1:04:59
8Joakim SorinderOK Skogsfalken1:07:12
9Håkan NilssonMalmö OK1:07:46
10Roland GustavssonAlvesta SOK1:08:12
11Börje NilssonHässleholms OK1:08:44
12Bengt-Göran FrantzStigmännen Karlshamns OK1:12:02
13Sven ThörnkvistTormestorps IF1:17:10
14Ruben EdvardssonHästveda OK1:17:49
15Ingrid SalomonssonSkåneslättens OL1:26:58
 
Annika EricssonVäxjö OKej fullf.
Johan FredrikssonOK Vilse 87ej fullf.
 
 
 
Öppen motion 9 (3)7,2 km15 K
PlNamnKlubbTid
1Karl DannbringSkåneslättens OL54:46
2Maureen Olsson LoLunds OK1:41:07
3Bengt SalomonssonSkåneslättens OL1:45:00
 
 
 
D21 Kort (2)4,8 km12 K
PlNamnKlubbTid
1Sofia GumaeliusTibro OK1:06:46
2Lisa KorallMotala AIF OL1:17:37
 
 
 
H14 Kort (1)3,0 km10 K
PlNamnKlubbTid
1Samuel GiselssonRonneby OK1:05:28
 
 
 
H12 Kort (2)2,5 km10 K
PlNamnKlubbTid
1Samuel KullbergOK Skogsfalken31:45
2Ivar AsplundOK Älme39:09