Ungdomsserie final 2014lö 2014-09-27 17:57
Resultatskapad av OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2014

 
H10 (19)2,5 km 0 Hm12 K
PlNamnKlubbTid
1Linus WernströmRonneby OK15:41
2Ture LiljaRonneby OK17:22
3Melker LarssonOK Orion20:43
4Olof EdvardssonRonneby OK21:50
5Damien HammarströmOK Dacke22:49
6Erik ErikssonOK Skogsfalken24:29
7Nils SwartzOK Orion24:36
8Emil AlbinssonOK Skogsfalken24:42
9Wille WernströmRonneby OK24:43
10Emil Sunnegårdh RingRonneby OK25:30
11Axel BrattOK Orion25:52
12Max BlomkvistFK Vittus26:48
13Kasper FagerFK Vittus32:15
14Vilmer LindströmOK Skogsfalken32:51
15Hugo DanielssonOK Skogsfalken37:01
 
Samuel BilénFK Vittusej fullf.
Oskar EricssonRonneby OKej start
Max JohanssonOK Skogsfalkenej start
Mathias ElmRonneby OKej start
 
 
 
D10 (22)2,5 km 0 Hm12 K
PlNamnKlubbTid
1Emma EmilssonOK Skogsfalken16:11
2Ina ÅmanOK Vilse 8718:34
3Lisa SwartzOK Orion18:39
4Vilma EngströmOK Orion19:15
5Maja BäcklundRonneby OK20:02
6Emma LarssonOK Dacke20:52
7Emma ZettervallOK Dacke21:22
8Ellida StengårdOK Dacke23:11
9Emma NorlinStigmännen Karlshamns OK23:29
10Anna ViktorssonOK Skogsfalken26:01
11Frida JönssonOK Vilse 8727:07
12Lova KronmarFK Vittus29:13
13Josefina AndraeOK Vilse 8742:04
14Embla ThorénRonneby OK55:34
15Thea LewisOK Vilse 8755:43
 
Alice ÅmanOK Vilse 87ej fullf.
Moa ArvidssonOK Vilse 87ej start
Edith DomeijOK Dackeej start
Wilma SandersonOK Dackeej start
Kerstin DomeijOK Dackeej start
Emelie JohnssonOK Vilse 87ej start
My FridströmOK Dackeej start
 
 
 
U2 (22)2,7 km 0 Hm11 K
PlNamnKlubbTid
1Martin JohanssonRonneby OK25:23
2Simon SilverskärFK Vittus33:17
3Emmie PerssonStigmännen Karlshamns OK39:34
4Samuel SvantessonOK Orion39:58
5Melker OlssonStigmännen Karlshamns OK40:09
6Rasmus OttossonRonneby OK44:44
7Leo HaraldssonStigmännen Karlshamns OK47:02
8Edvin AnderssonStigmännen Karlshamns OK48:45
9Ella AnderssonStigmännen Karlshamns OK48:52
10Leonard LydellStigmännen Karlshamns OK50:13
11Axel HolswilderFK Vittus54:49
12Theo WidellOK Orion57:07
13Lukas Andersson ÖstsjöOK Dacke1:00:44
14Felix MellqvistStigmännen Karlshamns OK1:15:15
15Ebba WidellOK Orion1:16:37
 
Oscar EdvardssonRonneby OKej fullf.
Lukas BerntssonStigmännen Karlshamns OKej start
Zacharias ÅkerlundStigmännen Karlshamns OKej start
Emmy MadsenRonneby OKej start
Sara OlofssonRonneby OKej start
Pontus LindströmRonneby OKej start
Viktor Lingerud SorinderOK Skogsfalkenej start
 
 
 
U1 (55)1,9 km 0 Hm9 K
PlNamnKlubbTid
1Eddie KarlssonOK Vilse 8711:47
2Matilda SöderbergOK Skogsfalken14:18
3Stepan KhakimovFK Vittus14:27
4Julia AnderssonRonneby OK15:29
5Hannah JosefssonOK Skogsfalken15:41
6Carl Johansson GlivessonRonneby OK15:45
7Linar JonassonFK Vittus15:56
8Hanna BäcklundRonneby OK16:14
9Elin SaleskogRonneby OK16:40
10Elias KronmarFK Vittus16:46
11Victor JosefssonOK Skogsfalken17:10
12Olof Savmyr OlssonOK Skogsfalken17:58
13Alexia WaldschmidtStigmännen Karlshamns OK18:14
14Emilia SöderbergOK Skogsfalken18:33
15Albin EmilssonOK Skogsfalken18:53
16Inez OlssonOK Skogsfalken19:11
17David MilendahlFK Vittus19:24
18Louise EdvardssonRonneby OK19:29
19Noa HolmaOK Skogsfalken19:52
20Hugo FlinkOK Orion20:24
21Tioma Persson-HorvatOK Vilse 8720:30
22Hedda GillbergOK Skogsfalken21:01
23Agnes Savmyr OlssonOK Skogsfalken21:06
24Olle BlomkvistFK Vittus22:10
25Hugo DuvbornOK Vilse 8722:16
26Johanna WäcklénStigmännen Karlshamns OK22:35
27Noah MulariOK Vilse 8722:36
28Selma LeopoldOK Orion22:42
29Erik LeopoldOK Orion22:49
30Vincent AlmgrenOK Dacke22:51
31Angelina LydinRonneby OK26:19
32Noah BilénFK Vittus28:59
33Felix JohanssonRonneby OK29:30
34Alexander OhlssonOK Vilse 8731:28
35Tuva OttossonOK Vilse 8732:07
36Tina IvarssonOK Dacke34:12
37Oscar RovergårdOK Dacke34:17
38Viktor EricsonOK Vilse 8736:37
 
Isabell RosenbergOK Vilse 87Felst.
Erik ZettervallOK DackeFelst.
Tuva BohlinOK Skogsfalkenej start
Elin Ina KarlssonStigmännen Karlshamns OKej start
Märtha GillbergOK Skogsfalkenej start
Svante BohlinOK Skogsfalkenej start
Malva LarssonOK Orionej start
William MörkStigmännen Karlshamns OKej start
Maja FranssonRonneby OKej start
Mirja SilverskärFK Vittusej start
Filip MyrénOK Orionej start
Millie ArvidssonOK Vilse 87ej start
Jakob ElmRonneby OKej start
Erik JohanssonOK Skogsfalkenej start
Wilma JolinRonneby OKej start
Asta PalmgrenRonneby OKej start
Arvid EricssonRonneby OKej start
 
 
 
Inskolning (41)1,5 km 0 Hm7 K
PlNamnKlubbTid
Hjalmar HervénOK OrionGodk.
Jonathan ConradssonStigmännen Karlshamns OKGodk.
Alexander WestlundOK Vilse 87Godk.
Olle SaleskogRonneby OKGodk.
Isak NorlinStigmännen Karlshamns OKGodk.
Emilia HåkanssonOK OrionGodk.
Matilda KokkonenOK Vilse 87Godk.
Vidar HaraldssonStigmännen Karlshamns OKGodk.
Ebba PerssonStigmännen Karlshamns OKGodk.
Elvira PerssonStigmännen Karlshamns OKGodk.
Klara OlssonStigmännen Karlshamns OKGodk.
Vilgot GillbergOK SkogsfalkenGodk.
Alvar KullbergOK SkogsfalkenGodk.
Anton KullbergOK SkogsfalkenGodk.
Silas JanzonOK Vilse 87Godk.
Hugo BäcklundRonneby OKGodk.
Malte AxelssonOK Vilse 87Godk.
Olle HåkanssonRonneby OKGodk.
Calle OttossonOK Vilse 87Godk.
Viggo LewisOK Vilse 87Godk.
Annie OscarssonOK OrionGodk.
Elsa EngströmOK OrionGodk.
Linnea HedmanOK DackeGodk.
Klara StengårdOK DackeGodk.
Alva EngströmOK OrionGodk.
Elias LindströmRonneby OKGodk.
Filip AxelssonOK Vilse 87Godk.
 
Coralie Persson-HorvatOK Vilse 87ej start
Isak KarlssonStigmännen Karlshamns OKej start
Erik WaldschmidtStigmännen Karlshamns OKej start
Nora SaarOK Vilse 87ej start
Melora Persson-HorvatOK Vilse 87ej start
Nanna SundelinOK Orionej start
Olivia MyrénOK Orionej start
Max ArvidssonOK Vilse 87ej start
Molly DuvbornOK Vilse 87ej start
Tekla DalekeOK Orionej start
David JohanssonOK Skogsfalkenej start
Arvid OlssonStigmännen Karlshamns OKej start
Oskar JolinRonneby OKej start
Meja HåkanssonRonneby OKej start
 
 
 
Öppen motion 2 (6)3,6 km 0 Hm12 K
PlNamnKlubbTid
1Linda LarssonOK Dacke26:41
2Maria GummessonOK Dacke31:59
3Johnny ConradssonStigmännen Karlshamns OK46:39
4Katarina SundelinOK Orion1:04:01
5Elina SandströmWaxholms OK1:05:26
 
Peter StengårdOK DackeFelst.
 
 
 
Öppen motion 3 (16)3,0 km 0 Hm9 K
PlNamnKlubbTid
1Paul OlssonOK Skogsfalken27:10
2Anders LeopoldOK Orion27:36
3Anders SundelinOK Orion28:29
4Jörn AntonischkiOK Orion31:54
5Ola OlssonOK Skogsfalken35:21
6Sven Olle SöderbergOK Skogsfalken36:37
7Marko KokkonenOK Vilse 8737:23
8Olle RingRonneby OK40:31
9Pia ThörnOK Vilse 8742:16
10Bengt LindblomStigmännen Karlshamns OK45:32
11Anneli ErikssonOK Vilse 8754:03
12Helene NilssonStigmännen Karlshamns OK55:09
13Lena Sandgren SwartzOK Orion55:39
14Ann-Marie HanssonRonneby OK59:27
15Helena BlomsterRonneby OK59:29
 
Fredrik SilverskärFK VittusEj godk.
 
 
 
Öppen motion 6 (26)5,2 km 0 Hm14 K
PlNamnKlubbTid
1Ola AnderssonStigmännen Karlshamns OK29:49
2Torgny LindströmRonneby OK30:53
3Yuri OmelchenkoOK Orion32:02
4Thomas JohannessonRonneby OK33:36
5Jon NilssonRonneby OK40:54
6Gustav BäcklundRonneby OK41:32
7Ulrika HermanssonOK Orion46:03
8Anders NilssonOK Orion49:11
9Jonas K JohanssonOK Skogsfalken49:41
10Peter WilhelmssonOK Dacke50:10
11Mikael WahlbomOK Orion50:26
12Markus AlmgrenOK Dacke50:48
13Lars ThorénRonneby OK54:42
14Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OK55:02
15Annika JosefssonOK Dacke56:01
16Fredrik HåkanssonRonneby OK59:22
17Helena GummessonOK Dacke59:25
18Ulrik JohanssonRonneby OK59:27
19Roger FridRonneby OK1:02:34
20Susanne JohannessonRonneby OK1:06:52
21Björn ZettervallOK Dacke1:08:43
22Peter LiljedahlOK Skogsfalken1:15:35
23Pär-Ola KellermanOK Orion1:26:21
 
Magnus GraadRonneby OKej fullf.
Sven GybergOK Skogsfalkenej fullf.
Erik EdénWaxholms OKej start
 
 
 
H16 Kort (9)4,0 km 0 Hm11 K
PlNamnKlubbTid
1Alexander GraadRonneby OK35:12
2Mathias BlomsterRonneby OK36:27
3Samuel GiselssonRonneby OK1:21:59
 
Hampus JärnboStigmännen Karlshamns OKej start
Love OlssonRonneby OKej start
Albin HenryssonOK Dackeej start
Oscar JohanssonOK Dackeej start
Andreas JonssonOK Dackeej start
Emil PetterssonOK Dackeej start
 
 
 
H14 Kort (12)3,0 km 0 Hm9 K
PlNamnKlubbTid
1Simon GiselssonRonneby OK22:05
2Gustav ÅmanOK Vilse 8722:11
3Aron ThorénRonneby OK24:17
4Anton Johansson GlivessonRonneby OK26:32
5Samuel HåkanssonRonneby OK28:20
6Jonathan LjungbergOK Skogsfalken32:01
7Samuel KullbergOK Skogsfalken45:27
8Erik HanssonFK Vittus46:58
9Simon LångströmFK Vittus53:11
10Jakob NilssonStigmännen Karlshamns OK55:01
 
Viktor PeterssonOK Skogsfalkenej start
Max KärvhagOK Skogsfalkenej start
 
 
 
H12 Kort (24)2,7 km 0 Hm11 K
PlNamnKlubbTid
1Maxim OmelchenkoFK Vittus19:03
2Anton TörnqvistFK Vittus19:11
3Arvid KronmarFK Vittus19:22
4Arvid BlomsterRonneby OK19:31
5Albin LiljaRonneby OK20:02
6Hugo LarssonOK Dacke20:49
7Max PerssonOK Skogsfalken21:35
8Erik OscarssonOK Orion21:57
9Filip HåkanssonOK Orion24:32
10Fabian AnderssonRonneby OK26:42
11Herman AlbinssonOK Skogsfalken27:33
12Emil ViktorssonOK Skogsfalken28:03
13Arvid JönssonOK Vilse 8728:44
14Sebastian KullbergOK Skogsfalken29:29
15Gabriel HåkanssonRonneby OK30:13
16Jakob WilhelmssonOK Dacke31:03
17Albin NilssonOK Dacke33:09
18Nils GybergOK Skogsfalken37:57
19Simon WäcklénStigmännen Karlshamns OK39:59
20Linus OttossonRonneby OK43:32
21Johannes ConradssonStigmännen Karlshamns OK44:33
22Erik SundelinOK Orion1:03:40
 
Simon ElmRonneby OKej start
Andre KarlssonRonneby OKej start
 
 
 
D16 Kort (6)4,0 km 0 Hm11 K
PlNamnKlubbTid
1Ellen AnderssonStigmännen Karlshamns OK34:13
2Kajsa AnderssonOK Orion36:02
3Vilma PerssonOK Skogsfalken36:11
4Myrra CarlssonOK Orion36:12
5Johanna WilhelmssonOK Dacke1:13:51
 
Linnea DagsbergOK Orionej start
 
 
 
D14 Kort (13)3,0 km 0 Hm9 K
PlNamnKlubbTid
1Hanna JohannessonRonneby OK21:47
2Ellen WahlbomOK Orion23:36
3Hanna Sunnegårdh RingRonneby OK26:46
4Louise LagerkvistRonneby OK28:15
5Astrid KellermanOK Orion28:49
6Elin RambergOK Orion31:03
7Matilda GraadRonneby OK32:25
8Annie FridRonneby OK32:31
9Martina SundelinOK Orion1:19:57
 
Vanja BökmanRonneby OKej start
Tova EricssonRonneby OKej start
Lovisa JohanssonOK Dackeej start
Emma SandersonOK Dackeej start
 
 
 
D12 Kort (15)2,7 km 0 Hm12 K
PlNamnKlubbTid
1Elin EmilssonOK Skogsfalken17:57
2Linn KarlssonOK Vilse 8718:27
3Tova DanielssonOK Skogsfalken20:44
4Nellie NilssonOK Orion22:00
5Amanda SvenssonOK Orion23:36
6Ella SöderbergOK Skogsfalken23:46
7Klara AnderssonOK Orion25:31
8Ella BrattOK Orion25:59
9Elvira LjungbergOK Skogsfalken28:30
10Ronja KarlssonRonneby OK31:39
11Elina LiljedahlOK Skogsfalken33:52
12Vilmalee Suwan KuuselaOK Vilse 8734:38
13Jennie FridRonneby OK35:47
14Minna RambergOK Orion37:24
15Lisa EricsonOK Vilse 871:08:44
 
 
 
U3 (2)3,0 km 0 Hm9 K
PlNamnKlubbTid
1Fredrik JohanssonRonneby OK27:41
 
Marcus FranssonRonneby OKej start