Ryssbergsdubbeln, För-SM medel 2015-03-29må 2015-03-30 12:08
Resultatskapad av OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2014

 
H21 Elit (38)6,2 km17 K
PlNamnKlubbTid
1Ola MartnerGöteborg-Majorna OK36:58
2Denys ShcherbakovOK Pan-Kristianstad37:05
3Oleksandr KratovOK Orion37:22
4Simon SmedbergIFK Göteborg39:57
5Edvin SmedbergOK Skogsfalken41:05
6Fredrik NilssonHelsingborgs SOK41:28
7Torgny LindströmRonneby OK41:36
8Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad41:54
9Pontus PeterssonOK Orion42:19
10Pontus KarlssonMarkbygdens OK42:48
11Aleksander BernaciakOK Orion43:05
12Vyacheslav MukhidinovVaregg Fleridrett43:46
13Fabian WennerbergVaregg Fleridrett44:16
14Alan CherryVaregg Fleridrett44:52
15Björn HellrupHelsingborgs SOK45:13
16Isak PrellnerSkåneslättens OL45:26
17Per LenanderVäxjö OK47:00
18David SvenssonSkåneslättens OL47:20
19Vegard Jarvis WestergårdVaregg Fleridrett47:21
20Pontus JohanssonOK Linné48:17
21Fredrik WennermarkOK Skogsfalken48:25
22Jostein KvaklandVaregg Fleridrett48:37
23Petter Marki ErichsenVaregg Fleridrett48:45
24Robert WetterlöfOK Pan-Kristianstad48:59
25Jonatan Rosengre DrakeVaregg Fleridrett49:24
26Håkan GunnarssonFK Göingarna49:59
27Ingemar ErikssonRonneby OK50:27
28Patrik SjökvistOK Orion51:35
29Eric HanssonIK Hakarpspojkarna51:56
30Daniel EvaldssonVäxjö OK53:37
31Tom OlaussonOK Orion53:45
32Jakob EmanderStigmännen Karlshamns OK54:06
33Ørjan Svaland AasVaregg Fleridrett58:03
34Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK59:01
35Marcus BillOK Pan-Kristianstad1:13:11
 
Lucian SemeniucFK Finnej start
Gustaf WennerbergOK Pan-Kristianstadej start
Adam GranstedtIK Hakarpspojkarnaej start
 
 
 
H20 Elit (4)4,6 km15 K
PlNamnKlubbTid
1Theodor WahlbomOK Orion47:24
2Olav EkrheimVaregg Fleridrett57:40
3Robin LarssonFK Göingarna1:03:11
 
Oskar RøenVaregg Fleridrettej start
 
 
 
H18 Elit (13)4,0 km13 K
PlNamnKlubbTid
1Henrik JohannessonRonneby OK27:36
2Ola AnderssonStigmännen Karlshamns OK31:49
3Felix AxelssonMarkbygdens OK34:15
4Oscar JohanssonOK Dacke34:17
5Hampus LarssonFK Göingarna35:41
6Loke AgmarkenHalmstad OK35:54
7Fritjof AxelssonFK Göingarna36:01
8Edvin CarlssonMarkbygdens OK36:29
9Tim OlssonBrattås CK40:40
10Adam SegerslättSkåneslättens OL41:26
11Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken41:41
12Markus Kjærner-SembVaregg Fleridrett46:04
 
Erik ZeilonSkåneslättens OLFelst.
 
 
 
D21 Elit (12)5,3 km15 K
PlNamnKlubbTid
1Nadiya VolynskaOK Orion37:08
2Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad42:23
3Josefin TjernlundOK Vilse 8742:44
4Rebecka OlssonOK Linné42:53
5Cecilia BrattOK Orion43:16
6Emma BergmanGöteborg-Majorna OK44:36
7Eveliina HirvonenPaimion Rasti45:28
8Elin HögstrandMarkbygdens OK47:51
9Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna51:11
10Carolin SvenssonHaninge SOK51:47
11Josefin AnderssonMarkbygdens OK53:48
12Anna HellnerLunds OK1:09:25
 
 
 
D20 Elit (10)4,0 km13 K
PlNamnKlubbTid
1Hedwig HaasSundsvalls OK39:34
2Pim HedbergOK Skogsfalken39:59
3Karoline SønsterudbråtenRaumar Orientering41:29
4Patricia EdgarssonOK Skogsfalken43:35
5Petra OlejnikOK Skogsfalken47:23
6Caroline LindelöwHärlövs IF54:05
7Klara GumaeliusOK Skogsfalken59:04
 
Kristiane Elise OttesenVaregg FleridrettFelst.
Elin CarlssonOK Pan-Kristianstadej start
Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstadej start
 
 
 
D18 Elit (14)3,6 km12 K
PlNamnKlubbTid
1Vilma PerssonOK Skogsfalken32:52
2Myrra CarlssonOK Orion36:14
3Jenny BredfeltLunds OK36:43
4Ingrid Vrålstad LøvåsVaregg Fleridrett37:52
5Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad38:25
6Kårhild H. NordstadVaregg Fleridrett42:37
7Linnea GustafssonOK Gynge44:23
8Elin LundqvistNybro OK44:28
9Lovisa TorstenssonEmmaboda Verda OK45:40
10Line LaurantsenVaregg Fleridrett46:12
11Nellie HenrikssonTormestorps IF46:35
12Cecilia SpångbergLunds OK52:53
13Saga BacktemanLerums SOK58:59
 
Hanna KarlssonMarkbygdens OKej start
 
 
 
H80 (3)2,2 km10 K
PlNamnKlubbTid
1Jan-Eric NelkingFK Åsen46:29
2Inge ÅkessonStigmännen Karlshamns OK59:29
 
Torsten HannrupOK Kompassenej start
 
 
 
H75 (18)2,7 km10 K
PlNamnKlubbTid
1Roland KarlssonRonneby OK30:23
2Erland LingJönköpings OK33:52
3Sivert AxelssonKalmar OK35:46
4Bo SvenssonTockarps IK36:40
5Kurt BergstrandLessebo OK38:29
6Ingemar SvenssonLunds OK38:30
7Ernie BroströmHalmstad OK39:01
8Nils-Åke NilssonHärlövs IF39:55
9Roland EdvinssonFK Göingarna47:45
10Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad51:08
11Gunnar SandströmOK Pan-Kristianstad51:46
12Inge NilssonOK Älme55:22
13Nils-Åke NilssonFK Göingarna59:07
14Kenneth LindborgOK Pan-Kristianstad1:01:14
15Leif SjögrenOK Orion1:04:13
16Sven PerssonTorsås OK1:06:07
 
Ragnar OlssonRonneby OKej fullf.
Göran ThourVärend GN OLej fullf.
 
 
 
H70 (29)3,0 km10 K
PlNamnKlubbTid
1Björn LinnersjöOK Orion30:25
2Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK34:10
3Åke EckerbomIFK Sävsjö35:10
4Göran BengtssonTockarps IK38:41
5Kent EkdahlEmmaboda Verda OK40:34
6Anders BuhréNybro OK41:25
7Leif LindströmNybro OK41:29
8Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad42:43
9Lennart PetterssonBjörkfors GOIF42:53
10Erling EkelöfVärend GN OL44:03
11Waste ByströmOK Virdarna46:14
12Kjell HolmströmBjörkfors GOIF47:03
13Morgan LjungVaggeryds SOK47:57
13Christer GrönbladHärlövs IF47:57
15Bengt-Åke SvenssonIK Ymer48:17
16Bengt BergqvistStigmännen Karlshamns OK49:12
17Kjell MånssonRonneby OK50:07
18Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK50:33
19Nils-Eric EricsonFK Åsen50:46
20Ingemar AnderssonOK Orion51:49
21Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstad52:03
22Bertil OlofssonAndrarums IF53:59
23Bertil OttossonFK Göingarna55:22
24Göran KarlssonLessebo OK55:57
 
Jan JohanssonAndrarums IFFelst.
Sven-Erik ForsellSkåneslättens OLFelst.
Jan HanssonLunds OKej fullf.
Thomas KleistBoxholm-Mjölby OLej fullf.
Ingvar PerssonFK Åsenej start
 
 
 
H65 (32)3,0 km10 K
PlNamnKlubbTid
1Kenth SundgrenSkåneslättens OL34:30
2Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK36:06
3Agne BengtssonOK Kompassen36:14
4Lennart BohmanFK Vittus37:22
5Krister NilssonVäxjö OK38:16
6Ingemar JohanssonVäxjö OK38:51
7Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK39:04
8Bo TuressonOK Bävern39:06
9Johnny GustafssonGamleby OK40:31
10Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OK40:46
11Tommy OlssonOK Dacke41:46
12Jörgen NilssonRonneby OK43:14
13Per EngqvistRonneby OK48:17
14Jan PerssonYstads OK48:50
15Roland NilssonSOK Viljan49:54
16Tommy HeldFK Åsen52:56
17Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK53:03
18Håkan NilssonMalmö OK53:56
19Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OK57:22
20Kent NilssonAndrarums IF59:44
21Leif IngemarssonFK Vittus1:01:08
22Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK1:05:02
23Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK1:08:01
24Nils-Erik BondessonFrosta OK1:14:21
25Anders KumlinIK Ymer1:22:11
 
Lennart AnderssonOK OrionFelst.
Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OKej fullf.
Karl-Evert AnnegårdSOK Viljanej fullf.
Tommy OlaussonSOK Anebyej start
Connie RoslundHässleholms OKej start
Bill SchölinTockarps IKej start
Lars PerssonOK Kompassenej start
 
 
 
H60 (16)3,3 km10 K
PlNamnKlubbTid
1Ken RagnarssonOK Kompassen29:36
2Kent GranqvistVästerviks OK34:00
3Per NilssonStigmännen Karlshamns OK34:55
4Stellan MartinssonOK Tyringe36:06
5Örjan SvahnIFK Mora OK37:40
6Björn PalmLessebo OK38:44
7Ingemar PerssonGamleby OK39:39
8Torgny JohanssonBjörkfors GOIF44:13
9Olle EnforsTockarps IK44:44
10Lennart SmedenmarkRonneby OK50:42
11Sven-Olof SvenssonBjörkfors GOIF52:32
12Roger BergvikVäxjö OK53:04
13Lars MartinssonRonneby OK1:01:33
14Göran LiljequistOK Älme1:10:57
 
Per SvenssonRonneby OKej start
Lars ÖstlinBjörkfors GOIFej start
 
 
 
H55 (17)3,3 km11 K
PlNamnKlubbTid
1Lars SöderlundTormestorps IF26:45
2Torsten BacktemanLerums SOK28:34
3Ove LernåKalmar OK28:45
4Jan NilssonAndrarums IF29:40
5Kent OlssonOK Orion30:57
6Ola SvenssonOK Orion33:02
7Lars MagnussonOK Älme34:51
8Ingemar MånssonRonneby OK36:07
9Håkan ForsmanRonneby OK39:38
10Sverker ErikssonOK Gynge40:11
11Sten SegerslättSkåneslättens OL41:20
12Bo SalomonssonKalmar OK42:05
13Bo JohanssonOK Älme42:17
 
Manfred OlejnikSOK Viljanej start
Mats BrorssonTockarps IKej start
Jan KarlssonVäxjö OKej start
Benjamin ViebkeMalmö OKej start
 
 
 
H50 (13)3,6 km12 K
PlNamnKlubbTid
1Bertil ÅkessonMarkbygdens OK30:29
2Mats AnderssonOK Orion32:12
3Gert JonssonIK Hakarpspojkarna38:01
4Göran MånssonOK Dacke38:20
5Bengt OlssonEslövs FK38:56
6Jonas KarlssonMarkbygdens OK39:52
7Ulf JohanssonOK Dacke45:01
8Anders PetterssonOK Dacke45:28
9Christer NilssonLunds OK52:06
10Tomas NilssonHässleholms OK52:13
11Jan GradinAndrarums IF57:00
12Jan JohanssonSkåneslättens OL1:27:20
13Christer SvenssonRonneby OK1:54:21
 
 
 
H45 (36)3,7 km12 K
PlNamnKlubbTid
1Magnus LarssonFK Göingarna30:16
2Niklas BrattOK Orion30:56
3Patrik RosénVäxjö OK31:48
4Thomas JohannessonRonneby OK32:34
5Anders SelinFK Göingarna33:17
6Niklas EdvardssonHästveda OK34:17
7Fabian LjungqvistLunds OK34:23
8Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna35:11
9Håkan AxelssonFK Göingarna35:37
10Magnus LarsenFK Boken36:15
11Johan HanssonJönköpings OK37:41
12Mats GranstedtIK Hakarpspojkarna38:25
12Tobias BorgerKalmar OK38:25
14Peter HedbergLunds OK39:42
15Magnus ForsbergOK Norrvirdarna39:49
16Dennis TollOK Njudung40:10
17Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad40:42
18Mats BredfeltLunds OK41:45
19Jan-Ove VikingAndrarums IF41:47
20Stefan AgmarkenHalmstad OK41:54
21Mikael WahlbomOK Orion44:39
22Mikael GustafssonOK Gynge45:56
23Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK46:04
24Thomas JohanssonGamleby OK47:06
25Johan JensenSkåneslättens OL48:45
26Björn ZettervallOK Dacke49:15
27Mats JonssonSkåneslättens OL50:29
28Jonas PrellnerSkåneslättens OL52:07
29Thomas LåstbomHärlövs IF54:32
30Henrik WeidenSkåneslättens OL1:06:58
31Olof BarrSkåneslättens OL1:07:55
 
Lars DahlHärlövs IFFelst.
Håkan AnderssonOK DackeFelst.
Jesse AnderssonBjörkfors GOIFej fullf.
Anders EricssonLunds OKej start
Jonas PerssonTorsås OKej start
 
 
 
H40 (10)3,9 km12 K
PlNamnKlubbTid
1Andreas NilssonOK Pan-Kristianstad29:44
2Yuri OmelchenkoOK Orion30:08
3Magnus LarssonOK Dacke31:23
4Martin HjertbergHestra IF33:38
5Ola MarkholmSkåneslättens OL45:55
6Mattias NilssonBjörkfors GOIF46:10
7Nils HelmerssonHässleholms OK46:26
8Richard OlovssonGamleby OK49:30
9Christer ÖbergGamleby OK49:35
10Patrik LundqvistNybro OK1:08:41
 
 
 
H35 (11)4,6 km15 K
PlNamnKlubbTid
1Erik BengtssonFK Åsen40:21
2Karl PalmKamrat och IF KIF46:28
3Magnus TenghagenHärlövs IF46:40
4Daniel PerssonRonneby OK50:47
5Mikael PerssonFK Göingarna52:52
6Jesper NilssonAndrarums IF54:54
7Markus AlmgrenOK Dacke54:56
8Stefan MagnussonLunds OK1:05:58
9Joakim KjellbergBjörkfors GOIF1:42:11
 
Einar MikkelsenOK ÄlmeFelst.
Jon EngqvistRonneby OKej start
 
 
 
H21 (11)4,8 km16 K
PlNamnKlubbTid
1Rickard IngessonGamleby OK42:44
2John KumlinIK Ymer44:38
3Sebastian KvithammerWing OK45:08
4Jan-Olof SvenssonHalmstad OK45:57
5Robin JakobssonGamleby OK46:33
6Filip AnderssonMarkbygdens OK56:50
7Tommy GartingMalmö OK57:20
 
Simon EngelHässleholms OKFelst.
Petter ValleriusGamleby OKej fullf.
Marcus AnderssonSkåneslättens OLej start
Moltas ViebkeMalmö OKej start
 
 
 
H18 (4)3,5 km12 K
PlNamnKlubbTid
1Jesper ÅgrenLunds OK38:53
 
Rasmus SvenssonVärend GN OLej start
Oscar LangVästerviks OKej start
Albin AnderssonBjörkfors GOIFej start
 
 
 
H16 (22)3,5 km12 K
PlNamnKlubbTid
1Andreas JonssonOK Dacke24:28
2Joar HertinVästerviks OK26:22
3Algot NajvikOK Pan-Kristianstad26:35
4Isak HertinVästerviks OK27:25
5Erik VinbladLunds OK27:41
6Anton GlivesonRonneby OK28:15
7Olle SörqvistMarkbygdens OK29:06
8Allan HedbergLunds OK29:17
9Oscar ModigOK Pan-Kristianstad31:39
10Albin KronkvistÖrkelljunga FK32:26
11Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna32:45
12Emil PetterssonOK Dacke33:58
13Victor HanssonJönköpings OK35:48
14Loke ÖstangårdGamleby OK36:25
15Hugo HåkanssonIK Ymer37:16
16Axel ÅkessonMarkbygdens OK40:33
17Axel ToressonLunds OK42:11
18Axel LindebergVästerviks OK44:46
19Tim KonradssonIK Omega46:17
20Hugo LomMarkbygdens OK47:48
21Oliver ValleriusGamleby OK57:47
 
Isac EricssonVäxjö OKej start
 
 
 
H14 (20)3,0 km11 K
PlNamnKlubbTid
1Karl PetersénOK Njudung23:58
2Albin TollOK Njudung24:29
3Arvid KronmarFK Vittus26:05
4Gustav ÅmanOK Vilse 8727:32
5Samuel LåstbomHärlövs IF32:49
6Viggo JohanssonSkåneslättens OL34:03
7Povel HedbergLunds OK34:47
8Jakob WilhelmssonOK Dacke34:53
9Lukas GustafssonIK Ymer36:42
10Arvid BacktemanLerums SOK37:55
11Carl ÅsLunds OK38:23
12Aron ÖstangårdGamleby OK39:02
13Albin WidmanIK Ymer44:23
14Fabian ValleriusGamleby OK46:08
 
Melker AnderssonOK Pan-KristianstadFelst.
Maxim OmelchenkoFK VittusFelst.
Simon GiselssonRonneby OKej start
Johan VinbladLunds OKej start
Max KärvhagOK Skogsfalkenej start
Albin LiljaRonneby OKej start
 
 
 
H12 (29)2,3 km9 K
PlNamnKlubbTid
1Loke HedbergLunds OK15:47
2Albin WeidenSkåneslättens OL17:45
3Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna18:02
4Linus VernströmRonneby OK18:11
5Max PerssonOK Skogsfalken19:09
6Victor ModigOK Pan-Kristianstad20:35
7Hugo LarssonOK Dacke21:12
8Johan BjörckOK Älme21:13
9Klas LjungqvistLunds OK21:26
10Ivar HelmerssonHässleholms OK21:34
11Agust KronkvistÖrkelljunga FK22:55
12Isak LiljeholmGamleby OK23:03
13Edvin SelinFK Göingarna24:25
14Anton TörnqvistFK Vittus25:34
15Adam JohanssonSkåneslättens OL25:47
16Henrik PetterssonGamleby OK26:09
17Gustav AnderssonOK Pan-Kristianstad27:17
18Oskar ErikssonRonneby OK29:22
19Elias PeterssonIK Ymer30:12
20Samuel KleinBjörkfors GOIF30:21
21Gustaf KullbergBjörkfors GOIF30:29
22Stellan GradinAndrarums IF31:12
23Albin KjellbergBjörkfors GOIF33:55
24Arvid PetterssonGamleby OK36:15
25Erik ErikssonOK Skogsfalken38:51
26Melker LarssonOK Orion43:38
 
Viktor LundqvistNybro OKFelst.
Linar JonassonFK Vittusej start
Stepan KhakimovFK Vittusej start
 
 
 
H10 (11)1,9 km9 K
PlNamnKlubbTid
1Svante SelinFK Göingarna15:13
2Wilmer SelinFK Göingarna15:28
3Axel BrattOK Orion15:53
4Hjalmar AxelssonFK Göingarna16:00
5Carl ÖbergGamleby OK19:15
6Nils SwartzOK Orion19:37
7Vilmer LindströmOK Skogsfalken20:07
8Wille VernströmRonneby OK22:32
 
Hugo BjörkhammerBjörkfors GOIFFelst.
Emil RingRonneby OKFelst.
Ture LiljaRonneby OKej start
 
 
 
D70 (14)2,2 km9 K
PlNamnKlubbTid
1Birgitta OlssonRonneby OK28:09
2Britt Forsell PirozziLunds OK28:26
3Gullevi SvenssonRonneby OK31:47
4Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK32:57
5Ann-Charlotte JensenHässleholms OK33:50
6Gunnel SvenssonIK Ymer34:11
7Berit ByströmOK Virdarna34:35
8Gull SvenssonTockarps IK35:06
9Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK36:09
10Gunilla GrönbladHärlövs IF37:01
11Ulla NilssonSOK Viljan49:15
12Solbritt GustafssonOK Virdarna50:02
13Siv EkelöfVärend GN OL1:00:05
 
Agneta BernboOK Orionej start
 
 
 
D65 (18)2,3 km8 K
PlNamnKlubbTid
1Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK28:33
2Inger GlansOK Torfinn29:51
3Ulla HåkanssonOK Gynge33:26
4Karin PerssonOK Tyringe34:52
5Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK34:55
6Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK38:05
7Majvie AnnegårdSOK Viljan39:46
8Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK40:59
9Ann-Helen LinnersjöOK Orion41:43
10Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad41:49
11Karin BengtssonOK Kompassen42:43
12Karin LarssonOK Kompassen43:22
13Kristina FranssonOK Virdarna44:42
14Inger PetterssonBjörkfors GOIF51:51
15Kerstin LarssonOK Pan-Kristianstad52:50
16Margareta HeldFK Åsen54:21
 
Ingalill NilssonStigmännen Karlshamns OKFelst.
Ros-Mari KarlssonNybro OKej start
 
 
 
D60 (7)2,4 km9 K
PlNamnKlubbTid
1Ina LindebergSkåneslättens OL26:12
2Lena PerssonGamleby OK29:03
3Lis DæhliLøten o-lag31:13
4Eva PetterssonVäxjö OK31:20
5Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK41:30
6Christel NilssonOK Älme51:04
7Mona EnforsTockarps IK1:00:43
 
 
 
D55 (8)2,8 km9 K
PlNamnKlubbTid
1Christina SegerslättSkåneslättens OL35:06
2Ann NilssonMarkaryds FK36:51
3Birgitta NilssonStigmännen Karlshamns OK44:26
4Pia StålhandskeBjörkfors GOIF45:45
5Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK46:21
6Mona PalmLessebo OK51:15
7Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK56:25
 
Ewa RoosHelsingborgs SOKej start
 
 
 
D50 (12)3,0 km10 K
PlNamnKlubbTid
1Ingrid JohanssonLaholms IF OK35:16
2Annika JosefssonOK Dacke35:48
3Lena SwartzOK Orion42:03
4Kati NémethStigmännen Karlshamns OK42:28
5Marita FilipssonMarkaryds FK46:05
6Gunilla GustafssonOK Orion49:11
7Karin BacktemanLerums SOK58:29
 
Katarina SundelinOK OrionFelst.
Mariann JohanssonKexholms SKej fullf.
Ingela AnderssonLunds OKej start
Christina SternerOK Njudungej start
Kristina SpångbergLunds OKej start
 
 
 
D45 (19)3,1 km10 K
PlNamnKlubbTid
1Lena RegnellVäxjö OK31:21
2Marina AxelssonMarkbygdens OK38:35
3Susanne AnderssonOK Pan-Kristianstad38:48
4Ingela ThoressonAndrarums IF40:07
5Marina JohanssonOK Njudung42:50
6Anna PrellnerSkåneslättens OL44:12
7Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL44:53
8Sara ElfvingRonneby OK46:27
9Susanne GranGamleby OK46:59
10Malin WeidenSkåneslättens OL48:45
11Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK50:40
12Annika EngelHässleholms OK53:06
13Kerstin JensenSkåneslättens OL57:05
14Susanne JohannessonRonneby OK1:04:26
15Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK1:10:31
 
Carina GustafssonOK Gyngeej start
Eva PetterssonOK Dackeej start
Åsa EricssonLunds OKej start
Malin JohanssonOK Älmeej start
 
 
 
D40 (14)3,4 km11 K
PlNamnKlubbTid
1Malin SvenssonOK Orion30:35
2Anna LjungqvistLunds OK38:58
3Marie MarkholmSkåneslättens OL40:24
4Anna KullbergBjörkfors GOIF45:55
5Louise AxelssonFK Göingarna46:08
6Carina Thynell LindelöwHärlövs IF48:07
7Maria ModigOK Pan-Kristianstad52:42
8Kajsa BenattiSkåneslättens OL58:34
9Maria LangVästerviks OK1:02:24
10Ingela AnderssonOK Orion1:21:01
 
Maria HelmerssonHässleholms OKej fullf.
Jenny VinbladLunds OKej start
Linda LarssonOK Dackeej start
Maria TuressonHärlövs IFej start
 
 
 
D35 (4)3,5 km12 K
PlNamnKlubbTid
1Katarina LenanderVäxjö OK35:43
2Maria MickelåkerAndrarums IF41:24
3Camilla SelinFK Göingarna43:14
4Karin LindqvistRonneby OK48:14
 
 
 
D21 (13)4,0 km13 K
PlNamnKlubbTid
1Josephine RegnellVäxjö OK43:23
2Lindha HellnerFK Göingarna43:44
3Eveliina HasuKouvolan Suunnistajat43:50
4Lisa PalmSävedalens AIK48:29
5Sofie SvenssonBjörkfors GOIF49:00
6Marianne DæhliNTNUI52:30
7Maria JohanssonTorsås OK52:42
8Maureen Olsson LoLunds OK53:46
9Camilla NilssonOK Torfinn1:03:33
10Julia SmedenmarkRonneby OK1:12:57
11Elinor LindelöwHärlövs IF1:24:33
 
Anna FreijLunds OKej fullf.
Sarah LindströmRonneby OKej start
 
 
 
D18 (1)3,4 km11 K
PlNamnKlubbTid
1Ebba WidmanIK Ymer40:09
 
 
 
D16 (24)3,4 km12 K
PlNamnKlubbTid
1Kajsa AnderssonOK Orion28:58
2Klara AnderssonOK Pan-Kristianstad30:54
3Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL31:38
4Ebba HjertbergHestra IF31:45
5Elin SvenssonOK Älme32:07
6Elsa LindeblomHestra IF32:19
7Elin WihlborgOK Gynge33:51
8Jenny JakobssonGamleby OK35:32
9Klara AxelssonMarkbygdens OK35:47
10Ellen WahlbomOK Orion37:24
11Tova HermodssonLunds OK37:27
12Irmalinn NilssonHärlövs IF39:32
13Ophelia HaasNybro OK40:25
14Sofia DahlHärlövs IF41:12
15Ebba JensenSkåneslättens OL41:46
16Ellen AnderssonStigmännen Karlshamns OK44:01
17Elinor DelinOK Pan-Kristianstad53:49
18Kajsa JönssonOK Pan-Kristianstad1:01:02
19Johanna WilhelmssonOK Dacke1:05:16
20Moa KjellbergBjörkfors GOIF1:06:43
 
Linnea DagsbergOK OrionFelst.
Emmy HelmerssonHässleholms OKej fullf.
Astrid EricssonLunds OKej start
Sara GranstedtIK Hakarpspojkarnaej start
 
 
 
D14 (20)3,0 km11 K
PlNamnKlubbTid
1Clara DahlHärlövs IF26:37
2Elin EmilssonOK Skogsfalken27:24
3Hilda AxelssonFK Göingarna28:03
4Lovisa WeidenSkåneslättens OL28:41
5Alma HjertbergHestra IF29:29
6Linn KarlssonOK Vilse 8731:17
7Tina LjungqvistLunds OK31:38
8Lovisa JohanssonOK Dacke32:43
9Tea MarkholmSkåneslättens OL32:46
10Hanna JohannessonRonneby OK33:24
11Ebba KleinBjörkfors GOIF36:19
11Hanna RingRonneby OK36:19
13Petra ErikssonOK Gynge38:24
14Tova DanielssonOK Skogsfalken42:56
15Ida-Lee FjelstreniusVästerviks OK45:55
16Filippa BjörkhammerBjörkfors GOIF47:07
17Sofia EjlertssonBjörkfors GOIF57:00
18Martina SundelinOK Orion1:17:26
19Ylva PrellnerSkåneslättens OL1:25:19
 
Carolin GradinAndrarums IFFelst.
 
 
 
D12 (19)2,3 km9 K
PlNamnKlubbTid
1Lisa ÅkessonMarkbygdens OK19:13
2Erika ÅkessonMarkbygdens OK21:29
3Ella SöderbergOK Skogsfalken23:18
4Ina ÅmanOK Vilse 8725:06
4Eira HertinVästerviks OK25:06
6Ella BrattOK Orion25:51
7Emma EmilssonOK Skogsfalken26:55
8Hanna ÖbergGamleby OK27:39
9Lisa SwartzOK Orion28:09
10Tove ValleriusGamleby OK29:02
11Elvira LjungbergOK Skogsfalken31:27
12Amanda SvenssonOK Orion32:00
13Alice OlvegårdFK Göingarna32:18
14Ellen OlovssonGamleby OK52:16
15Sigrid AntonssonGamleby OK54:02
16Hanna EjlertssonBjörkfors GOIF1:18:54
 
Elsa EricssonLunds OKej start
Vilmalee SuwanOK Vilse 87ej start
Hannah MalmersjöGamleby OKej start
 
 
 
D10 (8)1,9 km9 K
PlNamnKlubbTid
1Emma ZettervallOK Dacke16:22
2Tuva SelinFK Göingarna17:22
3Tuva ÖstangårdGamleby OK20:04
4Ellen LindforsBjörkfors GOIF24:21
5Ida BenattiSkåneslättens OL39:53
 
Lova KronmarFK Vittusej start
Anna BenattiSkåneslättens OLej start
Sara LjungqvistLunds OKej start
 
 
 
U2 (9)2,0 km9 K
PlNamnKlubbTid
1Eddie KarlssonOK Vilse 8718:20
2Melker OlssonBroSö OK22:56
3Nora KleinBjörkfors GOIF23:44
4Oskar HjertbergHestra IF25:06
5Axel TenghagenHärlövs IF25:36
6Noah MulariOK Vilse 8727:09
7Leo HaraldssonBroSö OK28:45
8Nils NyquistEmmaboda Verda OK49:52
 
Malva LarssonOK Orionej start
 
 
 
U1 (16)1,9 km9 K
PlNamnKlubbTid
1Victor JosefssonOK Skogsfalken18:06
2David MilendahlFK Vittus18:11
3Hannah JosefssonOK Skogsfalken18:13
4Elias KronmarFK Vittus22:55
5Karl KullbergBjörkfors GOIF24:10
6Arvid ErikssonRonneby OK25:26
7Alva LindforsBjörkfors GOIF26:28
8Alice MagnussonIK Ymer27:52
9Olivia SvenssonFK Åsen27:57
10Emma WikströmHästveda OK28:36
11Elin PeterssonIK Ymer37:10
12Emelie JohnssonOK Vilse 8745:36
13Nanna SundelinOK Orion46:09
14Erik SundelinOK Orion46:25
15Isabell RosenbergOK Vilse 8747:49
16Ellinor RosenbergOK Vilse 8748:44
 
 
 
Inskolning (6)1,6 km7 K
PlNamnKlubbTid
Olof NyquistEmmaboda Verda OKGodk.
Olle SchybergKlubblösGodk.
Vidar HaraldssonBroSö OKGodk.
Ellen LindbergIK YmerGodk.
Olof HertinVästerviks OKGodk.
Malva KvithammerWing OKGodk.
 
 
 
D80 (2)1,8 km8 K
PlNamnKlubbTid
Clarie EkOK Pan-Kristianstadej start
Bernice AntonssonFK Friskus-Varbergej start
 
 
 
Öppen motion 1 (4)2,0 km9 K
PlNamnKlubbTid
1Viktor VerkströmKlubblös24:22
2Erik OlssonFrosta OK42:23
3Eva OlssonFrosta OK42:28
4Mats OlssonFrosta OK43:48
 
 
 
Öppen motion 3 (17)2,6 km11 K
PlNamnKlubbTid
1Stefan CaleklintFK Vittus32:26
2Ann-Katrin AlmqvistFK Göingarna33:17
3Jan VernströmRonneby OK33:47
4Maria VernströmRonneby OK33:57
5Elin WulffOK Kompassen35:34
6Emilia ÖsterlundIK Ymer36:12
7Lisa LjungIK Ymer36:30
8Kerstin OlvegårdFK Göingarna37:40
9Kerstin DahlHärlövs IF37:46
10Ebba MagnussonIK Ymer40:10
11Gertie OdelbergIK Ymer42:42
12Kajsa LarssonMalmö OK47:48
13Robert BurénIK Ymer53:39
14Stella BurénIK Ymer53:47
15Ingvar FolkessonOK Vilse 871:10:54
16Christina SvenssonBjörkfors GOIF1:24:36
 
Aina NordströmFK GöingarnaFelst.
 
 
 
Öppen motion 5 (14)3,5 km13 K
PlNamnKlubbTid
1Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad38:34
2Annie LennartssonSkåneslättens OL38:35
3Cecilia BjörkhammerBjörkfors GOIF44:47
4Göran AnderssonDalaportens OL46:54
5Ulrika LjungIK Ymer49:35
6Martina DaluddOK Pan-Kristianstad51:15
7Kerstin LundqvistNybro OK57:47
8Göran FastOK Pan-Kristianstad1:00:59
9Mia LindforsBjörkfors GOIF1:03:41
10Katarina FastOK Pan-Kristianstad1:09:27
11Åsa KjellbergBjörkfors GOIF1:21:58
12Sandra EklundOK Pan-Kristianstad1:28:18
13Jenny JakobssonKlubblös1:34:36
14Anders HargebyBjörkfors GOIF1:43:38
 
 
 
Öppen motion 7 (28)2,9 km10 K
PlNamnKlubbTid
1Jonas K JohanssonOK Skogsfalken31:02
2Kenneth FagerFK Vittus35:08
3Sara EverdingIK Ymer35:20
4Jenny JohanssonIK Ymer36:57
5Per-Ola WidmanIK Ymer37:43
6Magnus LindbergIK Ymer38:42
7Magnus KronmarFK Vittus39:39
8Helena HjertbergIK Ymer42:48
9Manfred OlejnikSOK Viljan44:38
10Marie SvenssonFK Åsen45:23
11Kjell SvenssonOK Älme45:29
12Peter SunnegårdhRonneby OK46:17
13Lina LiljeholmAnkarsrums OK46:27
14Bengt SalomonssonSkåneslättens OL50:03
15Helen NilssonHärlövs IF53:09
16Susanna CaleklintFK Vittus53:16
17Jakob FagerFK Vittus54:28
18Pia ÖstangårdGamleby OK55:56
19Stefan HåkanssonIK Ymer56:05
20Torgny ÅstedtHärlövs IF59:32
21Ulla LingJönköpings OK1:00:30
22Göran LarssonOK Kompassen1:03:42
23Rolf HallbergFK Finn1:05:17
24Anna HertinVästerviks OK1:14:04
25Christer LjungquistLunds OK1:16:10
26Allan HammarOK Kompassen1:26:38
 
Wilma MarkholmSkåneslättens OLFelst.
Niclas KonradssonIK Omegaej fullf.
 
 
 
Öppen motion 8 (28)4,3 km12 K
PlNamnKlubbTid
1Olof SandgrenOK Orion30:29
2Daniel NilssonSkåneslättens OL43:25
3Helena LindénVäxjö OK45:58
4David BengtssonFK Åsen48:18
5Torbjörn JohanssonBredaryds SOK48:33
6Ellen ReimerTormestorps IF50:19
7Raul HindovLunds OK50:46
8Willie OhlssonRävetofta OK52:03
9Niclas DelinFK Göingarna52:14
10Tobias PerssonOK Kompassen54:28
11Magnus JohanssonFörsvarsmakten54:30
12André BjärbyFrosta OK55:34
13Ebba SöderlundTormestorps IF56:18
14Anna WikströmHästveda OK57:41
15Martin LindforsBjörkfors GOIF58:15
16Stefan ReimerTormestorps IF1:00:59
17Anna EricssonRonneby OK1:02:44
18Anna ÅsLunds OK1:02:48
19Peter HeldFK Åsen1:03:13
20Håkan JönssonOK Pan-Kristianstad1:04:10
21Niklas HenrikssonTormestorps IF1:05:17
22Hans-Inge HanssonFrosta OK1:09:27
23Anna ReimerTormestorps IF1:11:12
24Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad1:12:26
25Sara HenrikssonTormestorps IF1:13:40
26Markus KleinBjörkfors GOIF1:16:26
27Lennart WiderströmIK Ymer1:26:52
28Thomas DagsbergOK Orion1:30:16
 
 
 
H16 Kort (1)3,0 km11 K
PlNamnKlubbTid
1Jonathan LjungbergOK Skogsfalken54:47
 
 
 
H14 Kort (3)2,3 km9 K
PlNamnKlubbTid
1Oskar SigesgårdFK Göingarna28:42
2Johan LangVästerviks OK29:34
 
Albin BrinkMarkaryds FKej fullf.
 
 
 
H12 Kort (1)1,9 km9 K
PlNamnKlubbTid
1Oskar NyquistEmmaboda Verda OK30:02
 
 
 
D14 Kort (1)2,3 km9 K
PlNamnKlubbTid
Natalie WestlundTorsås OKej fullf.
 
 
 
D12 Kort (1)1,9 km9 K
PlNamnKlubbTid
1Julia KarlssonOK Skogsfalken37:57