Ryssbergsdubbeln, För-SM medel 2015-03-29må 2015-03-30 12:09
Sträcktidsresultatskapad av OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2014

 
H21 Elit (38)6,2 km17 K
PlNamnTid
1(101)2(170)3(155)4(160)5(169)6(158)7(147)8(119)9(113)10(163)11(150)12(151)13(164)14(110)
15(133)16(109)17(200)Mål
 
1Ola Martner36:581:463:394:586:467:5011:3812:5816:3218:2920:1024:4426:3530:4931:59
Göteborg-Majorna OK1:461:531:191:481:043:481:203:341:571:414:341:514:141:10
34:5735:4136:0536:58
2:580:440:240:53
2Denys Shcherbakov37:051:363:114:386:397:4411:5213:0416:3818:5620:3725:0227:0631:4632:47
OK Pan-Kristianstad1:361:351:272:011:054:081:123:342:181:414:252:044:401:01
35:0735:5436:1637:05
2:200:470:220:49
3Oleksandr Kratov37:221:553:234:346:337:3711:4112:4916:4218:5520:3425:0226:5631:3832:54
OK Orion1:551:281:111:591:044:041:083:532:131:394:281:544:421:16
35:2236:0836:3437:221:21
2:280:460:260:48*130
4Simon Smedberg39:571:443:234:546:568:0212:0013:1617:1419:2421:1927:0429:0133:4434:57
IFK Göteborg1:441:391:312:021:063:581:163:582:101:555:451:574:431:13
37:4638:3739:1139:57
2:490:510:340:46
5Edvin Smedberg41:051:523:315:096:598:1512:4214:0117:4920:2822:1027:1429:1834:3135:59
OK Skogsfalken1:521:391:381:501:164:271:193:482:391:425:042:045:131:28
38:5539:5340:1941:05
2:560:580:260:46
6Fredrik Nilsson41:281:483:425:067:168:3312:5314:1718:5221:2123:1828:1930:3635:4036:59
Helsingborgs SOK1:481:541:242:101:174:201:244:352:291:575:012:175:041:19
39:2840:1240:3941:28
2:290:440:270:49
7Torgny Lindström41:361:433:345:097:048:3912:5814:1818:0321:1923:1528:1330:4135:4836:53
Ronneby OK1:431:511:351:551:354:191:203:453:161:564:582:285:071:05
39:2840:1140:3941:36
2:350:430:280:57
8Richard Sjöholm41:541:423:264:596:598:1412:3614:1318:2020:5323:1628:1030:1335:2936:48
OK Pan-Kristianstad1:421:441:332:001:154:221:374:072:332:234:542:035:161:19
39:4740:3841:0541:54
2:590:510:270:49
9Pontus Petersson42:191:443:315:097:078:3812:5614:1517:5820:5122:3427:2029:5735:2036:45
OK Orion1:441:471:381:581:314:181:193:432:531:434:462:375:231:25
39:5340:5441:2742:19
3:081:010:330:52
10Pontus Karlsson42:481:483:395:267:238:2812:1313:3618:2221:1123:0228:4531:0436:1137:27
Markbygdens OK1:481:511:471:571:053:451:234:462:491:515:432:195:071:16
40:2841:3342:0242:48
3:011:050:290:46
11Aleksander Bernaciak43:051:483:555:517:499:2813:5115:1119:0521:3123:2228:0330:5436:0837:28
OK Orion1:482:071:561:581:394:231:203:542:261:514:412:515:141:20
40:2941:2342:0643:05
3:010:540:430:59
12Vyacheslav Mukhidinov43:462:084:306:188:189:4914:3216:0219:5322:0824:3029:4732:2237:0038:25
Varegg Fleridrett2:082:221:482:001:314:431:303:512:152:225:172:354:381:25
41:2042:0942:4643:46
2:550:490:371:00
13Fabian Wennerberg44:161:423:365:377:348:4713:0914:4019:2822:1424:1729:5332:1137:2138:46
Varegg Fleridrett1:421:542:011:571:134:221:314:482:462:035:362:185:101:25
41:5942:5543:2744:16
3:130:560:320:49
14Alan Cherry44:522:174:196:028:189:5213:5415:2019:2321:3123:2429:1232:4437:1438:54
Varegg Fleridrett2:172:021:432:161:344:021:264:032:081:535:483:324:301:40
42:1843:1943:5144:521:47
3:241:010:321:01*130
15Björn Hellrup45:131:494:156:058:149:2514:0516:1420:1622:5225:3230:4133:1538:3139:50
Helsingborgs SOK1:492:261:502:091:114:402:094:022:362:405:092:345:161:19
42:5443:4544:2245:13
3:040:510:370:51
16Isak Prellner45:262:054:096:078:2610:1114:2816:0720:1422:5324:5730:5433:4238:5440:09
Skåneslättens OL2:052:041:582:191:454:171:394:072:392:045:572:485:121:15
43:1244:1444:3945:261:44
3:031:020:250:47*130
17Per Lenander47:002:524:386:138:259:4414:0915:3119:5222:2925:2531:1833:3839:0240:35
Växjö OK2:521:461:352:121:194:251:224:212:372:565:532:205:241:33
44:1845:1445:5747:00
3:430:560:431:03
18David Svensson47:202:024:486:398:379:4513:5015:1219:2024:0025:5832:3334:4039:3140:57
Skåneslättens OL2:022:461:511:581:084:051:224:084:401:586:352:074:511:26
44:3145:4246:2347:20
3:341:110:410:57
19Vegard Jarvis Westergård47:211:463:375:217:3810:2215:3917:1921:2624:3126:4232:5335:3840:5242:07
Varegg Fleridrett1:461:511:442:172:445:171:404:073:052:116:112:455:141:15
45:0746:0846:3147:21
3:001:010:230:50
20Pontus Johansson48:171:524:416:278:4810:0215:1016:3320:5223:3425:3931:4134:1140:0942:02
OK Linné1:522:491:462:211:145:081:234:192:422:056:022:305:581:53
45:4346:5547:2748:171:31
3:411:120:320:50*130
21Fredrik Wennermark48:251:463:495:267:419:0414:1015:3820:1623:1025:1931:3034:4940:2041:57
OK Skogsfalken1:462:031:372:151:235:061:284:382:542:096:113:195:311:37
45:4546:5447:3348:25
3:481:090:390:52
22Jostein Kvakland48:373:004:497:259:4611:1016:2617:5622:1124:4427:0032:3335:1141:0142:36
Varegg Fleridrett3:001:492:362:211:245:161:304:152:332:165:332:385:501:35
46:0547:0647:4348:376:52
3:291:010:370:54*132
23Petter Marki Erichsen48:452:044:147:059:2610:3315:4617:2121:4125:1827:1433:1335:1840:4742:31
Varegg Fleridrett2:042:102:512:211:075:131:354:203:371:565:592:055:291:44
45:4646:5647:3448:45
3:151:100:381:11
24Robert Wetterlöf48:591:493:575:408:059:4914:2015:4420:2823:0125:0331:2535:4241:0442:39
OK Pan-Kristianstad1:492:081:432:251:444:311:244:442:332:026:224:175:221:35
46:0947:2648:0448:591:28
3:301:170:380:55*130
25Jonatan Rosengre Drake49:242:154:257:049:1110:5415:4917:1622:0024:4026:5734:4937:4443:1644:40
Varegg Fleridrett2:152:102:392:071:434:551:274:442:402:177:522:555:321:24
47:1547:5948:2649:2434:1748:30
2:350:440:270:58*138*200
26Håkan Gunnarsson49:592:394:366:088:3210:0315:0216:3320:4825:5328:0834:1036:4142:4143:57
FK Göingarna2:391:571:322:241:314:591:314:155:052:156:022:316:001:16
47:2248:2449:0049:59
3:251:020:360:59
27Ingemar Eriksson50:272:024:205:598:5910:2115:3417:3022:3825:2527:4033:3836:3442:5544:24
Ronneby OK2:022:181:393:001:225:131:565:082:472:155:582:566:211:29
47:5148:4849:2550:27
3:270:570:371:02
28Patrik Sjökvist51:352:104:076:198:3410:2015:5217:2122:3125:1027:4933:5536:3142:5345:02
OK Orion2:101:572:122:151:465:321:295:102:392:396:062:366:222:09
48:2649:4850:2851:35
3:241:220:401:07
29Eric Hansson51:564:548:4711:0013:2215:1419:5321:1525:2427:4229:3535:2537:5943:5945:44
IK Hakarpspojkarna4:543:532:132:221:524:391:224:092:181:535:502:346:001:45
49:3150:2050:5851:56
3:470:490:380:58
30Daniel Evaldsson53:372:485:198:0311:2712:4518:1519:5525:0327:3330:0935:5639:1545:1247:00
Växjö OK2:482:312:443:241:185:301:405:082:302:365:473:195:571:48
50:5652:0152:3353:37
3:561:050:321:04
31Tom Olausson53:451:454:205:588:4212:3017:0718:3522:5425:2527:3336:3540:0045:3547:03
OK Orion1:452:351:382:443:484:371:284:192:312:089:023:255:351:28
51:1052:0752:5353:45
4:070:570:460:52
32Jakob Emander54:062:304:336:459:0510:3716:0317:5322:1827:3829:5336:4939:3246:0947:44
Stigmännen Karlshamns OK2:302:032:122:201:325:261:504:255:202:156:562:436:371:35
51:2952:2953:0354:06
3:451:000:341:03
33Ørjan Svaland Aas58:031:584:447:2910:0614:0319:1121:0026:4529:2631:4337:1241:0447:2149:00
Varegg Fleridrett1:582:462:452:373:575:081:495:452:412:175:293:526:171:39
55:1456:1556:5358:03
6:141:010:381:10
34Gabriel Bengtsson59:012:024:437:4010:2712:1317:2219:1924:5128:0630:4338:0541:1047:3250:33
Stigmännen Karlshamns OK2:022:412:572:471:465:091:575:323:152:377:223:056:223:01
55:2856:5457:4859:01
4:551:260:541:13
35Marcus Bill1:13:111:574:546:4110:5012:1316:4218:1722:4127:1629:4836:0440:4358:551:00:33
OK Pan-Kristianstad1:572:571:474:091:234:291:354:244:352:326:164:3918:121:38
1:10:061:11:201:12:091:13:11
9:331:140:491:02
 
Lucian Semeniucej start
FK Finn
Gustaf Wennerbergej start
OK Pan-Kristianstad
Adam Granstedtej start
IK Hakarpspojkarna
 
 
 
H20 Elit (4)4,6 km15 K
PlNamnTid
1(116)2(162)3(155)4(144)5(136)6(165)7(108)8(164)9(172)10(152)11(166)12(139)13(114)14(109)
15(200)Mål
 
1Theodor Wahlbom47:241:153:235:298:5914:5318:0921:1322:4225:4028:5931:5037:2343:2245:50
OK Orion1:152:082:063:305:543:163:041:292:583:192:515:335:592:28
46:3347:24
0:430:51
2Olav Ekrheim57:401:3810:5413:0516:1721:4524:1832:0333:5537:3141:2644:3548:4654:2656:05
Varegg Fleridrett1:389:162:113:125:282:337:451:523:363:553:094:115:401:39
56:4057:4030:35
0:351:00*164
3Robin Larsson1:03:112:034:269:0213:1522:0128:1533:0835:0440:2545:3449:2554:1059:561:01:06
FK Göingarna2:032:234:364:138:466:144:531:565:215:093:514:455:461:10
1:01:561:03:11
0:501:15
 
Oskar Røenej start
Varegg Fleridrett
 
 
 
H18 Elit (13)4,0 km13 K
PlNamnTid
1(130)2(170)3(132)4(144)5(136)6(165)7(137)8(164)9(150)10(168)11(112)12(109)13(200)Mål
 
1Henrik Johannesson27:361:163:095:217:1510:5913:1116:0016:4920:1322:1825:0026:1525:1127:36
Ronneby OK1:161:532:121:543:442:122:490:493:242:052:421:152:25
15:29
*108
2Ola Andersson31:492:324:265:598:4612:5215:1617:2318:1721:5326:0128:4330:3529:3531:49
Stigmännen Karlshamns OK2:321:541:332:474:062:242:070:543:364:082:421:522:14
3Felix Axelsson34:151:363:264:547:3713:3116:0118:4119:5223:5628:1131:2732:4833:1834:15
Markbygdens OK1:361:501:282:435:542:302:401:114:044:153:161:210:300:57
4Oscar Johansson34:172:055:287:039:2514:2116:4919:1620:2824:2827:2431:3432:5133:3434:17
OK Dacke2:053:231:352:224:562:282:271:124:002:564:101:170:430:43
5Hampus Larsson35:411:544:035:319:1315:0217:4320:2321:1525:2629:4032:5034:0834:4735:41
FK Göingarna1:542:091:283:425:492:412:400:524:114:143:101:180:390:54
6Loke Agmarken35:541:354:106:138:4614:0016:5419:3920:3627:2430:0733:1734:2935:1035:54
Halmstad OK1:352:352:032:335:142:542:450:576:482:433:101:120:410:44
7Fritjof Axelsson36:011:464:376:5110:0915:1318:0320:5922:0226:1329:0332:1733:4634:5836:01
FK Göingarna1:462:512:143:185:042:502:561:034:112:503:141:291:121:03
8Edvin Carlsson36:291:464:055:299:2413:5516:0319:2120:1526:4029:4533:2234:4835:4536:29
Markbygdens OK1:462:191:243:554:312:083:180:546:253:053:371:260:570:44
9Tim Olsson40:401:404:036:009:0316:0719:2522:5824:1629:5033:0237:0638:3739:3340:40
Brattås CK1:402:231:573:037:043:183:331:185:343:124:041:310:561:07
10Adam Segerslätt41:261:476:408:1812:2717:2119:5223:1424:2530:3734:2438:3340:0040:4241:26
Skåneslättens OL1:474:531:384:094:542:313:221:116:123:474:091:270:420:44
11Jonas Hammarskiöld41:411:453:485:228:5514:1316:3724:3726:2931:1434:2937:4340:1340:5241:41
OK Skogsfalken1:452:031:343:335:182:248:001:524:453:153:142:300:390:49
12Markus Kjærner-Semb46:041:554:456:169:3020:2723:1027:5329:1634:2338:1042:4544:3445:2146:04
Varegg Fleridrett1:552:501:313:1410:572:434:431:235:073:474:351:490:470:43
 
Erik ZeilonFelst.1:454:086:3110:1814:2816:3619:1820:1523:59-----33:3735:0035:3536:15
Skåneslättens OL1:452:232:233:474:102:082:420:573:449:381:230:350:40
27:35
*174
 
 
 
D21 Elit (12)5,3 km15 K
PlNamnTid
1(130)2(142)3(132)4(153)5(169)6(158)7(147)8(119)9(117)10(163)11(138)12(168)13(114)14(109)
15(200)Mål
 
1Nadiya Volynska37:081:433:154:586:478:1913:0114:2819:0021:4724:2329:3231:3934:4835:34
OK Orion1:431:321:431:491:324:421:274:322:472:365:092:073:090:46
36:0737:08
0:331:01
2Jannie Hagård42:231:423:204:567:018:3514:1115:4621:0124:1828:3034:3236:4240:1641:05
OK Pan-Kristianstad1:421:381:362:051:345:361:355:153:174:126:022:103:340:49
41:3342:23
0:280:50
3Josefin Tjernlund42:441:503:505:237:108:4313:5015:3620:1223:4526:3632:1135:3838:4341:09
OK Vilse 871:502:001:331:471:335:071:464:363:332:515:353:273:052:26
41:4342:4423:02
0:341:01*113
4Rebecka Olsson42:531:554:226:198:129:4914:4716:3021:5824:5727:4433:5537:0840:3141:22
OK Linné1:552:271:571:531:374:581:435:282:592:476:113:133:230:51
41:5842:53
0:360:55
5Cecilia Bratt43:161:443:466:158:1510:3715:4717:2422:0925:1028:0434:2337:4140:5941:40
OK Orion1:442:022:292:002:225:101:374:453:012:546:193:183:180:41
42:1143:165:23
0:311:05*167
6Emma Bergman44:361:464:076:298:1810:0514:3517:0921:5225:2028:3434:4237:2842:1743:07
Göteborg-Majorna OK1:462:212:221:491:474:302:344:433:283:146:082:464:490:50
43:3444:36
0:271:02
7Eveliina Hirvonen45:281:503:526:027:549:4915:0216:3021:2524:5028:0633:4438:5543:0344:00
Paimion Rasti1:502:022:101:521:555:131:284:553:253:165:385:114:080:57
44:3445:2824:11
0:340:54*113
8Elin Högstrand47:512:074:186:058:059:5916:1018:0323:1526:4929:4736:3540:5944:4745:54
Markbygdens OK2:072:111:472:001:546:111:535:123:342:586:484:243:481:07
46:4647:51
0:521:05
9Elna Forsberg51:112:056:037:549:4811:2616:1617:5122:2125:5728:2834:1638:3648:2649:31
IK Hakarpspojkarna2:053:581:511:541:384:501:354:303:362:315:484:209:501:05
50:1451:1125:08
0:430:57*113
10Carolin Svensson51:471:483:487:189:1212:0718:1320:2225:3130:2533:4740:4543:3748:2749:56
Haninge SOK1:482:003:301:542:556:062:095:094:543:226:582:524:501:29
50:4151:47
0:451:06
11Josefin Andersson53:481:563:557:058:5910:3616:5918:4323:4728:2332:4339:2743:1951:0852:03
Markbygdens OK1:561:593:101:541:376:231:445:044:364:206:443:527:490:55
52:4253:48
0:391:06
12Anna Hellner1:09:252:186:268:3510:4619:4026:0228:1134:3238:3143:5450:5054:561:05:351:07:05
Lunds OK2:184:082:092:118:546:222:096:213:595:236:564:0610:391:30
1:08:121:09:25
1:071:13
 
 
 
D20 Elit (10)4,0 km13 K
PlNamnTid
1(101)2(162)3(167)4(160)5(136)6(165)7(137)8(164)9(138)10(151)11(112)12(109)13(200)Mål
 
1Hedwig Haas39:342:184:136:198:4714:5117:3120:3121:4826:0731:4634:5537:5538:3739:34
Sundsvalls OK2:181:552:062:286:042:403:001:174:195:393:093:000:420:57
29:00
*168
2Pim Hedberg39:592:078:079:5612:4718:2221:0125:5927:1031:2433:4637:0938:3439:1239:59
OK Skogsfalken2:076:001:492:515:352:394:581:114:142:223:231:250:380:47
23:51
*108
3Karoline Sønsterudbråten41:293:285:448:2610:5716:5719:4222:3723:5428:1533:4537:0639:5940:4041:29
Raumar Orientering3:282:162:422:316:002:452:551:174:215:303:212:530:410:49
31:07
*168
4Patricia Edgarsson43:353:175:478:5612:1720:3323:3427:0128:2132:5335:4340:1441:5342:4943:35
OK Skogsfalken3:172:303:093:218:163:013:271:204:322:504:311:390:560:46
5Petra Olejnik47:233:185:258:1712:0619:2122:2325:5727:2334:1338:4043:2945:3146:2547:23
OK Skogsfalken3:182:072:523:497:153:023:341:266:504:274:492:020:540:58
6Caroline Lindelöw54:053:289:4112:0915:1526:5030:2633:5735:2241:0244:3549:0952:1653:0054:05
Härlövs IF3:286:132:283:0611:353:363:311:255:403:334:343:070:441:05
7Klara Gumaelius59:044:2610:5513:5917:3727:0630:2935:3537:2744:2548:2154:4757:0857:5359:04
OK Skogsfalken4:266:293:043:389:293:235:061:526:583:566:262:210:451:11
 
Kristiane Elise OttesenFelst.3:0113:5720:3825:0434:4640:0244:0345:37-----1:01:461:08:191:10:211:11:411:12:56
Varegg Fleridrett3:0110:566:414:269:425:164:011:3416:096:332:021:201:15
Elin Carlssonej start
OK Pan-Kristianstad
Nelly Carlssonej start
OK Pan-Kristianstad
 
 
 
D18 Elit (14)3,6 km12 K
PlNamnTid
1(116)2(142)3(167)4(153)5(136)6(108)7(164)8(166)9(139)10(112)11(109)12(200)Mål
 
1Vilma Persson32:521:434:135:488:0314:4516:5118:3023:2626:1229:5131:2732:0132:52
OK Skogsfalken1:432:301:352:156:422:061:394:562:463:391:360:340:51
2Myrra Carlsson36:141:405:377:2110:0316:0718:1320:2325:1428:3732:1434:4335:2036:14
OK Orion1:403:571:442:426:042:062:104:513:233:372:290:370:54
3Jenny Bredfelt36:432:164:576:479:3817:0319:2120:5226:2229:0332:4935:1035:4536:43
Lunds OK2:162:411:502:517:252:181:315:302:413:462:210:350:58
4Ingrid Vrålstad Løvås37:521:455:177:289:5717:4320:0221:3427:1730:0034:0636:0036:4937:52
Varegg Fleridrett1:453:322:112:297:462:191:325:432:434:061:540:491:03
3:59
*162
5Olivia Nilsson38:251:424:128:1711:0118:1120:2822:1228:1631:1634:5837:0237:3438:25
OK Pan-Kristianstad1:422:304:052:447:102:171:446:043:003:422:040:320:51
6Kårhild H. Nordstad42:371:474:118:0410:3118:1721:1123:1131:3735:1339:1940:5641:3442:37
Varegg Fleridrett1:472:243:532:277:462:542:008:263:364:061:370:381:03
30:45
*138
7Linnea Gustafsson44:232:525:308:1411:1820:0823:3425:2531:4134:4540:5442:2543:1244:23
OK Gynge2:522:382:443:048:503:261:516:163:046:091:310:471:11
8Elin Lundqvist44:281:474:178:1610:4818:5227:0628:3933:2836:1741:1142:4943:2644:28
Nybro OK1:472:303:592:328:048:141:334:492:494:541:380:371:02
9Lovisa Torstensson45:401:4410:0514:2216:5125:1727:4729:1934:2137:3642:2443:5244:3545:40
Emmaboda Verda OK1:448:214:172:298:262:301:325:023:154:481:280:431:05
10Line Laurantsen46:121:585:307:109:4516:1619:3622:3629:1337:5142:5644:2345:1346:12
Varegg Fleridrett1:583:321:402:356:313:203:006:378:385:051:270:500:59
11Nellie Henriksson46:354:116:5510:0712:4220:0622:4024:3731:5237:0842:4144:3745:2946:35
Tormestorps IF4:112:443:122:357:242:341:577:155:165:331:560:521:06
12Cecilia Spångberg52:534:1810:0511:5316:2825:1928:5832:0638:5043:1048:3851:0051:4152:53
Lunds OK4:185:471:484:358:513:393:086:444:205:282:220:411:12
13Saga Backteman58:592:297:149:2712:0719:3726:1928:0233:3340:3454:2657:0958:0558:59
Lerums SOK2:294:452:132:407:306:421:435:317:0113:522:430:560:54
 
Hanna Karlssonej start
Markbygdens OK
 
 
 
H80 (3)2,2 km10 K
PlNamnTid
1(156)2(167)3(143)4(135)5(171)6(127)7(173)8(157)9(140)10(200)Mål
 
1Jan-Eric Nelking46:299:3214:4218:3022:3028:1931:4035:5741:3143:4545:0446:29
FK Åsen9:325:103:484:005:493:214:175:342:141:191:25
2Inge Åkesson59:2913:3218:4522:5827:1433:0737:5241:4547:3453:3356:5859:29
Stigmännen Karlshamns OK13:325:134:134:165:534:453:535:495:593:252:31
 
Torsten Hannrupej start
OK Kompassen
 
 
 
H75 (18)2,7 km10 K
PlNamnTid
1(156)2(167)3(160)4(145)5(136)6(147)7(110)8(173)9(111)10(200)Mål
 
1Roland Karlsson30:231:575:078:5411:3118:3420:4122:4424:3827:5429:2530:23
Ronneby OK1:573:103:472:377:032:072:031:543:161:310:58
2Erland Ling33:521:575:379:4212:3819:4322:2524:0226:2031:1832:4833:52
Jönköpings OK1:573:404:052:567:052:421:372:184:581:301:04
3Sivert Axelsson35:461:535:479:4813:0021:2024:0125:2628:0933:0934:4135:4612:01
Kalmar OK1:533:544:013:128:202:411:252:435:001:321:05*169
4Bo Svensson36:402:236:2711:0214:1622:5925:2126:4829:1033:2135:0536:40
Tockarps IK2:234:044:353:148:432:221:272:224:111:441:35
5Kurt Bergstrand38:294:167:4612:0715:0923:3326:3328:1130:5035:1037:0938:29
Lessebo OK4:163:304:213:028:243:001:382:394:201:591:20
6Ingemar Svensson38:305:058:4514:0417:1124:5127:1728:4231:1735:2437:0538:30
Lunds OK5:053:405:193:077:402:261:252:354:071:411:25
7Ernie Broström39:012:065:4612:0515:5723:3626:3530:0832:2236:1037:5239:0111:1328:47
Halmstad OK2:063:406:193:527:392:593:332:143:481:421:09*153*108
8Nils-Åke Nilsson39:552:136:0210:3414:0424:0626:4128:5331:4736:3338:4839:55
Härlövs IF2:133:494:323:3010:022:352:122:544:462:151:07
9Roland Edvinsson47:454:379:2414:2817:5629:5333:1436:0738:2343:5446:0647:45
FK Göingarna4:374:475:043:2811:573:212:532:165:312:121:39
10Peo Bengtsson51:088:5813:0718:3724:0833:4836:3138:4142:0547:1749:3751:0849:40
OK Pan-Kristianstad8:584:095:305:319:402:432:103:245:122:201:31*200
11Gunnar Sandström51:462:497:0914:0418:4528:3131:5933:5036:5246:3949:3051:4611:23
OK Pan-Kristianstad2:494:206:554:419:463:281:513:029:472:512:16*153
12Inge Nilsson55:222:496:4513:3321:3234:0037:1039:2842:4151:3353:4455:22
OK Älme2:493:566:487:5912:283:102:183:138:522:111:38
13Nils-Åke Nilsson59:077:4112:4119:1423:2133:2843:1144:5748:0554:4857:2559:07
FK Göingarna7:415:006:334:0710:079:431:463:086:432:371:42
14Kenneth Lindborg1:01:142:4810:0115:1718:5631:4235:0237:0640:1649:2559:251:01:1459:28
OK Pan-Kristianstad2:487:135:163:3912:463:202:043:109:0910:001:49*200
15Leif Sjögren1:04:132:026:2411:4315:1023:3126:1428:2231:0959:581:02:401:04:13
OK Orion2:024:225:193:278:212:432:082:4728:492:421:33
16Sven Persson1:06:072:477:4425:3931:1741:3644:5847:5157:011:02:241:04:461:06:07
Torsås OK2:474:5717:555:3810:193:222:539:105:232:221:21
 
Ragnar Olssonej fullf.3:2210:33----------------------------------------54:05
Ronneby OK3:227:1143:32
Göran Thourej fullf.--------------------------------------------------
Värend GN OL
 
 
 
H70 (29)3,0 km10 K
PlNamnTid
1(131)2(167)3(160)4(145)5(136)6(108)7(149)8(139)9(111)10(200)Mål
 
1Björn Linnersjö30:251:554:508:1710:1016:4919:2423:2825:0228:0129:1430:25
OK Orion1:552:553:271:536:392:354:041:342:591:131:11
2Göran Andersson34:102:536:2910:0812:2919:2322:3426:0428:0031:4333:0834:10
Stigmännen Karlshamns OK2:533:363:392:216:543:113:301:563:431:251:02
3Åke Eckerbom35:103:246:3510:0112:3620:1022:4126:4628:5432:4932:3935:10
IFK Sävsjö3:243:113:262:357:342:314:052:083:552:31
4Göran Bengtsson38:413:187:2611:2514:2622:1225:4330:1132:1536:0037:2738:41
Tockarps IK3:184:083:593:017:463:314:282:043:451:271:14
5Kent Ekdahl40:344:068:4012:5016:2723:5527:4231:3933:2637:0038:5940:34
Emmaboda Verda OK4:064:344:103:377:283:473:571:473:341:591:35
6Anders Buhré41:252:376:3913:0316:2824:5928:0231:5834:1438:2840:1141:25
Nybro OK2:374:026:243:258:313:033:562:164:141:431:14
7Leif Lindström41:292:257:1313:4418:2125:5129:4033:3135:1638:3740:1041:29
Nybro OK2:254:486:314:377:303:493:511:453:211:331:19
8Raimo Salminen42:433:0110:3314:2517:1625:2130:4434:2636:1739:5441:3242:43
OK Pan-Kristianstad3:017:323:522:518:055:233:421:513:371:381:11
9Lennart Pettersson42:533:038:1412:4816:0724:3029:5533:4736:0539:3941:1342:53
Björkfors GOIF3:035:114:343:198:235:253:522:183:341:341:40
10Erling Ekelöf44:033:067:2411:3314:5323:0527:4233:4036:3840:4042:3044:03
Värend GN OL3:064:184:093:208:124:375:582:584:021:501:33
11Waste Byström46:142:527:2211:3514:3926:2330:2135:2537:5442:5444:3946:14
OK Virdarna2:524:304:133:0411:443:585:042:295:001:451:35
12Kjell Holmström47:033:428:2012:3115:5524:2628:0832:5339:3243:5645:4547:03
Björkfors GOIF3:424:384:113:248:313:424:456:394:241:491:18
13Morgan Ljung47:572:286:0211:3414:3421:3824:1929:0931:0845:0946:3347:57
Vaggeryds SOK2:283:345:323:007:042:414:501:5914:011:241:24
13Christer Grönblad47:573:237:3611:5916:4624:0732:1136:5041:0644:4646:2447:57
Härlövs IF3:234:134:234:477:218:044:394:163:401:381:33
15Bengt-Åke Svensson48:175:2510:3015:2818:3428:0632:0237:4540:2944:5246:4948:17
IK Ymer5:255:054:583:069:323:565:432:444:231:571:28
16Bengt Bergqvist49:122:528:1713:1216:4626:2530:2637:2140:1745:4647:5449:12
Stigmännen Karlshamns OK2:525:254:553:349:394:016:552:565:292:081:18
17Kjell Månsson50:075:198:4112:2118:4825:3037:3842:0944:2247:3049:0750:07
Ronneby OK5:193:223:406:276:4212:084:312:133:081:371:00
18Toivo Voudinmäki50:334:129:2113:4817:4727:1331:3738:3042:2347:2749:1950:33
Mullsjö SOK4:125:094:273:599:264:246:533:535:041:521:14
19Nils-Eric Ericson50:464:109:1519:0421:2331:4435:1139:4243:3448:0049:3750:46
FK Åsen4:105:059:492:1910:213:274:313:524:261:371:09
20Ingemar Andersson51:492:509:1213:1317:0625:1528:1139:4942:2248:3250:2151:49
OK Orion2:506:224:013:538:092:5611:382:336:101:491:28
21Peter Dahlstedt52:033:269:2114:2420:0630:0533:4939:2344:4248:5650:3652:03
OK Pan-Kristianstad3:265:555:035:429:593:445:345:194:141:401:27
22Bertil Olofsson53:594:198:4913:2616:1925:2131:0236:4140:4250:1052:2553:59
Andrarums IF4:194:304:372:539:025:415:394:019:282:151:34
23Bertil Ottosson55:223:529:1519:2923:3432:4436:3641:1747:3352:0153:3955:22
FK Göingarna3:525:2310:144:059:103:524:416:164:281:381:43
24Göran Karlsson55:574:049:2715:2219:0629:0736:5944:4547:2752:2254:2555:5718:20
Lessebo OK4:045:235:553:4410:017:527:462:424:552:031:32*169
 
Jan JohanssonFelst.3:148:3717:4221:0131:0835:3841:1846:03-----52:2953:50
Andrarums IF3:145:239:053:1910:074:305:404:456:261:21
Sven-Erik ForsellFelst.-----6:0616:2921:1030:1536:4945:2355:531:03:011:05:391:07:47
Skåneslättens OL6:0610:234:419:056:348:3410:307:082:382:08
Jan Hanssonej fullf.--------------------------------------------------7:27
Lunds OK7:27
Thomas Kleistej fullf.3:508:4013:2916:24------------------------------36:01
Boxholm-Mjölby OL3:504:504:492:5519:37
Ingvar Perssonej start
FK Åsen
 
 
 
H65 (32)3,0 km10 K
PlNamnTid
1(131)2(132)3(153)4(145)5(158)6(137)7(149)8(174)9(111)10(200)Mål
 
1Kenth Sundgren34:302:146:469:0712:4619:3723:1726:2228:1631:4433:0834:30
Skåneslättens OL2:144:322:213:396:513:403:051:543:281:241:22
2Lars-Gunnar Bengtsson36:062:376:589:3212:5319:4524:1027:3129:4433:1834:5136:0611:57
Stigmännen Karlshamns OK2:374:212:343:216:524:253:212:133:341:331:15*169
3Agne Bengtsson36:142:426:309:0314:0020:1023:3726:3429:5033:3634:5736:14
OK Kompassen2:423:482:334:576:103:272:573:163:461:211:17
4Lennart Bohman37:222:427:2810:0412:4320:5024:2627:2329:2234:1636:0637:22
FK Vittus2:424:462:362:398:073:362:571:594:541:501:16
5Krister Nilsson38:162:426:519:0716:5123:1126:2229:4532:3035:5137:0538:16
Växjö OK2:424:092:167:446:203:113:232:453:211:141:11
6Ingemar Johansson38:513:1510:0312:2915:3722:0127:2330:3232:4035:5937:4238:5114:52
Växjö OK3:156:482:263:086:245:223:092:083:191:431:09*169
7Owe Nilsson39:042:547:5112:0614:5721:5525:3128:2333:0136:3938:0339:04
Stigmännen Karlshamns OK2:544:574:152:516:583:362:524:383:381:241:01
8Bo Turesson39:063:057:179:5512:2619:3124:0229:0931:4336:1037:4939:06
OK Bävern3:054:122:382:317:054:315:072:344:271:391:17
9Johnny Gustafsson40:312:446:359:2013:2522:3428:0531:5234:0437:4239:2440:31
Gamleby OK2:443:512:454:059:095:313:472:123:381:421:07
10Nils-Arne Håkansson40:462:206:299:1514:4122:4227:1532:1434:4438:1639:3840:46
Stigmännen Karlshamns OK2:204:092:465:268:014:334:592:303:321:221:08
11Tommy Olsson41:463:148:3713:4316:2323:3229:0532:5235:1539:0540:3741:46
OK Dacke3:145:235:062:407:095:333:472:233:501:321:09
12Jörgen Nilsson43:142:187:0911:2213:4921:5026:2929:5432:1040:3542:0643:14
Ronneby OK2:184:514:132:278:014:393:252:168:251:311:08
13Per Engqvist48:172:438:0216:1719:3827:1332:0636:1939:2444:3546:4148:17
Ronneby OK2:435:198:153:217:354:534:133:055:112:061:36
14Jan Persson48:502:439:3112:3716:4026:4131:5835:4440:5445:3647:2348:50
Ystads OK2:436:483:064:0310:015:173:465:104:421:471:27
15Roland Nilsson49:542:589:2312:4216:5328:1833:2937:0042:0246:4248:3049:54
SOK Viljan2:586:253:194:1111:255:113:315:024:401:481:24
16Tommy Held52:563:3212:2315:4619:2829:4135:1540:4043:5449:4151:2852:56
FK Åsen3:328:513:233:4210:135:345:253:145:471:471:28
17Jörgen Fransson53:032:4111:2214:1418:1226:4635:1240:4444:3050:1451:4753:03
Emmaboda Verda OK2:418:412:523:588:348:265:323:465:441:331:16
18Håkan Nilsson53:563:338:3317:1221:5530:4436:0240:1044:5850:3552:2153:56
Malmö OK3:335:008:394:438:495:184:084:485:371:461:35
19Jan Påhlstorp57:224:5211:0514:3618:4827:3132:4437:2048:4454:0955:5557:22
Emmaboda Verda OK4:526:133:314:128:435:134:3611:245:251:461:27
20Kent Nilsson59:443:108:5313:0617:0128:4834:2739:0752:1056:5158:3359:44
Andrarums IF3:105:434:133:5511:475:394:4013:034:411:421:11
21Leif Ingemarsson1:01:083:1515:2518:3628:4438:5143:4548:1553:0158:0959:551:01:08
FK Vittus3:1512:103:1110:0810:074:544:304:465:081:461:13
22Eric Tenland1:05:024:3412:2617:2222:3832:4840:1546:4551:2359:401:02:341:05:02
Stigmännen Karlshamns OK4:347:524:565:1610:107:276:304:388:172:542:28
23Dag Lewis-Jonsson1:08:014:1011:0715:2720:0932:1543:4350:1157:121:03:551:06:381:08:01
Helsingborgs SOK4:106:574:204:4212:0611:286:287:016:432:431:23
24Nils-Erik Bondesson1:14:214:2910:5215:1329:3039:5946:3452:2956:261:09:431:12:131:14:21
Frosta OK4:296:234:2114:1710:296:355:553:5713:172:302:08
25Anders Kumlin1:22:1124:5935:1639:1949:3857:591:04:461:09:511:12:381:19:021:20:511:22:119:49
IK Ymer24:5910:174:0310:198:216:475:052:476:241:491:20*167
 
Lennart AnderssonFelst.3:188:5711:3514:3021:23-----41:2443:5447:4749:3850:58
OK Orion3:185:392:382:556:5320:012:303:531:511:20
Ronny Hjalmarssonej fullf.4:579:4012:21-----------------------------------32:29
Emmaboda Verda OK4:574:432:4120:08
Karl-Evert Annegårdej fullf.3:2710:1613:0524:34--------------------42:0743:5044:59
SOK Viljan3:276:492:4911:2917:331:431:09
Tommy Olaussonej start
SOK Aneby
Connie Roslundej start
Hässleholms OK
Bill Schölinej start
Tockarps IK
Lars Perssonej start
OK Kompassen
 
 
 
H60 (16)3,3 km10 K
PlNamnTid
1(156)2(161)3(155)4(144)5(136)6(108)7(164)8(151)9(118)10(200)Mål
 
1Ken Ragnarsson29:361:203:185:579:2715:1917:4819:2624:4727:3328:3029:36
OK Kompassen1:201:582:393:305:522:291:385:212:460:571:06
2Kent Granqvist34:002:194:378:5812:3017:4420:3922:3128:5631:5633:0634:00
Västerviks OK2:192:184:213:325:142:551:526:253:001:100:54
3Per Nilsson34:551:385:278:1411:4318:2320:3522:1627:4132:2433:4134:55
Stigmännen Karlshamns OK1:383:492:473:296:402:121:415:254:431:171:14
4Stellan Martinsson36:061:293:466:5712:2618:5522:4024:1030:0033:2134:4736:06
OK Tyringe1:292:173:115:296:293:451:305:503:211:261:19
5Örjan Svahn37:401:424:006:5210:4818:4922:4124:2030:2534:3436:2537:40
IFK Mora OK1:422:182:523:568:013:521:396:054:091:511:15
6Björn Palm38:441:574:269:3414:3821:1823:4925:4632:2236:0437:2738:44
Lessebo OK1:572:295:085:046:402:311:576:363:421:231:17
7Ingemar Persson39:391:414:097:5012:0818:1321:1223:2933:0937:1438:3939:39
Gamleby OK1:412:283:414:186:052:592:179:404:051:251:00
8Torgny Johansson44:132:406:2710:3615:4223:1726:0428:5636:1741:0942:5744:13
Björkfors GOIF2:403:474:095:067:352:472:527:214:521:481:16
9Olle Enfors44:441:494:4211:0119:3827:2430:0031:5438:2142:1743:4044:44
Tockarps IK1:492:536:198:377:462:361:546:273:561:231:04
10Lennart Smedenmark50:423:436:4910:4716:2224:5431:4033:3842:3047:4249:2750:42
Ronneby OK3:433:063:585:358:326:461:588:525:121:451:15
11Sven-Olof Svensson52:322:145:4711:1016:1125:5630:3632:3844:4949:3851:2952:32
Björkfors GOIF2:143:335:235:019:454:402:0212:114:491:511:03
12Roger Bergvik53:041:595:5410:3715:5623:3427:0835:1645:3949:5651:5353:04
Växjö OK1:593:554:435:197:383:348:0810:234:171:571:11
13Lars Martinsson1:01:333:3915:5420:3827:3036:0639:2642:3051:2858:271:00:141:01:33
Ronneby OK3:3912:154:446:528:363:203:048:586:591:471:19
14Göran Liljequist1:10:572:366:2511:1623:0836:2542:3445:3558:181:05:491:08:481:10:57
OK Älme2:363:494:5111:5213:176:093:0112:437:312:592:09
 
Per Svenssonej start
Ronneby OK
Lars Östlinej start
Björkfors GOIF
 
 
 
H55 (17)3,3 km11 K
PlNamnTid
1(161)2(155)3(153)4(169)5(158)6(108)7(164)8(174)9(133)10(115)11(200)Mål
 
1Lars Söderlund26:452:185:016:558:3213:4515:5217:1621:1424:0825:1225:5126:45
Tormestorps IF2:182:431:541:375:132:071:243:582:541:040:390:54
2Torsten Backteman28:342:565:337:389:1914:5217:2018:5522:5625:4326:5227:3428:34
Lerums SOK2:562:372:051:415:332:281:354:012:471:090:421:00
3Ove Lernå28:452:355:147:269:0814:5617:5519:3023:1226:0927:0327:4328:45
Kalmar OK2:352:392:121:425:482:591:353:422:570:540:401:02
4Jan Nilsson29:402:335:447:569:5915:3717:5319:2223:2326:2127:5628:3429:40
Andrarums IF2:333:112:122:035:382:161:294:012:581:350:381:06
5Kent Olsson30:572:485:147:399:3917:2220:0421:2925:2228:0829:1129:5130:57
OK Orion2:482:262:252:007:432:421:253:532:461:030:401:06
6Ola Svensson33:023:146:599:3511:2518:0420:4522:2926:3129:4231:1131:5733:02
OK Orion3:143:452:361:506:392:411:444:023:111:290:461:05
7Lars Magnusson34:513:216:278:5711:2917:4620:4922:1328:3331:4433:0033:5334:51
OK Älme3:213:062:302:326:173:031:246:203:111:160:530:58
8Ingemar Månsson36:073:126:059:3711:5918:4121:5023:2329:0532:4234:1035:0736:07
Ronneby OK3:122:533:322:226:423:091:335:423:371:280:571:00
9Håkan Forsman39:384:157:5210:4513:0119:4622:5925:0830:3935:2837:2138:1739:38
Ronneby OK4:153:372:532:166:453:132:095:314:491:530:561:21
10Sverker Eriksson40:115:169:1812:0514:4721:1524:4426:3731:2535:0937:5738:5640:11
OK Gynge5:164:022:472:426:283:291:534:483:442:480:591:15
11Sten Segerslätt41:203:067:199:4411:5418:5627:2129:2034:2037:5539:1440:0741:20
Skåneslättens OL3:064:132:252:107:028:251:595:003:351:190:531:13
12Bo Salomonsson42:053:477:2210:4213:3821:4326:2628:3433:3038:0039:3140:3842:05
Kalmar OK3:473:353:202:568:054:432:084:564:301:311:071:27
13Bo Johansson42:174:118:5711:4014:1922:4126:1728:0732:5037:2440:2141:1342:17
OK Älme4:114:462:432:398:223:361:504:434:342:570:521:04
 
Manfred Olejnikej start
SOK Viljan
Mats Brorssonej start
Tockarps IK
Jan Karlssonej start
Växjö OK
Benjamin Viebkeej start
Malmö OK
 
 
 
H50 (13)3,6 km12 K
PlNamnTid
1(131)2(142)3(132)4(144)5(145)6(158)7(108)8(148)9(150)10(174)11(115)12(200)Mål
 
1Bertil Åkesson30:291:573:215:138:3310:2314:3716:5518:2022:1425:1928:4629:2830:29
Markbygdens OK1:571:241:523:201:504:142:181:253:543:053:270:421:01
2Mats Andersson32:122:003:145:028:5410:5115:5818:1919:5524:1126:3330:2631:1032:12
OK Orion2:001:141:483:521:575:072:211:364:162:223:530:441:02
3Gert Jonsson38:013:214:577:4410:5213:1019:2622:0224:0029:1331:5636:0936:5538:01
IK Hakarpspojkarna3:211:362:473:082:186:162:361:585:132:434:130:461:06
4Göran Månsson38:202:324:138:4011:3614:2720:5523:5125:4030:2332:5036:3937:2738:20
OK Dacke2:321:414:272:562:516:282:561:494:432:273:490:480:53
7:338:17
*167*155
5Bengt Olsson38:562:114:327:3612:2414:4519:4822:0424:4629:0332:4836:5737:4738:56
Eslövs FK2:112:213:044:482:215:032:162:424:173:454:090:501:09
6Jonas Karlsson39:525:197:119:4712:3715:1521:0824:0526:2031:3033:4838:0738:5739:52
Markbygdens OK5:191:522:362:502:385:532:572:155:102:184:190:500:55
7Ulf Johansson45:013:225:058:1512:5015:3922:1325:2527:3933:2837:0942:5043:4445:01
OK Dacke3:221:433:104:352:496:343:122:145:493:415:410:541:17
8Anders Pettersson45:282:133:517:3611:4313:5620:4123:3725:3832:0435:3843:1744:1045:28
OK Dacke2:131:383:454:072:136:452:562:016:263:347:390:531:18
9Christer Nilsson52:068:3210:3513:4619:0922:3428:4833:5636:0241:2244:5750:1351:0752:06
Lunds OK8:322:033:115:233:256:145:082:065:203:355:160:540:59
10Tomas Nilsson52:132:424:287:4512:2115:0625:3129:0031:0537:0742:2150:0250:5652:13
Hässleholms OK2:421:463:174:362:4510:253:292:056:025:147:410:541:17
11Jan Gradin57:004:187:0110:0415:1320:1629:0532:2835:2145:4348:4454:5255:5257:00
Andrarums IF4:182:433:035:095:038:493:232:5310:223:016:081:001:08
12Jan Johansson1:27:2016:1619:0121:4431:1334:3642:5048:2851:4259:211:06:341:24:401:25:551:27:20
Skåneslättens OL16:162:452:439:293:238:145:383:147:397:1318:061:151:25
13Christer Svensson1:54:216:4922:1827:0134:2539:0551:0359:241:04:291:14:271:43:511:51:501:52:551:54:21
Ronneby OK6:4915:294:437:244:4011:588:215:059:5829:247:591:051:26
 
 
 
H45 (36)3,7 km12 K
PlNamnTid
1(156)2(170)3(155)4(144)5(169)6(158)7(147)8(159)9(166)10(168)11(118)12(200)Mål
 
1Magnus Larsson30:162:013:535:388:219:4114:5016:3319:0923:1725:3728:1529:1530:16
FK Göingarna2:011:521:452:431:205:091:432:364:082:202:381:001:01
2Niklas Bratt30:562:014:276:198:5610:1615:1716:4818:5723:3926:3229:0229:5930:56
OK Orion2:012:261:522:371:205:011:312:094:422:532:300:570:57
3Patrik Rosén31:482:084:146:209:1010:4415:3717:1519:5024:0626:2629:5030:5531:48
Växjö OK2:082:062:062:501:344:531:382:354:162:203:241:050:53
4Thomas Johannesson32:341:393:555:589:0610:2515:0516:2818:2822:2027:2430:2031:2832:34
Ronneby OK1:392:162:033:081:194:401:232:003:525:042:561:081:06
5Anders Selin33:171:434:516:419:3410:5716:0917:4020:3324:2228:1931:1630:4633:17
FK Göingarna1:433:081:502:531:235:121:312:533:493:572:572:31
6Niklas Edvardsson34:172:014:466:329:4011:0916:3518:2121:0825:0228:4832:1033:2634:17
Hästveda OK2:012:451:463:081:295:261:462:473:543:463:221:160:51
7Fabian Ljungqvist34:231:553:535:478:4110:2615:5417:3520:0824:5729:0532:1331:4934:23
Lunds OK1:551:581:542:541:455:281:412:334:494:083:082:34
8Lennart Söderberg35:112:504:567:039:5811:3117:0518:3422:5827:0430:2133:0534:0835:11
IK Hakarpspojkarna2:502:062:072:551:335:341:294:244:063:172:441:031:03
6:116:43
*167*132
9Håkan Axelsson35:371:554:086:009:2010:5216:0717:5421:5026:4529:5433:2134:3035:37
FK Göingarna1:552:131:523:201:325:151:473:564:553:093:271:091:07
10Magnus Larsen36:153:516:098:1110:5912:3117:4719:2321:5928:1130:3134:0135:1036:15
FK Boken3:512:182:022:481:325:161:362:366:122:203:301:091:05
11Johan Hansson37:412:156:138:2112:0214:1119:0020:3024:0229:0232:2135:3836:4437:41
Jönköpings OK2:153:582:083:412:094:491:303:325:003:193:171:060:57
12Mats Granstedt38:252:164:466:469:4411:3817:0918:4523:4528:3432:4336:0437:2138:25
IK Hakarpspojkarna2:162:302:002:581:545:311:365:004:494:093:211:171:04
37:24
*200
12Tobias Borger38:252:035:087:3811:5313:3119:0921:0224:3829:2232:4936:1337:3038:25
Kalmar OK2:033:052:304:151:385:381:533:364:443:273:241:170:55
14Peter Hedberg39:422:084:337:2911:0713:0018:4220:4123:3129:0134:0237:2538:4039:42
Lunds OK2:082:252:563:381:535:421:592:505:305:013:231:151:02
15Magnus Forsberg39:492:054:348:2212:0215:0020:2222:2525:4930:5134:1337:4938:5839:49
OK Norrvirdarna2:052:293:483:402:585:222:033:245:023:223:361:090:51
16Dennis Toll40:102:175:348:2212:1013:5419:5122:0225:0030:4234:4538:1539:2240:10
OK Njudung2:173:172:483:481:445:572:112:585:424:033:301:070:48
17Thomas Najvik40:422:345:238:0512:3314:3520:0022:5926:0030:5934:2938:2439:4240:42
OK Pan-Kristianstad2:342:492:424:282:025:252:593:014:593:303:551:181:00
18Mats Bredfelt41:453:206:4310:2414:0316:0621:5624:0427:1232:4835:5039:2440:4541:45
Lunds OK3:203:233:413:392:035:502:083:085:363:023:341:211:00
19Jan-Ove Viking41:472:275:418:1212:2114:2520:5622:4926:1632:4935:5739:1840:3441:47
Andrarums IF2:273:142:314:092:046:311:533:276:333:083:211:161:13
20Stefan Agmarken41:542:086:189:3312:3314:2120:1522:0226:5832:1335:5639:4140:5541:54
Halmstad OK2:084:103:153:001:485:541:474:565:153:433:451:140:59
21Mikael Wahlbom44:393:486:589:3714:1315:5323:0225:0328:2133:5938:1341:5443:2544:39
OK Orion3:483:102:394:361:407:092:013:185:384:143:411:311:14
22Mikael Gustafsson45:562:325:358:3913:0915:0822:3424:4728:1335:5639:1943:3044:4645:56
OK Gynge2:323:033:044:301:597:262:133:267:433:234:111:161:10
23Per-Anders Axelsson46:046:409:1712:2116:2418:0724:2426:5229:5635:1339:1843:4845:0746:04
Markbygdens OK6:402:373:044:031:436:172:283:045:174:054:301:190:57
24Thomas Johansson47:062:055:098:0112:0213:5321:0023:1627:1635:2840:4544:2645:5047:06
Gamleby OK2:053:042:524:011:517:072:164:008:125:173:411:241:16
25Johan Jensen48:452:327:5110:4815:5417:4825:2027:2531:3438:5242:2146:3247:5248:45
Skåneslättens OL2:325:192:575:061:547:322:054:097:183:294:111:200:53
26Björn Zettervall49:153:577:2710:2114:1316:2723:4726:5230:3236:5942:0046:5848:1149:15
OK Dacke3:573:302:543:522:147:203:053:406:275:014:581:131:04
27Mats Jonsson50:295:088:4612:3717:3619:5127:0028:5832:1440:1844:2148:0249:2250:29
Skåneslättens OL5:083:383:514:592:157:091:583:168:044:033:411:201:07
28Jonas Prellner52:073:376:0010:4214:3116:5022:0624:1327:2435:4044:1449:2050:4752:07
Skåneslättens OL3:372:234:423:492:195:162:073:118:168:345:061:271:20
29Thomas Låstbom54:326:0917:1320:2824:5927:1732:5635:0238:2244:5948:5352:2753:4454:32
Härlövs IF6:0911:043:154:312:185:392:063:206:373:543:341:170:48
30Henrik Weiden1:06:588:5912:5316:4121:2823:3430:4333:1337:2351:1258:431:04:331:05:581:06:58
Skåneslättens OL8:593:543:484:472:067:092:304:1013:497:315:501:251:00
31Olof Barr1:07:556:029:4114:2525:5928:0735:4538:0242:1048:551:00:171:05:171:06:481:07:55
Skåneslättens OL6:023:394:4411:342:087:382:174:086:4511:225:001:311:07
 
Lars DahlFelst.3:25--------------------------------------------------20:3122:11
Härlövs IF3:2517:061:40
Håkan AnderssonFelst.24:1631:1636:0340:1342:2649:2751:1555:02---------------1:07:221:08:39
OK Dacke24:167:004:474:102:137:011:483:4712:201:17
9:57
*154
Jesse Anderssonej fullf.------------------------------------------------------------
Björkfors GOIF
Anders Ericssonej start
Lunds OK
Jonas Perssonej start
Torsås OK
 
 
 
H40 (10)3,9 km12 K
PlNamnTid
1(131)2(161)3(132)4(160)5(145)6(165)7(137)8(148)9(138)10(139)11(115)12(200)Mål
 
1Andreas Nilsson29:441:473:004:567:058:4416:2318:5620:0123:1125:1828:1028:4829:44
OK Pan-Kristianstad1:471:131:562:091:397:392:331:053:102:072:520:380:56
2Yuri Omelchenko30:081:573:205:147:138:5215:4018:3819:4722:4825:4428:2227:3330:08
OK Orion1:571:231:541:591:396:482:581:093:012:562:382:35
3Magnus Larsson31:231:573:305:287:439:1117:4920:5322:0525:0527:0329:5330:3331:23
OK Dacke1:571:331:582:151:288:383:041:123:001:582:500:400:50
4Martin Hjertberg33:382:103:566:198:4110:2818:2022:0623:2527:1329:0732:1032:5233:38
Hestra IF2:101:462:232:221:477:523:461:193:481:543:030:420:46
5Ola Markholm45:557:409:3312:3915:3618:1127:1930:4832:1736:4841:2244:1544:5645:55
Skåneslättens OL7:401:533:062:572:359:083:291:294:314:342:530:410:59
6Mattias Nilsson46:102:505:067:5610:3613:3624:0527:4330:1934:4337:3444:2345:1746:10
Björkfors GOIF2:502:162:502:403:0010:293:382:364:242:516:490:540:53
7Nils Helmersson46:263:005:037:5311:1513:2323:0126:0627:4332:3037:3044:3945:3446:26
Hässleholms OK3:002:032:503:222:089:383:051:374:475:007:090:550:52
8Richard Olovsson49:304:136:248:5811:4315:3724:2927:5129:3035:0740:2447:4048:4249:30
Gamleby OK4:132:112:342:453:548:523:221:395:375:177:161:020:48
9Christer Öberg49:354:005:508:2911:3314:2026:3530:3732:1837:0440:3947:2848:2149:35
Gamleby OK4:001:502:393:042:4712:154:021:414:463:356:490:531:14
13:38
*169
10Patrik Lundqvist1:08:4116:1117:5623:5227:2630:0842:2948:0849:4856:011:02:241:06:531:07:451:08:41
Nybro OK16:111:455:563:342:4212:215:391:406:136:234:290:520:56
 
 
 
H35 (11)4,6 km15 K
PlNamnTid
1(101)2(142)3(155)4(160)5(169)6(165)7(108)8(148)9(172)10(152)11(150)12(174)13(133)14(115)
15(200)Mål
 
1Erik Bengtsson40:212:174:116:039:1210:3218:4922:0723:3426:1429:2132:0534:5937:3938:41
FK Åsen2:171:541:523:091:208:173:181:272:403:072:442:542:401:02
39:2540:21
0:440:56
2Karl Palm46:282:364:538:2911:2013:3623:1926:3328:4031:3134:5137:3741:1744:0144:50
Kamrat och IF KIF2:362:173:362:512:169:433:142:072:513:202:463:402:440:49
45:2446:28
0:341:04
3Magnus Tenghagen46:402:316:338:4311:3913:2021:5925:2427:1330:2434:1737:1240:5143:5644:53
Härlövs IF2:314:022:102:561:418:393:251:493:113:532:553:393:050:57
45:3446:40
0:411:06
4Daniel Persson50:472:465:548:1811:3813:2622:4926:2829:5533:2337:3041:3444:1847:4948:53
Ronneby OK2:463:082:243:201:489:233:393:273:284:074:042:443:311:04
49:4750:47
0:541:00
5Mikael Persson52:522:224:166:3411:1512:4422:3928:2030:2833:4138:2042:0345:4049:0150:53
FK Göingarna2:221:542:184:411:299:555:412:083:134:393:433:373:211:52
51:4152:52
0:481:11
6Jesper Nilsson54:542:375:127:4510:3412:1820:5127:2829:1132:1036:1039:2349:0751:5252:51
Andrarums IF2:372:352:332:491:448:336:371:432:594:003:139:442:450:59
53:5054:54
0:591:04
7Markus Almgren54:563:556:129:4414:3316:1726:2530:0432:1836:1741:0844:1547:4451:1152:29
OK Dacke3:552:173:324:491:4410:083:392:143:594:513:073:293:271:18
53:4854:56
1:191:08
8Stefan Magnusson1:05:582:494:537:2910:1714:1822:3628:3031:1334:4040:5347:5759:401:02:561:04:00
Lunds OK2:492:042:362:484:018:185:542:433:276:137:0411:433:161:04
1:04:591:05:58
0:590:59
9Joakim Kjellberg1:42:118:4013:1618:1923:4127:3843:5251:3256:171:02:591:12:231:18:591:25:501:33:151:38:21
Björkfors GOIF8:404:365:035:223:5716:147:404:456:429:246:366:517:255:06
1:40:381:42:11
2:171:33
 
Einar MikkelsenFelst.3:015:139:0114:3916:3725:5934:1135:5338:5442:2245:31-----49:1450:13
OK Älme3:012:123:485:381:589:228:121:423:013:283:093:430:59
50:4651:35
0:330:49
Jon Engqvistej start
Ronneby OK
 
 
 
H21 (11)4,8 km16 K
PlNamnTid
1(116)2(131)3(161)4(132)5(153)6(145)7(165)8(137)9(159)10(172)11(152)12(166)13(168)14(112)
15(115)16(200)Mål
 
1Rickard Ingesson42:441:272:474:056:028:049:5918:0120:2822:1024:3827:5630:4533:3238:54
Gamleby OK1:271:201:181:572:021:558:022:271:422:283:182:492:475:22
41:2041:4742:44
2:260:270:57
2John Kumlin44:381:262:534:006:197:579:4716:4819:5421:2626:3529:5632:1736:0341:04
IK Ymer1:261:271:072:191:381:507:013:061:325:093:212:213:465:01
43:0943:5244:3839:41
2:050:430:46*118
3Sebastian Kvithammer45:081:415:507:2910:1111:5713:5522:1125:4027:1530:0033:4535:4838:4342:14
Wing OK1:414:091:392:421:461:588:163:291:352:453:452:032:553:31
43:2044:0045:08
1:060:401:08
4Jan-Olof Svensson45:571:352:534:076:007:549:4818:4921:3724:4929:0832:1934:4739:2842:50
Halmstad OK1:351:181:141:531:541:549:012:483:124:193:112:284:413:22
44:1044:5245:57
1:200:421:05
5Robin Jakobsson46:331:353:515:028:079:5211:5419:4222:3024:1027:1131:0233:2540:5043:56
Gamleby OK1:352:161:113:051:452:027:482:481:403:013:512:237:253:06
45:0745:4446:33
1:110:370:49
6Filip Andersson56:501:483:206:088:5612:0314:0925:3728:2832:2335:5441:1844:4249:0053:26
Markbygdens OK1:481:322:482:483:072:0611:282:513:553:315:243:244:184:26
55:0256:0356:50
1:361:010:47
7Tommy Garting57:202:114:587:5811:3914:1617:4529:1833:1435:2239:1743:3746:3749:4053:48
Malmö OK2:112:473:003:412:373:2911:333:562:083:554:203:003:034:08
55:1556:0657:20
1:270:511:14
 
Simon EngelFelst.2:053:475:168:3010:3412:4422:4028:5531:0734:1438:3342:33----------
Hässleholms OK2:051:421:293:142:042:109:566:152:123:074:194:00
-----56:4157:45
14:081:04
Petter Valleriusej fullf.1:306:44------------------------------------------------------------
Gamleby OK1:305:14
----------
Marcus Anderssonej start
Skåneslättens OL
Moltas Viebkeej start
Malmö OK
 
 
 
H18 (4)3,5 km12 K
PlNamnTid
1(130)2(142)3(132)4(144)5(136)6(147)7(148)8(138)9(151)10(112)11(115)12(200)Mål
 
1Jesper Ågren38:532:395:467:3710:4217:0318:4121:3726:1431:0135:3337:2538:0338:53
Lunds OK2:393:071:513:056:211:382:564:374:474:321:520:380:50
 
Rasmus Svenssonej start
Värend GN OL
Oscar Langej start
Västerviks OK
Albin Anderssonej start
Björkfors GOIF
 
 
 
H16 (22)3,5 km12 K
PlNamnTid
1(161)2(134)3(169)4(105)5(136)6(108)7(148)8(149)9(127)10(171)11(133)12(200)Mål
 
1Andreas Jonsson24:282:274:105:477:3412:0413:5315:1816:5919:2520:3823:0723:4224:28
OK Dacke2:271:431:371:474:301:491:251:412:261:132:290:350:46
2Joar Hertin26:222:243:485:377:3412:1014:1115:5317:4421:1522:2324:3025:2126:22
Västerviks OK2:241:241:491:574:362:011:421:513:311:082:070:511:01
3Algot Najvik26:352:193:445:387:2612:5314:3516:0017:5020:3421:5424:5325:4726:35
OK Pan-Kristianstad2:191:251:541:485:271:421:251:502:441:202:590:540:48
4Isak Hertin27:254:135:368:4110:1514:5716:5418:2019:5522:1823:2625:5826:3727:25
Västerviks OK4:131:233:051:344:421:571:261:352:231:082:320:390:48
2:25
*142
5Erik Vinblad27:412:294:246:378:1413:0815:0916:5118:5121:3722:5825:3326:5227:41
Lunds OK2:291:552:131:374:542:011:422:002:461:212:351:190:49
6Anton Gliveson28:152:354:116:118:1414:0116:1517:4719:5022:4724:0026:4127:2328:15
Ronneby OK2:351:362:002:035:472:141:322:032:571:132:410:420:52
7Olle Sörqvist29:065:096:328:2410:2815:2617:2919:0721:0623:3924:5227:3828:2229:06
Markbygdens OK5:091:231:522:044:582:031:381:592:331:132:460:440:44
8Allan Hedberg29:176:217:4410:1811:5216:1818:1220:0121:5924:2125:3027:2928:1929:17
Lunds OK6:211:232:341:344:261:541:491:582:221:091:590:500:58
9Oscar Modig31:392:474:326:4710:0115:5718:3720:2222:5225:3326:5229:3630:3331:39
OK Pan-Kristianstad2:471:452:153:145:562:401:452:302:411:192:440:571:06
10Albin Kronkvist32:264:266:098:1410:0916:4720:0821:4423:4726:2927:4830:4331:2532:26
Örkelljunga FK4:261:432:051:556:383:211:362:032:421:192:550:421:01
15:36
*158
11Lukas Granstedt32:457:078:4010:5512:4018:1420:1522:0324:0326:4628:0630:3432:0032:45
IK Hakarpspojkarna7:071:332:151:455:342:011:482:002:431:202:281:260:45
12Emil Pettersson33:584:365:548:219:5915:3718:3920:1822:3226:0728:4231:4232:5733:58
OK Dacke4:361:182:271:385:383:021:392:143:352:353:001:151:01
14:5416:4527:56
*158*147*129
13Victor Hansson35:483:145:058:0810:4317:1020:1723:2826:0128:5830:5733:4534:4735:48
Jönköpings OK3:141:513:032:356:273:073:112:332:571:592:481:021:01
9:42
*144
14Loke Östangård36:258:4510:0612:1314:2120:0322:4624:1626:5129:3030:5133:4735:2536:25
Gamleby OK8:451:212:072:085:422:431:302:352:391:212:561:381:00
15Hugo Håkansson37:165:377:289:3812:5118:4321:4623:4226:2429:4131:3334:5436:1837:16
IK Ymer5:371:512:103:135:523:031:562:423:171:523:211:240:58
16Axel Åkesson40:334:497:5210:0912:4220:4423:2425:4228:2531:5133:2338:3539:4540:33
Markbygdens OK4:493:032:172:338:022:402:182:433:261:325:121:100:48
17Axel Toresson42:113:255:579:0211:1117:2821:3623:2631:1534:0435:5740:0241:2142:11
Lunds OK3:252:323:052:096:174:081:507:492:491:534:051:190:50
18Axel Lindeberg44:467:109:2415:5218:2724:2326:3429:3332:4436:0437:3742:4743:4844:46
Västerviks OK7:102:146:282:355:562:112:593:113:201:335:101:010:58
11:20
*145
19Tim Konradsson46:172:555:187:5910:1717:2920:1322:5226:4929:5231:2444:2745:2746:17
IK Omega2:552:232:412:187:122:442:393:573:031:3213:031:000:50
20Hugo Lom47:486:128:2115:4718:4624:4430:2133:0036:1240:0641:4045:3046:5947:48
Markbygdens OK6:122:097:262:595:585:372:393:123:541:343:501:290:49
21Oliver Vallerius57:4715:3317:2220:0122:5831:1435:0938:1643:0647:2249:3755:1756:4257:47
Gamleby OK15:331:492:392:578:163:553:074:504:162:155:401:251:05
10:35
*162
 
Isac Ericssonej start
Växjö OK
 
 
 
H14 (20)3,0 km11 K
PlNamnTid
1(154)2(134)3(143)4(105)5(107)6(158)7(147)8(173)9(171)10(140)11(200)Mål
 
1Karl Petersén23:582:164:056:048:1810:2613:1415:0417:5120:1322:4123:0923:58
OK Njudung2:161:491:592:142:082:481:502:472:222:280:280:49
2Albin Toll24:292:014:006:098:3610:4913:4016:1718:1220:3522:5223:2624:29
OK Njudung2:011:592:092:272:132:512:371:552:232:170:341:03
3Arvid Kronmar26:051:543:426:409:2712:1315:4417:4919:5022:1324:3525:0926:05
FK Vittus1:541:482:582:472:463:312:052:012:232:220:340:56
4Gustav Åman27:322:144:116:229:0711:2714:4717:5520:0723:0925:5326:2927:32
OK Vilse 872:141:572:112:452:203:203:082:123:022:440:361:03
5Samuel Låstbom32:493:306:108:5812:3215:2219:3822:0524:2426:5430:5831:4132:49
Härlövs IF3:302:402:483:342:504:162:272:192:304:040:431:08
6Viggo Johansson34:032:294:1110:0112:2114:4218:4921:1026:3629:0232:2133:0134:03
Skåneslättens OL2:291:425:502:202:214:072:215:262:263:190:401:02
7Povel Hedberg34:473:445:508:2212:1515:4619:5522:0424:3428:4433:0033:5034:47
Lunds OK3:442:062:323:533:314:092:092:304:104:160:500:57
8Jakob Wilhelmsson34:532:535:247:4111:3114:1718:4321:2624:2628:0433:1033:5234:5327:25
OK Dacke2:532:312:173:502:464:262:433:003:385:060:421:01*129
9Lukas Gustafsson36:428:0910:3212:3715:5018:3121:5925:1127:5831:2434:5335:3636:42
IK Ymer8:092:232:053:132:413:283:122:473:263:290:431:06
10Arvid Backteman37:553:065:007:2510:3812:5017:4520:3823:5626:4836:2237:0537:55
Lerums SOK3:061:542:253:132:124:552:533:182:529:340:430:50
11Carl Ås38:238:2510:0415:5819:4821:5924:5330:0631:5634:1436:5637:2738:23
Lunds OK8:251:395:543:502:112:545:131:502:182:420:310:56
12Aron Östangård39:023:255:398:4413:5416:4123:0925:0530:3333:2937:1737:5639:02
Gamleby OK3:252:143:055:102:476:281:565:282:563:480:391:06
13Albin Widman44:236:218:1615:5419:4223:1527:2530:0933:3839:1142:3243:1744:23
IK Ymer6:211:557:383:483:334:102:443:295:333:210:451:06
14Fabian Vallerius46:0813:4816:2819:5824:1527:4431:4434:0336:5241:2444:1145:1246:08
Gamleby OK13:482:403:304:173:294:002:192:494:322:471:010:56
 
Melker AnderssonFelst.1:513:505:3810:5513:0216:40-----22:5325:3830:0930:3831:48
OK Pan-Kristianstad1:511:591:485:172:073:386:132:454:310:291:10
Maxim OmelchenkoFelst.2:084:0413:2516:3718:2825:0627:0336:48---------------41:55
FK Vittus2:081:569:213:121:516:381:579:455:07
Simon Giselssonej start
Ronneby OK
Johan Vinbladej start
Lunds OK
Max Kärvhagej start
OK Skogsfalken
Albin Liljaej start
Ronneby OK
 
 
 
H12 (29)2,3 km9 K
PlNamnTid
1(141)2(134)3(143)4(107)5(146)6(87)7(124)8(125)9(200)Mål
 
1Loke Hedberg15:471:513:415:278:229:5211:4313:2814:2114:5215:47
Lunds OK1:511:501:462:551:301:511:450:530:310:55
2Albin Weiden17:451:274:056:139:4711:4613:4415:0616:1516:5217:45
Skåneslättens OL1:272:382:083:341:591:581:221:090:370:53
3Viktor Gunnarsson18:021:163:145:098:0311:1914:1115:2416:2316:5618:02
IK Hakarpspojkarna1:161:581:552:543:162:521:130:590:331:06
4Linus Vernström18:111:594:036:399:4911:5314:1615:3216:3217:0618:11
Ronneby OK1:592:042:363:102:042:231:161:000:341:05
5Max Persson19:091:513:566:0511:0413:0815:0016:3817:3818:1019:09
OK Skogsfalken1:512:052:094:592:041:521:381:000:320:59
6Victor Modig20:352:044:347:2211:1113:1115:5617:3618:4019:3020:35
OK Pan-Kristianstad2:042:302:483:492:002:451:401:040:501:05
7Hugo Larsson21:121:173:426:1510:0612:1514:3318:2919:2120:0421:12
OK Dacke1:172:252:333:512:092:183:560:520:431:08
8Johan Björck21:132:094:296:4210:5313:1315:4817:5119:2820:1921:13
OK Älme2:092:202:134:112:202:352:031:370:510:54
9Klas Ljungqvist21:261:504:116:3510:2312:4516:3218:2119:3220:2521:26
Lunds OK1:502:212:243:482:223:471:491:110:531:01
10Ivar Helmersson21:342:534:589:2412:4215:1317:0918:5119:5520:3521:34
Hässleholms OK2:532:054:263:182:311:561:421:040:400:59
11Agust Kronkvist22:552:234:526:5410:1217:1619:0420:2221:2121:5222:55
Örkelljunga FK2:232:292:023:187:041:481:180:590:311:03
12Isak Liljeholm23:031:524:026:1410:0817:2219:0720:3121:3222:0823:03
Gamleby OK1:522:102:123:547:141:451:241:010:360:55
13Edvin Selin24:255:248:1110:1814:0616:5219:2221:1522:2323:1224:25
FK Göingarna5:242:472:073:482:462:301:531:080:491:13
14Anton Törnqvist25:341:143:178:4212:3316:2718:4621:4023:1924:1325:34
FK Vittus1:142:035:253:513:542:192:541:390:541:21
15Adam Johansson25:472:435:398:2213:1616:3119:0722:2023:4824:3725:47
Skåneslättens OL2:432:562:434:543:152:363:131:280:491:10
16Henrik Pettersson26:096:108:1611:0515:4218:2921:1322:5524:1425:1526:094:02
Gamleby OK6:102:062:494:372:472:441:421:191:010:54*134
17Gustav Andersson27:172:234:467:3811:3521:0423:0924:3525:3326:1527:17
OK Pan-Kristianstad2:232:232:523:579:292:051:260:580:421:02
18Oskar Eriksson29:222:365:0811:0314:4921:4024:5326:2327:3528:2129:22
Ronneby OK2:362:325:553:466:513:131:301:120:461:01
19Elias Petersson30:122:006:559:3619:5622:0625:0327:0228:2629:0730:12
IK Ymer2:004:552:4110:202:102:571:591:240:411:05
20Samuel Klein30:212:105:129:3315:1621:3524:1827:0028:2429:1130:21
Björkfors GOIF2:103:024:215:436:192:432:421:240:471:10
21Gustaf Kullberg30:293:206:2310:0916:2420:2724:0926:4428:3229:2930:29
Björkfors GOIF3:203:033:466:154:033:422:351:480:571:00
22Stellan Gradin31:124:097:3110:4516:1520:4424:4026:5828:4329:4331:12
Andrarums IF4:093:223:145:304:293:562:181:451:001:29
23Albin Kjellberg33:556:4710:0412:3417:1120:1123:2730:1232:0132:5333:55
Björkfors GOIF6:473:172:304:373:003:166:451:490:521:02
24Arvid Pettersson36:152:508:5321:0124:5727:3130:1132:4934:1435:0336:15
Gamleby OK2:506:0312:083:562:342:402:381:250:491:12
25Erik Eriksson38:512:125:1115:3921:2827:4330:4734:5636:5237:4438:51
OK Skogsfalken2:122:5910:285:496:153:044:091:560:521:07
26Melker Larsson43:382:234:5518:0228:1437:2139:2140:3741:4542:3243:38
OK Orion2:232:3213:0710:129:072:001:161:080:471:06
 
Viktor LundqvistFelst.-----10:4214:5521:5625:1028:5330:4132:1433:1434:266:39
Nybro OK10:424:137:013:143:431:481:331:001:12*121
Linar Jonassonej start
FK Vittus
Stepan Khakimovej start
FK Vittus
 
 
 
H10 (11)1,9 km9 K
PlNamnTid
1(122)2(128)3(126)4(104)5(102)6(120)7(129)8(125)9(200)Mål
 
1Svante Selin15:131:052:344:285:377:328:3810:4813:1412:4715:13
FK Göingarna1:051:291:541:091:551:062:102:262:26
2Wilmer Selin15:281:152:574:495:477:599:0711:4113:5113:0115:28
FK Göingarna1:151:421:520:582:121:082:342:102:27
3Axel Bratt15:531:163:095:036:038:089:2210:3614:0613:2315:53
OK Orion1:161:531:541:002:051:141:143:302:30
4Hjalmar Axelsson16:001:383:315:486:509:1110:3211:3714:1413:2916:00
FK Göingarna1:381:532:171:022:211:211:052:372:31
5Carl Öberg19:151:344:067:028:0710:3013:0814:3017:2516:4319:15
Gamleby OK1:342:322:561:052:232:381:222:552:32
6Nils Swartz19:371:273:476:247:249:5611:1712:3417:4217:0419:37
OK Orion1:272:202:371:002:321:211:175:082:33
7Vilmer Lindström20:072:314:497:148:4511:3312:4414:0817:4717:2420:07
OK Skogsfalken2:312:182:251:312:481:111:243:392:43
8Wille Vernström22:321:534:096:478:0715:1116:5818:1320:4219:5322:32
Ronneby OK1:532:162:381:207:041:471:152:292:39
 
Hugo BjörkhammerFelst.2:204:346:558:14---------------16:1615:4318:2512:2314:25
Björkfors GOIF2:202:142:211:198:022:42*123*124
Emil RingFelst.-----8:3210:5212:2114:3715:5917:5728:4327:5430:34
Ronneby OK8:322:201:292:161:221:5810:462:40
Ture Liljaej start
Ronneby OK
 
 
 
D70 (14)2,2 km9 K
PlNamnTid
1(131)2(167)3(143)4(135)5(171)6(127)7(173)8(157)9(200)Mål
 
1Birgitta Olsson28:092:527:5910:1112:3515:4017:4821:2925:0826:5928:09
Ronneby OK2:525:072:122:243:052:083:413:391:511:10
2Britt Forsell Pirozzi28:263:098:2310:5413:1316:4019:3621:4324:4827:0628:26
Lunds OK3:095:142:312:193:272:562:073:052:181:20
3Gullevi Svensson31:474:499:0613:2715:5119:1621:2723:3928:1630:3531:47
Ronneby OK4:494:174:212:243:252:112:124:372:191:12
4Kaarina Voudinmäki32:573:5010:0213:1516:0519:4522:4425:1828:5231:2732:57
Mullsjö SOK3:506:123:132:503:402:592:343:342:351:30
5Ann-Charlotte Jensen33:503:107:199:5112:0915:2317:3720:3530:1232:3033:50
Hässleholms OK3:104:092:322:183:142:142:589:372:181:20
6Gunnel Svensson34:113:2313:5616:1018:3622:0224:4026:4930:1332:5634:11
IK Ymer3:2310:332:142:263:262:382:093:242:431:15
7Berit Byström34:353:519:1712:0414:4819:0322:3725:1729:4733:0834:35
OK Virdarna3:515:262:472:444:153:342:404:303:211:27
8Gull Svensson35:063:3413:4316:0818:4221:4123:5726:0030:5833:4235:06
Tockarps IK3:3410:092:252:342:592:162:034:582:441:24
9Inga-Lill Wikingsson36:093:2610:2113:3016:2420:1423:2926:3232:1934:5136:09
Stigmännen Karlshamns OK3:266:553:092:543:503:153:035:472:321:18
10Gunilla Grönblad37:014:3811:0814:3918:0822:5125:5028:2732:4035:2237:01
Härlövs IF4:386:303:313:294:432:592:374:132:421:39
11Ulla Nilsson49:154:5013:4917:4521:1426:4530:1934:0944:0347:4449:15
SOK Viljan4:508:593:563:295:313:343:509:543:411:31
12Solbritt Gustafsson50:024:3413:1916:4220:3625:2228:3831:4844:1148:0850:02
OK Virdarna4:348:453:233:544:463:163:1012:233:571:54
13Siv Ekelöf1:00:054:2611:4617:0022:2928:0131:5036:0154:0857:401:00:05
Värend GN OL4:267:205:145:295:323:494:1118:073:322:25
 
Agneta Bernboej start
OK Orion
 
 
 
D65 (18)2,3 km8 K
PlNamnTid
1(154)2(169)3(107)4(171)5(127)6(173)7(118)8(200)Mål
 
1Britt-Marie Magnusson28:333:468:2612:1816:3718:5521:1325:2927:2328:33
Laholms IF OK3:464:403:524:192:182:184:161:541:10
2Inger Glans29:515:5810:4314:3618:0120:2022:3426:4628:2929:51
OK Torfinn5:584:453:533:252:192:144:121:431:22
3Ulla Håkansson33:263:569:4615:0619:5222:3125:0829:3832:0233:26
OK Gynge3:565:505:204:462:392:374:302:241:24
4Karin Persson34:524:239:3514:1319:0221:2323:4931:1733:2934:52
OK Tyringe4:235:124:384:492:212:267:282:121:23
5Gun-Britt Fransson34:554:1312:0816:2419:4722:0224:0231:5433:4134:55
Emmaboda Verda OK4:137:554:163:232:152:007:521:471:14
6Bigge Bengtsson38:058:1613:1217:5422:5325:2927:5034:5536:3938:05
Stigmännen Karlshamns OK8:164:564:424:592:362:217:051:441:26
7Majvie Annegård39:464:4011:5317:2323:3626:5129:4836:1038:2039:46
SOK Viljan4:407:135:306:133:152:576:222:101:26
8Monica Påhlstorp40:5910:2318:0222:1925:5728:0530:1238:0239:4740:59
Emmaboda Verda OK10:237:394:173:382:082:077:501:451:12
9Ann-Helen Linnersjö41:439:4716:4221:5426:3829:2632:0838:2040:3141:43
OK Orion9:476:555:124:442:482:426:122:111:12
10Anna-Lisa Hansson41:496:3513:0519:4326:1729:3632:4237:4240:0541:49
OK Pan-Kristianstad6:356:306:386:343:193:065:002:231:44
11Karin Bengtsson42:435:0115:2520:5626:1429:1332:0039:2641:3642:43
OK Kompassen5:0110:245:315:182:592:477:262:101:07
12Karin Larsson43:223:4410:2814:5421:0524:0127:0239:4141:5343:22
OK Kompassen3:446:444:266:112:563:0112:392:121:29
13Kristina Fransson44:424:1511:1217:0621:4724:4627:3440:4542:5644:42
OK Virdarna4:156:575:544:412:592:4813:112:111:46
14Inger Pettersson51:515:3813:4021:0328:2332:2837:3946:1049:3451:51
Björkfors GOIF5:388:027:237:204:055:118:313:242:17
15Kerstin Larsson52:5011:4218:1322:3029:1732:1035:2148:4051:2652:50
OK Pan-Kristianstad11:426:314:176:472:533:1113:192:461:24
16Margareta Held54:219:4717:5825:2532:4036:4641:4249:2252:2454:21
FK Åsen9:478:117:277:154:064:567:403:021:57
 
Ingalill NilssonFelst.-----------------------------------36:5739:44
Stigmännen Karlshamns OK36:572:47
Ros-Mari Karlssonej start
Nybro OK
 
 
 
D60 (7)2,4 km9 K
PlNamnTid
1(161)2(143)3(160)4(107)5(171)6(127)7(173)8(133)9(200)Mål
 
1Ina Lindeberg26:123:225:578:1011:5016:0418:0419:4623:3325:0126:12
Skåneslättens OL3:222:352:133:404:142:001:423:471:281:11
2Lena Persson29:034:146:469:0013:0616:5919:2421:5326:2126:1329:03
Gamleby OK4:142:322:144:063:532:252:294:282:50
3Lis Dæhli31:137:159:4712:1916:1619:3721:5223:5228:3829:5931:13
Løten o-lag7:152:322:323:573:212:152:004:461:211:14
4Eva Pettersson31:204:427:3810:1314:3618:3421:1123:4128:2330:1131:20
Växjö OK4:422:562:354:233:582:372:304:421:481:09
5Kerstin Hjalmarsson41:305:349:2113:1918:0824:1127:3330:4037:2139:4441:30
Emmaboda Verda OK5:343:473:584:496:033:223:076:412:231:46
6Christel Nilsson51:047:0111:3615:3922:2928:5532:1737:2144:3849:2751:04
OK Älme7:014:354:036:506:263:225:047:174:491:37
7Mona Enfors1:00:4315:4719:5024:1330:2036:4939:2342:0456:2658:401:00:43
Tockarps IK15:474:034:236:076:292:342:4114:222:142:03
 
 
 
D55 (8)2,8 km9 K
PlNamnTid
1(161)2(155)3(153)4(169)5(136)6(137)7(173)8(133)9(200)Mål
 
1Christina Segerslätt35:063:528:0112:1414:5622:4426:2528:5732:3533:4635:06
Skåneslättens OL3:524:094:132:427:483:412:323:381:111:20
2Ann Nilsson36:513:116:099:0212:2419:0627:5529:3434:2935:2636:51
Markaryds FK3:112:582:533:226:428:491:394:550:571:25
3Birgitta Nilsson44:264:3710:5514:3121:2229:4334:0536:5041:4643:0744:26
Stigmännen Karlshamns OK4:376:183:366:518:214:222:454:561:211:19
4Pia Stålhandske45:455:4010:3415:1118:4729:2635:0538:0842:4544:2545:45
Björkfors GOIF5:404:544:373:3610:395:393:034:371:401:20
5Ann-Christin Nero Forsman46:215:0711:0413:5616:2023:3531:5834:1743:1245:0546:21
Ronneby OK5:075:572:522:247:158:232:198:551:531:16
6Mona Palm51:157:0416:2620:1723:3432:3538:5142:4948:1249:4851:1536:37
Lessebo OK7:049:223:513:179:016:163:585:231:361:27*108
7Ann Öhlin56:256:5714:4719:3325:4736:5843:1547:5052:5754:5756:25
Stigmännen Karlshamns OK6:577:504:466:1411:116:174:355:072:001:28
 
Ewa Roosej start
Helsingborgs SOK
 
 
 
D50 (12)3,0 km10 K
PlNamnTid
1(156)2(167)3(160)4(145)5(136)6(108)7(149)8(139)9(133)10(200)Mål
 
1Ingrid Johansson35:163:076:109:2812:0018:4921:4825:2629:0332:5634:0435:16
Laholms IF OK3:073:033:182:326:492:593:383:373:531:081:12
2Annika Josefsson35:482:295:258:3410:5320:0023:1126:4428:3733:3634:3235:48
OK Dacke2:292:563:092:199:073:113:331:534:590:561:16
3Lena Swartz42:034:177:4115:5518:3325:4830:0034:0436:0639:3040:5542:03
OK Orion4:173:248:142:387:154:124:042:023:241:251:08
4Kati Németh42:285:479:2813:2917:0524:4528:0333:0635:3139:3741:2342:28
Stigmännen Karlshamns OK5:473:414:013:367:403:185:032:254:061:461:05
5Marita Filipsson46:057:0310:3416:0419:4626:3930:0335:4138:1043:0544:4946:05
Markaryds FK7:033:315:303:426:533:245:382:294:551:441:16
6Gunilla Gustafsson49:114:368:1612:4815:5524:3029:0437:5040:3845:4447:4049:11
OK Orion4:363:404:323:078:354:348:462:485:061:561:31
7Karin Backteman58:294:509:5320:5825:4534:2738:3044:2550:1955:2857:2358:29
Lerums SOK4:505:0311:054:478:424:035:555:545:091:551:06
 
Katarina SundelinFelst.5:3910:03-----20:0429:4834:1640:1445:2551:0353:1354:3315:43
OK Orion5:394:2410:019:444:285:585:115:382:101:20*153
Mariann Johanssonej fullf.3:558:1314:0717:11--------------------26:2928:3030:51
Kexholms SK3:554:185:543:049:182:012:21
Ingela Anderssonej start
Lunds OK
Christina Sternerej start
OK Njudung
Kristina Spångbergej start
Lunds OK
 
 
 
D45 (19)3,1 km10 K
PlNamnTid
1(131)2(132)3(160)4(169)5(158)6(137)7(149)8(174)9(118)10(200)Mål
 
1Lena Regnell31:213:036:029:0110:4716:4319:5922:5425:1129:0830:2631:21
Växjö OK3:032:592:591:465:563:162:552:173:571:180:55
2Marina Axelsson38:355:179:4512:2214:1723:0327:5930:3532:3436:1437:3238:35
Markbygdens OK5:174:282:371:558:464:562:361:593:401:181:03
3Susanne Andersson38:486:5410:2513:0914:5823:1726:4329:3132:2236:2637:4738:48
OK Pan-Kristianstad6:543:312:441:498:193:262:482:514:041:211:01
4Ingela Thoresson40:075:1710:3613:2915:5322:1926:2330:1632:4237:3139:0140:07
Andrarums IF5:175:192:532:246:264:043:532:264:491:301:06
5Marina Johansson42:503:329:1912:2114:2722:2926:2830:1534:5140:3941:5542:50
OK Njudung3:325:473:022:068:023:593:474:365:481:160:55
6Anna Prellner44:124:038:3412:1615:0623:2027:4531:1833:5141:3843:0844:12
Skåneslättens OL4:034:313:422:508:144:253:332:337:471:301:04
7Annelie Alenius44:533:137:3510:3512:2519:2923:3027:3830:1742:0343:4444:53
Boxholm-Mjölby OL3:134:223:001:507:044:014:082:3911:461:411:09
8Sara Elfving46:273:327:4110:5713:2320:5129:3833:2636:2343:0645:0146:27
Ronneby OK3:324:093:162:267:288:473:482:576:431:551:26
9Susanne Gran46:593:5110:2613:2615:3125:1329:1435:1338:3544:0846:0046:59
Gamleby OK3:516:353:002:059:424:015:593:225:331:520:59
10Malin Weiden48:453:228:0511:3416:2524:4429:4437:5340:1545:5147:2948:45
Skåneslättens OL3:224:433:294:518:195:008:092:225:361:381:16
11Ann-Sofie Brink50:407:3211:5715:2317:4328:4633:5237:2540:4247:4549:2850:40
Markaryds FK7:324:253:262:2011:035:063:333:177:031:431:12
12Annika Engel53:065:2812:2318:1320:5629:0534:0838:4242:2449:2451:3053:06
Hässleholms OK5:286:555:502:438:095:034:343:427:002:061:36
13Kerstin Jensen57:057:1913:2119:4723:3532:2840:3044:4348:2654:1455:5657:05
Skåneslättens OL7:196:026:263:488:538:024:133:435:481:421:09
14Susanne Johannesson1:04:2619:5325:0729:0031:3138:5847:4251:3754:261:01:021:02:541:04:26
Ronneby OK19:535:143:532:317:278:443:552:496:361:521:32
15Agneta Hallberg Hansson1:10:314:0410:3222:0524:5133:4749:1454:3658:231:06:261:08:541:10:31
Jönköpings OK4:046:2811:332:468:5615:275:223:478:032:281:37
 
Carina Gustafssonej start
OK Gynge
Eva Petterssonej start
OK Dacke
Åsa Ericssonej start
Lunds OK
Malin Johanssonej start
OK Älme
 
 
 
D40 (14)3,4 km11 K
PlNamnTid
1(141)2(161)3(167)4(153)5(136)6(110)7(148)8(138)9(168)10(118)11(200)Mål
 
1Malin Svensson30:351:423:315:367:4414:0316:1518:0621:4324:0028:1529:3230:35
OK Orion1:421:492:052:086:192:121:513:372:174:151:171:03
2Anna Ljungqvist38:581:593:496:389:1816:3019:2121:3926:3931:4636:2737:5738:58
Lunds OK1:591:502:492:407:122:512:185:005:074:411:301:01
3Marie Markholm40:242:054:096:409:3818:1321:2023:4228:5333:3437:0638:5840:24
Skåneslättens OL2:052:042:312:588:353:072:225:114:413:321:521:26
4Anna Kullberg45:552:445:339:0512:5621:5425:4028:2233:5338:0542:5144:3045:55
Björkfors GOIF2:442:493:323:518:583:462:425:314:124:461:391:25
5Louise Axelsson46:082:546:5210:0012:5221:3125:2327:4432:4339:3143:3844:5146:08
FK Göingarna2:543:583:082:528:393:522:214:596:484:071:131:17
6Carina Thynell Lindelöw48:072:468:0510:3013:1721:3224:5727:2032:4536:2545:5047:0948:07
Härlövs IF2:465:192:252:478:153:252:235:253:409:251:190:58
7Maria Modig52:422:5710:3413:0516:0425:5829:2931:4937:0043:5449:4551:2352:42
OK Pan-Kristianstad2:577:372:312:599:543:312:205:116:545:511:381:19
8Kajsa Benatti58:346:369:4614:4119:2529:3833:3236:4744:5750:1554:5157:2558:34
Skåneslättens OL6:363:104:554:4410:133:543:158:105:184:362:341:09
9Maria Lang1:02:242:204:459:2816:5225:2929:0231:3337:0051:2358:311:01:141:02:24
Västerviks OK2:202:254:437:248:373:332:315:2714:237:082:431:10
10Ingela Andersson1:21:012:204:467:5511:0741:3245:0648:0458:191:05:511:17:431:19:411:21:01
OK Orion2:202:263:093:1230:253:342:5810:157:3211:521:581:20
 
Maria Helmerssonej fullf.2:415:0010:0716:5727:2831:04-------------------------46:29
Hässleholms OK2:412:195:076:5010:313:3615:25
Jenny Vinbladej start
Lunds OK
Linda Larssonej start
OK Dacke
Maria Turessonej start
Härlövs IF
 
 
 
D35 (4)3,5 km12 K
PlNamnTid
1(154)2(162)3(155)4(160)5(136)6(110)7(164)8(138)9(151)10(111)11(115)12(200)Mål
 
1Katarina Lenander35:433:314:317:2710:0516:5119:1921:1326:2929:2832:2033:3934:2735:43
Växjö OK3:311:002:562:386:462:281:545:162:592:521:190:481:16
2Maria Mickelåker41:244:018:4111:1614:1122:4625:3827:2232:3035:5038:2439:4340:2841:24
Andrarums IF4:014:402:352:558:352:521:445:083:202:341:190:450:56
3Camilla Selin43:142:586:019:2512:5221:5824:4227:1232:1235:0738:4540:2442:0143:14
FK Göingarna2:583:033:243:279:062:442:305:002:553:381:391:371:13
4Karin Lindqvist48:143:266:5010:0713:5822:1525:2328:2035:3740:2843:5045:3846:4848:14
Ronneby OK3:263:243:173:518:173:082:577:174:513:221:481:101:26
 
 
 
D21 (13)4,0 km13 K
PlNamnTid
1(131)2(170)3(167)4(144)5(169)6(165)7(159)8(164)9(166)10(139)11(112)12(115)13(200)Mål
 
1Josephine Regnell43:233:185:056:4510:4312:2321:4924:5125:4032:0535:2139:5541:3042:2443:23
Växjö OK3:181:471:403:581:409:263:020:496:253:164:341:350:540:59
2Lindha Hellner43:444:236:158:0011:4013:2022:4825:4626:3333:0736:1540:2642:0142:4543:44
FK Göingarna4:231:521:453:401:409:282:580:476:343:084:111:350:440:59
3Eveliina Hasu43:503:095:047:1011:2913:3923:4626:4927:3833:0335:4940:2041:5842:4943:50
Kouvolan Suunnistajat3:091:552:064:192:1010:073:030:495:252:464:311:380:511:01
4Lisa Palm48:292:285:0310:1214:5016:4726:0429:3830:2535:5440:0545:0746:3347:2148:29
Sävedalens AIK2:282:355:094:381:579:173:340:475:294:115:021:260:481:08
5Sofie Svensson49:002:555:169:0813:0315:0425:4329:1230:0537:0739:5845:2246:5947:4749:00
Björkfors GOIF2:552:213:523:552:0110:393:290:537:022:515:241:370:481:13
6Marianne Dæhli52:302:474:446:5413:0315:3326:1929:5130:4637:3141:5048:1050:0751:1352:30
NTNUI2:471:572:106:092:3010:463:320:556:454:196:201:571:061:17
7Maria Johansson52:4212:5814:5016:2321:3823:2732:4136:4437:3742:5245:3149:3450:5351:3052:42
Torsås OK12:581:521:335:151:499:144:030:535:152:394:031:190:371:12
6:25
*130
8Maureen Olsson Lo53:463:236:169:0013:4216:0827:1830:3431:4138:3343:1849:1851:2152:3953:46
Lunds OK3:232:532:444:422:2611:103:161:076:524:456:002:031:181:07
9Camilla Nilsson1:03:333:177:079:0317:5220:2832:2636:0537:0544:4652:2958:451:01:011:02:291:03:33
OK Torfinn3:173:501:568:492:3611:583:391:007:417:436:162:161:281:04
10Julia Smedenmark1:12:577:2911:5314:5022:1825:2239:5845:2146:1955:3459:331:08:281:10:271:11:411:12:57
Ronneby OK7:294:242:577:283:0414:365:230:589:153:598:551:591:141:16
11Elinor Lindelöw1:24:333:176:158:4214:0923:3836:4240:2141:3059:241:04:251:19:181:21:351:23:171:24:33
Härlövs IF3:172:582:275:279:2913:043:391:0917:545:0114:532:171:421:16
 
Anna Freijej fullf.5:139:1512:1127:0930:1048:1255:561:03:06--------------------1:39:331:40:47
Lunds OK5:134:022:5614:583:0118:027:447:1036:271:14
Sarah Lindströmej start
Ronneby OK
 
 
 
D18 (1)3,4 km11 K
PlNamnTid
1(130)2(162)3(155)4(160)5(158)6(137)7(148)8(138)9(174)10(118)11(200)Mål
 
1Ebba Widman40:092:036:029:3112:5920:3324:0326:1631:0933:5738:0039:1340:09
IK Ymer2:033:593:293:287:343:302:134:532:484:031:130:56
 
 
 
D16 (24)3,4 km12 K
PlNamnTid
1(161)2(134)3(145)4(105)5(136)6(110)7(148)8(149)9(127)10(129)11(133)12(200)Mål
 
1Kajsa Andersson28:582:404:155:488:0013:5516:1717:5920:2623:2325:0627:1226:3328:58
OK Orion2:401:351:332:125:552:221:422:272:571:432:062:25
2Klara Andersson30:542:454:226:018:4114:4917:2619:1421:2724:4926:0129:0729:5330:54
OK Pan-Kristianstad2:451:371:392:406:082:371:482:133:221:123:060:461:01
3Lisa Jonsson-Nordin31:382:334:226:318:2814:0916:2319:5022:2526:1827:3529:4630:4131:38
Skåneslättens OL2:331:492:091:575:412:143:272:353:531:172:110:550:57
4Ebba Hjertberg31:453:075:147:3810:0215:5618:1820:0922:3525:4527:2629:3329:0831:45
Hestra IF3:072:072:242:245:542:221:512:263:101:412:072:37
5Elin Svensson32:073:025:066:589:2116:0318:2220:3523:0026:3427:4930:2031:1832:07
OK Älme3:022:041:522:236:422:192:132:253:341:152:310:580:49
6Elsa Lindeblom32:192:514:466:469:2915:4118:0720:2623:0126:2927:5430:2231:2332:19
Hestra IF2:511:552:002:436:122:262:192:353:281:252:281:010:56
7Elin Wihlborg33:513:024:556:509:4816:4419:0921:1724:0928:4930:0331:5532:4533:51
OK Gynge3:021:531:552:586:562:252:082:524:401:141:520:501:06
8Jenny Jakobsson35:323:055:097:1410:0217:0920:2322:4626:0230:1431:4733:4633:0535:32
Gamleby OK3:052:042:052:487:073:142:233:164:121:331:592:27
9Klara Axelsson35:475:557:579:1911:3816:5019:0720:5723:0226:0327:5333:4534:4735:47
Markbygdens OK5:552:021:222:195:122:171:502:053:011:505:521:021:00
10Ellen Wahlbom37:242:564:477:089:2915:0618:3221:1624:1227:0528:5035:1834:5237:24
OK Orion2:561:512:212:215:373:262:442:562:531:456:282:32
11Tova Hermodsson37:272:435:046:589:2316:3819:2421:4025:2628:4930:3335:3136:2637:27
Lunds OK2:432:211:542:257:152:462:163:463:231:444:580:551:01
12Irmalinn Nilsson39:324:506:528:3311:0918:0320:4723:0125:3129:0730:2137:1738:2439:32
Härlövs IF4:502:021:412:366:542:442:142:303:361:146:561:071:08
13Ophelia Haas40:253:397:199:2712:2219:2022:3024:5129:0233:1934:4138:1639:2540:25
Nybro OK3:393:402:082:556:583:102:214:114:171:223:351:091:00
14Sofia Dahl41:123:545:578:2311:3619:2622:2925:5329:2233:0834:4838:4939:5941:12
Härlövs IF3:542:032:263:137:503:033:243:293:461:404:011:101:13
15Ebba Jensen41:464:186:428:4711:5218:3222:3324:5927:4331:1532:3839:2640:3741:46
Skåneslättens OL4:182:242:053:056:404:012:262:443:321:236:481:111:09
16Ellen Andersson44:012:574:516:318:5715:2018:1430:3133:1436:4139:0241:2742:5744:01
Stigmännen Karlshamns OK2:571:541:402:266:232:5412:172:433:272:212:251:301:04
17Elinor Delin53:494:467:099:2714:4321:2824:1236:3639:2044:1545:5450:5152:3253:49
OK Pan-Kristianstad4:462:232:185:166:452:4412:242:444:551:394:571:411:17
18Kajsa Jönsson1:01:0211:0113:5516:4020:0430:0534:2741:4645:4552:3954:4558:4659:561:01:02
OK Pan-Kristianstad11:012:542:453:2410:014:227:193:596:542:064:011:101:06
19Johanna Wilhelmsson1:05:1610:4913:5917:1321:3031:5437:0841:2345:5551:0154:091:01:101:03:571:05:16
OK Dacke10:493:103:144:1710:245:144:154:325:063:087:012:471:19
20Moa Kjellberg1:06:434:508:0510:3514:2523:2129:1733:0937:4742:4544:501:04:051:05:491:06:43
Björkfors GOIF4:503:152:303:508:565:563:524:384:582:0519:151:440:54
 
Linnea DagsbergFelst.9:3613:5015:4417:5424:3926:4228:3732:10--------------------45:54
OK Orion9:364:141:542:106:452:031:553:3313:44
Emmy Helmerssonej fullf.6:239:5014:27------------------------------22:1527:3830:1432:08
Hässleholms OK6:233:274:377:485:232:361:54
Astrid Ericssonej start
Lunds OK
Sara Granstedtej start
IK Hakarpspojkarna
 
 
 
D14 (20)3,0 km11 K
PlNamnTid
1(154)2(134)3(143)4(105)5(107)6(158)7(147)8(173)9(171)10(140)11(200)Mål
 
1Clara Dahl26:372:544:566:509:5312:1816:1418:1320:2422:3825:1025:4726:37
Härlövs IF2:542:021:543:032:253:561:592:112:142:320:370:50
2Elin Emilsson27:242:013:455:419:0311:2014:3016:4520:0422:4925:4624:5227:24
OK Skogsfalken2:011:441:563:222:173:102:153:192:452:572:32
3Hilda Axelsson28:033:305:147:139:5512:4516:4518:5921:2824:0126:2525:3028:03
FK Göingarna3:301:441:592:422:504:002:142:292:332:242:33
4Lovisa Weiden28:412:103:505:458:1511:0815:1417:3021:5124:1626:4127:3728:41
Skåneslättens OL2:101:401:552:302:534:062:164:212:252:250:561:04
5Alma Hjertberg29:292:514:487:029:5312:2616:5019:4322:2025:0927:5128:3129:29
Hestra IF2:511:572:142:512:334:242:532:372:492:420:400:58
6Linn Karlsson31:174:246:028:1911:5614:4818:5921:5924:1726:5929:5530:3031:17
OK Vilse 874:241:382:173:372:524:113:002:182:422:560:350:47
7Tina Ljungqvist31:385:277:339:4612:4515:1719:0521:1623:4526:5129:5329:0431:38
Lunds OK5:272:062:132:592:323:482:112:293:063:022:34
8Lovisa Johansson32:432:435:087:2210:2013:5918:0820:4423:2726:2830:4631:3432:43
OK Dacke2:432:252:142:583:394:092:362:433:014:180:481:09
9Tea Markholm32:466:118:2310:1813:2315:3220:3622:5125:0628:2431:0230:0832:46
Skåneslättens OL6:112:121:553:052:095:042:152:153:182:382:38
10Hanna Johannesson33:241:543:515:507:599:5912:4014:3016:1918:4631:3832:2033:24
Ronneby OK1:541:571:592:092:002:411:501:492:2712:520:421:04
11Ebba Klein36:192:444:467:1611:0113:4920:4323:4126:4429:4634:2335:1736:19
Björkfors GOIF2:442:022:303:452:486:542:583:033:024:370:541:02
11Hanna Ring36:193:496:179:1813:0215:5122:1225:2228:2131:3934:3235:1836:19
Ronneby OK3:492:283:013:442:496:213:102:593:182:530:461:01
13Petra Eriksson38:243:296:309:1412:5216:1921:5026:0528:3831:4936:1937:2038:24
OK Gynge3:293:012:443:383:275:314:152:333:114:301:011:04
14Tova Danielsson42:563:586:079:2313:1015:4924:5527:5030:2834:5740:5941:4942:5621:30
OK Skogsfalken3:582:093:163:472:399:062:552:384:296:020:501:07*136
15Ida-Lee Fjelstrenius45:555:107:4610:2316:2019:3826:0230:2834:3340:3044:0644:4845:55
Västerviks OK5:102:362:375:573:186:244:264:055:573:360:421:07
16Filippa Björkhammer47:078:3511:0213:3917:1420:1524:5028:0034:0738:2645:2346:0447:07
Björkfors GOIF8:352:272:373:353:014:353:106:074:196:570:411:03
17Sofia Ejlertsson57:002:585:068:3620:2723:1135:0537:5944:0448:2355:1856:0157:00
Björkfors GOIF2:582:083:3011:512:4411:542:546:054:196:550:430:59
18Martina Sundelin1:17:265:1417:4421:4731:1435:5548:0452:581:03:231:08:111:15:021:16:121:17:26
OK Orion5:1412:304:039:274:4112:094:5410:254:486:511:101:14
19Ylva Prellner1:25:1918:2422:4527:5133:4440:3248:5355:551:04:301:12:051:21:071:22:491:25:19
Skåneslättens OL18:244:215:065:536:488:217:028:357:359:021:422:30
 
Carolin GradinFelst.-----6:309:42-----15:53-------------------------32:0533:162:50
Andrarums IF6:303:126:1116:121:11*141
19:0024:2828:1830:3032:07
*146*87*124*125*200
 
 
 
D12 (19)2,3 km9 K
PlNamnTid
1(141)2(134)3(143)4(107)5(146)6(87)7(124)8(125)9(200)Mål
 
1Lisa Åkesson19:131:413:536:039:4912:0514:1816:1417:3118:2219:13
Markbygdens OK1:412:122:103:462:162:131:561:170:510:51
2Erika Åkesson21:292:004:367:3211:1813:2516:4218:2319:4720:2821:29
Markbygdens OK2:002:362:563:462:073:171:411:240:411:01
3Ella Söderberg23:181:324:367:0011:2616:0619:0320:3121:2920:3523:18
OK Skogsfalken1:323:042:244:264:402:571:280:582:43
4Ina Åman25:062:485:428:4213:0417:1019:2921:5523:2222:3225:06
OK Vilse 872:482:543:004:224:062:192:261:272:34
4Eira Hertin25:066:389:2911:2515:5018:2021:0022:2623:2622:3225:06
Västerviks OK6:382:511:564:252:302:401:261:002:34
6Ella Bratt25:511:504:227:0111:1017:3220:2222:1023:4523:0925:51
OK Orion1:502:322:394:096:222:501:481:352:42
7Emma Emilsson26:551:203:5014:0117:3619:5723:1024:3325:3124:3026:55
OK Skogsfalken1:202:3010:113:352:213:131:230:582:25
8Hanna Öberg27:392:025:177:3211:3220:3523:0224:4225:4726:2827:3926:31
Gamleby OK2:023:152:154:009:032:271:401:050:411:11*200
9Lisa Swartz28:094:397:1410:1715:1019:2022:0424:3526:1327:0628:09
OK Orion4:392:353:034:534:102:442:311:380:531:03
10Tove Vallerius29:021:343:5813:4018:5321:4825:0226:2827:2726:3529:02
Gamleby OK1:342:249:425:132:553:141:260:592:27
11Elvira Ljungberg31:272:215:268:4821:5824:1927:2528:4129:3828:4431:2728:46
OK Skogsfalken2:213:053:2213:102:213:061:160:572:43*200
12Amanda Svensson32:003:025:518:0321:0723:2226:0128:3230:1531:0532:00
OK Orion3:022:492:1213:042:152:392:311:430:500:55
13Alice Olvegård32:185:268:2515:2920:2723:0626:0128:5530:2131:1832:18
FK Göingarna5:262:597:044:582:392:552:541:260:571:00
14Ellen Olovsson52:1610:4815:4021:3532:2936:5241:5545:4648:1151:1252:16
Gamleby OK10:484:525:5510:544:235:033:512:253:011:04
15Sigrid Antonsson54:0212:0515:3718:2924:5239:4247:5249:5051:4252:4954:02
Gamleby OK12:053:322:526:2314:508:101:581:521:071:13
16Hanna Ejlertsson1:18:5413:2818:2021:5047:4655:3158:521:01:351:15:461:17:431:18:54
Björkfors GOIF13:284:523:3025:567:453:212:4314:111:571:11
 
Elsa Ericssonej start
Lunds OK
Vilmalee Suwanej start
OK Vilse 87
Hannah Malmersjöej start
Gamleby OK
 
 
 
D10 (8)1,9 km9 K
PlNamnTid
1(122)2(128)3(126)4(104)5(102)6(120)7(129)8(125)9(200)Mål
 
1Emma Zettervall16:223:345:497:418:3210:4011:5012:5214:4415:2716:22
OK Dacke3:342:151:520:512:081:101:021:520:430:55
2Tuva Selin17:221:173:095:346:489:1410:4612:4615:1914:3617:22
FK Göingarna1:171:522:251:142:261:322:002:332:46
3Tuva Östangård20:041:323:235:346:3710:0812:1413:3617:4218:4920:04
Gamleby OK1:321:512:111:033:312:061:224:061:071:15
4Ellen Lindfors24:213:165:378:1410:0113:0314:4117:2921:5122:5724:21
Björkfors GOIF3:162:212:371:473:021:382:484:221:061:24
5Ida Benatti39:533:559:5312:4514:4318:4520:3532:5437:4038:3939:53
Skåneslättens OL3:555:582:521:584:021:5012:194:460:591:14
 
Lova Kronmarej start
FK Vittus
Anna Benattiej start
Skåneslättens OL
Sara Ljungqvistej start
Lunds OK
 
 
 
U2 (9)2,0 km9 K
PlNamnTid
1(122)2(128)3(126)4(103)5(102)6(120)7(129)8(125)9(200)Mål
 
1Eddie Karlsson18:202:545:006:538:4911:0712:2313:3216:3315:5318:20
OK Vilse 872:542:061:531:562:181:161:093:012:27
2Melker Olsson22:561:574:507:269:5112:4214:3017:0220:5421:5122:56
BroSö OK1:572:532:362:252:511:482:323:520:571:05
3Nora Klein23:443:025:428:0910:4213:1914:5116:3221:2222:2323:44
Björkfors GOIF3:022:402:272:332:371:321:414:501:011:21
4Oskar Hjertberg25:062:065:007:5110:3913:5716:1917:5722:1422:1925:06
Hestra IF2:062:542:512:483:182:221:384:170:052:47
5Axel Tenghagen25:362:078:5311:0713:0115:5117:3118:5423:4524:2725:36
Härlövs IF2:076:462:141:542:501:401:234:510:421:09
6Noah Mulari27:091:524:358:3611:1615:1417:2819:2724:3125:5427:09
OK Vilse 871:522:434:012:403:582:141:595:041:231:15
7Leo Haraldsson28:452:326:069:0912:0615:2517:1320:0726:1827:3528:45
BroSö OK2:323:343:032:573:191:482:546:111:171:10
8Nils Nyquist49:526:179:4713:2617:3722:2925:0641:1247:0448:3649:52
Emmaboda Verda OK6:173:303:394:114:522:3716:065:521:321:16
 
Malva Larssonej start
OK Orion
 
 
 
U1 (16)1,9 km9 K
PlNamnTid
1(121)2(106)3(126)4(103)5(100)6(123)7(124)8(125)9(200)Mål
 
1Victor Josefsson18:062:183:516:189:0310:0712:0614:4016:2115:3218:06
OK Skogsfalken2:181:332:272:451:041:592:341:412:34
2David Milendahl18:112:223:496:448:4710:0512:2214:3815:5916:5918:11
FK Vittus2:221:272:552:031:182:172:161:211:001:12
3Hannah Josefsson18:132:213:536:388:459:5712:0814:3016:0015:3018:13
OK Skogsfalken2:211:322:452:071:122:112:221:302:43
4Elias Kronmar22:552:304:478:2511:2512:5315:3218:0920:1220:0622:55
FK Vittus2:302:173:383:001:282:392:372:032:49
5Karl Kullberg24:103:085:289:1512:3113:4816:5619:5721:5723:1324:10
Björkfors GOIF3:082:203:473:161:173:083:012:001:160:57
6Arvid Eriksson25:263:095:1010:0312:5114:1518:3521:1523:0324:1125:26
Ronneby OK3:092:014:532:481:244:202:401:481:081:15
7Alva Lindfors26:282:264:3310:3413:2014:3217:5721:3723:2923:1526:28
Björkfors GOIF2:262:076:012:461:123:253:401:523:13
8Alice Magnusson27:522:224:018:1913:4114:4416:5920:0722:0622:1725:01
IK Ymer2:221:394:185:221:032:153:081:590:112:44
9Olivia Svensson27:573:546:4310:2513:5415:2718:5122:0024:3825:0427:57
FK Åsen3:542:493:423:291:333:243:092:380:262:53
10Emma Wikström28:363:025:259:4512:4214:0617:2821:3124:4325:3328:36
Hästveda OK3:022:234:202:571:243:224:033:120:503:03
11Elin Petersson37:105:038:4814:2719:0721:0525:3128:5732:3934:1537:10
IK Ymer5:033:455:394:401:584:263:263:421:362:55
12Emelie Johnsson45:363:355:5825:0531:4433:0236:3640:1942:2542:2845:36
OK Vilse 873:352:2319:076:391:183:343:432:060:033:08
13Nanna Sundelin46:095:169:0919:5925:0730:0535:5539:3142:4244:5146:09
OK Orion5:163:5310:505:084:585:503:363:112:091:18
14Erik Sundelin46:255:179:1420:0525:0430:1236:0139:2442:4645:0346:25
OK Orion5:173:5710:514:595:085:493:233:222:171:22
15Isabell Rosenberg47:495:3114:4218:3322:0124:0328:1132:3242:2646:2947:49
OK Vilse 875:319:113:513:282:024:084:219:544:031:20
16Ellinor Rosenberg48:445:578:5018:5322:2524:4228:2232:4543:0746:4748:44
OK Vilse 875:572:5310:033:322:173:404:2310:223:401:57
 
 
 
Inskolning (6)1,6 km7 K
PlNamnTid
1(121)2(106)3(100)4(123)5(124)6(125)7(200)Mål
 
1Ellen Lindberg20:592:515:008:2712:1515:1918:0218:2920:59
IK Ymer2:512:093:273:483:042:430:272:30
2Olle Schyberg24:103:245:5910:1014:2617:5220:3522:1324:10
Klubblös3:242:354:114:163:262:431:381:57
3Malva Kvithammer28:572:595:208:4612:4915:4518:5919:5128:57
Wing OK2:592:213:264:032:563:140:529:06
4Olof Nyquist30:454:5710:2015:2120:5724:5327:3129:1230:45
Emmaboda Verda OK4:575:235:015:363:562:381:411:33
5Olof Hertin31:574:277:3812:2317:1322:0227:1228:1631:57
Västerviks OK4:273:114:454:504:495:101:043:41
6Vidar Haraldsson32:324:498:5113:5519:3125:1128:2130:2632:32
BroSö OK4:494:025:045:365:403:102:052:06
 
 
 
D80 (2)1,8 km8 K
PlNamnTid
1(156)2(167)3(143)4(135)5(171)6(157)7(140)8(200)Mål
 
Clarie Ekej start
OK Pan-Kristianstad
Bernice Antonssonej start
FK Friskus-Varberg
 
 
 
Öppen motion 1 (4)2,0 km9 K
PlNamnTid
1(122)2(128)3(126)4(103)5(102)6(120)7(129)8(125)9(200)Mål
 
1Viktor Verkström24:221:584:277:129:5412:0313:5916:2521:4223:0824:22
Klubblös1:582:292:452:422:091:562:265:171:261:14
2Erik Olsson42:233:528:3213:2117:4022:1726:1529:2938:1540:4542:23
Frosta OK3:524:404:494:194:373:583:148:462:301:38
3Eva Olsson42:283:588:4113:3517:4322:2026:1529:3438:1840:4442:28
Frosta OK3:584:434:544:084:373:553:198:442:261:44
4Mats Olsson43:484:028:4413:4217:4322:2126:1529:3538:2241:0343:48
Frosta OK4:024:424:584:014:383:543:208:472:412:45
 
 
 
Öppen motion 3 (17)2,6 km11 K
PlNamnTid
1(141)2(134)3(143)4(104)5(107)6(146)7(102)8(123)9(87)10(125)11(200)Mål
 
1Stefan Caleklint32:261:474:287:218:4911:4414:2116:1818:1422:2030:1529:4932:26
FK Vittus1:472:412:531:282:552:371:571:564:067:552:37
2Ann-Katrin Almqvist33:174:017:0810:1611:5415:1718:0920:5122:5426:4931:0832:0033:17
FK Göingarna4:013:073:081:383:232:522:422:033:554:190:521:17
3Jan Vernström33:472:465:479:5411:5815:1218:1620:5923:1827:1231:3032:3333:47
Ronneby OK2:463:014:072:043:143:042:432:193:544:181:031:14
4Maria Vernström33:572:535:5410:0212:0215:1918:4621:0623:2227:0531:3532:4033:57
Ronneby OK2:533:014:082:003:173:272:202:163:434:301:051:17
5Elin Wulff35:342:065:038:5510:5714:0618:2921:3724:1428:4033:0634:1535:34
OK Kompassen2:062:573:522:023:094:233:082:374:264:261:091:19
6Emilia Österlund36:126:539:3213:0815:0718:4221:2924:4926:4130:2034:1735:0236:12
IK Ymer6:532:393:361:593:352:473:201:523:393:570:451:10
7Lisa Ljung36:307:489:5313:1014:2720:1123:0424:5527:0330:0634:4635:2736:30
IK Ymer7:482:053:171:175:442:531:512:083:034:400:411:03
8Kerstin Olvegård37:402:477:3514:3516:2519:2822:0724:4427:0231:0935:3236:2737:40
FK Göingarna2:474:487:001:503:032:392:372:184:074:230:551:13
9Kerstin Dahl37:462:376:2910:0912:0515:3418:3122:5426:1530:1335:1336:2937:46
Härlövs IF2:373:523:401:563:292:574:233:213:585:001:161:17
10Ebba Magnusson40:103:296:1310:1215:0818:4223:2327:5230:0533:5738:1038:5640:10
IK Ymer3:292:443:594:563:344:414:292:133:524:130:461:14
11Gertie Odelberg42:425:478:4912:4215:0518:1124:5127:2729:5533:5340:0339:4142:42
IK Ymer5:473:023:532:233:066:402:362:283:586:103:01
12Kajsa Larsson47:483:357:0812:2015:4120:3629:2731:3533:3437:4844:0846:1547:48
Malmö OK3:353:335:123:214:558:512:081:594:146:202:071:33
13Robert Burén53:393:127:5715:1019:1025:4530:1133:4636:3843:0550:4852:3253:39
IK Ymer3:124:457:134:006:354:263:352:526:277:431:441:07
14Stella Burén53:473:147:5815:0919:1825:4230:1833:4436:3842:5850:4752:3253:47
IK Ymer3:144:447:114:096:244:363:262:546:207:491:451:15
15Ingvar Folkesson1:10:542:286:3510:3223:2727:2532:0144:3849:161:00:121:08:041:09:191:10:54
OK Vilse 872:284:073:5712:553:584:3612:374:3810:567:521:151:35
16Christina Svensson1:24:366:0413:4226:5229:4237:3244:0951:0656:411:07:041:18:061:21:051:24:36
Björkfors GOIF6:047:3813:102:507:506:376:575:3510:2311:022:593:31
 
Aina NordströmFelst.5:1715:1320:5525:5733:181:05:231:15:141:20:18----------1:35:431:38:06
FK Göingarna5:179:565:425:027:2132:059:515:0415:252:23
 
 
 
Öppen motion 5 (14)3,5 km13 K
PlNamnTid
1(154)2(134)3(143)4(105)5(107)6(158)7(147)8(173)9(123)10(120)11(127)12(125)13(200)Mål
 
1Joel Sjöholm38:343:066:058:2311:4514:1218:0920:4323:3129:2931:4834:2837:1037:4938:34
OK Pan-Kristianstad3:062:592:183:222:273:572:342:485:582:192:402:420:390:45
2Annie Lennartsson38:353:455:498:2311:0413:3016:5220:2523:1729:1332:0033:4236:5537:4138:35
Skåneslättens OL3:452:042:342:412:263:223:332:525:562:471:423:130:460:54
3Cecilia Björkhammer44:475:138:0610:4814:3718:2723:0825:3828:3032:5936:3138:2042:4543:3044:47
Björkfors GOIF5:132:532:423:493:504:412:302:524:293:321:494:250:451:17
4Göran Andersson46:543:246:029:1113:1116:2821:1223:5427:2933:0736:4238:5644:1145:2546:54
Dalaportens OL3:242:383:094:003:174:442:423:355:383:352:145:151:141:29
5Ulrika Ljung49:356:058:4111:3515:1517:4321:4726:0231:1434:4438:0042:1347:3248:2649:35
IK Ymer6:052:362:543:402:284:044:155:123:303:164:135:190:541:09
6Martina Daludd51:156:188:4912:1015:3718:3323:1726:2434:2837:5741:0242:5049:0349:5751:15
OK Pan-Kristianstad6:182:313:213:272:564:443:078:043:293:051:486:130:541:18
7Kerstin Lundqvist57:474:097:5011:4217:0920:4426:0531:1235:4640:4545:1848:1155:0856:2957:47
Nybro OK4:093:413:525:273:355:215:074:344:594:332:536:571:211:18
8Göran Fast1:00:596:249:0915:2119:2321:5230:5634:3541:1045:1447:5851:3058:4559:501:00:59
OK Pan-Kristianstad6:242:456:124:022:299:043:396:354:042:443:327:151:051:09
9Mia Lindfors1:03:414:158:1411:1915:3918:2326:1229:2337:2950:0053:2955:341:01:201:02:221:03:41
Björkfors GOIF4:153:593:054:202:447:493:118:0612:313:292:055:461:021:19
10Katarina Fast1:09:274:468:1613:3318:4522:3529:1833:5339:1645:4058:391:01:481:06:381:07:451:09:27
OK Pan-Kristianstad4:463:305:175:123:506:434:355:236:2412:593:094:501:071:42
11Åsa Kjellberg1:21:5824:0827:3231:4239:0242:5051:3956:141:01:081:06:561:10:531:12:541:19:151:20:241:21:58
Björkfors GOIF24:083:244:107:203:488:494:354:545:483:572:016:211:091:34
12Sandra Eklund1:28:184:5115:2718:1929:0231:1837:111:08:411:11:301:15:491:19:511:21:341:26:081:27:111:28:18
OK Pan-Kristianstad4:5110:362:5210:432:165:5331:302:494:194:021:434:341:031:07
13Jenny Jakobsson1:34:3626:3530:3933:5146:0553:181:01:081:04:411:11:081:16:361:21:471:23:431:32:111:33:161:34:36
Klubblös26:354:043:1212:147:137:503:336:275:285:111:568:281:051:20
14Anders Hargeby1:43:3817:0921:5149:5754:4157:511:13:221:16:441:20:531:28:361:33:571:36:091:41:201:42:111:43:38
Björkfors GOIF17:094:4228:064:443:1015:313:224:097:435:212:125:110:511:27
 
 
 
Öppen motion 7 (28)2,9 km10 K
PlNamnTid
1(131)2(167)3(143)4(145)5(147)6(110)7(149)8(174)9(118)10(200)Mål
 
1Jonas K Johansson31:022:145:437:579:3115:4016:5120:2322:4428:1528:2231:02
OK Skogsfalken2:143:292:141:346:091:113:322:215:310:072:40
2Kenneth Fager35:082:356:298:3310:1918:4320:0424:3827:1632:0632:1635:08
FK Vittus2:353:542:041:468:241:214:342:384:500:102:52
3Sara Everding35:202:276:118:179:5418:0619:3324:5727:2732:3832:4135:20
IK Ymer2:273:442:061:378:121:275:242:305:110:032:39
4Jenny Johansson36:573:587:399:3512:0719:5621:3725:3728:2633:5935:5436:5711:24
IK Ymer3:583:411:562:327:491:414:002:495:331:551:03*169
5Per-Ola Widman37:433:357:479:5911:4121:2623:0727:4030:0835:0035:1037:43
IK Ymer3:354:122:121:429:451:414:332:284:520:102:33
6Magnus Lindberg38:426:4610:2212:2614:5423:1624:3728:1630:3135:5936:1738:42
IK Ymer6:463:362:042:288:221:213:392:155:280:182:25
7Magnus Kronmar39:392:145:096:568:3923:4527:1331:0032:5037:2138:4839:39
FK Vittus2:142:551:471:4315:063:283:471:504:311:270:51
8Helena Hjertberg42:483:197:4811:5313:2721:2723:1528:2132:4538:5541:4842:48
IK Ymer3:194:294:051:348:001:485:064:246:102:531:00
9Manfred Olejnik44:383:548:1710:2712:1026:0227:3132:0735:3941:2143:1744:38
SOK Viljan3:544:232:101:4313:521:294:363:325:421:561:21
10Marie Svensson45:233:118:0010:3914:4624:1025:4730:4535:1642:1043:5645:23
FK Åsen3:114:492:394:079:241:374:584:316:541:461:27
11Kjell Svensson45:293:178:2410:4715:0624:0225:5330:5335:2442:0944:1245:29
OK Älme3:175:072:234:198:561:515:004:316:452:031:17
12Peter Sunnegårdh46:179:2713:3615:3620:3928:5330:1234:5137:1843:2745:0746:17
Ronneby OK9:274:092:005:038:141:194:392:276:091:401:10
13Lina Liljeholm46:273:127:3210:1412:4223:2225:2432:3736:0243:0844:5846:27
Ankarsrums OK3:124:202:422:2810:402:027:133:257:061:501:29
14Bengt Salomonsson50:033:268:1611:1913:2924:3126:4533:4637:3245:0148:0050:03
Skåneslättens OL3:264:503:032:1011:022:147:013:467:292:592:03
15Helen Nilsson53:094:009:1012:1016:1326:1328:2234:5940:3548:4151:2253:09
Härlövs IF4:005:103:004:0310:002:096:375:368:062:411:47
16Susanna Caleklint53:163:047:4110:4312:3229:3931:4539:3542:4549:5551:5953:16
FK Vittus3:044:373:021:4917:072:067:503:107:102:041:17
17Jakob Fager54:282:068:2010:1112:1522:3524:1642:5845:4950:5953:1054:28
FK Vittus2:066:141:512:0410:201:4118:422:515:102:111:18
18Pia Östangård55:565:139:0411:0914:1025:0333:4342:1145:4852:2654:3555:56
Gamleby OK5:133:512:053:0110:538:408:283:376:382:091:21
19Stefan Håkansson56:053:418:4911:5914:1726:5728:5134:1037:4651:5354:3456:05
IK Ymer3:415:083:102:1812:401:545:193:3614:072:411:31
20Torgny Åstedt59:324:0211:0815:1918:0630:2632:5439:4444:3051:5657:0859:32
Härlövs IF4:027:064:112:4712:202:286:504:467:265:122:24
21Ulla Ling1:00:305:3611:4815:3819:2330:5033:1241:1845:4254:4957:541:00:30
Jönköpings OK5:366:123:503:4511:272:228:064:249:073:052:36
22Göran Larsson1:03:424:5111:4915:4119:2830:2632:5543:4247:5658:191:01:101:03:42
OK Kompassen4:516:583:523:4710:582:2910:474:1410:232:512:32
23Rolf Hallberg1:05:173:529:2612:5515:4026:3528:2839:4052:001:00:371:03:311:05:17
FK Finn3:525:343:292:4510:551:5311:1212:208:372:541:46
24Anna Hertin1:14:045:3411:5917:2322:3741:5444:3252:1857:111:09:241:12:391:14:04
Västerviks OK5:346:255:245:1419:172:387:464:5312:133:151:25
25Christer Ljungquist1:16:105:1414:5619:1422:1937:2140:0448:2153:371:09:091:13:451:16:10
Lunds OK5:149:424:183:0515:022:438:175:1615:324:362:25
26Allan Hammar1:26:388:3816:5921:5025:1844:3250:561:01:301:07:021:20:121:23:561:26:38
OK Kompassen8:388:214:513:2819:146:2410:345:3213:103:442:42
 
Wilma MarkholmFelst.4:50-----------------------------------21:4524:4027:22
Skåneslättens OL4:5016:552:552:42
Niclas Konradssonej fullf.2:425:518:019:31------------------------------43:15
IK Omega2:423:092:101:3033:44
 
 
 
Öppen motion 8 (28)4,3 km12 K
PlNamnTid
1(156)2(161)3(155)4(144)5(165)6(108)7(159)8(172)9(152)10(174)11(111)12(200)Mål
 
1Olof Sandgren30:291:032:444:316:5513:1615:3917:0819:1422:1026:0028:5129:3730:29
OK Orion1:031:411:472:246:212:231:292:062:563:502:510:460:52
2Daniel Nilsson43:251:173:516:2710:3520:1523:4826:0929:2533:2038:1141:1342:2843:25
Skåneslättens OL1:172:342:364:089:403:332:213:163:554:513:021:150:57
3Helena Lindén45:581:294:077:2611:0720:2424:1426:3030:1434:2340:1043:2544:4945:58
Växjö OK1:292:383:193:419:173:502:163:444:095:473:151:241:09
4David Bengtsson48:181:153:397:0110:5221:0925:2129:0532:4337:5643:0146:0347:1748:18
FK Åsen1:152:243:223:5110:174:123:443:385:135:053:021:141:01
5Torbjörn Johansson48:331:253:4810:2713:4523:1526:3528:4331:5836:2241:4046:1147:2548:33
Bredaryds SOK1:252:236:393:189:303:202:083:154:245:184:311:141:08
6Ellen Reimer50:191:244:227:4011:2621:1324:5927:3030:5735:1444:1547:4649:1150:19
Tormestorps IF1:242:583:183:469:473:462:313:274:179:013:311:251:08
7Raul Hindov50:461:363:447:0110:4520:2124:3727:1031:2436:1143:4448:2249:4250:46
Lunds OK1:362:083:173:449:364:162:334:144:477:334:381:201:04
8Willie Ohlsson52:031:444:248:1012:3021:3625:5928:4933:2538:3446:0349:2550:5452:03
Rävetofta OK1:442:403:464:209:064:232:504:365:097:293:221:291:09
9Niclas Delin52:141:184:448:4813:4623:4228:1531:2235:1942:0346:4749:5251:1352:14
FK Göingarna1:183:264:044:589:564:333:073:576:444:443:051:211:01
10Tobias Persson54:281:314:269:3814:3022:4930:4233:0937:0042:0746:4451:4253:1654:28
OK Kompassen1:312:555:124:528:197:532:273:515:074:374:581:341:12
11Magnus Johansson54:301:294:349:0213:2523:0727:5933:1337:2243:2648:2151:5953:2654:30
Försvarsmakten1:293:054:284:239:424:525:144:096:044:553:381:271:04
12André Bjärby55:343:356:5610:5815:2726:0131:0134:1038:4044:0949:0352:4954:3355:34
Frosta OK3:353:214:024:2910:345:003:094:305:294:543:461:441:01
13Ebba Söderlund56:181:324:147:5012:3223:0127:1031:3535:4143:5950:0453:3655:0256:18
Tormestorps IF1:322:423:364:4210:294:094:254:068:186:053:321:261:16
30:11
*164
14Anna Wikström57:412:005:019:1013:5025:3430:1732:4637:5043:3249:5854:5556:2257:41
Hästveda OK2:003:014:094:4011:444:432:295:045:426:264:571:271:19
15Martin Lindfors58:151:565:2611:0617:3528:1132:3135:1939:4645:0151:5555:5057:1358:15
Björkfors GOIF1:563:305:406:2910:364:202:484:275:156:543:551:231:02
16Stefan Reimer1:00:594:026:3210:2914:0626:4830:2932:5639:0746:3554:5458:2759:481:00:59
Tormestorps IF4:022:303:573:3712:423:412:276:117:288:193:331:211:11
17Anna Ericsson1:02:441:387:3111:4316:3929:3534:5337:5942:4748:2054:4159:491:01:271:02:44
Ronneby OK1:385:534:124:5612:565:183:064:485:336:215:081:381:17
18Anna Ås1:02:482:4910:2416:0020:1031:5836:2539:2243:3448:0156:001:00:131:01:461:02:48
Lunds OK2:497:355:364:1011:484:272:574:124:277:594:131:331:02
19Peter Held1:03:134:208:4714:2819:1031:4936:2539:5544:4150:5855:581:00:481:02:121:03:13
FK Åsen4:204:275:414:4212:394:363:304:466:175:004:501:241:01
20Håkan Jönsson1:04:102:059:0214:1819:5430:5135:4240:1446:3251:4257:391:01:371:03:031:04:10
OK Pan-Kristianstad2:056:575:165:3610:574:514:326:185:105:573:581:261:07
21Niklas Henriksson1:05:171:294:489:1414:5229:3235:1138:4143:1549:3555:291:02:011:03:541:05:17
Tormestorps IF1:293:194:265:3814:405:393:304:346:205:546:321:531:23
22Hans-Inge Hansson1:09:271:5910:3814:5222:1434:0838:4542:0847:4353:361:01:391:06:131:08:081:09:27
Frosta OK1:598:394:147:2211:544:373:235:355:538:034:341:551:19
23Anna Reimer1:11:121:515:4314:1719:4631:4939:1344:0949:0555:481:02:031:08:101:09:501:11:12
Tormestorps IF1:513:528:345:2912:037:244:564:566:436:156:071:401:22
24Rolf Ohrlander1:12:261:588:0414:5420:1434:1440:1443:3448:2855:401:03:291:08:261:10:551:12:26
OK Pan-Kristianstad1:586:066:505:2014:006:003:204:547:127:494:572:291:31
25Sara Henriksson1:13:402:286:5010:5916:4627:5132:5936:2540:5546:0554:081:11:021:12:241:13:40
Tormestorps IF2:284:224:095:4711:055:083:264:305:108:0316:541:221:16
26Markus Klein1:16:262:0311:4916:1822:4733:0637:3440:3448:0554:461:05:031:13:021:14:471:16:26
Björkfors GOIF2:039:464:296:2910:194:283:007:316:4110:177:591:451:39
27Lennart Widerström1:26:522:035:1320:5926:2138:5844:0649:4755:051:01:211:18:341:23:291:25:241:26:52
IK Ymer2:033:1015:465:2212:375:085:415:186:1617:134:551:551:28
28Thomas Dagsberg1:30:162:0512:1216:3323:3536:5043:4756:361:03:381:10:111:21:461:27:141:28:511:30:16
OK Orion2:0510:074:217:0213:156:5712:497:026:3311:355:281:371:25
 
 
 
H16 Kort (1)3,0 km11 K
PlNamnTid
1(154)2(134)3(143)4(105)5(107)6(158)7(147)8(173)9(171)10(140)11(200)Mål
 
1Jonathan Ljungberg54:477:5310:1815:1119:0222:0027:0629:3132:1847:4853:0853:4554:47
OK Skogsfalken7:532:254:533:512:585:062:252:4715:305:200:371:02
 
 
 
H14 Kort (3)2,3 km9 K
PlNamnTid
1(141)2(134)3(143)4(107)5(146)6(87)7(124)8(125)9(200)Mål
 
1Oskar Sigesgård28:422:185:239:3115:1918:0921:3524:0326:2827:5128:42
FK Göingarna2:183:054:085:482:503:262:282:251:230:51
2Johan Lang29:343:105:499:2316:3419:1823:0425:2427:4128:2729:34
Västerviks OK3:102:393:347:112:443:462:202:170:461:07
 
Albin Brinkej fullf.4:04----------------------------------------
Markaryds FK4:04
 
 
 
H12 Kort (1)1,9 km9 K
PlNamnTid
1(122)2(128)3(126)4(104)5(102)6(120)7(129)8(125)9(200)Mål
 
1Oskar Nyquist30:021:474:408:4512:1815:4817:2319:4128:0129:0030:02
Emmaboda Verda OK1:472:534:053:333:301:352:188:200:591:02
 
 
 
D14 Kort (1)2,3 km9 K
PlNamnTid
1(141)2(134)3(143)4(107)5(146)6(87)7(124)8(125)9(200)Mål
 
Natalie Westlundej fullf.14:1217:5021:50-------------------------1:26:571:28:25
Torsås OK14:123:384:001:05:071:28
 
 
 
D12 Kort (1)1,9 km9 K
PlNamnTid
1(122)2(128)3(126)4(104)5(102)6(120)7(129)8(125)9(200)Mål
 
1Julia Karlsson37:571:467:5510:4612:4616:4818:3731:0835:4236:4137:57
OK Skogsfalken1:466:092:512:004:021:4912:314:340:591:16