Vilselöpet 2015-10-18mån 2015-10-19 10:40
Resultatskapad av OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2015

 
H80 (10)3,2 km12 K
PlNamnKlubbTid
1Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad42:04
2Werner TörnblomVäxjö OK42:12
3Lars PerssonVäsby OK44:13
4Allan HåkanssonSOK Viljan45:12
5Ingvar PeterssonHässleholms OK46:55
6Johan JanssonVäxjö OK49:23
7Jan-Eric NelkingFK Åsen49:41
8Gillis AlmVäxjö OK59:17
9Inge ÅkessonStigmännen Karlshamns OK1:04:33
10Bengt EdvardssonOK Torfinn1:08:59
 
 
 
H75 (14)3,6 km12 K
PlNamnKlubbTid
1Bo SvenssonTockarps IK51:14
2Leif SjögrenOK Orion53:09
3Inge NilssonOK Älme1:00:04
4Hubert HugossonOK Gynge1:00:17
5Roland EdvinssonFK Göingarna1:00:24
6Göran FolkessonRonneby OK1:01:06
7Bernt PeterssonAlvesta SOK1:04:36
8Nils-Åke NilssonFK Göingarna1:09:04
9Sven GybergOK Skogsfalken1:09:27
 
Göran ThourVärend GN OLej fullf.
Kurt BergstrandLessebo OKej start
Torsten ClaessonOK Älmeej start
Ragnar OlssonRonneby OKej start
Börje NilssonHässleholms OKej start
 
 
 
H70 (34)4,2 km12 K
PlNamnKlubbTid
1Anders SellgrenSigtuna OK39:20
2Per-Olof FernbergIS Skanne41:36
3Nils KarlssonVäxjö AIS43:33
3Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK43:33
5Inge PerssonFK Boken45:09
5Björn LinnersjöOK Orion45:09
7Ingemar AnderssonOK Orion46:18
8Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad49:13
9Morgan LjungVaggeryds SOK51:27
10Nils-Eric EricsonFK Åsen51:47
11Kent EkdahlEmmaboda Verda OK52:36
12Erling EkelöfVärend GN OL53:27
13Ingvar PerssonFK Åsen53:59
13Erling LarssonHässleholms OK53:59
15Stig KarlssonLessebo OK54:02
16Kjell MånssonRonneby OK54:22
17Gerth SällströmLessebo OK55:57
18Göran SvenssonFK Finn56:20
19Sven-Åke GranquistHästveda OK57:52
20Lars HenrikssonOK Älme1:00:02
21Yngve MagnussonOK Orion1:00:23
22Göte GustafssonEmmaboda Verda OK1:02:45
23Christer GrönbladHärlövs IF1:03:18
24Torgny JonssonVäxjö AIS1:05:08
25Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK1:05:35
26Göran KarlssonLessebo OK1:06:36
27Bengt BergqvistStigmännen Karlshamns OK1:10:48
28Ingemar ErlandssonVäxjö OK1:15:14
29Verner LönnquistHärlövs IF1:16:03
30Kenneth ArvidssonAlvesta SOK1:18:27
31Göran PerssonFK Finn1:30:47
 
Leif LindströmNybro OKFelst.
Benkt AnderssonLunds OKej start
Sven RuterOK Älmeej start
 
 
 
H65 (24)4,5 km13 K
PlNamnKlubbTid
1Agne BengtssonOK Kompassen40:18
2Leif SandgrenFrosta OK41:02
3Jörgen NilssonRonneby OK43:56
4Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK44:42
5Kenth SundgrenSkåneslättens OL44:45
6Hans SvensonSOK Viljan46:29
7Krister NilssonVäxjö OK46:56
8Göran JohnssonSkåneslättens OL47:04
9Lars-Åke ÅbergKalmar OK50:22
10Lennart BohmanFK Vittus51:24
11Bertil KarlssonHjobygdens OK52:17
12Ingemar JohanssonVäxjö OK53:14
13Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK53:35
14Leif AlfredssonVäxjö AIS55:08
15Lennart AnderssonOK Orion56:20
16Emil OlesenFIF Hillerød57:07
17Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OK1:00:55
18Arne JohanssonOK Älme1:01:03
19Leif IngemarssonFK Vittus1:11:54
20Nils-Erik BondessonFrosta OK1:15:42
21Thomas JohanssonStigmännen Karlshamns OK1:18:24
22Roland PerssonOK Älme1:34:40
23Börje ÅkessonFrosta OK1:36:34
 
Tommy OlssonOK Dackeej start
 
 
 
H60 (15)5,1 km15 K
PlNamnKlubbTid
1Göran SvensonSOK Viljan47:30
2Sven-Inge SvenssonHässleholms OK48:15
3Per NilssonStigmännen Karlshamns OK53:37
4Åke KarlssonAlvesta SOK55:25
5Søren LarsenFIF Hillerød56:52
6Lennart SmedenmarkRonneby OK59:43
7Arne AnderssonOK Torfinn1:00:09
8Per Arne EvaldssonOK Gynge1:00:42
9Jan KarlssonOK Virdarna1:01:46
10Torgny OttossonOK Torfinn1:02:22
11Kalle LindqvistVäxjö OK1:02:24
12Bengt AspvallRonneby OK1:08:34
13Roger BergvikVäxjö OK1:20:15
14Kent SvenssonOK Skogsfalken1:29:01
15Bjarne S. JensenFIF Hillerød1:51:27
 
 
 
H55 (12)5,6 km14 K
PlNamnKlubbTid
1Ove LernåKalmar OK43:23
2Bengt LarssonFK Göingarna47:53
3Per-Ivan EngströmOK Orion50:57
4Ingmar EkelövSkåneslättens OL52:29
5Thommy BergmanStigmännen Karlshamns OK53:13
6Sverker ErikssonOK Gynge55:41
7Lars MagnussonOK Älme56:40
8Ingemar MånssonRonneby OK58:09
9Jan AnderssonKalmar OK58:43
10Leif LindauOK Torfinn59:39
11Benjamin ViebkeMalmö OK1:05:49
12Bo PeterssonLessebo OK1:17:26
 
 
 
H50 (10)6,3 km16 K
PlNamnKlubbTid
1Per-Olof AnderssonOK Tyringe49:31
2Elis BengtssonOK Norrvirdarna50:15
3Joel RydströmFK Finn51:14
4Sven LundgrenVäxjö OK51:16
5Glen HåkanssonVäxjö OK53:49
6PONTUS JOHAN LarssonOK Skogsfalken54:14
7Peter EkdahlEmmaboda Verda OK56:49
8Henrik LarssonFK Göingarna57:44
9Magnus PorleVäxjö OK1:01:16
 
Göran PerssonVärend GN OLej fullf.
 
 
 
H45 (18)6,6 km17 K
PlNamnKlubbTid
1Magnus LarssonFK Göingarna47:03
2Henrik BerlinOK Orion48:51
3Magnus WihlborgOK Gynge51:18
4Jonas PerssonTorsås OK51:35
5Niklas EdvardssonHästveda OK53:28
6Magnus LarsenFK Boken54:09
7Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad54:52
8Torbjörn JohanssonBredaryds SOK57:10
9Håkan ErikssonHästveda OK57:51
10Johan AnderssonOK Skogsfalken1:01:15
11Anders BlomqvistOK Skogsfalken1:05:39
12Thomas LåstbomHärlövs IF1:09:20
13Jonas K JohanssonOK Skogsfalken1:15:00
14Vidar AlbinssonTormestorps IF1:19:26
15Anders MalmqvistMotala AIF OL1:29:47
16Pierre DanielssonOK Skogsfalken1:31:26
 
Henrik WeidenSkåneslättens OLFelst.
Håkan AxelssonFK Göingarnaej fullf.
 
 
 
H40 (6)7,6 km19 K
PlNamnKlubbTid
1Michael LönnHjärnarps OL57:25
2Conny RaskHjärnarps OL59:28
3Johan AxelssonOK Älme1:13:45
4Martin GummessonFK Finn1:20:24
5Magnus OlssonTorsås OK1:29:13
 
Søren Albæk JensenAmager OKej start
 
 
 
H35 (1)8,2 km21 K
PlNamnKlubbTid
1Olof IngemarssonFK Vittus1:13:08
 
 
 
H21 (27)10,0 km22 K
PlNamnKlubbTid
1Mikael KristenssonLeksands OK1:02:26
2Pontus PeterssonOK Orion1:03:19
3Ola AnderssonStigmännen Karlshamns OK1:03:57
4Isak BergmanOK Skogsfalken1:05:12
5Johan ModigOK Pan-Kristianstad1:05:28
6Marcus BerggrenNyköpings OK1:06:42
7Edvin SmedbergOK Skogsfalken1:06:53
8Jon AnderssonIFK Umeå1:07:55
9Philip PerssonOK Orion1:08:28
10Johan WennermarkOK Skogsfalken1:08:33
11Andreas FermFK Göingarna1:12:07
12Nils GripKalmar OK1:13:03
12Per LenanderVäxjö OK1:13:03
14Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken1:13:10
15Lukas LundgrenVäxjö OK1:13:52
16Johan SandlundOK Njudung1:14:21
17Patrik JohanssonHelsingborgs SOK1:18:29
18Mikael PihlOK Pan-Kristianstad1:19:22
19Jakob EmanderStigmännen Karlshamns OK1:21:08
20Björn AnderssonOK Dacke1:22:38
21Oskar CervinHelsingborgs SOK1:25:45
22Adam GeorgssonOK Nackhe1:25:53
23Hampus LarssonFK Göingarna1:30:16
24Tim OlssonBrattås CK1:33:58
25Mattias JacobssonMalmö OK1:50:47
 
Fredrik BerntssonSkåneslättens OLFelst.
Torgny LindströmRonneby OKej start
 
 
 
H18 (1)6,3 km16 K
PlNamnKlubbTid
1Fritjof AxelssonFK Göingarna55:54
 
 
 
H16 (10)5,2 km13 K
PlNamnKlubbTid
1Benjamin SturekSOK Viljan38:12
2Erik VinbladLunds OK39:57
3Oscar ModigOK Pan-Kristianstad41:22
4Gustav OlssonTorsås OK43:30
5Algot NajvikOK Pan-Kristianstad44:02
6Carl EkbringKexholms SK48:22
7Anton GlivesonRonneby OK49:04
8Samuel LåstbomHärlövs IF1:06:29
9Jonathan LjungbergOK Skogsfalken1:30:06
 
Aron ThorénRonneby OKej fullf.
 
 
 
H14 (9)4,1 km14 K
PlNamnKlubbTid
1Gustav ÅmanOK Vilse 8735:56
2Simon GiselssonRonneby OK44:02
3Jakob WilhelmssonOK Dacke47:58
4Edvin SelinFK Göingarna51:22
5Povel HedbergLunds OK1:00:09
6Max PerssonOK Skogsfalken1:09:27
7Elias TorstenssonEmmaboda Verda OK1:14:48
8Max KärvhagOK Skogsfalken1:21:00
 
Axel ThunellLessebo OKFelst.
 
 
 
H12 (12)3,1 km12 K
PlNamnKlubbTid
1Linus VernströmRonneby OK23:23
2Olle KallerbäckEmmaboda Verda OK25:13
3Albin WeidenSkåneslättens OL30:28
4Filip HåkanssonOK Orion31:39
5Emil ViktorssonOK Skogsfalken33:55
6Erik ErikssonOK Skogsfalken38:33
7Johan BjörckOK Älme39:32
8Arvid JönssonOK Vilse 8752:40
9Philip MartinssonFK Finn54:04
10Svante LorentzsonStigmännen Karlshamns OK57:34
 
Olle EkbringKexholms SKFelst.
Stepan KhakimovFK Vittusej start
 
 
 
H10 (14)2,3 km11 K
PlNamnKlubbTid
1Hjalmar AxelssonFK Göingarna18:45
2Nils SwartzOK Orion21:26
3Eddie KarlssonOK Vilse 8722:20
4Hugo MartinssonFK Finn25:08
5Albin TagessonFK Finn27:32
6Carl GlivesonRonneby OK29:00
7Anton KarlssonFK Finn31:30
8Vilmer LindströmOK Skogsfalken32:06
9Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna32:25
10Leo HaraldssonStigmännen Karlshamns OK35:03
11Melker OlssonStigmännen Karlshamns OK36:17
12Noah MulariOK Vilse 8744:05
 
Alexander OlssonOK Vilse 87Felst.
Wille VernströmRonneby OKej start
 
 
 
D70 (11)3,1 km11 K
PlNamnKlubbTid
1Birgitta OlssonRonneby OK32:15
2Gullevi SvenssonRonneby OK33:48
3Berit ByströmOK Virdarna39:30
4Britt RangertIK Ymer41:11
5Gull SvenssonTockarps IK41:55
6Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK45:28
7Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK45:51
8Gunilla GrönbladHärlövs IF51:04
9Torill SvendsenLunds OK55:50
10Karin LexellOK Torfinn1:00:02
11Berit NilssonOK Älme1:05:49
 
 
 
D65 (19)3,5 km12 K
PlNamnKlubbTid
1Britt-Mari KarlssonVäxjö OK41:08
2Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK46:10
3Ulla HåkanssonOK Gynge49:37
4Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK54:02
5Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK55:09
6Eva ArvidssonAlvesta SOK59:22
7Marianne SellgrenSigtuna OK59:59
8Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad1:00:33
9Karin BengtssonOK Kompassen1:02:17
10Karin LarssonOK Kompassen1:07:13
11Lisa KumlinVäxjö OK1:08:01
12Ros-Mari KarlssonNybro OK1:08:13
13Margret KarlssonOK Skogsfalken1:11:09
14Ingrid SalomonssonSkåneslättens OL1:11:54
15Kristina FranssonOK Virdarna1:18:44
16Jette BachhausenFIF Hillerød1:19:44
 
Inger GlansOK Torfinnej start
Ann-Mari PerssonVäxjö OKej start
Bodil RuterOK Älmeej start
 
 
 
D60 (6)3,7 km12 K
PlNamnKlubbTid
1Lena SöderbergOK Skogsfalken48:48
2Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK52:53
3Eva Konring OlesenFIF Hillerød1:04:59
4Ingrid E StrömTäby OK1:09:09
5Birgit H. JensenFIF Hillerød1:56:11
 
Kristin JohanssonOK Dackeej start
 
 
 
D55 (5)4,0 km12 K
PlNamnKlubbTid
1Ingela EkelövSkåneslättens OL39:58
2Agneta ErforsOK Torfinn45:35
3Inger FrickFK Göingarna1:03:36
 
Ingrid LarssonFK GöingarnaFelst.
Eva WildmarkFK BokenFelst.
 
 
 
D50 (9)4,2 km13 K
PlNamnKlubbTid
1Annika JosefssonOK Dacke43:38
2Ewa RoosHelsingborgs SOK47:25
3Lena SwartzOK Orion48:04
4Ingrid JohanssonLaholms IF OK50:49
5Gunilla GustafssonOK Orion55:13
6Kristina SpångbergLunds OK57:05
7Marita FilipssonMarkaryds FK59:37
8Barbro KärvhagOK Skogsfalken1:01:08
9Kati NémethStigmännen Karlshamns OK1:11:34
 
 
 
D45 (4)4,6 km13 K
PlNamnKlubbTid
1Carina GustafssonOK Gynge47:11
2Anneli KarlssonFK Finn48:59
3Malin WeidenSkåneslättens OL1:05:44
 
Anna EkbringKexholms SKej fullf.
 
 
 
D40 (4)5,1 km16 K
PlNamnKlubbTid
1Jenny HåkanssonOK Orion49:40
2Louise AxelssonFK Göingarna52:39
3Kristina JosefssonAnderstorps OK1:08:56
 
Eva-Lotta JohanssonGotlands Bro OKej start
 
 
 
D35 (5)6,2 km15 K
PlNamnKlubbTid
1Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad55:12
2Katarina LenanderVäxjö OK58:57
3Camilla SelinFK Göingarna1:04:06
4Karin LindqvistRonneby OK1:05:42
 
Sarah LindströmRonneby OKej start
 
 
 
D21 (5)7,3 km19 K
PlNamnKlubbTid
1Pim HedbergOK Skogsfalken59:31
2Jolanta KolosinskaOK Skogsfalken1:02:11
3Louise LundgrenVäxjö OK1:04:09
4Christina SmedbergOK Skogsfalken1:10:38
5Angelica EngströmSkåneslättens OL1:20:05
 
 
 
D18 (10)5,0 km15 K
PlNamnKlubbTid
1Myrra CarlssonOK Orion42:20
2Julia HedOK Skogsfalken44:15
3Kajsa JohanssonJönköpings OK50:52
4Elin LundqvistNybro OK56:40
5Lovisa NilssonFK Göingarna1:03:51
6Linnea GustafssonOK Gynge1:05:09
7Vilma PerssonOK Skogsfalken1:08:42
 
Olivia NilssonOK Älmeej start
Cecilia SpångbergLunds OKej start
Lovisa TorstenssonEmmaboda Verda OKej start
 
 
 
D16 (8)4,4 km13 K
PlNamnKlubbTid
1Ellen KallerbäckEmmaboda Verda OK38:28
2Sofie JosefssonAnderstorps OK41:53
3Elin WihlborgOK Gynge41:58
4Tova HermodssonLunds OK43:48
5Elise JosefssonAnderstorps OK44:19
6Ellen WahlbomOK Orion47:32
7Ellen AnderssonStigmännen Karlshamns OK49:51
 
Linnea DagsbergOK Orionej start
 
 
 
D14 (5)4,2 km14 K
PlNamnKlubbTid
1Lovisa WeidenSkåneslättens OL38:42
2Klara AnderssonOK Orion42:19
3Linn KarlssonOK Vilse 8744:01
4Elin EmilssonOK Skogsfalken44:32
5Tova DanielssonOK Skogsfalken56:35
 
 
 
D12 (14)3,1 km12 K
PlNamnKlubbTid
1Ina ÅmanOK Vilse 8726:06
2Ella SöderbergOK Skogsfalken29:14
3Emma EmilssonOK Skogsfalken31:25
4Tuva SelinFK Göingarna32:32
5Alice OlvegårdFK Göingarna40:16
6Vilmalee SuwanOK Vilse 8745:11
7Frida JönssonOK Vilse 8751:36
8Julia KarlssonOK Skogsfalken1:09:51
9Ellinor RosenbergOK Vilse 871:35:16
 
Lisa SwartzOK OrionFelst.
Embla ThorénRonneby OKFelst.
Olivia KarlssonLessebo OKej fullf.
Elvira LjungbergOK Skogsfalkenej start
My FridströmOK Dackeej start
 
 
 
D10 (8)2,3 km11 K
PlNamnKlubbTid
1Ellida StengårdOK Dacke21:21
2Lova KronmarFK Vittus23:57
3Agnes OlssonOK Skogsfalken33:09
4Josefina AndraeOK Vilse 8735:38
5Anna ViktorssonOK Skogsfalken38:21
6Emmie NordströmLessebo OK44:09
 
Agnes BerlinOK Orionej start
Thea LewisOK Vilse 87ej start
 
 
 
U2 (12)2,2 km11 K
PlNamnKlubbTid
1Albin GranqvistFK Göingarna24:47
2Erik WilborgOK Gynge25:48
3Alvin LundgrenVäxjö OK27:07
4Viktor VerkströmKlubblös28:06
5Erik KindbladOK Älme29:52
6Kevin StåhlOK Älme31:13
7Gustav GranqvistFK Göingarna32:28
8Smilla ThomassonFK Göingarna35:51
9Anton FaxénVäxjö OK44:31
10Alexia WaldschmidtStigmännen Karlshamns OK44:34
11Meja KarlssonLessebo OK51:56
 
Hugo DanielssonOK SkogsfalkenFelst.
 
 
 
U1 (14)1,6 km8 K
PlNamnKlubbTid
1Albin EmilssonOK Skogsfalken14:19
2Elias KronmarFK Vittus14:47
3Isabell RosenbergOK Vilse 8719:38
4Filippa KarkulehtoOK Vilse 8721:06
5Olof OlssonOK Skogsfalken22:24
6Inez OlssonOK Skogsfalken22:31
7Leon PagelsOK Skogsfalken24:21
8Erik KarlssonOK Skogsfalken24:28
9William MulariOK Vilse 8724:56
10Vidar HaraldssonBroSö OK25:35
11Ellen MobergFK Göingarna39:46
12Sonia KurashovaFK Åsen1:06:52
 
Svante BohlinOK Skogsfalkenej start
Tuva BohlinOK Skogsfalkenej start
 
 
 
Inskolning (13)1,4 km8 K
PlNamnKlubbTid
Hubert CarlssonFK FinnGodk.
Olle HåkanssonRonneby OKGodk.
Emilia JanzonOK Vilse 87Felst.
Zilas JanzonOK Vilse 87Godk.
Anna KindbladOK ÄlmeGodk.
Viggo LewisOK Vilse 87Godk.
Ville MalmqvistKlubblösGodk.
Charlie MulariOK Vilse 87Godk.
Millie MulariOK Vilse 87Godk.
Arvid OlssonStigmännen Karlshamns OKGodk.
Emil OlssonOK Vilse 87Godk.
Klara OlssonStigmännen Karlshamns OKGodk.
Viola OlssonOK SkogsfalkenGodk.
 
 
 
H85 (1)2,4 km10 K
PlNamnKlubbTid
1Sture JanssonEmmaboda Verda OK1:01:12
 
 
 
D80 (3)2,4 km10 K
PlNamnKlubbTid
1Gun HanssonYstads OK42:36
2Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg43:12
3Clarie EkOK Pan-Kristianstad45:22
 
 
 
Öppen motion 1 (3)2,2 km11 K
PlNamnKlubbTid
1Lars-Åke SjökvistVärend GN OL25:58
2Mona NeckénOK Älme40:16
3Birgitta PeterssonAlvesta SOK53:32
 
 
 
Öppen motion 3 (31)3,1 km12 K
PlNamnKlubbTid
1Claes OlvegårdFK Göingarna37:16
2Daniel KindbladOK Älme42:10
3Mariann SvenssonVäxjö AIS49:06
4Anki HaraldssonBroSö OK51:53
5Per-Erik NilssonFK Göingarna52:23
6Magnus HammarskiöldLunds OK54:45
7Liam KarlssonAlvesta SOK55:08
8Eivor MagnussonOK Pan-Kristianstad56:21
9Ingrid NilssonVäxjö OK58:10
10Anders WennbergAnderstorps OK1:01:05
11Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK1:03:20
12Lena OlssonStigmännen Karlshamns OK1:07:12
13Peter RothOK Pan-Kristianstad1:09:07
14Malva Erlandsson-RothKlubblös1:09:08
15Ann-Christin ÖstberghFK Vittus1:09:21
16Maria VernströmRonneby OK1:14:04
17Eva BlomkvistOK Skogsfalken1:14:11
18Britt-Inger HallbergFK Finn1:14:46
19Kerstin JönssonVäxjö AIS1:15:34
20Per Hammaräng GripKalmar OK1:20:43
21Bengt HallerödOK Skogsfalken1:22:32
22Tina VitulinKlubblös1:24:14
23Aina NordströmFK Göingarna1:24:18
24Josefin JohnssonKlubblös1:24:20
25Anne HammarskiöldLunds OK1:24:54
26Margareta WikströmVäxjö AIS1:25:41
27Felix MalmqvistFK Vittus1:28:13
28Bertil AhlbergOK Gynge1:41:46
29Maria WennermarkOK Skogsfalken1:45:30
 
Cecilia BohlinOK Skogsfalkenej start
Mikael BohlinOK Skogsfalkenej start
 
 
 
Öppen motion 5 (24)3,4 km12 K
PlNamnKlubbTid
1Tobias SvenssonFK Finn30:00
2Maria GummessonOK Dacke37:58
3Nicklas KallerbäckEmmaboda Verda OK41:16
4Jon MobergFK Göingarna44:22
5Paul OlssonOK Skogsfalken44:35
6Anna MobergFK Göingarna45:47
7Axel FranssonOK Dacke49:04
8Caroline PerssonFK Finn50:01
9Kjell ErikssonOK Skogsfalken50:41
10Mikael ThomassonFK Göingarna52:52
10Henrik ViktorssonOK Skogsfalken52:52
12Fabian EvertssonLessebo OK54:23
13Åke ÖstberghFK Vittus56:07
14Christina EvertssonLessebo OK56:36
15Kerstin OlvegårdFK Göingarna1:03:13
16Gunilla JohanssonVäxjö OK1:06:10
17Lena DanielssonHärlövs IF1:08:16
18Peter StengårdOK Dacke1:11:13
19Kerstin ÅstedtHärlövs IF1:17:33
20Torgny ÅstedtHärlövs IF1:18:22
21Hans JeppssonLunds OK1:18:32
22Nejc NovakEmmaboda Verda OK1:51:51
 
Elena KurashovaFK ÅsenFelst.
Marko TorkkeliLessebo OKFelst.
 
 
 
Öppen motion 6 (6)5,2 km13 K
PlNamnKlubbTid
1Andreas BjörnvikOK Skogsfalken1:04:06
2Ola OlssonOK Skogsfalken1:04:21
3Sara ElfvingRonneby OK1:06:29
4Per-Ola MelanderStigmännen Karlshamns OK1:36:11
 
Oscar OlssonOK Skogsfalkenej fullf.
Roger StarkOK Vilse 87ej fullf.
 
 
 
Öppen motion 7 (42)3,2 km10 K
PlNamnKlubbTid
1Teodor WahlbomOK Orion26:42
2Maria ModigOK Pan-Kristianstad32:22
3Åsa NilssonRonneby OK32:59
4Lars-Magnus BjörckOK Älme33:32
5Peter ValterssonAnderstorps OK33:38
6Johan SwartzOK Orion33:51
7Conny BerggrenVäxjö AIS36:29
8Mats PeterssonStigmännen Karlshamns OK37:02
9Fredrik EvertssonLessebo OK37:57
10Ulrik SvenssonFK Finn38:18
11Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK38:22
12Lina NeckénOK Älme38:29
13Joel HolmdahlOK Älme38:31
14Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK38:53
15Lena StrandMarkaryds FK39:05
16Kristina BerlinFK Vittus39:35
17Bert Inge GreenStigmännen Karlshamns OK40:16
18Aymonn AnderssonOK Dacke42:00
19Agneta EmilssonOK Skogsfalken42:05
20Rolf HallbergFK Finn43:21
21Astrid NormanStigmännen Karlshamns OK43:39
22Annika EmanderStigmännen Karlshamns OK45:41
23Birgitta NilssonStigmännen Karlshamns OK46:27
24Lennart MartinssonOK Tyringe47:15
25Carl Jönsson-LindholmHärlövs IF47:54
26Peter JönssonHärlövs IF48:02
27Ann-Helen LinnersjöOK Orion48:04
28Pia LarssonFK Göingarna48:17
29Rolf SpångbergLunds OK49:40
30Katarina FastOK Pan-Kristianstad51:44
31Jenny GummessonOK Vilse 8752:33
32Bengt-Göran FrantzStigmännen Karlshamns OK54:14
33Barbro MartinssonOK Tyringe54:47
34Bertil OttossonFK Göingarna55:51
35LarsOwe StrömTäby OK58:50
36Liselott JönssonStigmännen Karlshamns OK59:09
37Lars LindénOK Gynge1:00:49
38Brodde NilssonOK Skogsfalken1:00:50
39Göran LarssonOK Kompassen1:01:39
40Roland ErikssonHästveda OK1:03:35
41Karin LindénOK Gynge1:07:24
42Lena OlssonOK Orion1:10:39
 
 
 
Öppen motion 8 (23)4,7 km13 K
PlNamnKlubbTid
1Magnus GranqvistFK Göingarna37:53
2Tomas NilssonStigmännen Karlshamns OK43:45
3Peter WilhelmssonOK Dacke43:50
4Robin LarssonFK Göingarna47:49
5Per SandlundOK Njudung48:11
6David BengtssonFK Åsen49:09
7Mikael WahlbomOK Orion52:50
8Helena LindénVäxjö OK52:59
9Martin LarssonOK Gynge54:25
10Björn HellrupHelsingborgs SOK57:12
11Anders JohanssonOK Dacke58:34
12Magnus EmilssonOK Skogsfalken59:42
13Håkan JönssonOK Pan-Kristianstad59:52
14Magnus KronmarFK Vittus1:00:12
15Kjell LönnHjärnarps OL1:01:37
16Louise PihlOK Pan-Kristianstad1:06:13
17Paul IripKlubblös1:06:20
18Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK1:09:18
19Göran FastOK Pan-Kristianstad1:13:51
20Thomas DagsbergOK Orion1:25:05
21Bengt-Åke NilssonOK Torfinn1:26:47
22Bengt SalomonssonSkåneslättens OL1:44:34
 
Carina Jönsson LindholmHärlövs IFej fullf.
 
 
 
Öppen motion 9 (12)7,7 km19 K
PlNamnKlubbTid
1Ola MartnerGöteborg-Majorna OK50:14
2Jesper HåkanssonFK Göingarna55:30
3Yuri OmelchenkoOK Orion55:34
4Emma BergmanGöteborg-Majorna OK1:00:29
5Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK1:06:08
6Niklas KarlssonVäxjö OK1:11:18
7Magnus ThörnbladRonneby OK1:11:30
8Rasmus SvenssonVärend GN OL1:21:57
9Willie OlssonRävetofta Orienteringsklubb1:23:12
10Lars ThorénRonneby OK1:25:32
11Yves GänssingerOK Skogsfalken2:10:08
 
Måns FaxénVäxjö OKej fullf.
 
 
 
H12 Kort (2)2,3 km11 K
PlNamnKlubbTid
1Theo SunessonFK Göingarna29:34
2Felix ThomassonFK Göingarna59:17