Vilselöpet 2015-10-18mån 2015-10-19 11:11
Sträcktidsresultatskapad av OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2015

 
H80 (10)3,2 km12 K
PlNamnTid
1(136)2(133)3(164)4(152)5(155)6(135)7(139)8(142)9(144)10(129)11(148)12(200)Mål
 
1Peo Bengtsson42:042:438:5914:1820:5324:1328:1832:1033:3635:3738:1539:4941:2642:04
OK Pan-Kristianstad2:436:165:196:353:204:053:521:262:012:381:341:370:38
2Werner Törnblom42:124:239:1214:1619:2823:0527:0931:1432:4634:4737:5739:4541:3542:12
Växjö OK4:234:495:045:123:374:044:051:322:013:101:481:500:37
3Lars Persson44:133:178:2512:1517:0020:0323:1730:4932:0733:4940:1742:0043:3844:13
Väsby OK3:175:083:504:453:033:147:321:181:426:281:431:380:35
4Allan Håkansson45:124:0612:0617:2723:3727:0831:2235:1936:4138:3441:2142:5244:3845:12
SOK Viljan4:068:005:216:103:314:143:571:221:532:471:311:460:34
5Ingvar Petersson46:553:318:1712:5620:0223:4628:2032:2734:0235:5242:1744:1046:1646:55
Hässleholms OK3:314:464:397:063:444:344:071:351:506:251:532:060:39
6Johan Jansson49:232:526:5412:3318:2522:1526:2332:1236:0038:0045:0346:5548:4349:23
Växjö OK2:524:025:395:523:504:085:493:482:007:031:521:480:40
7Jan-Eric Nelking49:413:4110:3216:2322:4127:4233:4738:0339:3841:2845:1947:2749:0849:41
FK Åsen3:416:515:516:185:016:054:161:351:503:512:081:410:33
8Gillis Alm59:176:0311:2117:0527:5232:1541:2145:4848:0750:1455:0556:5758:3759:17
Växjö OK6:035:185:4410:474:239:064:272:192:074:511:521:400:40
9Inge Åkesson1:04:337:4618:3025:1431:5240:0644:5650:1152:2054:4959:091:01:301:03:401:04:33
Stigmännen Karlshamns OK7:4610:446:446:388:144:505:152:092:294:202:212:100:53
10Bengt Edvardsson1:08:595:3711:5118:0725:4331:3445:5452:4555:2158:291:02:491:05:381:08:081:08:59
OK Torfinn5:376:146:167:365:5114:206:512:363:084:202:492:300:51
 
 
 
H75 (14)3,6 km12 K
PlNamnTid
1(121)2(127)3(165)4(163)5(150)6(155)7(138)8(141)9(144)10(129)11(148)12(200)Mål
 
1Bo Svensson51:142:086:0413:1617:4527:1730:3336:5440:3942:5846:4348:4650:2851:14
Tockarps IK2:083:567:124:299:323:166:213:452:193:452:031:420:46
2Leif Sjögren53:092:428:5415:0319:1828:4232:1039:5442:5644:5349:1150:5252:3053:09
OK Orion2:426:126:094:159:243:287:443:021:574:181:411:380:39
3Inge Nilsson1:00:044:268:4318:0322:4632:1536:1345:5550:2052:3955:2557:0559:261:00:04
OK Älme4:264:179:204:439:293:589:424:252:192:461:402:210:38
4Hubert Hugosson1:00:174:218:5017:5124:1033:5839:1346:4450:2453:1356:0457:5659:331:00:17
OK Gynge4:214:299:016:199:485:157:313:402:492:511:521:370:44
5Roland Edvinsson1:00:242:0111:1519:3424:5234:4838:4146:0149:3651:4956:3858:1359:451:00:24
FK Göingarna2:019:148:195:189:563:537:203:352:134:491:351:320:39
6Göran Folkesson1:01:062:217:2415:3621:3632:3137:0845:3650:1653:1456:3158:401:00:331:01:06
Ronneby OK2:215:038:126:0010:554:378:284:402:583:172:091:530:33
7Bernt Petersson1:04:363:138:1115:4820:2434:5239:1847:2452:2854:551:00:261:02:101:03:561:04:36
Alvesta SOK3:134:587:374:3614:284:268:065:042:275:311:441:460:40
8Nils-Åke Nilsson1:09:042:207:4516:2323:1434:3539:1047:4551:3153:551:05:141:06:551:08:241:09:04
FK Göingarna2:205:258:386:5111:214:358:353:462:2411:191:411:290:40
9Sven Gyberg1:09:279:2113:5522:5330:2142:1647:3855:4159:091:01:441:05:131:07:051:08:421:09:27
OK Skogsfalken9:214:348:587:2811:555:228:033:282:353:291:521:370:45
 
Göran Thourej fullf.------------------------------------------------------------
Värend GN OL
Kurt Bergstrandej start
Lessebo OK
Torsten Claessonej start
OK Älme
Ragnar Olssonej start
Ronneby OK
Börje Nilssonej start
Hässleholms OK
 
 
 
H70 (34)4,2 km12 K
PlNamnTid
1(130)2(166)3(160)4(153)5(157)6(155)7(136)8(141)9(144)10(145)11(148)12(200)Mål
 
1Anders Sellgren39:203:328:3715:4319:5222:4424:4529:4531:5233:4135:5637:4538:4939:20
Sigtuna OK3:325:057:064:092:522:015:002:071:492:151:491:040:31
2Per-Olof Fernberg41:364:309:4917:1621:1323:5226:1031:5234:1835:5238:1539:5641:0741:36
IS Skanne4:305:197:273:572:392:185:422:261:342:231:411:110:29
3Nils Karlsson43:335:1711:2718:1122:1725:1626:4732:5735:1736:4740:1542:0043:0643:33
Växjö AIS5:176:106:444:062:591:316:102:201:303:281:451:060:27
3Göran Andersson43:334:1310:0019:2323:4127:0229:0333:5436:1538:0340:1141:5443:0343:33
Stigmännen Karlshamns OK4:135:479:234:183:212:014:512:211:482:081:431:090:30
5Inge Persson45:094:049:2617:0921:3426:1028:1534:1936:4238:3541:3643:2044:3545:09
FK Boken4:045:227:434:254:362:056:042:231:533:011:441:150:34
5Björn Linnersjö45:093:379:5917:1921:3026:0327:5933:0037:2139:0941:3443:0544:4145:09
OK Orion3:376:227:204:114:331:565:014:211:482:251:311:360:28
7Ingemar Andersson46:185:4612:2520:3825:5428:4831:0535:5138:1240:0342:1144:1045:4546:18
OK Orion5:466:398:135:162:542:174:462:211:512:081:591:350:33
8Raimo Salminen49:135:0310:5720:0625:3929:0731:3637:1740:1842:2244:5746:5848:3849:13
OK Pan-Kristianstad5:035:549:095:333:282:295:413:012:042:352:011:400:35
9Morgan Ljung51:274:2412:3419:5825:1331:3636:0541:1943:4145:2747:4749:3450:5151:27
Vaggeryds SOK4:248:107:245:156:234:295:142:221:462:201:471:170:36
10Nils-Eric Ericson51:477:0314:2223:2628:2531:3933:2940:0543:1545:2148:0350:0051:0951:47
FK Åsen7:037:199:044:593:141:506:363:102:062:421:571:090:38
11Kent Ekdahl52:366:1412:3221:4026:4030:5033:3540:4243:3045:3748:0950:2251:5652:36
Emmaboda Verda OK6:146:189:085:004:102:457:072:482:072:322:131:340:40
12Erling Ekelöf53:275:4112:1923:1328:1031:3234:0140:5143:5446:0449:0051:1152:4853:27
Värend GN OL5:416:3810:544:573:222:296:503:032:102:562:111:370:39
13Ingvar Persson53:595:0714:2722:5227:4531:2534:1541:5544:5646:3450:1752:1153:3053:59
FK Åsen5:079:208:254:533:402:507:403:011:383:431:541:190:29
13Erling Larsson53:595:1112:5622:2027:4231:3033:5240:1343:1845:1649:3851:4953:2153:59
Hässleholms OK5:117:459:245:223:482:226:213:051:584:222:111:320:38
15Stig Karlsson54:025:1111:2520:2025:2630:0132:1540:2344:4046:3749:5151:5153:2554:02
Lessebo OK5:116:148:555:064:352:148:084:171:573:142:001:340:37
16Kjell Månsson54:226:0013:2621:2228:4131:5934:2042:1046:2548:1150:3952:0953:4554:22
Ronneby OK6:007:267:567:193:182:217:504:151:462:281:301:360:37
51:30
*120
17Gerth Sällström55:577:3915:5324:4030:0934:0236:4542:2745:4048:1451:3553:5155:2155:57
Lessebo OK7:398:148:475:293:532:435:423:132:343:212:161:300:36
14:26
*161
18Göran Svensson56:208:3615:3228:1333:4237:0639:0645:0947:3349:1652:3954:2955:4756:20
FK Finn8:366:5612:415:293:242:006:032:241:433:231:501:180:33
19Sven-Åke Granquist57:525:4212:2122:0328:4434:5137:2944:2446:5748:5053:3755:4657:1457:52
Hästveda OK5:426:399:426:416:072:386:552:331:534:472:091:280:38
20Lars Henriksson1:00:025:0111:5421:1427:1536:5239:4847:1650:2052:4355:3257:4059:261:00:02
OK Älme5:016:539:206:019:372:567:283:042:232:492:081:460:36
21Yngve Magnusson1:00:235:1614:3925:2231:3535:4138:5345:0148:5551:2655:1158:1359:451:00:23
OK Orion5:169:2310:436:134:063:126:083:542:313:453:021:320:38
22Göte Gustafsson1:02:457:1016:3726:3334:0439:1541:3348:4452:2154:4157:581:00:241:02:091:02:45
Emmaboda Verda OK7:109:279:567:315:112:187:113:372:203:172:261:450:36
23Christer Grönblad1:03:185:1021:0829:1835:1539:2841:3046:5349:4751:5858:401:01:151:02:401:03:18
Härlövs IF5:1015:588:105:574:132:025:232:542:116:422:351:250:38
24Torgny Jonsson1:05:085:3016:2229:5835:4640:0042:2150:2454:2456:551:00:091:02:391:04:281:05:08
Växjö AIS5:3010:5213:365:484:142:218:034:002:313:142:301:490:40
25Toivo Voudinmäki1:05:356:0813:4529:3136:0940:2243:4751:4155:2457:391:00:521:03:201:05:051:05:35
Mullsjö SOK6:087:3715:466:384:133:257:543:432:153:132:281:450:30
26Göran Karlsson1:06:367:5118:4230:1237:2641:3943:5251:2255:0057:091:01:331:04:071:05:531:06:36
Lessebo OK7:5110:5111:307:144:132:137:303:382:094:242:341:460:43
27Bengt Bergqvist1:10:487:0615:3228:4836:0741:1343:4655:5959:191:02:061:05:271:08:261:10:061:10:48
Stigmännen Karlshamns OK7:068:2613:167:195:062:3312:133:202:473:212:591:400:42
28Ingemar Erlandsson1:15:146:0815:5526:1533:5741:0345:2552:1256:2258:411:10:341:13:171:14:451:15:14
Växjö OK6:089:4710:207:427:064:226:474:102:1911:532:431:280:29
29Verner Lönnquist1:16:038:1716:3429:1041:5946:4849:4059:011:04:351:07:001:10:581:13:251:15:181:16:03
Härlövs IF8:178:1712:3612:494:492:529:215:342:253:582:271:530:45
30Kenneth Arvidsson1:18:276:1018:0437:3145:0450:0753:261:02:271:06:011:09:031:12:251:15:231:17:291:18:27
Alvesta SOK6:1011:5419:277:335:033:199:013:343:023:222:582:060:58
31Göran Persson1:30:478:2623:2036:2543:3448:3651:471:03:241:06:541:09:281:24:161:27:201:29:481:30:47
FK Finn8:2614:5413:057:095:023:1111:373:302:3414:483:042:280:59
 
Leif LindströmFelst.5:17-----18:2022:5626:1028:4435:2238:0840:1748:0250:1451:3352:09
Nybro OK5:1713:034:363:142:346:382:462:097:452:121:190:36
9:51
*161
Benkt Anderssonej start
Lunds OK
Sven Ruterej start
OK Älme
 
 
 
H65 (24)4,5 km13 K
PlNamnTid
1(123)2(127)3(161)4(162)5(153)6(152)7(155)8(137)9(141)10(144)11(143)12(148)13(200)Mål
 
1Agne Bengtsson40:182:053:498:4718:1320:2023:1325:5431:0833:0034:3036:4438:4239:4840:18
OK Kompassen2:051:444:589:262:072:532:415:141:521:302:141:581:060:30
2Leif Sandgren41:022:525:4810:2220:0722:2225:3727:4531:4934:0735:3737:3639:3040:3441:02
Frosta OK2:522:564:349:452:153:152:084:042:181:301:591:541:040:28
3Jörgen Nilsson43:562:264:229:5621:1723:1527:1229:4834:0736:0937:5040:2442:2643:2743:56
Ronneby OK2:261:565:3411:211:583:572:364:192:021:412:342:021:010:29
4Ronny Hjalmarsson44:421:583:578:5519:3622:0227:2431:0335:2237:1538:5041:1243:1144:1444:42
Emmaboda Verda OK1:581:594:5810:412:265:223:394:191:531:352:221:591:030:28
5Kenth Sundgren44:452:154:279:0920:0322:0725:5728:5233:0835:1536:5839:4442:4044:1244:45
Skåneslättens OL2:152:124:4210:542:043:502:554:162:071:432:462:561:320:33
6Hans Svenson46:292:424:5410:5324:3226:4030:3933:1437:3339:1741:0543:0944:5946:0246:29
SOK Viljan2:422:125:5913:392:083:592:354:191:441:482:041:501:030:27
7Krister Nilsson46:562:174:229:3120:2122:2926:0828:2636:2138:0039:3843:2845:1946:2646:56
Växjö OK2:172:055:0910:502:083:392:187:551:391:383:501:511:070:30
8Göran Johnsson47:042:134:3011:0522:2624:5028:4531:5336:0538:3040:1642:5745:0546:2947:04
Skåneslättens OL2:132:176:3511:212:243:553:084:122:251:462:412:081:240:35
9Lars-Åke Åberg50:223:015:2912:1325:4528:0932:1434:5939:1341:2743:1645:5848:2349:4750:22
Kalmar OK3:012:286:4413:322:244:052:454:142:141:492:422:251:240:35
10Lennart Bohman51:244:466:5315:4727:4929:5133:4636:1641:0743:0844:5447:0949:3250:5051:24
FK Vittus4:462:078:5412:022:023:552:304:512:011:462:152:231:180:34
11Bertil Karlsson52:172:294:2113:0523:4826:1432:1536:1342:1144:3346:0548:3750:3551:4552:17
Hjobygdens OK2:291:528:4410:432:266:013:585:582:221:322:321:581:100:32
12Ingemar Johansson53:142:576:1812:1824:2627:3832:1336:4241:1944:3246:2448:5051:1252:3753:14
Växjö OK2:573:216:0012:083:124:354:294:373:131:522:262:221:250:37
13Lars-Gunnar Bengtsson53:354:246:4813:3525:0828:3332:4737:2543:0445:2547:1549:3751:5052:5953:35
Stigmännen Karlshamns OK4:242:246:4711:333:254:144:385:392:211:502:222:131:090:36
14Leif Alfredsson55:083:015:2812:3826:2329:5134:3537:5442:3044:4846:5050:1253:0054:3055:08
Växjö AIS3:012:277:1013:453:284:443:194:362:182:023:222:481:300:38
15Lennart Andersson56:204:086:3417:2630:2833:0538:0841:0645:5348:1049:4752:1354:3955:5356:20
OK Orion4:082:2610:5213:022:375:032:584:472:171:372:262:261:140:27
16Emil Olesen57:072:414:5612:4025:3928:0532:3535:4546:5048:4150:2053:1755:2956:3657:07
FIF Hillerød2:412:157:4412:592:264:303:1011:051:511:392:572:121:070:31
17Nils-Arne Håkansson1:00:552:485:1813:2228:4031:2635:5042:4648:1750:4152:2056:3859:071:00:231:00:55
Stigmännen Karlshamns OK2:482:308:0415:182:464:246:565:312:241:394:182:291:160:32
18Arne Johansson1:01:032:515:4916:1331:4734:3340:0043:0650:0352:2354:0756:3759:141:00:291:01:03
OK Älme2:512:5810:2415:342:465:273:066:572:201:442:302:371:150:34
19Leif Ingemarsson1:11:5410:4013:1022:5538:0542:0448:1251:211:00:291:03:221:05:171:07:491:10:111:11:231:11:54
FK Vittus10:402:309:4515:103:596:083:099:082:531:552:322:221:120:31
20Nils-Erik Bondesson1:15:423:376:5419:0535:3638:4645:0254:321:00:241:03:321:05:591:09:461:13:121:15:001:15:42
Frosta OK3:373:1712:1116:313:106:169:305:523:082:273:473:261:480:42
21Thomas Johansson1:18:249:0912:0823:2041:5947:3954:3057:411:04:431:07:291:09:381:13:021:16:061:17:421:18:24
Stigmännen Karlshamns OK9:092:5911:1218:395:406:513:117:022:462:093:243:041:360:42
22Roland Persson1:34:404:1714:1629:3546:4151:2357:181:02:341:17:211:19:561:22:171:28:181:32:171:34:061:34:40
OK Älme4:179:5915:1917:064:425:555:1614:472:352:216:013:591:490:34
23Börje Åkesson1:36:343:567:2919:1738:4644:2152:211:05:291:14:411:18:511:22:191:28:191:33:101:35:371:36:34
Frosta OK3:563:3311:4819:295:358:0013:089:124:103:286:004:512:270:57
 
Tommy Olssonej start
OK Dacke
 
 
 
H60 (15)5,1 km15 K
PlNamnTid
1(130)2(166)3(167)4(158)5(160)6(152)7(157)8(155)9(138)10(139)11(142)12(144)13(143)14(148)
15(200)Mål
 
1Göran Svenson47:303:188:4118:5220:5424:2129:3831:5933:5937:3639:4141:0042:1344:1646:02
SOK Viljan3:185:2310:112:023:275:172:212:003:372:051:191:132:031:46
47:0147:30
0:590:29
2Sven-Inge Svensson48:153:5612:0221:2923:3427:3731:0233:4235:1038:5640:4341:4042:5444:4946:38
Hässleholms OK3:568:069:272:054:033:252:401:283:461:470:571:141:551:49
47:4648:15
1:080:29
3Per Nilsson53:374:239:5620:3522:4428:5333:0036:1138:0442:3145:1146:2247:5050:0652:05
Stigmännen Karlshamns OK4:235:3310:392:096:094:073:111:534:272:401:111:282:161:59
53:0753:37
1:020:30
4Åke Karlsson55:253:5411:0022:1424:3129:1232:4436:0337:5143:0445:2946:4948:1751:3253:37
Alvesta SOK3:547:0611:142:174:413:323:191:485:132:251:201:283:152:05
54:5455:25
1:170:31
5Søren Larsen56:525:1210:1222:5725:3230:2134:3037:2340:0145:1047:2348:3050:0052:4755:01
FIF Hillerød5:125:0012:452:354:494:092:532:385:092:131:071:302:472:14
56:1756:52
1:160:35
6Lennart Smedenmark59:435:1911:4124:2526:5932:3137:0940:3442:1847:1649:5951:3252:5855:2757:57
Ronneby OK5:196:2212:442:345:324:383:251:444:582:431:331:262:292:30
59:1159:43
1:140:32
7Arne Andersson1:00:094:5612:3125:5128:2133:2337:5340:2642:3347:5850:3651:5653:2655:5958:20
OK Torfinn4:567:3513:202:305:024:302:332:075:252:381:201:302:332:21
59:351:00:09
1:150:34
8Per Arne Evaldsson1:00:424:4211:2223:0125:3031:2636:2339:4541:5747:1750:0951:2353:0255:4858:30
OK Gynge4:426:4011:392:295:564:573:222:125:202:521:141:392:462:42
1:00:031:00:42
1:330:39
9Jan Karlsson1:01:469:4415:1929:5531:5836:1341:0444:0146:0051:0453:1654:1255:3357:471:00:11
OK Virdarna9:445:3514:362:034:154:512:571:595:042:120:561:212:142:24
1:01:151:01:46
1:040:31
10Torgny Ottosson1:02:224:3510:4221:4026:1130:5836:4439:2541:1950:3653:0354:0455:3458:201:00:34
OK Torfinn4:356:0710:584:314:475:462:411:549:172:271:011:302:462:14
1:01:481:02:22
1:140:34
11Kalle Lindqvist1:02:245:1314:0326:1429:0334:2439:0042:1644:0849:0952:0153:0554:4657:391:00:24
Växjö OK5:138:5012:112:495:214:363:161:525:012:521:041:412:532:45
1:01:481:02:24
1:240:36
12Bengt Aspvall1:08:345:4511:4123:1025:1434:4539:3742:5244:3753:1355:1959:531:01:151:03:361:06:47
Ronneby OK5:455:5611:292:049:314:523:151:458:362:064:341:222:213:11
1:07:571:08:34
1:100:37
13Roger Bergvik1:20:155:0911:4726:4229:3236:1641:3951:1954:131:03:221:06:591:09:001:11:121:14:591:18:17
Växjö OK5:096:3814:552:506:445:239:402:549:093:372:012:123:473:18
1:19:341:20:15
1:170:41
14Kent Svensson1:29:015:3929:1041:3944:2554:3259:221:02:331:05:331:13:021:16:151:21:001:22:281:24:351:27:22
OK Skogsfalken5:3923:3112:292:4610:074:503:113:007:293:134:451:282:072:47
1:28:251:29:01
1:030:36
15Bjarne S. Jensen1:51:276:3522:5748:4053:161:12:531:24:021:27:111:29:581:36:351:39:431:41:331:43:181:46:311:49:34
FIF Hillerød6:3516:2225:434:3619:3711:093:092:476:373:081:501:453:133:03
1:50:571:51:27
1:230:30
 
 
 
H55 (12)5,6 km14 K
PlNamnTid
1(130)2(161)3(167)4(159)5(158)6(163)7(150)8(155)9(136)10(141)11(144)12(147)13(148)14(200)
Mål
 
1Ove Lernå43:233:498:0215:5216:5718:4824:0328:4530:5634:4136:3138:0040:2042:0142:59
Kalmar OK3:494:137:501:051:515:154:422:113:451:501:292:201:410:58
43:23
0:24
2Bengt Larsson47:533:037:3816:3317:3919:3227:1033:1535:4339:0840:5542:1444:2446:2047:20
FK Göingarna3:034:358:551:061:537:386:052:283:251:471:192:101:561:00
47:53
0:33
3Per-Ivan Engström50:573:317:3218:1919:2721:3927:5434:0236:3940:4843:0844:4747:2149:1850:26
OK Orion3:314:0110:471:082:126:156:082:374:092:201:392:341:571:08
50:57
0:31
4Ingmar Ekelöv52:293:398:1617:1718:1522:1028:2835:0637:4442:2444:5246:2448:3950:5452:01
Skåneslättens OL3:394:379:010:583:556:186:382:384:402:281:322:152:151:07
52:29
0:28
5Thommy Bergman53:133:448:1218:4120:1022:0628:3534:4437:1642:3544:4546:3049:3151:3452:46
Stigmännen Karlshamns OK3:444:2810:291:291:566:296:092:325:192:101:453:012:031:12
53:13
0:27
6Sverker Eriksson55:415:019:4021:0222:1424:2332:0539:1241:4645:1747:3349:1151:4354:0655:11
OK Gynge5:014:3911:221:122:097:427:072:343:312:161:382:322:231:05
55:41
0:30
7Lars Magnusson56:403:498:5720:2722:1124:0831:5238:0440:4845:4848:1049:5252:2954:4956:08
OK Älme3:495:0811:301:441:577:446:122:445:002:221:422:372:201:19
56:40
0:32
8Ingemar Månsson58:093:308:2721:4923:1225:1332:0540:3843:2447:5650:0551:3254:2556:3057:40
Ronneby OK3:304:5713:221:232:016:528:332:464:322:091:272:532:051:10
58:09
0:29
9Jan Andersson58:433:399:5620:3521:4123:5530:1241:2043:5948:2850:4752:2154:4757:0158:11
Kalmar OK3:396:1710:391:062:146:1711:082:394:292:191:342:262:141:10
58:43
0:32
10Leif Lindau59:393:3311:1922:0122:5825:0432:2640:0043:0948:0650:2352:1555:1157:2959:04
OK Torfinn3:337:4610:420:572:067:227:343:094:572:171:522:562:181:35
59:39
0:35
11Benjamin Viebke1:05:493:5318:2828:3630:5433:4441:1647:3851:4156:4958:571:00:151:02:261:04:191:05:19
Malmö OK3:5314:3510:082:182:507:326:224:035:082:081:182:111:531:00
1:05:49
0:30
12Bo Petersson1:17:264:4013:0127:2028:5637:4148:3157:401:00:551:06:531:09:241:11:051:13:501:15:561:16:58
Lessebo OK4:408:2114:191:368:4510:509:093:155:582:311:412:452:061:02
1:17:26
0:28
 
 
 
H50 (10)6,3 km16 K
PlNamnTid
1(127)2(128)3(166)4(160)5(151)6(154)7(149)8(153)9(157)10(155)11(138)12(141)13(144)14(147)
15(148)16(200)Mål
 
1Per-Olof Andersson49:313:124:308:0213:2820:2421:5723:5132:4835:1236:3439:5842:0943:3845:49
OK Tyringe3:121:183:325:266:561:331:548:572:241:223:242:111:292:11
47:5849:0349:31
2:091:050:28
2Elis Bengtsson50:154:355:469:5015:5722:2624:0426:1134:0936:5538:2142:0644:0445:2047:17
OK Norrvirdarna4:351:114:046:076:291:382:077:582:461:263:451:581:161:57
48:5449:5150:15
1:370:570:24
3Joel Rydström51:142:464:058:1414:0921:3423:3625:1633:5537:2638:4742:1144:1045:3847:49
FK Finn2:461:194:095:557:252:021:408:393:311:213:241:591:282:11
49:5150:4451:14
2:020:530:30
4Sven Lundgren51:162:413:508:1113:5521:1922:5824:4832:5635:0637:1741:4943:5745:2347:53
Växjö OK2:411:094:215:447:241:391:508:082:102:114:322:081:262:30
49:4750:4751:16
1:541:000:29
5Glen Håkansson53:493:024:169:2815:0622:0823:5925:4135:1739:0140:4244:3746:4848:0950:27
Växjö OK3:021:145:125:387:021:511:429:363:441:413:552:111:212:18
52:1053:1753:49
1:431:070:32
6PONTUS JOHAN Larsson54:143:415:009:4716:2323:4725:5327:3937:2839:5041:1844:4446:5948:3651:00
OK Skogsfalken3:411:194:476:367:242:061:469:492:221:283:262:151:372:24
52:5053:5054:14
1:501:000:24
7Peter Ekdahl56:493:214:358:5314:5023:0625:0128:2937:2440:3742:3947:3949:3951:0253:46
Emmaboda Verda OK3:211:144:185:578:161:553:288:553:132:025:002:001:232:44
55:3156:2656:49
1:450:550:23
8Henrik Larsson57:443:064:157:4513:2226:0127:5029:4638:5742:1443:3847:1749:3851:1553:44
FK Göingarna3:061:093:305:3712:391:491:569:113:171:243:392:211:372:29
56:0057:0957:44
2:161:090:35
9Magnus Porle1:01:163:385:0213:3619:4228:0230:1131:5742:2245:0046:3451:0853:3354:5857:16
Växjö OK3:381:248:346:068:202:091:4610:252:381:344:342:251:252:18
59:401:00:451:01:16
2:241:050:31
 
Göran Perssonej fullf.3:044:409:3016:1325:1927:0029:0739:4642:3344:57--------------------
Värend GN OL3:041:364:506:439:061:412:0710:392:472:24
----------1:04:48
19:51
 
 
 
H45 (18)6,6 km17 K
PlNamnTid
1(122)2(127)3(166)4(160)5(151)6(154)7(149)8(153)9(152)10(157)11(155)12(138)13(139)14(144)
15(147)16(148)17(200)Mål
 
1Magnus Larsson47:031:372:507:0012:1218:1120:0421:3829:2332:2734:2435:5038:3240:0241:49
FK Göingarna1:371:134:105:125:591:531:347:453:041:571:262:421:301:47
43:5045:4046:3747:03
2:011:500:570:26
2Henrik Berlin48:511:492:587:0414:5320:4522:3124:0531:2934:1336:2237:3840:2641:5743:50
OK Orion1:491:094:067:495:521:461:347:242:442:091:162:481:311:53
45:5047:2948:2348:51
2:001:390:540:28
3Magnus Wihlborg51:181:584:018:3213:5120:4422:1623:4532:1635:2337:4039:0442:2244:1146:02
OK Gynge1:582:034:315:196:531:321:298:313:072:171:243:181:491:51
48:0649:5450:5251:18
2:041:480:580:26
4Jonas Persson51:351:503:067:4712:5619:2020:5622:4332:1435:2937:1239:1042:5844:3446:32
Torsås OK1:501:164:415:096:241:361:479:313:151:431:583:481:361:58
48:3650:1451:1151:35
2:041:380:570:24
5Niklas Edvardsson53:281:503:277:5213:1319:4221:3123:1133:0536:2339:0340:2143:5245:4547:35
Hästveda OK1:501:374:255:216:291:491:409:543:182:401:183:311:531:50
49:5552:0053:0253:28
2:202:051:020:26
6Magnus Larsen54:092:193:468:5013:3820:1822:0824:1633:1035:4639:4341:0544:1246:2348:19
FK Boken2:191:275:044:486:401:502:088:542:363:571:223:072:111:56
50:4052:4153:4254:09
2:212:011:010:27
7Thomas Najvik54:521:573:268:3514:2621:2223:2625:3334:2037:5239:5841:4545:2047:0249:11
OK Pan-Kristianstad1:571:295:095:516:562:042:078:473:322:061:473:351:422:09
51:1953:2054:2254:52
2:082:011:020:30
8Torbjörn Johansson57:102:113:509:0214:5221:5023:2925:1634:5538:2140:2742:1446:2848:2750:28
Bredaryds SOK2:111:395:125:506:581:391:479:393:262:061:474:141:592:01
53:2555:2556:3757:10
2:572:001:120:33
9Håkan Eriksson57:511:534:3810:0915:4223:3925:3727:1836:1339:2641:5943:4747:4250:0151:56
Hästveda OK1:532:455:315:337:571:581:418:553:132:331:483:552:191:55
54:2456:1857:2357:51
2:281:541:050:28
10Johan Andersson1:01:151:573:268:3915:0022:5224:5028:1139:1342:2945:1047:0150:4952:4954:53
OK Skogsfalken1:571:295:136:217:521:583:2111:023:162:411:513:482:002:04
57:3559:381:00:451:01:15
2:422:031:070:30
11Anders Blomqvist1:05:392:113:5410:1016:4424:4826:5428:4038:5642:1946:4748:4353:5856:2558:40
OK Skogsfalken2:111:436:166:348:042:061:4610:163:234:281:565:152:272:15
1:01:391:03:541:05:051:05:39
2:592:151:110:34
12Thomas Låstbom1:09:202:314:159:5718:2926:2628:0831:5043:3047:1751:0352:5459:041:00:471:03:08
Härlövs IF2:311:445:428:327:571:423:4211:403:473:461:516:101:432:21
1:05:451:07:501:08:521:09:20
2:372:051:020:28
13Jonas K Johansson1:15:003:097:2015:5922:4730:5332:3834:2244:2848:3451:1554:271:03:191:06:041:08:32
OK Skogsfalken3:094:118:396:488:061:451:4410:064:062:413:128:522:452:28
1:11:121:13:211:14:241:15:00
2:402:091:030:36
14Vidar Albinsson1:19:262:127:1614:0120:1428:1730:3541:1954:5158:251:01:011:03:031:09:291:11:221:13:29
Tormestorps IF2:125:046:456:138:032:1810:4413:323:342:362:026:261:532:07
1:15:401:17:471:18:511:19:26
2:112:071:040:35
15Anders Malmqvist1:29:478:009:5816:4825:5436:3539:3342:1057:161:04:121:06:491:08:431:15:241:18:341:21:36
Motala AIF OL8:001:586:509:0610:412:582:3715:066:562:371:546:413:103:02
1:24:501:27:371:29:131:29:47
3:142:471:360:34
16Pierre Danielsson1:31:263:469:0616:3825:1534:1436:2438:5853:5958:391:02:431:05:431:12:461:18:411:21:49
OK Skogsfalken3:465:207:328:378:592:102:3415:014:404:043:007:035:553:08
1:24:541:28:241:30:151:31:2615:33
3:053:301:511:11*161
 
Henrik WeidenFelst.5:057:0826:0535:2045:2847:52-----1:04:131:08:301:15:241:19:271:30:061:33:271:35:53
Skåneslättens OL5:052:0318:579:1510:082:2416:214:176:544:0310:393:212:26
1:39:001:41:291:42:341:43:03
3:072:291:050:29
Håkan Axelssonej fullf.1:463:177:5913:31-------------------------24:50---------------35:03
FK Göingarna1:461:314:425:3211:1910:13
-----39:4240:5941:33
4:391:170:34
 
 
 
H40 (6)7,6 km19 K
PlNamnTid
1(136)2(128)3(161)4(162)5(159)6(158)7(160)8(151)9(154)10(149)11(153)12(157)13(155)14(123)
15(137)16(144)17(147)18(148)19(200)Mål
 
1Michael Lönn57:252:415:118:0115:3917:1718:5623:1429:4331:2933:1940:3442:5144:2848:37
Hjärnarps OL2:412:302:507:381:381:394:186:291:461:507:152:171:374:09
50:3652:3454:2556:1357:0157:25
1:591:581:511:480:480:24
2Conny Rask59:282:165:028:0715:5317:2319:0123:2830:0831:3533:1242:0344:1946:0150:24
Hjärnarps OL2:162:463:057:461:301:384:276:401:271:378:512:161:424:23
52:1154:2056:1958:0659:0259:28
1:472:091:591:470:560:26
3Johan Axelsson1:13:451:404:4510:4221:0423:1525:1129:4438:1040:1642:5152:3555:3357:181:02:25
OK Älme1:403:055:5710:222:111:564:338:262:062:359:442:581:455:07
1:05:331:07:541:10:181:12:161:13:171:13:45
3:082:212:241:581:010:28
4Martin Gummesson1:20:243:588:2412:4824:3226:2829:0734:2142:4744:3646:4657:451:00:591:02:591:09:32
FK Finn3:584:264:2411:441:562:395:148:261:492:1010:593:142:006:33
1:11:311:13:551:16:361:18:491:19:571:20:24
1:592:242:412:131:080:27
5Magnus Olsson1:29:132:407:3313:4425:5629:1231:4539:3749:3251:4453:371:05:441:08:191:09:351:17:22
Torsås OK2:404:536:1112:123:162:337:529:552:121:5312:072:351:167:47
1:20:061:22:481:25:361:27:421:28:441:29:13
2:442:422:482:061:020:29
 
Søren Albæk Jensenej start
Amager OK
 
 
 
H35 (1)8,2 km21 K
PlNamnTid
1(125)2(130)3(166)4(167)5(159)6(158)7(163)8(151)9(154)10(149)11(153)12(152)13(157)14(155)
15(123)16(137)17(141)18(144)19(147)20(148)21(200)Mål
 
1Olof Ingemarsson1:13:082:174:338:5318:5819:5722:0128:3735:1437:1339:3549:5552:5655:2457:01
FK Vittus2:172:164:2010:050:592:046:366:371:592:2210:203:012:281:37
1:02:051:04:181:05:561:07:321:09:451:11:431:12:401:13:08
5:042:131:381:362:131:580:570:28
 
 
 
H21 (27)10,0 km22 K
PlNamnTid
1(125)2(130)3(161)4(162)5(159)6(158)7(163)8(151)9(154)10(149)11(153)12(168)13(166)14(150)
15(155)16(122)17(137)18(141)19(144)20(147)21(148)22(200)Mål
 
1Mikael Kristensson1:02:261:212:475:3311:4613:0014:1518:4223:3325:0026:2133:0039:5243:3249:00
Leksands OK1:211:262:466:131:141:154:274:511:271:216:396:523:405:28
50:5553:5155:0156:1657:3159:231:01:121:02:031:02:26
1:552:561:101:151:151:521:490:510:23
2Pontus Petersson1:03:191:232:586:0112:3914:1315:3720:0825:1026:3027:5134:3041:4444:5350:42
OK Orion1:231:353:036:381:341:244:315:021:201:216:397:143:095:49
52:2255:2456:2757:4158:561:00:361:02:051:02:551:03:19
1:403:021:031:141:151:401:290:500:24
3Ola Andersson1:03:571:463:236:4512:4313:5615:0719:3224:5126:0927:3234:3741:5645:0351:42
Stigmännen Karlshamns OK1:461:373:225:581:131:114:255:191:181:237:057:193:076:39
53:1956:1757:2158:3659:441:01:181:02:491:03:361:03:57
1:372:581:041:151:081:341:310:470:21
4Isak Bergman1:05:121:172:485:4112:4213:5915:1619:2424:3725:4927:1534:5942:4746:0452:06
OK Skogsfalken1:171:312:537:011:171:174:085:131:121:267:447:483:176:02
53:4456:3657:5659:161:00:241:02:321:04:011:04:521:05:12
1:382:521:201:201:082:081:290:510:20
5Johan Modig1:05:281:293:066:0112:5314:1315:3419:4624:4526:0027:4535:0542:5646:1152:33
OK Pan-Kristianstad1:291:372:556:521:201:214:124:591:151:457:207:513:156:22
54:2657:3058:3759:501:01:061:02:481:04:151:05:051:05:28
1:533:041:071:131:161:421:270:500:23
6Marcus Berggren1:06:421:533:206:5713:5715:1816:4221:3426:4028:1729:4136:4844:1247:1653:31
Nyköpings OK1:531:273:377:001:211:244:525:061:371:247:077:243:046:15
55:1058:1559:371:00:521:02:051:03:481:05:261:06:181:06:42
1:393:051:221:151:131:431:380:520:24
7Edvin Smedberg1:06:531:172:485:5012:4213:5715:3520:0125:4327:4429:4236:3044:4447:5653:46
OK Skogsfalken1:171:313:026:521:151:384:265:422:011:586:488:143:125:50
55:2358:3059:391:01:041:02:181:04:001:05:401:06:341:06:53
1:373:071:091:251:141:421:400:540:19
8Jon Andersson1:07:551:283:036:0212:3513:5415:1519:3124:4626:0527:3035:1845:0848:0754:20
IFK Umeå1:281:352:596:331:191:214:165:151:191:257:489:502:596:13
56:1059:201:00:281:01:561:03:091:05:021:06:351:07:291:07:55
1:503:101:081:281:131:531:330:540:26
9Philip Persson1:08:281:333:105:5812:5914:2615:5520:4026:0127:1628:4636:1844:4848:0454:07
OK Orion1:331:372:487:011:271:294:455:211:151:307:328:303:166:03
56:0759:511:01:211:02:401:03:591:05:421:07:121:08:031:08:28
2:003:441:301:191:191:431:300:510:25
10Johan Wennermark1:08:331:212:555:4612:4114:0615:3320:0325:2126:3427:5835:0142:4046:2153:26
OK Skogsfalken1:211:342:516:551:251:274:305:181:131:247:037:393:417:05
55:4559:031:00:321:01:581:03:171:05:301:07:161:08:091:08:33
2:193:181:291:261:192:131:460:530:24
11Andreas Ferm1:12:072:023:587:3315:0716:3218:0122:5228:3529:5631:3039:2648:1251:3757:56
FK Göingarna2:021:563:357:341:251:294:515:431:211:347:568:463:256:19
59:481:02:531:04:261:05:511:07:121:09:131:10:481:11:411:12:07
1:523:051:331:251:212:011:350:530:26
12Nils Grip1:13:031:333:168:0715:2616:5318:4623:3028:5330:3632:1740:0549:0152:2259:33
Kalmar OK1:331:434:517:191:271:534:445:231:431:417:488:563:217:11
1:01:231:04:331:05:581:07:241:08:341:10:131:11:501:12:421:13:03
1:503:101:251:261:101:391:370:520:21
12Per Lenander1:13:031:373:246:4314:1515:5117:2322:5828:3530:1731:5140:1248:2452:1958:33
Växjö OK1:371:473:197:321:361:325:355:371:421:348:218:123:556:14
1:00:341:04:251:05:541:07:161:08:341:10:191:11:481:12:401:13:03
2:013:511:291:221:181:451:290:520:23
14Jonas Hammarskiöld1:13:101:283:157:1814:4516:2117:5122:4028:1529:3631:1438:5647:2851:0957:53
OK Skogsfalken1:281:474:037:271:361:304:495:351:211:387:428:323:416:44
59:261:03:121:04:431:06:151:07:381:10:181:11:531:12:471:13:10
1:333:461:311:321:232:401:350:540:23
15Lukas Lundgren1:13:521:323:076:3714:1915:4517:2522:0227:5029:2630:5639:4048:3552:2959:38
Växjö OK1:321:353:307:421:261:404:375:481:361:308:448:553:547:09
1:01:301:04:451:06:011:07:371:08:481:10:431:12:311:13:281:13:52
1:523:151:161:361:111:551:480:570:24
16Johan Sandlund1:14:211:263:137:5816:0117:3219:1224:0329:3631:0832:4440:0949:0653:041:01:18
OK Njudung1:261:474:458:031:311:404:515:331:321:367:258:573:588:14
1:02:481:05:401:07:021:08:171:09:271:11:371:13:041:13:571:14:21
1:302:521:221:151:102:101:270:530:24
17Patrik Johansson1:18:291:463:318:0115:4217:1919:2125:0431:0832:3634:0342:1650:5854:491:03:42
Helsingborgs SOK1:461:454:307:411:372:025:436:041:281:278:138:423:518:53
1:06:121:09:401:10:551:12:181:13:331:15:401:17:151:18:041:18:29
2:303:281:151:231:152:071:350:490:25
18Mikael Pihl1:19:221:263:126:3514:4016:2118:1023:3229:3431:1332:4840:3951:5555:471:02:52
OK Pan-Kristianstad1:261:463:238:051:411:495:226:021:391:357:5111:163:527:05
1:05:161:09:021:10:161:11:441:13:091:16:101:17:541:18:561:19:22
2:243:461:141:281:253:011:441:020:26
19Jakob Emander1:21:082:274:157:4816:1417:4719:2725:2231:3533:1736:1844:4753:2658:011:05:40
Stigmännen Karlshamns OK2:271:483:338:261:331:405:556:131:423:018:298:394:357:39
1:07:421:11:491:13:011:14:311:15:461:17:541:19:481:20:411:21:08
2:024:071:121:301:152:081:540:530:27
20Björn Andersson1:22:382:364:198:0815:5017:1219:0428:2634:1835:5037:2746:1355:0558:401:06:04
OK Dacke2:361:433:497:421:221:529:225:521:321:378:468:523:357:24
1:08:111:12:011:13:321:15:151:16:361:19:131:21:051:22:091:22:38
2:073:501:311:431:212:371:521:040:29
21Oskar Cervin1:25:452:526:029:5418:5220:4622:3528:3638:2440:0441:4848:3358:051:01:401:09:18
Helsingborgs SOK2:523:103:528:581:541:496:019:481:401:446:459:323:357:38
1:11:331:15:581:17:371:19:101:20:321:22:371:24:221:25:191:25:45
2:154:251:391:331:222:051:450:570:26
22Adam Georgsson1:25:531:513:418:3516:5218:2320:1028:3835:2837:0138:5547:5656:561:01:291:09:35
OK Nackhe1:511:504:548:171:311:478:286:501:331:549:019:004:338:06
1:11:501:16:011:17:241:19:001:20:231:22:361:24:301:25:251:25:53
2:154:111:231:361:232:131:540:550:28
23Hampus Larsson1:30:161:333:246:5815:4717:4019:1625:0731:3533:2935:3344:3356:181:01:501:10:14
FK Göingarna1:331:513:348:491:531:365:516:281:542:049:0011:455:328:24
1:12:581:17:361:19:391:21:421:23:261:26:351:28:391:29:441:30:16
2:444:382:032:031:443:092:041:050:32
24Tim Olsson1:33:582:053:4810:1021:0322:5725:0131:3839:3041:2543:0753:351:04:051:08:491:17:28
Brattås CK2:051:436:2210:531:542:046:377:521:551:4210:2810:304:448:39
1:19:301:23:561:25:241:26:511:28:231:30:371:32:301:33:281:33:58
2:024:261:281:271:322:141:530:580:30
25Mattias Jacobsson1:50:471:475:3611:2122:1925:1027:0434:5843:5946:3549:071:00:501:12:081:16:341:26:49
Malmö OK1:473:495:4510:582:511:547:549:012:362:3211:4311:184:2610:15
1:29:491:37:231:39:131:41:151:43:081:45:531:49:041:50:151:50:47
3:007:341:502:021:532:453:111:110:32
 
Fredrik BerntssonFelst.1:363:277:4316:1417:5519:4825:1933:0735:0236:5056:07----------57:47
Skåneslättens OL1:361:514:168:311:411:535:317:481:551:4819:171:40
59:481:03:321:05:141:07:081:08:421:11:081:14:201:15:511:16:30
2:013:441:421:541:342:263:121:310:39
Torgny Lindströmej start
Ronneby OK
 
 
 
H18 (1)6,3 km16 K
PlNamnTid
1(122)2(127)3(166)4(160)5(151)6(154)7(149)8(153)9(157)10(155)11(138)12(141)13(144)14(147)
15(148)16(200)Mål
 
1Fritjof Axelsson55:541:523:349:0215:2523:4227:3929:4039:3842:0443:5547:0849:3951:0852:59
FK Göingarna1:521:425:286:238:173:572:019:582:261:513:132:311:291:51
54:4255:3455:54
1:430:520:20
 
 
 
H16 (10)5,2 km13 K
PlNamnTid
1(128)2(165)3(167)4(158)5(163)6(150)7(155)8(138)9(141)10(144)11(143)12(148)13(200)Mål
 
1Benjamin Sturek38:123:326:1613:3015:0320:1125:0927:3430:4032:2733:4235:1536:5437:4938:12
SOK Viljan3:322:447:141:335:084:582:253:061:471:151:331:390:550:23
2Erik Vinblad39:573:005:3112:3014:1819:5925:3427:4631:5833:5135:1136:5738:4239:3639:57
Lunds OK3:002:316:591:485:415:352:124:121:531:201:461:450:540:21
3Oscar Modig41:224:087:1714:3916:4221:5727:1730:0233:2135:1536:3938:2140:0140:5641:22
OK Pan-Kristianstad4:083:097:222:035:155:202:453:191:541:241:421:400:550:26
4Gustav Olsson43:304:017:1014:5416:4622:4928:3230:5035:0336:5738:2340:1342:0043:0143:30
Torsås OK4:013:097:441:526:035:432:184:131:541:261:501:471:010:29
5Algot Najvik44:024:156:4814:1016:0121:0330:2532:5035:5638:0239:2341:0542:4743:4044:02
OK Pan-Kristianstad4:152:337:221:515:029:222:253:062:061:211:421:420:530:22
6Carl Ekbring48:227:019:5616:5818:5125:4031:3734:1737:5941:5043:1545:0247:0048:0148:22
Kexholms SK7:012:557:021:536:495:572:403:423:511:251:471:581:010:21
7Anton Gliveson49:044:397:4216:1718:3224:5030:5033:4438:3341:1642:5645:2147:2948:3349:04
Ronneby OK4:393:038:352:156:186:002:544:492:431:402:252:081:040:31
8Samuel Låstbom1:06:296:2011:1524:1628:0938:2947:1450:0456:0458:371:00:131:02:511:05:061:06:071:06:29
Härlövs IF6:204:5513:013:5310:208:452:506:002:331:362:382:151:010:22
9Jonathan Ljungberg1:30:067:4512:1932:5436:5350:351:01:551:06:281:16:241:20:081:21:411:25:151:28:021:29:431:30:06
OK Skogsfalken7:454:3420:353:5913:4211:204:339:563:441:333:342:471:410:23
 
Aron Thorénej fullf.6:5313:28---------------------------------------------27:2528:4229:08
Ronneby OK6:536:3513:571:170:26
 
 
 
H14 (9)4,1 km14 K
PlNamnTid
1(123)2(131)3(165)4(163)5(153)6(157)7(155)8(138)9(139)10(142)11(144)12(145)13(148)14(200)
Mål
 
1Gustav Åman35:563:115:289:1112:1418:2420:5922:4326:4228:3029:4230:5433:0134:3035:31
OK Vilse 873:112:173:433:036:102:351:443:591:481:121:122:071:291:01
35:56
0:25
2Simon Giselsson44:023:396:4711:0917:3823:1027:2829:0933:5236:2937:4739:0241:0642:4643:37
Ronneby OK3:393:084:226:295:324:181:414:432:371:181:152:041:400:51
44:02
0:25
3Jakob Wilhelmsson47:582:297:2213:5217:1024:3529:0231:0836:4539:3640:3342:0444:1646:1347:29
OK Dacke2:294:536:303:187:254:272:065:372:510:571:312:121:571:16
47:58
0:29
4Edvin Selin51:223:156:2812:2217:2525:4032:5735:1240:1243:1044:0345:3648:0049:5450:58
FK Göingarna3:153:135:545:038:157:172:155:002:580:531:332:241:541:04
51:22
0:24
5Povel Hedberg1:00:093:057:3014:5221:0333:2038:1040:5249:1452:2153:2354:4756:5958:3659:40
Lunds OK3:054:257:226:1112:174:502:428:223:071:021:242:121:371:04
1:00:09
0:29
6Max Persson1:09:2710:0417:5424:0629:2641:4746:2048:2957:251:00:381:01:461:03:131:06:131:07:521:09:02
OK Skogsfalken10:047:506:125:2012:214:332:098:563:131:081:273:001:391:10
1:09:27
0:25
7Elias Torstensson1:14:486:4310:5227:0731:3045:2949:0753:111:01:321:04:181:05:241:06:391:11:141:13:061:14:23
Emmaboda Verda OK6:434:0916:154:2313:593:384:048:212:461:061:154:351:521:17
1:14:48
0:25
8Max Kärvhag1:21:003:0412:0018:3422:5637:1242:5447:1055:0559:291:01:341:05:031:15:051:18:181:20:19
OK Skogsfalken3:048:566:344:2214:165:424:167:554:242:053:2910:023:132:01
1:21:00
0:41
 
Axel ThunellFelst.-----------------------------------------------------------------24:13
Lessebo OK24:13
24:35
0:22
 
 
 
H12 (12)3,1 km12 K
PlNamnTid
1(124)2(133)3(164)4(156)5(155)6(135)7(139)8(142)9(144)10(129)11(148)12(200)Mål
 
1Linus Vernström23:232:183:237:019:4411:5714:2016:5017:3918:5320:4221:5222:5623:23
Ronneby OK2:181:053:382:432:132:232:300:491:141:491:101:040:27
2Olle Kallerbäck25:132:183:266:5510:2912:4715:1517:4518:3920:0822:1923:4024:4925:13
Emmaboda Verda OK2:181:083:293:342:182:282:300:541:292:111:211:090:24
3Albin Weiden30:282:404:0910:2012:4915:0318:3321:0922:0023:1527:5629:0230:0330:28
Skåneslättens OL2:401:296:112:292:143:302:360:511:154:411:061:010:25
4Filip Håkansson31:392:543:588:2011:5115:2718:4122:1823:1324:4828:2429:4631:1131:39
OK Orion2:541:044:223:313:363:143:370:551:353:361:221:250:28
5Emil Viktorsson33:552:183:337:4612:0116:3620:1223:1924:3626:0531:0132:0633:2633:55
OK Skogsfalken2:181:154:134:154:353:363:071:171:294:561:051:200:29
6Erik Eriksson38:333:105:4310:3614:5619:0126:0730:1831:2432:5935:2736:5838:0738:33
OK Skogsfalken3:102:334:534:204:057:064:111:061:352:281:311:090:26
7Johan Björck39:323:326:5212:0919:0322:2926:3630:0931:2333:3336:0837:4639:1039:32
OK Älme3:323:205:176:543:264:073:331:142:102:351:381:240:22
8Arvid Jönsson52:403:149:2115:5922:1129:2435:2341:5143:1546:1249:0850:3452:1452:40
OK Vilse 873:146:076:386:127:135:596:281:242:572:561:261:400:26
9Philip Martinsson54:045:218:0514:3820:4326:4432:0237:1839:0941:2349:1451:1953:2554:04
FK Finn5:212:446:336:056:015:185:161:512:147:512:052:060:39
10Svante Lorentzson57:349:0013:3522:2327:1731:1638:4144:5547:0850:2253:4255:4757:0757:34
Stigmännen Karlshamns OK9:004:358:484:543:597:256:142:133:143:202:051:200:27
 
Olle EkbringFelst.14:3515:27-----38:1141:3946:2650:1551:5153:4357:1858:291:00:221:00:50
Kexholms SK14:350:5222:443:284:473:491:361:523:351:111:530:28
Stepan Khakimovej start
FK Vittus
 
 
 
H10 (14)2,3 km11 K
PlNamnTid
1(124)2(126)3(134)4(135)5(140)6(142)7(144)8(146)9(132)10(148)11(200)Mål
 
1Hjalmar Axelsson18:453:514:516:248:0510:4211:5213:4014:4316:2917:2018:2218:45
FK Göingarna3:511:001:331:412:371:101:481:031:460:511:020:23
2Nils Swartz21:262:433:416:149:0212:1013:2114:5315:5518:1219:1120:5621:26
OK Orion2:430:582:332:483:081:111:321:022:170:591:450:30
3Eddie Karlsson22:202:573:555:588:2811:0412:5014:1315:3320:0620:5521:5422:20
OK Vilse 872:570:582:032:302:361:461:231:204:330:490:590:26
4Hugo Martinsson25:083:214:366:168:1614:4316:1217:4919:0222:1923:1724:4125:08
FK Finn3:211:151:402:006:271:291:371:133:170:581:240:27
5Albin Tagesson27:323:555:167:2911:3515:2316:3718:1019:3524:3925:3027:0327:32
FK Finn3:551:212:134:063:481:141:331:255:040:511:330:29
6Carl Gliveson29:003:495:0710:3315:5118:1819:4622:0023:3226:2027:1828:3329:00
Ronneby OK3:491:185:265:182:271:282:141:322:480:581:150:27
7Anton Karlsson31:305:177:5210:0813:4719:5721:0622:5024:2027:5129:0231:0331:30
FK Finn5:172:352:163:396:101:091:441:303:311:112:010:27
8Vilmer Lindström32:066:3210:4513:4517:0020:4622:3924:5126:2528:5730:0731:3732:06
OK Skogsfalken6:324:133:003:153:461:532:121:342:321:101:300:29
9Carl-Johan Olvegård32:2510:5012:0114:3517:2921:3423:3125:1326:2729:3030:4931:5832:25
FK Göingarna10:501:112:342:544:051:571:421:143:031:191:090:27
10Leo Haraldsson35:035:166:5010:3114:5223:0024:5426:4928:4132:1033:1334:3335:03
Stigmännen Karlshamns OK5:161:343:414:218:081:541:551:523:291:031:200:30
11Melker Olsson36:176:087:3610:2216:4321:0122:3024:4726:2731:4933:0835:3936:17
Stigmännen Karlshamns OK6:081:282:466:214:181:292:171:405:221:192:310:38
12Noah Mulari44:0514:1415:5419:3323:4231:5933:4835:3237:3641:0442:1143:3244:05
OK Vilse 8714:141:403:394:098:171:491:442:043:281:071:210:33
 
Alexander OlssonFelst.22:2924:5328:3832:4841:0542:5944:4446:4450:1551:21-----53:12
OK Vilse 8722:292:243:454:108:171:541:452:003:311:061:51
Wille Vernströmej start
Ronneby OK
 
 
 
D70 (11)3,1 km11 K
PlNamnTid
1(133)2(164)3(152)4(155)5(135)6(139)7(142)8(144)9(129)10(148)11(200)Mål
 
1Birgitta Olsson32:154:258:1412:3115:3319:0422:1423:4125:0529:1130:3031:4232:15
Ronneby OK4:253:494:173:023:313:101:271:244:061:191:120:33
2Gullevi Svensson33:484:3710:2014:2917:2020:4424:0725:2427:0529:5831:4633:1333:48
Ronneby OK4:375:434:092:513:243:231:171:412:531:481:270:35
3Berit Byström39:305:199:5515:4619:3924:2528:5630:2032:1035:2337:0938:5139:30
OK Virdarna5:194:365:513:534:464:311:241:503:131:461:420:39
4Britt Rangert41:117:4412:0917:0820:5025:1929:3731:1732:5737:2138:5540:3341:11
IK Ymer7:444:254:593:424:294:181:401:404:241:341:380:38
5Gull Svensson41:556:0211:4817:5821:3425:5732:3934:0235:3938:2139:5441:1741:55
Tockarps IK6:025:466:103:364:236:421:231:372:421:331:230:38
6Inga-Lill Wikingsson45:287:1211:5417:4222:5627:2431:3033:0834:5242:0043:2444:5645:28
Stigmännen Karlshamns OK7:124:425:485:144:284:061:381:447:081:241:320:32
7Kaarina Voudinmäki45:516:3113:3319:1923:2628:0332:1734:5137:1441:2143:1645:0945:51
Mullsjö SOK6:317:025:464:074:374:142:342:234:071:551:530:42
8Gunilla Grönblad51:0410:3716:5424:3328:1833:5540:0841:5943:5247:1649:0150:2651:04
Härlövs IF10:376:177:393:455:376:131:511:533:241:451:250:38
9Torill Svendsen55:506:0810:4416:1419:4337:3742:1445:5548:1851:1553:0855:0355:50
Lunds OK6:084:365:303:2917:544:373:412:232:571:531:550:47
10Karin Lexell1:00:029:1815:2121:4933:1238:0345:0148:2350:2955:3557:3259:241:00:02
OK Torfinn9:186:036:2811:234:516:583:222:065:061:571:520:38
11Berit Nilsson1:05:4910:5416:5125:2031:4537:4353:3855:0557:491:01:041:03:211:05:111:05:49
OK Älme10:545:578:296:255:5815:551:272:443:152:171:500:38
 
 
 
D65 (19)3,5 km12 K
PlNamnTid
1(121)2(128)3(165)4(163)5(152)6(155)7(138)8(141)9(144)10(132)11(148)12(200)Mål
 
1Britt-Mari Karlsson41:081:566:3011:3015:3620:4623:5028:4432:1134:1737:4238:5240:2741:08
Växjö OK1:564:345:004:065:103:044:543:272:063:251:101:350:41
2Gun-Britt Fransson46:102:338:3915:4219:3524:2827:2634:3437:4139:4543:1144:0745:3846:10
Emmaboda Verda OK2:336:067:033:534:532:587:083:072:043:260:561:310:32
3Ulla Håkansson49:372:056:5612:2816:4525:3129:0935:4639:2541:2846:2147:2748:5549:37
OK Gynge2:054:515:324:178:463:386:373:392:034:531:061:280:42
4Lisbeth Karlsson54:024:529:3215:0221:1126:5331:1541:2444:4947:1850:4951:5553:2454:02
Vaggeryds SOK4:524:405:306:095:424:2210:093:252:293:311:061:290:38
5Ulla-Britt Karlsson55:093:498:5815:5620:3126:4130:0338:1041:4744:0451:5352:5654:3455:09
Växjö OK3:495:096:584:356:103:228:073:372:177:491:031:380:35
6Eva Arvidsson59:223:2910:5218:0724:0132:3236:3344:4149:0151:3255:2956:4658:3959:22
Alvesta SOK3:297:237:155:548:314:018:084:202:313:571:171:530:43
7Marianne Sellgren59:592:249:0417:4023:0730:0933:4942:5947:3650:2356:0757:2259:1859:59
Sigtuna OK2:246:408:365:277:023:409:104:372:475:441:151:560:41
8Anna-Lisa Hansson1:00:332:259:3418:5624:2431:2335:4142:5548:2851:0756:0957:3459:471:00:33
OK Pan-Kristianstad2:257:099:225:286:594:187:145:332:395:021:252:130:46
9Karin Bengtsson1:02:172:229:5517:5024:3734:2139:0448:4952:3654:4659:041:00:111:01:391:02:17
OK Kompassen2:227:337:556:479:444:439:453:472:104:181:071:280:38
10Karin Larsson1:07:135:0313:2321:1828:2835:5740:0548:2352:3156:021:02:401:04:091:06:241:07:13
OK Kompassen5:038:207:557:107:294:088:184:083:316:381:292:150:49
11Lisa Kumlin1:08:017:0615:3927:0833:4140:5149:3955:5259:111:01:121:04:231:05:311:07:191:08:01
Växjö OK7:068:3311:296:337:108:486:133:192:013:111:081:480:42
12Ros-Mari Karlsson1:08:133:2518:2724:2730:2143:0446:4554:4458:171:00:251:04:551:06:031:07:341:08:13
Nybro OK3:2515:026:005:5412:433:417:593:332:084:301:081:310:39
13Margret Karlsson1:11:096:0518:5025:0532:2340:0048:0755:451:01:281:03:321:07:521:09:011:10:231:11:09
OK Skogsfalken6:0512:456:157:187:378:077:385:432:044:201:091:220:46
14Ingrid Salomonsson1:11:547:2415:2427:3633:1840:2345:3953:5558:091:01:171:08:131:09:281:11:131:11:54
Skåneslättens OL7:248:0012:125:427:055:168:164:143:086:561:151:450:41
15Kristina Fransson1:18:444:4312:1019:3924:1831:0738:5258:081:01:471:04:081:14:431:16:101:18:031:18:44
OK Virdarna4:437:277:294:396:497:4519:163:392:2110:351:271:530:41
16Jette Bachhausen1:19:444:0212:4825:2033:0743:3148:1858:521:04:351:08:561:14:191:16:111:18:331:19:44
FIF Hillerød4:028:4612:327:4710:244:4710:345:434:215:231:522:221:11
 
Inger Glansej start
OK Torfinn
Ann-Mari Perssonej start
Växjö OK
Bodil Ruterej start
OK Älme
 
 
 
D60 (6)3,7 km12 K
PlNamnTid
1(123)2(133)3(165)4(163)5(150)6(155)7(136)8(141)9(144)10(145)11(148)12(200)Mål
 
1Lena Söderberg48:484:517:0413:4417:2226:4130:0036:0138:4340:4044:5546:5548:1448:48
OK Skogsfalken4:512:136:403:389:193:196:012:421:574:152:001:190:34
2Kerstin Hjalmarsson52:533:437:0015:3120:1029:1533:1140:1443:0445:2548:3050:3952:1352:53
Emmaboda Verda OK3:433:178:314:399:053:567:032:502:213:052:091:340:40
3Eva Konring Olesen1:04:596:0212:0319:1725:0334:4339:1347:4050:5353:351:00:241:02:521:04:191:04:59
FIF Hillerød6:026:017:145:469:404:308:273:132:426:492:281:270:40
4Ingrid E Ström1:09:0915:2318:3128:4433:0845:0948:5556:5559:541:01:531:05:201:07:181:08:371:09:09
Täby OK15:233:0810:134:2412:013:468:002:591:593:271:581:190:32
5Birgit H. Jensen1:56:1114:2121:5032:0240:021:08:261:14:451:25:021:30:561:34:091:50:251:53:371:55:271:56:11
FIF Hillerød14:217:2910:128:0028:246:1910:175:543:1316:163:121:500:44
 
Kristin Johanssonej start
OK Dacke
 
 
 
D55 (5)4,0 km12 K
PlNamnTid
1(127)2(165)3(160)4(153)5(150)6(155)7(137)8(139)9(144)10(145)11(148)12(200)Mål
 
1Ingela Ekelöv39:583:538:5314:1718:0020:3023:2127:2431:2033:4536:2938:0639:2139:58
Skåneslättens OL3:535:005:243:432:302:514:033:562:252:441:371:150:37
2Agneta Erfors45:353:519:3816:2421:4024:3828:4634:4336:4839:1442:0043:5245:0445:35
OK Torfinn3:515:476:465:162:584:085:572:052:262:461:521:120:31
3Inger Frick1:03:365:1712:0926:5834:1737:3741:2850:1452:1555:3658:481:01:101:02:551:03:36
FK Göingarna5:176:5214:497:193:203:518:462:013:213:122:221:450:41
 
Ingrid LarssonFelst.4:1610:0216:3821:5824:25-----36:4938:5741:2343:5645:4346:5747:27
FK Göingarna4:165:466:365:202:2712:242:082:262:331:471:140:30
Eva WildmarkFelst.8:4419:37----------32:5336:5845:34-----49:22-----54:2756:0256:44
FK Boken8:4410:5313:164:058:363:485:051:350:42
 
 
 
D50 (9)4,2 km13 K
PlNamnTid
1(123)2(128)3(161)4(160)5(153)6(150)7(155)8(138)9(141)10(144)11(145)12(148)13(200)Mål
 
1Annika Josefsson43:382:265:0610:3118:3223:1425:3728:2633:0535:4437:3040:0641:5043:0643:38
OK Dacke2:262:405:258:014:422:232:494:392:391:462:361:441:160:32
2Ewa Roos47:253:106:0011:5020:3325:1027:2130:3736:5639:4341:2443:4745:3846:5247:25
Helsingborgs SOK3:102:505:508:434:372:113:166:192:471:412:231:511:140:33
3Lena Swartz48:043:196:2411:4219:3725:4428:0831:5036:1339:1240:5744:2146:2147:3348:04
OK Orion3:193:055:187:556:072:243:424:232:591:453:242:001:120:31
4Ingrid Johansson50:494:339:1413:5422:3426:5529:1931:5738:3741:0842:5947:1148:5950:1550:49
Laholms IF OK4:334:414:408:404:212:242:386:402:311:514:121:481:160:34
5Gunilla Gustafsson55:134:599:0615:4124:1628:4833:4137:5643:2447:3149:1151:2253:2554:3755:13
OK Orion4:594:076:358:354:324:534:155:284:071:402:112:031:120:36
6Kristina Spångberg57:058:0111:0517:5428:5833:4135:5539:2046:0449:0150:5453:2255:1556:3457:05
Lunds OK8:013:046:4911:044:432:143:256:442:571:532:281:531:190:31
7Marita Filipsson59:373:246:3215:0424:0233:0135:5540:2245:5048:4950:5354:2957:1158:5259:37
Markaryds FK3:243:088:328:588:592:544:275:282:592:043:362:421:410:45
8Barbro Kärvhag1:01:084:359:4616:1728:1132:5239:1842:3148:0552:2354:0557:1759:311:00:411:01:08
OK Skogsfalken4:355:116:3111:544:416:263:135:344:181:423:122:141:100:27
9Kati Németh1:11:343:117:1515:1826:3543:0246:2550:0159:511:02:571:05:071:07:471:10:011:11:031:11:34
Stigmännen Karlshamns OK3:114:048:0311:1716:273:233:369:503:062:102:402:141:020:31
 
 
 
D45 (4)4,6 km13 K
PlNamnTid
1(121)2(130)3(166)4(167)5(153)6(152)7(155)8(138)9(139)10(144)11(143)12(148)13(200)Mål
 
1Carina Gustafsson47:112:155:2212:4223:0625:4829:1931:5436:1938:2340:4542:5545:3446:3947:11
OK Gynge2:153:077:2010:242:423:312:354:252:042:222:102:391:050:32
2Anneli Karlsson48:591:345:0810:2322:1825:3729:5232:1937:3540:0342:2744:5047:0948:2848:59
FK Finn1:343:345:1511:553:194:152:275:162:282:242:232:191:190:31
3Malin Weiden1:05:442:035:5820:5835:1138:3043:0746:0852:3955:4058:101:01:381:04:011:05:131:05:44
Skåneslättens OL2:033:5515:0014:133:194:373:016:313:012:303:282:231:120:31
 
Anna Ekbringej fullf.1:144:1110:27---------------------------------------------47:1548:26
Kexholms SK1:142:576:1636:481:11
 
 
 
D40 (4)5,1 km16 K
PlNamnTid
1(122)2(130)3(161)4(167)5(158)6(160)7(152)8(157)9(155)10(138)11(139)12(141)13(144)14(143)
15(148)16(200)Mål
 
1Jenny Håkansson49:402:084:018:5319:0521:2225:2629:2632:1333:4938:1640:4041:2543:0745:51
OK Orion2:081:534:5210:122:174:044:002:471:364:272:240:451:422:44
47:5649:0749:40
2:051:110:33
2Louise Axelsson52:392:495:019:4221:1623:3828:1431:5834:1836:2940:3142:3144:1445:5148:43
FK Göingarna2:492:124:4111:342:224:363:442:202:114:022:001:431:372:52
50:5952:0752:39
2:161:080:32
3Kristina Josefsson1:08:564:046:3416:2928:1133:0238:2945:0147:3549:2956:5959:431:00:571:02:301:04:46
Anderstorps OK4:042:309:5511:424:515:276:322:341:547:302:441:141:332:16
1:07:161:08:301:08:56
2:301:140:26
 
Eva-Lotta Johanssonej start
Gotlands Bro OK
 
 
 
D35 (5)6,2 km15 K
PlNamnTid
1(133)2(166)3(160)4(151)5(154)6(149)7(153)8(157)9(155)10(136)11(141)12(144)13(145)14(148)
15(200)Mål
 
1Johanna Karlsson55:123:429:3316:2524:0125:4527:3137:0139:5341:4246:3848:4250:1952:1253:39
OK Pan-Kristianstad3:425:516:527:361:441:469:302:521:494:562:041:371:531:27
54:4455:12
1:050:28
2Katarina Lenander58:573:418:4215:3323:0325:0928:0239:2642:4744:3249:1251:3953:1955:3357:12
Växjö OK3:415:016:517:302:062:5311:243:211:454:402:271:402:141:39
58:2358:57
1:110:34
3Camilla Selin1:04:064:259:5417:5126:4829:1231:4343:2646:2848:4653:4956:1858:141:00:261:02:13
FK Göingarna4:255:297:578:572:242:3111:433:022:185:032:291:562:121:47
1:03:341:04:06
1:210:32
4Karin Lindqvist1:05:424:128:5618:0527:0329:3132:0143:4647:2249:0754:4957:3559:321:01:481:03:55
Ronneby OK4:124:449:098:582:282:3011:453:361:455:422:461:572:162:07
1:05:091:05:42
1:140:33
 
Sarah Lindströmej start
Ronneby OK
 
 
 
D21 (5)7,3 km19 K
PlNamnTid
1(125)2(130)3(166)4(162)5(167)6(160)7(151)8(154)9(149)10(153)11(157)12(155)13(123)14(137)
15(141)16(144)17(147)18(148)19(200)Mål
 
1Pim Hedberg59:311:333:438:2917:0217:5121:1328:2630:1932:1240:5943:1044:2949:1750:59
OK Skogsfalken1:332:104:468:330:493:227:131:531:538:472:111:194:481:42
52:3654:0256:1058:0059:0559:31
1:371:262:081:501:050:26
2Jolanta Kolosinska1:02:111:443:448:2216:4917:4320:5828:2830:2031:5540:3444:5146:5151:3253:31
OK Skogsfalken1:442:004:388:270:543:157:301:521:358:394:172:004:411:59
55:1256:4459:051:00:491:01:451:02:11
1:411:322:211:440:560:26
3Louise Lundgren1:04:091:394:088:0817:1318:0121:4328:5431:0332:4942:5545:3647:2752:4254:47
Växjö OK1:392:294:009:050:483:427:112:091:4610:062:411:515:152:05
56:3358:081:00:391:02:341:03:421:04:09
1:461:352:311:551:080:27
4Christina Smedberg1:10:382:265:2610:4419:4120:3324:3532:3335:4938:0848:4252:1853:4259:151:01:11
OK Skogsfalken2:263:005:188:570:524:027:583:162:1910:343:361:245:331:56
1:02:561:04:321:07:031:09:021:10:091:10:38
1:451:362:311:591:070:29
5Angelica Engström1:20:053:305:5311:1620:3521:5128:0838:3540:4642:4354:5257:1358:411:06:201:09:09
Skåneslättens OL3:302:235:239:191:166:1710:272:111:5712:092:211:287:392:49
1:11:191:12:561:16:331:18:411:19:421:20:05
2:101:373:372:081:010:23
 
 
 
D18 (10)5,0 km15 K
PlNamnTid
1(122)2(128)3(166)4(167)5(158)6(160)7(152)8(157)9(155)10(137)11(141)12(144)13(145)14(148)
15(200)Mål
 
1Myrra Carlsson42:201:534:017:4517:3019:1522:5926:1729:5531:2034:4636:1937:4339:2940:56
OK Orion1:532:083:449:451:453:443:183:381:253:261:331:241:461:27
41:5742:20
1:010:23
2Julia Hed44:152:354:309:0518:2920:3224:1527:5530:1332:0035:4837:4039:1441:0842:54
OK Skogsfalken2:351:554:359:242:033:433:402:181:473:481:521:341:541:46
43:5044:15
0:560:25
3Kajsa Johansson50:522:494:5510:3620:3722:5527:0431:0635:3837:1541:5543:5545:3447:4049:23
Jönköpings OK2:492:065:4110:012:184:094:024:321:374:402:001:392:061:43
50:2850:52
1:050:24
4Elin Lundqvist56:402:195:4011:0524:1726:4032:2736:3440:0941:5846:3548:4150:3153:1454:59
Nybro OK2:193:215:2513:122:235:474:073:351:494:372:061:502:431:45
56:1556:40
1:160:25
5Lovisa Nilsson1:03:513:447:1116:3129:0031:3036:2141:0644:4947:3352:4354:5456:5059:371:01:57
FK Göingarna3:443:279:2012:292:304:514:453:432:445:102:111:562:472:20
1:03:211:03:51
1:240:30
6Linnea Gustafsson1:05:092:405:2010:5125:4429:2436:2542:0245:5448:3053:4956:0858:121:01:101:03:19
OK Gynge2:402:405:3114:533:407:015:373:522:365:192:192:042:582:09
1:04:381:05:09
1:190:31
7Vilma Persson1:08:423:426:5813:4829:1532:0838:2043:1346:1348:3954:2657:111:00:081:02:471:05:27
OK Skogsfalken3:423:166:5015:272:536:124:533:002:265:472:452:572:392:40
1:07:301:08:42
2:031:12
 
Olivia Nilssonej start
OK Älme
Cecilia Spångbergej start
Lunds OK
Lovisa Torstenssonej start
Emmaboda Verda OK
 
 
 
D16 (8)4,4 km13 K
PlNamnTid
1(130)2(165)3(160)4(167)5(153)6(152)7(155)8(138)9(141)10(144)11(143)12(148)13(200)Mål
 
1Ellen Kallerbäck38:283:377:0212:3115:5618:4122:1924:3728:2830:3932:1735:0637:1138:0838:28
Emmaboda Verda OK3:373:255:293:252:453:382:183:512:111:382:492:050:570:20
2Sofie Josefsson41:533:257:0114:5418:1920:3224:0728:2333:0535:2036:4938:4040:3341:3241:53
Anderstorps OK3:253:367:533:252:133:354:164:422:151:291:511:530:590:21
3Elin Wihlborg41:584:319:0314:3818:0421:2525:1827:4231:5234:2035:5338:2540:1441:2741:58
OK Gynge4:314:325:353:263:213:532:244:102:281:332:321:491:130:31
4Tova Hermodsson43:483:257:3812:5316:3919:1625:5928:2032:1735:4237:2440:0842:1343:2043:48
Lunds OK3:254:135:153:462:376:432:213:573:251:422:442:051:070:28
5Elise Josefsson44:193:3711:1618:5822:0124:3228:4431:0235:2737:3739:0441:0843:0143:5744:19
Anderstorps OK3:377:397:423:032:314:122:184:252:101:272:041:530:560:22
6Ellen Wahlbom47:324:258:1016:2220:5023:5328:0130:5837:2840:0041:3744:0746:0447:0947:32
OK Orion4:253:458:124:283:034:082:576:302:321:372:301:571:050:23
7Ellen Andersson49:513:277:1713:3917:4620:3430:2033:0338:2041:0843:0645:4848:0449:1949:51
Stigmännen Karlshamns OK3:273:506:224:072:489:462:435:172:481:582:422:161:150:32
 
Linnea Dagsbergej start
OK Orion
 
 
 
D14 (5)4,2 km14 K
PlNamnTid
1(121)2(131)3(165)4(163)5(153)6(150)7(155)8(138)9(139)10(142)11(144)12(145)13(148)14(200)
Mål
 
1Lovisa Weiden38:421:275:4410:2913:4119:2221:2823:5228:3530:3331:2532:5335:4037:0938:18
Skåneslättens OL1:274:174:453:125:412:062:244:431:580:521:282:471:291:09
38:42
0:24
2Klara Andersson42:191:224:1310:3013:4121:5423:4426:4131:4734:0635:2636:4638:5840:4041:56
OK Orion1:222:516:173:118:131:502:575:062:191:201:202:121:421:16
42:19
0:23
3Linn Karlsson44:012:006:5211:1117:4023:0525:1428:2232:4235:1936:1537:3040:5842:4543:35
OK Vilse 872:004:524:196:295:252:093:084:202:370:561:153:281:470:50
44:01
0:26
4Elin Emilsson44:321:245:0010:1714:1321:0423:4026:4631:0633:5935:2036:5640:5142:3643:58
OK Skogsfalken1:243:365:173:566:512:363:064:202:531:211:363:551:451:22
44:32
0:34
5Tova Danielsson56:351:576:4719:1223:2332:2035:1538:1644:3947:3348:3350:0553:0954:5156:03
OK Skogsfalken1:574:5012:254:118:572:553:016:232:541:001:323:041:421:12
56:3541:33
0:32*135
 
 
 
D12 (14)3,1 km12 K
PlNamnTid
1(124)2(133)3(164)4(156)5(155)6(135)7(139)8(142)9(144)10(129)11(148)12(200)Mål
 
1Ina Åman26:062:285:128:2511:1213:4516:1018:5919:5721:2423:2924:4325:3826:06
OK Vilse 872:282:443:132:472:332:252:490:581:272:051:140:550:28
2Ella Söderberg29:143:394:5811:1214:1716:5319:1322:0122:5424:3026:2227:3928:4429:14
OK Skogsfalken3:391:196:143:052:362:202:480:531:361:521:171:050:30
3Emma Emilsson31:252:233:447:0810:2016:1418:4422:2123:2724:5628:4229:5231:0131:25
OK Skogsfalken2:231:213:243:125:542:303:371:061:293:461:101:090:24
4Tuva Selin32:323:094:589:2013:1316:1319:4923:4525:2726:5729:2530:5032:0232:32
FK Göingarna3:091:494:223:533:003:363:561:421:302:281:251:120:30
5Alice Olvegård40:162:3111:5716:0519:3622:2126:0129:2730:3031:5737:2438:3739:5040:16
FK Göingarna2:319:264:083:312:453:403:261:031:275:271:131:130:26
6Vilmalee Suwan45:112:564:039:0111:5414:2731:4335:4136:5038:4141:1943:0744:3645:11
OK Vilse 872:561:074:582:532:3317:163:581:091:512:381:481:290:35
7Frida Jönsson51:363:016:5111:3116:5625:1128:1939:5241:2443:4746:5649:0051:1051:36
OK Vilse 873:013:504:405:258:153:0811:331:322:233:092:042:100:26
8Julia Karlsson1:09:519:4412:0925:5536:1341:4047:4954:3958:071:01:141:05:181:07:431:09:271:09:51
OK Skogsfalken9:442:2513:4610:185:276:096:503:283:074:042:251:440:24
9Ellinor Rosenberg1:35:167:5915:1131:2940:5849:561:02:121:14:191:18:481:22:201:28:421:32:201:34:371:35:16
OK Vilse 877:597:1216:189:298:5812:1612:074:293:326:223:382:170:39
 
Lisa SwartzFelst.3:226:0011:5114:5917:32----------33:4035:1038:2739:4440:5741:28
OK Orion3:222:385:513:082:3316:081:303:171:171:130:31
Embla ThorénFelst.4:49----------37:2945:14-----1:03:421:07:171:10:091:14:211:16:511:19:001:19:33
Ronneby OK4:4932:407:4518:283:352:524:122:302:090:33
Olivia Karlssonej fullf.5:588:17--------------------------------------------------
Lessebo OK5:582:19
Elvira Ljungbergej start
OK Skogsfalken
My Fridströmej start
OK Dacke
 
 
 
D10 (8)2,3 km11 K
PlNamnTid
1(124)2(126)3(134)4(135)5(140)6(142)7(144)8(146)9(132)10(148)11(200)Mål
 
1Ellida Stengård21:212:263:285:008:1111:5413:1514:4715:5718:2719:2820:5621:21
OK Dacke2:261:021:323:113:431:211:321:102:301:011:280:25
2Lova Kronmar23:573:254:407:169:3012:4714:2916:3017:4920:5921:5723:2823:57
FK Vittus3:251:152:362:143:171:422:011:193:100:581:310:29
3Agnes Olsson33:098:2410:2816:1918:3221:5323:3225:3526:5229:5731:0232:4033:09
OK Skogsfalken8:242:045:512:133:211:392:031:173:051:051:380:29
4Josefina Andrae35:386:478:3411:0915:2419:5922:2924:4727:0231:0732:4535:1035:38
OK Vilse 876:471:472:354:154:352:302:182:154:051:382:250:28
5Anna Viktorsson38:219:4911:3114:0617:4122:5725:3427:1728:5734:5835:5237:5238:21
OK Skogsfalken9:491:422:353:355:162:371:431:406:010:542:000:29
6Emmie Nordström44:097:4910:0013:3417:4227:0029:0231:5233:3739:1440:5943:3944:09
Lessebo OK7:492:113:344:089:182:022:501:455:371:452:400:30
 
Agnes Berlinej start
OK Orion
Thea Lewisej start
OK Vilse 87
 
 
 
U2 (12)2,2 km11 K
PlNamnTid
1(110)2(109)3(113)4(114)5(116)6(117)7(118)8(146)9(132)10(148)11(200)Mål
 
1Albin Granqvist24:471:212:455:467:2211:4913:5016:3418:0221:2422:4124:2224:47
FK Göingarna1:211:243:011:364:272:012:441:283:221:171:410:25
2Erik Wilborg25:481:313:266:428:3112:4814:5316:1617:5822:0523:4125:1125:48
OK Gynge1:311:553:161:494:172:051:231:424:071:361:300:37
3Alvin Lundgren27:071:423:526:378:3213:1415:4917:3819:1923:1324:5526:3727:07
Växjö OK1:422:102:451:554:422:351:491:413:541:421:420:30
4Viktor Verkström28:061:293:197:139:1014:2617:4919:3821:1424:1925:4127:3428:06
Klubblös1:291:503:541:575:163:231:491:363:051:221:530:32
5Erik Kindblad29:522:074:187:078:3013:0619:0520:5522:3926:2327:5029:2329:52
OK Älme2:072:112:491:234:365:591:501:443:441:271:330:29
6Kevin Ståhl31:131:444:328:339:5514:1720:3622:0123:2727:2829:0830:3731:13
OK Älme1:442:484:011:224:226:191:251:264:011:401:290:36
7Gustav Granqvist32:281:263:106:379:1016:1721:2323:4325:4328:4430:4832:0132:28
FK Göingarna1:261:443:272:337:075:062:202:003:012:041:130:27
8Smilla Thomasson35:512:164:157:539:4215:0720:1122:1324:0128:5931:1735:1635:51
FK Göingarna2:161:593:381:495:255:042:021:484:582:183:590:35
9Anton Faxén44:313:527:1113:0017:5724:0726:4330:1432:5738:0540:2443:4944:31
Växjö OK3:523:195:494:576:102:363:312:435:082:193:250:42
10Alexia Waldschmidt44:341:465:007:439:2924:1727:2830:2832:4438:1341:1644:0444:34
Stigmännen Karlshamns OK1:463:142:431:4614:483:113:002:165:293:032:480:30
11Meja Karlsson51:562:587:1714:0818:2224:1831:5936:1338:5344:2847:3351:3051:56
Lessebo OK2:584:196:514:145:567:414:142:405:353:053:570:26
 
Hugo DanielssonFelst.1:153:387:088:4815:2718:29-----23:2527:3628:4931:0031:23
OK Skogsfalken1:152:233:301:406:393:024:564:111:132:110:23
 
 
 
U1 (14)1,6 km8 K
PlNamnTid
1(110)2(111)3(112)4(116)5(143)6(120)7(148)8(200)Mål
 
1Albin Emilsson14:191:343:024:356:339:0211:0512:1713:5414:19
OK Skogsfalken1:341:281:331:582:292:031:121:370:25
2Elias Kronmar14:471:222:473:496:559:3511:4312:3414:2114:47
FK Vittus1:221:251:023:062:402:080:511:470:26
3Isabell Rosenberg19:381:323:154:457:1612:3615:4416:5218:5419:38
OK Vilse 871:321:431:302:315:203:081:082:020:44
4Filippa Karkulehto21:061:453:476:509:1812:2917:2118:1620:1921:06
OK Vilse 871:452:023:032:283:114:520:552:030:47
5Olof Olsson22:242:153:555:147:2513:1717:3519:0721:5622:24
OK Skogsfalken2:151:401:192:115:524:181:322:490:28
6Inez Olsson22:312:184:025:217:3213:1717:3819:1322:0022:31
OK Skogsfalken2:181:441:192:115:454:211:352:470:31
7Leon Pagels24:213:245:306:469:2513:4418:3220:0323:4824:21
OK Skogsfalken3:242:061:162:394:194:481:313:450:33
8Erik Karlsson24:283:365:376:569:2913:5418:3720:1323:4824:28
OK Skogsfalken3:362:011:192:334:254:431:363:350:40
9William Mulari24:561:363:264:447:1418:1522:0123:0024:2124:56
OK Vilse 871:361:501:182:3011:013:460:591:210:35
10Vidar Haraldsson25:353:526:067:5711:4516:5221:0922:5125:0125:35
BroSö OK3:522:141:513:485:074:171:422:100:34
11Ellen Moberg39:463:036:258:0913:5622:3230:2132:1339:1239:46
FK Göingarna3:033:221:445:478:367:491:526:590:34
12Sonia Kurashova1:06:523:015:397:5838:0355:391:00:441:02:111:06:161:06:525:04
FK Åsen3:012:382:1930:0517:365:051:274:050:36*109
 
Svante Bohlinej start
OK Skogsfalken
Tuva Bohlinej start
OK Skogsfalken
 
 
 
H85 (1)2,4 km10 K
PlNamnTid
1(136)2(128)3(131)4(135)5(139)6(142)7(144)8(129)9(148)10(200)Mål
 
1Sture Jansson1:01:128:0017:1330:1335:2144:2846:5850:0154:3257:171:00:011:01:12
Emmaboda Verda OK8:009:1313:005:089:072:303:034:312:452:441:11
 
 
 
D80 (3)2,4 km10 K
PlNamnTid
1(136)2(128)3(131)4(135)5(139)6(142)7(144)8(129)9(148)10(200)Mål
 
1Gun Hansson42:363:5411:4716:1524:5930:1132:1134:2837:5539:5141:5442:36
Ystads OK3:547:534:288:445:122:002:173:271:562:030:42
2Bernice Antonsson43:129:4215:1319:0822:3627:1533:0635:0638:2440:3642:3043:12
FK Friskus-Varberg9:425:313:553:284:395:512:003:182:121:540:42
3Clarie Ek45:225:1813:5519:1624:1229:5533:5536:2340:0642:2044:3945:22
OK Pan-Kristianstad5:188:375:214:565:434:002:283:432:142:190:43
 
 
 
Öppen motion 1 (3)2,2 km11 K
PlNamnTid
1(110)2(109)3(113)4(114)5(116)6(117)7(118)8(146)9(132)10(148)11(200)Mål
 
1Lars-Åke Sjökvist25:581:353:216:388:1113:3316:4818:1719:5022:4223:5725:2125:58
Värend GN OL1:351:463:171:335:223:151:291:332:521:151:240:37
2Mona Neckén40:163:015:0210:1212:4418:4821:5724:4727:1332:4035:5539:0540:16
OK Älme3:012:015:102:326:043:092:502:265:273:153:101:11
3Birgitta Petersson53:322:565:1310:2113:3023:0934:0737:1039:5145:4748:2651:5853:32
Alvesta SOK2:562:175:083:099:3910:583:032:415:562:393:321:34
 
 
 
Öppen motion 3 (31)3,1 km12 K
PlNamnTid
1(124)2(133)3(164)4(156)5(155)6(135)7(139)8(142)9(144)10(129)11(148)12(200)Mål
 
1Claes Olvegård37:163:346:2711:1214:5618:4122:5226:1527:3129:1233:4035:2536:4337:16
FK Göingarna3:342:534:453:443:454:113:231:161:414:281:451:180:33
2Daniel Kindblad42:105:036:1714:1517:3023:2927:1331:1032:2633:5938:3140:0441:2542:10
OK Älme5:031:147:583:155:593:443:571:161:334:321:331:210:45
3Mariann Svensson49:064:496:5015:1121:1225:2130:3936:4738:2840:3444:2146:2948:2649:06
Växjö AIS4:492:018:216:014:095:186:081:412:063:472:081:570:40
4Anki Haraldsson51:534:348:1616:2422:3726:5334:2839:3641:4843:3147:3549:4451:1951:53
BroSö OK4:343:428:086:134:167:355:082:121:434:042:091:350:34
5Per-Erik Nilsson52:235:098:5314:5121:0925:4332:1637:3240:0942:4047:2049:3851:3252:23
FK Göingarna5:093:445:586:184:346:335:162:372:314:402:181:540:51
6Magnus Hammarskiöld54:455:258:1214:5027:0931:5336:4242:2244:3246:3150:5652:5254:1454:45
Lunds OK5:252:476:3812:194:444:495:402:101:594:251:561:220:31
7Liam Karlsson55:087:4712:3521:1626:4331:0936:4444:4346:2148:4251:2053:0054:4055:08
Alvesta SOK7:474:488:415:274:265:357:591:382:212:381:401:400:28
8Eivor Magnusson56:215:207:1312:2620:1326:2533:2741:1443:3045:4151:0453:1955:4856:21
OK Pan-Kristianstad5:201:535:137:476:127:027:472:162:115:232:152:290:33
9Ingrid Nilsson58:109:1614:5623:2629:2833:5539:1244:1346:1649:3253:3655:3657:2358:10
Växjö OK9:165:408:306:024:275:175:012:033:164:042:001:470:47
10Anders Wennberg1:01:053:327:3313:3717:3038:0245:0049:1150:4552:3457:4659:181:00:381:01:05
Anderstorps OK3:324:016:043:5320:326:584:111:341:495:121:321:200:27
11Eric Tenland1:03:207:0111:0318:5727:2033:2940:0145:5548:2352:0656:3059:361:02:051:03:20
Stigmännen Karlshamns OK7:014:027:548:236:096:325:542:283:434:243:062:291:15
12Lena Olsson1:07:126:2410:3220:4729:3235:1242:4449:2352:0755:361:00:441:04:031:06:331:07:12
Stigmännen Karlshamns OK6:244:0810:158:455:407:326:392:443:295:083:192:300:39
13Peter Roth1:09:078:3913:3928:0234:4742:5648:5756:1158:041:00:161:04:291:06:511:08:391:09:07
OK Pan-Kristianstad8:395:0014:236:458:096:017:141:532:124:132:221:480:28
14Malva Erlandsson-Roth1:09:088:3913:5927:1934:5242:5448:5956:1958:121:00:241:04:301:06:511:08:421:09:08
Klubblös8:395:2013:207:338:026:057:201:532:124:062:211:510:26
15Ann-Christin Östbergh1:09:217:5211:5222:1730:5636:3544:1350:4553:2957:041:02:141:05:311:08:011:09:21
FK Vittus7:524:0010:258:395:397:386:322:443:355:103:172:301:20
16Maria Vernström1:14:044:016:2218:3828:1532:0447:4352:2155:2257:111:06:451:11:161:13:231:14:04
Ronneby OK4:012:2112:169:373:4915:394:383:011:499:344:312:070:41
17Eva Blomkvist1:14:119:4213:2322:5230:4836:0045:1654:1257:0359:431:07:441:10:171:12:561:14:11
OK Skogsfalken9:423:419:297:565:129:168:562:512:408:012:332:391:15
18Britt-Inger Hallberg1:14:468:1511:1124:3932:3738:5547:2454:2258:021:01:471:06:401:10:251:13:161:14:46
FK Finn8:152:5613:287:586:188:296:583:403:454:533:452:511:30
19Kerstin Jönsson1:15:346:4916:3225:4334:0740:2247:0956:3959:271:03:021:08:331:11:381:14:441:15:34
Växjö AIS6:499:439:118:246:156:479:302:483:355:313:053:060:50
20Per Hammaräng Grip1:20:4312:3131:3542:2049:0054:001:02:101:06:521:09:051:11:191:16:551:18:441:20:051:20:43
Kalmar OK12:3119:0410:456:405:008:104:422:132:145:361:491:210:38
21Bengt Halleröd1:22:326:0223:4044:5851:1055:431:02:551:08:361:11:021:13:131:18:011:20:041:21:471:22:32
OK Skogsfalken6:0217:3821:186:124:337:125:412:262:114:482:031:430:45
22Tina Vitulin1:24:148:5914:0731:2438:4246:3554:591:04:421:07:411:10:151:17:561:20:361:23:091:24:14
Klubblös8:595:0817:177:187:538:249:432:592:347:412:402:331:05
23Aina Nordström1:24:188:0813:3122:4930:3748:2455:341:05:151:08:111:11:421:17:101:20:181:23:321:24:18
FK Göingarna8:085:239:187:4817:477:109:412:563:315:283:083:140:46
24Josefin Johnsson1:24:209:0514:1731:3238:4746:4155:041:04:421:07:441:10:121:18:031:20:391:23:121:24:20
Klubblös9:055:1217:157:157:548:239:383:022:287:512:362:331:08
25Anne Hammarskiöld1:24:546:3912:1025:2836:3746:0655:291:05:481:09:001:11:591:18:211:21:051:23:331:24:54
Lunds OK6:395:3113:1811:099:299:2310:193:122:596:222:442:281:21
26Margareta Wikström1:25:419:5113:1224:1833:2339:3750:551:00:431:03:471:07:141:18:011:21:291:24:191:25:41
Växjö AIS9:513:2111:069:056:1411:189:483:043:2710:473:282:501:22
27Felix Malmqvist1:28:137:3913:0426:2338:1847:5356:111:05:541:09:301:13:411:19:381:22:571:26:501:28:13
FK Vittus7:395:2513:1911:559:358:189:433:364:115:573:193:531:23
28Bertil Ahlberg1:41:4610:1916:3029:0141:2552:521:05:261:15:221:19:091:23:411:31:341:35:481:39:571:41:46
OK Gynge10:196:1112:3112:2411:2712:349:563:474:327:534:144:091:49
29Maria Wennermark1:45:309:0913:2028:2838:2857:431:09:201:16:531:22:361:26:211:38:571:41:371:44:111:45:30
OK Skogsfalken9:094:1115:0810:0019:1511:377:335:433:4512:362:402:341:19
 
Cecilia Bohlinej start
OK Skogsfalken
Mikael Bohlinej start
OK Skogsfalken
 
 
 
Öppen motion 5 (24)3,4 km12 K
PlNamnTid
1(133)2(164)3(163)4(152)5(155)6(135)7(139)8(142)9(144)10(129)11(148)12(200)Mål
 
1Tobias Svensson30:004:207:049:4213:4115:5519:2522:1323:1424:3826:5728:1329:3430:00
FK Finn4:202:442:383:592:143:302:481:011:242:191:161:210:26
2Maria Gummesson37:584:127:4610:5316:5820:4126:0029:1130:2131:5934:2936:0037:2137:58
OK Dacke4:123:343:076:053:435:193:111:101:382:301:311:210:37
3Nicklas Kallerbäck41:164:019:0212:1217:2420:4325:5830:1732:0633:5838:2239:3940:5141:16
Emmaboda Verda OK4:015:013:105:123:195:154:191:491:524:241:171:120:25
4Jon Moberg44:227:3811:1918:2624:3228:4432:3735:5036:5938:3841:0642:3343:4544:22
FK Göingarna7:383:417:076:064:123:533:131:091:392:281:271:120:37
5Paul Olsson44:356:2510:2814:2125:4528:3431:4135:1037:0138:4141:4443:0044:0344:35
OK Skogsfalken6:254:033:5311:242:493:073:291:511:403:031:161:030:32
6Anna Moberg45:475:4910:4815:1821:5725:2730:3336:0137:4039:2242:0143:4545:0945:47
FK Göingarna5:494:594:306:393:305:065:281:391:422:391:441:240:38
7Axel Fransson49:0411:3119:1123:2328:2331:2635:2237:5939:1340:5045:5647:2148:3549:04
OK Dacke11:317:404:125:003:033:562:371:141:375:061:251:140:29
8Caroline Persson50:016:1811:4016:5023:0030:1134:5438:4041:5343:3046:5748:2149:3250:01
FK Finn6:185:225:106:107:114:433:463:131:373:271:241:110:29
9Kjell Eriksson50:414:5511:1618:4532:0934:4938:3441:4943:4645:0047:3448:5650:1150:41
OK Skogsfalken4:556:217:2913:242:403:453:151:571:142:341:221:150:30
10Mikael Thomasson52:524:467:5325:0129:0838:2141:4344:1545:2746:5150:1351:2652:2352:52
FK Göingarna4:463:0717:084:079:133:222:321:121:243:221:130:570:29
10Henrik Viktorsson52:528:5719:2625:3230:5534:1239:1142:4944:3546:0649:4251:0552:2252:52
OK Skogsfalken8:5710:296:065:233:174:593:381:461:313:361:231:170:30
12Fabian Evertsson54:2312:1918:0924:0532:3635:1740:2244:3146:0649:0051:2352:3853:5854:23
Lessebo OK12:195:505:568:312:415:054:091:352:542:231:151:200:25
13Åke Östbergh56:079:5121:2125:5932:0635:2639:4743:2045:1346:5752:0954:0555:3256:07
FK Vittus9:5111:304:386:073:204:213:331:531:445:121:561:270:35
14Christina Evertsson56:367:5314:1520:2228:3133:1339:5845:1546:4948:5552:1854:0355:5856:36
Lessebo OK7:536:226:078:094:426:455:171:342:063:231:451:550:38
15Kerstin Olvegård1:03:1314:1119:5530:4637:1340:2448:1052:5755:0556:441:00:021:01:311:02:431:03:13
FK Göingarna14:115:4410:516:273:117:464:472:081:393:181:291:120:30
16Gunilla Johansson1:06:106:4716:0121:2828:5237:1546:4351:3054:3256:441:01:211:03:211:05:241:06:10
Växjö OK6:479:145:277:248:239:284:473:022:124:372:002:030:46
17Lena Danielsson1:08:168:0812:5121:2527:1431:4940:5654:3555:5957:441:03:191:04:511:07:451:08:16
Härlövs IF8:084:438:345:494:359:0713:391:241:455:351:322:540:31
18Peter Stengård1:11:136:2717:5627:5134:0339:1744:4458:311:00:391:02:501:07:301:09:191:10:381:11:13
OK Dacke6:2711:299:556:125:145:2713:472:082:114:401:491:190:35
19Kerstin Åstedt1:17:3311:0119:3230:5941:0646:5454:031:00:031:03:531:06:481:11:381:14:311:16:421:17:33
Härlövs IF11:018:3111:2710:075:487:096:003:502:554:502:532:110:51
20Torgny Åstedt1:18:2211:1219:4630:4541:1347:0954:061:00:101:03:401:06:571:11:531:14:431:17:211:18:22
Härlövs IF11:128:3410:5910:285:566:576:043:303:174:562:502:381:01
21Hans Jeppsson1:18:326:2613:3718:1249:1154:421:02:011:06:521:08:351:10:451:14:311:16:301:17:501:18:32
Lunds OK6:267:114:3530:595:317:194:511:432:103:461:591:200:42
22Nejc Novak1:51:5111:4928:3740:0458:051:15:101:26:131:31:291:34:501:38:351:45:061:48:211:50:551:51:51
Emmaboda Verda OK11:4916:4811:2718:0117:0511:035:163:213:456:313:152:340:56
 
Elena KurashovaFelst.15:3221:3926:5342:4546:5251:371:01:13-----1:13:30----------1:23:061:24:20
FK Åsen15:326:075:1415:524:074:459:3612:179:361:14
Marko TorkkeliFelst.27:4042:48-----59:031:03:391:13:091:19:021:22:351:24:371:27:191:28:531:30:391:31:12
Lessebo OK27:4015:0816:154:369:305:533:332:022:421:341:460:33
 
 
 
Öppen motion 6 (6)5,2 km13 K
PlNamnTid
1(128)2(165)3(167)4(158)5(163)6(150)7(155)8(138)9(141)10(144)11(145)12(148)13(200)Mål
 
1Andreas Björnvik1:04:066:0511:1523:0525:3933:5541:0244:3751:1154:2456:181:00:061:02:191:03:341:04:06
OK Skogsfalken6:055:1011:502:348:167:073:356:343:131:543:482:131:150:32
2Ola Olsson1:04:217:4611:4320:2222:5730:5837:3540:1445:2747:5549:391:00:461:02:301:03:511:04:21
OK Skogsfalken7:463:578:392:358:016:372:395:132:281:4411:071:441:210:30
3Sara Elfving1:06:294:4910:0323:3926:1734:2945:0648:2954:1058:0159:561:02:541:04:491:05:551:06:29
Ronneby OK4:495:1413:362:388:1210:373:235:413:511:552:581:551:060:34
4Per-Ola Melander1:36:1112:3519:2836:1941:2155:571:06:371:11:531:21:271:25:281:27:271:32:241:34:211:35:341:36:11
Stigmännen Karlshamns OK12:356:5316:515:0214:3610:405:169:344:011:594:571:571:130:37
 
Oscar Olssonej fullf.4:278:3419:4830:00----------------------------------------1:00:571:01:31
OK Skogsfalken4:274:0711:1410:1230:570:34
Roger Starkej fullf.-----32:1048:5156:03-------------------------1:39:14-----1:46:201:47:461:48:23
OK Vilse 8732:1016:417:1243:117:061:260:37
17:50
*123
 
 
 
Öppen motion 7 (42)3,2 km10 K
PlNamnTid
1(127)2(164)3(152)4(155)5(136)6(141)7(144)8(145)9(148)10(200)Mål
 
1Teodor Wahlbom26:423:407:2210:5313:2017:3319:4421:3223:2524:5926:1026:42
OK Orion3:403:423:312:274:132:111:481:531:341:110:32
2Maria Modig32:224:108:3113:0715:5320:5923:2325:1327:3430:2631:4932:22
OK Pan-Kristianstad4:104:214:362:465:062:241:502:212:521:230:33
3Åsa Nilsson32:594:228:2513:1116:4721:3824:1926:1928:3030:3432:1732:59
Ronneby OK4:224:034:463:364:512:412:002:112:041:430:42
4Lars-Magnus Björck33:325:218:5412:5515:5623:0526:1827:5830:0831:5533:0133:32
OK Älme5:213:334:013:017:093:131:402:101:471:060:31
5Peter Valtersson33:385:189:2513:1416:2622:2525:5727:3430:1031:4733:0733:38
Anderstorps OK5:184:073:493:125:593:321:372:361:371:200:31
6Johan Swartz33:515:1710:2214:5617:1622:5425:2927:2230:0932:0633:2033:51
OK Orion5:175:054:342:205:382:351:532:471:571:140:31
7Conny Berggren36:294:169:5114:5417:4923:3226:4528:5831:4133:5435:4536:29
Växjö AIS4:165:355:032:555:433:132:132:432:131:510:44
8Mats Petersson37:024:5710:0114:5217:4224:2827:3629:1433:2735:1236:3237:02
Stigmännen Karlshamns OK4:575:044:512:506:463:081:384:131:451:200:30
9Fredrik Evertsson37:575:2810:3715:0418:0327:3830:3432:1934:2036:0237:2037:57
Lessebo OK5:285:094:272:599:352:561:452:011:421:180:37
10Ulrik Svensson38:185:3510:4115:1818:3624:3127:4730:3133:2536:0537:3638:18
FK Finn5:355:064:373:185:553:162:442:542:401:310:42
11Jörgen Fransson38:225:2210:1015:0018:0224:2428:5030:4534:1436:1337:4838:22
Emmaboda Verda OK5:224:484:503:026:224:261:553:291:591:350:34
12Lina Neckén38:295:3511:5216:4919:5626:1229:3331:5534:2536:4038:0138:29
OK Älme5:356:174:573:076:163:212:222:302:151:210:28
13Joel Holmdahl38:315:3011:5716:5320:0026:1629:4131:5934:2936:4038:0538:31
OK Älme5:306:274:563:076:163:252:182:302:111:250:26
14Bigge Bengtsson38:535:2310:5316:0819:2326:3029:4031:5134:3636:4538:1938:53
Stigmännen Karlshamns OK5:235:305:153:157:073:102:112:452:091:340:34
15Lena Strand39:054:309:3914:5118:0725:2328:2830:4434:0836:3238:2439:05
Markaryds FK4:305:095:123:167:163:052:163:242:241:520:41
16Kristina Berlin39:354:1511:1316:4720:2226:4929:5031:5634:4837:1638:5339:35
FK Vittus4:156:585:343:356:273:012:062:522:281:370:42
17Bert Inge Green40:165:2010:2315:1418:3127:0730:0732:2135:4738:0239:3840:16
Stigmännen Karlshamns OK5:205:034:513:178:363:002:143:262:151:360:38
18Aymonn Andersson42:004:369:4014:4518:0424:1227:3429:4637:2539:4141:1642:00
OK Dacke4:365:045:053:196:083:222:127:392:161:350:44
19Agneta Emilsson42:056:3212:5319:4423:5129:5232:3334:4537:4839:5741:3142:05
OK Skogsfalken6:326:216:514:076:012:412:123:032:091:340:34
20Rolf Hallberg43:216:0111:4017:2720:5727:4931:1133:4138:1640:4342:3843:21
FK Finn6:015:395:473:306:523:222:304:352:271:550:43
21Astrid Norman43:395:1315:2620:4924:2531:2334:4736:4339:5741:5043:0643:39
Stigmännen Karlshamns OK5:1310:135:233:366:583:241:563:141:531:160:33
22Annika Emander45:415:5311:5117:2221:5030:2033:5636:4939:3742:3944:4245:41
Stigmännen Karlshamns OK5:535:585:314:288:303:362:532:483:022:030:59
23Birgitta Nilsson46:276:0413:5019:4022:5831:4335:1437:5241:2043:5445:4446:27
Stigmännen Karlshamns OK6:047:465:503:188:453:312:383:282:341:500:43
24Lennart Martinsson47:155:3917:5622:3426:3333:1836:5938:5443:0745:2146:4147:15
OK Tyringe5:3912:174:383:596:453:411:554:132:141:200:34
25Carl Jönsson-Lindholm47:545:1416:5823:1826:3534:3838:1640:0944:1446:3447:3247:54
Härlövs IF5:1411:446:203:178:033:381:534:052:200:580:22
26Peter Jönsson48:025:0216:5822:5526:3834:3538:1240:0944:1446:3147:3548:02
Härlövs IF5:0211:565:573:437:573:371:574:052:171:040:27
27Ann-Helen Linnersjö48:048:0815:1921:1024:2531:5035:2638:0143:4746:0247:2648:04
OK Orion8:087:115:513:157:253:362:355:462:151:240:38
28Pia Larsson48:177:0113:5820:2024:3733:2236:5939:3843:1245:4147:3248:17
FK Göingarna7:016:576:224:178:453:372:393:342:291:510:45
29Rolf Spångberg49:406:5712:1517:5521:4833:2137:0539:2442:4847:4149:0449:40
Lunds OK6:575:185:403:5311:333:442:193:244:531:230:36
30Katarina Fast51:447:1314:5221:1224:5933:1638:5241:3946:2849:1551:0151:44
OK Pan-Kristianstad7:137:396:203:478:175:362:474:492:471:460:43
31Jenny Gummesson52:336:3014:4021:4425:5636:4740:5243:3147:5950:2751:5452:33
OK Vilse 876:308:107:044:1210:514:052:394:282:281:270:39
32Bengt-Göran Frantz54:146:2812:0717:5121:0341:4844:4747:0149:4552:0053:3854:14
Stigmännen Karlshamns OK6:285:395:443:1220:452:592:142:442:151:380:36
33Barbro Martinsson54:476:3021:0725:5130:2239:0942:1044:3449:4752:0854:1354:47
OK Tyringe6:3014:374:444:318:473:012:245:132:212:050:34
34Bertil Ottosson55:515:5115:2021:2525:1235:4242:1245:2949:2352:4354:5055:51
FK Göingarna5:519:296:053:4710:306:303:173:543:202:071:01
35LarsOwe Ström58:509:1717:4325:3230:4741:5246:0248:4853:3656:2058:0458:50
Täby OK9:178:267:495:1511:054:102:464:482:441:440:46
36Liselott Jönsson59:099:2920:1327:2131:0942:1347:1949:3954:1057:0258:3559:09
Stigmännen Karlshamns OK9:2910:447:083:4811:045:062:204:312:521:330:34
37Lars Lindén1:00:497:3414:4422:5428:0639:0344:4248:3553:1157:1859:421:00:49
OK Gynge7:347:108:105:1210:575:393:534:364:072:241:07
38Brodde Nilsson1:00:509:0319:5726:3930:2840:3547:1150:2654:2857:4359:511:00:50
OK Skogsfalken9:0310:546:423:4910:076:363:154:023:152:080:59
39Göran Larsson1:01:396:1119:5627:2531:2139:3042:4245:0356:3659:151:00:551:01:39
OK Kompassen6:1113:457:293:568:093:122:2111:332:391:400:44
40Roland Eriksson1:03:359:4623:3429:5033:2044:5148:3550:5358:051:00:421:02:441:03:35
Hästveda OK9:4613:486:163:3011:313:442:187:122:372:020:51
41Karin Lindén1:07:249:3317:5425:5433:5247:3052:2955:521:00:201:03:461:06:301:07:24
OK Gynge9:338:218:007:5813:384:593:234:283:262:440:54
42Lena Olsson1:10:397:4520:1828:1435:3448:0852:3755:391:04:531:08:081:09:571:10:39
OK Orion7:4512:337:567:2012:344:293:029:143:151:490:42
 
 
 
Öppen motion 8 (23)4,7 km13 K
PlNamnTid
1(127)2(166)3(160)4(167)5(153)6(152)7(155)8(138)9(141)10(144)11(147)12(148)13(200)Mål
 
1Magnus Granqvist37:532:477:1512:4315:3918:0921:2223:2927:4130:0231:3834:1836:2637:2737:53
FK Göingarna2:474:285:282:562:303:132:074:122:211:362:402:081:010:26
2Tomas Nilsson43:453:399:4716:2519:2822:2325:5228:4833:3236:1637:4740:2342:1543:1443:45
Stigmännen Karlshamns OK3:396:086:383:032:553:292:564:442:441:312:361:520:590:31
3Peter Wilhelmsson43:503:589:3416:1420:1823:1026:4529:0232:3435:2037:0539:4242:0543:1743:50
OK Dacke3:585:366:404:042:523:352:173:322:461:452:372:231:120:33
4Robin Larsson47:494:0010:3718:1222:0225:0329:5632:2436:5239:2741:0844:0446:1747:2047:49
FK Göingarna4:006:377:353:503:014:532:284:282:351:412:562:131:030:29
5Per Sandlund48:113:5510:5318:0422:0224:5129:1532:0236:4939:1341:0144:0646:2047:3748:11
OK Njudung3:556:587:113:582:494:242:474:472:241:483:052:141:170:34
6David Bengtsson49:093:2510:2318:5722:5625:2830:0732:4836:5239:5941:3945:2047:2348:3649:09
FK Åsen3:256:588:343:592:324:392:414:043:071:403:412:031:130:33
7Mikael Wahlbom52:503:2710:1819:1723:4026:3831:5134:4339:4442:3744:4547:4850:4852:1652:50
OK Orion3:276:518:594:232:585:132:525:012:532:083:033:001:280:34
8Helena Lindén52:595:3711:3820:1724:2927:3332:0635:5740:2743:2445:3148:4050:5252:1752:59
Växjö OK5:376:018:394:123:044:333:514:302:572:073:092:121:250:42
9Martin Larsson54:253:5313:0622:2427:5030:4235:2637:4744:1146:5648:2451:0653:0354:0254:25
OK Gynge3:539:139:185:262:524:442:216:242:451:282:421:570:590:23
10Björn Hellrup57:124:3811:3620:0024:1428:0932:5936:0541:2844:5547:2850:3654:1056:0857:12
Helsingborgs SOK4:386:588:244:143:554:503:065:233:272:333:083:341:581:04
11Anders Johansson58:343:1811:1326:5730:1533:1138:4941:0846:4149:5651:3354:5057:0958:0758:34
OK Dacke3:187:5515:443:182:565:382:195:333:151:373:172:190:580:27
12Magnus Emilsson59:424:3711:3620:4224:1527:0140:5643:5049:1552:0353:3756:1558:0659:1159:42
OK Skogsfalken4:376:599:063:332:4613:552:545:252:481:342:381:511:050:31
13Håkan Jönsson59:524:5217:0126:1933:0336:1441:4944:3049:3852:1353:4656:3258:2359:2459:52
OK Pan-Kristianstad4:5212:099:186:443:115:352:415:082:351:332:461:511:010:28
14Magnus Kronmar1:00:123:5518:0426:2729:4534:3938:4641:1648:0851:4153:1555:4758:3559:461:00:12
FK Vittus3:5514:098:233:184:544:072:306:523:331:342:322:481:110:26
15Kjell Lönn1:01:376:0216:4524:3734:4237:5842:3645:1650:0152:4554:3557:3659:551:01:071:01:37
Hjärnarps OL6:0210:437:5210:053:164:382:404:452:441:503:012:191:120:30
16Louise Pihl1:06:135:1413:5124:5432:3736:3541:5345:5253:0456:2558:251:01:391:04:291:05:421:06:13
OK Pan-Kristianstad5:148:3711:037:433:585:183:597:123:212:003:142:501:130:31
17Paul Irip1:06:205:2117:2225:4631:1635:2742:2745:4751:5555:3157:451:01:411:04:201:05:421:06:20
Klubblös5:2112:018:245:304:117:003:206:083:362:143:562:391:220:38
18Annika Frantz1:09:186:0316:5027:2332:4739:2944:4647:5354:4558:071:00:211:04:391:07:071:08:451:09:18
Stigmännen Karlshamns OK6:0310:4710:335:246:425:173:076:523:222:144:182:281:380:33
19Göran Fast1:13:516:0121:5434:0140:4744:0549:4852:251:00:511:05:381:07:101:09:551:12:081:13:201:13:51
OK Pan-Kristianstad6:0115:5312:076:463:185:432:378:264:471:322:452:131:120:31
20Thomas Dagsberg1:25:059:4923:3741:5653:3156:461:01:171:04:461:12:511:15:311:17:151:20:171:22:461:24:351:25:05
OK Orion9:4913:4818:1911:353:154:313:298:052:401:443:022:291:490:30
21Bengt-Åke Nilsson1:26:475:4425:4636:3942:3348:2154:0159:181:08:151:12:231:15:381:20:171:23:581:25:571:26:47
OK Torfinn5:4420:0210:535:545:485:405:178:574:083:154:393:411:590:50
22Bengt Salomonsson1:44:3421:4032:4147:5654:221:01:021:08:241:14:161:23:151:28:421:31:581:37:011:41:161:43:251:44:34
Skåneslättens OL21:4011:0115:156:266:407:225:528:595:273:165:034:152:091:09
 
Carina Jönsson Lindholmej fullf.20:4331:23-----------------------------------59:401:04:191:06:521:08:071:08:43
Härlövs IF20:4310:4028:174:392:331:150:36
 
 
 
Öppen motion 9 (12)7,7 km19 K
PlNamnTid
1(136)2(128)3(161)4(167)5(158)6(163)7(151)8(154)9(149)10(153)11(150)12(155)13(122)14(137)
15(141)16(144)17(147)18(148)19(200)Mål
 
1Ola Martner50:141:293:496:5113:2314:5119:0824:2825:3827:0034:0136:0838:0441:0442:34
Göteborg-Majorna OK1:292:203:026:321:284:175:201:101:227:012:071:563:001:30
44:0145:1747:1948:5449:4850:14
1:271:162:021:350:540:26
2Jesper Håkansson55:301:324:107:0214:3016:1021:1426:5528:1530:0838:5040:2942:3645:5947:21
FK Göingarna1:322:382:527:281:405:045:411:201:538:421:392:073:231:22
48:5450:1452:3354:0855:0555:30
1:331:202:191:350:570:25
3Yuri Omelchenko55:341:554:277:3715:4217:1222:0427:4329:1030:5238:2039:5941:4945:4947:27
OK Orion1:552:323:108:051:304:525:391:271:427:281:391:504:001:38
48:5450:2452:2254:0655:0555:34
1:271:301:581:440:590:29
4Emma Bergman1:00:291:414:167:5715:5017:3222:4628:5430:2732:1141:0243:1145:0648:3950:38
Göteborg-Majorna OK1:412:353:417:531:425:146:081:331:448:512:091:553:331:59
52:3453:5756:4459:0159:591:00:29
1:561:232:472:170:580:30
5Gabriel Bengtsson1:06:081:434:228:1817:4720:5726:5233:2235:0237:1546:5048:2851:2055:0257:01
Stigmännen Karlshamns OK1:432:393:569:293:105:556:301:402:139:351:382:523:421:59
58:511:00:201:02:181:04:281:05:371:06:08
1:501:291:582:101:090:31
6Niklas Karlsson1:11:182:025:029:1121:3523:1828:2034:0235:3337:1044:4846:2648:3155:461:02:05
Växjö OK2:023:004:0912:241:435:025:421:311:377:381:382:057:156:19
1:04:091:05:371:07:431:09:451:10:471:11:1819:20
2:041:282:062:021:020:31*158
7Magnus Thörnblad1:11:301:474:518:5018:5421:2727:4035:4637:3239:3449:2051:2554:0359:151:01:12
Ronneby OK1:473:043:5910:042:336:138:061:462:029:462:052:385:121:57
1:03:011:04:391:07:531:09:471:10:571:11:30
1:491:383:141:541:100:33
8Rasmus Svensson1:21:572:417:1212:2525:5427:4237:0145:1948:4351:501:02:101:03:501:06:281:10:411:13:02
Värend GN OL2:414:315:1313:291:489:198:183:243:0710:201:402:384:132:21
1:15:071:16:331:18:511:20:411:21:361:21:57
2:051:262:181:500:550:21
9Willie Olsson1:23:122:396:3413:5625:1328:0735:4244:1746:2748:251:00:141:02:391:05:111:10:281:12:17
Rävetofta Orienteringsklubb2:393:557:2211:172:547:358:352:101:5811:492:252:325:171:49
1:14:121:15:521:18:411:21:081:22:351:23:12
1:551:402:492:271:270:37
10Lars Thorén1:25:322:156:5512:2924:0726:2134:1942:0144:1046:1558:171:04:341:07:181:13:041:15:10
Ronneby OK2:154:405:3411:382:147:587:422:092:0512:026:172:445:462:06
1:17:161:18:461:21:301:24:031:25:051:25:32
2:061:302:442:331:020:27
11Yves Gänssinger2:10:083:3814:1925:1541:5044:1553:411:04:111:07:161:10:221:27:191:40:361:45:161:51:181:56:49
OK Skogsfalken3:3810:4110:5616:352:259:2610:303:053:0616:5713:174:406:025:31
2:00:012:01:482:05:432:08:352:09:412:10:08
3:121:473:552:521:060:27
 
Måns Faxénej fullf.2:075:059:0418:2820:2027:03--------------------35:0838:15----------
Växjö OK2:072:583:599:241:526:438:053:07
42:4344:2546:3348:4950:0350:32
4:281:422:082:161:140:29
 
 
 
H12 Kort (2)2,3 km11 K
PlNamnTid
1(124)2(126)3(134)4(135)5(140)6(142)7(144)8(146)9(132)10(148)11(200)Mål
 
1Theo Sunesson29:343:335:149:4713:4117:1918:4020:1421:4026:4127:3329:0529:34
FK Göingarna3:331:414:333:543:381:211:341:265:010:521:320:29
2Felix Thomasson59:1716:5219:0021:4330:3135:0938:2241:5646:3453:4156:1358:5359:17
FK Göingarna16:522:082:438:484:383:133:344:387:072:322:400:24