Vårlöpet, För-SM, lång, Klassresultatlista

2016-03-26


D21E 11030 meter 24 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Helena JanssonOK Ravinen70:150:00
2Alva OlssonLinköpings OK74:154:00
3Signe KlintingJärla Orientering78:558:40
4Nicole LjungdahlOK Pan-Kristianstad81:0910:54
5Elsa JanssonJärla Orientering81:3811:23
6Josefine KlintbergOK Ravinen82:4512:30
7Karolin OhlssonJärla Orientering82:5312:38
8Matilda AnderssonOK Kåre85:4615:31
9Rebecka OlssonOK Linné86:2916:14
10Frida BakkmanIFK Lidingö SOK86:4916:34
11Alice HugossonIFK Lidingö SOK90:0419:49
12Linda LindkvistLeksands OK92:2222:07
13Sara JonssonOK Orion95:3825:23
14Johanna ErlandssonStora Tuna OK97:0026:45
15Stina PerssonUmeå OK99:0028:45
16Maria ArvidssonGöteborg-Majorna OK104:1934:04
17Maria BjörklundLeksands OK106:4136:26
18Susanna ForsellMotala AIF OL106:4336:28
19Jenny ErikssonOK Kåre110:0639:51
20Caroline LindelöwHärlövs IF110:4440:29
21Maria JohanssonTorsås OK112:0841:53
22Camilla ÖhmanNTNUI115:4145:26
Junia BirgerssonVisborgs OKEj godk.

H21E 16060 meter 65 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Fredrik BakkmanIFK Lidingö SOK89:200:00
2William LindMalungs OK Skogsmårdarna95:025:42
3Gernot KerschbaumerOK Pan-Kristianstad95:336:13
4Alain DenzlerJärla Orientering99:3610:16
5Johan ModigOK Pan-Kristianstad100:3111:11
6Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarna101:0011:40
7Johan LindbergIFK Mora OK103:0013:40
8Erik Folkesson BlomIFK Mora OK103:2814:08
9Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna103:5214:32
10Mathias HallménOK Denseln103:5814:38
11David BejbomJärla Orientering104:0314:43
12Johan TörnrothHestra IF104:5015:30
13Martin AhlbergerHestra IF105:0715:47
14Andreas JanssonIK Hakarpspojkarna106:2217:02
15Philip PerssonOK Orion107:1517:55
16Rasmus ElmelidLinköpings OK107:2218:02
17Aleksander BernaciakOK Orion110:3421:14
18Oscar BjörckJärla Orientering111:0721:47
19Olof SandgrenOK Orion111:1921:59
20Isak BergsetNTNUI111:5322:33
21Andreas BerganderEksjö SOK112:4723:27
22Joel Käll KarlssonLinköpings OK114:4325:23
23Mikkel SørensenNTNUI116:5227:32
24Anton WibergOK Skogsfalken117:3128:11
25Victor BergstrandMotala AIF OL117:5428:34
26Sverre Turter SandvoldNTNUI118:1028:50
27Anders AxlingSundsvalls OK118:4629:26
28Oskar SondénMalmö OK119:2330:03
29Johan SöderlundLeksands OK119:5930:39
30Håkon Fruseth ChristiansenNTNUI121:4732:27
31Sindre Østgulen DeiszNTNUI122:1932:59
32Gustav Henrik FiskumNTNUI122:3933:19
33Jacob LindstamOK Ravinen125:1235:52
34Oskar HöglundMotala AIF OL127:1537:55
35Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarna127:2138:01
36Henrik TostebergLinköpings OK127:4538:25
37Pontus JohanssonOK Linné131:0641:46
38Björn AnderssonKarlskrona SOK134:0044:40
39Jonas Madslien BakkenNTNUI137:1247:52
40Anders VedinSundsvalls OK138:1148:51
41Henrik UpsalNTNUI138:5649:36
42David SundströmSöderhamns OK143:3754:17
43Mårten LundqvistSundbybergs IK148:3359:13
44Aleksandr ManoilovJärfälla OK150:3561:15
45Anders PerssonVäxjö OK151:5262:32
46Erik BjörklundLeksands OK154:1564:55
Søren Skaarup LarsenTisvilde Hegn OKEj godk.
Erik GustafssonNTNUIEj godk.
Gustav BergmanOK RavinenEj godk.
Martin LarssonHestra IFEj godk.
Bjørn LundanesNTNUIEj godk.
Magne JutulstadNTNUIEj godk.
Thomas CarlssonMalungs OK SkogsmårdarnaEj godk.
Daniel HájekMalungs OK SkogsmårdarnaEj godk.
Simen Eid NielsenNTNUIEj godk.
Jon Aukrust OsmoenNTNUIEj godk.
Kalle BergmanOK RavinenEj godk.
Erik ToomingasSundsvalls OKEj godk.
Oskar DanielsAttunda OKEj godk.
Denys ShcherbakovRonneby OKEj start
Marcus BerggrenNyköpings OKEj start
Jon AnderssonIFK UmeåEj start
Fredrik NilssonOK Pan-KristianstadEj start
Gunnar HolmgrenBergnäsets AIKEj start
Daniel RoosAttunda OKEj start

D20E 7500 meter 21 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Louise LundgrenVäxjö OK55:320:00
2Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad55:340:02
3Linnéa GolsäterEksjö SOK57:472:15
4Johanna SjölundSundsvalls OK60:465:14
5Sara KindlundOK Tranan60:495:17
6Hanna KorhonenOK Ravinen62:437:11
7Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna64:068:34
8Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad65:039:31
9Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering66:1010:38
10Alice TörnlundOK Ravinen69:0513:33
11Ronja BjörklundOK Kåre69:3013:58
12Amanda JohanssonOK Orion70:3014:58
13Sigrid HolmgrenOK Renen76:0020:28
14Maja EngesLeksands OK79:2423:52
15Elin LundqvistOK Orion80:1224:40
16Lina LandergrenHestra IF83:3628:04
17Linnea GustafssonOK Gynge95:3340:01
Pim HedbergOK Pan-KristianstadEj godk.
Moa PetterssonKarlskrona SOKEj start
Julia HedOK SkogsfalkenEj start
Hedwig HaasSundsvalls OKEj start

H20E 11030 meter 33 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Simon HectorSnättringe SK65:200:00
2Johan WennermarkOK Orion67:051:45
3Jonas GustafssonOK Kåre67:532:33
4Filip GrahnHestra IF68:543:34
5Markus LarssonHestra IF69:494:29
6Thomas CurigerOK Orion70:144:54
7Ola AnderssonOK Orion70:415:21
8Edvin SmedbergOK Skogsfalken71:506:30
9Lucas SundbladEksjö SOK71:576:37
10Rados?aw PiotrowskiOK Orion72:587:38
11Harald LarssonHagaby GoIF Örebro73:308:10
12Timo SuterEksjö SOK74:158:55
13Simon WikströmOK Pan-Kristianstad76:0910:49
14Johan LenningOK Pan-Kristianstad76:3311:13
15Karl EngesAttunda OK77:1011:50
16Linus LandergrenHestra IF79:2414:04
16Samuel PlumppuHestra IF79:2414:04
18Albin BergkvistOK Kåre81:5616:36
19Emil ÅbergOK Kåre82:3317:13
20Henrik EklundVäxjö OK82:4217:22
21Filip IvarssonOK Hammaren84:2719:07
22August KollbergEksjö SOK88:2323:03
23Philip EdvardssonEksjö SOK88:4723:27
24Erik ForsHestra IF94:2929:09
25Oscar SundlöfSundsvalls OK96:2331:03
Simon RuneforsVäxjö OKDisk.
Oskar SandbergMalungs OK SkogsmårdarnaEj godk.
Amadeus HanssonGotlands Bro OKEj godk.
Johan EklundVäxjö OKEj godk.
Hampus LarssonFK GöingarnaEj godk.
Andreas Duc JørgensenTisvilde Hegn OKEj godk.
André AnderssonOK KåreEj start
Oskar LindEksjö SOKEj start

D18E 6610 meter 30 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Fanny SundbladEksjö SOK49:430:00
2Sanna FastEksjö SOK50:040:21
3Jonna JungåkerKorsnäs IF OK52:042:21
4Gabriella S BerganderEksjö SOK53:283:45
5Myrra CarlssonOK Orion53:514:08
6Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre54:004:17
7Klara AxelssonMarkbygdens OK54:244:41
8Klara DjerfLerums SOK56:587:15
9Klara AnderssonOK Pan-Kristianstad58:418:58
10Emma DjerfLerums SOK59:289:45
11Tova HermodssonLunds OK59:4310:00
12Moa WestbladOK Ravinen59:4810:05
13Jenny WegebroUmeå OK60:0510:22
14Alice AronengHestra IF60:3410:51
15Ronja JungåkerKorsnäs IF OK60:5511:12
16Heini RintanenEksjö SOK61:2311:40
17Elin WihlborgOK Gynge63:5114:08
18Sarah MagnussonLinköpings OK65:5816:15
19Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna67:0817:25
20Amanda KarlssonOK Ravinen68:0218:19
21Emmy HelmerssonHässleholms OK68:0918:26
22Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OK69:5720:14
23Emilie WestinPorsgrunn OL73:3923:56
24Klara LjunggrenLinköpings OK75:3525:52
25Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK77:1727:34
Tone AlbrektssonOK RavinenEj godk.
Stina NordinSundsvalls OKEj godk.
Sofia KlassonHestra IFEj godk.
Anna LampinenSundsvalls OKEj godk.
Olivia NilssonOK Pan-KristianstadEj start

H18E 8550 meter 38 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Isac von KrusenstiernaOK Kåre47:440:00
2Lukas LundgrenVäxjö OK53:125:28
3Andreas JonssonOK Orion54:537:09
4Emil KarlssonHestra IF55:257:41
5Oscar JohanssonKarlskrona SOK56:288:44
6Nils GripKalmar OK56:438:59
7Niklas CarlssonSundbybergs IK57:349:50
8Oliwer LundbergOK Bävern58:1810:34
9Axel GranqvistOK Ravinen59:2511:41
10Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna60:1112:27
11Erik HerneOK Ravinen60:1512:31
12Felix AxelssonMarkbygdens OK60:4913:05
13Henrik JohannessonRonneby OK61:3213:48
14Rasmus Møller JessOK Linné63:3315:49
15Hannes SvahnOK Ravinen63:5616:12
16Victor HelgessonHestra IF64:0316:19
17Adam SegerslättSkåneslättens OL65:2217:38
18Fredrik HamreforsVästerås SOK65:5018:06
19Viktor WohlgemuthOK Ravinen65:5118:07
20Fritjof AxelssonFK Göingarna66:4318:59
21Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK66:4719:03
22Lasse August HelwegTisvilde Hegn OK67:2219:38
23Erik VinbladLunds OK67:2719:43
24Alexander GraadRonneby OK67:3319:49
25Emil PetterssonKarlskrona SOK68:0920:25
26Emil Olander LorenzAllerød OK68:3020:46
27Albin AnderssonOK Ravinen69:1121:27
28Mikkel MeldgaardAllerød OK71:0923:25
29Albin ClaessonSävedalens AIK72:3324:49
30Benjamin SturekSOK Viljan73:3525:51
31Henrik HamreforsVästerås SOK81:1533:31
32Sixten ElehedLinköpings OK82:2234:38
33Truls LindholmSundsvalls OK83:0335:19
34Martin StorkampSundsvalls OK83:2235:38
35Pontus ErlandssonSOK Viljan86:3938:55
Max KlassonOK RavinenEj godk.
Mikkel Lyskjær JensenTisvilde Hegn OKEj godk.
Carl EkbringKexholms SKEj start

D21 7240 meter 15 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Jenny BjörkOK Denseln56:260:00
2Sara SjökvistJärla Orientering57:070:41
3Anna Maria RoubertOK Ravinen62:296:03
4Anna LööfOK Pan-Kristianstad67:3011:04
5Camilla BergmannAllerød OK67:4211:16
6Josefin CarlssonOK Pan-Kristianstad68:2411:58
7Viktoria HelmerssonOK Ravinen70:3414:08
8Marie SpångmyrLeksands OK75:1518:49
9Lisa FolinoKarlskrona SOK75:4019:14
10Anna ArvidssonKalmar OK81:0824:42
11Sara BerganderEksjö SOK92:5636:30
Linnea GillbergCentrum OKEj godk.
Amanda ClaessonSävedalens AIKEj start
Yevheniya ShcherbakovaRonneby OKEj start
Lina PerssonOK SkogsfalkenEj start

H21 11220 meter 19 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Emil FolinoKarlskrona SOK77:370:00
2Björn HellrupOK Pan-Kristianstad77:520:15
3Lars JohanssonOK Älme78:521:15
4Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad80:102:33
5Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK81:253:48
6Jesper HåkanssonFK Göingarna83:215:44
7Patrik JohanssonKexholms SK84:427:05
8Gunnar FiskumNTNUI85:097:32
9Emil SvalbringMålilla OK86:008:23
10Anton FilipssonOK Skogsfalken87:159:38
11Gustav ÅhrénMotala AIF OL88:4811:11
12Fredrik WennermarkOK Skogsfalken89:2511:48
13Joel BergkvistCentrum OK91:4914:12
14Przemyslaw OlechUKS Siodemka Rumia92:0814:31
15Simon NilssonEksjö SOK92:3815:01
16David RunemalmNybro OK98:1320:36
17Anton ÖsterbladKarlskrona SOK111:2933:52
18Marcus RamströmOK Kåre144:1066:33
Isak BergmanOK SkogsfalkenEj start

D21K 5270 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ida Andersson PostekKarlskrona SOK58:150:00
2Elinor LindelöwHärlövs IF62:234:08
3Kadri KalvoSundsvalls OK63:245:09
4Melinda YmsénOK Pan-Kristianstad66:198:04
5Emma OlssonTorsås OK69:5111:36

H21K 8030 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Harald KalagerNTNUI65:550:00
2Emil GunnarssonEksjö SOK73:487:53
3Markus HenrikssonLinköpings OK89:3023:35
4Johan FilipssonMarkaryds FK92:2426:29
5Johnny RahlénOK Ravinen118:0452:09
6Martin KihlSundbybergs IK170:29104:34

D18 5390 meter 11 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Sofia GrahnHestra IF56:000:00
2Ebba SöderlundTormestorps IF62:066:06
3Sofia BengtssonSundbybergs IK63:147:14
4Vera BogrenSundbybergs IK68:2012:20
5Johanna GuståsLinköpings OK69:1413:14
6Hannele MöllerLinköpings OK72:0016:00
7Emma S JohanssonLinköpings OK72:3516:35
8Oliwia KreftUKS Siodemka Rumia81:2225:22
9Klara IngelströmOK Gynge90:2434:24
Carolina JonsellVallentuna-Össeby OLEj godk.
Sofia BorgLinköpings OKEj start

H18 6690 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Wiktor RydlundHässleholms OK62:250:00
2Eskil Nordahl FundalAllerød OK66:574:32
3Mathias BlomsterRonneby OK71:529:27
4Christian LindhSundbybergs IK75:3113:06
Albin LagerNässjö OKEj godk.
Ruben HylanderTumba-Mälarhöjden OKEj start

D16 4680 meter 28 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Hanna JohannessonRonneby OK37:360:00
2Linnea DagsbergOK Orion38:210:45
3Tove EkströmLinköpings OK38:240:48
4Lovisa JohanssonKarlskrona SOK40:473:11
5Lotten KindlundhFK Finn41:123:36
6Hilda AxelssonFK Göingarna41:353:59
7Ellen WahlbomOK Orion42:415:05
8Maja KindlundOK Tranan42:495:13
9Maja PorleVäxjö OK43:015:25
10Alicia LundgrenVäxjö OK44:016:25
11Lovisa WeidenSkåneslättens OL44:036:27
12Aleksandra BieleckaUKS Siodemka Rumia45:568:20
13Ebba JensenSkåneslättens OL47:139:37
14Maria DeptulskaUKS Siodemka Rumia47:249:48
15Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK49:2811:52
16Frida SahlmanLinköpings OK49:3511:59
17Wilma MarkholmSkåneslättens OL49:5912:23
18Maja TenghagenHärlövs IF50:1212:36
19Wilma BerganderEksjö SOK53:3515:59
20Zofia MelzerUKS Siodemka Rumia54:5817:22
21Klara HöglundEksjö SOK55:5218:16
22Sofia GidingVallentuna-Össeby OL60:5623:20
23Else HolmgrenBergnäsets AIK76:2338:47
24Vendela JonsellVallentuna-Össeby OL80:5643:20
25Alma KappelVisborgs OK85:1847:42
26Matilda DrottenmyrVisborgs OK88:5351:17
27Elin DahlVisborgs OK96:2158:45
Johanna WilhelmssonKarlskrona SOKEj godk.

H16 5920 meter 36 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Kristoffer TengrothSundbybergs IK36:530:00
2Gustav RuneforsVäxjö OK37:150:22
3Emil AuseliusBredaryds SOK37:420:49
4Isac EricssonVäxjö OK39:092:16
5Rasmus Krogh MadsenTisvilde Hegn OK40:343:41
6Oscar ModigOK Pan-Kristianstad42:455:52
7Olof LjunggrenLinköpings OK43:156:22
8Algot NajvikOK Pan-Kristianstad44:187:25
9Hugo DjurstedtEksjö SOK44:377:44
10Ludvig HallabroHässleholms OK45:528:59
11Jonatan StåhlSundbybergs IK46:469:53
12Jonathan JylltorpLinköpings OK48:2611:33
13Grzegorz ZurekUKS Siodemka Rumia48:4411:51
14Gunnar EngströmLinköpings OK49:0612:13
15Anton GlivesonRonneby OK49:3712:44
16Mikkel Lau PetersenAllerød OK50:2913:36
17Mattis PerssonEksjö SOK51:3314:40
18Simon FriskGustavsbergs OK51:4414:51
19Hugo JakobssonEksjö SOK52:2715:34
20Love CarlssonOK Orion53:3916:46
21Oskar SvahnEksjö SOK54:2817:35
22Gustav ÅmanOK Vilse 8755:0918:16
23Albin LindgrenVisborgs OK56:1319:20
24Simon FreylandEksjö SOK57:0820:15
25Bartlomiej OgdowskiUKS Siodemka Rumia57:1620:23
26Jakub KuzbaUKS Siodemka Rumia58:4021:47
27Simon GiselssonRonneby OK59:0422:11
28Samuel LåstbomHärlövs IF62:3825:45
29Simon SvahnEksjö SOK64:5728:04
30Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK71:1934:26
31Tobias AbrahamssonSundbybergs IK79:5142:58
32Rasmus KihlSundbybergs IK82:0945:16
Simon HardenFK BokenEj godk.
Viktor LejonklouSundbybergs IKEj godk.
Emanuel HerberthsonLinköpings OKEj godk.
Linus LundbergOK BävernEj start

D16K 3810 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Matilda GraadRonneby OK40:590:00
2Sofia MagnussonLinköpings OK45:084:09
3Martina SundelinOK Orion69:4928:50
4Siri RosengrenTumba-Mälarhöjden OK100:3259:33

H16K 3810 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Jonathan LjungbergOK Skogsfalken64:150:00

D14 3980 meter 31 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Nellie RydlundHässleholms OK33:000:00
2Kajsa BogrenSundbybergs IK33:280:28
3Agnes DjurstedtEksjö SOK35:582:58
4Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna36:483:48
5Sigrid CarlssonSundbybergs IK38:285:28
6Sofia PalmFK Boken38:425:42
7Rebecca HardenFK Boken40:367:36
8Linn KarlssonOK Vilse 8740:427:42
9Zuzanna MoskalUKS Siodemka Rumia41:018:01
10Matilda LindhSundbybergs IK42:109:10
11Hanna RingRonneby OK42:419:41
12Kristin HerberthsonLinköpings OK43:0010:00
13Ida EdvardssonEksjö SOK44:1111:11
14Elin HugossonLunds OK44:1911:19
15Amanda SvenssonOK Orion44:4011:40
16Ella SöderbergOK Skogsfalken46:3713:37
17Elvira LjungbergOK Skogsfalken46:3813:38
18Elin EmilssonOK Skogsfalken47:1514:15
19Vilmalee SuwanOK Vilse 8747:1714:17
20Stina LindSOK Viljan48:1515:15
21Elin KjellmanLinköpings OK50:3317:33
22Nellie NilssonOK Orion52:2019:20
23Thea AbajiEksjö SOK52:3619:36
24Ronja StåhlSundbybergs IK52:4019:40
25Hanna LundgrenLinköpings OK54:4821:48
26Marta ZurekUKS Siodemka Rumia59:2226:22
27Julia ZurekUKS Siodemka Rumia67:1934:19
Fredrika KindlundhFK FinnEj godk.
Tea MarkholmSkåneslättens OLEj start
Olivia AspIFK GöteborgEj start
Tuva FalkSundbybergs IKEj start

H14 3980 meter 24 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Arvid KronmarKarlskrona SOK28:080:00
2Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb29:281:20
3Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad30:202:12
4Theis MunktvedAllerød OK30:502:42
5Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK30:592:51
6Oscar David Broman JensenAllerød OK31:153:07
7Hugo LarssonKarlskrona SOK33:215:13
8Felix BäckstädeVisborgs OK33:385:30
9Anton TörnqvistKarlskrona SOK35:357:27
10Arvid BlomsterRonneby OK35:557:47
11Anders Krogh MadsenCopenhagenO35:577:49
12Albin WeidenSkåneslättens OL37:289:20
13Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK38:2110:13
14Edvin SelinFK Göingarna39:1111:03
15Filip HåkanssonOK Orion39:5511:47
16Hugo EricssonVäxjö OK40:5012:42
17Eskil WidehagSundbybergs IK45:2017:12
18Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK47:1619:08
19Johan VinbladLunds OK49:4621:38
20Erik JohanssonFK Boken55:1927:11
21Adam ÖsterdahlVisborgs OK73:1245:04
22Philip MartinssonFK Finn91:5363:45
Max PerssonOK SkogsfalkenEj start
Arvid JönssonOK Vilse 87Ej start

D14K 3230 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Malin BorgLinköpings OK51:060:00
2Lisa EricsonOK Vilse 87113:3562:29
Elin GöthEksjö SOKEj start

H14K 3230 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Hugo AuseliusBredaryds SOK31:520:00
Linar JonassonKarlskrona SOKEj godk.

D12 3130 meter 20 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Emma ZettervallKarlskrona SOK23:160:00
2Emma EmilssonOK Skogsfalken25:101:54
3Linnea RydlundHässleholms OK26:263:10
4Alice OlvegårdFK Göingarna26:423:26
5Ina ÅmanOK Vilse 8727:304:14
6Sigrid LjunggrenLinköpings OK27:414:25
7Vendela SturekSOK Viljan28:395:23
8Lisa SwartzOK Orion29:155:59
9Emmy PalmFK Boken29:206:04
10Elsa KällTumba-Mälarhöjden OK33:019:45
10Lovisa LindqvistIFK Enskede33:019:45
12Tuva SelinFK Göingarna34:0910:53
13Ellida StengårdKarlskrona SOK37:3214:16
14Ida BenattiSkåneslättens OL40:0716:51
15Agnes BerlinOK Orion40:2717:11
16Tilda HagelbergEksjö SOK47:4124:25
17My FridströmKarlskrona SOK50:2727:11
18Frida JönssonOK Vilse 8752:2129:05
Sandra WiduchKarlskrona SOKEj godk.
Linnéa SäfströmHästveda OKEj start

H12 3130 meter 21 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Linus VernströmRonneby OK19:590:00
2Svante SelinFK Göingarna21:461:47
3Gustav AnderssonOK Pan-Kristianstad23:583:59
4Viktor SandelinTumba-Mälarhöjden OK25:005:01
5Oskar ErikssonRonneby OK25:185:19
6Stepan KhakimovKarlskrona SOK25:225:23
7Johan BjörckOK Älme28:288:29
8Wilmer SelinFK Göingarna28:328:33
9Jakob IngelströmOK Gynge34:2414:25
10Hugo MartinssonFK Finn35:1515:16
11Michal BeleckiUKS Siodemka Rumia36:2816:29
12Axel TenghagenHärlövs IF36:4416:45
13Erik NilssonOK Pan-Kristianstad37:0717:08
14Casper TuressonHärlövs IF38:2218:23
15Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna38:2318:24
16Melker LarssonOK Orion40:2320:24
17Nils SwartzOK Orion46:5426:55
18Albin HugossonLunds OK53:2133:22
Hannes LindqvistIFK EnskedeEj start
Jakob AspIFK GöteborgEj start
Oliver HåkanssonOK OrionEj start

D12K 2740 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Olivia KarlssonLessebo OK21:010:00
2Amelia SvenssonOK Orion32:2611:25
3Emmie NordströmLessebo OK33:0612:05
4Moa ArvidssonOK Vilse 8736:5315:52
5Emelie JohnssonOK Vilse 8751:1130:10

H12K 2740 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Felix ThomassonFK Göingarna24:320:00
2David MilendahlKarlskrona SOK28:083:36

D10 2770 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Maja FalkSundbybergs IK18:540:00
2Lova KronmarKarlskrona SOK21:382:44
3Anna BenattiSkåneslättens OL22:193:25
4Alice JohanssonFK Boken24:295:35
5Kerstin DomeijKarlskrona SOK24:385:44
6Josefina AndraeOK Vilse 8732:3313:39
7Cecilie BromanAllerød OK33:4114:47
8Alva HagelbergEksjö SOK34:5616:02
9Nanna SundelinOK Orion37:4018:46
10Ebba SkullmanLinköpings OK40:5922:05

H10 2770 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Eddie KarlssonOK Vilse 8716:590:00
2Hjalmar AxelssonFK Göingarna18:411:42
3Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna20:523:53
4Mads Christian MaarupAllerød OK21:394:40
5Wille VernströmRonneby OK23:366:37
6Arvid ErikssonRonneby OK23:536:54
7Kasper FagerKarlskrona SOK25:368:37
8Noah MulariOK Vilse 8726:399:40
9Lukas SandelinTumba-Mälarhöjden OK28:5011:51
Viktor EricsonOK Vilse 87Ej godk.

D35 5670 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Marie EngOK Pan-Kristianstad46:100:00
2Karin LindqvistRonneby OK64:5518:45
3Maureen Olsson LoLunds OK66:3620:26

D40 5270 meter 21 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Anna FalkSundbybergs IK36:210:00
2Ulrika KindlundOK Tranan39:223:01
3Malin SvenssonOK Orion41:265:05
4Linda NordinEksjö SOK43:176:56
5Anna-Karin JonssonOK Orion43:527:31
6Frida PalmFK Boken45:058:44
7Linda LarssonKarlskrona SOK48:1711:56
8Cecilia EnbergLinköpings OK50:3214:11
9Kajsa BenattiSkåneslättens OL51:5915:38
10Camilla SelinFK Göingarna52:3016:09
11Jessica BjörckOK Älme56:4820:27
12Dorthe MunktvedAllerød OK58:2522:04
13Jenny VinbladLunds OK58:3222:11
14Catarina HardenFK Boken61:2825:07
15Josefin LindqvistIFK Enskede72:3636:15
16Kornelia BieleckaUKS Siodemka Rumia76:3840:17
17Henriette BromanAllerød OK78:3442:13
18Kristina BerlinKarlskrona SOK78:4642:25
19Josefina BerglundFK Boken79:2343:02
Maria AspIFK GöteborgEj start
Jenny HåkanssonOK OrionEj start

H40 8130 meter 17 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Christian HåkanssonRonneby OK52:030:00
2Henrik ModigOK Pan-Kristianstad52:530:50
3Håkan GunnarssonFK Göingarna56:274:24
4Mikael PihlOK Pan-Kristianstad59:257:22
5Christian EnbergLinköpings OK59:597:56
6Tomas HenrikssonAttunda OK61:229:19
7Niklas NilssonHärlövs IF63:2911:26
8Fredrik SmedbergOK Skogsfalken64:1112:08
9Pär FridsellOK Pan-Kristianstad66:4014:37
10Olof IngemarssonKarlskrona SOK68:1016:07
11Ingemar ErikssonRonneby OK69:4517:42
12Patrik IngelströmOK Gynge82:3930:36
13Jonas HåkanssonEksjö SOK85:4733:44
14Erik SandelinTumba-Mälarhöjden OK86:2734:24
15Ola MarkholmSkåneslättens OL89:2837:25
Ola SöderbergOK SkogsfalkenEj godk.
Niklas HenrikssonAttunda OKEj start

D45 4660 meter 36 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Charlotta GibergHellas Orientering37:130:00
2Ulrika HermanssonOK Orion37:180:05
3Annika IvarssonLinköpings OK37:580:45
4Kristina LjunggrenLinköpings OK39:332:20
5Hanne FoghOK Sorø39:422:29
6Carina GustafssonOK Gynge40:223:09
7Anna Maja SvenssonSöders-Tyresö40:573:44
8Carina RydlundHässleholms OK42:245:11
9Susanna DjurstedtEksjö SOK43:386:25
10Lotta SundbladEksjö SOK44:437:30
11Marina AxelssonMarkbygdens OK44:467:33
12Inger GuståsLinköpings OK45:178:04
13Maria OlofssonLinköpings OK45:548:41
14Anna NordinSundsvalls OK46:128:59
15Anne JohanssonKarlskrona SOK47:2410:11
16Marie MarkholmSkåneslättens OL47:3010:17
17Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK48:1911:06
18Louise AxelssonFK Göingarna48:3411:21
19Helena KarlssonNässjö OK51:0013:47
20Karin OlofssonLinköpings OK53:4416:31
21Malin WeidenSkåneslättens OL54:0316:50
22Kerstin JensenSkåneslättens OL55:2118:08
23Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK56:0618:53
24Sara ElfvingRonneby OK58:1721:04
25Lotta BorgLinköpings OK59:3922:26
26Susanne AnderssonOK Pan-Kristianstad60:0622:53
27Lenka WestinPorsgrunn OL60:2123:08
28Charlotte StåhlSundbybergs IK63:2826:15
29Jytte Olander RasmussenAllerød OK65:0727:54
30Carina BerganderEksjö SOK70:2233:09
31Caroline LiljebjörnNybro OK72:4735:34
32Katarina SundelinOK Orion96:1158:58
Carina ThynellHärlövs IFEj godk.
Maria TuressonHärlövs IFEj godk.
Anna EkbringKexholms SKEj start
Agneta LarssonIK UvenEj start

H45 6630 meter 54 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Yuri OmelchenkoOK Orion39:500:00
2Henrik BerlinOK Orion42:262:36
3Håkan PalmFK Boken43:534:03
4Michael LönnHjärnarps OL44:254:35
5Anders HåkanssonOK Orion45:195:29
6Åke LjunggrenLinköpings OK45:375:47
7Thomas JohannessonRonneby OK45:395:49
8Johan EngesLeksands OK46:186:28
9Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK46:226:32
10Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna46:376:47
11Magnus LarssonFK Göingarna47:307:40
12Per JohanssonMotala AIF OL47:337:43
13Fredrik HugossonLunds OK48:428:52
14Magnus LarssonKarlskrona SOK49:119:21
15Lars-Ola LarssonOK Orion49:319:41
16Jonas PerssonTorsås OK49:449:54
17Håkan AxelssonFK Göingarna49:5310:03
18Patrik RönnbäckVisborgs OK50:1710:27
19Anders SelinFK Göingarna50:5511:05
20Magnus WihlborgOK Gynge51:1411:24
21Magnus LarsenFK Boken52:4012:50
22Thomas LåstbomHärlövs IF53:0613:16
23Anders KällTumba-Mälarhöjden OK53:4213:52
24Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad55:0915:19
25Magnus TenghagenHärlövs IF55:5116:01
26Niklas EdvardssonHästveda OK55:5216:02
27Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb56:1416:24
28Magnus RydlundHässleholms OK59:3019:40
29Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK60:0420:14
30Jonas HöstHjärnarps OL60:2720:37
31Filip SjöforsOK Älme60:5321:03
32Magnus SahlmanLinköpings OK62:0722:17
33Gustaf SameliusVisborgs OK62:2822:38
34Svante JonsellVallentuna-Össeby OL64:4924:59
35Jonas K JohanssonOK Skogsfalken65:4725:57
36Dan JohanssonFK Boken66:2326:33
37Lars MunktvedAllerød OK67:1027:20
38Patrik WåhlinOK Skogsfalken68:2928:39
39Anders SundelinOK Orion69:2629:36
40Urban StåhlSundbybergs IK70:0330:13
41Ole MeldgaardBallerup OK70:3930:49
42Per WikströmHästveda OK78:0138:11
43Peter BergstrandMotala AIF OL85:1045:20
44Johan JensenSkåneslättens OL87:3147:41
45Magnus NilssonOK Älme87:4547:55
46Peter LiljedahlOK Skogsfalken104:5965:09
Håkan AuseliusBredaryds SOKEj godk.
Patrik FriskGustavsbergs OKEj godk.
Christopher LindqvistIFK EnskedeEj godk.
Jörgen OlssonOK Pan-KristianstadEj start
Johan AnderssonOK SkogsfalkenEj start
Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OKEj start
Peter AspIFK GöteborgEj start
Ronny FalkSundbybergs IKEj start

D50 4200 meter 23 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Christina SmedbergOK Skogsfalken30:580:00
2Anna Von KrusenstiernaOK Kåre37:016:03
3Britt-Marie BengtssonFK Åsen38:557:57
4Eva PetterssonKarlskrona SOK39:058:07
5Anne MaarupFIF Hillerød40:059:07
6Maria LenningSkåneslättens OL43:3112:33
7Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL43:5813:00
8Lotta JungåkerKorsnäs IF OK44:3513:37
9Birgitte Birck FrederiksenAllerød OK44:3713:39
10Maria BergstrandMotala AIF OL45:0314:05
11Lena SwartzOK Orion46:1615:18
12Lena SöderlundTormestorps IF46:2915:31
13Christina BjörkÖrkelljunga FK46:5215:54
14Charlotte BergmannAllerød OK48:4917:51
15Marita FilipssonMarkaryds FK49:0418:06
16Lise JonasenAllerød OK50:4119:43
17Mia GustafssonOK Kåre52:5521:57
18Gunilla GustafssonOK Orion53:4122:43
19Ingegerd CarlssonSundbybergs IK54:4123:43
20Nina DjerfLerums SOK56:3725:39
21Liselott KihlSundbybergs IK57:2426:26
22Anna KullbergLinköpings OK60:1229:14
Karin SkullmanLinköpings OKEj start

H50 6480 meter 32 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Sven LundgrenVäxjö OK45:410:00
2Per GuståsLinköpings OK46:110:30
3Lars CarlssonOK Orion46:150:34
4Jonas GidingVallentuna-Össeby OL46:240:43
5Peter AlbrektssonOK Ravinen46:320:51
6Lars HelgessonHestra IF46:360:55
7Stefan AronengHestra IF47:271:46
8John KarlssonOK Norrvirdarna47:502:09
9Anders BlomqvistOK Skogsfalken48:242:43
10Glen HåkanssonVäxjö OK48:423:01
11Jan-Olof BogrenSundbybergs IK49:263:45
12Peter LindSOK Viljan52:036:22
13Magnus HerberthsonLinköpings OK52:417:00
14Mats CarlssonSundbybergs IK52:447:03
15Lars PerssonOK Skogsfalken53:247:43
16Stefan KarlssonOK Ravinen54:148:33
17Per-Olof AnderssonOK Tyringe54:449:03
18Johnny NimvikLunds OK55:4310:02
19Anders PetterssonKarlskrona SOK56:1810:37
20Magnus PorleVäxjö OK56:3710:56
21Pär ClaessonSävedalens AIK58:0912:28
22Rikard BorgLinköpings OK60:2614:45
23Anders NilssonOK Orion60:4915:08
24Lars HallabroHässleholms OK63:1217:31
25Peter WilhelmssonKarlskrona SOK66:0920:28
26Mikael WahlbomOK Orion66:3420:53
27Patrick DjerfLerums SOK70:1224:31
28Stefan AbrahamssonSundbybergs IK94:2848:47
29Jan LindhSundbybergs IK95:1849:37
Anders BengtssonSundbybergs IKEj godk.
Jan SvenssonOK OrionEj godk.
Tomas WestlundOK Pan-KristianstadEj start

D55 4180 meter 16 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Eva Folkesson LööfOK Pan-Kristianstad40:430:00
2Ewa RoosHelsingborgs SOK43:182:35
3Ann NilssonMarkaryds FK44:153:32
4Christina SegerslättSkåneslättens OL44:193:36
5Kristina JohanssonKalmar OK45:344:51
6Christina OlssonSkåneslättens OL46:185:35
7Eva EklundVäxjö OK47:036:20
8Ingela EkelövSkåneslättens OL49:038:20
9Mona PalmLessebo OK50:389:55
10Wiveka ErnstssonFK Göingarna52:1111:28
11Kati NémethStigmännen Karlshamns OK63:2322:40
12Tina HagårdRävetofta OK72:5432:11
13Eva TollsternVäxjö AIS80:3239:49
14Berit RuneforsVäxjö OK89:1048:27
15Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK95:0754:24
16Gunilla SandströmAlmby IK101:4160:58

H55 6170 meter 13 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Jan NordinSundsvalls OK41:170:00
2Lars SöderlundTormestorps IF42:481:31
3Ove LernåKalmar OK43:172:00
4Göran MånssonKarlskrona SOK48:227:05
5Ronny NordgrenSundbybergs IK54:2213:05
6Sverker ErikssonOK Gynge60:4119:24
7Sten SegerslättSkåneslättens OL61:5920:42
8Jan KarlssonVäxjö OK64:5223:35
9Jan KihlSundbybergs IK66:1925:02
10Richard HolmgrenBergnäsets AIK70:1128:54
11Torbjörn WrighedMotala AIF OL70:1829:01
12Torbjörn SöderlundLeksands OK72:1831:01
Nisse RosénStigmännen Karlshamns OKEj start

D60 3680 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ingrid LarssonFK Göingarna35:590:00
2Bente KällVäxjö OK38:572:58
3Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb40:094:10
4Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad44:468:47
5Lena PerssonGamleby OK46:5210:53
6Kristin JohanssonKarlskrona SOK56:3720:38
7Lena JohanssonSkogspojkarnas OK58:5622:57
8Christel NilssonOK Älme78:2342:24

H60 5390 meter 19 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ulf PalmérUlricehamns OK38:280:00
2Kjell WestinPorsgrunn OL44:245:56
3Ingmar EkelövSkåneslättens OL44:526:24
4Christer FolkessonEksjö SOK46:448:16
5Göran SvensonSOK Viljan47:559:27
6Jan-Ola KarlssonOK Njudung51:1412:46
7Kenneth FagerKarlskrona SOK52:0413:36
8Ingemar PerssonGamleby OK55:4517:17
9Stellan MartinssonOK Tyringe55:4717:19
10Lars EklundVäxjö OK56:1517:47
11Lennart SmedenmarkRonneby OK56:2217:54
12Per NilssonStigmännen Karlshamns OK57:1418:46
13Thomas AlmqvistKarlskrona SOK58:3520:07
14Pelle SkullmanLinköpings OK59:4921:21
15Thomas DagsbergOK Orion62:0823:40
16Bo SalomonsonKalmar OK62:5824:30
17Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad78:2739:59
18Jan Olof FermFK Göingarna79:0840:40
Arne AnderssonOK TorfinnEj start

D65 3760 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lena SöderbergOK Skogsfalken39:040:00
2Maj-Britt ByströmRävetofta OK47:318:27
3Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK48:109:06
4Marianne SellgrenSigtuna OK64:0024:56
5Kristina FranssonOK Virdarna64:0224:58

H65 4790 meter 13 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Krister NilssonVäxjö OK42:040:00
2Björn PalmLessebo OK44:102:06
3Jörgen NilssonRonneby OK44:252:21
4Christer LjungdahlHjärnarps OL49:287:24
5Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OK51:199:15
6Håkan NilssonMalmö OK53:4811:44
7Kim FolanderOK Sorø55:0513:01
8Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK57:2315:19
9Gert OlssonSkåneslättens OL58:1416:10
10Arne JohanssonOK Älme58:4516:41
11Kent SvenssonOK Skogsfalken59:0517:01
12Tommy OlaussonSOK Aneby60:4118:37
13Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK77:3535:31

D70 3110 meter 14 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Birgitta OlssonRonneby OK36:280:00
2Helen AndertoftMarkaryds FK38:161:48
3Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL41:415:13
4Ulla HåkanssonOK Gynge43:427:14
5Gullevi SvenssonRonneby OK44:588:30
6Berit ByströmOK Virdarna45:118:43
7Ann-Mari PerssonVäxjö OK46:279:59
8Bodil RuterOK Älme48:2511:57
9Gull SvenssonTockarps IK50:1913:51
10Ros-Mari KarlssonNybro OK50:2213:54
11Solbritt GustafssonOK Virdarna63:0626:38
12Gunilla GrönbladHärlövs IF68:4232:14
13Ulla NilssonSOK Viljan82:5346:25
Berit NilssonOK ÄlmeEj godk.

H70 4200 meter 26 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Tommy OlssonKarlskrona SOK36:390:00
2Anders SellgrenSigtuna OK38:392:00
3Erland MartinssonOK Tyringe40:434:04
4Lennart BohmanKarlskrona SOK40:524:13
5Hans SjögrenAlvesta SOK41:435:04
6Ingvar PerssonFK Åsen43:016:22
7Roland NilssonSOK Viljan43:036:24
8Ingemar AnderssonOK Orion43:166:37
9Inge PerssonFK Boken43:346:55
10Nils KarlssonVäxjö AIS44:327:53
11Sven-Åke GranquistHästveda OK45:208:41
12Lars HenrikssonOK Älme49:1912:40
13Ebbe MalmMarkaryds FK50:0113:22
14Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstad50:1313:34
15Sven RuterOK Älme50:1813:39
16Gerth SällströmLessebo OK51:1114:32
17Kjell MånssonKarlskrona SOK52:0615:27
18Bertil OttossonFK Göingarna53:3316:54
19Christer GrönbladHärlövs IF54:1817:39
20Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK61:2824:49
21Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL66:3829:59
Göran KarlssonLessebo OKEj godk.
Jan HanssonLunds OKEj godk.
Leif IngemarssonKarlskrona SOKEj godk.
Per EngqvistRonneby OKEj start
Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OKEj start

D75 3080 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Britt AxelssonNybro OK48:290:00
2Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg52:233:54
3Clarie EkOK Pan-Kristianstad54:316:02

H75 3680 meter 18 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Roland KarlssonRonneby OK38:570:00
2Sivert AxelssonKalmar OK39:510:54
3Hagbert PerssonVäxjö OK41:573:00
4Stig KarlssonLessebo OK42:433:46
5Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad44:425:45
6Kurt BergstrandLessebo OK45:066:09
7Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad45:386:41
8Torsten ClaessonOK Älme46:277:30
9Bo SvenssonTockarps IK46:317:34
10Hubert HugossonOK Gynge50:1611:19
11Bertil LööfOK Pan-Kristianstad52:3713:40
12Torgny JonssonVäxjö AIS54:0415:07
13Göran FolkessonRonneby OK54:0515:08
14Roland EdvinssonFK Göingarna54:4615:49
15Bengt BergqvistStigmännen Karlshamns OK54:4715:50
16Göran ThourVärend GN OL65:2526:28
17Ragnar OlssonRonneby OK68:3829:41
18Sven PerssonTorsås OK70:5832:01

H80 3110 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Gillis AlmVäxjö OK45:150:00
2Torsten HannrupOK Kompassen53:568:41
3Bernt PeterssonAlvesta SOK58:4513:30

H85 3080 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
Nils-Åke NilssonAndrarums IFEj godk.

Insk 1530 meter 19 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
Anton HenryssonKlubblösGodkänd
Axel LennartssonOK Vilse 87Godkänd
Charlie MulariOK Vilse 87Godkänd
Filip AxelssonOK Vilse 87Godkänd
Filippa LandeliusLessebo OKGodkänd
Frida MobergFK GöingarnaGodkänd
Karen MarkussenAllerød OKGodkänd
Linus SvenssonOK Vilse 87Godkänd
Love HenryssonKlubblösGodkänd
Malte AxelssonOK Vilse 87Godkänd
Millie MulariOK Vilse 87Godkänd
My HallerödKlubblösGodkänd
Oliver SvenssonOK Vilse 87Godkänd
Olle HåkanssonRonneby OKGodkänd
Signe BakkmanIFK Lidingö SOKGodkänd
Sofia HalldinKFUM Örebro OKGodkänd
Sofia LundströmSundbybergs IKGodkänd
Sophie WiduchKarlskrona SOKGodkänd
Viggo LewisOK Vilse 87Godkänd

U1 2240 meter 24 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Edvin HalldinKFUM Örebro OK15:360:00
2Tilda SvenssonOK Vilse 8716:210:45
3Elias LindströmRonneby OK17:562:20
4Hugo DuvbornOK Vilse 8720:385:02
5Thea LewisOK Vilse 8720:555:19
6Tore Emil MaarupAllerød OK21:315:55
6Nova OttSöders-Tyresö21:315:55
8Molly DuvbornOK Vilse 8723:127:36
9William MulariOK Vilse 8723:378:01
10Oskar SöderbergOK Skogsfalken24:098:33
11Erik ZettervallKarlskrona SOK25:4210:06
12Isak SandelinTumba-Mälarhöjden OK26:0110:25
13Holger DomeijKarlskrona SOK26:0210:26
14Emilia AugustssonLessebo OK26:0310:27
15Millie ArvidssonOK Vilse 8726:0710:31
16Anna EnbergLinköpings OK26:2710:51
17Ellen SvenssonKlubblös26:4311:07
18Filippa KarkulehtoOK Vilse 8726:5311:17
19Sonia KurashovaFK Åsen26:5511:19
20Vincent AlmgrenKarlskrona SOK28:3512:59
21Erik KällTumba-Mälarhöjden OK33:0717:31
22Solveig JensenMalmö OK43:5928:23
Emil ZetterlundGöteborg-Majorna OKEj godk.
Max ArvidssonOK Vilse 87Ej start

U2 2740 meter 30 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Jakob OmelchenkoKarlskrona SOK22:050:00
2Linnéa EdvardssonEksjö SOK23:331:28
3Emil RingRonneby OK23:421:37
4Alvin LundgrenVäxjö OK23:461:41
5Elias KronmarKarlskrona SOK24:382:33
6Isak EngOK Pan-Kristianstad25:083:03
7Kevin StåhlOK Älme25:113:06
8Malva LarssonOK Orion25:393:34
9Albin GranqvistFK Göingarna26:214:16
10Ellen AnderssonOK Pan-Kristianstad26:324:27
11Frida GroossAllerød OK27:235:18
12Klara PalmFK Boken28:496:44
13Erik SundelinOK Orion29:277:22
14Noa GöthEksjö SOK29:337:28
15Gustav GranqvistFK Göingarna29:357:30
16Alfred OlssonLunds OK29:367:31
17Julia AbajiEksjö SOK29:477:42
18Smilla ThomassonFK Göingarna31:209:15
19Jon WikströmHästveda OK31:279:22
20Irma WidehagSundbybergs IK32:1510:10
21Johanna HalldinKFUM Örebro OK32:3110:26
22Leo HaraldssonStigmännen Karlshamns OK35:3113:26
23Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK37:0715:02
24Theodor BakkmanIFK Lidingö SOK38:2016:15
25Douglas OttSöders-Tyresö45:1223:07
26Meja KarlssonLessebo OK45:3823:33
27Hanna MarkussenAllerød OK47:3225:27
28Maja JämsviOK Vilse 8750:3828:33
29Ellen MobergFK Göingarna52:1330:08
Vilmer HagelbergEksjö SOKEj start

ÖM1 2740 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Sara JönssonOK Älme20:460:00
2Albin StrömbergOK Gynge24:524:06
3Christer HaraldssonStigmännen Karlshamns OK35:4615:00
4Margareta WikströmVäxjö AIS40:3419:48
5Mona NeckénOK Älme45:3024:44
6Erling NielsenFIF Hillerød50:2929:43
7Linda MilenKarlskrona SOK54:0233:16
8Göran BerganderEksjö SOK64:3743:51
9Åsa LindhSundbybergs IK67:1346:27
10Siv BerganderEksjö SOK67:2046:34

ÖM3 3230 meter 29 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Sandra EklundOK Pan-Kristianstad33:440:00
2Emma LarssonOK Dacke34:250:41
3Edith DomeijKarlskrona SOK35:572:13
4Daniel DomeijKarkskrona sok36:062:22
5Kerstin OlvegårdFK Göingarna43:379:53
6Morgan LandeliusLessebo OK43:5410:10
7Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK44:4010:56
8Claes OlvegårdFK Göingarna45:1211:28
9Annelie ThomassonFK Göingarna45:5812:14
10Simon LydinOK Kontinent48:2314:39
11Helena BlomsterRonneby OK48:4415:00
11Ann-Marie MånssonRonneby OK48:4415:00
13Bengt HallerödOK Skogsfalken51:2417:40
14Ida OlssonTorsås OK54:2920:45
15Eva BlomkvistOK Skogsfalken57:2023:36
16Agneta PeterssonKlubblös58:5225:08
17Margareta RingRonneby OK60:2726:43
18Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad62:3228:48
19Mikael WiduchKarlskrona SOK63:0529:21
20Eivor MagnussonOK Pan-Kristianstad67:4834:04
21Maria JohanssonLunds OK68:1134:27
22Kerstin LarssonOK Pan-Kristianstad70:0436:20
23Siw BerggrenVäxjö AIS70:1436:30
24Gert BerggrenVäxjö AIS70:1736:33
25Angelina LydinRonneby OK70:5637:12
26Marianne ArvidssonKalmar OK80:5747:13
27Eva RolanderOK Pan-Kristianstad92:2358:39
Roger StarkKlubblösEj godk.
Kerstin ÅstedtHärlövs IFEj godk.

ÖM5 3810 meter 42 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lars-Magnus BjörckOK Älme36:190:00
2Linda BakkmanIFK Lidingö SOK36:490:30
3Maria SibilevaKarlskrona SOK37:251:06
4Johan KarlssonKlubblös39:263:07
5Victor ModigOK Pan-Kristianstad39:563:37
6Stefan CaleklintKarlskrona SOK41:034:44
7Susanne JohannessonRonneby OK41:485:29
8Johan FridströmKarlskrona SOK42:135:54
9Maria ModigOK Pan-Kristianstad42:296:10
10Erika DomeijKarlskrona SOK42:556:36
11Hedda GroossAllerød OK43:297:10
12Martin JohanssonRonneby OK45:409:21
13Ulrik JohanssonRonneby OK45:479:28
14Jessica ElmerssonOK Bävern46:4110:22
15Erik HanssonKarlskrona SOK49:3713:18
16Karin FolkessonOK Älme50:3814:19
17Gunnel HanssonKarlskrona SOK51:4615:27
18Linda HammarquistStigmännen Karlshamns OK53:0616:47
19Lena DanielssonHärlövs IF53:5617:37
20Maria KjellmanLinköpings OK56:3520:16
21Miriam ZetterlundGöteborg-Majorna OK57:5021:31
22Caroline PerssonFK Finn58:0021:41
23Anna EliassonOK Skogsfalken58:4022:21
24Tova DanielssonOK Skogsfalken58:4222:23
25Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna64:0027:41
26Janni Anette HelwegBallerup OK64:2828:09
27Roger Persson OK Gynge69:1732:58
28Majken MaarupAllerød OK69:4033:21
29Ann-Ki PålbrinkOK Gynge70:4634:27
30Sissel WidehagSundbybergs IK76:2740:08
31Fabian EvertssonLessebo OK77:0040:41
32Samuel GiselssonRonneby OK77:2941:10
33Ingegerd ThorellStigmännen Karlshamns OK80:0343:44
34Carolina MagnussonLinköpings OK82:4646:27
35Ann-Kristin HaraldssonStigmännen Karlshamns OK83:1746:58
36Elena KurashovaFK Åsen86:5450:35
37Dan Erik LindénOK Tyr88:2252:03
38Tina NielsenBallerup OK89:2853:09
39Fredrik WennerströmSkåneslättens OL92:1155:52
40Hanna JensenOK Roskilde94:3358:14
Tina BakkmanLessebo OKEj godk.
Martina SturekSOK ViljanEj godk.

ÖM6 6230 meter 15 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Martin LarssonOK Gynge60:090:00
2Magnus JohanssonFÖRSVARSMAKTEN60:120:03
3Magnus KronmarKarlskrona SOK60:500:41
4Daniel AxelssonMålilla OK61:581:49
5Lars PerssonGamleby OK70:069:57
6Emma RisbyOK Ravinen71:5811:49
7Helena GummessonKarlskrona SOK72:1612:07
8Joel LundbladEksjö SOK77:3317:24
9Alice OlssonVisborgs OK78:4718:38
10Christian JohnssonVäxjö OK88:4028:31
11Lars HagelbergEksjö SOK91:2631:17
12Christer FyhrEksjö SOK105:1145:02
13Per-Ola MelanderStigmännen Karlshamns OK114:3854:29
14Cecilia HugossonLunds OK128:5868:49
Elisabeth HagelbergEksjö SOKEj start

ÖM7 3080 meter 89 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Johan NordinSundsvalls OK21:010:00
2Kent BergmanOK Ravinen23:342:33
3Sarah LindströmRonneby OK24:043:03
4Peter SunnegårdhRonneby OK25:434:42
5Elin BrinkMarkaryds FK26:185:17
6Annika EricssonVäxjö OK27:036:02
7Ebba RoosHelsingborgs SOK27:206:19
8Lena RisbyOK Ravinen27:586:57
9Axel StridKFUM Örebro OK29:318:30
10Leif JohanssonKexholms SK29:358:34
11Hans LarssonHässleholms OK30:299:28
12Linda GranqvistFK Göingarna30:419:40
13Åsa NilssonRonneby OK30:489:47
14Bengt LarssonFK Göingarna30:559:54
15Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK31:1410:13
16Lovisa NilssonFK Göingarna31:2310:22
17Ulrika GustafssonIK Vista31:3010:29
18Mats PeterssonStigmännen Karlshamns OK31:3510:34
19Carin RosénGustavsbergs OK31:4010:39
20Annika JosefssonKarlskrona SOK31:5010:49
21Kerstin HannrupRonneby OK32:0111:00
22Bert Inge GreenStigmännen Karlshamns OK32:0711:06
23Lina NeckénOK Älme32:3011:29
24Elin NeckénOK Älme32:3311:32
25Mariann JohanssonKexholms SK32:4711:46
26Håkan ErikssonHästveda OK33:0712:06
27Karna ThorssonOK Linné33:4312:42
28Hanna HugossonSundsvalls OK33:4612:45
29Maria HåkanssonVäxjö OK33:5912:58
30Håkan SvahnOK Ravinen34:0413:03
31Aymonn AnderssonKlubblös34:2713:26
32Per O MagnussonLinköpings OK34:2813:27
33Linnea BorgLinköpings OK34:3013:29
34Johan WegebroUmeå OK34:3213:31
35Ellen NilssonNAIS Orienteringsklubb34:5413:53
36Lars Göran KillanderHästveda OK35:5314:52
37Petra NilssonNAIS Orienteringsklubb36:0014:59
38Susanna CaleklintKarlskrona SOK36:1815:17
39Lars MartinssonRonneby OK36:3515:34
40Stefan NilssonYstads OK36:3915:38
41Conny BerggrenVäxjö AIS36:5115:50
42Urban PeterssonLinköpings OK37:0216:01
43Sven-Åke KarlssonIK Hakarpspojkarna37:1716:16
44Waste ByströmOK Virdarna37:2816:27
45Elin GustafssonOK Gynge37:3716:36
46Mikael ThomassonFK Göingarna38:1317:12
47Gunilla AnderssonKarlskrona SOK38:1617:15
48Rebecca SvenssonVärend GN OL38:1917:18
49Olle RingRonneby OK39:0318:02
50Hanna EDVARDSSONEksjö SOK39:4118:40
51Fredy SchwyterOL Amriswil40:4619:45
52Annika LundströmSundbybergs IK41:2520:24
53Gry HafskjoldBergnäsets AIK41:4120:40
54Maria AuseliusBredaryds SOK41:5320:52
55Jan LundgrenLinköpings OK41:5920:58
56Rolf HallbergFK Finn42:2821:27
57Christer SvenssonRonneby OK42:3721:36
58Birgitta NilssonStigmännen Karlshamns OK42:4921:48
59Roland ErikssonHästveda OK42:5421:53
60Nina RingRonneby OK43:0622:05
61Peter Knud Robert ChristensenKarlskrona SOK44:0423:03
62Catrin SandelinTumba-Mälarhöjden OK44:5023:49
63Stina GunnarssonHärlövs IF45:3724:36
64Maud LundgrenLinköpings OK45:3824:37
65Mats RosénHästveda OK46:0225:01
66Camilla CarlssonHärlövs IF46:0925:08
67Tommy OlssonTorsås OK46:4625:45
68Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK47:0126:00
69Thorwald FranssonOK Virdarna47:0526:04
70Pia LarssonFK Göingarna47:2426:23
71Bo SvillingKarlskrona SOK49:2928:28
72Jan EmanderOK Stimännen50:0829:07
73Thomas VinbladLunds OK51:0730:06
74Susanne BerganderEksjö SOK51:1830:17
75Cecilia BerganderEksjö SOK52:0331:02
76Mia HenryssonKlubblös52:3731:36
77Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK52:4331:42
78Margret KarlssonOK Skogsfalken52:4831:47
79Evy ÖsterbladFK Boken54:3033:29
80Krister ÖsterbladFK Boken54:3533:34
81Roland EkelöfStigmännen Karlshamns OK54:5433:53
82Annika ÖsterdahlVisborgs OK62:4541:44
83Kristina LandgrenMalmö OK65:3644:35
84Britt-Inger HallbergFK Finn76:5855:57
85Eva LydinRonneby OK79:0358:02
86Ingrid SalomonssonSkåneslättens OL116:2395:22
Michael BroadRonneby OKEj godk.
Ulla OlssonTorsås OKEj godk.
Birgitta PeterssonAlvesta SOKEj godk.

ÖM8 4660 meter 62 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Simen AamodtNTNUI26:570:00
2Torgny LindströmRonneby OK29:292:32
3Ludvig ÅhlundOK Nolaskogsarna32:445:47
4Jesper GroossAllerød OK32:455:48
5Kent KlassonHestra IF33:096:12
6Stefan DjurstedtEksjö SOK34:347:37
7Magnus ZetterlundGöteborg-Majorna OK34:437:46
8Henrik BakkmanIFK Lidingö SOK35:168:19
9Jan NilssonAndrarums IF35:488:51
10Magnus GranqvistFK Göingarna36:539:56
11Pär SvenssonVärend GN OL38:5812:01
12Magnus GraadRonneby OK40:3613:39
13Felix PerssonHalmstad OK40:4713:50
14Hanna WåhlinOK Skogsfalken40:5513:58
15Simon FriskGustavsbergs OK41:1414:17
16Maja PetterssonKarlskrona SOK41:3314:36
17Björn ZettervallKarlskrona SOK41:5715:00
18Christer JohanssonEksjö SOK41:5915:02
19Emma AhlströmVäxjo OK42:0315:06
20Erik KindlundhFK Finn42:5015:53
21Per HolmbergRonneby OK42:5215:55
22Magnus EmilssonOK Skogsfalken43:1516:18
23Stefan RosénHästveda OK43:5416:57
24David BengtssonFK Åsen44:4317:46
25Agnes SöderlundTormestorps IF44:5617:59
26Jonas JämsviOK Vilse 8745:0418:07
27Julius KindlundhFK Finn45:2718:30
28Linda JanssonOK Älme45:3718:40
29Yngve ErnstssonFK Göingarna45:4118:44
30Pierre DanielssonOK Skogsfalken45:5118:54
31Michael AnderssonLunds OK46:0219:05
32Rasmus SvenssonVärend GN OL47:4220:45
33Frida KarlssonLinköpings OK48:3821:41
34Jens NilssonOK Skogsfalken48:5521:58
35Anna FrantzKungälvs OK49:0322:06
36Johan JylltorpLinköpings OK49:0722:10
37Lars NordgrenEksjö SOK49:1722:20
38Britt-Marie SvenssonOK Pan-Kristianstad51:0424:07
39Mårten WikströmHalmstad OK51:1424:17
40Michael JessOK Roskilde51:4524:48
41Simon RolanderIF Hallby SOK53:4526:48
42Anna ErikssonRonneby OK54:2427:27
43Birgitta OlssonOK Skogsfalken55:2628:29
44Leif AxelssonMålilla OK55:4028:43
45Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK56:5830:01
46Robin LarssonFK Göingarna57:0230:05
47Wiviann OttossonMalmö OK57:4430:47
48Anna WikströmHästveda OK57:4730:50
49Ann-Charlotte DahlVisborgs OK58:0731:10
50Åke StridAlmby IK59:4032:43
51Bengt-Göran FrantzStigmännen Karlshamns OK61:5835:01
52Annika EmanderStigmännen Karlshamns OK63:2736:30
53Maria MagnussonKFUM Örebro OK63:4336:46
54Jörgen SvenssonRonneby OK65:0938:12
55Jonas FrantzKungälvs OK67:1940:22
56Jon MobergFK Göingarna69:0642:09
57Monika LydinOK Kontinent70:0943:12
58Louise PihlOK Pan-Kristianstad75:5648:59
59Bengt SalomonssonSkåneslättens OL84:1557:18
60Karin JohanssonFK Göingarna84:3157:34
61Susanne JämsviHestra IF89:2862:31
Marianne NilssonOK Pan-KristianstadEj godk.

ÖM9 8020 meter 23 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Andreas HolmqvistHestra IF49:480:00
2Daniel MillbournOK Skogsfalken52:252:37
3Erik LenningSkåneslättens OL57:097:21
4Johan SchagerlindOK Bävern57:488:00
5Dan WesterJärla Orientering59:159:27
6Johan EngströmOK Orion60:3410:46
7Håkan LindströmRonneby OK62:0212:14
8Fredrik JohanssonLinköpings OK67:0717:19
9Viktor TovessonOK Orion68:0318:15
10Jimmy OlssonOK Pan-Kristianstad71:1721:29
11Magnus ThörnbladRonneby OK71:4121:53
12Martin FagerlundSol Tranås72:5923:11
13Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad74:1124:23
14Anna SameliusVisborgs OK76:1226:24
15Emil OlssonOK Orion83:5134:03
16Willie OlssonRävetofta OK84:3534:47
17Oskar AhlstrandVäxjö OK85:3135:43
18Hans PerssonAndrarums IF91:0241:14
19Johan NilssonStigmännen Karlshamns OK100:3250:44
20Markus AlmgrenKarlskrona SOK100:5551:07
21Lucie KomarkovaHjärnarps OL101:5352:05
Ulf JohanssonKarlskrona SOKEj godk.
Jakob EmanderStigmännen Karlshamns OKEj godk.


Skapad 2016-03-26 17:43:11 med OLA version 5.3.0-23