SM, lång, Startlista

kval, 2016-09-17


D21 kval A8290 meter32 anmälda1
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
1 501697 142 Therese Klintberg Linköpings OK 09:30
2 9920614 292 Maria Björklund Leksands OK 09:32
3 870928   Josefin Persson Järla Orientering 09:34
4 1901019 171 Jenny Björk OK Denseln 09:36
5 952323 170 Elin Classon OK Orinto 09:38
6 890426 262 Linnéa Claesdotter OK Denseln 09:40
7 9950505 227 Felicia Stuhlhofer OK Landehof 09:42
8 870317 224 Maria Arvidsson Kalmar OK 09:44
9 900628 317 Lovisa Nilsson Sävedalens AIK 09:46
10 908654 368 Maria Elmelid Linköpings OK 09:48
11 920744 127 Lisa Andersson Ärla IF 09:50
12 790213 60 Rebecka Lindberg OK Roslagen 09:52
13 912189 98 Emma Bergman Göteborg-Majorna OK 09:54
14 920402 123 Kajsa Hammarström Linköpings OK 09:56
15 822119 71 Lovisa Persson OK Tisaren 09:58
16 951601 139 Aina Edgren Trollhättans SOK 10:00
17 760301 85 Annika Björk OK Linné 10:02
18 825001 58 Emma Bjessmo IFK Lidingö SOK 10:04
19 940018 99 Anna Wehlin Skogspojkarnas OK 10:06
20 919396 84 Elna Forsberg IK Hakarpspojkarna 10:08
21 912562 72 Kristin Hylander Nyköpings OK 10:10
22 9900202 22 Lilian Forsgren OK Tisaren 10:12
23 775959 7 Sara Hagström Falköpings AIK OK 10:14
24 8130590 12 Anna Bachman IFK Lidingö SOK 10:16
25 1406185 1 Tove Alexandersson Stora Tuna OK 10:18
26 890722 33 Kristin Löfgren Järfälla OK 10:20
27 870601 20 Sara Eskilsson Alfta-Ösa OK 10:22
28 911006 35 Viktoria Ernstsson Göteborg-Majorna OK 10:24
29 820203 48 Lina Bergman OK Skogsfalken 10:26
30 920208 51 Elin Månsson IFK Göteborg 10:28
31 920427 11 Helena Karlsson IFK Lidingö SOK 10:30
32 775751 6 Karolin Ohlsson Järla Orientering 10:32


D21 kval B8370 meter32 anmälda1
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
51 9930330 421 Angelica Engström Skåneslättens OL 09:31
52 830406 312 Linn Axelsson Ärla IF 09:33
53 770817 156 Frida Bakkman IFK Lidingö SOK 09:35
54 910206 236 Louise Markstedt OK Södertörn 09:37
55 8101060 214 Linda Hallberg Bredareds IF 09:39
56 9890629 164 Carolin Svensson Haninge SOK 09:41
57 957344 234 Filippa Johansson Jönköpings OK 09:43
58 9102600 300 Caroline Lindelöw Härlövs IF 09:45
59 7906300 428 Annie Lennartsson Skåneslättens OL 09:47
60 902785 208 Julia Davidsson Ärla IF 09:49
61 870797 109 Johanna Erlandsson Stora Tuna OK 09:51
62 909424 64 Ellinor Tjernlund OK Tisaren 09:53
63 2078011 81 Sara Sjökvist Järla Orientering 09:55
64 8000094 76 Alice Hugosson IFK Lidingö SOK 09:57
65 2057207 54 Linda Lindkvist Leksands OK 09:59
66 890403 136 Rebecka Nylin OK Tisaren 10:01
67 797393 130 Frida Sandberg Säterbygdens OK 10:03
68 7880729 68 Elsa Jansson Järla Orientering 10:05
69 950604 122 Kristin Olovsson Rehns BK 10:07
70 714111 96 Magdalena Olsson IFK Mora OK 10:09
71 940314 93 Nicole Ljungdahl OK Pan-Kristianstad 10:11
72 8190893 32 Amilia Björklund Sävedalens AIK 10:13
73 970312 10 Josefin Tjernlund OK Tisaren 10:15
74 780330 53 Riina Kuuselo OK Linné 10:17
75 881223 5 Lina Strand Göteborg-Majorna OK 10:19
76 1394099 13 Lisa Risby OK Kåre 10:21
77 801216 23 Johanna Engström OK Hällen 10:23
78 900220 17 Anna Forsberg Göteborg-Majorna OK 10:25
79 504532 38 Signe Klinting Järla Orientering 10:27
80 7201123 9 Alva Olsson Linköpings OK 10:29
81 7950523 36 Ellinor Eriksson KFUM Örebro OK 10:31
82 811007 4 Emma Johansson Domnarvets GOIF 10:33


H21 kval A10490 meter36 anmälda1
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
101 950920 253 Oskar Lundqvist OK Orion 09:31
102 730619 616 Torgny Lindström Ronneby OK 09:33
103 599699 293 Andreas Holmqvist Hestra IF 09:35
104 722195 209 Sixten Walheim OK Rodhen 09:37
105 920909 217 Albin Andersson Markbygdens OK 09:39
106 27835 526 Erik Lundh Rehns BK 09:41
107 7920429   Albin Thunberg OK Alehof 09:43
108 840326 258 Mattias Karlsson Växjö OK 09:45
109 931017 190 Jesper Sjögren Hestra IF 09:47
110 911200 351 Viktor Antonsson Eksjö SOK 09:49
111 820513 286 Anders Axling Sundsvalls OK 09:51
112 880917 342 Johan Wikström Sävedalens AIK 09:53
113 900813 100 Anders Hedberg Göteborg-Majorna OK 09:55
114 519808 66 Erik Classon OK Orinto 09:57
115 950219 85 Daniel Roos Attunda OK 09:59
116 924412 162 Martin Jansson OK Rodhen 10:01
117 950821 135 Gustav Hindér OK Tisaren 10:03
118 501778 80 Emil Andersson Ärla IF 10:05
119 504211 118 Viktor Larsson Hagaby GoIF Örebro 10:07
120 644644 188 David Lingfors OK Linné 10:09
121 988778 145 Jacob Lindstam OK Ravinen 10:11
122 820519 103 Andreas Jansson IK Hakarpspojkarna 10:13
123 7529082 159 Simon Hedlund Ärla IF 10:15
124 7871223 117 Patrik Karlsson Växjö OK 10:17
125 900122 7 Jonas Leandersson Södertälje-Nykvarn OF 10:19
126 626746 39 Jens Wängdahl Nyköpings OK 10:21
127 9890427 8 Jerker Lysell Rehns BK 10:23
128 9783675 16 Emil Svensk Stora Tuna OK 10:25
129 770831 51 Jonas Pilblad IFK Göteborg 10:27
130 9950120 63 Erik Andersson OK Orion 10:29
131 920302 50 Fredrik Ingelsson Rehns BK 10:31
132 909192 1 Gustav Bergman OK Ravinen 10:33
133 525625 40 Jakob Lööf Malungs OK Skogsmård 10:35
134 940425 28 Anton Johansson OK Orion 10:37
135 901220 17 Oskar Sjöberg OK Linné 10:39
136 910924 27 Anton Sjökvist Stora Tuna OK 10:41


H21 kval B10430 meter36 anmälda1
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
151 9930812 247 Oscar Björck Järla Orientering 09:31
152 890112 207 Viktor Silvemark Ärla IF 09:33
153 940226 304 Erik Lindgren KFUM Örebro OK 09:35
154 9102619 362 Magnus Björk OK Rodhen 09:37
155 781207   Magnus Johansson IK Hakarpspojkarna 09:39
156 940902 223 Simon Lundin Finspångs SOK 09:41
157 503516   Hector Haines IFK Lidingö SOK 09:43
158 930923 261 Gunnar Holmgren Bergnäsets AIK 09:45
159 701214 476 Magnus Homann OK Orinto 09:47
160 7205417 325 Victor Bergstrand Motala AIF OL 09:49
161 830312 191 Jonas Engström OK Hällen 09:51
162 930893 284 Albin Sjöhed Gävle OK 09:53
163 7123987 123 Johan Modig OK Pan-Kristianstad 09:55
164 9007063 96 Rasmus Elmelid Linköpings OK 09:57
165 880829 156 Emil Kalered OK Denseln 09:59
166 950119 116 Johan Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF 10:01
167 890431 146 Erik Folkesson Blom IFK Mora OK 10:03
168 952219 184 Martin Larsson Hestra IF 10:05
169 931216 163 Erik Boman Gävle OK 10:07
170 9960966 79 Mathias Hallmén OK Denseln 10:09
171 840308 68 Mattias Millinger Järla Orientering 10:11
172 950895 86 Jens Rönnols Täby OK 10:13
173 870229 106 Mikael Eliasson Göteborg-Majorna OK 10:15
174 831006 134 Joakim Hederskog IK Hakarpspojkarna 10:17
175 8000303 36 Olle Kalered OK Denseln 10:19
176 940103 29 Ludwig Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 10:21
177 980619 53 Kalle Bergman OK Ravinen 10:23
178 1006354 11 Eskil Kinneberg IFK Göteborg 10:25
179 911123 2 Albin Ridefelt OK Linné 10:27
180 9901120 6 Johan Runesson Göteborg-Majorna OK 10:29
181 8180883 20 Gernot Kerschbaumer OK Pan-Kristianstad 10:31
182 871992 60 Henrik Jonsson OK Rodhen 10:33
183 8091108 15 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 10:35
184 9901119 48 Oskar Daniels Attunda OK 10:37
185 907719 41 Karl Walheim Ärla IF 10:39
186 871215 26 Daniel Attås OK Tisaren 10:41


H21 kval C10580 meter36 anmälda1
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
201 870829 227 Patrik Lind Ärla IF 09:31
202 9107180 241 Markus Hederskog IK Hakarpspojkarna 09:33
203 981928   Espen Hultgreen Weltzien Järla Orientering 09:35
204 952413 324 Kevin Ståhl OK Hammaren 09:37
205 902775 314 Henrik Tosteberg Linköpings OK 09:39
206 9950130 194 Anton Nilsson OK Tranan 09:41
207 811028 282 Per-Åke Bligård Göteborg-Majorna OK 09:43
208 7226349   Apostol Atanasov Stora Tuna OK 09:45
209 940710 265 Pontus Karlsson Markbygdens OK 09:47
210 504254 201 Oscar Vångell Ärla IF 09:49
211 659659 366 Josh Beech OK Södertörn 09:51
212 9930525 453 Charlie Stolt Rehns BK 09:53
213 980202 183 Olof Sandgren OK Orion 09:55
214 950722 154 Björn Cederberg OK Pan-Kristianstad 09:57
215 8183392 129 Andreas Bergander Eksjö SOK 09:59
216 901001 87 Erik Pettersson OK Denseln 10:01
217 880826 75 Petter Eriksson Ärla IF 10:03
218 951001 153 Emil Granqvist OK Ravinen 10:05
219 891026 76 Johan Törnroth Hestra IF 10:07
220 9159159 125 Niklas Olofsson OK Pan-Kristianstad 10:09
221 560219 115 Linus Rapp IFK Mora OK 10:11
222 9510053 178 Rasmus Svantesson OK Pan-Kristianstad 10:13
223 882011 110 Martin Hederskog IFK Umeå 10:15
224 503714 95 Rudolfs Zernis Ärla IF 10:17
225 515305 14 Ruslan Glebov OK Ravinen 10:19
226 9860224 59 David Bejbom Järla Orientering 10:21
227 9020311 22 Johan Högstrand IFK Göteborg 10:23
228 900720 55 Rickard Börjesson Malungs OK Skogsmård 10:25
229 502556 45 Artem Panchenko IFK Mora OK 10:27
230 7204057 3 Rassmus Andersson OK Linné 10:29
231 920603 33 Max Peter Bejmer IFK Göteborg 10:31
232 1007048 44 Denys Shcherbakov Ronneby OK 10:33
233 920210 5 Martin Regborn Hagaby GoIF Örebro 10:35
234 527019 23 Joakim Svensk Stora Tuna OK 10:37
235 900810 35 Johan Lindberg IFK Mora OK 10:39
236 860729 12 Fredrik Bakkman IFK Lidingö SOK 10:41


D20 kval A5890 meter19 anmälda1
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
301 971144 130 Emma Bengtsson Årsunda IF 10:47
302 9612160 169 Ebba Pegestam OK Ravinen 10:49
303 960526 207 Sara Josarp FK Friskus-Varberg 10:51
304 9702100 191 Johanna Henriksson OK Tisaren 10:53
305 704969 129 Ronja Björklund OK Kåre 10:55
306 971211 147 Julia Hed OK Skogsfalken 10:57
307 7970907 90 Klara Yngvesson Umeå OK 10:59
308 533251 48 Nelly Carlsson OK Pan-Kristianstad 11:01
309 970401 91 Annie Önsten IK Hakarpspojkarna 11:03
310 551081 75 Sara Kindlund OK Tranan 11:05
311 7970306 47 Amanda Berggren Tullinge SK 11:07
312 9200663 85 Moa Gustafsson Uddevalla OK 11:09
313 970216 7 Anna Dahlgren-Rosén Järla Orientering 11:11
314 971212 39 Line Cederberg OK Pan-Kristianstad 11:13
315 962512 34 Fanny Asketun OK Roxen 11:15
316 960488 23 Isabel Salén IFK Mora OK 11:17
317 960416 5 Pim Hedberg OK Pan-Kristianstad 11:19
318 960420 1 Louise Lundgren Växjö OK 11:21
319 9709090 20 Elin Pettersson IFK Göteborg 11:23


D20 kval B5920 meter20 anmälda1
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
351 9703060 182 Erica Eriksson Hjärnarps OL 10:46
352 877877 136 Frida Junegard Tullinge SK 10:48
353 25796 214 Emma Kindbom IF Hagen 10:50
354 9970117 142 Agnes Westerberg Trollhättans SOK 10:52
355 970223 208 Maria Gustafsson Hagaby GoIF Örebro 10:54
356 9709041 171 Kajsa Mattsson OK Kåre 10:56
357 970727 44 Matilda Eriksson Västerbergslagens OL 10:58
358 9606096 89 Hanna Korhonen OK Ravinen 11:00
359 970703 73 Gabriella Gustafsson IK Hakarpspojkarna 11:02
360 961220 53 Moa Pettersson Karlskrona SOK 11:04
361 7970101 87 Josefin Erlandsson OK Milan 11:06
362 9960807 93 Hedwig Haas Sundsvalls OK 11:08
363 975007 97 Emma Helmersson Västerås SOK 11:10
364 960104 41 Anna Kindlundh Södertälje-Nykvarn OF 11:12
365 970197 9 Linnéa Golsäter Eksjö SOK 11:14
366 960827 2 Johanna Öberg OK Linné 11:16
367 960103 31 Josefine Kristiansson Trollhättans SOK 11:18
368 960706 12 Jeanette Jönsson Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 11:20
369 960409 3 Tilda Johansson OK Orion 11:22
370 960996 26 Andrea Svensson OK Tisaren 11:24


H20 kval A8190 meter29 anmälda1
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
401 536921 246 Erik Fors Hestra IF 10:45
402 7197341 227 Oskar Öqvist Bergnäsets AIK 10:47
403 9970524 139 Viktor Janrik OK Linné 10:49
404 2063876 194 Sixten Hillerhag IFK Lidingö SOK 10:51
405 1399752 164 Joakim Skärlén Haninge SOK 10:53
406 7931606 193 Nils Henriksson Bergnäsets AIK 10:55
407 970113 124 Alexander Wiklund Finspångs SOK 10:57
408 964021 143 Albin Bergkvist OK Kåre 10:59
409 9427719 162 Daniel Carlson Bjernald OK Linné 11:01
410 8070309 77 Tom Campbell Lustens OK 11:03
411 960715 105 Samuel Hedlund Långhundra IF 11:05
412 960096 94 Linus Landergren Hestra IF 11:07
413 7971204 118 John Gunnarsson Surahammars SOK 11:09
414 930800 95 Johannes Ridefelt OK Linné 11:11
415 451915 43 Mattis Hallberg IK Uven 11:13
416 970218 56 André Andersson OK Kåre 11:15
417 970428 73 Olle Andersson Tullinge SK 11:17
418 9970420 52 Gustaf Sundbüe OK Hällen 11:19
419 8070925 106 Oskar Lind Eksjö SOK 11:21
420 970121 34 Johan Wennermark OK Orion 11:23
421 8271197 42 Jesper Sjöblom Södertälje-Nykvarn OF 11:25
422 970712 2 Simon Hector Snättringe SK 11:27
423 953319 37 Markus Larsson Hestra IF 11:29
424 960108 17 Oskar Leinonen OK Kolmården 11:31
425 9970706 18 Filip Jacobsson OK Tisaren 11:33
426 960312 10 Filip Grahn Hestra IF 11:35
427 8060797 29 Ola Andersson OK Orion 11:37
428 8033308 23 Joakim Andén Södertälje-Nykvarn OF 11:39
429 931302 9 Anton Forsberg Långhundra IF 11:41


H20 kval B8230 meter29 anmälda1
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
451 9707100 196 Jakob Fransson OK Milan 10:46
452 8070397 156 Filip Karlsson IF Hagen 10:48
453 961169 137 Sven Engström Linköpings OK 10:50
454 970907 218 Adrian Dahlström IFK Mora OK 10:52
455 977715 125 Olle Nilsson OK Linné 10:54
456 960121 305 Noak Sanderberg Finspångs SOK 10:56
457 970315 187 Jonas Hammarskiöld OK Skogsfalken 10:58
458 777368 166 Adam Thellsén OK Roxen 11:00
459 961023 145 Anton Hansson IK Hakarpspojkarna 11:02
460 1997523 65 Simon Wikström OK Pan-Kristianstad 11:04
461 971031 83 Erik Zeilon Skåneslättens OL 11:06
462 551116 66 Heino Ollin Sävedalens AIK 11:08
463 962807 99 Filip Ivarsson OK Hammaren 11:10
464 970502 48 Lucas Sundblad Eksjö SOK 11:12
465 812999 110 Samuel Plumppu Hestra IF 11:14
466 960810 45 Niklas Sundqvist Tullinge SK 11:16
467 960816 117 Karl Enges Attunda OK 11:18
468 970208 102 Johan Lenning OK Pan-Kristianstad 11:20
469 2057299 91 Hugo Dahlberg Haninge SOK 11:22
470 960960 31 Oskar Sandberg Malungs OK Skogsmård 11:24
471 9971121 6 Jonas Gustafsson OK Kåre 11:26
472 961017 30 Martin Djerf IK Hakarpspojkarna 11:28
473 970116 19 Albin Lillieström OK Roxen 11:30
474 970001 41 Nils Alexandersson Stora Tuna OK 11:32
475 961130 15 Filip Wadsten OK Landehof 11:34
476 960518 14 Filip Ossiansson IK Hakarpspojkarna 11:36
477 960505 22 Edvin Smedberg OK Skogsfalken 11:38
478 970517 39 Arvid Nord IK Hakarpspojkarna 11:40
479 970504 5 Ville Johansson OK Kolmården 11:42


D18 kval A5350 meter31 anmälda1
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
501 9802150 88 Saga Sander OK Milan 10:45
502 990900 108 Victoria Asketun OK Roxen 10:47
503 330970 141 Stina Eriksson Jönköpings OK 10:49
504 9000899 122 Mimmi Dahlberg Bredaryds SOK 10:51
505 1401310 140 Chantelle Hesselberg OK Hällen 10:53
506 9806211 98 Astrid Simonsson Sundbybergs IK 10:55
507 449566 92 Hanna Röstin OK Ravinen 10:57
508 9912212 87 Sofie Josefsson OK Pan-Kristianstad 10:59
509 1998511 78 Alice Aroneng Hestra IF 11:01
510 9811191 76 Anna Karlström OK Linné 11:03
511 772893 44 Johanna Hagström Falköpings AIK OK 11:05
512 9102107 69 Wilma Lagerhäll Rehns BK 11:07
513 8003883 40 Jennie Börjesson Eriksson Storviks IF 11:09
514 9200660 54 Maria Eriksson Eds SK 11:11
515 980409 66 Amanda Rangert IK Hakarpspojkarna 11:13
516 9990531 60 Anna Hallmén OK Tisaren 11:15
517 9807031 43 Jonna Fors Västerås SOK 11:17
518 9633321 55 Tova Olsson IK Hakarpspojkarna 11:19
519 980823 61 Lova Eveborn OK Roxen 11:21
520 984091 39 Moa Hansson Bredaryds SOK 11:23
521 9809051 6 Hanna Hänström Täby OK 11:25
522 7990627 20 Lisa Jonsson-Nordin Skåneslättens OL 11:27
523 992704 19 Fanny Sundblad Eksjö SOK 11:29
524 7980516 32 Amelia Skalberg Bredaryds SOK 11:31
525 8080614 7 Myrra Carlsson OK Orion 11:33
526 9991223 28 Lisa Berggren OK Kolmården 11:35
527 9980121 26 Emma Hagrot Täby OK 11:37
528 9980908 14 Emma Pettersson OK Roxen 11:39
529 990417 34 Vilma Karlsson Snättringe SK 11:41
530 980801 1 Sanna Fast Eksjö SOK 11:43
531 990227 11 Jenny Wegebro Umeå OK 11:45


D18 kval B5310 meter31 anmälda1
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
551 992121 86 Alice Svensson Finndahl IK Hakarpspojkarna 10:46
552 9980813 105 Carolina Olsson Älvdalens IF OK 10:48
553 9990326 89 Emelie Karlsson OK Landehof 10:50
554 9912211 74 Elise Josefsson OK Pan-Kristianstad 10:52
555 980729 90 Elsa Andersson Bredaryds SOK 10:54
556 860216 104 Lovisa Martinsson OK Tyr 10:56
557 990304 81 Ida Kristiansson Trollhättans SOK 10:58
558 980727   Elin Lundgren Vittjärvs IK 11:00
559 980715 137 Ebba Envall IK Hakarpspojkarna 11:02
560 980405 124 Tilda Andersson OK Ravinen 11:04
561 9990314 71 Hanna Kjellin Forsa OK 11:06
562 980213 41 Sophia Björnlinger IK Hakarpspojkarna 11:08
563 8052999 64 Tova Hermodsson Lunds OK 11:10
564 990214 42 Moa Westblad OK Ravinen 11:12
565 9980503 65 Olivia Nilsson OK Pan-Kristianstad 11:14
566 9981017 57 Rebecca Waldenfjord Järfälla OK 11:16
567 991212 58 Ronja Jungåker OK Kåre 11:18
568 988919 52 Emma Djerf Lerums SOK 11:20
569 9981209 36 Tone Albrektsson OK Ravinen 11:22
570 990213 50 Klara Andersson OK Pan-Kristianstad 11:24
571 980320 8 Gabriella S Bergander Eksjö SOK 11:26
572 9904299 31 Hanna Mårtensson OK Skogsstjärnan 11:28
573 990122 23 Sofia Westin Vittjärvs IK 11:30
574 940855 2 Hanna Hugosson Sundsvalls OK 11:32
575 9990602 22 Sandra Boström OK Linné 11:34
576 8005300 4 Johanna Börjesson Eriksson Storviks IF 11:36
577 791111 35 Lisa Johansson OK Tranan 11:38
578 780000 15 Stina Nordin Sundsvalls OK 11:40
579 992860 17 Klara Axelsson Markbygdens OK 11:42
580 9990922 9 Vilma Von Krusenstierna OK Kåre 11:44
581 9904150 29 Emma Hållström Gävle OK 11:46


H18 kval A7350 meter37 anmälda1
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
601 2058188 132 Tobias Karlsson Snättringe SK 09:30
602 7980120 131 Alfred Lönn Västerås SOK 09:32
603 990802 178 Oskar Enges Attunda OK 09:34
604 9680535 158 Hugo Dalhammer OK Roxen 09:36
605 9807230 148 Jakob Höst OK Skogsfalken 09:38
606 550292 150 David Levin Svaide Roma SOK 09:40
607 990592 142 Viktor Ossiansson IK Hakarpspojkarna 09:42
608 7990615 176 Harald Larsson Bergnäsets AIK 09:44
609 990399 163 Johan Lindman Finspångs SOK 09:46
610 980228 141 Pontus Lindblom OK Roxen 09:48
611 981308 122 Mårten Olsson Gävle OK 09:50
612 936668 124 Lukas Hellgren OK Ravinen 09:52
613 650503 69 Håkan Ramberg Hallstahammars OK 09:54
614 8635813 86 Isak Hertin IK Hakarpspojkarna 09:56
615 2058214 98 Arvid Linder OK Hällen 09:58
616 9990819 55 Daniel Rönnqvist OK Linné 10:00
617 9990108 87 Hannes Svahn OK Ravinen 10:02
618 670086 107 Benjamin Langerak Järfälla OK 10:04
619 990426 67 Albin Andersson Tullinge SK 10:06
620 9990423 54 John Larsson Rånäs OK 10:08
621 9991209 76 Hampus Nyström IF Hagen 10:10
622 7980530 97 Johan Persson Attunda OK 10:12
623 567899 75 Victor Helgesson Hestra IF 10:14
624 9806020 106 Johan Hagströmer OK Klemmingen 10:16
625 9909241 45 Emil Karlsson Hestra IF 10:18
626 7980114 1 Isac von Krusenstierna OK Kåre 10:20
627 980407 6 Lukas Lundgren Växjö OK 10:22
628 8080298 34 Fredrik Johansson OK Nackhe 10:24
629 990911 7 Hugo Lillieström OK Roxen 10:26
630 609099 26 Oskar Edvardsson Järfälla OK 10:28
631 990106 25 Felix Axelsson Markbygdens OK 10:30
632 990123 46 Andreas Gustafsson IK Hakarpspojkarna 10:32
633 9905131 19 Erik Herne OK Ravinen 10:34
634 9990331 20 Oscar Johansson Karlskrona SOK 10:36
635 9806190 12 Elias Bäcklund Ekvall Trollhättans SOK 10:38
636 981204 13 Simon Larsson OK Hällen 10:40
637 8240599 33 Georg Eklöw OK Södertörn 10:42


H18 kval B7280 meter38 anmälda1
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
651 980800 143 Erik Olsson Gävle OK 09:30
652 8111999 181 Lucas Norrman Attunda OK 09:32
653 555510 157 Simon Törnqvist OK Ravinen 09:34
654 449648 166 Martin Storkamp Sundsvalls OK 09:36
655 9980422 147 Henrik Hamrefors Västerås SOK 09:38
656 990413 125 Oscar Stomberg IF Hagen 09:40
657 9201485 140 Christian Redtzer Attunda OK 09:42
658 7980726 152 Hugo Thunberg OK Alehof 09:44
659 990312 130 Olle Sörqvist Markbygdens OK 09:46
660 980100   Isak Prellner Skåneslättens OL 09:48
661 9990528 174 Truls Lindholm Sundsvalls OK 09:50
662 7991118 133 Erik Vinblad Lunds OK 09:52
663 980300 84 Per Karlsson OK Tylöskog 09:54
664 9990829 77 Emil Grehn OK Rodhen 09:56
665 9991212 105 Carl Holmberg IF Hagen 09:58
666 9999092 99 Benjamin Sturek SOK Viljan 10:00
667 9812281 63 Arvid Claesson Jönköpings OK 10:02
668 2048666 118 Viktor Wohlgemuth OK Ravinen 10:04
669 7981025 89 Fritjof Axelsson FK Göingarna 10:06
670 980310 59 Johan Olson IK Uven 10:08
671 9200692 108 Walter Lagerhäll Rehns BK 10:10
672 9981018 94 Albin Claesson Sävedalens AIK 10:12
673 773232 71 Egil Morast Haninge SOK 10:14
674 991919 53 Johan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 10:16
675 1992212 74 Axel Halvarsson Karlskrona SOK 10:18
676 8012210 5 Oliwer Lundberg OK Bävern 10:20
677 9991313 11 Ludvig Ek Nyköpings OK 10:22
678 9981127 14 Otto Stuhlhofer OK Landehof 10:24
679 9101417 27 Simon Schuster IFK Lidingö SOK 10:26
680 980412 21 Rickard Djerf Tibro OK 10:28
681 801121 2 Simon Imark Tullinge SK 10:30
682 8050899 36 Andreas Jonsson OK Orion 10:32
683 801122 8 Victor Imark Tullinge SK 10:34
684 9980104 48 Rasmus Lundberg OK Bävern 10:36
685 9101917 31 Nils Hammaräng Grip Kalmar OK 10:38
686 9990323 44 Carl Carlsson Nyköpings OK 10:40
687 9881337 24 Viktor Wassén Vänersborgs SK 10:42
688 8404244 18 Hugo Eriksson OK Nolaskogsarna 10:44


H18 kval C7330 meter38 anmälda1
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
701 990707 154 Carl Ekbring Kexholms SK 09:30
702 997275 168 Gustav Frænell Sundsvalls OK 09:32
703 992410 128 Elias Andersson OK Norrvirdarna 09:34
704 9812310 126 Alexander Graad Ronneby OK 09:36
705 9101212 146 Sandro Schmid OK Linné 09:38
706 9903265 137 Simon Dahlberg OK Nolaskogsarna 09:40
707 1990820 145 Hugo Lindbärg OK Södertörn 09:42
708 7000260   Erik Tuuri Bergnäsets AIK 09:44
709 442006 167 Christopher Wilestedt Attunda OK 09:46
710 9981030 134 Adam Segerslätt Skåneslättens OL 09:48
711 991910 153 Joel Karnehed OK Roxen 09:50
712 7990070 183 Hugo Lom Markbygdens OK 09:52
713 501820 51 Johan Wehlin Skogspojkarnas OK 09:54
714 9993770 73 Olle Hedman IF Hagen 09:56
715 980510 110 Tuve Möller OK Linné 09:58
716 9981111 113 Linus Backlund OK Södertörn 10:00
717 9991021 62 Jonas Andersson OK Roxen 10:02
718 981091 90 Martin Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 10:04
719 9980419 61 Martin Mörsell OK Kåre 10:06
720 9905080 78 Oskar Forsberg Tullinge SK 10:08
721 8137836 100 Albin Alsiö IF Hagen 10:10
722 615141 93 Albin Andersson OK Ravinen 10:12
723 9990321 82 Eskil Tryggö Trollhättans SOK 10:14
724 990824 104 Emil Pettersson Karlskrona SOK 10:16
725 7000380 72 Rasmus Möller Arboga OK 10:18
726 980128 29 Robin Salén Bergnäsets AIK 10:20
727 1991121 15 Emil Björnlinger IK Hakarpspojkarna 10:22
728 9980107 40 Waldemar Andersson Långhundra IF 10:24
729 980628 3 Jesper Svensk Stora Tuna OK 10:26
730 980923 23 Olle Josarp FK Friskus-Varberg 10:28
731 9980705 4 Henrik Johannesson Ronneby OK 10:30
732 8270298 16 Andreas Uller Kils OK 10:32
733 990826 22 August Mollén OK Denseln 10:34
734 980127 9 Henning Sjökvist Stora Tuna OK 10:36
735 8221299 50 Filip Trofast Bredaryds SOK 10:38
736 1425172 41 Niklas Carlsson Sundbybergs IK 10:40
737 980927 28 Rasmus Wickbom Vittjärvs IK 10:42
738 990918 10 Axel Granqvist OK Ravinen 10:44


Skapad 2016-09-14 14:57:47 med OLA version 5.4.0-9