SM, lång, Resultatlista

final, 2016-09-18


H21 A-final17300 meter42 av 42 anmälda
1Rassmus AnderssonOK Linné93:44
2Albin RidefeltOK Linné95:10
3Fredrik BakkmanIFK Lidingö SOK95:19
4Martin RegbornHagaby GoIF Örebro96:27
5Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF96:31
6Joakim SvenskStora Tuna OK98:19
7Johan RunessonGöteborg-Majorna OK98:51
8Max Peter BejmerIFK Göteborg99:10
9Emil SvenskStora Tuna OK99:40
10Olle KaleredOK Denseln99:55
11Johan HögstrandIFK Göteborg100:28
12Oskar SjöbergOK Linné101:30
13Gernot KerschbaumerOK Pan-Kristianstad102:34
14Jens WängdahlNyköpings OK103:17
15Mathias HallménOK Denseln104:02
16Jonas PilbladIFK Göteborg104:17
17Jens RönnolsTäby OK104:37
18Daniel AttåsOK Tisaren105:19
19Rudolfs ZernisÄrla IF106:00
20Rasmus ElmelidLinköpings OK106:12
21Patrik KarlssonVäxjö OK106:20
22Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna106:29
23Denys ShcherbakovRonneby OK106:33
24Johan LindbergIFK Mora OK106:38
25Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna107:20
26Karl WalheimÄrla IF107:27
27Mattias MillingerJärla Orientering107:58
28Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarna108:31
29Oskar DanielsAttunda OK108:49
30Artem PanchenkoIFK Mora OK109:41
31Johan ModigOK Pan-Kristianstad109:54
32David BejbomJärla Orientering110:18
33Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad110:54
34Erik AnderssonOK Orion112:32
35Emil AnderssonÄrla IF112:52
36Erik ClassonOK Orinto113:11
37Simon HedlundÄrla IF117:26
38Anders HedbergGöteborg-Majorna OK118:41
39Espen Hultgreen WeltzienJärla Orientering120:10
Erik PetterssonOK DenselnEj godk.
Gustav BergmanOK RavinenEj godk.
Fredrik IngelssonRehns BKEj godk.

H21 B-final11740 meter40 av 42 anmälda
1Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF70:16
2Albin AnderssonMarkbygdens OK71:08
3Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro71:10
4Hector HainesIFK Lidingö SOK71:51
5Viktor SilvemarkÄrla IF72:17
6Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK73:15
7Markus HederskogIK Hakarpspojkarna73:44
8David LingforsOK Linné73:49
9Gustav HindérOK Tisaren74:21
10Martin HederskogIFK Umeå74:30
11Oskar LundqvistOK Orion75:33
12Björn CederbergOK Pan-Kristianstad75:50
13Olof SandgrenOK Orion76:47
14Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna77:04
15Johan WikströmSävedalens AIK77:53
16Mattias KarlssonVäxjö OK77:57
17Emil KaleredOK Denseln78:00
18Martin LarssonHestra IF78:29
19Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad78:42
20Patrik LindÄrla IF78:46
21Henrik JonssonOK Rodhen78:59
22Oscar VångellÄrla IF79:14
23Pontus KarlssonMarkbygdens OK79:20
24Anders AxlingSundsvalls OK79:55
25Anton NilssonOK Tranan80:21
26Per-Åke BligårdGöteborg-Majorna OK80:46
27Gunnar HolmgrenBergnäsets AIK80:49
28Andreas BerganderEksjö SOK81:08
29Sixten WalheimOK Rodhen81:15
30Torgny LindströmRonneby OK81:24
31Erik BomanGävle OK82:29
32Viktor AntonssonEksjö SOK84:28
33Erik LundhRehns BK84:29
34Albin SjöhedGävle OK84:50
35Simon LundinFinspångs SOK85:15
36Kevin StåhlOK Hammaren85:40
37Jonas EngströmOK Hällen87:03
38Oscar BjörckJärla Orientering90:20
Jesper SjögrenHestra IFEj godk.
Erik Folkesson BlomIFK Mora OKEj godk.
Albin ThunbergOK AlehofEj start
Charlie StoltRehns BKEj start

H21 C-final9300 meter12 av 21 anmälda
1Andreas JanssonIK Hakarpspojkarna62:19
2Jacob LindstamOK Ravinen66:37
3Magnus BjörkOK Rodhen66:52
4Victor BergstrandMotala AIF OL69:35
5Jerker LysellRehns BK70:25
6Magnus JohanssonIK Hakarpspojkarna71:20
7Andreas HolmqvistHestra IF71:27
8Erik LindgrenKFUM Örebro OK73:10
9Henrik TostebergLinköpings OK75:39
10Magnus HomannOK Orinto80:11
11Apostol AtanasovStora Tuna OK85:55
Josh BeechOK SödertörnEj godk.
Eskil KinnebergIFK GöteborgEj start
Martin JanssonOK RodhenEj start
Linus RappIFK Mora OKEj start
Anton JohanssonOK OrionEj start
Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OFEj start
Johan TörnrothHestra IFEj start
Anton SjökvistStora Tuna OKEj start
Petter ErikssonÄrla IFEj start
Daniel RoosAttunda OKEj start
Ruslan GlebovOK RavinenÅterbud
Kalle BergmanOK RavinenÅterbud
Emil GranqvistOK RavinenÅterbud

H20 A-final12670 meter40 av 40 anmälda
1Simon HectorSnättringe SK73:29
2Ville JohanssonOK Kolmården74:55
3Albin LillieströmOK Roxen78:41
4Filip GrahnHestra IF79:05
5Filip JacobssonOK Tisaren79:34
6Ola AnderssonOK Orion80:17
7Anton ForsbergLånghundra IF80:48
8Filip WadstenOK Landehof81:17
9Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna81:19
10Olle AnderssonTullinge SK82:13
11Erik ZeilonSkåneslättens OL82:30
12Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF83:16
13Edvin SmedbergOK Skogsfalken83:21
14André AnderssonOK Kåre83:34
15Martin DjerfIK Hakarpspojkarna83:57
16Gustaf SundbüeOK Hällen84:11
17Heino OllinSävedalens AIK84:29
18Markus LarssonHestra IF84:33
19Lucas SundbladEksjö SOK84:38
20Johan LenningOK Pan-Kristianstad84:58
21Oskar LeinonenOK Kolmården85:18
22Samuel PlumppuHestra IF85:29
23Niklas SundqvistTullinge SK86:14
24Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF88:00
25Simon WikströmOK Pan-Kristianstad88:20
26Oskar LindEksjö SOK88:35
27Jonas GustafssonOK Kåre88:36
28Hugo DahlbergHaninge SOK88:48
29Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna89:03
30Mattis HallbergIK Uven89:50
31Arvid NordIK Hakarpspojkarna91:50
32Samuel HedlundLånghundra IF93:12
33Daniel Carlson BjernaldOK Linné93:13
34Johan WennermarkOK Orion94:29
35John GunnarssonSurahammars SOK95:21
36Anton HanssonIK Hakarpspojkarna95:36
37Tom CampbellLustens OK95:41
38Karl EngesAttunda OK96:23
39Alexander WiklundFinspångs SOK99:28
40Filip IvarssonOK Hammaren100:07

H20 B-final8100 meter15 av 17 anmälda
1Olle NilssonOK Linné50:03
2Linus LandergrenHestra IF50:54
3Viktor JanrikOK Linné54:01
4Johannes RidefeltOK Linné56:14
5Adam ThellsénOK Roxen58:07
6Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken58:17
7Noak SanderbergFinspångs SOK60:09
8Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK60:19
9Albin BergkvistOK Kåre60:30
10Sven EngströmLinköpings OK61:00
11Jakob FranssonOK Milan63:17
12Oskar ÖqvistBergnäsets AIK63:36
13Nils HenrikssonBergnäsets AIK64:28
14Erik ForsHestra IF73:29
Adrian DahlströmIFK Mora OKEj godk.
Joakim SkärlénHaninge SOKEj start
Nils AlexanderssonStora Tuna OKEj start
Filip KarlssonIF HagenÅterbud

H18 A-final9410 meter42 av 42 anmälda
1Isac von KrusenstiernaOK Kåre55:34
2Simon ImarkTullinge SK56:09
3Henning SjökvistStora Tuna OK58:11
4Jesper SvenskStora Tuna OK58:26
5Andreas UllerKils OK58:54
6Otto StuhlhoferOK Landehof58:59
7Henrik JohannessonRonneby OK59:10
8Victor ImarkTullinge SK59:57
9Oliwer LundbergOK Bävern61:56
10Elias Bäcklund EkvallTrollhättans SOK62:48
Rickard DjerfTibro OK62:48
12Oscar JohanssonKarlskrona SOK63:08
13Robin SalénBergnäsets AIK64:07
14Nils Hammaräng GripKalmar OK64:31
15Fredrik JohanssonOK Nackhe64:40
16Viktor WassénVänersborgs SK65:04
17August MollénOK Denseln65:14
18Hugo LillieströmOK Roxen65:18
19Albin AnderssonTullinge SK65:26
20Simon LarssonOK Hällen65:35
21Rasmus LundbergOK Bävern65:49
22Felix AxelssonMarkbygdens OK66:06
23Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK66:15
24Olle JosarpFK Friskus-Varberg66:30
25Lukas LundgrenVäxjö OK66:48
26Sandro SchmidOK Linné67:01
27Oskar EdvardssonJärfälla OK67:23
28Simon SchusterIFK Lidingö SOK67:32
29Per KarlssonOK Tylöskog68:21
30Andreas JonssonOK Orion68:39
Arvid ClaessonJönköpings OK68:39
32Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna69:22
33Filip TrofastBredaryds SOK69:50
34Jonas AnderssonOK Roxen70:51
35Axel GranqvistOK Ravinen70:57
36Erik HerneOK Ravinen71:15
37Johan OlsonIK Uven71:54
38Eskil TryggöTrollhättans SOK72:36
39Victor HelgessonHestra IF72:57
40Alexander GraadRonneby OK73:11
41Albin AlsiöIF Hagen73:46
42Johan PerssonAttunda OK77:04

H18 B-final7780 meter41 av 41 anmälda
1Daniel RönnqvistOK Linné47:55
2Isak PrellnerSkåneslättens OL49:02
3Olle HedmanIF Hagen49:26
4Johan WehlinSkogspojkarnas OK49:57
5Emil KarlssonHestra IF50:00
6Carl CarlssonNyköpings OK50:24
7Axel HalvarssonKarlskrona SOK50:49
8Lukas HellgrenOK Ravinen50:50
9John LarssonRånäs OK50:59
10Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK51:28
11Oskar ForsbergTullinge SK51:39
12Isak HertinIK Hakarpspojkarna51:41
13Hannes SvahnOK Ravinen52:03
14Johan HagströmerOK Klemmingen52:22
15Emil PetterssonKarlskrona SOK52:40
16Albin AnderssonOK Ravinen52:45
17Erik VinbladLunds OK52:47
18Elias AnderssonOK Norrvirdarna52:55
19Oscar StombergIF Hagen53:17
20Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna53:56
21Carl HolmbergIF Hagen54:06
22Tuve MöllerOK Linné54:13
23Benjamin LangerakJärfälla OK55:31
24Fritjof AxelssonFK Göingarna55:34
Håkan RambergHallstahammars OK55:34
26Albin ClaessonSävedalens AIK55:43
27Emil GrehnOK Rodhen55:53
28Joel KarnehedOK Roxen56:09
29Hugo LindbärgOK Södertörn56:16
30Tobias KarlssonSnättringe SK57:29
31Hampus NyströmIF Hagen58:18
32Waldemar AnderssonLånghundra IF58:34
33Walter LagerhällRehns BK59:00
34Erik OlssonGävle OK59:34
35Georg EklöwOK Södertörn60:22
36Rasmus MöllerArboga OK61:04
37Christian RedtzerAttunda OK63:16
38Martin MörsellOK Kåre64:48
39Simon DahlbergOK Nolaskogsarna67:28
40Alfred LönnVästerås SOK67:35
41Hugo DalhammerOK Roxen68:47
Egil MorastHaninge SOKÅterbud

H18 C-final6900 meter22 av 27 anmälda
1Olle SörqvistMarkbygdens OK45:51
2Benjamin SturekSOK Viljan47:18
3Mårten OlssonGävle OK50:52
4Pontus LindblomOK Roxen51:45
5Jakob HöstOK Skogsfalken52:14
6Arvid LinderOK Hällen53:15
7Martin StorkampSundsvalls OK53:16
8Viktor WohlgemuthOK Ravinen53:25
9Oskar EngesAttunda OK54:12
10Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna55:04
11Simon TörnqvistOK Ravinen56:29
12Gustav FrænellSundsvalls OK57:32
13Truls LindholmSundsvalls OK58:18
14Carl EkbringKexholms SK59:35
15Hugo ThunbergOK Alehof61:11
16Henrik HamreforsVästerås SOK63:34
17David LevinSvaide Roma SOK64:24
18Johan LindmanFinspångs SOK65:12
19Harald LarssonBergnäsets AIK66:49
20Hugo LomMarkbygdens OK70:56
21Lucas NorrmanAttunda OK72:25
22Erik TuuriBergnäsets AIK77:02
Emil BjörnlingerIK HakarpspojkarnaEj start
Rasmus WickbomVittjärvs IKEj start
Ludvig EkNyköpings OKEj start
Christopher WilestedtAttunda OKEj start
Linus BacklundOK SödertörnEj start
Niklas CarlssonSundbybergs IKÅterbud
Adam SegerslättSkåneslättens OLÅterbud

D21 A-final12030 meter40 av 40 anmälda
1Tove AlexanderssonStora Tuna OK77:28
2Emma JohanssonDomnarvets GOIF84:11
3Lina StrandGöteborg-Majorna OK87:40
4Anna BachmanIFK Lidingö SOK89:13
5Alva OlssonLinköpings OK90:01
6Elin MånssonIFK Göteborg90:24
7Josefin TjernlundOK Tisaren90:41
8Lina BergmanOK Skogsfalken91:24
9Lilian ForsgrenOK Tisaren91:40
10Karolin OhlssonJärla Orientering92:46
11Amilia BjörklundSävedalens AIK94:43
12Sara SjökvistJärla Orientering94:46
13Sara EskilssonAlfta-Ösa OK97:11
14Johanna EngströmOK Hällen98:08
15Annika BjörkOK Linné98:19
16Sara HagströmFalköpings AIK OK98:36
17Elsa JanssonJärla Orientering98:42
18Ellinor TjernlundOK Tisaren99:26
19Frida SandbergSäterbygdens OK100:06
20Alice HugossonIFK Lidingö SOK100:08
21Aina EdgrenTrollhättans SOK100:28
22Linda LindkvistLeksands OK101:49
23Kristin LöfgrenJärfälla OK102:12
24Ellinor ErikssonKFUM Örebro OK103:06
25Emma BjessmoIFK Lidingö SOK103:18
26Rebecka LindbergOK Roslagen103:47
27Riina KuuseloOK Linné104:25
28Elin ClassonOK Orinto106:24
29Rebecka NylinOK Tisaren106:49
30Lovisa PerssonOK Tisaren107:48
31Lisa AnderssonÄrla IF108:35
32Therese KlintbergLinköpings OK109:37
33Carolin SvenssonHaninge SOK109:58
34Jenny BjörkOK Denseln112:49
35Anna WehlinSkogspojkarnas OK113:17
36Julia DavidssonÄrla IF113:20
37Filippa JohanssonJönköpings OK117:41
38Linn AxelssonÄrla IF124:28
39Kristin HylanderNyköpings OK142:09
Lisa RisbyOK KåreEj godk.
Frida BakkmanIFK Lidingö SOKÅterbud

D21 B-final9260 meter12 av 21 anmälda
1Emma BergmanGöteborg-Majorna OK78:28
2Maria ArvidssonKalmar OK79:34
3Linda HallbergBredareds IF80:41
4Linnéa ClaesdotterOK Denseln86:25
5Maria ElmelidLinköpings OK92:01
6Louise MarkstedtOK Södertörn92:23
7Josefin PerssonJärla Orientering92:59
8Lovisa NilssonSävedalens AIK96:54
9Kajsa HammarströmLinköpings OK97:01
10Caroline LindelöwHärlövs IF97:33
11Angelica EngströmSkåneslättens OL105:30
Maria BjörklundLeksands OKEj godk.
Helena KarlssonIFK Lidingö SOKEj start
Nicole LjungdahlOK Pan-KristianstadEj start
Magdalena OlssonIFK Mora OKEj start
Anna ForsbergGöteborg-Majorna OKEj start
Signe KlintingJärla OrienteringEj start
Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OKEj start
Kristin OlovssonRehns BKEj start
Elna ForsbergIK HakarpspojkarnaEj start
Johanna ErlandssonStora Tuna OKEj start
Annie LennartssonSkåneslättens OLÅterbud
Felicia StuhlhoferOK LandehofÅterbud

D20 A-final8210 meter34 av 34 anmälda
1Johanna ÖbergOK Linné60:43
2Tilda JohanssonOK Orion62:18
3Line CederbergOK Pan-Kristianstad63:00
4Elin PetterssonIFK Göteborg63:09
5Linnéa GolsäterEksjö SOK64:24
6Andrea SvenssonOK Tisaren65:17
7Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad66:22
8Louise LundgrenVäxjö OK68:20
9Pim HedbergOK Pan-Kristianstad68:26
10Moa GustafssonUddevalla OK68:30
11Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna68:35
12Moa PetterssonKarlskrona SOK70:06
13Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF71:33
14Fanny AsketunOK Roxen71:46
15Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF71:52
16Josefine KristianssonTrollhättans SOK71:58
17Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering72:50
18Emma HelmerssonVästerås SOK73:06
19Hedwig HaasSundsvalls OK73:18
20Sara KindlundOK Tranan74:25
21Isabel SalénIFK Mora OK75:05
22Josefin ErlandssonOK Milan75:23
23Ronja BjörklundOK Kåre79:11
24Matilda ErikssonVästerbergslagens OL79:13
25Agnes WesterbergTrollhättans SOK79:43
26Emma BengtssonÅrsunda IF82:10
27Frida JunegardTullinge SK82:40
28Sara JosarpFK Friskus-Varberg84:20
29Ebba PegestamOK Ravinen84:46
30Hanna KorhonenOK Ravinen87:14
31Maria GustafssonHagaby GoIF Örebro89:38
32Emma KindbomIF Hagen95:06
33Erica ErikssonHjärnarps OL98:38
34Kajsa MattssonOK Kåre100:37
Amanda BerggrenTullinge SKÅterbud
Johanna HenrikssonOK TisarenÅterbud

D20 B-final6330 meter0 av 3 anmälda
Annie ÖnstenIK HakarpspojkarnaEj start
Klara YngvessonUmeå OKEj start
Julia HedOK SkogsfalkenEj start

D18 A-final7100 meter39 av 39 anmälda
1Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL51:58
2Sanna FastEksjö SOK52:00
3Stina NordinSundsvalls OK54:16
4Myrra CarlssonOK Orion54:24
5Hanna HugossonSundsvalls OK54:30
6Klara AxelssonMarkbygdens OK55:18
7Jonna ForsVästerås SOK55:58
8Fanny SundbladEksjö SOK56:06
9Johanna Börjesson ErikssonStorviks IF56:15
10Gabriella S BerganderEksjö SOK56:59
11Sofia WestinVittjärvs IK57:19
12Sandra BoströmOK Linné57:23
13Hanna HänströmTäby OK57:24
14Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna58:03
15Emma PetterssonOK Roxen59:19
16Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad59:28
17Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad59:32
18Emma DjerfLerums SOK59:39
19Lova EvebornOK Roxen59:59
20Lisa BerggrenOK Kolmården60:40
21Johanna HagströmFalköpings AIK OK61:02
22Amelia SkalbergBredaryds SOK61:37
23Tone AlbrektssonOK Ravinen61:42
24Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan62:06
25Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre63:05
26Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF63:08
27Emma HagrotTäby OK64:33
28Rebecca WaldenfjordJärfälla OK66:13
29Klara AnderssonOK Pan-Kristianstad66:27
30Astrid SimonssonSundbybergs IK67:37
31Moa HanssonBredaryds SOK67:51
32Alice AronengHestra IF68:15
33Vilma KarlssonSnättringe SK68:27
34Jenny WegebroUmeå OK68:33
35Hanna KjellinForsa OK69:04
36Ronja JungåkerOK Kåre69:43
37Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad72:57
38Moa WestbladOK Ravinen74:45
39Tova HermodssonLunds OK75:01
Anna HallménOK TisarenÅterbud

D18 B-final5960 meter11 av 19 anmälda
1Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna51:35
2Emma HållströmGävle OK53:47
3Amanda RangertIK Hakarpspojkarna54:04
4Stina ErikssonJönköpings OK57:40
5Elsa AnderssonBredaryds SOK57:46
6Saga SanderOK Milan58:21
7Chantelle HesselbergOK Hällen59:18
8Maria ErikssonEds SK59:52
9Victoria AsketunOK Roxen60:47
Emelie KarlssonOK LandehofEj godk.
Tilda AnderssonOK RavinenEj godk.
Carolina OlssonÄlvdalens IF OKEj start
Anna KarlströmOK LinnéEj start
Ida KristianssonTrollhättans SOKEj start
Lisa JohanssonOK TrananEj start
Tova OlssonIK HakarpspojkarnaEj start
Lovisa MartinssonOK TyrEj start
Ebba EnvallIK HakarpspojkarnaEj start
Elin LundgrenVittjärvs IKEj start
Mimmi DahlbergBredaryds SOKÅterbud
Hanna RöstinOK RavinenÅterbud
Wilma LagerhällRehns BKÅterbud


Skapad 2016-09-29 17:36:22 med OLA version 5.4.0-10