SM, lång, Resultatlista

kval, 2016-09-17


D21 kval A8290 meter29 av 29 anmälda
1Tove AlexanderssonStora Tuna OK54:51
2Anna BachmanIFK Lidingö SOK56:52
3Elin MånssonIFK Göteborg58:28
4Karolin OhlssonJärla Orientering59:28
5Lina BergmanOK Skogsfalken59:48
6Lilian ForsgrenOK Tisaren60:51
7Annika BjörkOK Linné61:11
8Sara HagströmFalköpings AIK OK61:13
9Kristin LöfgrenJärfälla OK61:56
10Sara EskilssonAlfta-Ösa OK63:53
11Rebecka LindbergOK Roslagen64:34
12Emma BjessmoIFK Lidingö SOK65:00
13Aina EdgrenTrollhättans SOK66:26
14Lisa AnderssonÄrla IF66:30
15Therese KlintbergLinköpings OK66:46
16Lovisa PerssonOK Tisaren67:09
17Kristin HylanderNyköpings OK67:39
18Anna WehlinSkogspojkarnas OK68:59
19Elin ClassonOK Orinto69:01
20Jenny BjörkOK Denseln69:38
21Emma BergmanGöteborg-Majorna OK70:03
22Linnéa ClaesdotterOK Denseln72:09
23Maria ArvidssonKalmar OK72:29
24Lovisa NilssonSävedalens AIK76:56
25Josefin PerssonJärla Orientering77:48
26Kajsa HammarströmLinköpings OK79:53
27Maria ElmelidLinköpings OK82:45
Felicia StuhlhoferOK LandehofEj godk.
Maria BjörklundLeksands OKEj godk.
Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OKÅterbud
Elna ForsbergIK HakarpspojkarnaÅterbud
Helena KarlssonIFK Lidingö SOKÅterbud

D21 kval B8370 meter26 av 29 anmälda
1Emma JohanssonDomnarvets GOIF57:29
2Lina StrandGöteborg-Majorna OK57:33
3Amilia BjörklundSävedalens AIK61:19
Sara SjökvistJärla Orientering61:19
5Lisa RisbyOK Kåre62:02
6Ellinor ErikssonKFUM Örebro OK62:37
Elsa JanssonJärla Orientering62:37
8Alva OlssonLinköpings OK63:22
9Ellinor TjernlundOK Tisaren63:30
10Alice HugossonIFK Lidingö SOK64:25
11Rebecka NylinOK Tisaren64:30
12Josefin TjernlundOK Tisaren65:02
13Frida SandbergSäterbygdens OK65:06
14Riina KuuseloOK Linné65:10
15Linda LindkvistLeksands OK65:40
16Johanna EngströmOK Hällen68:31
17Frida BakkmanIFK Lidingö SOK69:47
18Linn AxelssonÄrla IF72:04
19Filippa JohanssonJönköpings OK72:51
20Carolin SvenssonHaninge SOK73:24
21Julia DavidssonÄrla IF75:18
22Louise MarkstedtOK Södertörn77:19
23Linda HallbergBredareds IF77:41
24Caroline LindelöwHärlövs IF84:12
25Angelica EngströmSkåneslättens OL93:04
26Annie LennartssonSkåneslättens OL129:53
Magdalena OlssonIFK Mora OKEj start
Anna ForsbergGöteborg-Majorna OKEj start
Signe KlintingJärla OrienteringEj start
Kristin OlovssonRehns BKÅterbud
Johanna ErlandssonStora Tuna OKÅterbud
Nicole LjungdahlOK Pan-KristianstadÅterbud

H21 kval A10490 meter34 av 34 anmälda
1Emil SvenskStora Tuna OK59:14
2Oskar SjöbergOK Linné59:38
3Gustav BergmanOK Ravinen60:21
4Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF60:39
5Jens WängdahlNyköpings OK61:43
6Fredrik IngelssonRehns BK62:23
7Jonas PilbladIFK Göteborg63:29
8Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarna63:52
9Simon HedlundÄrla IF65:44
10Erik ClassonOK Orinto66:00
11Patrik KarlssonVäxjö OK66:42
12Erik AnderssonOK Orion66:59
13Emil AnderssonÄrla IF67:19
14Anders HedbergGöteborg-Majorna OK67:23
15Gustav HindérOK Tisaren67:34
16Albin AnderssonMarkbygdens OK67:37
17Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro68:26
18David LingforsOK Linné70:39
19Mattias KarlssonVäxjö OK71:40
20Johan WikströmSävedalens AIK72:00
21Albin ThunbergOK Alehof72:31
22Jesper SjögrenHestra IF73:41
23Anders AxlingSundsvalls OK74:14
24Sixten WalheimOK Rodhen74:18
25Oskar LundqvistOK Orion74:29
26Viktor AntonssonEksjö SOK74:56
27Erik LundhRehns BK75:49
28Torgny LindströmRonneby OK76:34
29Jacob LindstamOK Ravinen78:47
30Jerker LysellRehns BK78:49
31Andreas HolmqvistHestra IF80:40
Andreas JanssonIK HakarpspojkarnaEj godk.
Anton SjökvistStora Tuna OKEj godk.
Daniel RoosAttunda OKEj godk.
Martin JanssonOK RodhenÅterbud
Anton JohanssonOK OrionÅterbud

H21 kval B10430 meter33 av 34 anmälda
1Albin RidefeltOK Linné56:53
2Johan RunessonGöteborg-Majorna OK59:17
3Gernot KerschbaumerOK Pan-Kristianstad60:28
4Daniel AttåsOK Tisaren60:29
5Jens RönnolsTäby OK60:48
6Karl WalheimÄrla IF61:15
7Olle KaleredOK Denseln61:45
8Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna61:49
9Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna62:58
10Oskar DanielsAttunda OK63:01
11Johan ModigOK Pan-Kristianstad63:05
12Mathias HallménOK Denseln63:25
13Mattias MillingerJärla Orientering64:05
14Rasmus ElmelidLinköpings OK64:33
15Viktor SilvemarkÄrla IF64:47
16Hector HainesIFK Lidingö SOK65:03
17Erik BomanGävle OK65:34
18Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF65:36
19Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK65:43
20Henrik JonssonOK Rodhen66:55
21Oscar BjörckJärla Orientering67:25
22Albin SjöhedGävle OK69:22
23Emil KaleredOK Denseln69:50
24Erik Folkesson BlomIFK Mora OK69:54
25Martin LarssonHestra IF70:37
26Simon LundinFinspångs SOK73:53
27Jonas EngströmOK Hällen74:12
28Gunnar HolmgrenBergnäsets AIK74:14
29Victor BergstrandMotala AIF OL74:52
30Magnus JohanssonIK Hakarpspojkarna77:18
31Magnus HomannOK Orinto80:36
32Erik LindgrenKFUM Örebro OK81:36
33Magnus BjörkOK Rodhen85:45
Eskil KinnebergIFK GöteborgEj start
Kalle BergmanOK RavinenÅterbud
Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OFÅterbud

H21 kval C10580 meter32 av 33 anmälda
1Martin RegbornHagaby GoIF Örebro57:02
2Fredrik BakkmanIFK Lidingö SOK57:42
3Rassmus AnderssonOK Linné58:41
4Joakim SvenskStora Tuna OK59:11
5Max Peter BejmerIFK Göteborg61:08
6Johan HögstrandIFK Göteborg61:20
7Rudolfs ZernisÄrla IF62:33
8Artem PanchenkoIFK Mora OK63:20
9David BejbomJärla Orientering64:41
10Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad65:05
11Denys ShcherbakovRonneby OK65:09
12Johan LindbergIFK Mora OK66:02
13Espen Hultgreen WeltzienJärla Orientering66:22
14Erik PetterssonOK Denseln66:27
15Martin HederskogIFK Umeå66:40
16Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna67:11
17Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad67:41
18Markus HederskogIK Hakarpspojkarna68:02
19Olof SandgrenOK Orion68:51
20Björn CederbergOK Pan-Kristianstad69:23
21Pontus KarlssonMarkbygdens OK69:43
22Patrik LindÄrla IF70:00
23Andreas BerganderEksjö SOK70:23
24Per-Åke BligårdGöteborg-Majorna OK73:26
25Oscar VångellÄrla IF74:56
26Anton NilssonOK Tranan75:38
27Kevin StåhlOK Hammaren78:01
28Charlie StoltRehns BK81:04
29Apostol AtanasovStora Tuna OK85:45
Henrik TostebergLinköpings OKEj godk.
Josh BeechOK SödertörnEj godk.
Emil GranqvistOK RavinenEj godk.
Petter ErikssonÄrla IFEj start
Ruslan GlebovOK RavinenÅterbud
Linus RappIFK Mora OKÅterbud
Johan TörnrothHestra IFÅterbud

D20 kval A5890 meter17 av 17 anmälda
1Line CederbergOK Pan-Kristianstad47:37
2Pim HedbergOK Pan-Kristianstad49:59
3Isabel SalénIFK Mora OK50:59
4Elin PetterssonIFK Göteborg52:22
5Fanny AsketunOK Roxen52:57
6Louise LundgrenVäxjö OK55:19
7Moa GustafssonUddevalla OK56:02
8Sara KindlundOK Tranan57:53
9Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering58:03
10Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad59:08
11Amanda BerggrenTullinge SK60:18
12Sara JosarpFK Friskus-Varberg62:51
13Ronja BjörklundOK Kåre63:00
14Emma BengtssonÅrsunda IF66:03
15Ebba PegestamOK Ravinen66:22
16Johanna HenrikssonOK Tisaren75:09
Klara YngvessonUmeå OKEj godk.
Julia HedOK SkogsfalkenÅterbud
Annie ÖnstenIK HakarpspojkarnaÅterbud

D20 kval B5920 meter20 av 20 anmälda
1Andrea SvenssonOK Tisaren44:16
2Johanna ÖbergOK Linné46:29
3Tilda JohanssonOK Orion46:30
4Linnéa GolsäterEksjö SOK46:45
5Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF51:02
6Moa PetterssonKarlskrona SOK52:36
7Josefine KristianssonTrollhättans SOK52:40
8Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF53:53
9Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna54:36
10Josefin ErlandssonOK Milan57:14
11Emma HelmerssonVästerås SOK58:15
12Matilda ErikssonVästerbergslagens OL61:02
13Agnes WesterbergTrollhättans SOK61:31
14Erica ErikssonHjärnarps OL62:28
15Emma KindbomIF Hagen63:03
Kajsa MattssonOK Kåre63:03
17Hanna KorhonenOK Ravinen63:22
18Hedwig HaasSundsvalls OK63:26
19Frida JunegardTullinge SK63:57
20Maria GustafssonHagaby GoIF Örebro66:20

H20 kval A8190 meter29 av 29 anmälda
1Filip GrahnHestra IF49:47
2Simon HectorSnättringe SK49:59
3Filip JacobssonOK Tisaren51:45
4Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF52:08
5André AnderssonOK Kåre52:38
6Ola AnderssonOK Orion54:01
7Gustaf SundbüeOK Hällen54:32
8Mattis HallbergIK Uven54:33
9Samuel HedlundLånghundra IF55:07
10Oskar LeinonenOK Kolmården55:43
11Markus LarssonHestra IF55:58
12Olle AnderssonTullinge SK56:35
13Anton ForsbergLånghundra IF57:09
14Johan WennermarkOK Orion57:23
15Tom CampbellLustens OK58:23
16Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF58:35
17Oskar LindEksjö SOK58:50
18John GunnarssonSurahammars SOK60:54
19Alexander WiklundFinspångs SOK61:03
20Daniel Carlson BjernaldOK Linné61:04
21Linus LandergrenHestra IF62:35
22Viktor JanrikOK Linné62:37
23Albin BergkvistOK Kåre62:52
24Johannes RidefeltOK Linné64:24
25Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK65:46
26Nils HenrikssonBergnäsets AIK66:20
27Erik ForsHestra IF70:42
28Oskar ÖqvistBergnäsets AIK71:24
29Joakim SkärlénHaninge SOK74:25

H20 kval B8230 meter27 av 28 anmälda
1Edvin SmedbergOK Skogsfalken52:11
2Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna54:07
3Jonas GustafssonOK Kåre54:18
4Ville JohanssonOK Kolmården54:47
5Albin LillieströmOK Roxen55:31
6Lucas SundbladEksjö SOK55:55
7Filip WadstenOK Landehof56:12
8Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna56:22
9Johan LenningOK Pan-Kristianstad56:27
10Heino OllinSävedalens AIK56:36
11Samuel PlumppuHestra IF56:54
12Karl EngesAttunda OK58:24
13Martin DjerfIK Hakarpspojkarna58:38
14Erik ZeilonSkåneslättens OL58:41
15Hugo DahlbergHaninge SOK59:09
16Niklas SundqvistTullinge SK59:16
17Filip IvarssonOK Hammaren60:39
18Anton HanssonIK Hakarpspojkarna60:41
19Simon WikströmOK Pan-Kristianstad60:53
20Arvid NordIK Hakarpspojkarna61:10
21Olle NilssonOK Linné61:42
22Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken63:45
23Sven EngströmLinköpings OK68:53
24Jakob FranssonOK Milan69:18
25Noak SanderbergFinspångs SOK70:46
26Adam ThellsénOK Roxen72:56
Adrian DahlströmIFK Mora OKEj godk.
Filip KarlssonIF HagenEj start
Nils AlexanderssonStora Tuna OKÅterbud

D18 kval A5350 meter27 av 29 anmälda
1Sanna FastEksjö SOK41:33
2Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL42:41
3Jenny WegebroUmeå OK45:32
4Fanny SundbladEksjö SOK45:49
5Lisa BerggrenOK Kolmården46:17
6Jonna ForsVästerås SOK46:36
7Emma HagrotTäby OK47:19
8Hanna HänströmTäby OK47:24
9Lova EvebornOK Roxen48:23
10Vilma KarlssonSnättringe SK48:31
11Anna HallménOK Tisaren48:36
12Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad48:50
13Moa HanssonBredaryds SOK49:11
14Amelia SkalbergBredaryds SOK49:55
15Emma PetterssonOK Roxen50:33
16Myrra CarlssonOK Orion50:43
17Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF51:12
18Johanna HagströmFalköpings AIK OK51:32
19Alice AronengHestra IF52:31
20Astrid SimonssonSundbybergs IK52:54
21Amanda RangertIK Hakarpspojkarna53:00
22Chantelle HesselbergOK Hällen53:10
23Wilma LagerhällRehns BK54:34
24Victoria AsketunOK Roxen57:39
25Maria ErikssonEds SK58:28
26Stina ErikssonJönköpings OK60:02
27Saga SanderOK Milan65:27
Anna KarlströmOK LinnéEj start
Mimmi DahlbergBredaryds SOKEj start
Tova OlssonIK HakarpspojkarnaÅterbud
Hanna RöstinOK RavinenÅterbud

D18 kval B5310 meter25 av 27 anmälda
1Stina NordinSundsvalls OK40:28
2Klara AxelssonMarkbygdens OK42:32
3Sandra BoströmOK Linné43:01
4Hanna HugossonSundsvalls OK44:22
5Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre44:37
6Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna44:56
7Tone AlbrektssonOK Ravinen45:26
8Gabriella S BerganderEksjö SOK45:41
9Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad46:09
10Hanna KjellinForsa OK46:44
11Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan46:46
12Sofia WestinVittjärvs IK47:15
13Klara AnderssonOK Pan-Kristianstad47:40
14Johanna Börjesson ErikssonStorviks IF48:20
15Rebecca WaldenfjordJärfälla OK49:40
16Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad49:53
17Moa WestbladOK Ravinen49:59
18Ronja JungåkerOK Kåre50:54
19Emma DjerfLerums SOK51:30
Tova HermodssonLunds OK51:30
21Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna52:15
22Emelie KarlssonOK Landehof55:47
23Elsa AnderssonBredaryds SOK56:27
24Tilda AnderssonOK Ravinen59:20
25Emma HållströmGävle OK64:22
Elin LundgrenVittjärvs IKEj start
Carolina OlssonÄlvdalens IF OKEj start
Ida KristianssonTrollhättans SOKÅterbud
Lisa JohanssonOK TrananÅterbud
Lovisa MartinssonOK TyrÅterbud
Ebba EnvallIK HakarpspojkarnaÅterbud

H18 kval A7350 meter37 av 37 anmälda
1Isac von KrusenstiernaOK Kåre43:52
2Oscar JohanssonKarlskrona SOK48:21
3Lukas LundgrenVäxjö OK50:20
4Erik HerneOK Ravinen50:25
5Albin AnderssonTullinge SK50:55
6Hugo LillieströmOK Roxen51:17
7Victor HelgessonHestra IF51:18
8Simon LarssonOK Hällen51:25
9Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna52:30
10Felix AxelssonMarkbygdens OK52:52
11Fredrik JohanssonOK Nackhe53:21
12Johan PerssonAttunda OK54:21
13Oskar EdvardssonJärfälla OK54:48
14Elias Bäcklund EkvallTrollhättans SOK55:46
15Georg EklöwOK Södertörn55:57
16Emil KarlssonHestra IF56:01
17Daniel RönnqvistOK Linné57:06
18Hannes SvahnOK Ravinen57:15
19John LarssonRånäs OK58:22
20Hampus NyströmIF Hagen59:31
21Isak HertinIK Hakarpspojkarna59:47
22Benjamin LangerakJärfälla OK59:57
23Hugo DalhammerOK Roxen62:35
24Johan HagströmerOK Klemmingen63:31
25Lukas HellgrenOK Ravinen63:56
26Håkan RambergHallstahammars OK65:17
27Alfred LönnVästerås SOK65:46
28Tobias KarlssonSnättringe SK67:19
29Johan LindmanFinspångs SOK68:40
30Pontus LindblomOK Roxen69:12
31Mårten OlssonGävle OK71:28
32Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna72:14
33Jakob HöstOK Skogsfalken73:26
34Oskar EngesAttunda OK80:11
35Harald LarssonBergnäsets AIK86:27
36David LevinSvaide Roma SOK92:18
Arvid LinderOK HällenEj godk.

H18 kval B7280 meter37 av 37 anmälda
1Simon ImarkTullinge SK44:56
2Rickard DjerfTibro OK47:59
3Oliwer LundbergOK Bävern48:48
4Victor ImarkTullinge SK48:59
5Per KarlssonOK Tylöskog49:02
6Nils Hammaräng GripKalmar OK50:13
7Andreas JonssonOK Orion50:54
8Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK51:17
9Rasmus LundbergOK Bävern51:40
10Otto StuhlhoferOK Landehof51:47
11Johan OlsonIK Uven51:52
12Viktor WassénVänersborgs SK52:07
13Arvid ClaessonJönköpings OK52:10
14Simon SchusterIFK Lidingö SOK52:22
15Isak PrellnerSkåneslättens OL53:29
16Carl CarlssonNyköpings OK53:33
17Walter LagerhällRehns BK56:24
18Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna57:23
19Axel HalvarssonKarlskrona SOK57:28
20Fritjof AxelssonFK Göingarna57:47
21Carl HolmbergIF Hagen57:49
22Egil MorastHaninge SOK58:02
23Erik VinbladLunds OK59:30
24Emil GrehnOK Rodhen61:23
25Oscar StombergIF Hagen62:01
26Christian RedtzerAttunda OK62:32
27Albin ClaessonSävedalens AIK62:56
28Erik OlssonGävle OK66:06
29Benjamin SturekSOK Viljan66:30
30Olle SörqvistMarkbygdens OK66:47
31Viktor WohlgemuthOK Ravinen66:52
32Henrik HamreforsVästerås SOK67:06
33Martin StorkampSundsvalls OK68:33
34Hugo ThunbergOK Alehof70:12
35Simon TörnqvistOK Ravinen70:42
36Truls LindholmSundsvalls OK72:41
37Lucas NorrmanAttunda OK82:51
Ludvig EkNyköpings OKÅterbud

H18 kval C7330 meter34 av 34 anmälda
1Henrik JohannessonRonneby OK45:53
2Axel GranqvistOK Ravinen46:20
3Jesper SvenskStora Tuna OK47:48
4Henning SjökvistStora Tuna OK48:16
5Robin SalénBergnäsets AIK48:46
6August MollénOK Denseln50:13
7Jonas AnderssonOK Roxen50:45
8Sandro SchmidOK Linné51:04
9Olle JosarpFK Friskus-Varberg52:48
10Eskil TryggöTrollhättans SOK53:18
11Andreas UllerKils OK53:23
12Filip TrofastBredaryds SOK53:40
13Albin AlsiöIF Hagen53:50
14Alexander GraadRonneby OK55:16
15Johan WehlinSkogspojkarnas OK55:25
16Oskar ForsbergTullinge SK55:47
17Waldemar AnderssonLånghundra IF55:48
18Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK55:53
19Emil PetterssonKarlskrona SOK56:22
20Martin MörsellOK Kåre56:32
21Elias AnderssonOK Norrvirdarna57:08
22Rasmus MöllerArboga OK57:37
23Tuve MöllerOK Linné58:04
24Olle HedmanIF Hagen59:31
25Albin AnderssonOK Ravinen59:56
26Hugo LindbärgOK Södertörn62:20
27Joel KarnehedOK Roxen63:14
28Simon DahlbergOK Nolaskogsarna66:59
29Gustav FrænellSundsvalls OK68:34
30Carl EkbringKexholms SK71:40
31Erik TuuriBergnäsets AIK90:11
32Hugo LomMarkbygdens OK90:35
Niklas CarlssonSundbybergs IKEj godk.
Adam SegerslättSkåneslättens OLEj godk.
Emil BjörnlingerIK HakarpspojkarnaÅterbud
Rasmus WickbomVittjärvs IKÅterbud
Christopher WilestedtAttunda OKÅterbud
Linus BacklundOK SödertörnÅterbud


Skapad 2016-09-29 17:34:06 med OLA version 5.4.0-10