Vilselöpet + DM, ultralång, Blekinge, Skåne, Småland, Klassresultatlista

2016-10-23


D21 7070 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Hanne FoghOK Sorø65:380:00
2Elin WallquistVäxjö OK70:294:51
3Helena LindénVäxjö OK71:055:27
4Maria JohanssonTorsås OK76:4311:05
5Linda JanssonOK Älme77:5312:15
6Elinor LindelöwHärlövs IF79:3013:52
7Sofia DahlHärlövs IF87:2521:47
Cecilia BrattOK OrionEj start

H21 9980 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Torgny LindströmRonneby OK65:190:00
2Lars JohanssonOK Älme71:025:43
3Martin NilssonMalungs OK Skogsmårdarna75:3810:19
4Henrik ModigOK Pan-Kristianstad78:2613:07
5David HåkanssonOK Gynge84:0418:45
6Jonas EnarssonLunds OK92:2527:06

D21K 5050 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Marie SvenssonFK Åsen75:000:00
Nataliya ThellEslövs FKEj godk.

H18 6390 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Mathias BlomsterRonneby OK55:110:00
2Wiktor RydlundHässleholms OK64:399:28

D16 4600 meter 15 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Klara AnderssonOK Orion35:300:00
2Alicia LundgrenVäxjö OK36:301:00
3Lovisa WeidenSkåneslättens OL39:103:40
3Lotten KindlundhFK Finn39:103:40
5Linnea DagsbergOK Orion39:113:41
6Maja PorleVäxjö OK40:014:31
7Elin SvenssonOK Älme41:265:56
8Hanna JohannessonRonneby OK41:366:06
9Clara DahlHärlövs IF45:3810:08
10Julia SusekKarlskrona SOK46:0110:31
11Tina LjungqvistLunds OK46:1510:45
12Ebba JensenSkåneslättens OL50:3615:06
13Julia MianowskaKalmar OK51:0915:39
14Emma NilssonAlvesta SOK51:5116:21
15Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK55:4020:10

H16 5450 meter 14 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Filip BengtssonOK Lindéna38:390:00
2Erik ÅkessonVäxjö OK38:580:19
3Anton GlivesonRonneby OK39:391:00
4Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK39:431:04
5Gustav OlssonTorsås OK39:481:09
6Lukas KatvalaOK Älgen44:476:08
7Viggo JohanssonSkåneslättens OL45:356:56
8Simon GiselssonRonneby OK45:457:06
8Love CarlssonOK Orion45:457:06
10Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK54:2715:48
11Oscar NilssonAlvesta SOK64:2725:48
12Brian AhlmAndrarums IF66:4728:08
Jonathan LjungbergOK SkogsfalkenEj start
Gustav ÅmanOK Vilse 87Ej start

D14 3900 meter 17 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Thea BökmanHelsingborgs SOK32:490:00
2Rebecca HardenFK Boken32:570:08
3Ella SöderbergOK Skogsfalken33:080:19
4Lisa OlssonTorsås OK34:542:05
5Amanda KarmetunOK Njudung35:362:47
6Vilmalee SuwanOK Vilse 8735:573:08
7Elin EmilssonOK Skogsfalken36:283:39
8Linn KarlssonOK Vilse 8737:204:31
9Hanna RingRonneby OK39:376:48
10Amanda SvenssonOK Orion41:258:36
11Nellie NilssonOK Orion42:5710:08
12Lena ChabieraKalmar OK45:2412:35
13Enni LindskogOK Älme46:0213:13
14Elvira LjungbergOK Skogsfalken54:5622:07
Nellie RydlundHässleholms OKEj godk.
Sofia PalmFK BokenEj start
Ella BrattOK OrionEj start

H14 3930 meter 18 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Frantisek SvetnickyKarlskrona SOK28:100:00
2Linus VernströmRonneby OK30:011:51
3Olle KallerbäckEmmaboda Verda OK30:172:07
4Arvid KronmarKarlskrona SOK31:103:00
5Edvin SelinFK Göingarna32:374:27
6Ivar HelmerssonHässleholms OK33:425:32
7Arvid BlomsterRonneby OK33:595:49
8Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna34:516:41
9Johan BjörckOK Älme39:0410:54
10Emil ViktorssonOK Skogsfalken42:1414:04
11Hugo CedervallÖrkelljunga FK42:2614:16
12Victor ModigOK Pan-Kristianstad42:5414:44
13Alfred AhltinMalmö OK45:2517:15
14Lukas CarlssonOK Pan-Kristianstad47:5319:43
15Simon FogelströmTorsås OK51:2323:13
Fabian EvertssonLessebo OKEj godk.
Anton TörnqvistKarlskrona SOKEj start
Fabian AnderssonRonneby OKEj start

D14K 2980 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Julia KarlssonOK Skogsfalken46:000:00
2Ellinor RosenbergOK Vilse 8771:4325:43

H14K 2980 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Elliot SjöforsOK Älme30:380:00
Zacharias ÅkerlundStigmännen Karlshamns OKEj start

D12 3010 meter 16 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Emma ZettervallKarlskrona SOK22:530:00
2Linnea RydlundHässleholms OK22:550:02
3Emma EmilssonOK Skogsfalken23:320:39
4Hanna MorénHjärnarps OL23:450:52
5Alice OlvegårdFK Göingarna25:332:40
6Emmy PalmFK Boken27:004:07
7Tuva SelinFK Göingarna27:094:16
8Alma SvennerudKarlskrona SOK32:5510:02
9Alice PerssonOK Tyringe33:2210:29
10Tilda SvenssonOK Vilse 8738:4815:55
11My FridströmKarlskrona SOK43:3220:39
12Sandra WiduchKarlskrona SOK48:3325:40
13Olivia KarlssonLessebo OK52:4529:52
14Emmie NordströmLessebo OK55:3632:43
Edith DomeijKarlskrona SOKEj start
Ida BenattiSkåneslättens OLEj start

H12 3010 meter 17 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Noah KrikströmHjärnarps OL24:310:00
2Svante SelinFK Göingarna25:371:06
3Melker LarssonOK Orion26:392:08
4Felix ThomassonFK Göingarna28:073:36
5Jakob IngelströmOK Gynge28:113:40
6Oskar ErikssonRonneby OK28:384:07
7Erik JönssonStigmännen Karlshamns OK28:574:26
8David MorénHjärnarps OL29:194:48
9Hugo MartinssonFK Finn29:485:17
10Wilhelm KarmetunOK Njudung35:1410:43
11Svante LorentzsonStigmännen Karlshamns OK37:1512:44
12Casper TuressonHärlövs IF38:4214:11
13Albin TagessonFK Finn40:1715:46
14Anton KarlssonFK Finn41:5817:27
15Erik OlssonFrosta OK62:4138:10
Wilmer SelinFK GöingarnaEj godk.
Axel BrattOK OrionEj start

D12K 2350 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Emma NorlinStigmännen Karlshamns OK20:240:00
2Alicia EkdahlStigmännen Karlshamns OK22:071:43
3Emelia CarlströmFK Boken29:339:09
4Ebba BjörkOK Pan-Kristianstad32:2412:00
5Emelie JohnssonOK Vilse 8758:1037:46
Nikki KarlssonOK Vilse 87Ej godk.
Ida JanssonOK Vilse 87Ej godk.

D10 2360 meter 14 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Sara LjungqvistLunds OK19:520:00
2Lova KronmarKarlskrona SOK21:351:43
3Frida LindénVäxjö OK22:112:19
4Emma LindénVäxjö OK24:134:21
5Matilda SöderbergOK Skogsfalken24:565:04
6Selma LeopoldOK Orion24:575:05
7Anna BenattiSkåneslättens OL25:075:15
8Smilla ThomassonFK Göingarna29:089:16
9Elin SaleskogRonneby OK30:3410:42
10Josefina AndraeOK Vilse 8734:5815:06
11Tuva BohlinOK Skogsfalken44:2324:31
12Isabell RosenbergOK Vilse 8754:4834:56
Kerstin DomeijKarlskrona SOKEj start
Tove RosbergVäxjö OKEj start

H10 2360 meter 23 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Hjalmar AxelssonFK Göingarna15:380:00
2Jakob OmelchenkoKarlskrona SOK19:263:48
3Ville LindskogOK Älme20:124:34
4Eddie KarlssonOK Vilse 8721:235:45
5Arvid ErikssonRonneby OK22:006:22
6Erik KarlssonOK Skogsfalken23:147:36
7Carl GlivesonRonneby OK24:058:27
8Svante BohlinOK Skogsfalken24:178:39
9Wille VernströmRonneby OK24:449:06
10Nico MankonenKarlskrona SOK25:5010:12
11Elias KronmarKarlskrona SOK27:3812:00
12Matti JohanssonOK Njudung28:0012:22
13Alfred OlssonLunds OK29:1213:34
14Måns FridströmKarlskrona SOK30:3014:52
15Albin EmilssonOK Skogsfalken35:5220:14
16Hugo DuvbornOK Vilse 8746:5531:17
17Noah MulariOK Vilse 8758:4743:09
18Erik LeopoldOK Orion60:3744:59
19Viktor EricsonOK Vilse 8763:2747:49
Emil RingRonneby OKEj godk.
Carl ÅkessonOK OrionEj godk.
Holger DomeijKarlskrona SOKEj start
Kasper FagerKarlskrona SOKEj start

D40 5110 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Linda IngemarssonKarlskrona SOK54:250:00
2Lotta EkbergÖrkelljunga FK57:192:54
3Lotta MorénHjärnarps OL80:5026:25
4Susanne KarlssonOK Denseln82:4028:15
Camilla SelinFK GöingarnaEj godk.
Malin SvenssonOK OrionEj start
Eva PerssonVäxjö OKEj start

H40 7580 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ola SöderbergOK Skogsfalken58:260:00
2Patrik GunnarssonBig Foot Orienteers60:201:54
3Mikael NilssonLunds OK70:1211:46
4Patrik IngelströmOK Gynge83:5225:26
5Michael NilssonAndrarums IF93:3935:13

D45 4490 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Louise AxelssonFK Göingarna43:220:00
2Kerstin JensenSkåneslättens OL51:177:55
3Monika HjellströmGränna-Bygdens OK73:0629:44
Lena RegnellVäxjö OKEj start
Mona RosbergVäxjö OKEj start

H45 6390 meter 16 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lars-Ola LarssonOK Orion47:270:00
2Anders SelinFK Göingarna48:411:14
3Tobias BorgerKalmar OK49:472:20
4Håkan AxelssonFK Göingarna50:262:59
5Magnus LarssonFK Göingarna50:333:06
6Fabian LjungqvistLunds OK51:504:23
7Niklas EdvardssonHästveda OK54:587:31
8Johan AnderssonOK Skogsfalken55:468:19
9Håkan KarlssonFK Finn58:4911:22
10Johan BökmanHelsingborgs SOK62:0614:39
11Nils HelmerssonHässleholms OK64:4917:22
12Håkan ErikssonHästveda OK65:4618:19
13Johan JensenSkåneslättens OL67:5120:24
14Ola NilssonAlvesta SOK73:5126:24
15Pierre DanielssonOK Skogsfalken82:2835:01
Jonas PerssonTorsås OKEj start

D50 3860 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Gunilla GustafssonOK Orion57:370:00
2Tine Meyhoff PetersenHerlufsholm OK58:391:02

H50 5900 meter 12 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Mats AnderssonOK Orion45:170:00
2Joel RydströmFK Finn48:323:15
3Johnny NimvikLunds OK51:326:15
4Anders BlomqvistOK Skogsfalken52:096:52
5Anders NilssonOK Orion56:2211:05
6Jan JohanssonSkåneslättens OL61:0415:47
7Magnus PorleVäxjö OK62:2817:11
8Jan GradinAndrarums IF67:0921:52
9Peter AnderssonOK Gynge72:1827:01
10Stefan NormanKalmar OK92:1947:02
11Claus MikkelsenHerlufsholm OK104:2459:07
Arne ThellEslövs FKEj godk.

D55 3860 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Christina OlssonSkåneslättens OL48:230:00
2Tina HagårdRävetofta OK60:1811:55
3Mona PalmLessebo OK60:5212:29
4Kati NémethStigmännen Karlshamns OK63:2415:01
5Eva WildmarkFK Boken64:3416:11
Ewa RoosHelsingborgs SOKEj start
Christina SegerslättSkåneslättens OLEj start

H55 5470 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ola SvenssonOK Orion50:570:00
2Arne SääfGudhems IF60:129:15
3Hans-Inge HanssonFrosta OK75:2924:32
4Bo PeterssonLessebo OK89:3038:33
Lennart StenssonHelsingborgs SOKEj godk.

D60 3490 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK49:030:00
2Eva Konring OlesenFIF Hillerød53:374:34
3Kristin JohanssonOK Dacke53:494:46
4Gunilla AnderssonKarlskrona SOK58:219:18
5Christel NilssonOK Älme89:1240:09

H60 5050 meter 9 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Håkan Berglund LakeKovlands IF48:310:00
2Jan DanielssonKalmar OK56:438:12
3Lennart SmedenmarkRonneby OK57:599:28
4Bengt AspvallRonneby OK64:3916:08
5Lars MartinssonRonneby OK76:2227:51
6Tommy HautopOK Pan-Kristianstad79:0530:34
7Bjarne Skram JensenFIF Hillerød92:3844:07
Ken RagnarssonOK KompassenEj start
Christer KajsajunttiOK SkogsfalkenEj start

D65 3490 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lena SöderbergOK Skogsfalken46:270:00
2Britt-Mari KarlssonVäxjö OK46:440:17
3Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad63:0516:38
4Lena JönssonLaholms IF OK64:4718:20
5Karin LarssonOK Kompassen67:1420:47
6Eva ArvidssonAlvesta SOK68:4322:16
7Sonja HammarOK Kompassen69:2622:59
Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OKEj godk.

H65 4590 meter 15 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Björn PalmLessebo OK48:110:00
2Bo TuressonOK Bävern53:185:07
3Emil OlesenFIF Hillerød53:475:36
4Anders WetterlingStigmännen Karlshamns OK54:065:55
5Hans LarssonHässleholms OK55:096:58
6Arne JohanssonOK Älme57:008:49
7Lars-Åke ÅbergKalmar OK58:2210:11
8Gert OlssonSkåneslättens OL58:2410:13
9Kim FolanderOK Sorø58:4210:31
10Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK61:4513:34
11Sune AnderssonHalmstad OK66:0817:57
12Göran LarssonOK Kompassen74:1626:05
13Tommy HeldFK Åsen78:4830:37
Connie RoslundHässleholms OKEj start
Jörgen NilssonRonneby OKEj start

D70 3000 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Margareta LarssonOK Njudung40:010:00
2Ulla HåkanssonOK Gynge40:310:30
3Berit ByströmOK Virdarna45:565:55
4Torill SvendsenFrosta OK46:036:02
5Brita DahlbergHässleholms OK50:5710:56
6Gunilla GrönbladHärlövs IF55:2715:26
7Ulla LingJönköpings OK57:3717:36
8Solbritt GustafssonOK Virdarna67:0727:06
9Marianne CarlssonSkåneslättens OL69:4129:40
10Siv EkelöfVärend GN OL72:0432:03

H70 3890 meter 12 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ingemar AnderssonOK Orion45:430:00
2Kent EkdahlEmmaboda Verda OK45:490:06
3Stefan G LarssonOK Njudung50:054:22
4Gerth SällströmLessebo OK52:517:08
5Erling LarssonHässleholms OK53:267:43
6Erling EkelöfVärend GN OL54:208:37
7Kjell LindauOK Kompassen55:359:52
8Jan HanssonLunds OK59:2713:44
9Bertil OttossonFK Göingarna59:3113:48
10Sven ThelanderssonLunds OK61:3215:49
11Kenneth ArvidssonAlvesta SOK80:4435:01
Waste ByströmOK VirdarnaEj start

D75 3000 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
Karin LexellOK TorfinnEj godk.

H75 3500 meter 13 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Anders CarlssonSkåneslättens OL45:210:00
2Torsten ClaessonOK Älme46:451:24
3Hubert HugossonOK Gynge53:167:55
4Inge NilssonOK Älme56:4011:19
5Stig KarlssonTorsås OK59:1213:51
6Roland EdvinssonFK Göingarna61:4716:26
7Kurt RydinOK Tranan62:3617:15
8Paul SchannongMalmö OK63:1417:53
9Göran FolkessonRonneby OK63:3718:16
10Göran ThourVärend GN OL79:4234:21
11Allan HammarOK Kompassen80:1734:56
12Ragnar OlssonRonneby OK83:2138:00
Ernie BroströmHalmstad OKEj godk.

H80 3000 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Bengt PeterssonOK Älme49:010:00
2Ingvar PeterssonHässleholms OK56:407:39
3Inge ÅkessonStigmännen Karlshamns OK80:0931:08
4Bengt EdvardssonOK Torfinn105:2156:20
Lars PerssonVäsby OKEj start

H85 2450 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Sven SvenssonKarlskrona SOK57:190:00
2Sture JanssonEmmaboda Verda OK61:524:33

Insk 1630 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
Alex BujuklievOK Vilse 87Godkänd
Anna KindbladOK ÄlmeGodkänd
Anton FaxénVäxjö OKGodkänd
Filip AxelssonOK Vilse 87Godkänd
Filip PaulinOK Vilse 87Godkänd
Filippa KarkulehtoOK Vilse 87Godkänd
Ilma PaulinOK Vilse 87Godkänd
Sofie WiduchKarlskrona SOKGodkänd

U1 1900 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1William MulariOK Vilse 8716:060:00
2Gustav TagessonFK Finn19:303:24
3Sonia KurashovaFK Åsen21:335:27
4Charlie MulariOK Vilse 8723:507:44
5Olle SaleskogRonneby OK24:498:43
6Signe JohanssonOK Gynge26:2710:21
7Siri KleinOK Vilse 8731:2115:15
8Malte AxelssonOK Vilse 8731:2715:21
9Emmi SöderlindLessebo OK34:0417:58
10Olle HåkanssonRonneby OK49:2533:19

U2 2350 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Alvin LundgrenVäxjö OK20:250:00
2Viktor WerkströmStigmännen Karlshamns OK23:533:28
3Evanna JohanssonOK Njudung27:447:19
4Ebba NilssonOK Gynge28:568:31
5Kevin StåhlOK Älme32:0111:36
6Erik KindbladOK Älme32:1911:54
7Gustav NilssonAlvesta SOK33:2713:02
8Love AneStigmännen Karlshamns OK43:3323:08
9Loke AneStigmännen Karlshamns OK43:4823:23
10Anton CarlströmFK Boken43:5623:31

ÖM3 2980 meter 19 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Peter AllwoodKarlskrona SOK27:560:00
2Mikael BohlinOK Skogsfalken30:442:48
3Martina SöderlindLessebo OK33:165:20
4Cecilia BohlinOK Skogsfalken34:496:53
5Daniel KindbladOK Älme38:3910:43
6Stefan KarlssonOK Älme38:5711:01
7Eva JanssonOK Älme39:0511:09
8Paula SvenssonOK Vilse 8740:5913:03
9Anna AneStigmännen Karlshamns OK41:4613:50
10Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK42:0014:04
11Ann-Kristin HaraldssonStigmännen Karlshamns OK47:3919:43
12Jan DahlbergHässleholms OK60:3432:38
13Cecilia WiduchKarlskrona SOK63:5936:03
14Lars-Erik LarssonOK Vilse 8764:3836:42
15Barbro NilssonAlvesta SOK66:0138:05
16Margareta HeldFK Åsen70:1042:14
17Ann-Christin ÖstberghKarlskrona SOK74:2746:31
17Adam ÖstberghKarlskrona SOK74:2746:31
Ia NyrellAlvesta SOKEj godk.

ÖM5 3550 meter 24 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Tobias SvenssonFK Finn32:420:00
2Martin WahlfriedStigmännen Karlshamns OK36:363:54
3Johan IdbergOK Pan-Kristianstad40:137:31
4Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna40:367:54
5Adam JohanssonSkåneslättens OL42:4710:05
6Linda AllwoodKarlskrona SOK43:1710:35
7Kerstin OlvegårdFK Göingarna45:2012:38
8Jennifer SvenssonOK Gynge49:1216:30
9Henrik ViktorssonOK Skogsfalken49:3716:55
10Adrian HardenFK Boken49:5117:09
11Pekka AhonenOK Vilse 8751:0118:19
12Henrik AnderssonOK Gynge53:2120:39
13Anna PerssonKlubblös54:1321:31
14Ola SvenssonFK Åsen58:5126:09
15Kerstin DahlHärlövs IF60:4828:06
16Åke ÖstberghKarlskrona SOK61:0328:21
17Liselott JönssonStigmännen Karlshamns OK61:5929:17
18Elena KurashovaFK Åsen64:2231:40
19Ottilia ÅkessonOK Orion68:3335:51
20Lennart MagnussonLaholms IF OK75:4643:04
21Mats OlssonFrosta OK90:4057:58
22Eivor MagnussonOK Pan-Kristianstad104:2571:43
23Elsa AhonenOK Vilse 87107:3474:52
Magdalena Jonsson-NordinSkåneslättens OLEj godk.

ÖM6 6050 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Martin OlssonÖrkelljunga FK80:010:00
2Lena DanielssonHärlövs IF111:3731:36
3Annelie ThomassonFK Göingarna123:2543:24
4Marie Ståhl NordströmHjärnarps OL144:3964:38

ÖM7 3200 meter 38 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1David BengtssonFK Åsen26:480:00
2Susanne AnderssonOK Pan-Kristianstad27:450:57
3Maria ModigOK Pan-Kristianstad33:376:49
4Johannes BjörkOK Pan-Kristianstad35:549:06
5Anna WikströmHästveda OK36:029:14
6Matilda NilssonOK Gynge36:099:21
7Albin StrömbergOK Gynge37:0810:20
8Jan PerssonYstads OK37:4510:57
9Catrine OlssonTorsås OK37:4811:00
10Emma FaxénVäxjö OK38:0011:12
11Monika LydinOK Kontinent41:4915:01
12Kjell SvenssonOK Älme41:5315:05
13Claes OlvegårdFK Göingarna42:5916:11
14Lena StrandMarkaryds FK43:0416:16
15Aymonn AnderssonOK Dacke43:0616:18
16Christin OlssonOK Gynge44:0517:17
17Mona LindénVäxjö OK44:5218:04
18Henrik SvenssonLessebo OK45:0418:16
19Nina RingRonneby OK46:4519:57
20Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna47:1120:23
21Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK47:1720:29
22Roland ErikssonHästveda OK48:2021:32
23Ola WinqvistKlubblös51:2024:32
24Christina EvertssonLessebo OK51:4024:52
25Pi PerssonOK Orion53:0426:16
26Roland EkelöfStigmännen Karlshamns OK53:5127:03
27Olle RingRonneby OK57:4430:56
28Viktor AhltinMalmö OK65:1038:22
29Staffan AhltinMalmö OK66:5740:09
30Margret KarlssonOK Skogsfalken67:4140:53
31Ruben EdvardssonHästveda OK70:1043:22
32Rolf HallbergFK Finn70:1943:31
33Britt-Inger HallbergFK Finn71:4845:00
34Barbro NilssonAndrarums IF73:0746:19
35Margareta RingRonneby OK76:2149:33
Linnea GustafssonOK GyngeEj godk.
Valdemar NormanStigmännen Karlshamns OKEj godk.
Christer SvenssonRonneby OKEj start

ÖM8 4490 meter 29 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Tim OlssonBrattås CK35:510:00
2Albin WeidenSkåneslättens OL38:072:16
3Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad38:352:44
4Erik KindlundhFK Finn41:015:10
5Gustav AnderssonOK Pan-Kristianstad42:226:31
6Magnus EmilssonOK Skogsfalken42:406:49
7Tomas KarlssonKexholms SK42:486:57
8Johan NohaveKarlskrona SOK42:597:08
9Magnus OlssonTorsås OK43:457:54
10Jon HenrikssonOK Skogsfalken44:328:41
11Willie OlssonRävetofta OK48:1912:28
12Henrik WeidenSkåneslättens OL50:1914:28
13Michael Leth JessOK Roskilde51:4215:51
14Fredrik EvertssonLessebo OK52:1616:25
15Nicklas KallerbäckEmmaboda Verda OK53:0117:10
16Anna ErikssonRonneby OK53:5218:01
17Malin WeidenSkåneslättens OL54:0418:13
18Lars DahlHärlövs IF55:0219:11
19Jonny LindénVäxjö OK55:3819:47
19Sven GiselssonRonneby OK55:3819:47
21Anneli WihlborgOK Gynge56:0420:13
22Magnus KronmarKarlskrona SOK59:1123:20
23Louise PihlOK Pan-Kristianstad69:3433:43
24Mollie NohaveKarlskrona SOK70:0934:18
25Eva OlssonFrosta OK70:4034:49
26Katarina FastOK Pan-Kristianstad81:0845:17
27Hanne JensenOK Roskilde87:1451:23
Jörgen OlssonOK Pan-KristianstadEj godk.
Jeanette HenningssonLunds OKEj start

ÖM9 7400 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Måns FaxénVäxjö OK67:030:00
2Johan JacobssonOK Orion78:0811:05
3Hans PerssonAndrarums IF80:1213:09
4Göran FastOK Pan-Kristianstad88:2821:25
5Daniel AxelssonMålilla OK88:4021:37
Mikael ThomassonFK GöingarnaEj godk.

D18SK 9760 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Emmy HelmerssonHässleholms OK102:500:00
2Agnes LindblomMalmö OK117:4514:55

D18SM 9760 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna86:160:00
2Ellen KallerbäckEmmaboda Verda OK89:423:26

H18SK 11840 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Isak PrellnerSkåneslättens OL81:550:00
2Fritjof AxelssonFK Göingarna89:357:40
3Simon OlssonHjärnarps OL106:4324:48
4Samuel LåstbomHärlövs IF155:2473:29
Tobias CarlstedtHjärnarps OLEj godk.

H18SM 11840 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Elias AnderssonOK Norrvirdarna89:290:00
2Carl EkbringKexholms SK112:5423:25

D21SK 14300 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL116:450:00
2Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad116:580:13
3Caroline LindelöwHärlövs IF133:1216:27
4Annie LennartssonSkåneslättens OL147:3030:45

H21BL 18840 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Pontus PeterssonOK Orion132:500:00
2Niklas BrattOK Orion142:339:43
3Björn AnderssonKarlskrona SOK151:5019:00
4Johan EngströmOK Orion152:2819:38
5Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK169:1036:20
6Adam GeorgssonKarlskrona SOK177:5545:05
Philip PerssonOK OrionEj start

H21SK 18840 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Niclas TjernlundSkåneslättens OL133:330:00
2Oskar Jensen SondénMalmö OK147:4814:15
3Martin WendtLunds OK191:5658:23
Fredrik NystedtSkåneslättens OLEj start

H21SM 18840 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Patrik KarlssonVäxjö OK121:390:00
2Mattias KarlssonVäxjö OK136:2014:41
3Andreas NilssonMarkaryds FK159:1837:39
4Niklas KarlssonVäxjö OK166:4945:10
Viktor HermanssonOK StigenEj start

D35BL 9760 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Helena GummessonKarlskrona SOK98:500:00
2Karin LindqvistRonneby OK114:3015:40

D35SK 9760 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad95:400:00
2Lucie KomarkovaHjärnarps OL127:1331:33

H35BL 15780 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Mattias EngströmOK Orion167:240:00
2Ola SamuelssonOK Orion186:0818:44
3Anders LeopoldOK Orion214:0046:36
4Anders SundelinOK Orion216:0848:44
Johan MyrénOK OrionEj start

H35SK 15780 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Conny RaskHjärnarps OL135:390:00
2Ulrik MagnussonHalmstad OK145:329:53
3Fredrik StåhlHjärnarps OL152:4517:06
4André BjärbyFrosta OK166:3730:58
5Örjan LarssonLunds OK176:0840:29
Johan GustafsonLunds OKEj start

H35SM 15780 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lucian SemeniucFK Finn131:420:00
2Jari HuttunenSOK Aneby152:1320:31

D40SK 9100 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Pia OlssonOK Pan-Kristianstad80:130:00
2Kajsa BenattiSkåneslättens OL120:3940:26
3Catarina HardenFK Boken124:5144:38
4Maureen Olsson LoLunds OK125:0144:48

D40SM 9100 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Maria Rosén ThelinJönköpings OK97:130:00
2Jessica BjörckOK Älme117:3520:22
3Cecilia KarmetunOK Njudung144:0046:47

H40BL 14370 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ingemar ErikssonRonneby OK116:120:00
2Olof IngemarssonKarlskrona SOK126:3410:22

H40SK 14370 meter 9 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Håkan GunnarssonFK Göingarna109:230:00
2Heide PerssonAndrarums IF111:352:12
3Mikael PihlOK Pan-Kristianstad117:298:06
4Henrik JohanssonOK Pan-Kristianstad143:0933:46
5Martin JönssonSkåneslättens OL145:3436:11
6Marcus HenningssonLunds OK152:0142:38
7Mattias KovacicFrosta OK152:3443:11
8Jon MobergFK Göingarna192:5783:34
Jesper HåkanssonFK GöingarnaEj godk.

H40SM 14370 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Filip SjöforsOK Älme122:380:00
2Joakim KarmetunOK Njudung125:342:56
3Marcus AlexanderssonKalmar OK135:5913:21
4Johan AxelssonOK Älme140:3017:52
5Jon LindskogOK Älme148:0925:31
6Martin GummessonFK Finn157:2334:45
Lars-Magnus BjörckOK ÄlmeEj godk.

D45SK 9100 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Carina GustafssonOK Gynge89:020:00
2Marie OlssonÖrkelljunga FK89:330:31
3Carina RydlundHässleholms OK95:005:58
4Maria TuressonHärlövs IF131:5942:57
Carina ThynellHärlövs IFEj godk.

D45SM 9100 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK118:310:00
2Caroline LiljebjörnNybro OK133:1314:42
Anna EkbringKexholms SKEj start

H45BL 12370 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Yuri OmelchenkoOK Orion81:520:00
2Björn ZettervallKarlskrona SOK121:3539:43
3Åke LarssonStigmännen Karlshamns OK125:1343:21
4Jonas K JohanssonOK Skogsfalken135:0353:11
5Anders KnudsenHerlufsholm OK150:3368:41
Fredrik SmedbergOK SkogsfalkenEj godk.
Jan SvenssonOK OrionEj godk.

H45SK 12370 meter 15 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Håkan PalmFK Boken90:420:00
2Fredrik HugossonLunds OK90:480:06
3Michael LönnHjärnarps OL91:461:04
4Björn KarlssonOK Denseln93:032:21
5Magnus LarsenFK Boken101:3910:57
6Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad107:0016:18
7Henric HöglindOK Pan-Kristianstad107:2116:39
8Pär FridsellOK Pan-Kristianstad107:5817:16
9Thomas LåstbomHärlövs IF121:3930:57
10Jonas HöstHjärnarps OL123:1432:32
11Håkan JönssonOK Pan-Kristianstad130:2239:40
12Robert BertilssonLunds OK130:4340:01
13Lennart MorénHjärnarps OL138:1447:32
14Alf-Erik RagnarssonHjärnarps OL191:59101:17
Vidar AlbinssonTormestorps IFEj godk.

H45SM 12370 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ingvar ÅkessonIK Hakarpspojkarna88:110:00
2Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna96:408:29
3Patrik RosénVäxjö OK99:3211:21
4Björn KarlssonKexholms SK120:0131:50
5Evert KarlssonTorsås OK121:5033:39
6Ulf LiljebjörnNybro OK139:2551:14

D50BL 7640 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Christina SmedbergOK Skogsfalken67:560:00
2Annika JosefssonKarlskrona SOK87:0719:11
3Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK142:4074:44
4Katarina SundelinOK Orion167:2899:32

D50SK 7640 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Sara Snogerup LinseLunds OK74:370:00
2Ingrid JohanssonLaholms IF OK84:269:49
3Christel OlssonFK Åsen84:4710:10
4Annika EngelHässleholms OK86:4712:10
5Britt-Marie BengtssonFK Åsen89:3815:01
6Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK99:5025:13
Kristina SpångbergLunds OKEj godk.

D50SM 7640 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Christina SternerOK Njudung87:040:00
2Sonja HaasNybro OK89:092:05
3Anneli KarlssonFK Finn99:2212:18
4Marita FilipssonMarkaryds FK100:2113:17

H50SK 12370 meter 9 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Stefan PålssonSkåneslättens OL97:280:00
2Bengt OlssonEslövs FK105:378:09
3Bengt-Åke BerntssonSkåneslättens OL105:478:19
4Peter HedbergLunds OK109:2411:56
5Magnus OlssonHjärnarps OL118:5521:27
6Anders HeydenLunds OK122:4725:19
7Jonas JönssonOK Tyringe132:0334:35
8Tomas NilssonHässleholms OK141:5344:25
9Björn CarlstedtHjärnarps OL145:2747:59

H50SM 12370 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Magnus ForsbergOK Norrvirdarna99:250:00
2Sven LundgrenVäxjö OK99:290:04
3Elis BengtssonOK Norrvirdarna102:563:31
4Håkan AlmqvistNybro OK109:5310:28
5Jonas AnderssonOK Norrvirdarna119:1719:52
6Philip HjellströmGränna-Bygdens OK124:2024:55

D55SK 7640 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Eva Folkesson LööfOK Pan-Kristianstad81:160:00
2Ingela EkelövSkåneslättens OL82:421:26
3Agneta ErforsOK Torfinn91:049:48

D55SM 7640 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ann NilssonMarkaryds FK89:310:00
2Kristina JohanssonKalmar OK99:4010:09

H55BL 9760 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Göran MånssonKarlskrona SOK85:540:00
2Arne KristensenHerlufsholm OK86:591:05
3Jan FrederiksenOK Roskilde101:3515:41
Ingemar MånssonRonneby OKEj godk.
Kaj MunckHerlufsholm OKEj godk.
Thommy BergmanStigmännen Karlshamns OKEj godk.
Svend-Erik MunckHerlufsholm OKEj start

H55SK 9760 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Benjamin ViebkeMalmö OK101:200:00
2Sverker ErikssonOK Gynge109:418:21
3Leif LindauOK Torfinn122:5421:34
4Sten SegerslättSkåneslättens OL130:1928:59

H55SM 9760 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ove LernåKalmar OK79:360:00
2Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna85:506:14
3Jan KarlssonVäxjö OK86:056:29
4Tommy LjungdahlIK Hakarpspojkarna87:107:34
5Jan KarlssonOK Virdarna119:5940:23

D60SK 5950 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Eva TykessonRävetofta OK67:500:00
2Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad80:0312:13

H60BL 9770 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lennart SohlinOK Orion115:200:00
2Thomas DagsbergOK Orion141:5426:34
Kenneth FagerKarlskrona SOKEj start

H60SK 9770 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ingmar EkelövSkåneslättens OL104:230:00
2Torgny OttossonOK Torfinn130:0725:44
Arne AnderssonOK TorfinnEj godk.
Olle BohmanHjärnarps OLEj start
Sven-Inge SvenssonHässleholms OKEj start

D65SK 5950 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK73:040:00
2Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL87:4014:36
3Maj-Britt ByströmRävetofta OK114:3541:31

D65SM 5950 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK77:160:00
2Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK77:190:03
3Helen AndertoftMarkaryds FK77:250:09
4Lisa KumlinVäxjö OK103:0825:52
5Laila MalmqvistVäxjö OK148:2371:07

H65BL 7640 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OK80:280:00
2Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK82:141:46
3Lennart AnderssonOK Orion82:201:52
4Karsten RichardtKøge OK91:4211:14
5Kent SvenssonOK Skogsfalken99:5619:28

H65SK 7640 meter 14 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Leif SandgrenFrosta OK72:310:00
2Kenth SundgrenSkåneslättens OL81:128:41
3Christer LjungdahlHjärnarps OL88:4216:11
4Kjell LönnHjärnarps OL91:1318:42
5Håkan NilssonMalmö OK91:4519:14
6Ronald Mc GrailHjärnarps OL92:3620:05
7Kent R NilssonAndrarums IF93:2420:53
8Jan JönssonMalmö OK100:0827:37
9Nils-Erik BondessonFrosta OK120:0647:35
10Kaare HanssonMalmö OK157:5085:19
Lars PerssonOK KompassenEj godk.
Janne LindholmFrosta OKEj godk.
Göran von RosenMalmö OKEj godk.
Åke PerssonHjärnarps OLEj start

H65SM 7640 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Krister NilssonVäxjö OK75:120:00
2Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK81:025:50
3Roger BergvikVäxjö OK133:1958:07
Gunnar ErikssonFK FinnEj godk.
Bernt-Ove KarlssonFK FinnEj start

D70BL 4940 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Birgitta OlssonRonneby OK65:070:00
2Gullevi SvenssonRonneby OK65:130:06
Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OKEj godk.

D70SK 4940 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL70:180:00
2Gull SvenssonTockarps IK83:2913:11
Ann-Charlotte JensenHässleholms OKEj start

H70BL 5950 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Tommy OlssonKarlskrona SOK58:550:00
2Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK61:512:56
3Kjell MånssonKarlskrona SOK74:3215:37
4Leif IngemarssonKarlskrona SOK112:2553:30

H70SK 5950 meter 9 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ingvar PerssonFK Åsen62:110:00
2Erland MartinssonOK Tyringe62:440:33
3Per-Olof FernbergIS Skanne64:342:23
4Benkt AnderssonFrosta OK68:416:30
5Sven-Åke GranquistHästveda OK83:3921:28
6Christer GrönbladHärlövs IF86:0423:53
7Leif KarlssonFrosta OK97:1235:01
8Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL104:3542:24
Inge PerssonFK BokenEj godk.

H70SM 5950 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Nils KarlssonVäxjö AIS62:000:00
2Åke EckerbomIFK Sävsjö63:391:39
3Göran SvenssonFK Finn82:5020:50
4Christer SjöforsOK Älme124:5162:51

H75SK 5950 meter 9 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ingemar SvenssonLunds OK72:260:00
2Arne GustafssonMalmö OK74:201:54
3Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad75:042:38
4Nils-Eric EricsonFK Åsen79:236:57
5Rune BergLunds OK89:3017:04
6Bertil OlofssonAndrarums IF98:3226:06
Bo SvenssonTockarps IKEj godk.
Nils-Åke NilssonFK GöingarnaEj start
Kenneth LindborgHässleholms OKEj start

H75SM 5950 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Erland LingJönköpings OK89:030:00
2Bo WadensjöFK Finn127:3538:32
Hagbert PerssonVäxjö OKEj start

H80SK 4940 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Bo UllmanOK Pan-Kristianstad89:340:00
2Jan-Eric NelkingFK Åsen91:241:50
3Kjell-Arne PetterssonHärlövs IF92:292:55
4Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad97:337:59

H80SM 4940 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Johan JanssonVäxjö OK77:170:00
2Gillis AlmVäxjö OK90:0112:44
3Lars-Erik MalmqvistVäxjö OK128:4951:32
Werner TörnblomVäxjö OKEj godk.


Skapad 2017-01-02 19:09:39 med OLA version 5.4.0-10