Vilselöpet + DM, ultralång, Blekinge, Skåne, Småland, Sträcktidsresultatlista

2016-10-23

D217070 m8 anmälda
1Hanne Fogh
OK Sorø
65:384:17
4:17
0:42
64:56
3:13
7:30
0:42
65:38
6:26
13:56
15:01
28:57
3:08
32:05
3:51
35:56
5:21
41:17
1:32
42:49
16:27
59:16
1:16
60:32
2:26
62:58
1:16
64:14
2Elin Wallquist
Växjö OK
70:294:15
4:15
0:45
69:46
3:00
7:15
0:43
70:29
6:36
13:51
14:42
28:33
2:44
31:17
4:21
35:38
6:20
41:58
1:30
43:28
20:15
63:43
1:18
65:01
2:36
67:37
1:24
69:01
3Helena Lindén
Växjö OK
71:053:50
3:50
0:45
70:20
2:59
6:49
0:45
71:05
6:59
13:48
15:37
29:25
3:14
32:39
4:19
36:58
5:02
42:00
1:36
43:36
19:42
63:18
1:55
65:13
2:48
68:01
1:34
69:35
4Maria Johansson
Torsås OK
76:434:30
4:30
0:42
75:54
3:29
7:59
0:49
76:43
6:19
14:18
17:20
31:38
3:31
35:09
4:07
39:16
7:43
46:59
2:03
49:02
20:48
69:50
1:24
71:14
2:33
73:47
1:25
75:12
5Linda Jansson
OK Älme
77:534:22
4:22
0:35
77:14
3:16
7:38
0:39
77:53
7:30
15:08
21:52
37:00
4:05
41:05
4:55
46:00
4:46
50:46
2:05
52:51
18:18
71:09
1:08
72:17
2:49
75:06
1:33
76:39
6Elinor Lindelöw
Härlövs IF
79:305:36
5:36
0:39
78:47
3:11
8:47
0:43
79:30
6:55
15:42
17:22
33:04
3:49
36:53
6:07
43:00
5:18
48:18
1:51
50:09
21:19
71:28
1:44
73:12
3:13
76:25
1:43
78:08
7Sofia Dahl
Härlövs IF
87:254:56
4:56
0:47
86:41
5:23
10:19
0:44
87:25
8:07
18:26
20:15
38:41
3:58
42:39
6:00
48:39
5:25
54:04
1:51
55:55
23:27
79:22
1:40
81:02
3:20
84:22
1:32
85:54




H219980 m6 anmälda
1Torgny Lindström
Ronneby OK
65:192:08
2:08
1:00
62:46
2:09
4:17
1:27
64:13
12:11
16:28
0:33
64:46
5:02
21:30
0:33
65:19
1:48
23:18
4:27
27:45
1:30
29:15
13:40
42:55
2:44
45:39
1:38
47:17
12:24
59:41
2:05
61:46
2Lars Johansson
OK Älme
71:022:05
2:05
1:12
68:22
2:07
4:12
1:39
70:01
11:51
16:03
0:31
70:32
5:35
21:38
0:30
71:02
2:32
24:10
4:53
29:03
2:45
31:48
16:23
48:11
2:33
50:44
2:11
52:55
12:27
65:22
1:48
67:10
3Martin Nilsson
Malungs OK Skogsmårdarna
75:382:03
2:03
1:05
73:07
2:12
4:15
1:32
74:39
14:27
18:42
0:30
75:09
6:11
24:53
0:29
75:38
2:00
26:53
4:42
31:35
1:38
33:13
16:08
49:21
3:15
52:36
1:58
54:34
15:43
70:17
1:45
72:02
4Henrik Modig
OK Pan-Kristianstad
78:262:28
2:28
1:11
75:21
2:26
4:54
1:46
77:07
14:28
19:22
0:42
77:49
5:33
24:55
0:37
78:26
2:21
27:16
5:00
32:16
2:15
34:31
16:48
51:19
2:29
53:48
1:54
55:42
16:07
71:49
2:21
74:10
5David Håkansson
OK Gynge
84:042:25
2:25
1:16
81:07
3:02
5:27
1:51
82:58
12:48
18:15
0:33
83:31
6:21
24:36
0:33
84:04
2:06
26:42
9:11
35:53
3:17
39:10
18:30
57:40
3:02
60:42
2:38
63:20
14:22
77:42
2:09
79:51
6Jonas Enarsson
Lunds OK
92:252:52
2:52
1:26
89:16
2:30
5:22
2:02
91:18
15:00
20:22
0:35
91:53
6:59
27:21
0:32
92:25
2:42
30:03
5:48
35:51
2:22
38:13
18:39
56:52
3:01
59:53
9:49
69:42
15:42
85:24
2:26
87:50




D21 Kort5050 m2 anmälda
1Marie Svensson
FK Åsen
75:005:48
5:48
4:40
10:28
19:52
30:20
9:33
39:53
3:40
43:33
21:52
65:25
3:49
69:14
1:56
71:10
2:08
73:18
0:47
74:05
0:55
75:00
 
Nataliya Thell
Eslövs FK
Ej godk.24:43
24:43
4:57
29:40
      
45:28
1:00
46:28
1:02
47:30
 




H186390 m2 anmälda
1Mathias Blomster
Ronneby OK
55:113:47
3:47
0:32
55:11
3:49
7:36
5:14
12:50
12:39
25:29
2:20
27:49
3:33
31:22
15:26
46:48
1:28
48:16
2:03
50:19
2:22
52:41
1:28
54:09
0:30
54:39
2Wiktor Rydlund
Hässleholms OK
64:393:32
3:32
0:39
64:39
3:48
7:20
6:23
13:43
16:50
30:33
2:30
33:03
2:58
36:01
18:21
54:22
2:21
56:43
2:20
59:03
1:33
60:36
2:45
63:21
0:39
64:00




D164600 m15 anmälda
1Klara Andersson
OK Orion
35:305:39
5:39
8:11
13:50
3:02
16:52
2:31
19:23
5:41
25:04
5:05
30:09
1:22
31:31
2:53
34:24
0:34
34:58
0:32
35:30
  
2Alicia Lundgren
Växjö OK
36:305:12
5:12
8:05
13:17
3:11
16:28
2:33
19:01
5:50
24:51
5:42
30:33
1:49
32:22
3:00
35:22
0:36
35:58
0:32
36:30
  
3Lovisa Weiden
Skåneslättens OL
39:105:08
5:08
8:44
13:52
3:54
17:46
3:02
20:48
7:07
27:55
4:53
32:48
1:52
34:40
3:17
37:57
0:38
38:35
0:35
39:10
  
Lotten Kindlundh
FK Finn
39:105:42
5:42
8:49
14:31
3:15
17:46
2:45
20:31
7:36
28:07
4:46
32:53
1:51
34:44
3:18
38:02
0:34
38:36
0:34
39:10
  
5Linnea Dagsberg
OK Orion
39:115:02
5:02
8:55
13:57
4:16
18:13
2:43
20:56
6:58
27:54
4:42
32:36
2:00
34:36
3:21
37:57
0:35
38:32
0:39
39:11
  
6Maja Porle
Växjö OK
40:015:19
5:19
8:58
14:17
3:28
17:45
3:12
20:57
6:49
27:46
5:48
33:34
1:44
35:18
3:23
38:41
0:43
39:24
0:37
40:01
  
7Elin Svensson
OK Älme
41:265:21
5:21
10:40
16:01
3:30
19:31
2:41
22:12
7:12
29:24
6:00
35:24
1:39
37:03
3:14
40:17
0:34
40:51
0:35
41:26
  
8Hanna Johannesson
Ronneby OK
41:365:10
5:10
9:53
15:03
3:49
18:52
3:04
21:56
7:11
29:07
5:48
34:55
2:03
36:58
3:25
40:23
0:36
40:59
0:37
41:36
  
9Clara Dahl
Härlövs IF
45:385:20
5:20
9:37
14:57
3:41
18:38
3:08
21:46
6:59
28:45
8:54
37:39
2:47
40:26
3:56
44:22
0:43
45:05
0:33
45:38
  
10Julia Susek
Karlskrona SOK
46:018:14
8:14
9:13
17:27
4:34
22:01
3:00
25:01
8:24
33:25
5:12
38:37
2:15
40:52
3:55
44:47
0:41
45:28
0:33
46:01
  
11Tina Ljungqvist
Lunds OK
46:155:36
5:36
10:31
16:07
3:50
19:57
3:15
23:12
7:59
31:11
6:32
37:43
3:05
40:48
4:05
44:53
0:44
45:37
0:38
46:15
  
12Ebba Jensen
Skåneslättens OL
50:366:36
6:36
11:38
18:14
4:54
23:08
4:11
27:19
9:26
36:45
5:56
42:41
2:26
45:07
4:04
49:11
0:48
49:59
0:37
50:36
  
13Julia Mianowska
Kalmar OK
51:095:59
5:59
11:40
17:39
4:29
22:08
3:34
25:42
9:43
35:25
7:22
42:47
1:55
44:42
5:07
49:49
0:39
50:28
0:41
51:09
  
14Emma Nilsson
Alvesta SOK
51:515:44
5:44
14:08
19:52
4:17
24:09
3:14
27:23
9:08
36:31
7:31
44:02
2:48
46:50
3:54
50:44
0:34
51:18
0:33
51:51
  
15Johanna Wilhelmsson
Karlskrona SOK
55:407:07
7:07
12:08
19:15
4:57
24:12
5:38
29:50
7:41
37:31
7:23
44:54
4:30
49:24
4:36
54:00
0:55
54:55
0:45
55:40
  




H165450 m14 anmälda
1Filip Bengtsson
OK Lindéna
38:394:26
4:26
7:32
11:58
4:56
16:54
0:56
17:50
2:42
20:32
2:11
22:43
5:08
27:51
5:21
33:12
2:24
35:36
1:58
37:34
0:36
38:10
0:29
38:39
2Erik Åkesson
Växjö OK
38:584:30
4:30
7:10
11:40
5:28
17:08
0:59
18:07
3:03
21:10
2:27
23:37
5:45
29:22
4:22
33:44
2:21
36:05
1:50
37:55
0:30
38:25
0:33
38:58
3Anton Gliveson
Ronneby OK
39:394:29
4:29
7:20
11:49
5:48
17:37
1:04
18:41
3:06
21:47
2:29
24:16
5:33
29:49
4:08
33:57
2:52
36:49
1:46
38:35
0:30
39:05
0:34
39:39
4Maxim Omelchenko
Karlskrona SOK
39:435:02
5:02
6:45
11:47
5:07
16:54
1:00
17:54
3:29
21:23
2:25
23:48
5:49
29:37
4:29
34:06
2:21
36:27
2:09
38:36
0:34
39:10
0:33
39:43
5Gustav Olsson
Torsås OK
39:484:35
4:35
7:34
12:09
5:35
17:44
1:01
18:45
2:47
21:32
2:46
24:18
5:37
29:55
4:14
34:09
2:33
36:42
1:58
38:40
0:33
39:13
0:35
39:48
6Lukas Katvala
OK Älgen
44:474:10
4:10
9:51
14:01
7:51
21:52
1:12
23:04
2:55
25:59
2:46
28:45
5:09
33:54
5:28
39:22
2:28
41:50
1:54
43:44
0:33
44:17
0:30
44:47
7Viggo Johansson
Skåneslättens OL
45:354:51
4:51
9:48
14:39
6:17
20:56
1:14
22:10
4:00
26:10
3:01
29:11
5:51
35:02
4:50
39:52
2:22
42:14
2:09
44:23
0:39
45:02
0:33
45:35
8Simon Giselsson
Ronneby OK
45:454:47
4:47
8:01
12:48
5:51
18:39
1:05
19:44
3:42
23:26
2:30
25:56
7:15
33:11
6:22
39:33
2:31
42:04
2:34
44:38
0:36
45:14
0:31
45:45
Love Carlsson
OK Orion
45:454:58
4:58
9:13
14:11
6:12
20:23
1:23
21:46
4:27
26:13
2:49
29:02
5:51
34:53
4:33
39:26
3:09
42:35
2:01
44:36
0:37
45:13
0:32
45:45
10Jakob Wilhelmsson
Karlskrona SOK
54:275:37
5:37
8:55
14:32
7:42
22:14
1:20
23:34
5:11
28:45
3:11
31:56
8:12
40:08
6:33
46:41
3:49
50:30
2:27
52:57
0:43
53:40
0:47
54:27
11Oscar Nilsson
Alvesta SOK
64:276:46
6:46
9:57
16:43
9:47
26:30
2:25
28:55
5:09
34:04
3:47
37:51
8:57
46:48
10:22
57:10
3:36
60:46
2:31
63:17
0:39
63:56
0:31
64:27
12Brian Ahlm
Andrarums IF
66:476:10
6:10
12:56
19:06
9:23
28:29
1:53
30:22
4:19
34:41
3:23
38:04
10:31
48:35
6:22
54:57
8:01
62:58
2:33
65:31
0:41
66:12
0:35
66:47




D143900 m17 anmälda
1Thea Bökman
Helsingborgs SOK
32:492:07
2:07
2:36
4:43
4:25
9:08
0:58
10:06
7:54
18:00
2:25
20:25
5:33
25:58
2:32
28:30
1:40
30:10
1:26
31:36
0:39
32:15
0:34
32:49
2Rebecca Harden
FK Boken
32:572:23
2:23
3:37
6:00
4:15
10:15
0:52
11:07
8:00
19:07
2:21
21:28
4:50
26:18
2:30
28:48
1:40
30:28
1:16
31:44
0:40
32:24
0:33
32:57
3Ella Söderberg
OK Skogsfalken
33:082:14
2:14
2:37
4:51
4:59
9:50
0:54
10:44
8:05
18:49
2:41
21:30
4:47
26:17
2:34
28:51
1:39
30:30
1:20
31:50
0:40
32:30
0:38
33:08
4Lisa Olsson
Torsås OK
34:542:08
2:08
2:53
5:01
5:11
10:12
1:10
11:22
7:44
19:06
2:33
21:39
6:04
27:43
2:46
30:29
1:40
32:09
1:29
33:38
0:42
34:20
0:34
34:54
5Amanda Karmetun
OK Njudung
35:362:33
2:33
2:45
5:18
4:59
10:17
2:04
12:21
7:45
20:06
3:04
23:10
5:27
28:37
2:44
31:21
1:38
32:59
1:28
34:27
0:33
35:00
0:36
35:36
6Vilmalee Suwan
OK Vilse 87
35:571:52
1:52
2:46
4:38
5:20
9:58
1:02
11:00
8:50
19:50
2:40
22:30
6:19
28:49
2:37
31:26
1:57
33:23
1:21
34:44
0:38
35:22
0:35
35:57
7Elin Emilsson
OK Skogsfalken
36:282:22
2:22
2:30
4:52
5:13
10:05
2:04
12:09
8:45
20:54
2:44
23:38
5:17
28:55
2:52
31:47
1:55
33:42
1:31
35:13
0:38
35:51
0:37
36:28
8Linn Karlsson
OK Vilse 87
37:201:46
1:46
2:21
4:07
4:27
8:34
1:14
9:48
7:57
17:45
4:06
21:51
5:20
27:11
5:32
32:43
1:48
34:31
1:29
36:00
0:42
36:42
0:38
37:20
9Hanna Ring
Ronneby OK
39:372:07
2:07
3:34
5:41
4:46
10:27
1:25
11:52
9:16
21:08
3:23
24:31
7:49
32:20
2:31
34:51
1:59
36:50
1:29
38:19
0:38
38:57
0:40
39:37
10Amanda Svensson
OK Orion
41:252:17
2:17
4:10
6:27
5:43
12:10
1:06
13:16
10:35
23:51
2:40
26:31
6:18
32:49
2:45
35:34
2:40
38:14
1:43
39:57
0:42
40:39
0:46
41:25
11Nellie Nilsson
OK Orion
42:572:26
2:26
3:51
6:17
6:03
12:20
1:41
14:01
11:01
25:02
3:12
28:14
6:07
34:21
2:49
37:10
2:57
40:07
1:23
41:30
0:45
42:15
0:42
42:57
12Lena Chabiera
Kalmar OK
45:242:35
2:35
4:17
6:52
8:47
15:39
1:46
17:25
11:18
28:43
2:39
31:22
5:46
37:08
2:55
40:03
2:53
42:56
1:19
44:15
0:32
44:47
0:37
45:24
13Enni Lindskog
OK Älme
46:022:16
2:16
3:44
6:00
8:20
14:20
1:22
15:42
11:01
26:43
3:48
30:31
7:53
38:24
2:46
41:10
1:52
43:02
1:33
44:35
0:46
45:21
0:41
46:02
14Elvira Ljungberg
OK Skogsfalken
54:563:11
3:11
3:18
6:29
6:07
12:36
1:40
14:16
10:57
25:13
6:10
31:23
9:58
41:21
6:57
48:18
3:29
51:47
1:43
53:30
0:44
54:14
0:42
54:56
Nellie Rydlund
Hässleholms OK
Ej godk.




H143930 m18 anmälda
1Frantisek Svetnicky
Karlskrona SOK
28:102:04
2:04
2:03
4:07
4:09
8:16
0:57
9:13
6:31
15:44
2:32
18:16
4:04
22:20
1:26
23:46
2:07
25:53
1:12
27:05
0:31
27:36
0:34
28:10
2Linus Vernström
Ronneby OK
30:012:13
2:13
1:56
4:09
3:52
8:01
0:53
8:54
6:38
15:32
2:12
17:44
4:34
22:18
1:48
24:06
3:20
27:26
1:24
28:50
0:37
29:27
0:34
30:01
3Olle Kallerbäck
Emmaboda Verda OK
30:172:34
2:34
2:03
4:37
4:33
9:10
1:12
10:22
7:30
17:52
2:09
20:01
4:23
24:24
1:27
25:51
2:09
28:00
1:08
29:08
0:37
29:45
0:32
30:17
4Arvid Kronmar
Karlskrona SOK
31:102:50
2:50
2:03
4:53
4:22
9:15
0:54
10:09
7:27
17:36
2:14
19:50
4:26
24:16
2:29
26:45
2:03
28:48
1:10
29:58
0:36
30:34
0:36
31:10
5Edvin Selin
FK Göingarna
32:373:02
3:02
2:15
5:17
4:29
9:46
0:57
10:43
6:59
17:42
2:22
20:04
5:31
25:35
2:06
27:41
2:24
30:05
1:21
31:26
0:36
32:02
0:35
32:37
6Ivar Helmersson
Hässleholms OK
33:422:53
2:53
2:18
5:11
5:16
10:27
1:14
11:41
7:19
19:00
2:29
21:29
4:54
26:23
2:24
28:47
2:12
30:59
1:14
32:13
0:35
32:48
0:54
33:42
7Arvid Blomster
Ronneby OK
33:592:29
2:29
2:12
4:41
4:26
9:07
1:02
10:09
7:51
18:00
2:45
20:45
5:19
26:04
2:11
28:15
3:06
31:21
1:25
32:46
0:37
33:23
0:36
33:59
8Albin Hjellström
IK Hakarpspojkarna
34:512:47
2:47
2:19
5:06
5:12
10:18
0:58
11:16
7:35
18:51
3:29
22:20
5:21
27:41
1:41
29:22
2:40
32:02
1:29
33:31
0:44
34:15
0:36
34:51
9Johan Björck
OK Älme
39:043:08
3:08
2:15
5:23
4:23
9:46
0:55
10:41
8:58
19:39
4:49
24:28
5:25
29:53
2:11
32:04
4:11
36:15
1:29
37:44
0:40
38:24
0:40
39:04
10Emil Viktorsson
OK Skogsfalken
42:143:07
3:07
3:47
6:54
5:26
12:20
1:21
13:41
11:16
24:57
2:42
27:39
5:46
33:25
2:42
36:07
3:21
39:28
1:30
40:58
0:38
41:36
0:38
42:14
11Hugo Cedervall
Örkelljunga FK
42:264:25
4:25
2:23
6:48
7:13
14:01
0:51
14:52
8:44
23:36
2:43
26:19
8:43
35:02
2:01
37:03
3:04
40:07
1:09
41:16
0:34
41:50
0:36
42:26
12Victor Modig
OK Pan-Kristianstad
42:544:01
4:01
2:20
6:21
5:20
11:41
1:14
12:55
9:17
22:12
4:45
26:57
6:20
33:17
3:22
36:39
3:32
40:11
1:28
41:39
0:38
42:17
0:37
42:54
13Alfred Ahltin
Malmö OK
45:256:56
6:56
3:46
10:42
6:08
16:50
1:37
18:27
8:55
27:22
3:14
30:36
5:59
36:35
2:00
38:35
3:57
42:32
1:35
44:07
0:38
44:45
0:40
45:25
14Lukas Carlsson
OK Pan-Kristianstad
47:534:44
4:44
2:27
7:11
11:15
18:26
1:39
20:05
7:29
27:34
6:05
33:39
5:09
38:48
2:49
41:37
3:52
45:29
1:18
46:47
0:35
47:22
0:31
47:53
15Simon Fogelström
Torsås OK
51:233:10
3:10
3:31
6:41
5:32
12:13
2:23
14:36
8:59
23:35
10:16
33:51
10:15
44:06
1:43
45:49
3:15
49:04
1:08
50:12
0:35
50:47
0:36
51:23
Fabian Evertsson
Lessebo OK
Ej godk.7:54
7:54
4:35
12:29
       
34:16
0:43
34:59
0:35
35:34




D14 Kort2980 m2 anmälda
1Julia Karlsson
OK Skogsfalken
46:006:07
6:07
2:16
8:23
2:49
11:12
7:14
18:26
3:56
22:22
4:16
26:38
6:34
33:12
4:46
37:58
4:41
42:39
1:34
44:13
1:00
45:13
0:47
46:00
2Ellinor Rosenberg
OK Vilse 87
71:435:47
5:47
4:03
9:50
5:30
15:20
9:49
25:09
7:09
32:18
7:10
39:28
6:53
46:21
10:37
56:58
7:32
64:30
3:20
67:50
2:00
69:50
1:53
71:43




H14 Kort2980 m2 anmälda
1Elliot Sjöfors
OK Älme
30:381:28
1:28
2:08
3:36
1:47
5:23
5:05
10:28
2:40
13:08
3:55
17:03
3:14
20:17
1:52
22:09
5:47
27:56
0:58
28:54
1:17
30:11
0:27
30:38




D123010 m16 anmälda
1Emma Zettervall
Karlskrona SOK
22:531:20
1:20
2:05
3:25
1:56
5:21
3:15
8:36
2:33
11:09
2:27
13:36
2:47
16:23
1:29
17:52
3:07
20:59
0:37
21:36
0:39
22:15
0:38
22:53
2Linnea Rydlund
Hässleholms OK
22:551:02
1:02
2:23
3:25
1:54
5:19
3:08
8:27
2:30
10:57
2:37
13:34
2:57
16:31
1:36
18:07
2:51
20:58
0:40
21:38
0:44
22:22
0:33
22:55
3Emma Emilsson
OK Skogsfalken
23:320:52
0:52
2:13
3:05
1:51
4:56
3:23
8:19
2:42
11:01
3:05
14:06
3:06
17:12
1:28
18:40
2:55
21:35
0:39
22:14
0:43
22:57
0:35
23:32
4Hanna Morén
Hjärnarps OL
23:451:00
1:00
2:32
3:32
1:55
5:27
3:29
8:56
2:38
11:34
2:57
14:31
3:01
17:32
1:20
18:52
2:51
21:43
0:44
22:27
0:41
23:08
0:37
23:45
5Alice Olvegård
FK Göingarna
25:331:02
1:02
2:23
3:25
2:05
5:30
3:30
9:00
2:58
11:58
3:05
15:03
3:16
18:19
1:52
20:11
3:20
23:31
0:37
24:08
0:44
24:52
0:41
25:33
6Emmy Palm
FK Boken
27:001:01
1:01
2:17
3:18
2:00
5:18
3:55
9:13
3:01
12:14
2:56
15:10
4:01
19:11
1:44
20:55
4:05
25:00
0:43
25:43
0:44
26:27
0:33
27:00
7Tuva Selin
FK Göingarna
27:091:05
1:05
2:23
3:28
2:09
5:37
3:41
9:18
3:03
12:21
3:49
16:10
4:03
20:13
1:40
21:53
3:13
25:06
0:43
25:49
0:43
26:32
0:37
27:09
8Alma Svennerud
Karlskrona SOK
32:558:01
8:01
2:03
10:04
2:00
12:04
4:31
16:35
2:13
18:48
2:48
21:36
4:36
26:12
1:58
28:10
2:53
31:03
0:38
31:41
0:40
32:21
0:34
32:55
9Alice Persson
OK Tyringe
33:221:04
1:04
3:11
4:15
2:09
6:24
5:47
12:11
3:16
15:27
3:30
18:57
4:33
23:30
1:43
25:13
6:01
31:14
0:42
31:56
0:48
32:44
0:38
33:22
10Tilda Svensson
OK Vilse 87
38:481:11
1:11
3:41
4:52
3:05
7:57
5:20
13:17
3:33
16:50
5:02
21:52
6:40
28:32
3:29
32:01
4:25
36:26
0:51
37:17
0:47
38:04
0:44
38:48
11My Fridström
Karlskrona SOK
43:324:46
4:46
6:21
11:07
2:43
13:50
4:40
18:30
3:29
21:59
6:15
28:14
5:04
33:18
3:20
36:38
4:38
41:16
0:46
42:02
0:51
42:53
0:39
43:32
12Sandra Widuch
Karlskrona SOK
48:332:12
2:12
16:32
18:44
3:33
22:17
4:44
27:01
3:24
30:25
5:01
35:26
4:04
39:30
2:45
42:15
4:23
46:38
0:41
47:19
0:39
47:58
0:35
48:33
13Olivia Karlsson
Lessebo OK
52:451:16
1:16
2:58
4:14
2:23
6:37
8:29
15:06
13:05
28:11
6:08
34:19
5:32
39:51
2:47
42:38
8:00
50:38
0:47
51:25
0:47
52:12
0:33
52:45
14Emmie Nordström
Lessebo OK
55:361:03
1:03
3:09
4:12
2:59
7:11
4:47
11:58
4:26
16:24
5:12
21:36
21:18
42:54
3:52
46:46
6:20
53:06
1:08
54:14
0:43
54:57
0:39
55:36




H123010 m17 anmälda
1Noah Krikström
Hjärnarps OL
24:311:36
1:36
2:17
3:53
1:56
5:49
2:59
8:48
2:17
11:05
2:42
13:47
4:06
17:53
1:54
19:47
2:57
22:44
0:37
23:21
0:40
24:01
0:30
24:31
2Svante Selin
FK Göingarna
25:370:54
0:54
2:10
3:04
1:54
4:58
6:24
11:22
2:21
13:43
2:34
16:17
3:17
19:34
1:27
21:01
2:45
23:46
0:39
24:25
0:36
25:01
0:36
25:37
3Melker Larsson
OK Orion
26:390:59
0:59
2:27
3:26
3:00
6:26
4:21
10:47
3:13
14:00
2:42
16:42
3:53
20:35
1:40
22:15
2:36
24:51
0:36
25:27
0:36
26:03
0:36
26:39
4Felix Thomasson
FK Göingarna
28:071:00
1:00
3:32
4:32
1:58
6:30
3:51
10:21
3:01
13:22
3:55
17:17
4:04
21:21
1:35
22:56
3:13
26:09
0:41
26:50
0:38
27:28
0:39
28:07
5Jakob Ingelström
OK Gynge
28:111:08
1:08
2:37
3:45
2:01
5:46
3:20
9:06
3:01
12:07
4:34
16:41
4:02
20:43
2:23
23:06
3:05
26:11
0:37
26:48
0:49
27:37
0:34
28:11
6Oskar Eriksson
Ronneby OK
28:380:54
0:54
2:16
3:10
1:55
5:05
5:29
10:34
2:54
13:28
3:30
16:58
3:56
20:54
1:49
22:43
3:54
26:37
0:40
27:17
0:39
27:56
0:42
28:38
7Erik Jönsson
Stigmännen Karlshamns OK
28:571:30
1:30
2:19
3:49
2:08
5:57
3:40
9:37
3:28
13:05
3:06
16:11
3:51
20:02
2:17
22:19
4:23
26:42
0:41
27:23
0:57
28:20
0:37
28:57
8David Morén
Hjärnarps OL
29:191:19
1:19
2:34
3:53
2:16
6:09
8:37
14:46
2:14
17:00
2:55
19:55
3:09
23:04
1:22
24:26
2:57
27:23
0:38
28:01
0:42
28:43
0:36
29:19
9Hugo Martinsson
FK Finn
29:481:09
1:09
2:35
3:44
2:54
6:38
4:21
10:59
3:02
14:01
4:04
18:05
4:08
22:13
1:56
24:09
3:15
27:24
0:51
28:15
0:49
29:04
0:44
29:48
10Wilhelm Karmetun
OK Njudung
35:145:32
5:32
5:12
10:44
2:07
12:51
4:09
17:00
3:31
20:31
3:06
23:37
3:10
26:47
1:23
28:10
4:59
33:09
0:44
33:53
0:42
34:35
0:39
35:14
11Svante Lorentzson
Stigmännen Karlshamns OK
37:151:24
1:24
3:24
4:48
2:15
7:03
4:10
11:13
3:53
15:06
3:49
18:55
7:05
26:00
4:21
30:21
4:26
34:47
1:01
35:48
0:45
36:33
0:42
37:15
12Casper Turesson
Härlövs IF
38:421:04
1:04
2:41
3:45
2:09
5:54
5:26
11:20
3:32
14:52
5:54
20:46
6:50
27:36
3:59
31:35
4:58
36:33
0:48
37:21
0:41
38:02
0:40
38:42
13Albin Tagesson
FK Finn
40:171:57
1:57
3:16
5:13
3:09
8:22
4:28
12:50
4:40
17:30
5:37
23:07
5:53
29:00
2:59
31:59
5:58
37:57
0:55
38:52
0:49
39:41
0:36
40:17
14Anton Karlsson
FK Finn
41:582:04
2:04
3:33
5:37
3:17
8:54
4:40
13:34
5:47
19:21
4:26
23:47
5:58
29:45
4:12
33:57
5:30
39:27
0:49
40:16
0:52
41:08
0:50
41:58
15Erik Olsson
Frosta OK
62:412:50
2:50
7:24
10:14
3:13
13:27
8:05
21:32
6:26
27:58
7:26
35:24
7:46
43:10
3:20
46:30
13:16
59:46
0:57
60:43
1:00
61:43
0:58
62:41
Wilmer Selin
FK Göingarna
Ej godk.3:57
3:57
1:54
5:51
1:44
7:35
2:57
10:32
2:32
13:04
3:04
16:08
5:10
21:18
1:24
22:42
 
26:16
0:34
26:50
0:36
27:26




D12 Kort2350 m7 anmälda
1Emma Norlin
Stigmännen Karlshamns OK
20:243:40
3:40
1:55
5:35
2:11
7:46
3:38
11:24
2:42
14:06
1:37
15:43
0:51
16:34
1:58
18:32
0:41
19:13
0:39
19:52
0:32
20:24
 
2Alicia Ekdahl
Stigmännen Karlshamns OK
22:072:09
2:09
2:16
4:25
2:42
7:07
3:34
10:41
3:19
14:00
2:07
16:07
1:03
17:10
2:24
19:34
0:56
20:30
0:53
21:23
0:44
22:07
 
3Emelia Carlström
FK Boken
29:333:20
3:20
2:57
6:17
3:12
9:29
5:11
14:40
4:23
19:03
2:35
21:38
1:15
22:53
3:39
26:32
1:01
27:33
1:15
28:48
0:45
29:33
 
4Ebba Björk
OK Pan-Kristianstad
32:242:16
2:16
2:49
5:05
3:17
8:22
4:44
13:06
3:59
17:05
7:55
25:00
1:01
26:01
2:58
28:59
1:22
30:21
1:00
31:21
1:03
32:24
 
5Emelie Johnsson
OK Vilse 87
58:1015:48
15:48
7:18
23:06
4:04
27:10
6:32
33:42
12:40
46:22
2:28
48:50
2:16
51:06
3:47
54:53
1:13
56:06
1:18
57:24
0:46
58:10
 
Nikki Karlsson
OK Vilse 87
Ej godk.
Ida Jansson
OK Vilse 87
Ej godk.4:00
4:00
2:50
6:50
4:14
11:04
5:04
16:08
4:31
20:39
8:11
28:50
1:19
30:09
   
39:14
 




D102360 m14 anmälda
1Sara Ljungqvist
Lunds OK
19:523:15
3:15
1:55
5:10
2:14
7:24
1:46
9:10
1:26
10:36
2:45
13:21
1:45
15:06
2:39
17:45
0:39
18:24
0:47
19:11
0:41
19:52
 
2Lova Kronmar
Karlskrona SOK
21:352:04
2:04
2:11
4:15
2:44
6:59
1:50
8:49
1:45
10:34
3:27
14:01
1:52
15:53
3:09
19:02
0:52
19:54
0:50
20:44
0:51
21:35
 
3Frida Lindén
Växjö OK
22:114:16
4:16
2:42
6:58
2:22
9:20
1:19
10:39
1:52
12:31
3:11
15:42
1:41
17:23
2:34
19:57
0:48
20:45
0:44
21:29
0:42
22:11
 
4Emma Lindén
Växjö OK
24:132:07
2:07
3:11
5:18
3:20
8:38
2:22
11:00
1:47
12:47
3:53
16:40
1:58
18:38
2:45
21:23
1:09
22:32
0:55
23:27
0:46
24:13
 
5Matilda Söderberg
OK Skogsfalken
24:562:28
2:28
2:29
4:57
2:41
7:38
2:12
9:50
2:16
12:06
4:59
17:05
1:54
18:59
3:40
22:39
0:56
23:35
0:44
24:19
0:37
24:56
 
6Selma Leopold
OK Orion
24:572:59
2:59
2:07
5:06
3:23
8:29
2:58
11:27
2:06
13:33
3:22
16:55
1:52
18:47
3:21
22:08
0:45
22:53
1:20
24:13
0:44
24:57
 
7Anna Benatti
Skåneslättens OL
25:076:00
6:00
2:14
8:14
3:14
11:28
1:39
13:07
1:39
14:46
3:05
17:51
1:54
19:45
2:58
22:43
0:45
23:28
0:49
24:17
0:50
25:07
 
8Smilla Thomasson
FK Göingarna
29:088:36
8:36
2:10
10:46
2:16
13:02
1:45
14:47
2:26
17:13
4:07
21:20
1:41
23:01
3:56
26:57
0:48
27:45
0:44
28:29
0:39
29:08
 
9Elin Saleskog
Ronneby OK
30:342:08
2:08
3:47
5:55
2:27
8:22
1:53
10:15
2:42
12:57
6:50
19:47
2:07
21:54
6:30
28:24
0:41
29:05
0:46
29:51
0:43
30:34
 
10Josefina Andrae
OK Vilse 87
34:582:15
2:15
9:50
12:05
4:26
16:31
1:41
18:12
1:49
20:01
5:15
25:16
2:16
27:32
5:10
32:42
0:47
33:29
0:45
34:14
0:44
34:58
 
11Tuva Bohlin
OK Skogsfalken
44:2322:33
22:33
2:40
25:13
2:58
28:11
1:53
30:04
1:58
32:02
3:25
35:27
2:16
37:43
3:20
41:03
1:32
42:35
1:04
43:39
0:44
44:23
 
12Isabell Rosenberg
OK Vilse 87
54:487:16
7:16
11:42
18:58
4:08
23:06
3:22
26:28
2:08
28:36
15:38
44:14
2:23
46:37
5:47
52:24
0:48
53:12
0:55
54:07
0:41
54:48
 




H102360 m23 anmälda
1Hjalmar Axelsson
FK Göingarna
15:381:30
1:30
1:42
3:12
1:55
5:07
1:15
6:22
1:13
7:35
2:31
10:06
1:25
11:31
2:05
13:36
0:33
14:09
0:45
14:54
0:44
15:38
 
2Jakob Omelchenko
Karlskrona SOK
19:264:54
4:54
1:29
6:23
1:57
8:20
1:12
9:32
1:27
10:59
2:33
13:32
1:29
15:01
1:58
16:59
0:46
17:45
1:02
18:47
0:39
19:26
 
3Ville Lindskog
OK Älme
20:121:53
1:53
1:59
3:52
2:24
6:16
1:30
7:46
1:50
9:36
3:16
12:52
2:12
15:04
2:54
17:58
0:51
18:49
0:43
19:32
0:40
20:12
 
4Eddie Karlsson
OK Vilse 87
21:238:22
8:22
1:41
10:03
1:37
11:40
1:06
12:46
1:10
13:56
2:13
16:09
1:18
17:27
2:02
19:29
0:36
20:05
0:38
20:43
0:40
21:23
 
5Arvid Eriksson
Ronneby OK
22:002:11
2:11
2:12
4:23
2:16
6:39
1:22
8:01
1:55
9:56
3:26
13:22
1:50
15:12
4:33
19:45
0:50
20:35
0:41
21:16
0:44
22:00
 
6Erik Karlsson
OK Skogsfalken
23:144:56
4:56
1:59
6:55
2:22
9:17
1:30
10:47
1:50
12:37
3:14
15:51
2:12
18:03
2:58
21:01
0:49
21:50
0:43
22:33
0:41
23:14
 
7Carl Gliveson
Ronneby OK
24:051:37
1:37
2:51
4:28
2:42
7:10
1:19
8:29
1:39
10:08
2:58
13:06
5:59
19:05
2:44
21:49
0:47
22:36
0:50
23:26
0:39
24:05
 
8Svante Bohlin
OK Skogsfalken
24:172:37
2:37
2:34
5:11
2:56
8:07
1:52
9:59
2:00
11:59
3:27
15:26
2:18
17:44
3:15
20:59
1:37
22:36
1:02
23:38
0:39
24:17
 
9Wille Vernström
Ronneby OK
24:442:57
2:57
2:45
5:42
3:42
9:24
2:32
11:56
1:38
13:34
3:32
17:06
1:37
18:43
3:23
22:06
0:56
23:02
1:00
24:02
0:42
24:44
 
10Nico Mankonen
Karlskrona SOK
25:504:12
4:12
1:58
6:10
2:43
8:53
3:17
12:10
1:55
14:05
3:33
17:38
2:03
19:41
3:36
23:17
0:54
24:11
0:52
25:03
0:47
25:50
 
11Elias Kronmar
Karlskrona SOK
27:382:02
2:02
2:03
4:05
8:27
12:32
2:32
15:04
1:53
16:57
3:16
20:13
2:10
22:23
3:08
25:31
0:40
26:11
0:45
26:56
0:42
27:38
 
12Matti Johansson
OK Njudung
28:003:48
3:48
2:58
6:46
2:02
8:48
2:34
11:22
5:35
16:57
3:34
20:31
2:08
22:39
3:03
25:42
0:49
26:31
0:44
27:15
0:45
28:00
 
13Alfred Olsson
Lunds OK
29:122:02
2:02
5:58
8:00
3:23
11:23
3:50
15:13
2:08
17:21
4:11
21:32
2:12
23:44
3:01
26:45
0:57
27:42
0:45
28:27
0:45
29:12
 
14Måns Fridström
Karlskrona SOK
30:304:44
4:44
4:58
9:42
3:17
12:59
1:38
14:37
3:03
17:40
4:04
21:44
2:51
24:35
3:33
28:08
0:59
29:07
0:49
29:56
0:34
30:30
 
15Albin Emilsson
OK Skogsfalken
35:528:51
8:51
2:14
11:05
2:58
14:03
1:29
15:32
4:46
20:18
3:26
23:44
6:54
30:38
2:49
33:27
1:02
34:29
0:43
35:12
0:40
35:52
 
16Hugo Duvborn
OK Vilse 87
46:552:09
2:09
10:00
12:09
5:00
17:09
9:44
26:53
3:31
30:24
6:41
37:05
3:03
40:08
4:12
44:20
1:03
45:23
0:48
46:11
0:44
46:55
 
17Noah Mulari
OK Vilse 87
58:4711:15
11:15
11:45
23:00
4:10
27:10
3:16
30:26
2:14
32:40
15:32
48:12
1:52
50:04
6:24
56:28
0:54
57:22
0:41
58:03
0:44
58:47
 
18Erik Leopold
OK Orion
60:373:07
3:07
3:53
7:00
3:10
10:10
2:07
12:17
6:15
18:32
5:22
23:54
16:04
39:58
17:57
57:55
1:02
58:57
0:46
59:43
0:54
60:37
 
19Viktor Ericson
OK Vilse 87
63:272:17
2:17
7:41
9:58
3:09
13:07
2:12
15:19
5:37
20:56
4:51
25:47
17:03
42:50
18:03
60:53
0:48
61:41
0:55
62:36
0:51
63:27
 
Emil Ring
Ronneby OK
Ej godk.
Carl Åkesson
OK Orion
Ej godk.5:49
5:49
11:14
17:03
4:05
21:08
3:21
24:29
2:02
26:31
15:42
42:13
1:33
43:46
6:27
50:13
0:44
50:57
 
52:43
 




D405110 m7 anmälda
1Linda Ingemarsson
Karlskrona SOK
54:252:40
2:40
4:15
6:55
8:56
15:51
8:52
24:43
2:28
27:11
17:19
44:30
4:33
49:03
2:27
51:30
1:26
52:56
0:44
53:40
0:45
54:25
 
2Lotta Ekberg
Örkelljunga FK
57:193:37
3:37
4:49
8:26
11:49
20:15
9:56
30:11
2:22
32:33
16:29
49:02
2:29
51:31
2:54
54:25
1:24
55:49
0:43
56:32
0:47
57:19
 
3Lotta Morén
Hjärnarps OL
80:504:29
4:29
7:32
12:01
11:33
23:34
13:13
36:47
5:00
41:47
24:23
66:10
7:33
73:43
3:18
77:01
2:16
79:17
0:49
80:06
0:44
80:50
 
4Susanne Karlsson
OK Denseln
82:403:26
3:26
5:37
9:03
16:22
25:25
12:12
37:37
2:18
39:55
29:05
69:00
3:25
72:25
4:27
76:52
2:39
79:31
1:32
81:03
1:37
82:40
 
Camilla Selin
FK Göingarna
Ej godk.2:18
2:18
4:56
7:14
        
45:57
 




H407580 m5 anmälda
1Ola Söderberg
OK Skogsfalken
58:262:34
2:34
0:37
58:26
3:51
6:25
4:17
10:42
12:25
23:07
3:44
26:51
2:30
29:21
6:32
35:53
3:56
39:49
13:41
53:30
2:08
55:38
1:37
57:15
0:34
57:49
2Patrik Gunnarsson
Big Foot Orienteers
60:202:38
2:38
0:34
60:20
3:44
6:22
6:28
12:50
11:44
24:34
3:42
28:16
3:00
31:16
6:38
37:54
3:22
41:16
14:20
55:36
2:04
57:40
1:34
59:14
0:32
59:46
3Mikael Nilsson
Lunds OK
70:122:20
2:20
0:40
70:12
4:00
6:20
8:28
14:48
16:02
30:50
4:01
34:51
2:49
37:40
7:25
45:05
3:58
49:03
15:51
64:54
2:18
67:12
1:44
68:56
0:36
69:32
4Patrik Ingelström
OK Gynge
83:5215:17
15:17
0:30
83:52
4:14
19:31
6:25
25:56
13:42
39:38
3:47
43:25
2:44
46:09
8:49
54:58
4:39
59:37
18:35
78:12
2:13
80:25
2:20
82:45
0:37
83:22
5Michael Nilsson
Andrarums IF
93:394:07
4:07
0:47
93:39
4:53
9:00
6:55
15:55
21:18
37:13
5:33
42:46
5:16
48:02
11:24
59:26
7:41
67:07
19:47
86:54
2:26
89:20
2:52
92:12
0:40
92:52




D454490 m5 anmälda
1Louise Axelsson
FK Göingarna
43:226:18
6:18
10:44
17:02
3:55
20:57
3:07
24:04
7:04
31:08
2:16
33:24
7:03
40:27
1:30
41:57
0:41
42:38
0:44
43:22
  
2Kerstin Jensen
Skåneslättens OL
51:177:32
7:32
12:33
20:05
4:32
24:37
4:01
28:38
8:29
37:07
2:36
39:43
8:04
47:47
1:57
49:44
0:44
50:28
0:49
51:17
  
3Monika Hjellström
Gränna-Bygdens OK
73:068:26
8:26
19:18
27:44
7:43
35:27
6:27
41:54
12:17
54:11
4:01
58:12
11:01
69:13
2:08
71:21
0:51
72:12
0:54
73:06
  




H456390 m16 anmälda
1Lars-Ola Larsson
OK Orion
47:272:56
2:56
0:40
47:27
3:05
6:01
4:35
10:36
11:45
22:21
1:51
24:12
2:29
26:41
13:11
39:52
1:32
41:24
1:58
43:22
1:14
44:36
1:35
46:11
0:36
46:47
2Anders Selin
FK Göingarna
48:413:06
3:06
0:38
48:41
3:21
6:27
4:26
10:53
12:42
23:35
1:48
25:23
2:00
27:23
13:34
40:57
1:36
42:33
1:56
44:29
1:30
45:59
1:31
47:30
0:33
48:03
3Tobias Borger
Kalmar OK
49:473:13
3:13
0:35
49:47
3:29
6:42
4:21
11:03
11:57
23:00
2:02
25:02
2:02
27:04
15:06
42:10
1:21
43:31
1:49
45:20
1:22
46:42
1:49
48:31
0:41
49:12
4Håkan Axelsson
FK Göingarna
50:263:23
3:23
0:36
50:26
3:20
6:43
4:09
10:52
12:27
23:19
1:54
25:13
2:09
27:22
15:02
42:24
1:38
44:02
1:54
45:56
1:30
47:26
1:45
49:11
0:39
49:50
5Magnus Larsson
FK Göingarna
50:333:01
3:01
0:45
50:33
3:18
6:19
4:31
10:50
12:48
23:38
1:48
25:26
2:18
27:44
14:17
42:01
1:52
43:53
1:55
45:48
1:25
47:13
1:54
49:07
0:41
49:48
6Fabian Ljungqvist
Lunds OK
51:503:17
3:17
0:45
51:50
3:17
6:34
4:19
10:53
12:37
23:30
1:50
25:20
2:08
27:28
16:18
43:46
1:26
45:12
2:05
47:17
1:17
48:34
1:49
50:23
0:42
51:05
7Niklas Edvardsson
Hästveda OK
54:584:11
4:11
0:42
54:58
3:14
7:25
5:01
12:26
13:09
25:35
2:06
27:41
2:49
30:30
16:01
46:31
1:49
48:20
2:08
50:28
1:23
51:51
1:46
53:37
0:39
54:16
8Johan Andersson
OK Skogsfalken
55:464:00
4:00
0:38
55:46
3:21
7:21
5:39
13:00
13:23
26:23
1:54
28:17
2:09
30:26
16:57
47:23
1:28
48:51
2:11
51:02
1:46
52:48
1:46
54:34
0:34
55:08
9Håkan Karlsson
FK Finn
58:495:25
5:25
0:44
58:49
3:57
9:22
4:59
14:21
14:02
28:23
1:56
30:19
2:49
33:08
17:06
50:14
1:45
51:59
2:08
54:07
1:28
55:35
1:47
57:22
0:43
58:05
10Johan Bökman
Helsingborgs SOK
62:064:17
4:17
0:39
62:06
3:56
8:13
4:56
13:09
14:40
27:49
2:30
30:19
2:49
33:08
18:49
51:57
2:31
54:28
2:31
56:59
2:01
59:00
1:51
60:51
0:36
61:27
11Nils Helmersson
Hässleholms OK
64:493:56
3:56
0:45
64:49
3:34
7:30
6:13
13:43
13:49
27:32
2:39
30:11
2:47
32:58
22:16
55:14
2:03
57:17
2:16
59:33
1:26
60:59
2:25
63:24
0:40
64:04
12Håkan Eriksson
Hästveda OK
65:464:25
4:25
0:53
65:46
3:46
8:11
7:37
15:48
13:47
29:35
2:13
31:48
2:20
34:08
20:29
54:37
1:57
56:34
2:23
58:57
1:51
60:48
3:16
64:04
0:49
64:53
13Johan Jensen
Skåneslättens OL
67:514:09
4:09
0:31
67:51
4:03
8:12
6:10
14:22
14:52
29:14
3:22
32:36
3:01
35:37
22:40
58:17
2:10
60:27
2:24
62:51
2:06
64:57
1:46
66:43
0:37
67:20
14Ola Nilsson
Alvesta SOK
73:514:26
4:26
0:47
73:51
4:38
9:04
6:35
15:39
18:33
34:12
5:16
39:28
3:40
43:08
20:12
63:20
1:48
65:08
2:48
67:56
2:03
69:59
2:21
72:20
0:44
73:04
15Pierre Danielsson
OK Skogsfalken
82:285:26
5:26
0:42
82:28
4:01
9:27
9:38
19:05
29:03
48:08
2:19
50:27
3:14
53:41
18:47
72:28
1:46
74:14
2:27
76:41
1:43
78:24
2:40
81:04
0:42
81:46




D503860 m2 anmälda
1Gunilla Gustafsson
OK Orion
57:376:48
6:48
3:40
10:28
6:52
17:20
3:48
21:08
10:36
31:44
6:54
38:38
2:52
41:30
7:52
49:22
3:34
52:56
2:05
55:01
1:09
56:10
1:27
57:37
2Tine Meyhoff Petersen
Herlufsholm OK
58:398:54
8:54
4:02
12:56
6:23
19:19
3:28
22:47
12:23
35:10
4:28
39:38
2:29
42:07
9:06
51:13
3:59
55:12
1:50
57:02
0:48
57:50
0:49
58:39




H505900 m12 anmälda
1Mats Andersson
OK Orion
45:174:54
4:54
7:48
12:42
8:13
20:55
1:25
22:20
15:43
38:03
1:38
39:41
2:07
41:48
2:07
43:55
0:38
44:33
0:44
45:17
  
2Joel Rydström
FK Finn
48:325:55
5:55
7:22
13:17
8:56
22:13
1:13
23:26
18:28
41:54
1:28
43:22
2:17
45:39
1:39
47:18
0:36
47:54
0:38
48:32
  
3Johnny Nimvik
Lunds OK
51:325:09
5:09
10:01
15:10
10:00
25:10
1:35
26:45
17:35
44:20
1:38
45:58
2:16
48:14
1:56
50:10
0:44
50:54
0:38
51:32
  
4Anders Blomqvist
OK Skogsfalken
52:095:22
5:22
8:33
13:55
11:39
25:34
1:18
26:52
18:06
44:58
1:51
46:49
1:59
48:48
1:58
50:46
0:38
51:24
0:45
52:09
  
5Anders Nilsson
OK Orion
56:225:44
5:44
10:33
16:17
11:18
27:35
1:29
29:04
19:32
48:36
2:09
50:45
2:14
52:59
2:00
54:59
0:39
55:38
0:44
56:22
  
6Jan Johansson
Skåneslättens OL
61:047:06
7:06
10:40
17:46
10:46
28:32
1:39
30:11
21:04
51:15
2:40
53:55
2:43
56:38
3:01
59:39
0:39
60:18
0:46
61:04
  
7Magnus Porle
Växjö OK
62:285:59
5:59
9:43
15:42
18:38
34:20
1:29
35:49
18:57
54:46
1:53
56:39
2:20
58:59
2:04
61:03
0:39
61:42
0:46
62:28
  
8Jan Gradin
Andrarums IF
67:097:21
7:21
12:45
20:06
14:35
34:41
1:50
36:31
21:08
57:39
2:14
59:53
2:59
62:52
2:52
65:44
0:43
66:27
0:42
67:09
  
9Peter Andersson
OK Gynge
72:187:38
7:38
14:06
21:44
14:13
35:57
1:42
37:39
25:15
62:54
2:36
65:30
2:55
68:25
2:25
70:50
0:41
71:31
0:47
72:18
  
10Stefan Norman
Kalmar OK
92:198:50
8:50
14:49
23:39
16:15
39:54
7:05
46:59
36:37
83:36
2:21
85:57
3:14
89:11
1:49
91:00
0:43
91:43
0:36
92:19
  
11Claus Mikkelsen
Herlufsholm OK
104:2410:00
10:00
17:33
27:33
26:44
54:17
2:28
56:45
31:49
88:34
5:10
93:44
4:34
98:18
3:59
102:17
1:01
103:18
1:06
104:24
  
Arne Thell
Eslövs FK
Ej godk.24:30
24:30
   
38:47
  
59:28
1:21
60:49
1:30
62:19
  




D553860 m7 anmälda
1Christina Olsson
Skåneslättens OL
48:234:49
4:49
3:34
8:23
6:16
14:39
1:38
16:17
10:56
27:13
3:16
30:29
7:21
37:50
2:35
40:25
3:17
43:42
2:58
46:40
0:47
47:27
0:56
48:23
2Tina Hagård
Rävetofta OK
60:186:58
6:58
3:25
10:23
7:23
17:46
2:15
20:01
13:49
33:50
3:44
37:34
9:31
47:05
3:30
50:35
3:49
54:24
3:44
58:08
1:14
59:22
0:56
60:18
3Mona Palm
Lessebo OK
60:529:45
9:45
2:26
12:11
6:16
18:27
1:42
20:09
13:44
33:53
3:14
37:07
9:54
47:01
4:19
51:20
4:33
55:53
3:09
59:02
0:55
59:57
0:55
60:52
4Kati Németh
Stigmännen Karlshamns OK
63:245:25
5:25
7:19
12:44
8:59
21:43
1:45
23:28
14:54
38:22
3:13
41:35
8:22
49:57
5:34
55:31
3:16
58:47
3:16
62:03
0:39
62:42
0:42
63:24
5Eva Wildmark
FK Boken
64:347:52
7:52
3:42
11:34
8:36
20:10
2:04
22:14
14:03
36:17
3:39
39:56
10:20
50:16
3:59
54:15
4:03
58:18
4:19
62:37
0:56
63:33
1:01
64:34




H555470 m5 anmälda
1Ola Svensson
OK Orion
50:572:53
2:53
2:52
5:45
9:37
15:22
7:39
23:01
1:12
24:13
16:21
40:34
1:58
42:32
2:16
44:48
2:40
47:28
2:02
49:30
0:44
50:14
0:43
50:57
2Arne Sääf
Gudhems IF
60:123:51
3:51
3:32
7:23
11:43
19:06
8:30
27:36
1:55
29:31
19:40
49:11
2:00
51:11
2:23
53:34
2:58
56:32
2:10
58:42
0:43
59:25
0:47
60:12
3Hans-Inge Hansson
Frosta OK
75:295:42
5:42
3:42
9:24
13:02
22:26
10:34
33:00
1:47
34:47
23:45
58:32
2:49
61:21
3:34
64:55
4:38
69:33
3:55
73:28
1:00
74:28
1:01
75:29
4Bo Petersson
Lessebo OK
89:304:05
4:05
3:33
7:38
20:09
27:47
13:40
41:27
1:43
43:10
22:25
65:35
3:28
69:03
3:01
72:04
12:09
84:13
3:33
87:46
0:50
88:36
0:54
89:30
Lennart Stensson
Helsingborgs SOK
Ej godk.4:41
4:41
4:35
9:16
16:51
26:07
10:59
37:06
1:52
38:58
24:27
63:25
2:49
66:14
     




D603490 m5 anmälda
1Kerstin Hjalmarsson
Emmaboda Verda OK
49:033:18
3:18
7:50
11:08
2:08
13:16
12:16
25:32
3:42
29:14
10:05
39:19
1:55
41:14
3:47
45:01
2:11
47:12
0:51
48:03
1:00
49:03
 
2Eva Konring Olesen
FIF Hillerød
53:373:01
3:01
11:06
14:07
2:26
16:33
11:06
27:39
3:40
31:19
10:09
41:28
4:02
45:30
4:12
49:42
1:54
51:36
0:57
52:33
1:04
53:37
 
3Kristin Johansson
OK Dacke
53:494:58
4:58
7:11
12:09
5:48
17:57
11:19
29:16
3:03
32:19
11:24
43:43
2:29
46:12
3:57
50:09
1:56
52:05
0:51
52:56
0:53
53:49
 
4Gunilla Andersson
Karlskrona SOK
58:214:46
4:46
9:01
13:47
2:06
15:53
17:40
33:33
5:15
38:48
9:12
48:00
2:33
50:33
4:01
54:34
1:58
56:32
0:54
57:26
0:55
58:21
 
5Christel Nilsson
OK Älme
89:126:51
6:51
8:53
15:44
3:37
19:21
16:27
35:48
4:23
40:11
13:35
53:46
25:42
79:28
4:42
84:10
3:01
87:11
1:01
88:12
1:00
89:12
 




H605050 m9 anmälda
1Håkan Berglund Lake
Kovlands IF
48:314:08
4:08
3:16
7:24
10:11
17:35
7:42
25:17
1:11
26:28
15:09
41:37
2:37
44:14
1:22
45:36
1:16
46:52
0:59
47:51
0:40
48:31
 
2Jan Danielsson
Kalmar OK
56:435:38
5:38
3:29
9:07
11:13
20:20
8:00
28:20
1:52
30:12
16:52
47:04
4:34
51:38
1:55
53:33
1:34
55:07
0:44
55:51
0:52
56:43
 
3Lennart Smedenmark
Ronneby OK
57:595:24
5:24
3:11
8:35
11:28
20:03
8:28
28:31
2:36
31:07
18:22
49:29
3:11
52:40
1:51
54:31
1:46
56:17
0:48
57:05
0:54
57:59
 
4Bengt Aspvall
Ronneby OK
64:395:16
5:16
3:20
8:36
15:39
24:15
9:05
33:20
1:58
35:18
20:24
55:42
3:23
59:05
2:52
61:57
1:20
63:17
0:38
63:55
0:44
64:39
 
5Lars Martinsson
Ronneby OK
76:228:16
8:16
4:33
12:49
12:57
25:46
11:34
37:20
1:44
39:04
25:22
64:26
3:49
68:15
3:19
71:34
2:46
74:20
0:57
75:17
1:05
76:22
 
6Tommy Hautop
OK Pan-Kristianstad
79:056:51
6:51
5:41
12:32
18:06
30:38
11:53
42:31
3:38
46:09
24:31
70:40
2:54
73:34
1:42
75:16
2:17
77:33
0:43
78:16
0:49
79:05
 
7Bjarne Skram Jensen
FIF Hillerød
92:386:34
6:34
4:19
10:53
18:46
29:39
10:52
40:31
18:01
58:32
23:04
81:36
5:28
87:04
2:05
89:09
1:55
91:04
0:44
91:48
0:50
92:38
 




D653490 m8 anmälda
1Lena Söderberg
OK Skogsfalken
46:274:50
4:50
11:36
16:26
1:37
18:03
7:31
25:34
3:56
29:30
7:53
37:23
5:53
43:16
1:38
44:54
0:48
45:42
0:45
46:27
  
2Britt-Mari Karlsson
Växjö OK
46:445:05
5:05
6:08
11:13
2:09
13:22
9:45
23:07
5:05
28:12
9:52
38:04
4:42
42:46
2:11
44:57
0:51
45:48
0:56
46:44
  
3Anna-Lisa Hansson
OK Pan-Kristianstad
63:058:00
8:00
7:30
15:30
2:31
18:01
14:41
32:42
6:26
39:08
12:54
52:02
6:15
58:17
2:24
60:41
1:14
61:55
1:10
63:05
  
4Lena Jönsson
Laholms IF OK
64:4713:54
13:54
7:09
21:03
3:07
24:10
11:18
35:28
5:41
41:09
11:15
52:24
7:12
59:36
2:32
62:08
1:20
63:28
1:19
64:47
  
5Karin Larsson
OK Kompassen
67:148:58
8:58
8:12
17:10
3:19
20:29
14:52
35:21
6:44
42:05
14:02
56:07
6:09
62:16
2:49
65:05
1:08
66:13
1:01
67:14
  
6Eva Arvidsson
Alvesta SOK
68:438:10
8:10
9:43
17:53
3:10
21:03
13:43
34:46
8:53
43:39
14:18
57:57
6:15
64:12
2:17
66:29
1:10
67:39
1:04
68:43
  
7Sonja Hammar
OK Kompassen
69:2615:25
15:25
7:30
22:55
2:35
25:30
11:08
36:38
7:24
44:02
12:22
56:24
7:19
63:43
2:57
66:40
1:22
68:02
1:24
69:26
  
Bigge Bengtsson
Stigmännen Karlshamns OK
Ej godk.




H654590 m15 anmälda
1Björn Palm
Lessebo OK
48:112:52
2:52
5:12
8:04
8:59
17:03
5:35
22:38
3:02
25:40
7:23
33:03
8:22
41:25
2:35
44:00
2:42
46:42
0:46
47:28
0:43
48:11
 
2Bo Turesson
OK Bävern
53:184:13
4:13
6:42
10:55
10:23
21:18
5:42
27:00
3:31
30:31
8:47
39:18
7:04
46:22
2:58
49:20
2:21
51:41
0:49
52:30
0:48
53:18
 
3Emil Olesen
FIF Hillerød
53:473:46
3:46
4:49
8:35
10:24
18:59
5:43
24:42
3:50
28:32
8:08
36:40
8:32
45:12
4:01
49:13
3:06
52:19
0:41
53:00
0:47
53:47
 
4Anders Wetterling
Stigmännen Karlshamns OK
54:065:03
5:03
5:15
10:18
10:46
21:04
5:53
26:57
3:57
30:54
8:55
39:49
6:10
45:59
3:26
49:25
3:09
52:34
0:46
53:20
0:46
54:06
 
5Hans Larsson
Hässleholms OK
55:094:55
4:55
5:45
10:40
10:50
21:30
6:10
27:40
3:54
31:34
10:01
41:35
6:26
48:01
3:03
51:04
2:20
53:24
0:49
54:13
0:56
55:09
 
6Arne Johansson
OK Älme
57:004:29
4:29
5:25
9:54
11:16
21:10
7:34
28:44
4:13
32:57
10:16
43:13
6:09
49:22
3:16
52:38
2:26
55:04
1:13
56:17
0:43
57:00
 
7Lars-Åke Åberg
Kalmar OK
58:224:09
4:09
5:56
10:05
14:34
24:39
5:48
30:27
3:57
34:24
8:46
43:10
7:06
50:16
3:29
53:45
2:48
56:33
0:51
57:24
0:58
58:22
 
8Gert Olsson
Skåneslättens OL
58:244:32
4:32
5:46
10:18
11:08
21:26
7:09
28:35
4:37
33:12
8:48
42:00
8:07
50:07
3:53
54:00
2:42
56:42
0:53
57:35
0:49
58:24
 
9Kim Folander
OK Sorø
58:424:53
4:53
5:57
10:50
12:46
23:36
5:59
29:35
4:05
33:40
10:02
43:42
7:01
50:43
3:38
54:21
2:40
57:01
0:46
57:47
0:55
58:42
 
10Lars-Gunnar Bengtsson
Stigmännen Karlshamns OK
61:455:44
5:44
4:57
10:41
12:08
22:49
8:21
31:10
4:44
35:54
9:45
45:39
6:51
52:30
4:20
56:50
3:10
60:00
0:55
60:55
0:50
61:45
 
11Sune Andersson
Halmstad OK
66:085:02
5:02
5:40
10:42
15:54
26:36
6:45
33:21
4:21
37:42
10:32
48:14
9:12
57:26
3:39
61:05
3:22
64:27
0:47
65:14
0:54
66:08
 
12Göran Larsson
OK Kompassen
74:164:34
4:34
6:05
10:39
23:23
34:02
7:09
41:11
4:16
45:27
10:55
56:22
8:20
64:42
4:12
68:54
3:41
72:35
0:50
73:25
0:51
74:16
 
13Tommy Held
FK Åsen
78:484:42
4:42
8:18
13:00
14:39
27:39
6:59
34:38
4:44
39:22
11:48
51:10
18:41
69:51
4:07
73:58
2:54
76:52
0:57
77:49
0:59
78:48
 




D703000 m10 anmälda
1Margareta Larsson
OK Njudung
40:014:43
4:43
6:17
11:00
3:14
14:14
8:27
22:41
4:12
26:53
8:40
35:33
2:39
38:12
0:50
39:02
0:59
40:01
   
2Ulla Håkansson
OK Gynge
40:314:54
4:54
7:17
12:11
2:07
14:18
6:39
20:57
3:48
24:45
10:22
35:07
3:27
38:34
0:54
39:28
1:03
40:31
   
3Berit Byström
OK Virdarna
45:565:27
5:27
8:46
14:13
2:27
16:40
9:14
25:54
4:55
30:49
9:47
40:36
3:25
44:01
0:56
44:57
0:59
45:56
   
4Torill Svendsen
Frosta OK
46:035:05
5:05
8:21
13:26
3:30
16:56
8:38
25:34
5:02
30:36
10:25
41:01
3:06
44:07
0:54
45:01
1:02
46:03
   
5Brita Dahlberg
Hässleholms OK
50:577:09
7:09
7:05
14:14
3:08
17:22
9:58
27:20
6:55
34:15
11:13
45:28
3:24
48:52
1:08
50:00
0:57
50:57
   
6Gunilla Grönblad
Härlövs IF
55:278:41
8:41
7:41
16:22
5:10
21:32
11:42
33:14
5:54
39:08
10:30
49:38
3:58
53:36
0:53
54:29
0:58
55:27
   
7Ulla Ling
Jönköpings OK
57:377:01
7:01
9:49
16:50
5:46
22:36
8:25
31:01
5:34
36:35
15:21
51:56
3:34
55:30
1:03
56:33
1:04
57:37
   
8Solbritt Gustafsson
OK Virdarna
67:0710:20
10:20
10:58
21:18
10:38
31:56
9:41
41:37
5:19
46:56
13:05
60:01
4:35
64:36
1:12
65:48
1:19
67:07
   
9Marianne Carlsson
Skåneslättens OL
69:415:50
5:50
13:29
19:19
4:07
23:26
12:58
36:24
11:28
47:52
15:28
63:20
3:57
67:17
1:13
68:30
1:11
69:41
   
10Siv Ekelöf
Värend GN OL
72:046:43
6:43
10:34
17:17
15:00
32:17
12:52
45:09
6:05
51:14
13:16
64:30
4:37
69:07
1:26
70:33
1:31
72:04
   




H703890 m12 anmälda
1Ingemar Andersson
OK Orion
45:433:35
3:35
2:28
6:03
6:52
12:55
1:22
14:17
9:06
23:23
3:59
27:22
2:14
29:36
9:15
38:51
3:03
41:54
2:12
44:06
0:47
44:53
0:50
45:43
2Kent Ekdahl
Emmaboda Verda OK
45:494:04
4:04
2:41
6:45
5:55
12:40
1:42
14:22
9:31
23:53
4:47
28:40
2:26
31:06
7:23
38:29
2:43
41:12
2:45
43:57
0:53
44:50
0:59
45:49
3Stefan G Larsson
OK Njudung
50:053:40
3:40
2:25
6:05
12:26
18:31
1:19
19:50
9:49
29:39
4:25
34:04
2:26
36:30
6:43
43:13
2:34
45:47
2:34
48:21
0:52
49:13
0:52
50:05
4Gerth Sällström
Lessebo OK
52:514:06
4:06
3:00
7:06
6:42
13:48
1:47
15:35
11:27
27:02
4:36
31:38
2:20
33:58
11:40
45:38
2:40
48:18
2:50
51:08
0:51
51:59
0:52
52:51
5Erling Larsson
Hässleholms OK
53:267:19
7:19
2:37
9:56
6:50
16:46
1:46
18:32
10:41
29:13
5:21
34:34
2:19
36:53
8:12
45:05
3:50
48:55
2:42
51:37
0:52
52:29
0:57
53:26
6Erling Ekelöf
Värend GN OL
54:204:24
4:24
3:16
7:40
6:21
14:01
4:28
18:29
10:08
28:37
5:27
34:04
2:24
36:28
10:00
46:28
2:53
49:21
2:50
52:11
1:07
53:18
1:02
54:20
7Kjell Lindau
OK Kompassen
55:354:39
4:39
2:46
7:25
6:46
14:11
1:23
15:34
11:47
27:21
9:12
36:33
2:36
39:09
8:57
48:06
2:56
51:02
2:41
53:43
0:53
54:36
0:59
55:35
8Jan Hansson
Lunds OK
59:275:02
5:02
2:36
7:38
11:40
19:18
1:34
20:52
11:17
32:09
5:18
37:27
2:30
39:57
11:12
51:09
3:54
55:03
2:45
57:48
0:49
58:37
0:50
59:27
9Bertil Ottosson
FK Göingarna
59:318:10
8:10
2:56
11:06
7:31
18:37
2:19
20:56
12:30
33:26
5:06
38:32
3:00
41:32
9:22
50:54
3:41
54:35
3:02
57:37
0:53
58:30
1:01
59:31
10Sven Thelandersson
Lunds OK
61:324:49
4:49
3:23
8:12
9:16
17:28
2:00
19:28
14:20
33:48
6:17
40:05
3:10
43:15
9:47
53:02
3:23
56:25
3:08
59:33
1:02
60:35
0:57
61:32
11Kenneth Arvidsson
Alvesta SOK
80:449:55
9:55
3:52
13:47
8:37
22:24
2:08
24:32
21:21
45:53
6:16
52:09
2:58
55:07
15:10
70:17
3:39
73:56
4:04
78:00
1:18
79:18
1:26
80:44




D753000 m1 anmälda
Karin Lexell
OK Torfinn
Ej godk.9:30
9:30
9:06
18:36
3:24
22:00
9:19
31:19
6:38
37:57
14:23
52:20
3:58
56:18
 
58:32
   




H753500 m13 anmälda
1Anders Carlsson
Skåneslättens OL
45:216:40
6:40
5:06
11:46
2:25
14:11
10:32
24:43
2:46
27:29
2:47
30:16
8:39
38:55
2:01
40:56
2:30
43:26
0:58
44:24
0:57
45:21
 
2Torsten Claesson
OK Älme
46:456:58
6:58
5:11
12:09
1:58
14:07
10:42
24:49
3:26
28:15
2:13
30:28
8:58
39:26
2:49
42:15
2:37
44:52
0:55
45:47
0:58
46:45
 
3Hubert Hugosson
OK Gynge
53:167:24
7:24
5:52
13:16
2:44
16:00
12:25
28:25
3:41
32:06
2:20
34:26
10:50
45:16
2:45
48:01
3:09
51:10
0:59
52:09
1:07
53:16
 
4Inge Nilsson
OK Älme
56:4010:15
10:15
5:34
15:49
3:25
19:14
12:28
31:42
3:22
35:04
2:15
37:19
11:42
49:01
2:39
51:40
3:10
54:50
0:49
55:39
1:01
56:40
 
5Stig Karlsson
Torsås OK
59:125:54
5:54
5:28
11:22
2:24
13:46
12:15
26:01
12:06
38:07
4:46
42:53
8:23
51:16
2:45
54:01
3:19
57:20
0:57
58:17
0:55
59:12
 
6Roland Edvinsson
FK Göingarna
61:478:10
8:10
6:04
14:14
2:54
17:08
15:26
32:34
4:53
37:27
3:19
40:46
11:54
52:40
3:17
55:57
3:46
59:43
0:59
60:42
1:05
61:47
 
7Kurt Rydin
OK Tranan
62:367:16
7:16
7:04
14:20
3:04
17:24
16:51
34:15
4:21
38:36
2:58
41:34
11:35
53:09
3:21
56:30
3:33
60:03
1:15
61:18
1:18
62:36
 
8Paul Schannong
Malmö OK
63:146:43
6:43
6:21
13:04
2:42
15:46
16:25
32:11
6:41
38:52
3:12
42:04
11:47
53:51
3:58
57:49
3:22
61:11
0:59
62:10
1:04
63:14
 
9Göran Folkesson
Ronneby OK
63:3712:20
12:20
6:32
18:52
3:12
22:04
15:15
37:19
3:52
41:11
2:28
43:39
11:24
55:03
2:58
58:01
3:31
61:32
1:09
62:41
0:56
63:37
 
10Göran Thour
Värend GN OL
79:429:23
9:23
10:26
19:49
5:01
24:50
18:19
43:09
4:26
47:35
3:40
51:15
15:37
66:52
5:42
72:34
4:15
76:49
1:37
78:26
1:16
79:42
 
11Allan Hammar
OK Kompassen
80:179:49
9:49
8:35
18:24
4:44
23:08
25:02
48:10
4:17
52:27
3:44
56:11
11:17
67:28
5:53
73:21
4:07
77:28
1:19
78:47
1:30
80:17
 
12Ragnar Olsson
Ronneby OK
83:219:40
9:40
6:39
16:19
6:12
22:31
25:43
48:14
6:13
54:27
5:45
60:12
12:52
73:04
3:32
76:36
4:10
80:46
1:14
82:00
1:21
83:21
 
Ernie Broström
Halmstad OK
Ej godk.13:52
13:52
4:41
18:33
2:21
20:54
10:05
30:59
4:44
35:43
2:30
38:13
7:41
45:54
2:17
48:11
 
50:27
0:47
51:14
 




H803000 m5 anmälda
1Bengt Petersson
OK Älme
49:016:02
6:02
9:22
15:24
2:20
17:44
9:57
27:41
4:41
32:22
10:36
42:58
3:52
46:50
1:02
47:52
1:09
49:01
   
2Ingvar Petersson
Hässleholms OK
56:406:23
6:23
9:49
16:12
3:41
19:53
13:49
33:42
5:32
39:14
10:29
49:43
4:28
54:11
1:14
55:25
1:15
56:40
   
3Inge Åkesson
Stigmännen Karlshamns OK
80:096:58
6:58
24:24
31:22
2:16
33:38
8:59
42:37
17:39
60:16
13:06
73:22
3:51
77:13
1:21
78:34
1:35
80:09
   
4Bengt Edvardsson
OK Torfinn
105:2130:02
30:02
11:04
41:06
4:32
45:38
25:58
71:36
11:13
82:49
13:17
96:06
6:02
102:08
1:26
103:34
1:47
105:21
   




H852450 m2 anmälda
1Sven Svensson
Karlskrona SOK
57:1915:11
15:11
6:58
22:09
7:10
29:19
3:38
32:57
16:09
49:06
5:31
54:37
1:13
55:50
1:29
57:19
    
2Sture Jansson
Emmaboda Verda OK
61:528:08
8:08
6:58
15:06
9:05
24:11
6:05
30:16
22:00
52:16
6:09
58:25
1:38
60:03
1:49
61:52
    




Inskolning1630 m8 anmälda
Alex Bujukliev
OK Vilse 87
Godkänd1:14
1:14
1:42
2:56
1:14
4:10
1:24
5:34
2:55
8:29
1:31
10:00
1:36
11:36
0:50
12:26
0:41
13:07
   
Anna Kindblad
OK Älme
Godkänd3:17
3:17
2:28
5:45
2:34
8:19
2:31
10:50
1:46
12:36
3:06
15:42
2:36
18:18
1:46
20:04
0:39
20:43
   
Anton Faxén
Växjö OK
Godkänd2:09
2:09
2:40
4:49
3:26
8:15
2:43
10:58
1:52
12:50
2:52
15:42
3:56
19:38
1:28
21:06
0:48
21:54
   
Filip Axelsson
OK Vilse 87
Godkänd4:59
4:59
5:04
10:03
3:59
14:02
4:18
18:20
2:30
20:50
3:50
24:40
3:05
27:45
1:55
29:40
1:18
30:58
   
Filip Paulin
OK Vilse 87
Godkänd3:02
3:02
6:26
9:28
4:20
13:48
4:17
18:05
1:57
20:02
3:08
23:10
3:13
26:23
1:08
27:31
0:55
28:26
   
Filippa Karkulehto
OK Vilse 87
Godkänd2:25
2:25
1:49
4:14
1:56
6:10
2:11
8:21
1:14
9:35
2:53
12:28
1:46
14:14
1:02
15:16
1:04
16:20
   
Ilma Paulin
OK Vilse 87
Godkänd4:02
4:02
3:24
7:26
6:05
13:31
3:42
17:13
2:20
19:33
3:41
23:14
3:14
26:28
1:07
27:35
0:54
28:29
   
Sofie Widuch
Karlskrona SOK
Godkänd6:40
6:40
7:03
13:43
4:02
17:45
5:11
22:56
2:59
25:55
4:45
30:40
3:43
34:23
1:47
36:10
0:59
37:09
   




U11900 m10 anmälda
1William Mulari
OK Vilse 87
16:061:24
1:24
1:19
2:43
0:53
3:36
1:19
4:55
1:39
6:34
1:27
8:01
1:28
9:29
1:04
10:33
2:09
12:42
1:40
14:22
0:53
15:15
0:51
16:06
2Gustav Tagesson
FK Finn
19:301:40
1:40
1:06
2:46
1:21
4:07
1:19
5:26
1:56
7:22
2:10
9:32
2:16
11:48
1:12
13:00
2:26
15:26
2:20
17:46
1:00
18:46
0:44
19:30
3Sonia Kurashova
FK Åsen
21:332:15
2:15
1:10
3:25
1:34
4:59
1:07
6:06
2:19
8:25
2:56
11:21
2:04
13:25
1:12
14:37
2:54
17:31
2:11
19:42
0:58
20:40
0:53
21:33
4Charlie Mulari
OK Vilse 87
23:501:56
1:56
1:27
3:23
1:22
4:45
1:13
5:58
2:15
8:13
2:18
10:31
2:45
13:16
1:38
14:54
3:09
18:03
3:17
21:20
1:25
22:45
1:05
23:50
5Olle Saleskog
Ronneby OK
24:494:04
4:04
1:23
5:27
1:21
6:48
1:21
8:09
2:33
10:42
2:43
13:25
2:21
15:46
1:27
17:13
3:15
20:28
2:03
22:31
1:09
23:40
1:09
24:49
6Signe Johansson
OK Gynge
26:273:52
3:52
1:34
5:26
1:39
7:05
1:25
8:30
2:31
11:01
2:48
13:49
3:03
16:52
1:53
18:45
3:17
22:02
1:48
23:50
1:25
25:15
1:12
26:27
7Siri Klein
OK Vilse 87
31:212:53
2:53
1:07
4:00
1:52
5:52
2:02
7:54
8:26
16:20
2:35
18:55
2:35
21:30
1:15
22:45
3:59
26:44
2:27
29:11
1:24
30:35
0:46
31:21
8Malte Axelsson
OK Vilse 87
31:272:57
2:57
1:13
4:10
1:44
5:54
2:11
8:05
8:29
16:34
2:24
18:58
2:37
21:35
1:23
22:58
3:50
26:48
2:27
29:15
1:22
30:37
0:50
31:27
9Emmi Söderlind
Lessebo OK
34:047:27
7:27
2:10
9:37
2:04
11:41
1:50
13:31
2:43
16:14
3:07
19:21
3:37
22:58
2:30
25:28
4:00
29:28
2:24
31:52
1:09
33:01
1:03
34:04
10Olle Håkansson
Ronneby OK
49:252:52
2:52
1:01
3:53
1:40
5:33
2:24
7:57
2:39
10:36
15:44
26:20
1:56
28:16
1:32
29:48
2:21
32:09
15:37
47:46
0:52
48:38
0:47
49:25




U22350 m10 anmälda
1Alvin Lundgren
Växjö OK
20:252:10
2:10
2:10
4:20
2:16
6:36
3:44
10:20
3:18
13:38
1:43
15:21
0:43
16:04
2:14
18:18
0:47
19:05
0:40
19:45
0:40
20:25
 
2Viktor Werkström
Stigmännen Karlshamns OK
23:532:28
2:28
2:11
4:39
3:03
7:42
3:53
11:35
4:16
15:51
1:58
17:49
0:49
18:38
2:29
21:07
0:56
22:03
1:00
23:03
0:50
23:53
 
3Evanna Johansson
OK Njudung
27:442:38
2:38
1:57
4:35
2:29
7:04
7:03
14:07
3:58
18:05
3:33
21:38
0:53
22:31
2:35
25:06
1:03
26:09
0:43
26:52
0:52
27:44
 
4Ebba Nilsson
OK Gynge
28:563:11
3:11
3:08
6:19
4:14
10:33
5:07
15:40
4:09
19:49
2:34
22:23
0:57
23:20
2:49
26:09
1:05
27:14
1:00
28:14
0:42
28:56
 
5Kevin Ståhl
OK Älme
32:016:02
6:02
4:38
10:40
2:35
13:15
4:22
17:37
6:43
24:20
2:21
26:41
1:11
27:52
2:06
29:58
0:49
30:47
0:40
31:27
0:34
32:01
 
6Erik Kindblad
OK Älme
32:194:28
4:28
2:50
7:18
6:11
13:29
4:27
17:56
6:39
24:35
2:23
26:58
1:15
28:13
2:05
30:18
0:44
31:02
0:41
31:43
0:36
32:19
 
7Gustav Nilsson
Alvesta SOK
33:272:55
2:55
3:31
6:26
4:39
11:05
6:16
17:21
5:15
22:36
2:37
25:13
1:30
26:43
3:34
30:17
1:30
31:47
0:57
32:44
0:43
33:27
 
8Love Ane
Stigmännen Karlshamns OK
43:333:48
3:48
4:09
7:57
4:42
12:39
8:38
21:17
7:38
28:55
5:36
34:31
1:07
35:38
4:24
40:02
1:28
41:30
1:20
42:50
0:43
43:33
 
9Loke Ane
Stigmännen Karlshamns OK
43:483:52
3:52
4:09
8:01
4:46
12:47
8:36
21:23
7:45
29:08
5:32
34:40
1:07
35:47
4:28
40:15
1:21
41:36
1:29
43:05
0:43
43:48
 
10Anton Carlström
FK Boken
43:565:44
5:44
4:55
10:39
4:50
15:29
8:05
23:34
6:14
29:48
2:56
32:44
1:02
33:46
5:52
39:38
2:00
41:38
1:12
42:50
1:06
43:56
 




Öppen motion 32980 m19 anmälda
1Peter Allwood
Karlskrona SOK
27:561:45
1:45
1:49
3:34
1:48
5:22
4:36
9:58
2:56
12:54
2:57
15:51
3:21
19:12
2:52
22:04
3:26
25:30
0:58
26:28
0:41
27:09
0:47
27:56
2Mikael Bohlin
OK Skogsfalken
30:441:46
1:46
2:02
3:48
2:25
6:13
3:42
9:55
3:12
13:07
3:16
16:23
3:16
19:39
2:27
22:06
5:48
27:54
1:13
29:07
0:47
29:54
0:50
30:44
3Martina Söderlind
Lessebo OK
33:162:08
2:08
2:19
4:27
2:24
6:51
5:13
12:04
3:44
15:48
3:39
19:27
4:17
23:44
2:32
26:16
3:54
30:10
1:25
31:35
0:47
32:22
0:54
33:16
4Cecilia Bohlin
OK Skogsfalken
34:491:58
1:58
2:10
4:08
2:12
6:20
3:22
9:42
3:13
12:55
3:35
16:30
3:50
20:20
7:41
28:01
4:24
32:25
1:00
33:25
0:39
34:04
0:45
34:49
5Daniel Kindblad
OK Älme
38:391:51
1:51
1:40
3:31
2:05
5:36
3:23
8:59
16:16
25:15
2:42
27:57
3:11
31:08
2:00
33:08
2:52
36:00
1:05
37:05
0:57
38:02
0:37
38:39
6Stefan Karlsson
OK Älme
38:571:49
1:49
2:11
4:00
2:24
6:24
4:26
10:50
10:48
21:38
4:48
26:26
4:21
30:47
2:14
33:01
3:12
36:13
1:24
37:37
0:36
38:13
0:44
38:57
7Eva Jansson
OK Älme
39:051:49
1:49
2:11
4:00
2:26
6:26
4:28
10:54
10:52
21:46
4:42
26:28
4:21
30:49
2:15
33:04
3:13
36:17
1:20
37:37
0:40
38:17
0:48
39:05
8Paula Svensson
OK Vilse 87
40:592:22
2:22
2:36
4:58
3:17
8:15
6:13
14:28
4:32
19:00
3:56
22:56
6:21
29:17
5:04
34:21
3:42
38:03
1:07
39:10
0:59
40:09
0:50
40:59
9Anna Ane
Stigmännen Karlshamns OK
41:462:10
2:10
7:59
10:09
2:12
12:21
4:52
17:13
3:30
20:43
3:39
24:22
3:58
28:20
4:54
33:14
5:46
39:00
1:20
40:20
0:46
41:06
0:40
41:46
10Sven-Åke Andertoft
Markaryds FK
42:002:26
2:26
2:59
5:25
2:58
8:23
5:19
13:42
5:50
19:32
4:32
24:04
6:01
30:05
3:36
33:41
4:39
38:20
1:48
40:08
0:57
41:05
0:55
42:00
11Ann-Kristin Haraldsson
Stigmännen Karlshamns OK
47:393:25
3:25
3:04
6:29
3:41
10:10
5:56
16:06
6:27
22:33
5:13
27:46
6:08
33:54
4:00
37:54
5:39
43:33
1:37
45:10
1:17
46:27
1:12
47:39
12Jan Dahlberg
Hässleholms OK
60:345:19
5:19
4:44
10:03
4:36
14:39
7:51
22:30
6:53
29:23
7:14
36:37
6:57
43:34
4:07
47:41
6:30
54:11
2:43
56:54
1:42
58:36
1:58
60:34
13Cecilia Widuch
Karlskrona SOK
63:5918:19
18:19
4:00
22:19
3:33
25:52
5:43
31:35
5:51
37:26
4:47
42:13
7:22
49:35
5:25
55:00
5:12
60:12
1:49
62:01
0:58
62:59
1:00
63:59
14Lars-Erik Larsson
OK Vilse 87
64:384:12
4:12
3:29
7:41
4:36
12:17
8:32
20:49
7:59
28:48
6:57
35:45
7:52
43:37
5:17
48:54
9:00
57:54
3:03
60:57
1:46
62:43
1:55
64:38
15Barbro Nilsson
Alvesta SOK
66:016:08
6:08
3:50
9:58
6:52
16:50
8:22
25:12
6:58
32:10
6:54
39:04
6:30
45:34
5:23
50:57
7:05
58:02
2:47
60:49
1:35
62:24
3:37
66:01
16Margareta Held
FK Åsen
70:1014:59
14:59
3:47
18:46
3:33
22:19
7:36
29:55
7:05
37:00
8:55
45:55
7:35
53:30
5:07
58:37
6:49
65:26
2:13
67:39
1:12
68:51
1:19
70:10
17Ann-Christin Östbergh
Karlskrona SOK
74:276:36
6:36
6:27
13:03
5:51
18:54
10:30
29:24
7:33
36:57
8:43
45:40
7:58
53:38
5:20
58:58
7:58
66:56
3:17
70:13
1:53
72:06
2:21
74:27
Adam Östbergh
Karlskrona SOK
74:276:41
6:41
6:27
13:08
5:47
18:55
10:31
29:26
7:31
36:57
8:43
45:40
7:59
53:39
5:21
59:00
7:57
66:57
3:15
70:12
1:54
72:06
2:21
74:27
Ia Nyrell
Alvesta SOK
Ej godk.4:08
4:08
3:49
7:57
4:15
12:12
21:35
33:47
11:11
44:58
7:41
52:39
8:18
60:57
 
75:19
1:19
76:38
1:26
78:04
0:45
78:49




Öppen motion 53550 m24 anmälda
1Tobias Svensson
FK Finn
32:422:43
2:43
2:54
5:37
4:28
10:05
0:58
11:03
7:52
18:55
5:30
24:25
3:27
27:52
2:18
30:10
1:22
31:32
0:39
32:11
0:31
32:42
 
2Martin Wahlfried
Stigmännen Karlshamns OK
36:362:48
2:48
3:28
6:16
5:56
12:12
1:34
13:46
7:41
21:27
2:35
24:02
4:45
28:47
5:03
33:50
1:32
35:22
0:40
36:02
0:34
36:36
 
3Johan Idberg
OK Pan-Kristianstad
40:133:17
3:17
3:03
6:20
5:43
12:03
1:28
13:31
12:02
25:33
4:39
30:12
4:33
34:45
2:20
37:05
2:01
39:06
0:32
39:38
0:35
40:13
 
4Carl-Johan Olvegård
FK Göingarna
40:363:26
3:26
3:45
7:11
7:44
14:55
1:18
16:13
9:42
25:55
3:59
29:54
4:52
34:46
2:38
37:24
1:53
39:17
0:38
39:55
0:41
40:36
 
5Adam Johansson
Skåneslättens OL
42:473:47
3:47
3:47
7:34
8:23
15:57
1:37
17:34
10:37
28:11
4:02
32:13
4:48
37:01
2:47
39:48
1:38
41:26
0:43
42:09
0:38
42:47
 
6Linda Allwood
Karlskrona SOK
43:173:33
3:33
3:15
6:48
5:42
12:30
1:37
14:07
14:32
28:39
3:41
32:20
4:29
36:49
3:17
40:06
1:44
41:50
0:43
42:33
0:44
43:17
 
7Kerstin Olvegård
FK Göingarna
45:203:48
3:48
4:17
8:05
7:23
15:28
1:26
16:54
12:11
29:05
3:56
33:01
4:58
37:59
3:55
41:54
1:56
43:50
0:44
44:34
0:46
45:20
 
8Jennifer Svensson
OK Gynge
49:123:51
3:51
3:48
7:39
7:13
14:52
2:01
16:53
12:42
29:35
3:46
33:21
8:02
41:23
4:27
45:50
1:53
47:43
0:49
48:32
0:40
49:12
 
9Henrik Viktorsson
OK Skogsfalken
49:373:21
3:21
4:58
8:19
13:09
21:28
1:54
23:22
12:34
35:56
4:20
40:16
3:49
44:05
2:49
46:54
1:25
48:19
0:37
48:56
0:41
49:37
 
10Adrian Harden
FK Boken
49:513:35
3:35
4:03
7:38
7:10
14:48
2:27
17:15
13:51
31:06
5:55
37:01
5:45
42:46
3:49
46:35
2:00
48:35
0:37
49:12
0:39
49:51
 
11Pekka Ahonen
OK Vilse 87
51:014:02
4:02
4:09
8:11
7:45
15:56
1:58
17:54
12:27
30:21
4:31
34:52
9:45
44:37
2:55
47:32
1:46
49:18
0:53
50:11
0:50
51:01
 
12Henrik Andersson
OK Gynge
53:213:09
3:09
6:16
9:25
4:33
13:58
1:29
15:27
12:01
27:28
5:19
32:47
3:37
36:24
14:40
51:04
1:08
52:12
0:33
52:45
0:36
53:21
 
13Anna Persson
Klubblös
54:133:54
3:54
4:53
8:47
8:42
17:29
2:12
19:41
15:44
35:25
6:17
41:42
5:55
47:37
3:29
51:06
1:41
52:47
0:50
53:37
0:36
54:13
 
14Ola Svensson
FK Åsen
58:513:30
3:30
4:16
7:46
10:33
18:19
2:29
20:48
24:51
45:39
3:24
49:03
4:07
53:10
2:45
55:55
1:30
57:25
0:43
58:08
0:43
58:51
 
15Kerstin Dahl
Härlövs IF
60:484:17
4:17
11:08
15:25
7:17
22:42
1:38
24:20
15:46
40:06
7:40
47:46
5:57
53:43
3:24
57:07
2:11
59:18
0:41
59:59
0:49
60:48
 
16Åke Östbergh
Karlskrona SOK
61:033:49
3:49
4:14
8:03
19:52
27:55
1:55
29:50
14:12
44:02
4:25
48:27
5:00
53:27
4:11
57:38
1:49
59:27
0:46
60:13
0:50
61:03
 
17Liselott Jönsson
Stigmännen Karlshamns OK
61:594:36
4:36
4:56
9:32
7:52
17:24
5:39
23:03
18:18
41:21
4:29
45:50
7:21
53:11
4:40
57:51
2:28
60:19
0:53
61:12
0:47
61:59
 
18Elena Kurashova
FK Åsen
64:223:43
3:43
4:45
8:28
7:30
15:58
4:33
20:31
18:02
38:33
7:17
45:50
11:57
57:47
3:19
61:06
1:46
62:52
0:42
63:34
0:48
64:22
 
19Ottilia Åkesson
OK Orion
68:334:59
4:59
4:04
9:03
11:19
20:22
1:45
22:07
21:51
43:58
11:09
55:07
5:55
61:02
3:36
64:38
2:03
66:41
0:59
67:40
0:53
68:33
 
20Lennart Magnusson
Laholms IF OK
75:466:42
6:42
7:06
13:48
13:47
27:35
3:07
30:42
21:16
51:58
6:39
58:37
7:16
65:53
3:35
69:28
3:14
72:42
1:00
73:42
2:04
75:46
 
21Mats Olsson
Frosta OK
90:404:39
4:39
5:38
10:17
29:20
39:37
8:39
48:16
16:14
64:30
9:59
74:29
6:46
81:15
5:34
86:49
2:21
89:10
0:47
89:57
0:43
90:40
 
22Eivor Magnusson
OK Pan-Kristianstad
104:256:04
6:04
12:47
18:51
21:20
40:11
2:24
42:35
21:35
64:10
21:58
86:08
6:10
92:18
7:13
99:31
2:48
102:19
0:55
103:14
1:11
104:25
 
23Elsa Ahonen
OK Vilse 87
107:345:04
5:04
6:39
11:43
19:09
30:52
1:50
32:42
24:59
57:41
13:20
71:01
23:38
94:39
8:49
103:28
2:20
105:48
0:58
106:46
0:48
107:34
 
Magdalena Jonsson-Nordin
Skåneslättens OL
Ej godk.4:25
4:25
5:39
10:04
9:57
20:01
2:44
22:45
34:49
57:34
4:09
61:43
4:39
66:22
14:43
81:05
1:57
83:02
 
84:28
 




Öppen motion 66050 m4 anmälda
1Martin Olsson
Örkelljunga FK
80:014:39
4:39
6:27
11:06
14:48
25:54
14:15
40:09
7:35
47:44
17:03
64:47
6:37
71:24
4:22
75:46
3:05
78:51
0:36
79:27
0:34
80:01
 
2Lena Danielsson
Härlövs IF
111:377:33
7:33
8:23
15:56
17:18
33:14
27:20
60:34
5:08
65:42
23:06
88:48
13:43
102:31
4:12
106:43
3:16
109:59
0:50
110:49
0:48
111:37
 
3Annelie Thomasson
FK Göingarna
123:252:27
2:27
12:46
15:13
25:26
40:39
13:14
53:53
29:02
82:55
22:05
105:00
8:24
113:24
4:49
118:13
3:40
121:53
0:47
122:40
0:45
123:25
 
4Marie Ståhl Nordström
Hjärnarps OL
144:393:53
3:53
9:16
13:09
18:02
31:11
18:41
49:52
24:59
74:51
37:03
111:54
17:44
129:38
5:56
135:34
5:34
141:08
1:42
142:50
1:49
144:39
 




Öppen motion 73200 m38 anmälda
1David Bengtsson
FK Åsen
26:482:39
2:39
3:40
6:19
1:18
7:37
4:24
12:01
2:42
14:43
1:43
16:26
7:33
23:59
1:21
25:20
0:42
26:02
0:46
26:48
  
2Susanne Andersson
OK Pan-Kristianstad
27:452:46
2:46
3:45
6:31
1:28
7:59
5:12
13:11
2:31
15:42
1:55
17:37
7:32
25:09
1:14
26:23
0:39
27:02
0:43
27:45
  
3Maria Modig
OK Pan-Kristianstad
33:373:29
3:29
5:08
8:37
1:59
10:36
5:49
16:25
3:07
19:32
2:12
21:44
8:18
30:02
1:53
31:55
0:48
32:43
0:54
33:37
  
4Johannes Björk
OK Pan-Kristianstad
35:543:19
3:19
6:02
9:21
1:31
10:52
6:32
17:24
3:23
20:47
3:05
23:52
8:53
32:45
1:37
34:22
0:46
35:08
0:46
35:54
  
5Anna Wikström
Hästveda OK
36:024:20
4:20
5:18
9:38
1:51
11:29
6:05
17:34
3:32
21:06
2:24
23:30
8:47
32:17
1:59
34:16
0:52
35:08
0:54
36:02
  
6Matilda Nilsson
OK Gynge
36:093:56
3:56
4:31
8:27
3:19
11:46
6:50
18:36
3:17
21:53
2:02
23:55
9:08
33:03
1:34
34:37
0:47
35:24
0:45
36:09
  
7Albin Strömberg
OK Gynge
37:086:29
6:29
4:31
11:00
2:51
13:51
5:42
19:33
4:40
24:13
2:11
26:24
7:22
33:46
1:57
35:43
0:47
36:30
0:38
37:08
  
8Jan Persson
Ystads OK
37:454:43
4:43
5:17
10:00
1:55
11:55
6:49
18:44
3:53
22:37
2:31
25:08
8:55
34:03
1:51
35:54
0:57
36:51
0:54
37:45
  
9Catrine Olsson
Torsås OK
37:483:33
3:33
5:02
8:35
2:00
10:35
6:25
17:00
6:29
23:29
2:46
26:15
8:20
34:35
1:49
36:24
0:41
37:05
0:43
37:48
  
10Emma Faxén
Växjö OK
38:004:28
4:28
4:46
9:14
1:58
11:12
7:26
18:38
3:49
22:27
2:14
24:41
9:30
34:11
1:56
36:07
0:53
37:00
1:00
38:00
  
11Monika Lydin
OK Kontinent
41:496:17
6:17
6:29
12:46
2:05
14:51
8:10
23:01
4:22
27:23
2:08
29:31
8:34
38:05
1:59
40:04
0:50
40:54
0:55
41:49
  
12Kjell Svensson
OK Älme
41:534:11
4:11
4:41
8:52
1:58
10:50
11:19
22:09
4:50
26:59
3:04
30:03
8:09
38:12
2:03
40:15
0:52
41:07
0:46
41:53
  
13Claes Olvegård
FK Göingarna
42:595:24
5:24
5:16
10:40
3:35
14:15
7:10
21:25
5:28
26:53
2:44
29:37
9:32
39:09
1:55
41:04
0:54
41:58
1:01
42:59
  
14Lena Strand
Markaryds FK
43:044:33
4:33
6:14
10:47
1:58
12:45
6:24
19:09
4:24
23:33
2:25
25:58
12:51
38:49
2:09
40:58
0:59
41:57
1:07
43:04
  
15Aymonn Andersson
OK Dacke
43:065:16
5:16
5:46
11:02
2:23
13:25
7:09
20:34
5:37
26:11
2:57
29:08
9:47
38:55
1:59
40:54
1:07
42:01
1:05
43:06
  
16Christin Olsson
OK Gynge
44:055:03
5:03
5:55
10:58
2:27
13:25
7:24
20:49
4:57
25:46
2:56
28:42
11:18
40:00
2:06
42:06
1:00
43:06
0:59
44:05
  
17Mona Lindén
Växjö OK
44:524:52
4:52
9:52
14:44
2:04
16:48
8:01
24:49
4:07
28:56
2:34
31:30
10:10
41:40
1:51
43:31
0:42
44:13
0:39
44:52
  
18Henrik Svensson
Lessebo OK
45:048:21
8:21
4:41
13:02
3:44
16:46
6:59
23:45
4:10
27:55
2:34
30:29
11:25
41:54
1:42
43:36
0:42
44:18
0:46
45:04
  
19Nina Ring
Ronneby OK
46:455:21
5:21
6:57
12:18
2:33
14:51
7:21
22:12
6:11
28:23
2:53
31:16
11:02
42:18
2:14
44:32
1:10
45:42
1:03
46:45
  
20Ann-Katrin Almquist
FK Göingarna
47:1110:25
10:25
5:53
16:18
2:02
18:20
6:50
25:10
3:53
29:03
2:30
31:33
11:08
42:41
2:46
45:27
0:50
46:17
0:54
47:11
  
21Eric Tenland
Stigmännen Karlshamns OK
47:175:14
5:14
7:00
12:14
2:17
14:31
8:41
23:12
4:20
27:32
3:23
30:55
11:25
42:20
2:33
44:53
1:11
46:04
1:13
47:17
  
22Roland Eriksson
Hästveda OK
48:207:15
7:15
6:15
13:30
2:39
16:09
6:46
22:55
4:53
27:48
4:59
32:47
11:13
44:00
2:17
46:17
0:59
47:16
1:04
48:20
  
23Ola Winqvist
Klubblös
51:203:21
3:21
5:37
8:58
10:10
19:08
10:37
29:45
6:29
36:14
2:35
38:49
8:47
47:36
1:57
49:33
0:54
50:27
0:53
51:20
  
24Christina Evertsson
Lessebo OK
51:405:48
5:48
6:17
12:05
2:47
14:52
10:24
25:16
5:05
30:21
3:16
33:37
14:02
47:39
1:57
49:36
1:11
50:47
0:53
51:40
  
25Pi Persson
OK Orion
53:046:19
6:19
5:39
11:58
2:16
14:14
9:34
23:48
11:55
35:43
2:46
38:29
10:19
48:48
2:06
50:54
1:10
52:04
1:00
53:04
  
26Roland Ekelöf
Stigmännen Karlshamns OK
53:515:54
5:54
7:32
13:26
3:17
16:43
9:48
26:31
5:32
32:03
3:23
35:26
12:35
48:01
3:00
51:01
1:20
52:21
1:30
53:51
  
27Olle Ring
Ronneby OK
57:447:05
7:05
6:11
13:16
4:17
17:33
8:42
26:15
6:01
32:16
3:48
36:04
14:46
50:50
2:00
52:50
3:49
56:39
1:05
57:44
  
28Viktor Ahltin
Malmö OK
65:108:52
8:52
13:11
22:03
2:52
24:55
8:48
33:43
8:40
42:23
4:44
47:07
14:04
61:11
2:34
63:45
0:45
64:30
0:40
65:10
  
29Staffan Ahltin
Malmö OK
66:5710:31
10:31
13:11
23:42
2:52
26:34
8:48
35:22
8:41
44:03
5:25
49:28
13:22
62:50
2:35
65:25
0:47
66:12
0:45
66:57
  
30Margret Karlsson
OK Skogsfalken
67:4116:58
16:58
7:56
24:54
3:14
28:08
10:20
38:28
6:25
44:53
7:55
52:48
10:15
63:03
2:36
65:39
0:56
66:35
1:06
67:41
  
31Ruben Edvardsson
Hästveda OK
70:106:30
6:30
7:31
14:01
4:22
18:23
19:35
37:58
8:00
45:58
6:59
52:57
12:37
65:34
2:30
68:04
0:58
69:02
1:08
70:10
  
32Rolf Hallberg
FK Finn
70:198:40
8:40
10:02
18:42
4:00
22:42
12:57
35:39
7:25
43:04
4:39
47:43
15:58
63:41
4:39
68:20
1:06
69:26
0:53
70:19
  
33Britt-Inger Hallberg
FK Finn
71:488:46
8:46
10:10
18:56
3:50
22:46
13:01
35:47
7:26
43:13
4:48
48:01
15:48
63:49
4:34
68:23
1:33
69:56
1:52
71:48
  
34Barbro Nilsson
Andrarums IF
73:0710:49
10:49
6:26
17:15
9:47
27:02
18:47
45:49
6:11
52:00
3:30
55:30
12:29
67:59
3:07
71:06
1:00
72:06
1:01
73:07
  
35Margareta Ring
Ronneby OK
76:2115:27
15:27
8:43
24:10
4:24
28:34
11:03
39:37
8:25
48:02
6:15
54:17
15:41
69:58
3:41
73:39
1:24
75:03
1:18
76:21
  
Linnea Gustafsson
OK Gynge
Ej godk.  
13:59
5:33
19:32
 
26:27
 
37:11
0:51
38:02
0:55
38:57
  
Valdemar Norman
Stigmännen Karlshamns OK
Ej godk.4:40
4:40
3:50
8:30
1:23
9:53
4:27
14:20
2:57
17:17
1:42
18:59
 
24:55
0:42
25:37
0:36
26:13
  




Öppen motion 84490 m29 anmälda
1Tim Olsson
Brattås CK
35:514:29
4:29
9:52
14:21
3:52
18:13
2:33
20:46
5:08
25:54
1:44
27:38
5:58
33:36
1:15
34:51
0:29
35:20
0:31
35:51
  
2Albin Weiden
Skåneslättens OL
38:074:53
4:53
8:21
13:14
4:25
17:39
3:08
20:47
6:24
27:11
1:31
28:42
6:53
35:35
1:20
36:55
0:42
37:37
0:30
38:07
  
3Melker Andersson
OK Pan-Kristianstad
38:354:55
4:55
11:59
16:54
3:06
20:00
2:40
22:40
6:23
29:03
1:34
30:37
5:42
36:19
1:07
37:26
0:38
38:04
0:31
38:35
  
4Erik Kindlundh
FK Finn
41:015:17
5:17
9:07
14:24
3:46
18:10
3:02
21:12
7:19
28:31
2:35
31:06
7:08
38:14
1:23
39:37
0:40
40:17
0:44
41:01
  
5Gustav Andersson
OK Pan-Kristianstad
42:226:20
6:20
9:49
16:09
5:23
21:32
3:16
24:48
5:58
30:46
2:08
32:54
6:42
39:36
1:22
40:58
0:45
41:43
0:39
42:22
  
6Magnus Emilsson
OK Skogsfalken
42:405:50
5:50
9:18
15:08
4:15
19:23
2:51
22:14
8:33
30:47
2:06
32:53
7:01
39:54
1:29
41:23
0:41
42:04
0:36
42:40
  
7Tomas Karlsson
Kexholms SK
42:485:38
5:38
9:16
14:54
5:09
20:03
3:38
23:41
6:15
29:56
2:09
32:05
7:37
39:42
1:34
41:16
0:46
42:02
0:46
42:48
  
8Johan Nohave
Karlskrona SOK
42:595:34
5:34
10:10
15:44
5:21
21:05
2:52
23:57
7:15
31:12
2:08
33:20
6:32
39:52
1:43
41:35
0:41
42:16
0:43
42:59
  
9Magnus Olsson
Torsås OK
43:455:27
5:27
10:42
16:09
6:16
22:25
3:53
26:18
6:50
33:08
1:53
35:01
6:11
41:12
1:20
42:32
0:33
43:05
0:40
43:45
  
10Jon Henriksson
OK Skogsfalken
44:326:37
6:37
10:38
17:15
3:51
21:06
3:24
24:30
7:44
32:14
2:20
34:34
7:12
41:46
1:23
43:09
0:45
43:54
0:38
44:32
  
11Willie Olsson
Rävetofta OK
48:196:34
6:34
12:08
18:42
4:40
23:22
3:15
26:37
7:40
34:17
2:30
36:47
7:52
44:39
1:42
46:21
0:58
47:19
1:00
48:19
  
12Henrik Weiden
Skåneslättens OL
50:199:16
9:16
10:14
19:30
4:39
24:09
4:30
28:39
7:53
36:32
2:20
38:52
8:54
47:46
1:18
49:04
0:36
49:40
0:39
50:19
  
13Michael Leth Jess
OK Roskilde
51:427:12
7:12
12:18
19:30
6:50
26:20
4:03
30:23
8:05
38:28
2:32
41:00
7:36
48:36
1:41
50:17
0:47
51:04
0:38
51:42
  
14Fredrik Evertsson
Lessebo OK
52:166:28
6:28
10:58
17:26
8:44
26:10
3:14
29:24
8:08
37:32
4:09
41:41
7:27
49:08
1:35
50:43
0:48
51:31
0:45
52:16
  
15Nicklas Kallerbäck
Emmaboda Verda OK
53:018:27
8:27
13:21
21:48
5:10
26:58
3:28
30:26
9:01
39:27
2:42
42:09
7:53
50:02
1:35
51:37
0:43
52:20
0:41
53:01
  
16Anna Eriksson
Ronneby OK
53:527:47
7:47
12:33
20:20
7:23
27:43
4:26
32:09
7:23
39:32
2:09
41:41
8:56
50:37
1:45
52:22
0:48
53:10
0:42
53:52
  
17Malin Weiden
Skåneslättens OL
54:046:40
6:40
14:24
21:04
4:46
25:50
4:07
29:57
9:07
39:04
3:01
42:05
8:52
50:57
1:41
52:38
0:37
53:15
0:49
54:04
  
18Lars Dahl
Härlövs IF
55:027:21
7:21
13:40
21:01
5:55
26:56
4:08
31:04
9:13
40:17
2:48
43:05
8:37
51:42
1:53
53:35
0:42
54:17
0:45
55:02
  
19Jonny Lindén
Växjö OK
55:387:07
7:07
10:44
17:51
7:43
25:34
5:02
30:36
9:26
40:02
3:02
43:04
8:53
51:57
2:05
54:02
0:48
54:50
0:48
55:38
  
Sven Giselsson
Ronneby OK
55:387:52
7:52
12:21
20:13
5:29
25:42
4:30
30:12
9:19
39:31
2:40
42:11
9:21
51:32
2:03
53:35
0:57
54:32
1:06
55:38
  
21Anneli Wihlborg
OK Gynge
56:047:18
7:18
15:10
22:28
4:49
27:17
4:55
32:12
8:59
41:11
2:39
43:50
8:56
52:46
1:36
54:22
0:49
55:11
0:53
56:04
  
22Magnus Kronmar
Karlskrona SOK
59:117:34
7:34
18:45
26:19
8:13
34:32
3:21
37:53
7:16
45:09
2:19
47:28
8:14
55:42
2:06
57:48
0:50
58:38
0:33
59:11
  
23Louise Pihl
OK Pan-Kristianstad
69:347:17
7:17
23:15
30:32
7:44
38:16
4:13
42:29
10:07
52:36
3:18
55:54
10:00
65:54
2:07
68:01
0:45
68:46
0:48
69:34
  
24Mollie Nohave
Karlskrona SOK
70:099:33
9:33
23:02
32:35
6:56
39:31
4:07
43:38
9:26
53:04
3:39
56:43
9:53
66:36
1:57
68:33
0:47
69:20
0:49
70:09
  
25Eva Olsson
Frosta OK
70:407:43
7:43
17:57
25:40
8:47
34:27
5:38
40:05
12:17
52:22
4:39
57:01
9:43
66:44
2:19
69:03
0:47
69:50
0:50
70:40
  
26Katarina Fast
OK Pan-Kristianstad
81:088:21
8:21
23:58
32:19
9:02
41:21
7:02
48:23
11:23
59:46
4:32
64:18
12:23
76:41
2:20
79:01
1:04
80:05
1:03
81:08
  
27Hanne Jensen
OK Roskilde
87:147:09
7:09
29:45
36:54
13:24
50:18
5:15
55:33
15:55
71:28
3:04
74:32
8:38
83:10
2:35
85:45
0:43
86:28
0:46
87:14
  
Jörgen Olsson
OK Pan-Kristianstad
Ej godk.6:21
6:21
9:49
16:10
5:23
21:33
3:16
24:49
5:59
30:48
 
39:38
1:20
40:58
0:45
41:43
0:38
42:21
  




Öppen motion 97400 m6 anmälda
1Måns Faxén
Växjö OK
67:032:00
2:00
4:01
6:01
16:43
22:44
2:07
24:51
6:42
31:33
10:14
41:47
19:00
60:47
3:34
64:21
1:18
65:39
0:39
66:18
0:45
67:03
 
2Johan Jacobsson
OK Orion
78:082:17
2:17
4:26
6:43
21:03
27:46
3:18
31:04
9:23
40:27
13:04
53:31
17:54
71:25
3:48
75:13
1:27
76:40
0:41
77:21
0:47
78:08
 
3Hans Persson
Andrarums IF
80:123:27
3:27
6:01
9:28
17:51
27:19
3:14
30:33
9:43
40:16
13:19
53:35
18:48
72:23
4:20
76:43
1:51
78:34
0:45
79:19
0:53
80:12
 
4Göran Fast
OK Pan-Kristianstad
88:282:24
2:24
5:48
8:12
18:58
27:10
3:50
31:00
11:00
42:00
14:35
56:35
23:17
79:52
5:42
85:34
1:32
87:06
0:42
87:48
0:40
88:28
 
5Daniel Axelsson
Målilla OK
88:404:21
4:21
5:43
10:04
24:05
34:09
3:24
37:33
8:25
45:58
10:48
56:46
25:22
82:08
3:50
85:58
1:34
87:32
0:36
88:08
0:32
88:40
 
Mikael Thomasson
FK Göingarna
Ej godk.3:31
3:31
3:19
6:50
20:05
26:55
2:15
29:10
8:46
37:56
10:50
48:46
15:50
64:36
5:24
70:00
 
71:19
0:44
72:03
 




D18 Skåne9760 m2 anmälda
1Emmy Helmersson
Hässleholms OK
102:508:19
8:19
11:44
96:09
5:51
14:10
2:53
99:02
2:52
17:02
1:51
100:53
1:06
18:08
1:12
102:05
2:57
21:05
0:45
102:50
17:26
38:31
5:05
43:36
3:22
46:58
11:48
58:46
7:07
65:53
5:07
71:00
13:25
84:25
2Agnes Lindblom
Malmö OK
117:457:51
7:51
13:28
111:26
5:27
13:18
2:34
114:00
29:12
42:30
1:29
115:29
4:31
47:01
1:24
116:53
7:27
54:28
0:52
117:45
10:41
65:09
9:54
75:03
4:23
79:26
3:01
82:27
0:55
83:22
2:17
85:39
12:19
97:58




D18 Småland9760 m2 anmälda
1Alice Svensson Finndahl
IK Hakarpspojkarna
86:167:22
7:22
9:19
81:09
4:48
12:10
2:17
83:26
2:38
14:48
1:09
84:35
1:08
15:56
1:08
85:43
2:38
18:34
0:33
86:16
14:41
33:15
4:18
37:33
2:50
40:23
9:51
50:14
6:35
56:49
4:07
60:56
10:54
71:50
2Ellen Kallerbäck
Emmaboda Verda OK
89:427:02
7:02
11:30
83:49
4:53
11:55
2:35
86:24
15:31
27:26
1:19
87:43
4:56
32:22
1:24
89:07
3:17
35:39
0:35
89:42
10:05
45:44
6:10
51:54
4:28
56:22
2:29
58:51
1:31
60:22
2:16
62:38
9:41
72:19




H18 Skåne11840 m5 anmälda
1Isak Prellner
Skåneslättens OL
81:558:11
8:11
8:46
54:39
1:26
9:37
7:41
62:20
1:51
11:28
15:10
77:30
1:51
13:19
1:07
78:37
1:24
14:43
1:46
80:23
3:18
18:01
1:02
81:25
5:06
23:07
0:30
81:55
1:07
24:14
2:32
26:46
1:32
28:18
3:54
32:12
13:41
45:53
2Fritjof Axelsson
FK Göingarna
89:357:18
7:18
11:16
60:57
1:35
8:53
9:03
70:00
2:27
11:20
14:37
84:37
1:57
13:17
0:54
85:31
1:30
14:47
2:11
87:42
4:08
18:55
1:22
89:04
5:00
23:55
0:31
89:35
1:10
25:05
2:48
27:53
1:47
29:40
4:45
34:25
15:16
49:41
3Simon Olsson
Hjärnarps OL
106:439:36
9:36
12:43
69:21
1:57
11:33
10:35
79:56
2:43
14:16
21:06
101:02
2:20
16:36
1:33
102:35
2:23
18:59
2:21
104:56
4:07
23:06
1:20
106:16
4:55
28:01
0:27
106:43
1:20
29:21
3:07
32:28
2:22
34:50
5:12
40:02
16:36
56:38
4Samuel Låstbom
Härlövs IF
155:2412:17
12:17
18:17
105:13
2:06
14:23
13:34
118:47
7:31
21:54
26:46
145:33
1:40
23:34
2:04
147:37
3:27
27:01
5:48
153:25
2:29
29:30
1:23
154:48
2:58
32:28
0:36
155:24
2:52
35:20
3:04
38:24
6:07
44:31
17:44
62:15
24:41
86:56
Tobias Carlstedt
Hjärnarps OL
Ej godk.9:41
9:41
16:04
91:45
2:07
11:48
13:05
104:50
7:13
19:01
1:48
20:49

130:51
3:56
24:45
3:01
133:52
3:39
28:24
1:58
135:50
4:01
32:25
1:13
137:03
4:36
37:01
2:28
39:29
5:31
45:00
9:09
54:09
21:32
75:41




H18 Småland11840 m2 anmälda
1Elias Andersson
OK Norrvirdarna
89:297:31
7:31
10:35
59:19
1:30
9:01
8:33
67:52
2:21
11:22
16:42
84:34
2:03
13:25
0:54
85:28
1:24
14:49
2:15
87:43
3:54
18:43
1:20
89:03
4:09
22:52
0:26
89:29
1:06
23:58
2:35
26:33
1:50
28:23
3:55
32:18
16:26
48:44
2Carl Ekbring
Kexholms SK
112:549:04
9:04
11:59
76:47
1:52
10:56
10:04
86:51
5:26
16:22
20:45
107:36
1:20
17:42
1:17
108:53
3:58
21:40
2:29
111:22
2:12
23:52
1:00
112:22
8:05
31:57
0:32
112:54
2:45
34:42
1:44
36:26
4:13
40:39
5:30
46:09
18:39
64:48




D21 Skåne14300 m4 anmälda
1Lisa Jonsson-Nordin
Skåneslättens OL
116:458:51
8:51
16:11
76:19
1:43
10:34
10:31
86:50
13:53
24:27
9:14
96:04
2:18
26:45
15:18
111:22
7:04
33:49
1:44
113:06
5:50
39:39
2:08
115:14
3:43
43:22
0:55
116:09
5:46
49:08
0:36
116:45
1:12
50:20
3:12
53:32
1:55
55:27
4:41
60:08
2Jannie Hagård
OK Pan-Kristianstad
116:588:35
8:35
15:25
73:55
1:41
10:16
11:21
85:16
13:31
23:47
9:04
94:20
2:57
26:44
16:27
110:47
5:13
31:57
2:09
112:56
5:43
37:40
2:19
115:15
4:25
42:05
0:57
116:12
5:04
47:09
0:46
116:58
1:14
48:23
3:15
51:38
1:51
53:29
5:01
58:30
3Caroline Lindelöw
Härlövs IF
133:129:01
9:01
18:43
85:13
1:42
10:43
11:28
96:41
5:11
15:54
9:45
106:26
1:10
17:04
21:03
127:29
4:59
22:03
2:34
130:03
3:02
25:05
1:21
131:24
16:10
41:15
1:05
132:29
2:32
43:47
0:43
133:12
6:22
50:09
6:19
56:28
4:05
60:33
5:57
66:30
4Annie Lennartsson
Skåneslättens OL
147:308:58
8:58
22:35
94:01
1:48
10:46
13:37
107:38
5:26
16:12
10:01
117:39
1:24
17:36
23:59
141:38
4:35
22:11
2:45
144:23
2:09
24:20
1:22
145:45
17:53
42:13
1:10
146:55
2:43
44:56
0:35
147:30
6:22
51:18
8:58
60:16
4:00
64:16
7:10
71:26




H21 Blekinge18840 m7 anmälda
1Pontus Petersson
OK Orion
132:506:45
6:45
3:54
52:16
1:40
130:18
1:25
8:10
2:03
54:19
1:00
131:18
10:41
18:51
19:05
73:24
0:52
132:10
3:22
22:13
3:02
76:26
0:40
132:50
1:57
24:10
5:37
82:03
7:04
31:14
1:44
83:47
4:29
35:43
5:21
89:08
3:02
38:45
1:55
91:03
4:12
42:57
5:07
96:10
0:55
43:52
15:54
112:04
2:39
46:31
1:42
113:46
1:51
48:22
14:52
128:38
2Niklas Bratt
OK Orion
142:337:24
7:24
4:16
56:38
1:56
139:50
1:29
8:53
2:18
58:56
1:02
140:52
3:54
12:47
20:20
79:16
0:57
141:49
1:03
13:50
4:09
83:25
0:44
142:33
2:48
16:38
6:21
89:46
1:56
18:34
2:04
91:50
11:59
30:33
6:06
97:56
3:19
33:52
2:05
100:01
2:36
36:28
6:00
106:01
8:26
44:54
14:33
120:34
4:15
49:09
1:41
122:15
3:13
52:22
15:39
137:54
3Björn Andersson
Karlskrona SOK
151:507:36
7:36
4:42
59:30
2:25
148:22
1:24
9:00
2:25
61:55
1:23
149:45
12:23
21:23
21:31
83:26
1:17
151:02
3:40
25:03
3:59
87:25
0:48
151:50
2:48
27:51
6:20
93:45
7:43
35:34
2:00
95:45
5:06
40:40
6:32
102:17
3:26
44:06
2:13
104:30
4:39
48:45
5:40
110:10
1:11
49:56
15:06
125:16
2:59
52:55
2:18
127:34
1:53
54:48
18:23
145:57
4Johan Engström
OK Orion
152:2810:03
10:03
4:25
60:56
1:53
149:58
1:35
11:38
2:27
63:23
1:02
151:00
4:10
15:48
24:05
87:28
0:57
151:57
1:02
16:50
4:18
91:46
0:31
152:28
2:58
19:48
7:03
98:49
1:37
21:25
2:19
101:08
13:04
34:29
6:39
107:47
3:32
38:01
2:16
110:03
2:23
40:24
5:48
115:51
7:42
48:06
14:16
130:07
5:03
53:09
2:19
132:26
3:22
56:31
15:39
148:05
5Gabriel Bengtsson
Stigmännen Karlshamns OK
169:108:27
8:27
5:01
66:18
2:46
165:10
1:43
10:10
2:48
69:06
1:27
166:37
13:17
23:27
22:54
92:00
1:33
168:10
3:44
27:11
4:04
96:04
1:00
169:10
2:36
29:47
7:35
103:39
9:20
39:07
2:16
105:55
6:02
45:09
7:39
113:34
3:44
48:53
2:26
116:00
4:47
53:40
6:18
122:18
1:24
55:04
17:36
139:54
3:58
59:02
2:41
142:35
2:15
61:17
19:49
162:24
6Adam Georgsson
Karlskrona SOK
177:559:05
9:05
4:51
66:24
2:06
172:44
1:36
10:41
2:33
68:57
3:18
176:02
5:05
15:46
22:17
91:14
1:07
177:09
1:10
16:56
9:01
100:15
0:46
177:55
2:58
19:54
9:48
110:03
2:14
22:08
2:06
112:09
13:50
35:58
7:40
119:49
4:29
40:27
2:38
122:27
2:39
43:06
6:18
128:45
8:20
51:26
20:29
149:14
5:56
57:22
2:07
151:21
4:11
61:33
19:17
170:38




H21 Skåne18840 m4 anmälda
1Niclas Tjernlund
Skåneslättens OL
133:336:33
6:33
4:25
54:17
1:49
130:47
1:26
7:59
2:03
56:20
1:11
131:58
4:22
12:21
18:21
74:41
0:58
132:56
0:54
13:15
3:05
77:46
0:37
133:33
2:37
15:52
6:50
84:36
1:36
17:28
1:51
86:27
11:56
29:24
5:34
92:01
3:36
33:00
2:07
94:08
2:05
35:05
4:59
99:07
6:44
41:49
14:05
113:12
4:49
46:38
1:29
114:41
3:14
49:52
14:17
128:58
2Oskar Jensen Sondén
Malmö OK
147:488:33
8:33
4:48
59:32
2:06
144:43
1:25
9:58
2:28
62:00
1:12
145:55
12:27
22:25
21:21
83:21
1:10
147:05
3:22
25:47
4:06
87:27
0:43
147:48
2:16
28:03
6:19
93:46
7:28
35:31
1:54
95:40
5:11
40:42
6:32
102:12
3:28
44:10
2:21
104:33
4:38
48:48
5:31
110:04
1:11
49:59
14:25
124:29
2:58
52:57
1:57
126:26
1:47
54:44
16:11
142:37
3Martin Wendt
Lunds OK
191:567:45
7:45
5:07
66:59
4:56
186:27
1:41
9:26
2:32
69:31
2:31
188:58
5:16
14:42
22:34
92:05
2:04
191:02
1:21
16:03
4:10
96:15
0:54
191:56
3:44
19:47
8:53
105:08
1:59
21:46
2:49
107:57
16:14
38:00
10:42
118:39
3:57
41:57
2:59
121:38
2:26
44:23
7:03
128:41
8:06
52:29
20:49
149:30
5:19
57:48
3:52
153:22
4:04
61:52
28:09
181:31




H21 Småland18840 m5 anmälda
1Patrik Karlsson
Växjö OK
121:396:09
6:09
3:45
48:09
1:45
119:13
1:13
7:22
2:06
50:15
0:55
120:08
10:37
17:59
16:08
66:23
0:54
121:02
2:58
20:57
2:43
69:06
0:37
121:39
1:51
22:48
5:54
75:00
6:14
29:02
1:26
76:26
3:49
32:51
5:43
82:09
2:58
35:49
1:46
83:55
3:51
39:40
4:33
88:28
0:52
40:32
13:20
101:48
2:18
42:50
1:46
103:34
1:34
44:24
13:54
117:28
2Mattias Karlsson
Växjö OK
136:207:17
7:17
4:07
54:20
1:53
133:34
1:33
8:50
2:09
56:29
1:00
134:34
3:54
12:44
18:44
75:13
1:11
135:45
1:01
13:45
2:47
78:00
0:35
136:20
2:42
16:27
6:56
84:56
1:49
18:16
1:42
86:38
11:33
29:49
6:12
92:50
3:25
33:14
1:57
94:47
2:08
35:22
5:07
99:54
6:44
42:06
14:35
114:29
4:29
46:35
1:51
116:20
3:38
50:13
15:21
131:41
3Andreas Nilsson
Markaryds FK
159:187:41
7:41
4:56
65:41
2:18
156:33
1:30
9:11
2:36
68:17
1:06
157:39
5:06
14:17
21:35
89:52
1:02
158:41
1:24
15:41
4:50
94:42
0:37
159:18
2:49
18:30
7:00
101:42
2:12
20:42
2:31
104:13
13:34
34:16
6:42
110:55
3:56
38:12
2:35
113:30
2:53
41:05
7:06
120:36
9:07
50:12
14:06
134:42
6:33
56:45
2:10
136:52
4:00
60:45
17:23
154:15
4Niklas Karlsson
Växjö OK
166:498:24
8:24
5:12
69:43
2:00
163:46
1:42
10:06
2:34
72:17
1:08
164:54
4:59
15:05
23:16
95:33
1:10
166:04
1:11
16:16
5:08
100:41
0:45
166:49
5:01
21:17
7:04
107:45
2:07
23:24
2:23
110:08
14:47
38:11
7:00
117:08
3:54
42:05
2:15
119:23
2:30
44:35
6:56
126:19
10:37
55:12
15:35
141:54
5:38
60:50
2:57
144:51
3:41
64:31
16:55
161:46




D35 Blekinge9760 m2 anmälda
1Helena Gummesson
Karlskrona SOK
98:508:05
8:05
12:46
92:47
4:57
13:02
2:24
95:11
4:06
17:08
1:36
96:47
0:55
18:03
1:19
98:06
2:33
20:36
0:44
98:50
16:02
36:38
4:53
41:31
3:59
45:30
9:41
55:11
7:13
62:24
5:52
68:16
11:45
80:01
2Karin Lindqvist
Ronneby OK
114:3010:21
10:21
13:03
106:34
6:06
16:27
3:24
109:58
18:32
34:59
1:55
111:53
5:23
40:22
1:41
113:34
3:40
44:02
0:56
114:30
12:30
56:32
7:36
64:08
5:15
69:23
5:06
74:29
1:28
75:57
3:26
79:23
14:08
93:31




D35 Skåne9760 m2 anmälda
1Johanna Karlsson
OK Pan-Kristianstad
95:409:21
9:21
10:32
89:58
5:12
14:33
2:29
92:27
2:32
17:05
1:24
93:51
1:06
18:11
1:08
94:59
2:23
20:34
0:41
95:40
15:56
36:30
4:39
41:09
3:07
44:16
10:50
55:06
6:50
61:56
5:04
67:00
12:26
79:26
2Lucie Komarkova
Hjärnarps OL
127:138:12
8:12
12:28
119:22
6:06
14:18
3:16
122:38
26:23
40:41
2:11
124:49
6:03
46:44
1:39
126:28
4:13
50:57
0:45
127:13
16:03
67:00
8:36
75:36
6:37
82:13
3:02
85:15
1:20
86:35
4:29
91:04
15:50
106:54




H35 Blekinge15780 m5 anmälda
1Mattias Engström
OK Orion
167:2411:10
11:10
22:17
95:53
2:06
13:16
8:45
104:38
2:39
15:55
3:07
107:45
1:04
16:59
7:34
115:19
2:55
19:54
19:16
134:35
17:57
37:51
3:01
137:36
4:29
42:20
22:46
160:22
3:19
45:39
1:26
161:48
10:13
55:52
2:55
164:43
6:22
62:14
1:40
166:23
4:56
67:10
1:01
167:24
6:26
73:36
2Ola Samuelsson
OK Orion
186:0811:17
11:17
18:47
104:18
2:07
13:24
9:21
113:39
25:12
38:36
2:31
116:10
5:20
43:56
6:18
122:28
3:07
47:03
27:54
150:22
11:52
58:55
2:40
153:02
7:04
65:59
24:26
177:28
5:08
71:07
1:45
179:13
3:24
74:31
4:26
183:39
1:17
75:48
1:42
185:21
2:58
78:46
0:47
186:08
6:45
85:31
3Anders Leopold
OK Orion
214:0011:54
11:54
21:36
112:54
2:13
14:07
10:18
123:12
3:31
17:38
3:47
126:59
1:25
19:03
9:28
136:27
2:41
21:44
25:31
161:58
23:45
45:29
4:04
166:02
4:55
50:24
38:13
204:15
5:15
55:39
1:53
206:08
14:10
69:49
4:31
210:39
7:49
77:38
2:20
212:59
6:04
83:42
1:01
214:00
7:36
91:18
4Anders Sundelin
OK Orion
216:0811:43
11:43
31:21
117:06
2:11
13:54
11:53
128:59
21:36
35:30
4:42
133:41
5:41
41:11
11:14
144:55
4:25
45:36
22:32
167:27
11:53
57:29
11:45
179:12
9:01
66:30
29:41
208:53
4:59
71:29
1:34
210:27
3:13
74:42
3:17
213:44
1:16
75:58
1:41
215:25
3:03
79:01
0:43
216:08
6:44
85:45




H35 Skåne15780 m6 anmälda
1Conny Rask
Hjärnarps OL
135:398:17
8:17
17:15
73:09
1:33
9:50
6:59
80:08
1:57
11:47
2:51
82:59
0:45
12:32
6:01
89:00
2:04
14:36
20:35
109:35
13:52
28:28
2:31
112:06
4:03
32:31
17:49
129:55
2:30
35:01
1:35
131:30
7:13
42:14
2:20
133:50
4:51
47:05
1:13
135:03
4:07
51:12
0:36
135:39
4:42
55:54
2Ulrik Magnusson
Halmstad OK
145:327:44
7:44
14:58
77:36
1:37
9:21
7:17
84:53
2:07
11:28
2:18
87:11
0:57
12:25
6:03
93:14
2:29
14:54
20:21
113:35
15:53
30:47
2:38
116:13
3:39
34:26
21:10
137:23
4:21
38:47
1:27
138:50
9:46
48:33
4:16
143:06
5:20
53:53
1:33
144:39
4:04
57:57
0:53
145:32
4:41
62:38
3Fredrik Ståhl
Hjärnarps OL
152:458:28
8:28
17:12
82:41
1:52
10:20
8:07
90:48
15:13
25:33
3:26
94:14
4:32
30:05
7:14
101:28
2:46
32:51
19:41
121:09
9:12
42:03
2:52
124:01
7:16
49:19
23:11
147:12
4:38
53:57
1:19
148:31
2:29
56:26
2:27
150:58
1:06
57:32
1:03
152:01
2:35
60:07
0:44
152:45
5:22
65:29
4André Bjärby
Frosta OK
166:3711:00
11:00
17:39
94:16
2:08
13:08
9:13
103:29
16:48
29:56
3:28
106:57
4:52
34:48
8:36
115:33
3:39
38:27
18:10
133:43
12:49
51:16
3:02
136:45
6:22
57:38
23:30
160:15
4:45
62:23
1:38
161:53
3:39
66:02
2:43
164:36
1:23
67:25
1:22
165:58
2:38
70:03
0:39
166:37
6:34
76:37
5Örjan Larsson
Lunds OK
176:0811:05
11:05
20:11
93:43
2:02
13:07
8:43
102:26
17:01
30:08
2:30
104:56
4:22
34:30
9:43
114:39
4:02
38:32
19:13
133:52
11:32
50:04
3:11
137:03
6:31
56:35
28:50
165:53
4:48
61:23
2:06
167:59
3:06
64:29
4:51
172:50
1:23
65:52
2:28
175:18
2:17
68:09
0:50
176:08
5:23
73:32




H35 Småland15780 m2 anmälda
1Lucian Semeniuc
FK Finn
131:427:34
7:34
14:35
71:49
1:30
9:04
6:31
78:20
13:35
22:39
2:27
80:47
3:54
26:33
7:33
88:20
2:39
29:12
17:28
105:48
8:21
37:33
2:08
107:56
5:30
43:03
18:19
126:15
3:53
46:56
1:00
127:15
2:46
49:42
2:13
129:28
0:48
50:30
1:26
130:54
2:02
52:32
0:48
131:42
4:42
57:14
2Jari Huttunen
SOK Aneby
152:1310:50
10:50
15:45
88:01
2:03
12:53
7:01
95:02
3:19
16:12
2:47
97:49
1:09
17:21
7:25
105:14
2:35
19:56
17:28
122:42
18:22
38:18
3:01
125:43
4:06
42:24
18:50
144:33
2:41
45:05
1:45
146:18
10:41
55:46
3:45
150:03
6:30
62:16
1:26
151:29
4:41
66:57
0:44
152:13
5:19
72:16




D40 Skåne9100 m4 anmälda
1Pia Olsson
OK Pan-Kristianstad
80:137:08
7:08
8:32
69:31
4:13
11:21
5:29
75:00
14:46
26:07
3:13
78:13
4:12
30:19
1:15
79:28
2:42
33:01
0:45
80:13
8:27
41:28
6:23
47:51
4:09
52:00
2:05
54:05
1:09
55:14
2:47
58:01
2:58
60:59
2Kajsa Benatti
Skåneslättens OL
120:398:14
8:14
10:38
105:35
5:47
14:01
8:43
114:18
4:34
18:35
3:39
117:57
1:36
20:11
2:02
119:59
2:44
22:55
0:40
120:39
30:04
52:59
5:47
58:46
4:01
62:47
12:50
75:37
9:18
84:55
5:17
90:12
4:45
94:57
3Catarina Harden
FK Boken
124:519:29
9:29
11:56
112:28
15:36
25:05
6:13
118:41
2:58
28:03
4:14
122:55
1:10
29:13
1:17
124:12
2:39
31:52
0:39
124:51
18:51
50:43
4:38
55:21
3:30
58:51
20:23
79:14
11:13
90:27
5:40
96:07
4:25
100:32
4Maureen Olsson Lo
Lunds OK
125:0110:19
10:19
12:44
110:15
8:00
18:19
8:39
118:54
19:48
38:07
4:09
123:03
6:16
44:23
1:14
124:17
4:31
48:54
0:44
125:01
14:17
63:11
9:21
72:32
8:53
81:25
4:39
86:04
1:56
88:00
3:44
91:44
5:47
97:31




D40 Småland9100 m3 anmälda
1Maria Rosén Thelin
Jönköpings OK
97:138:42
8:42
10:18
84:46
6:32
15:14
7:22
92:08
2:56
18:10
3:05
95:13
1:29
19:39
1:15
96:28
2:29
22:08
0:45
97:13
16:01
38:09
4:40
42:49
3:39
46:28
10:11
56:39
7:22
64:01
7:29
71:30
2:58
74:28
2Jessica Björck
OK Älme
117:358:33
8:33
13:04
101:50
6:48
15:21
8:06
109:56
4:14
19:35
5:19
115:15
1:07
20:42
1:32
116:47
3:10
23:52
0:48
117:35
21:22
45:14
6:13
51:27
4:33
56:00
13:42
69:42
8:36
78:18
5:28
83:46
5:00
88:46
3Cecilia Karmetun
OK Njudung
144:009:50
9:50
15:06
126:23
7:49
17:39
8:27
134:50
25:53
43:32
4:54
139:44
6:48
50:20
3:23
143:07
4:56
55:16
0:53
144:00
16:31
71:47
15:03
86:50
7:08
93:58
5:57
99:55
2:03
101:58
4:08
106:06
5:11
111:17




H40 Blekinge14370 m2 anmälda
1Ingemar Eriksson
Ronneby OK
116:127:47
7:47
15:33
71:36
1:40
9:27
10:44
82:20
2:24
11:51
9:04
91:24
0:51
12:42
16:55
108:19
2:20
15:02
2:38
110:57
13:53
28:55
3:18
114:15
3:44
32:39
1:12
115:27
2:17
34:56
0:45
116:12
7:30
42:26
5:06
47:32
3:45
51:17
4:46
56:03
2Olof Ingemarsson
Karlskrona SOK
126:349:21
9:21
16:22
78:56
1:41
11:02
12:04
91:00
14:32
25:34
9:32
100:32
4:23
29:57
19:06
119:38
4:46
34:43
1:33
121:11
7:56
42:39
3:16
124:27
5:08
47:47
1:23
125:50
4:02
51:49
0:44
126:34
2:50
54:39
1:02
55:41
2:03
57:44
4:50
62:34




H40 Skåne14370 m9 anmälda
1Håkan Gunnarsson
FK Göingarna
109:237:58
7:58
14:17
70:17
1:34
9:32
9:03
79:20
13:44
23:16
8:38
87:58
3:36
26:52
15:26
103:24
2:40
29:32
1:13
104:37
7:55
37:27
2:52
107:29
4:43
42:10
1:09
108:38
3:23
45:33
0:45
109:23
2:27
48:00
0:57
48:57
2:27
51:24
4:36
56:00
2Heide Persson
Andrarums IF
111:357:51
7:51
14:28
70:21
1:41
9:32
9:19
79:40
2:13
11:45
8:54
88:34
0:59
12:44
17:09
105:43
2:12
14:56
1:27
107:10
12:45
27:41
2:46
109:56
3:28
31:09
1:03
110:59
2:32
33:41
0:36
111:35
8:50
42:31
4:56
47:27
3:39
51:06
4:47
55:53
3Mikael Pihl
OK Pan-Kristianstad
117:299:43
9:43
14:34
75:14
1:31
11:14
9:55
85:09
13:47
25:01
9:58
95:07
4:10
29:11
16:50
111:57
2:54
32:05
1:17
113:14
7:53
39:58
2:25
115:39
5:42
45:40
1:09
116:48
3:30
49:10
0:41
117:29
2:30
51:40
1:04
52:44
3:41
56:25
4:15
60:40
4Henrik Johansson
OK Pan-Kristianstad
143:098:34
8:34
17:06
87:10
1:55
10:29
12:51
100:01
2:48
13:17
11:16
111:17
0:57
14:14
23:22
134:39
2:10
16:24
2:32
137:11
17:00
33:24
3:56
141:07
4:14
37:38
1:14
142:21
5:34
43:12
0:48
143:09
10:51
54:03
6:04
60:07
4:25
64:32
5:32
70:04
5Martin Jönsson
Skåneslättens OL
145:348:30
8:30
18:50
83:47
1:55
10:25
13:40
97:27
15:02
25:27
11:51
109:18
4:13
29:40
27:55
137:13
2:36
32:16
2:14
139:27
10:00
42:16
3:34
143:01
5:25
47:41
1:34
144:35
4:35
52:16
0:59
145:34
2:49
55:05
1:03
56:08
2:47
58:55
6:02
64:57
6Marcus Henningsson
Lunds OK
152:0112:16
12:16
17:50
93:31
2:10
14:26
14:01
107:32
2:50
17:16
12:20
119:52
1:08
18:24
25:04
144:56
2:36
21:00
1:52
146:48
19:00
40:00
3:28
150:16
4:05
44:05
1:10
151:26
2:43
46:48
0:35
152:01
11:25
58:13
6:55
65:08
4:39
69:47
5:54
75:41
7Mattias Kovacic
Frosta OK
152:349:28
9:28
17:55
93:31
1:48
11:16
13:56
107:27
2:39
13:55
12:20
119:47
1:04
14:59
24:31
144:18
2:31
17:30
2:28
146:46
17:48
35:18
3:37
150:23
4:28
39:46
1:16
151:39
3:53
43:39
0:55
152:34
11:50
55:29
9:40
65:09
4:24
69:33
6:03
75:36
8Jon Moberg
FK Göingarna
192:5712:16
12:16
22:24
117:24
1:55
14:11
18:10
135:34
25:36
39:47
15:53
151:27
4:13
44:00
31:53
183:20
2:46
46:46
2:35
185:55
13:56
60:42
4:09
190:04
11:04
71:46
1:55
191:59
8:25
80:11
0:58
192:57
2:58
83:09
1:30
84:39
3:25
88:04
6:56
95:00
Jesper Håkansson
FK Göingarna
Ej godk.




H40 Småland14370 m7 anmälda
1Filip Sjöfors
OK Älme
122:389:20
9:20
15:27
76:07
1:43
11:03
10:48
86:55
13:57
25:00
9:13
96:08
4:31
29:31
19:15
115:23
2:48
32:19
1:50
117:13
7:45
40:04
3:11
120:24
5:37
45:41
1:30
121:54
3:37
49:18
0:44
122:38
3:09
52:27
1:01
53:28
2:34
56:02
4:38
60:40
2Joakim Karmetun
OK Njudung
125:348:45
8:45
15:57
77:00
1:42
10:27
12:00
89:00
2:35
13:02
10:00
99:00
0:57
13:59
19:54
118:54
2:19
16:18
1:34
120:28
13:40
29:58
3:21
123:49
3:57
33:55
1:11
125:00
2:46
36:41
0:34
125:34
9:01
45:42
6:19
52:01
4:06
56:07
4:56
61:03
3Marcus Alexandersson
Kalmar OK
135:5910:08
10:08
20:03
88:58
1:42
11:50
12:10
101:08
6:15
18:05
9:32
110:40
0:55
19:00
19:04
129:44
2:17
21:17
1:35
131:19
14:34
35:51
2:45
134:04
4:06
39:57
1:17
135:21
2:45
42:42
0:38
135:59
10:21
53:03
6:18
59:21
4:25
63:46
5:09
68:55
4Johan Axelsson
OK Älme
140:3010:47
10:47
18:16
89:14
2:33
13:20
11:49
101:03
3:17
16:37
9:52
110:55
1:00
17:37
22:05
133:00
2:31
20:08
1:58
134:58
15:45
35:53
3:34
138:32
4:37
40:30
1:15
139:47
2:53
43:23
0:43
140:30
10:31
53:54
6:20
60:14
5:33
65:47
5:11
70:58
5Jon Lindskog
OK Älme
148:0912:05
12:05
17:32
93:22
1:49
13:54
13:09
106:31
3:16
17:10
11:01
117:32
1:02
18:12
20:48
138:20
2:25
20:37
4:44
143:04
16:13
36:50
3:07
146:11
4:17
41:07
1:15
147:26
3:14
44:21
0:43
148:09
14:08
58:29
6:53
65:22
4:19
69:41
6:09
75:50
6Martin Gummesson
FK Finn
157:239:13
9:13
19:03
86:55
2:08
11:21
15:15
102:10
15:57
27:18
15:04
117:14
4:31
31:49
28:40
145:54
3:19
35:08
3:18
149:12
9:18
44:26
5:06
154:18
6:19
50:45
2:02
156:20
4:28
55:13
1:03
157:23
3:03
58:16
1:03
59:19
2:36
61:55
5:57
67:52
Lars-Magnus Björck
OK Älme
Ej godk.22:58
22:58
1:50
24:48
22:37
47:25
5:38
53:03

115:33
3:05
56:08
1:53
117:26
12:31
68:39
4:34
122:00
7:23
76:02
1:48
123:48
5:58
82:00
1:06
124:54
2:57
84:57
1:06
86:03
2:55
88:58
6:49
95:47




D45 Skåne9100 m5 anmälda
1Carina Gustafsson
OK Gynge
89:028:17
8:17
10:38
77:34
5:06
13:23
6:15
83:49
15:07
28:30
3:19
87:08
4:43
33:13
1:10
88:18
2:43
35:56
0:44
89:02
11:40
47:36
5:50
53:26
4:20
57:46
2:32
60:18
1:22
61:40
2:26
64:06
2:50
66:56
2Marie Olsson
Örkelljunga FK
89:338:36
8:36
10:34
77:38
5:23
13:59
5:55
83:33
15:37
29:36
3:06
86:39
5:04
34:40
2:02
88:41
2:33
37:13
0:52
89:33
10:18
47:31
5:59
53:30
4:09
57:39
2:53
60:32
1:06
61:38
2:26
64:04
3:00
67:04
3Carina Rydlund
Hässleholms OK
95:007:20
7:20
9:51
82:39
4:54
12:14
5:59
88:38
3:15
15:29
4:12
92:50
1:10
16:39
1:32
94:22
2:42
19:21
0:38
95:00
20:32
39:53
4:10
44:03
2:47
46:50
11:19
58:09
6:53
65:02
4:38
69:40
3:08
72:48
4Maria Turesson
Härlövs IF
131:5910:04
10:04
14:42
115:48
11:13
21:17
8:24
124:12
22:26
43:43
4:56
129:08
8:12
51:55
2:00
131:08
4:18
56:13
0:51
131:59
13:53
70:06
9:48
79:54
6:26
86:20
6:06
92:26
1:39
94:05
3:27
97:32
3:34
101:06
Carina Thynell
Härlövs IF
Ej godk.8:29
8:29
12:11
136:10
6:51
15:20
8:34
144:44
2:42
18:02
4:30
149:14
1:10
19:12
2:03
151:17
2:30
21:42
0:45
152:02
60:51
82:33
 
92:50
15:24
108:14
7:30
115:44
5:25
121:09
2:50
123:59




D45 Småland9100 m3 anmälda
1Ann-Sofie Brink
Markaryds FK
118:319:32
9:32
13:13
102:23
6:18
15:50
9:23
111:46
4:07
19:57
4:04
115:50
1:26
21:23
1:46
117:36
2:54
24:17
0:55
118:31
20:33
44:50
8:03
52:53
3:25
56:18
16:19
72:37
7:26
80:03
5:30
85:33
3:37
89:10
2Caroline Liljebjörn
Nybro OK
133:139:09
9:09
14:20
116:36
6:20
15:29
9:20
125:56
24:13
39:42
4:19
130:15
5:36
45:18
2:05
132:20
6:20
51:38
0:53
133:13
15:24
67:02
8:56
75:58
6:25
82:23
8:11
90:34
1:41
92:15
3:41
95:56
6:20
102:16




H45 Blekinge12370 m7 anmälda
1Yuri Omelchenko
OK Orion
81:527:18
7:18
8:14
54:27
1:20
8:38
7:20
61:47
1:43
10:21
14:40
76:27
0:47
11:08
1:23
77:50
1:55
13:03
2:13
80:03
1:43
14:46
1:08
81:11
5:25
20:11
0:41
81:52
1:30
21:41
4:47
26:28
3:12
29:40
3:48
33:28
12:45
46:13
2Björn Zettervall
Karlskrona SOK
121:359:10
9:10
13:48
81:02
2:04
11:14
9:43
90:45
3:13
14:27
23:47
114:32
7:39
22:06
1:40
116:12
2:15
24:21
3:36
119:48
8:15
32:36
1:13
121:01
4:19
36:55
0:34
121:35
3:07
40:02
1:13
41:15
2:28
43:43
5:43
49:26
17:48
67:14
3Åke Larsson
Stigmännen Karlshamns OK
125:137:55
7:55
11:13
90:47
1:32
9:27
8:34
99:21
2:43
12:10
18:37
117:58
0:52
13:02
1:51
119:49
2:49
15:51
3:25
123:14
16:51
32:42
1:15
124:29
10:48
43:30
0:44
125:13
3:05
46:35
7:50
54:25
3:50
58:15
4:56
63:11
16:23
79:34
4Jonas K Johansson
OK Skogsfalken
135:039:11
9:11
16:13
85:17
1:56
11:07
16:15
101:32
3:48
14:55
22:18
123:50
1:08
16:03
3:40
127:30
2:35
18:38
4:23
131:53
3:10
21:48
2:13
134:06
7:37
29:25
0:57
135:03
2:14
31:39
8:35
40:14
4:44
44:58
6:32
51:30
17:34
69:04
5Anders Knudsen
Herlufsholm OK
150:3310:00
10:00
15:52
96:42
2:26
12:26
14:06
110:48
4:18
16:44
28:28
139:16
1:14
17:58
2:33
141:49
3:10
21:08
6:14
148:03
3:10
24:18
1:40
149:43
8:23
32:41
0:50
150:33
3:09
35:50
10:13
46:03
5:22
51:25
6:08
57:33
23:17
80:50
Fredrik Smedberg
OK Skogsfalken
Ej godk.8:03
8:03
11:10
69:29
1:32
9:35
8:46
78:15
1:58
11:33
15:53
94:08
7:04
18:37
2:02
96:10
2:58
21:35
2:35
98:45


1:08
99:53

37:32
0:44
100:37

34:32
0:56
35:28
 
42:27
15:52
58:19
Jan Svensson
OK Orion
Ej godk.10:55
10:55
2:14
13:09
4:08
17:17
15:29
32:46
3:12
35:58
9:09
45:07

190:53
15:25
60:32
1:19
192:12
6:35
67:07
1:27
68:34
3:13
71:47
6:40
78:27
25:36
104:03




H45 Skåne12370 m15 anmälda
1Håkan Palm
FK Boken
90:427:54
7:54
9:26
62:07
1:27
9:21
7:57
70:04
1:51
11:12
14:35
84:39
0:50
12:02
1:47
86:26
2:05
14:07
2:48
89:14
2:09
16:16
0:52
90:06
6:12
22:28
0:36
90:42
2:41
25:09
5:23
30:32
3:34
34:06
4:15
38:21
14:20
52:41
2Fredrik Hugosson
Lunds OK
90:487:40
7:40
9:53
61:43
1:35
9:15
8:13
69:56
2:01
11:16
14:46
84:42
6:33
17:49
1:42
86:24
1:44
19:33
2:52
89:16
5:37
25:10
0:55
90:11
3:26
28:36
0:37
90:48
2:02
30:38
0:45
31:23
1:57
33:20
4:04
37:24
14:26
51:50
3Michael Lönn
Hjärnarps OL
91:467:49
7:49
10:07
62:30
1:29
9:18
8:20
70:50
2:00
11:18
14:57
85:47
5:58
17:16
1:31
87:18
2:10
19:26
2:40
89:58
5:32
24:58
1:09
91:07
3:27
28:25
0:39
91:46
2:06
30:31
0:49
31:20
1:57
33:17
4:09
37:26
14:57
52:23
4Björn Karlsson
OK Denseln
93:037:46
7:46
10:16
62:11
1:30
9:16
8:44
70:55
1:59
11:15
16:17
87:12
6:13
17:28
1:13
88:25
1:51
19:19
2:48
91:13
5:34
24:53
1:10
92:23
3:28
28:21
0:40
93:03
2:04
30:25
0:51
31:16
1:57
33:13
4:24
37:37
14:18
51:55
5Magnus Larsen
FK Boken
101:398:04
8:04
10:17
69:33
1:34
9:38
9:09
78:42
2:00
11:38
16:23
95:05
7:05
18:43
1:22
96:27
2:27
21:10
3:01
99:28
6:33
27:43
1:21
100:49
4:16
31:59
0:50
101:39
2:36
34:35
0:58
35:33
2:04
37:37
5:03
42:40
16:36
59:16
6Thomas Najvik
OK Pan-Kristianstad
107:008:21
8:21
12:09
72:23
1:45
10:06
9:37
82:00
2:20
12:26
18:03
100:03
0:55
13:21
1:45
101:48
2:36
15:57
3:06
104:54
2:23
18:20
1:23
106:17
7:19
25:39
0:43
107:00
2:28
28:07
6:24
34:31
4:34
39:05
5:07
44:12
16:02
60:14
7Henric Höglind
OK Pan-Kristianstad
107:219:10
9:10
16:39
75:53
1:37
10:47
9:53
85:46
3:50
14:37
16:08
101:54
1:03
15:40
1:18
103:12
2:03
17:43
2:28
105:40
2:34
20:17
0:59
106:39
6:49
27:06
0:42
107:21
3:16
30:22
5:35
35:57
3:27
39:24
5:01
44:25
14:49
59:14
8Pär Fridsell
OK Pan-Kristianstad
107:588:31
8:31
11:10
76:21
1:47
10:18
9:27
85:48
2:46
13:04
16:20
102:08
7:46
20:50
1:13
103:21
2:23
23:13
2:37
105:58
6:46
29:59
1:15
107:13
5:00
34:59
0:45
107:58
3:07
38:06
0:59
39:05
2:38
41:43
5:13
46:56
18:15
65:11
9Thomas Låstbom
Härlövs IF
121:397:55
7:55
12:12
85:07
1:32
9:27
10:25
95:32
2:52
12:19
19:20
114:52
0:49
13:08
1:37
116:29
2:42
15:50
3:30
119:59
13:23
29:13
1:03
121:02
7:38
36:51
0:37
121:39
2:44
39:35
8:12
47:47
4:14
52:01
5:26
57:27
15:28
72:55
10Jonas Höst
Hjärnarps OL
123:149:08
9:08
13:16
80:44
1:52
11:00
10:42
91:26
3:44
14:44
23:29
114:55
1:16
16:00
1:36
116:31
2:33
18:33
3:40
120:11
3:00
21:33
2:22
122:33
7:35
29:08
0:41
123:14
2:23
31:31
7:16
38:47
5:05
43:52
6:56
50:48
16:40
67:28
11Håkan Jönsson
OK Pan-Kristianstad
130:229:20
9:20
14:15
86:47
2:00
11:20
14:34
101:21
3:40
15:00
22:19
123:40
8:43
23:43
1:33
125:13
2:05
25:48
3:12
128:25
10:55
36:43
1:19
129:44
4:39
41:22
0:38
130:22
3:13
44:35
1:16
45:51
2:14
48:05
5:34
53:39
18:53
72:32
12Robert Bertilsson
Lunds OK
130:439:09
9:09
14:34
87:03
2:48
11:57
14:22
101:25
3:39
15:36
21:45
123:10
1:12
16:48
1:45
124:55
2:27
19:15
3:22
128:17
2:45
22:00
1:37
129:54
7:51
29:51
0:49
130:43
2:43
32:34
8:54
41:28
7:22
48:50
6:14
55:04
17:25
72:29
13Lennart Morén
Hjärnarps OL
138:1416:40
16:40
15:02
95:02
1:54
18:34
11:31
106:33
2:55
21:29
23:01
129:34
1:03
22:32
3:35
133:09
2:19
24:51
3:14
136:23
3:01
27:52
1:16
137:39
8:27
36:19
0:35
138:14
3:04
39:23
10:17
49:40
5:30
55:10
6:47
61:57
18:03
80:00
14Alf-Erik Ragnarsson
Hjärnarps OL
191:5918:38
18:38
20:09
135:28
2:08
20:46
12:52
148:20
4:15
25:01
33:23
181:43
17:29
42:30
3:05
184:48
4:14
46:44
4:47
189:35
10:59
57:43
1:41
191:16
5:58
63:41
0:43
191:59
5:06
68:47
3:16
72:03
3:33
75:36
6:16
81:52
33:27
115:19
Vidar Albinsson
Tormestorps IF
Ej godk.9:13
9:13
10:12
76:05
2:11
11:24
13:09
89:14
3:30
14:54
20:26
109:40
7:15
22:09
1:43
111:23
2:52
25:01
3:20
114:43
9:50
34:51
1:09
115:52


0:36
116:28

42:52
1:00
43:52
 
51:19
14:34
65:53




H45 Småland12370 m6 anmälda
1Ingvar Åkesson
IK Hakarpspojkarna
88:118:36
8:36
9:11
60:46
1:23
9:59
7:19
68:05
2:27
12:26
14:44
82:49
5:37
18:03
1:14
84:03
1:28
19:31
2:26
86:29
5:13
24:44
1:03
87:32
3:24
28:08
0:39
88:11
2:32
30:40
0:44
31:24
1:50
33:14
4:13
37:27
14:08
51:35
2Lars Svensson
IK Hakarpspojkarna
96:407:39
7:39
10:47
64:06
1:30
9:09
9:26
73:32
2:54
12:03
16:51
90:23
0:46
12:49
1:36
91:59
2:22
15:11
2:47
94:46
2:02
17:13
1:15
96:01
6:11
23:24
0:39
96:40
1:31
24:55
5:32
30:27
3:36
34:03
4:20
38:23
14:56
53:19
3Patrik Rosén
Växjö OK
99:328:09
8:09
13:17
68:57
1:31
9:40
9:12
78:09
3:04
12:44
15:11
93:20
0:53
13:37
1:19
94:39
2:03
15:40
3:02
97:41
1:53
17:33
1:07
98:48
6:30
24:03
0:44
99:32
1:49
25:52
6:01
31:53
3:42
35:35
4:34
40:09
15:31
55:40
4Björn Karlsson
Kexholms SK
120:0112:10
12:10
12:30
82:03
1:52
14:02
10:12
92:15
3:01
17:03
20:15
112:30
1:02
18:05
1:52
114:22
2:23
20:28
3:18
117:40
2:31
22:59
1:29
119:09
7:34
30:33
0:52
120:01
2:19
32:52
9:48
42:40
4:25
47:05
5:16
52:21
17:12
69:33
5Evert Karlsson
Torsås OK
121:509:22
9:22
11:58
81:08
1:49
11:11
10:32
91:40
3:04
14:15
22:18
113:58
7:50
22:05
2:07
116:05
3:26
25:31
3:50
119:55
6:51
32:22
1:16
121:11
5:12
37:34
0:39
121:50
3:58
41:32
1:13
42:45
2:36
45:21
5:40
51:01
18:09
69:10
6Ulf Liljebjörn
Nybro OK
139:2512:03
12:03
16:37
96:23
2:08
14:11
12:47
109:10
3:07
17:18
22:34
131:44
9:03
26:21
1:42
133:26
4:34
30:55
4:08
137:34
9:03
39:58
1:13
138:47
5:13
45:11
0:38
139:25
3:01
48:12
1:19
49:31
2:47
52:18
7:12
59:30
20:16
79:46




D50 Blekinge7640 m4 anmälda
1Christina Smedberg
OK Skogsfalken
67:5610:45
10:45
1:38
66:05
2:02
12:47
1:08
67:13
2:14
15:01
0:43
67:56
0:59
16:00
2:32
18:32
14:41
33:13
3:16
36:29
5:41
42:10
5:41
47:51
3:59
51:50
4:47
56:37
7:50
64:27
2Annika Josefsson
Karlskrona SOK
87:0711:28
11:28
1:46
84:17
2:16
13:44
1:52
86:09
4:02
17:46
0:58
87:07
1:11
18:57
2:57
21:54
19:27
41:21
3:29
44:50
7:25
52:15
7:50
60:05
5:02
65:07
6:37
71:44
10:47
82:31
3Ann Öhlin
Stigmännen Karlshamns OK
142:4017:00
17:00
2:48
139:09
4:43
21:43
2:35
141:44
28:52
50:35
0:56
142:40
7:26
58:01
20:53
78:54
12:42
91:36
11:05
102:41
6:03
108:44
2:11
110:55
4:15
115:10
7:58
123:08
13:13
136:21
4Katarina Sundelin
OK Orion
167:2818:53
18:53
2:44
164:33
4:58
23:51
2:04
166:37
37:48
61:39
0:51
167:28
5:43
67:22
18:34
85:56
16:54
102:50
8:28
111:18
13:10
124:28
4:02
128:30
4:42
133:12
12:06
145:18
16:31
161:49




D50 Skåne7640 m7 anmälda
1Sara Snogerup Linse
Lunds OK
74:379:33
9:33
1:37
72:35
2:04
11:37
1:15
73:50
16:49
28:26
0:47
74:37
3:10
31:36
6:07
37:43
8:50
46:33
5:21
51:54
2:44
54:38
1:00
55:38
2:15
57:53
5:05
62:58
8:00
70:58
2Ingrid Johansson
Laholms IF OK
84:2611:01
11:01
1:59
81:53
2:12
13:13
1:44
83:37
2:49
16:02
0:49
84:26
1:12
17:14
2:58
20:12
17:11
37:23
4:44
42:07
10:13
52:20
6:26
58:46
4:35
63:21
6:18
69:39
10:15
79:54
3Christel Olsson
FK Åsen
84:4711:23
11:23
1:38
81:45
2:15
13:38
2:10
83:55
4:06
17:44
0:52
84:47
1:03
18:47
3:19
22:06
18:07
40:13
4:10
44:23
7:00
51:23
8:52
60:15
4:55
65:10
6:05
71:15
8:52
80:07
4Annika Engel
Hässleholms OK
86:4711:29
11:29
2:22
83:43
2:13
13:42
2:18
86:01
3:13
16:55
0:46
86:47
1:25
18:20
2:39
20:59
19:30
40:29
3:16
43:45
7:47
51:32
8:45
60:17
5:06
65:23
6:11
71:34
9:47
81:21
5Britt-Marie Bengtsson
FK Åsen
89:3811:31
11:31
1:41
87:14
2:15
13:46
1:26
88:40
18:35
32:21
0:58
89:38
3:32
35:53
8:20
44:13
7:39
51:52
7:09
59:01
3:41
62:42
1:21
64:03
2:52
66:55
6:59
73:54
11:39
85:33
6Britt-Marie Stensson
Helsingborgs SOK
99:5012:35
12:35
2:09
95:36
2:30
15:05
2:14
97:50
23:10
38:15
2:00
99:50
3:57
42:12
10:16
52:28
7:52
60:20
5:01
65:21
3:08
68:29
1:11
69:40
3:04
72:44
9:26
82:10
11:17
93:27
Kristina Spångberg
Lunds OK
Ej godk.11:44
11:44
2:08
86:30
2:10
13:54
2:23
88:53
3:15
17:09
1:47
90:40
1:02
18:11
2:38
20:49
18:45
39:34
3:44
43:18
8:21
51:39
6:53
58:32
 
70:29
13:53
84:22




D50 Småland7640 m4 anmälda
1Christina Sterner
OK Njudung
87:049:44
9:44
2:18
83:31
2:09
11:53
2:41
86:12
5:47
17:40
0:52
87:04
0:51
18:31
2:32
21:03
19:23
40:26
3:22
43:48
7:46
51:34
8:36
60:10
4:41
64:51
6:17
71:08
10:05
81:13
2Sonja Haas
Nybro OK
89:0911:25
11:25
1:40
87:15
2:15
13:40
1:11
88:26
18:37
32:17
0:43
89:09
3:29
35:46
8:30
44:16
7:47
52:03
6:34
58:37
3:52
62:29
1:31
64:00
2:41
66:41
6:46
73:27
12:08
85:35
3Anneli Karlsson
FK Finn
99:2211:43
11:43
1:44
96:55
2:47
14:30
1:29
98:24
25:19
39:49
0:58
99:22
3:51
43:40
8:18
51:58
8:43
60:41
5:06
65:47
4:29
70:16
1:37
71:53
2:57
74:50
7:59
82:49
12:22
95:11
4Marita Filipsson
Markaryds FK
100:2112:40
12:40
1:47
97:26
2:34
15:14
1:59
99:25
3:32
18:46
0:56
100:21
1:46
20:32
4:04
24:36
24:19
48:55
4:44
53:39
8:55
62:34
7:52
70:26
6:13
76:39
7:39
84:18
11:21
95:39




H50 Skåne12370 m9 anmälda
1Stefan Pålsson
Skåneslättens OL
97:288:12
8:12
10:22
65:14
1:48
10:00
9:05
74:19
2:03
12:03
17:06
91:25
6:20
18:23
1:23
92:48
2:01
20:24
2:49
95:37
5:28
25:52
1:09
96:46
3:40
29:32
0:42
97:28
2:20
31:52
0:49
32:41
2:07
34:48
4:48
39:36
15:16
54:52
2Bengt Olsson
Eslövs FK
105:378:41
8:41
11:48
69:07
1:53
10:34
10:03
79:10
2:11
12:45
18:24
97:34
6:30
19:15
1:23
98:57
2:03
21:18
4:44
103:41
6:07
27:25
1:21
105:02
3:46
31:11
0:35
105:37
2:20
33:31
1:15
34:46
2:12
36:58
4:52
41:50
15:29
57:19
3Bengt-Åke Berntsson
Skåneslättens OL
105:478:15
8:15
12:16
69:20
1:52
10:07
9:46
79:06
2:51
12:58
18:33
97:39
1:05
14:03
1:21
99:00
2:17
16:20
4:48
103:48
2:12
18:32
1:19
105:07
6:44
25:16
0:40
105:47
2:12
27:28
6:01
33:29
3:48
37:17
4:39
41:56
15:08
57:04
4Peter Hedberg
Lunds OK
109:248:21
8:21
12:03
75:34
1:47
10:08
10:02
85:36
4:54
15:02
17:26
103:02
7:02
22:04
1:35
104:37
3:50
25:54
2:56
107:33
6:04
31:58
1:10
108:43
4:01
35:59
0:41
109:24
2:24
38:23
0:56
39:19
2:05
41:24
5:25
46:49
16:42
63:31
5Magnus Olsson
Hjärnarps OL
118:558:33
8:33
12:38
81:20
2:02
10:35
10:14
91:34
2:16
12:51
19:07
110:41
1:40
14:31
2:34
113:15
2:06
16:37
3:57
117:12
2:39
19:16
1:08
118:20
7:30
26:46
0:35
118:55
2:43
29:29
6:48
36:17
4:46
41:03
5:54
46:57
21:45
68:42
6Anders Heyden
Lunds OK
122:478:29
8:29
14:17
78:09
1:49
10:18
11:00
89:09
2:57
13:15
26:58
116:07
0:58
14:13
1:42
117:49
2:51
17:04
3:00
120:49
2:21
19:25
1:16
122:05
8:22
27:47
0:42
122:47
1:52
29:39
7:20
36:59
4:16
41:15
5:35
46:50
17:02
63:52
7Jonas Jönsson
OK Tyringe
132:039:18
9:18
11:56
81:14
1:56
11:14
17:31
98:45
2:37
13:51
25:44
124:29
1:07
14:58
2:11
126:40
2:20
17:18
3:35
130:15
2:26
19:44
1:15
131:30
8:12
27:56
0:33
132:03
1:49
29:45
7:50
37:35
4:54
42:29
5:18
47:47
21:31
69:18
8Tomas Nilsson
Hässleholms OK
141:5312:26
12:26
14:34
91:19
2:06
14:32
12:56
104:15
3:23
17:55
28:24
132:39
9:18
27:13
2:20
134:59
2:11
29:24
4:11
139:10
7:41
37:05
1:50
141:00
5:06
42:11
0:53
141:53
3:26
45:37
1:13
46:50
3:00
49:50
6:30
56:20
20:25
76:45
9Björn Carlstedt
Hjärnarps OL
145:278:32
8:32
14:52
95:06
2:07
10:39
13:20
108:26
2:16
12:55
22:40
131:06
9:32
22:27
4:19
135:25
6:13
28:40
8:11
143:36
11:38
40:18
1:15
144:51
5:03
45:21
0:36
145:27
4:41
50:02
3:00
53:02
2:37
55:39
6:29
62:08
18:06
80:14




H50 Småland12370 m6 anmälda
1Magnus Forsberg
OK Norrvirdarna
99:258:05
8:05
11:50
66:36
1:50
9:55
8:43
75:19
2:14
12:09
18:06
93:25
6:28
18:37
1:38
95:03
1:48
20:25
2:38
97:41
5:30
25:55
1:04
98:45
3:27
29:22
0:40
99:25
2:34
31:56
0:57
32:53
2:06
34:59
4:39
39:38
15:08
54:46
2Sven Lundgren
Växjö OK
99:298:26
8:26
10:43
66:12
1:43
10:09
9:04
75:16
2:03
12:12
18:03
93:19
6:26
18:38
1:39
94:58
1:37
20:15
2:40
97:38
5:45
26:00
1:08
98:46
3:31
29:31
0:43
99:29
2:29
32:00
0:50
32:50
2:10
35:00
4:42
39:42
15:47
55:29
3Elis Bengtsson
OK Norrvirdarna
102:568:08
8:08
12:15
69:16
1:50
9:58
9:52
79:08
2:59
12:57
17:58
97:06
1:09
14:06
1:22
98:28
2:03
16:09
2:52
101:20
2:15
18:24
0:57
102:17
6:43
25:07
0:39
102:56
2:17
27:24
6:00
33:24
3:46
37:10
4:41
41:51
15:10
57:01
4Håkan Almqvist
Nybro OK
109:538:37
8:37
11:42
70:54
1:53
10:30
9:34
80:28
2:20
12:50
21:58
102:26
6:28
19:18
2:01
104:27
2:22
21:40
3:25
107:52
6:20
28:00
1:20
109:12
3:59
31:59
0:41
109:53
3:20
35:19
1:03
36:22
2:14
38:36
4:47
43:23
15:49
59:12
5Jonas Andersson
OK Norrvirdarna
119:179:32
9:32
12:30
78:35
1:54
11:26
11:17
89:52
2:32
13:58
21:28
111:20
0:58
14:56
1:50
113:10
2:12
17:08
4:00
117:10
2:23
19:31
1:13
118:23
8:50
28:21
0:54
119:17
1:48
30:09
6:41
36:50
4:41
41:31
5:53
47:24
18:41
66:05
6Philip Hjellström
Gränna-Bygdens OK
124:208:39
8:39
14:10
76:28
1:46
10:25
15:14
91:42
3:04
13:29
23:32
115:14
0:49
14:18
2:10
117:24
2:08
16:26
4:17
121:41
2:30
18:56
1:38
123:19
7:32
26:28
1:01
124:20
2:57
29:25
6:24
35:49
4:00
39:49
5:23
45:12
17:06
62:18




D55 Skåne7640 m3 anmälda
1Eva Folkesson Lööf
OK Pan-Kristianstad
81:1611:40
11:40
1:49
78:59
2:09
13:49
1:30
80:29
2:27
16:16
0:47
81:16
1:12
17:28
2:46
20:14
18:03
38:17
2:54
41:11
6:36
47:47
9:05
56:52
5:20
62:12
5:49
68:01
9:09
77:10
2Ingela Ekelöv
Skåneslättens OL
82:4212:12
12:12
1:17
80:18
1:56
14:08
1:32
81:50
2:59
17:07
0:52
82:42
0:52
17:59
2:51
20:50
19:14
40:04
3:36
43:40
6:35
50:15
9:17
59:32
5:08
64:40
5:47
70:27
8:34
79:01
3Agneta Erfors
OK Torfinn
91:0415:12
15:12
1:54
88:53
2:22
17:34
1:24
90:17
21:11
38:45
0:47
91:04
4:58
43:43
8:25
52:08
6:19
58:27
4:24
62:51
4:18
67:09
2:08
69:17
2:36
71:53
6:19
78:12
8:47
86:59




D55 Småland7640 m2 anmälda
1Ann Nilsson
Markaryds FK
89:3112:14
12:14
3:53
86:45
2:16
14:30
1:44
88:29
2:33
17:03
1:02
89:31
1:02
18:05
2:46
20:51
18:06
38:57
3:14
42:11
8:06
50:17
9:03
59:20
6:11
65:31
6:21
71:52
11:00
82:52
2Kristina Johansson
Kalmar OK
99:4019:34
19:34
2:06
97:03
2:16
21:50
1:40
98:43
18:55
40:45
0:57
99:40
4:10
44:55
7:41
52:36
7:54
60:30
5:41
66:11
4:02
70:13
2:05
72:18
3:58
76:16
7:24
83:40
11:17
94:57




H55 Blekinge9760 m7 anmälda
1Göran Månsson
Karlskrona SOK
85:546:37
6:37
11:06
80:46
4:13
10:50
2:13
82:59
2:06
12:56
1:11
84:10
1:28
14:24
1:03
85:13
2:31
16:55
0:41
85:54
17:02
33:57
4:26
38:23
2:39
41:02
8:23
49:25
5:54
55:19
4:15
59:34
10:06
69:40
2Arne Kristensen
Herlufsholm OK
86:597:03
7:03
11:19
81:11
6:09
13:12
2:25
83:36
2:37
15:49
1:28
85:04
0:53
16:42
1:15
86:19
2:34
19:16
0:40
86:59
14:46
34:02
4:19
38:21
2:43
41:04
8:29
49:33
5:51
55:24
4:01
59:25
10:27
69:52
3Jan Frederiksen
OK Roskilde
101:357:12
7:12
14:23
95:12
6:33
13:45
2:37
97:49
20:03
33:48
1:29
99:18
4:38
38:26
1:37
100:55
2:44
41:10
0:40
101:35
8:29
49:39
5:49
55:28
4:11
59:39
4:54
64:33
1:32
66:05
2:48
68:53
11:56
80:49
Ingemar Månsson
Ronneby OK
Ej godk.9:45
9:45
12:16
102:36
5:13
14:58
3:00
105:36
17:07
32:05
1:36
107:12
5:12
37:17
1:35
108:47
3:33
40:50
0:51
109:38
10:10
51:00
10:29
61:29
15:47
77:16

71:44
1:30
73:14
 
90:20
Kaj Munck
Herlufsholm OK
Ej godk.10:49
10:49
27:53
167:25
9:06
19:55
5:15
172:40
27:10
47:05
7:01
179:41
12:56
60:01
1:37
181:18
5:16
65:17
1:05
182:23
18:25
83:42
13:23
97:05
7:00
104:05
8:00
112:05
2:22
114:27
 
139:32
Thommy Bergman
Stigmännen Karlshamns OK
Ej godk.8:11
8:11
5:49
14:00
4:12
18:12
1:39
19:51
2:50
22:41

48:39
       




H55 Skåne9760 m4 anmälda
1Benjamin Viebke
Malmö OK
101:207:17
7:17
14:23
95:06
4:30
11:47
2:35
97:41
18:26
30:13
1:32
99:13
5:01
35:14
1:25
100:38
4:24
39:38
0:42
101:20
11:41
51:19
6:10
57:29
4:34
62:03
2:56
64:59
1:09
66:08
2:25
68:33
12:10
80:43
2Sverker Eriksson
OK Gynge
109:417:59
7:59
12:57
102:02
5:55
13:54
3:10
105:12
3:49
17:43
2:24
107:36
1:15
18:58
1:20
108:56
2:37
21:35
0:45
109:41
20:46
42:21
5:03
47:24
3:58
51:22
12:16
63:38
7:09
70:47
5:24
76:11
12:54
89:05
3Leif Lindau
OK Torfinn
122:548:29
8:29
21:47
114:37
5:46
14:15
3:49
118:26
19:41
33:56
1:40
120:06
5:37
39:33
1:52
121:58
4:00
43:33
0:56
122:54
13:03
56:36
7:20
63:56
5:18
69:14
4:20
73:34
1:10
74:44
3:47
78:31
14:19
92:50
4Sten Segerslätt
Skåneslättens OL
130:1911:40
11:40
18:57
121:49
6:04
17:44
3:37
125:26
2:48
20:32
2:17
127:43
1:06
21:38
1:30
129:13
2:56
24:34
1:06
130:19
21:34
46:08
5:42
51:50
3:33
55:23
14:21
69:44
8:41
78:25
5:18
83:43
19:09
102:52




H55 Småland9760 m5 anmälda
1Ove Lernå
Kalmar OK
79:366:46
6:46
9:12
74:19
4:05
10:51
2:08
76:27
2:09
13:00
1:20
77:47
1:07
14:07
1:15
79:02
2:04
16:11
0:34
79:36
14:49
31:00
3:41
34:41
2:39
37:20
9:28
46:48
5:14
52:02
3:17
55:19
9:48
65:07
2Arto Blomdahl
IK Hakarpspojkarna
85:507:01
7:01
10:41
80:26
6:09
13:10
2:18
82:44
14:08
27:18
1:19
84:03
4:07
31:25
1:08
85:11
2:44
34:09
0:39
85:50
9:01
43:10
6:18
49:28
4:08
53:36
2:30
56:06
1:05
57:11
2:10
59:21
10:24
69:45
3Jan Karlsson
Växjö OK
86:057:15
7:15
10:48
80:38
4:37
11:52
2:17
82:55
3:30
15:22
1:13
84:08
1:09
16:31
1:16
85:24
2:50
19:21
0:41
86:05
14:48
34:09
4:10
38:19
2:48
41:07
8:25
49:32
5:50
55:22
4:16
59:38
10:12
69:50
4Tommy Ljungdahl
IK Hakarpspojkarna
87:107:07
7:07
11:29
81:13
4:42
11:49
2:29
83:42
2:12
14:01
1:16
84:58
0:52
14:53
1:22
86:20
2:44
17:37
0:50
87:10
16:21
33:58
4:17
38:15
2:44
40:59
8:22
49:21
5:54
55:15
4:16
59:31
10:13
69:44
5Jan Karlsson
OK Virdarna
119:598:11
8:11
15:43
112:34
5:27
13:38
2:39
115:13
18:35
32:13
2:19
117:32
4:57
37:10
1:34
119:06
4:25
41:35
0:53
119:59
12:09
53:44
9:29
63:13
4:40
67:53
4:54
72:47
1:15
74:02
2:33
76:35
20:16
96:51




D60 Skåne5950 m2 anmälda
1Eva Tykesson
Rävetofta OK
67:508:29
8:29
4:18
65:24
6:58
15:27
1:39
67:03
3:34
19:01
0:47
67:50
3:35
22:36
2:16
24:52
3:53
28:45
1:14
29:59
2:43
32:42
5:56
38:38
2:15
40:53
11:44
52:37
8:29
61:06
2Ulla Engelby
OK Pan-Kristianstad
80:039:46
9:46
4:51
77:20
7:06
16:52
1:58
79:18
3:39
20:31
0:45
80:03
2:18
22:49
3:29
26:18
5:56
32:14
2:23
34:37
3:35
38:12
8:31
46:43
2:44
49:27
14:55
64:22
8:07
72:29




H60 Blekinge9770 m3 anmälda
1Lennart Sohlin
OK Orion
115:208:35
8:35
13:35
107:58
6:01
14:36
1:29
109:27
7:53
22:29
3:19
112:46
1:26
23:55
1:34
114:20
3:57
27:52
1:00
115:20
2:29
30:21
19:38
49:59
3:48
53:47
7:11
60:58
9:00
69:58
5:20
75:18
19:05
94:23
2Thomas Dagsberg
OK Orion
141:549:49
9:49
14:02
134:02
7:55
17:44
2:27
136:29
22:00
39:44
3:22
139:51
4:56
44:40
1:22
141:13
16:07
60:47
0:41
141:54
9:03
69:50
10:46
80:36
9:22
89:58
2:18
92:16
7:33
99:49
3:12
103:01
16:59
120:00




H60 Skåne9770 m5 anmälda
1Ingmar Ekelöv
Skåneslättens OL
104:238:10
8:10
12:52
97:12
5:42
13:52
1:16
98:28
17:08
31:00
3:43
102:11
3:10
34:10
1:22
103:33
7:35
41:45
0:50
104:23
6:00
47:45
4:20
52:05
6:04
58:09
2:04
60:13
3:56
64:09
2:23
66:32
17:48
84:20
2Torgny Ottosson
OK Torfinn
130:079:26
9:26
18:34
121:50
5:20
14:46
1:47
123:37
21:10
35:56
3:59
127:36
3:43
39:39
1:28
129:04
9:25
49:04
1:03
130:07
10:00
59:04
7:28
66:32
7:47
74:19
1:45
76:04
4:08
80:12
2:22
82:34
20:42
103:16
Arne Andersson
OK Torfinn
Ej godk.9:19
9:19
17:03
108:00
5:58
15:17
1:34
109:34
6:44
22:01
3:09
112:43
1:44
23:45
1:34
114:17
4:34
28:19
0:55
115:12
2:43
31:02
20:16
51:18
3:27
54:45
7:39
62:24
7:39
70:03
 
90:57




D65 Skåne5950 m3 anmälda
1Britt-Marie Magnusson
Laholms IF OK
73:0411:06
11:06
3:48
70:34
8:06
19:12
1:40
72:14
3:23
22:35
0:50
73:04
2:57
25:32
2:43
28:15
3:47
32:02
1:39
33:41
3:01
36:42
6:38
43:20
2:35
45:55
12:49
58:44
8:02
66:46
2Lisbeth Damsgaard
Hjärnarps OL
87:4012:21
12:21
5:07
84:28
9:07
21:28
2:11
86:39
3:27
24:55
1:01
87:40
1:10
26:05
3:31
29:36
3:19
32:55
2:39
35:34
2:51
38:25
6:23
44:48
2:47
47:35
20:00
67:35
11:46
79:21
3Maj-Britt Byström
Rävetofta OK
114:3512:45
12:45
5:52
111:16
7:28
20:13
2:11
113:27
22:33
42:46
1:08
114:35
4:04
46:50
2:52
49:42
6:44
56:26
1:35
58:01
4:32
62:33
9:37
72:10
3:03
75:13
16:53
92:06
13:18
105:24




D65 Småland5950 m5 anmälda
1Gun-Britt Fransson
Emmaboda Verda OK
77:1610:30
10:30
4:54
75:06
9:31
20:01
1:27
76:33
4:05
24:06
0:43
77:16
3:11
27:17
2:31
29:48
3:51
33:39
1:28
35:07
3:35
38:42
8:03
46:45
2:28
49:13
13:29
62:42
7:30
70:12
2Monica Påhlstorp
Emmaboda Verda OK
77:1910:51
10:51
4:51
75:04
9:17
20:08
1:25
76:29
3:56
24:04
0:50
77:19
1:43
25:47
3:12
28:59
5:47
34:46
2:52
37:38
2:33
40:11
6:30
46:41
2:29
49:10
13:15
62:25
7:48
70:13
3Helen Andertoft
Markaryds FK
77:2512:11
12:11
4:16
74:55
8:44
20:55
1:29
76:24
3:29
24:24
1:01
77:25
1:22
25:46
3:25
29:11
3:36
32:47
2:30
35:17
2:49
38:06
6:39
44:45
2:57
47:42
15:05
62:47
7:52
70:39
4Lisa Kumlin
Växjö OK
103:0810:45
10:45
5:10
100:20
16:32
27:17
1:53
102:13
4:12
31:29
0:55
103:08
2:45
34:14
3:36
37:50
9:18
47:08
3:14
50:22
2:51
53:13
10:41
63:54
3:12
67:06
17:45
84:51
10:19
95:10
5Laila Malmqvist
Växjö OK
148:2315:29
15:29
8:28
143:31
14:17
29:46
3:21
146:52
9:14
39:00
1:31
148:23
4:15
43:15
5:38
48:53
6:39
55:32
3:06
58:38
6:00
64:38
23:33
88:11
5:15
93:26
23:53
117:19
17:44
135:03




H65 Blekinge7640 m5 anmälda
1Nils-Arne Håkansson
Stigmännen Karlshamns OK
80:2810:47
10:47
1:54
78:19
2:13
13:00
1:24
79:43
2:46
15:46
0:45
80:28
1:09
16:55
2:33
19:28
17:18
36:46
3:12
39:58
7:41
47:39
8:11
55:50
5:02
60:52
6:17
67:09
9:16
76:25
2Owe Nilsson
Stigmännen Karlshamns OK
82:1410:38
10:38
1:39
80:15
2:24
13:02
1:07
81:22
18:20
31:22
0:52
82:14
3:39
35:01
7:04
42:05
7:23
49:28
5:09
54:37
3:43
58:20
1:17
59:37
2:55
62:32
6:21
68:53
9:43
78:36
3Lennart Andersson
OK Orion
82:2010:41
10:41
1:24
80:24
2:22
13:03
1:04
81:28
18:23
31:26
0:52
82:20
3:40
35:06
7:06
42:12
6:57
49:09
5:36
54:45
3:40
58:25
1:10
59:35
3:11
62:46
6:16
69:02
9:58
79:00
4Karsten Richardt
Køge OK
91:4211:37
11:37
1:30
89:35
2:22
13:59
1:24
90:59
22:02
36:01
0:43
91:42
4:23
40:24
9:27
49:51
7:58
57:49
5:06
62:55
3:37
66:32
1:17
67:49
2:49
70:38
6:50
77:28
10:37
88:05
5Kent Svensson
OK Skogsfalken
99:5613:18
13:18
2:07
97:51
2:27
15:45
1:25
99:16
4:28
20:13
0:40
99:56
1:20
21:33
3:15
24:48
23:32
48:20
9:09
57:29
8:43
66:12
7:46
73:58
5:04
79:02
6:42
85:44
10:00
95:44




H65 Skåne7640 m14 anmälda
1Leif Sandgren
Frosta OK
72:3110:19
10:19
1:19
70:16
1:59
12:18
1:27
71:43
15:52
28:10
0:48
72:31
2:42
30:52
7:59
38:51
5:54
44:45
4:08
48:53
2:44
51:37
1:10
52:47
2:34
55:21
5:14
60:35
8:22
68:57
2Kenth Sundgren
Skåneslättens OL
81:1210:27
10:27
1:36
78:48
2:02
12:29
1:34
80:22
2:52
15:21
0:50
81:12
1:01
16:22
2:35
18:57
17:45
36:42
3:01
39:43
7:48
47:31
8:09
55:40
5:23
61:03
6:28
67:31
9:41
77:12
3Christer Ljungdahl
Hjärnarps OL
88:4210:30
10:30
1:50
86:12
2:02
12:32
1:23
87:35
3:04
15:36
1:07
88:42
1:03
16:39
2:41
19:20
19:38
38:58
4:00
42:58
7:46
50:44
9:11
59:55
6:54
66:49
6:41
73:30
10:52
84:22
4Kjell Lönn
Hjärnarps OL
91:1311:08
11:08
1:35
88:40
2:13
13:21
1:33
90:13
18:52
32:13
1:00
91:13
8:34
40:47
8:59
49:46
7:19
57:05
5:11
62:16
3:20
65:36
1:25
67:01
3:25
70:26
6:49
77:15
9:50
87:05
5Håkan Nilsson
Malmö OK
91:4513:23
13:23
1:41
89:43
2:26
15:49
1:19
91:02
18:59
34:48
0:43
91:45
3:27
38:15
8:24
46:39
10:54
57:33
5:51
63:24
3:20
66:44
1:46
68:30
3:11
71:41
6:38
78:19
9:43
88:02
6Ronald Mc Grail
Hjärnarps OL
92:3611:30
11:30
1:55
89:51
3:03
14:33
1:45
91:36
20:22
34:55
1:00
92:36
3:27
38:22
8:01
46:23
9:33
55:56
6:21
62:17
3:37
65:54
1:22
67:16
3:35
70:51
6:54
77:45
10:11
87:56
7Kent R Nilsson
Andrarums IF
93:2410:44
10:44
4:44
90:34
2:04
12:48
2:03
92:37
3:07
15:55
0:47
93:24
1:03
16:58
2:36
19:34
17:45
37:19
4:09
41:28
9:12
50:40
14:04
64:44
5:03
69:47
5:59
75:46
10:04
85:50
8Jan Jönsson
Malmö OK
100:0811:41
11:41
1:29
98:04
2:24
14:05
1:13
99:17
6:38
20:43
0:51
100:08
1:31
22:14
2:52
25:06
24:34
49:40
3:59
53:39
8:53
62:32
10:02
72:34
5:16
77:50
7:20
85:10
11:25
96:35
9Nils-Erik Bondesson
Frosta OK
120:0615:54
15:54
2:23
116:21
3:14
19:08
2:41
119:02
28:01
47:09
1:04
120:06
5:44
52:53
10:14
63:07
9:03
72:10
9:52
82:02
4:00
86:02
2:22
88:24
4:22
92:46
9:20
102:06
11:52
113:58
10Kaare Hansson
Malmö OK
157:5017:55
17:55
3:14
153:28
3:29
21:24
3:20
156:48
5:23
26:47
1:02
157:50
2:56
29:43
5:15
34:58
36:06
71:04
11:41
82:45
15:17
98:02
13:37
111:39
8:00
119:39
12:02
131:41
18:33
150:14
Lars Persson
OK Kompassen
Ej godk.22:08
22:08
2:17
24:25



85:29

46:12
        
Janne Lindholm
Frosta OK
Ej godk.11:58
11:58
1:34
98:16
2:43
14:41
1:45
100:01
3:13
17:54
0:55
100:56
1:35
19:29
59:48
79:17

44:47
8:33
53:20
9:43
63:03
9:27
72:30
 
85:41
11:01
96:42
Göran von Rosen
Malmö OK
Ej godk.22:18
22:18
4:09
26:27



103:21
         




H65 Småland7640 m5 anmälda
1Krister Nilsson
Växjö OK
75:1210:23
10:23
1:28
72:32
1:58
12:21
1:57
74:29
16:06
28:27
0:43
75:12
2:35
31:02
8:00
39:02
5:52
44:54
4:03
48:57
2:47
51:44
1:07
52:51
2:33
55:24
6:30
61:54
9:10
71:04
2Ronny Hjalmarsson
Emmaboda Verda OK
81:0210:26
10:26
1:26
78:46
2:09
12:35
1:24
80:10
2:55
15:30
0:52
81:02
0:51
16:21
2:31
18:52
17:52
36:44
2:36
39:20
6:47
46:07
6:32
52:39
7:26
60:05
5:54
65:59
11:21
77:20
3Roger Bergvik
Växjö OK
133:1913:14
13:14
2:05
130:24
2:41
15:55
1:54
132:18
4:00
19:55
1:01
133:19
1:32
21:27
3:32
24:59
24:42
49:41
4:50
54:31
11:01
65:32
28:54
94:26
6:28
100:54
15:34
116:28
11:51
128:19
Gunnar Eriksson
FK Finn
Ej godk.




D70 Blekinge4940 m3 anmälda
1Birgitta Olsson
Ronneby OK
65:0710:18
10:18
0:51
65:07
6:39
16:57
5:55
22:52
2:49
25:41
2:42
28:23
6:02
34:25
1:53
36:18
3:16
39:34
7:16
46:50
11:47
58:37
4:12
62:49
1:27
64:16
2Gullevi Svensson
Ronneby OK
65:1310:07
10:07
0:55
65:13
6:59
17:06
3:24
20:30
1:17
21:47
3:03
24:50
3:54
28:44
3:54
32:38
2:29
35:07
7:50
42:57
14:20
57:17
5:47
63:04
1:14
64:18
Inga-Lill Wikingsson
Stigmännen Karlshamns OK
Ej godk.

2:15
17:35
         
9:50
5:30
15:20




D70 Skåne4940 m3 anmälda
1Britt Forsell Pirozzi
Skåneslättens OL
70:1812:35
12:35
0:51
70:18
8:08
20:43
4:06
24:49
2:51
27:40
3:17
30:57
3:21
34:18
1:34
35:52
3:41
39:33
9:06
48:39
13:56
62:35
4:48
67:23
2:04
69:27
2Gull Svensson
Tockarps IK
83:2911:57
11:57
1:04
83:29
12:23
24:20
3:38
27:58
1:40
29:38
4:04
33:42
4:19
38:01
3:52
41:53
2:58
44:51
10:11
55:02
13:30
68:32
11:50
80:22
2:03
82:25




H70 Blekinge5950 m4 anmälda
1Tommy Olsson
Karlskrona SOK
58:558:50
8:50
3:39
56:44
6:43
15:33
1:25
58:09
2:42
18:15
0:46
58:55
0:56
19:11
2:30
21:41
2:45
24:26
2:00
26:26
1:52
28:18
5:12
33:30
2:05
35:35
11:05
46:40
6:25
53:05
2Göran Andersson
Stigmännen Karlshamns OK
61:519:29
9:29
3:22
59:47
7:25
16:54
1:25
61:12
3:00
19:54
0:39
61:51
1:21
21:15
2:50
24:05
3:20
27:25
2:07
29:32
2:13
31:45
4:51
36:36
2:33
39:09
10:59
50:08
6:17
56:25
3Kjell Månsson
Karlskrona SOK
74:328:40
8:40
6:24
72:18
7:04
15:44
1:28
73:46
3:19
19:03
0:46
74:32
2:48
21:51
2:06
23:57
5:52
29:49
1:35
31:24
3:23
34:47
7:51
42:38
2:13
44:51
12:27
57:18
8:36
65:54
4Leif Ingemarsson
Karlskrona SOK
112:2510:11
10:11
4:50
109:41
15:29
25:40
1:53
111:34
3:43
29:23
0:51
112:25
8:47
38:10
3:27
41:37
4:47
46:24
1:47
48:11
4:24
52:35
23:07
75:42
4:14
79:56
15:48
95:44
9:07
104:51




H70 Skåne5950 m9 anmälda
1Ingvar Persson
FK Åsen
62:119:21
9:21
3:24
59:58
5:14
14:35
1:27
61:25
3:11
17:46
0:46
62:11
1:29
19:15
3:01
22:16
4:12
26:28
2:54
29:22
2:15
31:37
5:07
36:44
2:23
39:07
10:57
50:04
6:30
56:34
2Erland Martinsson
OK Tyringe
62:449:16
9:16
3:55
59:25
5:11
14:27
2:28
61:53
3:21
17:48
0:51
62:44
2:06
19:54
2:06
22:00
3:34
25:34
1:03
26:37
2:45
29:22
5:51
35:13
2:13
37:26
11:26
48:52
6:38
55:30
3Per-Olof Fernberg
IS Skanne
64:349:13
9:13
3:53
61:58
6:02
15:15
1:21
63:19
3:06
18:21
1:15
64:34
1:03
19:24
3:23
22:47
4:28
27:15
2:06
29:21
2:11
31:32
5:14
36:46
2:14
39:00
11:11
50:11
7:54
58:05
4Benkt Andersson
Frosta OK
68:419:37
9:37
3:52
66:12
5:26
15:03
1:40
67:52
3:03
18:06
0:49
68:41
2:00
20:06
2:18
22:24
3:29
25:53
1:15
27:08
3:11
30:19
7:13
37:32
4:36
42:08
12:16
54:24
7:56
62:20
5Sven-Åke Granquist
Hästveda OK
83:399:43
9:43
11:27
80:28
8:12
17:55
1:56
82:24
3:36
21:31
1:15
83:39
2:22
23:53
2:19
26:12
4:59
31:11
1:16
32:27
3:02
35:29
7:05
42:34
4:25
46:59
12:44
59:43
9:18
69:01
6Christer Grönblad
Härlövs IF
86:0410:25
10:25
4:31
81:54
6:46
17:11
3:07
85:01
3:09
20:20
1:03
86:04
1:20
21:40
3:16
24:56
3:19
28:15
10:00
38:15
3:10
41:25
10:45
52:10
2:43
54:53
14:02
68:55
8:28
77:23
7Leif Karlsson
Frosta OK
97:1210:13
10:13
6:55
94:26
6:37
16:50
1:53
96:19
3:19
20:09
0:53
97:12
1:20
21:29
3:26
24:55
8:41
33:36
4:36
38:12
3:22
41:34
16:08
57:42
3:33
61:15
15:07
76:22
11:09
87:31
8Sven-Erik Forsell
Skåneslättens OL
104:3513:21
13:21
7:19
100:31
8:24
21:45
2:53
103:24
4:22
26:07
1:11
104:35
2:04
28:11
5:08
33:19
8:08
41:27
3:06
44:33
3:28
48:01
9:08
57:09
4:14
61:23
20:46
82:09
11:03
93:12
Inge Persson
FK Boken
Ej godk.9:05
9:05
3:49
59:23
5:09
14:14
1:34
60:57
3:42
17:56
0:42
61:39
1:55
19:51
9:26
29:17

25:24
1:09
26:33
 
35:22
2:28
37:50
10:59
48:49
6:45
55:34




H70 Småland5950 m4 anmälda
1Nils Karlsson
Växjö AIS
62:009:07
9:07
3:27
59:43
6:24
15:31
1:37
61:20
4:30
20:01
0:40
62:00
1:17
21:18
2:55
24:13
3:08
27:21
2:09
29:30
2:12
31:42
4:45
36:27
2:37
39:04
10:22
49:26
6:50
56:16
2Åke Eckerbom
IFK Sävsjö
63:399:44
9:44
3:51
60:43
5:56
15:40
2:01
62:44
2:54
18:34
0:55
63:39
2:18
20:52
2:03
22:55
3:07
26:02
1:02
27:04
2:51
29:55
5:16
35:11
2:35
37:46
11:14
49:00
7:52
56:52
3Göran Svensson
FK Finn
82:5010:23
10:23
5:37
79:58
6:16
16:39
1:59
81:57
4:33
21:12
0:53
82:50
2:34
23:46
2:21
26:07
5:09
31:16
1:38
32:54
3:20
36:14
10:34
46:48
4:19
51:07
13:14
64:21
10:00
74:21
4Christer Sjöfors
OK Älme
124:5111:42
11:42
8:18
121:21
8:33
20:15
2:20
123:41
14:41
34:56
1:10
124:51
1:29
36:25
4:53
41:18
11:24
52:42
4:24
57:06
4:04
61:10
14:38
75:48
4:23
80:11
19:13
99:24
13:39
113:03




H75 Skåne5950 m9 anmälda
1Ingemar Svensson
Lunds OK
72:269:35
9:35
3:28
70:04
7:15
16:50
1:26
71:30
4:14
21:04
0:56
72:26
1:46
22:50
3:50
26:40
4:49
31:29
2:28
33:57
2:19
36:16
6:34
42:50
2:39
45:29
14:28
59:57
6:39
66:36
2Arne Gustafsson
Malmö OK
74:209:42
9:42
4:12
72:03
6:55
16:37
1:24
73:27
4:23
21:00
0:53
74:20
3:20
24:20
3:24
27:44
3:30
31:14
2:45
33:59
2:19
36:18
7:02
43:20
2:23
45:43
14:30
60:13
7:38
67:51
3Raimo Salminen
OK Pan-Kristianstad
75:0411:31
11:31
4:26
72:29
7:34
19:05
1:39
74:08
3:22
22:27
0:56
75:04
2:31
24:58
2:35
27:33
3:30
31:03
1:19
32:22
3:31
35:53
8:10
44:03
2:40
46:43
13:15
59:58
8:05
68:03
4Nils-Eric Ericson
FK Åsen
79:2311:24
11:24
4:46
76:54
7:15
18:39
1:37
78:31
3:20
21:59
0:52
79:23
3:18
25:17
2:27
27:44
3:38
31:22
1:22
32:44
3:33
36:17
7:07
43:24
2:24
45:48
16:43
62:31
9:37
72:08
5Rune Berg
Lunds OK
89:3010:12
10:12
4:47
86:59
8:45
18:57
1:36
88:35
6:22
25:19
0:55
89:30
2:33
27:52
2:19
30:11
15:28
45:39
1:21
47:00
3:43
50:43
5:15
55:58
3:23
59:21
14:36
73:57
8:15
82:12
6Bertil Olofsson
Andrarums IF
98:3213:56
13:56
7:16
94:41
10:01
23:57
2:37
97:18
4:21
28:18
1:14
98:32
1:47
30:05
4:41
34:46
5:51
40:37
4:19
44:56
3:43
48:39
7:53
56:32
3:18
59:50
16:47
76:37
10:48
87:25
Bo Svensson
Tockarps IK
Ej godk.11:51
11:51
5:48
96:57
7:18
19:09
2:17
99:14
4:56
24:05
1:16
100:30
3:33
27:38
    
57:27
3:18
60:45
18:44
79:29
11:40
91:09




H75 Småland5950 m3 anmälda
1Erland Ling
Jönköpings OK
89:0310:22
10:22
4:47
86:02
6:36
16:58
2:08
88:10
14:10
31:08
0:53
89:03
3:11
34:19
2:17
36:36
4:33
41:09
1:27
42:36
8:39
51:15
6:42
57:57
2:42
60:39
12:55
73:34
7:41
81:15
2Bo Wadensjö
FK Finn
127:3512:56
12:56
6:41
124:49
27:42
40:38
1:53
126:42
10:03
50:41
0:53
127:35
1:30
52:11
4:56
57:07
4:13
61:20
5:06
66:26
6:07
72:33
9:15
81:48
8:26
90:14
19:01
109:15
8:53
118:08




H80 Skåne4940 m4 anmälda
1Bo Ullman
OK Pan-Kristianstad
89:3413:52
13:52
0:47
89:34
12:29
26:21
6:06
32:27
4:32
36:59
3:35
40:34
7:14
47:48
3:24
51:12
5:07
56:19
10:14
66:33
15:08
81:41
5:01
86:42
2:05
88:47
2Jan-Eric Nelking
FK Åsen
91:2412:45
12:45
0:57
91:24
16:18
29:03
7:03
36:06
4:28
40:34
3:47
44:21
6:36
50:57
2:48
53:45
4:23
58:08
10:58
69:06
12:50
81:56
6:25
88:21
2:06
90:27
3Kjell-Arne Pettersson
Härlövs IF
92:2912:12
12:12
0:55
92:29
14:50
27:02
4:48
31:50
2:20
34:10
3:38
37:48
5:27
43:15
9:51
53:06
7:06
60:12
10:24
70:36
13:26
84:02
5:43
89:45
1:49
91:34
4Peo Bengtsson
OK Pan-Kristianstad
97:3315:21
15:21
1:30
97:33
11:08
26:29
4:57
31:26
2:08
33:34
4:49
38:23
4:40
43:03
7:34
50:37
4:28
55:05
10:34
65:39
15:39
81:18
11:42
93:00
3:03
96:03




H80 Småland4940 m4 anmälda
1Johan Jansson
Växjö OK
77:1712:38
12:38
1:06
77:17
9:00
21:38
4:39
26:17
3:11
29:28
3:00
32:28
4:17
36:45
2:16
39:01
3:49
42:50
10:42
53:32
12:38
66:10
7:13
73:23
2:48
76:11
2Gillis Alm
Växjö OK
90:0112:14
12:14
1:05
90:01
7:22
19:36
17:38
37:14
2:04
39:18
3:38
42:56
6:38
49:34
3:44
53:18
4:19
57:37
9:06
66:43
14:30
81:13
5:47
87:00
1:56
88:56
3Lars-Erik Malmqvist
Växjö OK
128:4919:05
19:05
2:00
128:49
18:50
37:55
10:49
48:44
2:50
51:34
6:19
57:53
6:24
64:17
7:48
72:05
4:45
76:50
15:10
92:00
23:10
115:10
8:25
123:35
3:14
126:49
Werner Törnblom
Växjö OK
Ej godk.12:24
12:24
1:03
71:49
17:58
30:22

24:11
3:11
27:22
13:10
40:32

34:50
1:41
36:31
 
50:16
13:24
63:40
5:16
68:56
1:50
70:46



Skapad 2017-01-02 19:10:06 med OLA version 5.4.0-10